Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Pytania do forumowiczów na różne tematy  (Przeczytany 109749 razy)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Pytania do forumowiczów na różne tematy
« Odpowiedź #450 dnia: Kwiecień 16, 2008, 06:38:16 pm »
A nawet powiedziałabym,że dla ułatwienia jest jeszcze coś takiego  :D

http://forum.darzycia.pl/topic,6854.htm
 Alfabetyczny wykaz metod rehabilitacji
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #451 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:08:24 pm »
Cytat: "artrostop"
i znalazłem artykuł który mnie interesował,ale niestety nie miałem czasu żeby się z nim zapoznać.

Witaj. :kw:  Ja też często przeglądam Forum "w biegu". Interesujące mnie materiały , których nie mam czasu czytać  po prostu dodaję do "ulubionych".
Czytam je kiedy mam czas.

monilka

• Gość
Literatura
« Odpowiedź #452 dnia: Kwiecień 23, 2008, 11:31:14 pm »
Bardzo proszę o pomoc. Poszukuję litaratury dotyczącej rehabilitacji. Ćwiczeń jakicj mogę wykonywać z moją córeczką. Oleńka ma zdiagnozowaną padaczkę. jest rehabilitowana od 5 msc. Najpierw metodą Voity, później metodą NTD. Ma 14 msc. sama nie siada. nie przewraca się na boczki, czy z brzuszka na plecy, nie raczkuje i nie chodzi. Jest w tej chwili rechabilitowana w żłobku, ale nie ma mnie przy tych ćwizeniacj i nie wiem jakie są skutki i jak Ola współpracuje. Poszukuje jakiejś literatury godnej polecenie, która mogłaby mi pomóc w pracy z moim dzieckiem. Wiem, że na pewno na tym forum jest mnóstwo informacji, ale na razie poruszam się po nim po omacku i zabieganie daje o sobie znać

Offline Emilianka

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
« Odpowiedź #453 dnia: Kwiecień 24, 2008, 10:41:42 am »
Poczytaj wątki dotyczące rehabilitacji, tam są różne artykuły na ten temat:

Metody rehabilitacji - ogólnie:
http://forum.darzycia.pl/topic,3965.htm

MEtoda Vojty:
http://forum.darzycia.pl/topic,851.htm

Metoda NDT-Bobath:
http://forum.darzycia.pl/topic,280.htm
http://forum.darzycia.pl/topic,5758.htm

NDT Bobath - usprawnianie w domu:
http://forum.darzycia.pl/topic,784.htm

Sens rehabilitacji - narządy zmysłów
http://forum.darzycia.pl/topic,5058.htm

Możesz zobaczyć też książki i artykuły o mózgowym oprażeniu dziecięcym, wśród nich są takie, które dotyczą bardziej rehabilitacji, również innych zaburzeń, a nie tylko mpd.
Wątek tutaj: http://forum.darzycia.pl/topic,1442.htm

1alef

• Gość
Dystrofia zatrzymana
« Odpowiedź #454 dnia: Kwiecień 25, 2008, 08:13:30 pm »
Witam Dlugo milczalem ale dosyc...W Krakowie mieszka Przemek dzis juz ukomczyl 24 lata Jest chory na dystrofie DUCHENNNEA. dziwne tylko ze kilka lat temu nikt nie chcial sie jego sprawa zajac choc pisala prasa i pokazal 3program tp.TZDHM ODDZIAL KRAKOW I WARSZAWA WRECZ STAWIALY OPOR nie wyrazajac zadnego zaiteresowania Prywatne forum na gazeta pl. tez zakazalo nam dostepu.Dlaczego skoro kilka osob go odwiedzilo i wiedza ze ti FAKT ze choroba stoi ...Dlaczego a pytam w Jego imieniu ta wiadomosc jest stale usuwana?Bo ktos sie obawia ze moze wlasnie on pozyska sponsorw? w koncu ma razem z matka ktora sie nim opiekuje az 1000zl na miesiac na dwoje? JEZELI WSZYSCY CHCA RATOWAC DZIECIAKI to co sie dzieje? wiecej sami opowiedza pod tel 0126573815  lub prosze pisac na necie

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #455 dnia: Kwiecień 25, 2008, 08:56:30 pm »
Witaj1alef

Cytat: "1alef"
Prywatne forum na gazeta pl. tez zakazalo nam dostepu.Dlaczego skoro kilka osob go odwiedzilo i wiedza ze ti FAKT ze choroba stoi ...Dlaczego a pytam w Jego imieniu ta wiadomosc jest stale usuwana?Bo ktos sie obawia ze moze wlasnie on pozyska sponsorw?

Na takie pytanie,to na gazecie.pl powinineś uzyskać odpowiedz,nie u nas,bo naprawdę nie wiemy -dlaczego.
I nie sądzę,aby tu chodziło o  sponsorów,(bo i o nich trzeba się samemu postarać,net nie załatwi wszystkiego)

Rozumiem,że szukasz pomocy,ale napisanie postu z podaniem numeru telefonu nie jest absolutnie przekonywujące. jeśli nawet znasz sytuację rodziny.
Nikt na piękne oczy nie pomoże,a w takiej dramatycznej sytacji,trudnej finansowo jest wiele rodzin.
Jeżeli nawet kiedyś był artykuł w prasie,to niekoniecznie każdy musiał go czytać i ma pamiętać o tym.

Natomiast,aby uzyskać możliwość pomocy od innych,dziecko  w tym przypadku młody człowiek powinien być w fundacji,mieć udokumentowaną chorobę.
Wszelkie apele,prośby o pomoc  powinny zawierać informację medyczną potwierdzoną we wszelkich możliwych instytucjach, wówczas jest ona w pełni wiarygodna.
Zbierać pieniążki można tylko przez fundację.
Jeżeli o to chodzi?
Dość znaną fundacją w Krakowie jest Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko"

Poczytaj tutaj:
Subkonto dla dziecka niepełnosprawnego
Fundacje pomocy dzieciom-jak załozyć konto w fundacji

http://forum.darzycia.pl/topic,6205.htm

I na temat dystrofi informacje
Dystrofia mięśni typu: Duchenne'a (DMD),
Beckera,Fukuyama, kończynowo-obręczowy i inne ....

http://forum.darzycia.pl/topic,208.htm

Zwróć się do Fundacji w Krakowie

http://www.krakow.pl/samorzad/organizacje/baza/list.php?rodzaj=4095&typ=2
BANK INFORMACJI o KRAKOWSKICH ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH

Do Mops-u np:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
http://www.mops.krakow.pl/index.php

Zasady udzielania świadczeń z pomocy społecznej
http://80.55.118.180/~cmsadmin/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=12

marcia

• Gość
« Odpowiedź #456 dnia: Maj 28, 2008, 10:12:53 am »
Kochani.
Niedawno spotkałam znajomą i okazało się że ma  chorego synka  Michała.
Ma on wrodzoną wadę serca .chorobę genetyczną., wadę kręgosłupa która uniemożliwia mu chodzenie  nie jest nawet sam w stanie siedzieć w pionie, nie mówi, ma dość poważne problemy z żołądkiem ,  chłopak ma trzy lata i niema nawet jeszcze orzeczenia o niepełnosprawności.
No tak to już u nas jest  w naszym małym mieście nikt nikomu nie doradzi nie pomoże .
Chcę im w jakiś sposób pomóc , zaczełam od złożenia wniosku do orzecznika.
Ale nie wiem co dalej .Ponieważ mama nie pracuje z wiadomych względów , opiekuje się Michałem, tata prowadzi działalność gospodarczą i wiadomo kryterium dochodowe przekracza  tą barierę .Ale jak sami wiecie leczenie ,rehabilitacja na to idą  duże pieniądze. Mały  na badania i leczenie ,operacje jeździ do warszawy a to jest 600 kiometrów od nas.
Czy w takim przypadku mają szanse starać się o jakąś pomoc materialną czy tez finansową?

Jeśli chodzi o pomoc medyczną czy też rehabilitacje  dowiem się jakie to konkretnie choroby ,na pewno ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem i wieże że jakoś doradzicie.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #457 dnia: Maj 28, 2008, 01:05:17 pm »
Jeśli przekracza dochód 583zł na os. w rodzinie- to po Powołaniu Komisji o Niepełnosprawności dziecka- matka otrzyma tylko zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153zł miesięcznie.
Tylko tyle nasze państwo "serwuje" rodzinom posiadającym dzieci niepełnosprawne, którzy przekraczają dochód 583zł na os.
Najpierw Komsija i zobaczymy co wpiszą-jeśli odnotują punkty, że dziecko wymaga stałej opieki ze strony matki to być może otrzyma dodatkowo świadczenie pielęgnacyjne wynoszące 420zł miesięcznie + ubezpieczenie zdrowotne i emerytalno-rentowe (wówczas liczą się lata pracy).
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #458 dnia: Maj 28, 2008, 01:23:32 pm »
jeśli skończył 3 lata rodzice mogą na wniosek od lekarza rodzinnego kupować dla niego w aptece pampersy - 60 szt za 30% wartości, czy cewniki;
mogą się też starać o dofinansowanie do wózka specjalistycznego w NFZ - lub jeśli cena nie przekroczy dofinansowania NFZ sfinansuje cały zakup;
tak samo z obuwiem ortopedycznym - pomimo tego, że nie chodzi żeby nie było deformacji stóp przysługuje mu para butów rocznie.

ale pierwsze i najważniejsze - orzeczenie o niepełnosprawności.
pytanie: gdzie przez 3 lata był lekarz rodzinny, czy jakikolwiek, który miał kontakt z dzieckiem, że nikt jej nie oświecił?
ona sama się nie interesowała jak nasza ukochana RP zajmuje się niepełnosprawnymi?

bagietka

• Gość
czy ktoś wie co słychać u Michelle, córki Gosi Majnusz ?
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwiec 14, 2008, 11:04:24 pm »
Witam, dotarłam na to forum w poszukiwaniu informacji o IZW. Moja córeczka ma wrodzoną wadę serca i przeszła IZW, chciałabym zapytać jak się miewa Michelle, czy wszystko dobrze ? Niestety wydaje mi się, ze Gosia nie pojawia się na forum już od 2006 r., ale może się mylę. Proszę o informację, jesli ktoś coś wie, albo może są tu mamy dzieci, które też zachorowały na infekcyjne zapalenie wsierdzia.
Pozdrawiam i śle całuski dla wszystkich maluszków.

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwiec 15, 2008, 09:13:09 am »
Pewnie martwisz się, czy Michelle żyje i dlatego postanowiłam Cię uspokoić, że fakt iż mama dziecka nie pojawia się na forum, nie musi oznaczać, że stało się nieszczęście. Wiele rodziców zagląda tu na Dar, kiedy szukajż pomocy w najtrudniejszych chwilach, potem, kiedy sytuacja się narmuje, dziecko wraca do zdrowia, nie mają już czasu na zaglądanie tu.
To narmalne.
Życzę Twojej córeczce dużo, dużo zdrówka.

Offline mlena1980

• Nowy użytkownik
  • *
Przymierzam się do stworzenia w Ośrodku w
« Odpowiedź #461 dnia: Czerwiec 24, 2008, 09:04:35 pm »
Kochani jestem początkującym pedagogiem i przymierzam się do stworzenia w Ośrodku którym pracuje sali terapeutycznej w oparciu o idee sali doświadczania świata i terapię SI, w związku z raczkowaniem w temacie projektów i szukaniem sponsoringu - będę wdzięczna za każdą cenną wskazówkę, pozdrawiam Magda
Magda

Beatka

• Gość
Wielka prośba o pomoc w znalezieniu materiałów z AAC!
« Odpowiedź #462 dnia: Lipiec 04, 2008, 11:30:52 am »
Witam wszystkich serdecznie,
jestem słuchaczką podyplomowych studiów logopedycznych, które właśnie w tym roku kończę.  W maju zostałam szczęśliwą mamą ślicznego chłopczyka, niestety przez okres ciąży nie mogłam uczestniczyć w zajęciach dotyczących AAC. Przyszło mi teraz napisać pracę z tego zakresu, a informacje, które znalazłam w necie są bardzo skąpe! Wiem, że znacie się na rzeczy dlatego BARDZO proszę o pomoc w odpowiedzi na następujące pytania:

1. Który z systemów komunikacji wspomagającej/alternatywnej dostępnych w Polsce wydaje się najbardziej uniwersalny i dlaczego?
2.Jakie programy komputerowe są dedykowane osobom z poważnymi zaburzeniami w komunikacji? Proszę wymienić 3 i scharakteryzować jeden z nich eksponując wagę wybranego programu dla kształtowania umiejętności porozumiewania się.
3. Dlaczego logopeda powinien znać metody komunikacji wspomagającej i alternatywnej?

Jest to dla mnie niezwykle istotna kwestia, dlatego jeśli tylko ktoś mógłby poświęcić chwilę i  pomóc mi chociaż znaleźć informacje na te tematy (może podesłać jakieś linki) będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #463 dnia: Lipiec 05, 2008, 07:27:47 pm »
W sprawach AAC najlepiej komunikować się z Kwidzyniem, bo to ich metoda.Linków w internecie jest mało bo wszystkie materiały do metody są dostępne raczej w ośrodku.Mam dziecko z poważnymi zaburzeniami mowy( to w przypadku mego sya największe zaburzenie) i jeśli chcesz się skontaktować to proszę na priva

BozenaS

• Gość
« Odpowiedź #464 dnia: Lipiec 22, 2008, 06:14:31 am »
Jest b duzo stron po angielsku. Staramy sie o Vantage Plus.
http://store.prentrom.com/cgi-bin/store/VT2-AEN.html
Pozdrawiam Bozena

marta85

• Gość
rezonans a tomografia-jakie różnice
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:25:20 pm »
witam.nie wiem czy dobrze trafiłam ale bardzo prosiłabym o odpowiedź kogoś kto się na tym zna. czym różni się rezonans od tomografi, co wykryje jeden a co drugi (chodzi mi głównie o zmiany w mózgu,guzy i tym podobne u człowieka z założenia zdrowego) i jakie są różnice w cenach gdy robi sie to prywatnie?

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpień 13, 2008, 12:28:51 am »
Zapoznaj się z już istniejącym tematem:
Rezonans magnetyczny, Tomografia komputerowa
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

mamaronja

• Gość
Re: rezonans a tomografia-jakie różnice
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpień 13, 2008, 08:42:11 am »
Z tego co ja wiem, to rezonans jest dokładniejszy i bezpieczniejszy - tomografia to podobno jak 100 zdjęć rentgenowskich na raz.

Offline edytkax

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://wiktor.orge.pl
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpień 15, 2008, 09:21:04 pm »
A z tego co ja się orientuję to rezonans robi zdjęcia lepiej i w większej liczbie płaszczyzn. Jeśli chodzi o badanie prywatne to rezonans jest zdecydowanie droższy.

marta85

• Gość
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:39:15 pm »
dziekuje:)

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpień 16, 2008, 10:38:17 pm »
marta85, rezonans lepiej różnicuje tkanki miękkie, ale niekiedy z jego wykonaniem są problemy.
Szczególnie u dzieci oraz osób cierpiących na klaustrofobię. Niektórzy narzekają też na przykre dźwięki.
Są to jednak problemy do pokonania.

mamaronja

• Gość
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:25:40 am »
Moja Mała była usypiana do rezonansu.

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpień 18, 2008, 05:48:44 pm »
Moja też, podobnie zreszta jak do tomografu:( obie narkozy zniosła dobrze
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
Jakie świadczenia?
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpień 24, 2008, 09:16:37 pm »
Znajoma która chyba raczej nie ma się skąd dowiedzieć prosiła abym się zorientowała jakie świadczenia przysługują jej z tytułu opieki nad dorosłą córką chorą psychicznie. Z tego co mi mówiła to pobiera tylko rentę socjalną.
Tak na szybko nic jej nie mogłam pomóc wszak moja córka nie jest jeszcze dorosła i nie jestem w temacie. Możecie coś podpowiedzieć?
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpień 24, 2008, 10:25:07 pm »
MAGDA BUDEK, zobacz do działu Prawo i do wątku

http://forum.darzycia.pl/viewtopic.php?p=142006#142006
» Świadczenia rodzinne

Tam też scalilam Twój post,a ten usunę

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
świadczenie a renta
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 22, 2008, 06:29:20 pm »
Mam pytanko, czy mam prawo pobierac na siebie rentę zusowską i na córkę świadczenie pielęgnacyjne?

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 22, 2008, 10:17:34 pm »
Beszko, pytanie raczej do ZUS- dopytaj na 100% dla pewności

moim zdaniem  - NIE, musisz wybrać bardziej korzystne świadczenie
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

berto45

• Gość
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 23, 2008, 01:46:09 pm »
najlepiej właśnie pójść do ZUS-U. :ok:  :tekno:

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 23, 2008, 10:02:10 pm »
Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje, jeżeli: osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do emerytury, renty, renty socjalnej, zasiłku stałego, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego;osoba wymagająca opieki pozostaje w związku małżeńskim lub została umieszczona w rodzinie zastępczej, w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i korzysta w nim z całodobowej opieki albo w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji w placówce zapewniającej całodobową opiekę przez co najmniej 5 dni w tygodniu, z wyjątkiem zakładów opieki zdrowotnej; osoba w rodzinie ma ustalone prawo do wcześniejszej emerytury na to dziecko; osoba w rodzinie ma ustalone prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego albo do świadczenia pielęgnacyjnego na to lub na inne dziecko w rodzinie.

http://um.warszawa.pl/politykaspoleczna/?wyswietl=podanonewsa&poddzial=21&id=12

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:02:05 am »
Dzięki Ci Ula.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 09, 2008, 12:47:44 am »
magda20060 szuka informacji na temat
"ślepota korowa przy dziecięcym porażeniu mózgowym"

http://forum.darzycia.pl/topic,9488.htm

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #481 dnia: Październik 27, 2008, 05:58:43 pm »
witam serdeczie, potrzebuje pomocy, razem z mezem zamierzamy w jakis sposob zabezpieczyc swoja przyszlosc, moi rodzice przeszli nidawno na emeryture i niestety nie dostaja zbyt wiele pieniazkow, obawiam sie ze moze to im wystarczyc tylko na jakies podstawowoe rzeczy.....my nie chcielibysmy podzelic ich sytuacji, szukamy czegos dzieki czemu na emeryturze dostali bysmy tego nieco wiecej....moze mi ktos cos doradzic? pytalam sie kolezanek w pracy, zaczely cos mowic o III filarach OFe itp ja sie komleptnie na tym nie znam....pomozecie?

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #482 dnia: Październik 27, 2008, 06:13:02 pm »
witam serdeczie, potrzebuje pomocy, razem z mezem zamierzamy w jakis sposob zabezpieczyc swoja przyszlosc, moi rodzice przeszli nidawno na emeryture i niestety nie dostaja zbyt wiele pieniazkow, obawiam sie ze moze to im wystarczyc tylko na jakies podstawowoe rzeczy.....my nie chcielibysmy podzelic ich sytuacji, szukamy czegos dzieki czemu na emeryturze dostali bysmy tego nieco wiecej....moze mi ktos cos doradzic? pytalam sie kolezanek w pracy, zaczely cos mowic o III filarach OFe itp ja sie komleptnie na tym nie znam....pomozecie?

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #483 dnia: Październik 28, 2008, 05:48:36 pm »
Witaj Ewo raz jeszcze
III filar? można odkładać pieniadze, jak ktoś sporo zarabia,
przy niewielkich zarobkach i szalejacej inflacji prowizje "zjedzą" oszczedności
jest duży wybór, wystarczy oglądać telewizję :-)

nie będę reklamować, bo nie robimy tego na forum

jak masz nadmiar  gotówki to może  kupno gruntu / działki /mieszkania :-)
tak bym zrobiła   :turn-l:
pozdrawiam

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #484 dnia: Listopad 03, 2008, 07:40:26 pm »
dzieki za odpowiedz, tylko taki jest problem ze my nie posiadamy wolnej gotowki, wspolnie z mezem stweirdzilismy ze mozemy na ten cel razem przeznaczyc jakies 400 zl, chyba wiem o jakiej reklamowce mowisz - lubilam ich sluchac w radiu - szkoda ze ich juz nie ma. ale wracajac do tematu, ta reklamowka to chyba to prawda?

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #485 dnia: Listopad 03, 2008, 07:46:25 pm »
dzieki za odpowiedz, tylko taki jest problem ze my nie posiadamy wolnej gotowki, wspolnie z mezem stweirdzilismy ze mozemy na ten cel razem przeznaczyc jakies 400 zl, chyba wiem o jakiej reklamowce mowisz - lubilam ich sluchac w radiu - szkoda ze ich juz nie ma. ale wracajac do tematu, ta reklamowka to chyba to prawda?

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #486 dnia: Listopad 04, 2008, 11:49:48 am »
ewa32, nawet jak wpłacisz 400 zł na procent to przez najbliższe 50 lat majątku się na tym nie dorobisz! - taka szara rzeczywistość!
I filar - ubezpieczenie emerytalne tylko ZUS
II filar ubezpieczenie emerytalne w ZUS i Funduszu Emerytalnym (składki przelewa ZUS)
III filar to dobrowolne wpłaty w systemie miesięcznym, kwartalnym lub rocznym do wybranego funduszu emerytalnego przez minimum 20 lat!
potem pieniądze, które wpłacałaś zostają wypłacone wraz z "procentem", który zarobiły!
aczkolwiek również nie spodziewaj się kokosów!
może zostać wypłacona cała kwota, lub można dostawać miesięczne wypłaty do końca życia.
wpłaty miesięczne na III filar to raczej kwota ok. 100 zł, no i w zależności jak płacisz: kwartalnie, półrocznie czy rocznie tak się zwiększa.

jeśli chodzi o reklamę - na forum nie reklamujemy! dlatego nie podaję, żadnej nazwy FE - żeby nie reklamować!

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #487 dnia: Listopad 05, 2008, 11:13:44 am »
ok przepraszam tak mi sie tylko skojarzylo :), a Ty uwazasz ze inwestowanie w III filarze to warto sie w to bawic? im dluzej zaczynam o tym myslec tym bardziej boje sie tych kilku groszy zusu i tym bardziej mam ochote cos z tym zrobic....

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #488 dnia: Listopad 05, 2008, 12:05:31 pm »
ewa32 decyzja należy do Was - emerytura III filaru będzie dodatkiem, a nie jakąś dużą kasą, czy drugą emeryturą.
Zastanów się czy jesteście wydolni finansowo na III filar - idź, dopytaj i wtedy decyduj!
W biurze OFE wyjaśnią jakie pieniądze wpłacasz - jakie wypłacasz!

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #489 dnia: Listopad 06, 2008, 11:00:27 am »
wczoraj przeprowadzilismy z mezem powazna rozmowe no i jestesmy w stanie odkladac na to 400 zl miesiecznie, poczytalam tez o tym troche w necie i teraz zatanawiamy sie nad tym czy lepiej zeby to wykupic na niego czy na mnie, niby ja przejde 5 lat wczesniej na emeryture niz on....wiec nie wiem czy z dochodami tez tak bedzie kolorowo...a Ty moze tez masz to wykipione?

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #490 dnia: Listopad 06, 2008, 11:40:55 am »
nie mam!
wybierz sobie np 3 OFE - idź do nich po informację, a potem wybierzcie z mężem ten, który dla Was będzie najlepszy!

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #491 dnia: Listopad 06, 2008, 12:04:25 pm »
W tym momencie to wszystko nieciekawie wygląda-

32 mld zł stracili w rok członkowie OFE
(PAP, ak/06.11.2008, godz. 06:28)

Na koniec października przyszli emeryci, oszczędzający w Otwartych Funduszach Emerytalnych mieli na kontach 130,2 mld zł. W ciągu roku OFE straciły 32 mld zł. Rząd i Komisja Nadzoru Finansowego zapowiadają interwencję, informuje "Gazeta Prawna".
Komentator "Gazety Prawnej" sprawdził stan swojego konta w OFE. Po prawie dziewięciu latach oszczędzania ma o 10 proc. więcej pieniędzy niż wpłacił. A jeszcze rok temu kwota, jaką uzbierał na emeryturę, o połowę przekraczała wpłaty. To miara zapaści.

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #492 dnia: Listopad 07, 2008, 01:10:53 pm »
ubezpieczając się w 3 filarze mozna dodatkowo  dołożyc opcję zabezpieczenia rodziny (lub siebie) w przypadku utraty zdolności do pracy w wyniku wypadku, lub dodatkowe zabezpieczenie w przypadku (nie daj Boże) smierci.  Ja to traktuje jako takie konto oszczędnościowe. Myślę, że gdybym miała co miesiąc wpłacać te pieniądze do banku to pewnie tyle samo po 20 latach by wyszło, ale pewnie znalazłabym miliony powodów w niektórych miesiącach żeby tego nie zrobić.

marta

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #493 dnia: Listopad 07, 2008, 02:04:34 pm »
ja nie wiem ale jakos mam inne zdanie na ten temat i im czesciej o tym mysle tym bardziej sie do tego przekonuje, umowilam sie na dzisiaj na spotkanie z doradca ING, nie wiecie o co moge sie go zapytac, mam kilka pytan juz przygotowanych ale mzoe na cos nie wpadlam...

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #494 dnia: Listopad 10, 2008, 06:59:27 pm »
Nie wiem czy w dobrym miejscu umnieszczam post, ale jakby co to prosze Adminków o umieszczenie go we właściwym miejscu.

Opisze o co mi chodzi. Chodzi mi o chłopca, który ma zespół proteus i na początku października miał operację miał operowane dwa palce u nogi miał przeszczep skóry. Jutro mniał po raz pierwszy iścd do szkoły ale na dzisiejszej wizycie okazało się że na przeszczepionej skórze pojawila się ropa i chłopiec musi zostać w domu. Mama była u dyrektorki szkoły żeby porozmawiać o nauce dziewcka a ta stwierdziła, że chłopiec jest zdolny i bez problemu nadrobi wszystkie zaległośći. Kobieta jest załamana bo ne wie ile czasu syn spędzi w domu a zaległości są już z jednego miesiąca. Mama chopca nie wie co ma robić, gdzie szukać pomocy i dlatego zwracam sie do Was może Wy wiecie co zrobić, gdzie się udać, żeby chłopiec dalej mógł się uczyć i żeby zaległości nie rozły.

Pozdrawiam

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #495 dnia: Listopad 10, 2008, 08:55:51 pm »
Zwalcio, przejrzyj ten wątek: http://forum.darzycia.pl/topic,215.htm?postdays=0&postorder=asc&start=0

Ja dla Piotrusia na czas pooperacyjny ( około 2 miesiace ) załatwiam indywidualne nauczanie
w domu.

Proponuję Twojej znajomej to samo.
Najlepiej pójść do miejscowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i tam przedstawić sprawę.
Dadzą druki i powiedzą jakie dokumenty trzeba przedłożyć.
Zwykle potrzebne jest zaświadczenie od specjalisty z opisem choroby i uzasadnieniem potrzeby indywidualnego nauczania.

Najlepiej załatwiać takie sprawy przed operacją, bo to trochę trwa. Być może pójdą Twojej koleżance na rękę i w miarę szybko przyznają dziecku NI.

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #496 dnia: Listopad 10, 2008, 09:51:40 pm »
Mulesiu bardzo Ci dziękuję za informacje. U Izy jest ten problem, że jej syn miał operację już miesiąc temu i jutro miał pójść do szkoły, nikt nie przewidział (albo po prostu rodzice nie chcieli przewidzieć), że coś pójdzie nie tak i nie załatwili prędzej takiej formy nauczania.
Ale bardzo serdecznie dziękuję za sugestię, już ją przekazałam znajomej i ona w środę rusza do boju.
 :kw:  :kw:  :kw:  :kw:

ewa32

• Gość
« Odpowiedź #497 dnia: Listopad 12, 2008, 12:29:29 pm »
ale wracajac do tematu spotkalismy sie z tym agentem od emerytury premium w ing, zaproponowalismy mu ze bedziemy wplacac 400 zl miesiecznie, on nam wyliczyl na jakiejs symulacji ze dzieki temu dotaniemy na emeryturze jakies 370 tys + 16 tys premii jako zwrot poniesionych kosztow, ogolnie musze wam powiedziec ze cala ta oferta wyglada calkiem ciekawie....w razie smierci pienaidze bierze rodzina, mozna inwestowac w 20 funduszy itd. itp. myslicie ze inni moga miec lepsze oferty? ten III filar w tym ........ wypada calkiem calkiem chyba...

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #498 dnia: Listopad 12, 2008, 10:33:45 pm »
Cytat: "ewa32"
dotaniemy na emeryturze jakies 370 tys + 16 tys premii jako zwrot poniesionych kosztow

to ile lat trzeba odkładać na taką fortuną ?  :D  

to chyba cuda? ale mają reklamę za darmo na forum  :turn-l:

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #499 dnia: Listopad 13, 2008, 12:03:06 am »
Taaaa,ta kasa,to jak reklamy banku -kredyt,szybki,łatwy,tani  i przyjemny,a rzeczywistość jest inna  :D
Tak i z emeryturką,tak przedstawić,aby klienci wpadli do sieci.
Nic nie tracisz, a się wzbogacisz  :turn-l:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach