Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: zabawy fundamentalne  (Przeczytany 8156 razy)

Offline mmmj

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.majoszka.com
zabawy fundamentalne
« dnia: Maj 18, 2004, 04:07:41 pm »
czy ktoś z Was zna może wydawnictwo  o tylule zabawy fundamentalne, byłabym wdzięczna za podzielenie się opiniami
http://www.zabawyfundamentalne.plusik.net/index.php?t=t1

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Hata

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2004, 08:28:29 pm »
Dzięki za podanie linka :D . Dwa miesiące temu o "zabawach fundamentalnych" mówiono w Radio Gdańsk i zaciekawiło mnie to, ale wtedy jeszcze nic na ten temat nie można było znaleźć na polskich stronach.
Zastanawiam się nad kupnem Zestawu 2. Jak go ewentualnie kupię, to podzielę się swoją opinią.
 :D
.:.carpe diem.:.

Offline Dorota

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.oliwia.iskierka.org
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2004, 10:32:13 am »
Czy ten program jest na CD?
Bo niewiem czy nie mogę znaleźć czy nie pisze

Offline marzena

• Podglądacz
  • *
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2004, 09:46:58 pm »
Ja zakupiłan część 1.Polecam! Dopiero zaczęłam się z tym zestawem zapoznawać,a już kilka zabaw stosuję u mojej córki.Zamówienie złożyłam przez internet, (można też telefoniczne ) pod adresem www.zabawyfundamentalne.pl po trzech dniach otrzymałam zestaw pocztexem.
Marzena z malutką Karolinką (12m-cy)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2004, 12:30:51 am »
"Pachnie" mi to metodą Domana - czyli nie dla mnie  :D
O wiele bardziej polecam własną intuicję i odrobinę wiedzy o rozwoju dziecka.
Wspaniałym komplet, który mogę polecić jest
"Od obrazka do słowa". Przerobiłam go kilka lat temu na wersję elektroniczną dodając dźwięki sy-la-ba-mi ( nie całe wyrazy!!- to sztuczna edukacja wymyślona wbrew zasadom polskiej gramatyki)
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2004, 10:57:13 am »
Czy ktoś z forumowiczów zakupił zestaw zabaw fundamentalnych 2?. Jeśli tak bardzo proszę o kontakt na priva. Mam trochę pytań natury "technicznej". Pozdrawiam  Małgorzata

Offline Dorota

• Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2004, 02:05:45 pm »
Marzena zakupiła kuknij troszkę wyżej pisze że poleca

Offline Anna

• Weteran
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2004, 09:42:02 am »
Ja też mam Zabawy fundaMentalne - cześć 2.

Myślę, że są one godne polecenia. Autorem Zabaw jest Gordon Dryden, światowej sławy pisarz i badacz istoty nauczania we wczesnym dzieciństwie.

W pokaźnym pudełku znalazłam:

1. napisany w prosty, przejrzysty sposób informator dla rodziców,
2. plansze do wykorzystania w zabawach np; Matematyczne patyczki Marii Montessori, szablony do pisania, plansze do gier słownych, karty matematyczne do nauki liczenia na konkretach,zestaw do nauki czytania , słowne bingo, itp.
3.kolorowy  zestaw kart (ok. 300). Na każdej karcie jest prosty opis zabawy, ze zwróceniem uwagi, jak ona pomaga dziecku w nauce, według klucza:

- rozwijanie zmysłów, budowanie słownictwa, czytanie, pisanie, matematyka, kreatywność, myślenie, muzyka, nauka i przyroda, pamięć, poczucie własnej wartości,  wartości

Postanowiłam całe wakacje poświęcić na taką zabawę z Alicją.

Małgosiu, pytaj, odpowiem na wszystkie pytania.

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2004, 02:48:25 pm »
Aniu nie wiem które plansze należy powycinać, nie moge sie doszukać instrukcji. Pożyczyłam maszynkę do foliowania /folię już kupiłam/ i od jutra zaczynam pracę. Cztery lata temu zakupiłam zestaw "Od obrazka do słowa", pocięłam i zafoliowałam każdy obrazek i wyrazy /oddzielnie/. Może dzięki temu uchowały sie do dzisiaj w nienaruszonym stanie  :D  Gdybyś mogła mi pomóc  :D  Małgorzata

Offline Dorota

• Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2004, 03:06:42 pm »
A czy ktoś ma może część 1 i może się wypowiedzieć na jej temat :?:
Albo może już jej nie potrzebuje to chętnie odkupię po niższej cenie  :D

Offline Anna

• Weteran
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2004, 03:19:29 pm »
Małgosiu, daj mi czas - przyjrzę się temu bliżej i jutro napiszę Ci, jak to (według mnie), powinno być powycinane. Pozdrowionka dla dzieciaczków. :D

A z tym foliowaniem to super pomysł!!!

Offline Anna

• Weteran
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2004, 12:43:22 pm »
Małgosiu, posiedziałam troszkę i rozgryzłam problem:

Instrukcja, jak posługiwać się poszczególnmi planszami, zawarta jest przede wszystkim w kartach z zabawami. Karty podzielone są na części: rozwijanie zmysłów, budowanie słownictwa, itd...
 Każda część zaznaczona jest innym kolorem -kwadracik na dole po lewej stronie. I każda rozpoczyna się spisem treści. W spisie można odszukać zabawę z planszy (plansze są opisane) i na podanej stronie odszukać instrukcję.
Np. Ja nie wiedziałam jak pociąć "SłOWNE BINGO".
 Na stronie nr 65 jest instrukcja. Wynika z niej ,że trzeba wyciąć wszystkie plansze osobno.
Tak sprawdzając, wyszło mi, że należy pociąć wszystkie plansze wzdłuż zaznaczonych linii. Jedynie plansze do gry "Magiczna litera "L" oraz "Instrukcja do gier słownych + Plansza matematyczna" nie wymagą rozcinania.
Najwięcej problemu miałam z szablonami do pisania. Nie bardzo wiedziałam, z czego dziecko korzysta - z wewnętrznej, czy zewnętrznej strony. Odpowiedź znalazłam na str. 33 w poradniku. Dziecko korzysta z obu wyciętych części.

Teraz zastanawiam się , gdzie trzymać te pocięte plansze - w kopertach, pudełkach? Dużo tego!

Napisz koniecznie, Małgosiu, jak idzie Ci foliowane. Sama bym chętnie tak zrobiła.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2004, 09:50:23 pm »
Z foliowania narazie nici - musiałam zwrócić foliarkę, a obiecanej przez znajomą innej maszynki pewnie nie dostanę. Trochę mi szkoda czasu ale na razie nie mam wyjścia. Może małżonek wybierze się na giełdę i poszuka czegoś używanego a niedrogiego. Bardzo dziekuje Aniu za informacje, faktycznie wystarczy poczytać i wszystko jest wiadome. Dziekujemy za pozdrowienia i oczywiście bardzo serdecznie pozdrawiamy Alicję z Rodzinką   :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2004, 09:53:15 pm »
Ja swoje materiały dawałam do przeźroczystych koszulek i wpinałam do małych segregatorków

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2004, 04:58:14 pm »
Troszkę dłużej to trwało niż zakładałam, ale nareszcie zrobione! :D  Zafoliowane, powycinane i zabawa że hej! Naśladowcom polecam wypróbowany sposób wycinania. Potrzebna jest deska /może być kuchenna/ przeżroczysta twarda linijka i nóż do tapet. Kiedyś próbowałam to robić nożyczkami i przez tydzień nie ruszyłam kciukiem  :D . Żeby było weselej łączymy zabawy fundamentalne z "od obrazka do słowa". Małgorzata

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Setki pomysłów na mądre zabawy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2004, 12:43:35 pm »
Setki pomysłów na mądre zabawy

Jeśli nie masz pomysłu, jak mądrze bawić się z dzieckiem, ta książka na pewno ci pomoże.

Z wizytą w Gdańsku przebywał wczoraj Colin Rose, angielski psycholog i twórca programu edukacyjnego pt. "Zabawy fundaMentalne", które pokazują, jak mądrze bawić się ze swoimi dziećmi.

- Znajomy neurolog powiedział mi kiedyś, że o inteligencji człowieka decyduje ilość i sprawność połączeń między komórkami mózgowymi, i że większość z nich kształtuje się przed piątym, szóstym rokiem życia. By było ich dużo, trzeba mózg stymulować do pracy - mówi Colin Rose. - Im więcej więc dziecko myśli i doświadcza, tym większe ma szanse w przyszłości. Stąd pomysł na kompleksowy program zabaw, dzięki którym rodzice zadbają o inteligencję swego dziecka.

Tworząc te zabawy Colin Rose zainspirował się teorią Howarda Gardnera, profesora pedagogiki z Harvardu, który twierdzi, że człowiek nie ma pojedynczego IQ, tylko inteligencję wieloskładnikową (inną do logicznego myślenia, inną do nauki języka czy do zapamiętywania).

- Weźmy przykładową zabawę dla czterolatka - mówi Colin Rose. - Schowajmy coś w domu i wyjdźmy z dzieckiem na dwór. Siedząc na ławce dziecko zadaje pytania: "A czy to w sypialni? A pod łóżkiem? Czy na stole?". W ten sposób maluch ćwiczy inteligencję wizualną. Odtwarza sobie w głowie dokładny obraz domu. A dzieci z dobrą pamięcią wizualną są później dobrymi uczniami, bo łatwiej zapamiętują zadany materiał.

Książka autorstwa Colina Rose i Gordona Drydena "Zabawy fundaMentalne" zawiera setki propozycji zabaw, z podręcznikiem dla rodziców i materiałami do pracy. Podzielono ją na dwa tomy: I - od 0 do 2 lat (59 zł) i II - od 2 do 6 lat (139 zł).

Do zamówienia na stronie
www.zabawyfundamentalne.pl  tam również szczegółowe informacje i przykłady zabaw
.
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2415573.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2004, 05:14:13 pm »

Offline Anna

• Weteran
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2004, 05:15:53 pm »
Mamy, używamy, polecamy :D .

Offline boszka59

• Gadacz
Zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2005, 02:19:28 pm »
Znalazłam w sklepie Krasnoludka pomoc o nazwie Zabawy Fundamentalne dwie części. To co tam przeczytałam spodobało mi się, czy ktoś pracował z tym materiałem i jak to się sprawdza. Być może już gdzieś na forum o tym jest tylko ja to przegapiłam.
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline asiaks

• Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2005, 02:50:44 pm »

Offline boszka59

• Gadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2005, 11:43:51 am »
Ja dzisiaj dostałam te zabawy , czytam i jestem zachwycona. Ciesze się że już nie trzeba wymyślać a można sobie pomóc tą pozycją. Duży nacisk jest położony na rozwój mowy. Jak to poczytałam to wiem że ja nie zawiele gadałam do Adamka. Tu z gotowania marchewki zrobili całkiem spory esej.
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline Emilianka

• Wyjadacz
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2006, 03:07:02 pm »
Zabawy fundamentalne - założenia programu

http://www.berek.pl/zabfun_zaloz.html

Zabawy fundaMentalne to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od urodzenia do 6 lat. Zabawy są adresowane do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Dzieje się to przede wszystkim w drodze zabawy oraz, co ważne, dzięki prawdziwemu obcowaniu z najważniejszymi osobami na tym etapie życia dziecka, Rodzicami. Każda z proponowanych zabaw jest jednocześnie wielozmysłową stymulacją mózgu dziecka.

Jedną z podwalin programu jest teoria Howarda Gardnera, badacza z Uniwersytetu Harvarda, według której człowiek posiada 8 rodzajów inteligencji: językową, logiczno-matematyczną, muzyczną, przestrzenną, interpersonalną, intrapersonalną, ruchową i przyrodniczą. Każdą z nich można rozwinąć, nawet u najmłodszych dzieci. Dziecko rodzi się z  liczbą komórek mózgowych, która jest wystarczająca do osiągania sukcesów. Ale nie liczba komórek decyduje o inteligencji, a liczba połączeń stworzonych pomiędzy tymi komórkami. Połączenia te są tworzone poprzez doświadczenia i myśli, którymi Rodzic pobudza dziecko, tworząc we wczesnym okresie rozwoju bogate i stymulujące środowisko.

W ciągu pierwszych pięciu lat życia rozwija się ok. 50 procent zdolności do uczenia się. Następne 30 procent rozwija się do 8 roku życia. To oznacza, że Rodzice są najważniejszymi nauczycielami na świecie, a dom (nie szkoła!), jest najważniejszą instytucją naukową.

więcej

Opinie na temat programu

Zabawy FundaMentalne zdobyły tytuł HIT 2004 - Najlepsze dla Dziecka w VIII edycji konkursu organizowanego przez miesięcznik "Mamo, to ja"

źródło

źródło

O zabawach fundamentalnych jeszcze tu (+możliwość zamówienia):
http://www.klubkrasnoludka.strefa.pl/zabawy%20fundamentalne.html

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
zabawy fundamentalne
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 04, 2006, 10:50:24 pm »
dodatkowo odsyłam do watku Sens rehabilitacji- narządy zmysłów
Zebrane tam informacje ułatwiają zrozumienie i potrzebę stymulacji polisensorycznej.

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach