Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualno¶ci: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor W±tek: Hu¶tawka na gumach  (Przeczytany 12367 razy)

Offline Radu¶

• User z prawami do pisania
  • Raczkuj±cy bywalec
  • **
  • Wiadomo¶ci: 266
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
Hu¶tawka na gumach
« dnia: Maj 26, 2004, 08:04:29 pm »
Poszukuję czego¶ w rodzaju hustawki. Zamiast sznurków jest guma, zamiast siedziska jest koło(jak do pływania), do którego wsadza się dziecko a ono podskakuje na nózkach.
Mój Radu¶ ma dosć mocne nogi w porównaniu do reszty. Kiedy go podtrzymuje pod paszkami a nogi dotykaja podloza zaczyna je prostować i ładnie usztywnia je w kolanie. Niestety Radu¶ wazy swoje i nie jestem w stanie go utrzymać tak długo jak on chce a to co¶ w rodzaju hu¶tawko-trampoliny byloby super. Wiem ze co¶ takiego jest widziałam w telewizji.
Jezeli kto¶ spotkał się z czyms takim bardzo prosze o kontakt.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecaj±cy usługi

Offline Kubisia

• Raczkuj±cy Gadacz
  • Wiadomo¶ci: 509
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #1 dnia: Maj 26, 2004, 08:17:10 pm »
tez bym byla zainteresowana ale ja rowniez widzialam to tylko w TV w reklamie

Offline Estera

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
  • Wiadomo¶ci: 103
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #2 dnia: Maj 26, 2004, 08:31:42 pm »
Moja córcia uzywa czego¶ takiego, u góry jest sprężyna i malutka skacze siedz±c okrakiem , dziadkowie kupili w jakim¶ markecie, koszt ok 100 zł, ale polecam, bo Dzidzia zachwycona no i nóżki pracuj±;-))

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
  • Wiadomo¶ci: 25632
    • Dar Życia
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #3 dnia: Maj 26, 2004, 09:01:19 pm »
Z kółkiem nie widziałam, ale miałam hu¶tawkę na sprężynach. Siedziskiem były majtusie z materiału. Dziecko siedziało wygodnie maj±c wokół zabezpieczenie po paszki.

Hu¶tawka była zaczepiona w futrynie drzwi.
Dziecko dostawało nóżkami do podłogi odbijaj±c się od niej. Tu uwaga!!! nie wsadzajacie dzieci bosymi nóżkami do takich hu¶tawek- tylko w sznurowanych bucikach z usztywnion± pięt±. Łatwo można zdeformować nóżki. Nie używajcie zbyt długo.

Lepszym wyj¶ciem byłoby usytuowanie takiej hu¶tawki po szynach sufitu przyzwyczajaj±c jednocze¶nie dziecko do chodzenia - jak mi sie to marzyło,ale nie było komu tego zrobić, może Wam się uda.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Kalmarka

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
  • Wiadomo¶ci: 83
    • http://www.ola.pomorskie.pl
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #4 dnia: Maj 26, 2004, 09:05:52 pm »
Znalazlam to cos czego poszukujesz przypadkiem na allegro http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=25789794
Pozdrowienia
Kalmarka mama Oli z syndromem EEC
Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #5 dnia: Maj 26, 2004, 09:29:55 pm »
znalazłam w arch. zdjęć starodawne zdj±tka z ćwiczeń w tej hu¶tawce:

widoczne s± majtusie hu¶tawki jako siedzisko, oraz na drugim górę hu¶tawki. Nie widać tylko sprężyny z zabezpieczeniem u góry, która ma tu istotne znaczenie.
/sorry za jako¶ć zdjęć, ale to co potrzeba jest raczej widoczne/

Offline renata

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
  • Wiadomo¶ci: 87
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #6 dnia: Maj 26, 2004, 10:28:49 pm »
tak tylko pamietajcie max 15 minut potem za jakis czas tego samego dnia znow mozna 15  minut mozna rozlozyc szeleszczacy papier albo wode w pojemniku zeby zachecic do ruchow nog

Offline gosia.majnusz

• Raczkuj±cy Gadacz
  • Wiadomo¶ci: 309
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #7 dnia: Maj 26, 2004, 11:12:14 pm »
ta hustawka to super sprawa musze sie chyba sama o niom postarac dla malej,a na zdjeciach Monisia wyglonda jak zwykle rewelacyjnie.pozdrowienia.
Mama Michelle (3latka 6 miesięcy z zespołem Downa)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #8 dnia: Maj 26, 2004, 11:19:00 pm »
Gosiu ja miałam wła¶nie niemieck± hu¶tawkę. W niej Monika najchętniej jadła jaki¶ czas, uczyła się mówić, oczywi¶cie grała nam muzyczka, żeby nóżki chciały się ruszać  :D

Offline gosia.majnusz

• Raczkuj±cy Gadacz
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #9 dnia: Maj 26, 2004, 11:44:01 pm »
ja tez caly czas myslalam co by tu wymyslic dla mojej michelle zeby sobie mogla troche nozki potrenowac juz nawet chodzik wymyslilam ale mnie moja rehabilitantka prawie z gimnastyki wyrzucila jak jej mojom propozycje powiedzialam,dlatego uwarzam ze ta hustawka to chyba super spraw,zaraz ide na ebay moze tam cos znajde :D

Offline renata

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
  • Wiadomo¶ci: 87
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #10 dnia: Maj 27, 2004, 07:14:15 am »
Gosiu masz we wszystkich sklepach baby tylko u nas jest na sprezynach i nazywa sie hustawka do skakanaia babybjorn  ma to tez

Anonymous

• Go¶ć
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #11 dnia: Maj 27, 2004, 10:19:38 am »
ta hu¶tawka nie wiele różni się od chodzika w przypadku stawiania nóżek, dlatego jasno należy
powiedzieć, że korzystanie z takich cudeniek
TYLKO w butach które usztywniaj± kostkę,
a i przy tym trzeba by dla każdego dziecka
indywidualnie, żeby sobie nie popsuć nóżek.

Offline MP

• Raczkuj±cy Gadacz
  • Wiadomo¶ci: 303
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #12 dnia: Maj 27, 2004, 11:13:39 am »
Kiedy¶ czytałam wypowiedż ortopedy na temat hu¶tawek na sprężynach lub gumach /szkoda że nie mogę podać żródła/.Była zdecydowanie negatywna. Twierdził, że niewykształcone panewki w stawach biodrowych u dzieci s± niezwykle mocno narażone na urazy /porównywał to do uderzeń młotkiem o jakim¶ cieżarze w kruchy materiał/. Urazy te s± nieodwracalne, st±d się bior± póżniejsze kłopoty z prawidłowym ustawianiem stóp przy chodzeniu, czy wady kręgosłupa. Natomiast zwykła hustawka jak najbardziej - tak. Swego czasu "zachorowałam" na batut dla bliżniaków, ale po przeczytaniu tego artykułu wyhamowałam. Małgorzata

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #13 dnia: Maj 27, 2004, 11:46:49 am »
Dużo w tym racji MP - dlatego nie wolno w tej hu¶tawce dawać dzieci bez bucików sznurowanych.
Ponadto nie uderzać z całej siły w pdołogę, a uczyć leciutko stawiać nóżki i przebierać nóżkami.
Moja lekarka będ±ca wieloletni± pediatr± i Kier. Rehabilitacji zaleca, ale umiejętne stosowanie takich hu¶tawek bez przedłużania w czasie. Kilka minut po kilka razy dziennie.

Hu¶tawka z pewno¶ci± jest lepsza niż chodzik - ale także racjonalnie dawkować dziecku.

Offline Radu¶

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #14 dnia: Maj 27, 2004, 08:55:43 pm »
Jeste¶cie kochani. Nie spodziewałam sie tylu odpowiedzi.
Soniu dokladnie o co¶ takiego mi chodzi. Dziekuję wszystkim za wszelkie wskazówki. Jak zdobęde ta hu¶tawke to napewno mały będzie w bucikach i nie na długo. Nie zamierzam go do tego zmuszać. My¶le że mu sie spodoba odbijanie. Chodzi mi tez o samo hu¶tanie bo na zwykłej hustawce nie da rady.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #15 dnia: Maj 27, 2004, 09:43:25 pm »
Radu¶, gdy zrezygnowałam z hu¶tawki- kupiłam kolorowy kojec,

wyci±gnęłam kilka szczebelków z niego, żeby motywować Monikę do pełzania z dywanu do wnętrza kojca, gdzie cała wy¶ciółka była ze ¶wiata zwierz±t.
Do tego barwnego kojca przystawiłam czę¶ć fotelu (bez stelaża, g±bka ze sprężynami pokryte materiałem). Stanowił on tarmpolinkę do odbijania się. Monika trzymaj±c się poręczy kojca odbijała się w bucikach na tej g±bce.(W 3 tyg. umiała już odbić się od podłoża. (wg psycholog miała nauczyć się tej umiejętno¶ci za 2-3 lata)  :D
maj±c 2 proste rzeczy nauczyła się raczkować, odbijać od podłoża i ćwiczyła mię¶nie, stawy, równowagę - a ile rado¶ci było.
Piszę o tym, że nie tylko hu¶tawka może spełniać tak± rolę do cwiczeń.

Offline gosia.majnusz

• Raczkuj±cy Gadacz
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #16 dnia: Maj 27, 2004, 10:36:04 pm »
Hustawke juz sobie zalatwilam,Michelle juz miala zaszczyt z niej korzystac tak jej sie spodobala ze nie chciala po paru minutach z niej zejsc,nawet nauczyla sie w niej sama hustac tak w niej rozrabiala ze myslalam ze mi framugi z dzwi wylecom.Mysle ze taka hustawka to dobry pomysl tylko nie wolno przesadzac.pozdrowienia i dziekuje soniu za dobry pomysl :D

Offline ana

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
  • Wiadomo¶ci: 226
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #17 dnia: Maj 30, 2004, 08:46:16 pm »
u mnie w Piastowie, w komisie z art. dla dzieci jest takie co¶- majtki i do tych majtek gumy poprzyczepiane. Podobnie jak na zdjęciu u Soni. Kosztuje to 69zł. Jak kto¶ reflektuje to mogę kupić i przesłać.

Offline Radu¶

• Raczkuj±cy bywalec
  • **
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #18 dnia: Maj 31, 2004, 09:31:13 pm »
Mam juz tak± hu¶tawkę. Widziałam ja nawet wcze¶niej w sklepie ale nie widziałam spręzyny, a taka ciemnota ze mnie ze sie nie dopytałam. Dopiero kiedy zobaczyłam zdjęcie Soni załapałam ze to to i na drugi dzień do sklepu. Hustawka była w sklepie z odzieza i zabawkami dziecięcymi. Kosztowała 86zł,ale wartało. Radu¶ jest bardzo zadowolony. Na pocz±tku zrobil wielkie oczy. Potem bardzo sie cieszył kiedy za pomoca własnych delikatnych nawet ruchów zaczał sie kręcić. Bardzo delikatnie sie odbija( w zasadzie to prostuje noge i już zaczyna sie bujanie) i dużo przy tym smiechu. wydaje mi sie ze jest zadowolony ze moze sam wprawic sie w ruch.
Dodam ze na opakowaniu była akceptacja Centrum Zdrowia Dziecka.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #19 dnia: Czerwiec 05, 2004, 10:51:51 pm »
Montujcie dobrze haki na te hu¶tawki - u mnie o mały włos nie stała się tragedia. Jak Monika szalała w tej hu¶tawce, w pewnej chwili zauważyłam, że hak wysuwa sie z futryny drzwi, złapałam Monikę do przodu- a za sekundę wszystko runęło na ziemię.
Co by z niej zostało gdyby trafiło j± w główkę?
Wybaczcie, że może tragizuję, ale byłam przekonana, że była mocno zamocowana, a jednak pod wpływem hu¶tania- poluzowało. Sprawdzajcie więc dla bezpieczeństwa dzieci.

Vide
Nie - dla chodzików
Chodzenie i chodzik - ku przestrodze

Offline aqua

• Raczkuj±cy Gadacz
  • Wiadomo¶ci: 381
Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #20 dnia: Czerwiec 06, 2004, 10:21:04 pm »
Nazwa tajemniczej  zabawki  to  hopser, mialam  zabawa przednia.
Przy  montazu  proponuje zrobic nad futryna dodatkowo  z dwoch  stron kawalki  drewna blokujace i  wspomagajace framuge.
A na ziemi  Rodger mial  mate, cos jak  pianinko, odbijam  sie i  byly dzwieki, wiec 2w jednym, oprocz skakania bylo  chustanie krecenie cuda.
Radze za wczasu  pomyslec o  zabezpieczeniu  framugi  na wysokosci  glowki  dziecka aby sie nie uderzylo  gabka np.
I MILEJ ZABAWY!!!
Dzieci potrzebuj± miło¶ci - szczególnie wtedy gdy na ni± nie zasługuj±.
/Henry David Thoreau/

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Odp: Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #21 dnia: Luty 15, 2012, 09:53:31 pm »
http://www.tvn24.pl/0,10751,0,1,raport.html
Rodzice tych bliĽniaków znaleĽli sposób na jednoczesne zabawienie dzieci muzyk± i próbę rozładowania niemal niekończ±cej się energii maluchów. Dzieci s± bardzo zadowolone.

http://www.youtube.com/watch?v=wpfdMxYiIt8&feature=player_embedded
hu¶tawki dla dzieci

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Odp: Hu¶tawka na gumach
« OdpowiedĽ #22 dnia: Czerwiec 04, 2015, 10:55:54 am »
Obejrzyjcie sobie filmik w tym temacie z udzialem dziecka na hu¶tawce i pieska  ;D
https://www.facebook.com/profile.php?id=616102623

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach