Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Piłkarze przypomną o osobach z upośledzeniem umysłowym  (Przeczytany 4193 razy)

Offline Ulka

  • User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
  • *******
  • Wiadomości: 10988
Piłkarze przypomną o osobach z upośledzeniem umysłowym
« dnia: Maj 06, 2004, 04:46:01 pm »
Piłkarze przypomną o osobach z upośledzeniem umysłowym

   
 
 
 pap, nn 06-05-2004, ostatnia aktualizacja 06-05-2004 16:34

W najbliższy weekend piłkarze drużyn pierwszej i drugiej ligi podczas prezentacji przed meczami przypomną widzom o osobach z upośledzeniem umysłowym, występując w koszulkach z logo Olimpiad Specjalnych. Tak samo postąpią zespoły włoskiej Serie A.

Od 2001 roku akcja Europejski Tydzień Piłki Nożnej promuje edukację przez sport, ze szczególnym uwzględnieniem integracji osób pełno- i niepełnosprawnych intelektualnie. Przed dwoma laty partnerem akcji w Europie została Fundacja Johana Cruyffa, a w kraju ścisłą współpracę ze Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne podjął Polski Związek Piłki Nożnej.

"Przyjemnie jest wspierać takie akcje. PZPN ma +na głowie+ nie tylko sprawy związane z reprezentacją narodową, ale także pamięta i ma na względzie osoby, którym los nie był łaskawy. Niech uprawianie przez nich sportu będzie sensem życia" - powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik prasowy PZPN Michał Kocięba.

Głównym wydarzeniem Tygodnia jest Festyn Piłkarski Olimpiad Specjalnych, który 7 maja odbędzie się na stołecznym Torwarze. Honorowy patronat objęła Jolanta Kwaśniewska. W części otwartej dla publiczności (godz.17) gwoździem programu będzie mecz pomiędzy drużynami Dziennikarzy i Gwiazd.

Udział w zespole Gwiazd potwierdzili: Iwona Guzowska, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Grubba, Jarosław Jakimowicz, Tomasz Kamel, Przemysław Saleta, Józef Młynarczyk, Maciej Zegan, Paweł "Diablo" Włodarczyk, Roman Kosecki, Andrzej Supron, Jacek Ziober.

"Wystąpić w takim meczu to dla mnie wielki zaszczyt. Przyznam, że kiepsko gram w piłkę, choć sprawia mi to frajdę. Chciałabym, aby po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej, my, Polacy, patrzyli innym, ludzkim okiem na osoby niepełnosprawne, czy to fizycznie czy umysłowo" - podkreśliła mistrzyni pięści Iwona Guzowska.

Mistrz kierownicy Krzysztof Hołowczyc powiedział z dumą, że jego żona aktywnie współpracuje z ruchem Olimpiad Specjalnych na Mazurach, a dla niego kontakt z osobami pokrzywdzonymi przez los jest zawsze dogłębnym przeżyciem. Jak zaznaczył chciałby po meczu "cały wyjść z boiska".

W zakłopotanie wprawiła byłego rajdowego mistrza Europy wypowiedź zapaśnika Andrzeja Suprona, że jak gra, to "piłkę przepuszcza, przeciwnika nie". Sędzia Michał Listkiewicz (prezes PZPN) może

mieć więc sporo pracy...

"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" - tę przysięgę składają sportowy, biorący udział w zawodach Olimpiad Specjalnych - międzynarodowej organizacji sportowej dla osób z upośledzeniem umysłowym.

http://sport.gazeta.pl/pilka/1,35339,2059502.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach