Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Imprezy dla O.N.-aktualności  (Przeczytany 59138 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 23, 2006, 10:04:02 pm »
Mario, też czekałam na wyniki :-)
ucałuj od nas zwycięzców
to też Twoja zasługa
gratulujemy serdecznie
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:09:08 am »
Myślenickie Spotkania Integracyjne
CEL I PRZESŁANIE IMPREZY:

Naczelnym celem spotkania jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami lokalnymi, dla których los niepełnosprawnych jest nieobojętny. Przez imprezy tego typu pragniemy, także pozyskać dla sprawy tych, którzy z problematyką niepełnosprawności jeszcze bezpośrednio się nie zetknęli, a swoim uczestnictwem i działaniem lub wsparciem mogą pomóc w rozwiązaniu wielu problemów, które z tym tematem się wiążą. Kolejnym istotnym celem ww. przedsięwzięcia jest okazanie uznania, wsparcia oraz dostarczenie wspólnych chwil radości osobom, które na co dzień opiekują się ludźmi niepełnosprawnymi (zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym), a których trud nie zawsze jest dostrzegany i należycie doceniany. Jednakże najważniejszym elementem takiego spotkania będzie możliwość wspólnego przeżywania radosnych chwil, które być może przyczynią się do usunięcia kolejnych barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością i otworzą drogę do pełniejszego jej zrozumienia, a niepełnosprawnym pozwolą odczuć, że są równoprawnymi członkami naszej społeczności.
TERMIN:

Spotkanie będzie miało charakter otwarty, plenerowy w formie pikniku. Planowane rozpoczęcie godz. 1500, zakończenie w godzinach wieczornych. Dzień; 28 czerwca 2006 r. (środa)
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:34:06 pm »
Festiwal Song of Songs już w piątek

Grzegorz Giedrys 28-06-2006

Dziewiąta edycja festiwalu Song of Songs rozpocznie się w piątek w Toruniu. Zobaczymy największych twórców polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej: 2 Tm 2,3 i Maleo Reggae Rockers

Festiwalowe koncerty będą się odbywały w piątek i sobotę na dwóch scenach: przy Dworze Mieszczańskim i przy ruinach zamku krzyżackiego. Organizatorzy liczą, że w tym roku występy najważniejszych twórców muzyki chrześcijańskiej przyciągną ok. 6 tys. widzów.

W opinii Wojciecha Zaguły, dyrektora imprezy, tegoroczna edycja Song of Songs jest eksperymentalna. - Termin koncertów wyłoniliśmy w ankiecie internetowej - mówi Zaguła. - Zwykle graliśmy zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Tym razem przenieśliśmy imprezę na przełom czerwca i lipca. Nowością jest także to, że mała scena będzie się mieściła w ogrodzie Dworu Mieszczańskiego. Tam w kameralnej atmosferze wystąpią zespoły stawiające swoje pierwsze kroki na naszej scenie. Odbędą się także warsztaty tańca liturgicznego, których prezentację zobaczymy w sobotę na nabożeństwie w Bazylice św. Janów.

Toruński festiwal w przyszłości będzie częścią cyklu imprez, które mają stać się zaangażowanym religijnie odpowiednikiem słynnego Live Aid Boba Geldofa. - Na Song of Songs z Los Angeles przyjedzie menedżer Okuma Jason, który zajmuje się przygotowaniem tego ogólnoświatowego wydarzenia - zapowiada Zaguła.

2 Tm 2,3 (nazwa to biblijny werset) to największa gwiazda Song of Songs. Tę supergrupę tworzą weterani rocka, reggae i folku, m.in. Tomasz Budzyński (Armia), Robert Litza Friedrich (Acid Drinkers, Arka Noego), Dariusz Malejonek (Izrael). Toruńska widownia będzie mogła - jako pierwsza w kraju - wysłuchać piosenek z "888", najnowszej płyty 2 Tm 2,3. Nowy materiał zaprezentuje także Maleo Reggae Rockers - autorska formacja Malejonka, która zagra z jamajskim wokalistą King Loverem. Zobaczymy ponadto m.in. Anastasis, Ronana & Joanne Johnson (Irlandia), Kimberly Stewart (USA). Sobotni koncert telewizyjny poprowadzi prezenterka TVP2 Katarzyna Obara oraz popularyzatorzy muzyki chrześcijańskiej: Janusz Iwański i Dariusz Ciszewski. 8 lipca o godz. 15 koncert "Muzyczne dary" będzie retransmitowała telewizyjna "Dwójka".

Dokładny program imprezy: /www.songofsongs.pl/

Gazeta Wyborcza 28.06.2006r

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Akcja "Chore dzieci potrzebują bajek na dobranoc"
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 01, 2006, 11:22:05 am »
Poczytają chorym dzieciom bajki

W Małopolsce już wkrótce wolontariusze będą odwiedzać chore dzieci w szpitalach, by im poczytać bajki.

Akcję "Chore dzieci potrzebują bajekŕ na dobranoc" wymyśliła Dorota Węgrzyn, która sama zmaga się z chorobą nowotworową.

W lipcu psycholodzy i lekarze dziecięcy przeprowadzą szkolenia dla wolontariuszy, którzy od sierpnia zaczną odwiedzać szpitale. Na razie zgłosiło się kilkadziesiąt osób w wieku 25-30 lat. Pierwsze dwie placówki, z którymi udało się porozumieć w tej sprawie, to Szpital im. Żeromskiego w Krakowie i Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie.

– Nasza akcja tym różni się od innych, że chcemy, by odbywała się ciągle, co oznacza, że wolontariusze będą codziennie w godzinach wieczornych szli na oddział, by czytać chorym dzieciom – powiedziała w czwartek Dorota Węgrzyn.

– Pomysł wziął się stąd, że sama leczę chorobę nowotworową i miałam do czynienia z umierającym dzieckiem, któremu z koleżankami czytałyśmy bajki. Dziecko już nie żyje – wyjaśniła Węgrzyn.

Tzw. biblioteczkę, czyli listę lektur najodpowiedniejszych dla chorych dzieci w zależności od ich wieku, opracowała Danuta Świerczyńska -J elonek z Uniwersytetu Warszawskiego, zajmująca się literaturą dziecięcą.

Organizatorzy akcji, firma szkoleniowo-doradcza kobiecość.pl, liczą na hojność przyjaciół i sponsorów. W przyszłości chcieliby do czytania bajek małym pacjentom zaprosić ludzi starszych, którzy mają czas i zechcą odwiedzać dzieci w szpitalach. (PAP)
pku  

Jutro rusza akcja "Chore dzieci potrzebują bajek na dobranoc"
28.06.2006

Jutro w Krakowie rozpoczyna się akcja "Chore dzieci potrzebują bajek na dobranoc", propagująca czytanie chorym dzieciom przebywającym na oddziałach szpitalnych bajek pomagającym ich zasnąć.

Oficjalny start akcji będzie miał miejsce w Cafe Moliere przy ulicy Szewskiej o godzinie 19. W ramach otwarcia zaprezentowane zostaną jej cele oraz przedstawione osoby w nią zaangażowane. Odbędzie się także pokaz tańca Mistrzów Polski oraz licytacja na rzecz akcji. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest Dorota Węgrzyn, jedna z założycielek firmy "kobiecość.pl", która sama boryka się z rakiem.

- Będąc niejednokrotnie na oddziale i w przychodniach przyszpitalnych obserwowałam dzieci. Z jednej strony widziałam lęk w ich oczach, a z drugiej niesamowitą dojrzałość i godność, z jaką walczą - możemy przeczytać w liście pani Węgrzyn. - Widziałam, jak strasznie trudno zasypiać jest dzieciom wieczorem w obcym miejscu, bez mamy i taty, bez swojego sufitu, a dyżurujący na oddziałach lekarze, pielęgniarki i inna służba medyczna choćby najwspanialsza, nie ma w realiach oddziału na tyle czasu by poświęcać go każdemu małemu pacjentowi. To bardzo realny problem z jednej strony i ogromna potrzeba z drugiej. Stąd mój pomysł - tłumaczy.

Akcja rozpocznie się od trzech krakowskich szpitali dziecięcych. Czytaniem zajmą się wolontariusze, którzy zostali wcześniej przeszkoleni przez zespół współpracujących z firmą psychologów, lekarzy pediatrów, onkologów i superwizorów. Będą oni mogli spełniać swoje zadanie tylko dzięki wsparciu ze strony zarówno personelu medycznego, jak i rodziców bądź opiekunów chorych dzieci. Akcja ma już przygotowane zaplecze organizacyjne, porozumienia ze szpitalami, osoby i formy popierające i finansujące akcję, lekarzy wspomagających wolontariuszy i ponad sto książek.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie organizacja biblioteczki dziecięcej, spotkań z rodzicami i rodzeństwem dzieci, imprez integracyjnych na oddziałach, imprez sponsorskich i nawiązywanie współpracy ze wszystkimi, którzy pragną w jakikolwiek sposób wspomóc akcję. Wśród jej partnerów i przyjaciół znaleźli się m.in. UNICEF, agencja L'Gwiazdy, aktor Artur Dziurman i tancerz Rafał Maserak. Lista jest otwarta.

Na książki wybrane do akcji składa się zarówno poezja, jak i proza. Najmłodsze dzieci usłyszą wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Ewy Szelburg-Zarębiny, a te nieco starsze - Ewy Chotomskiej i księdza Twardowskiego. Na prozę złożyły się przede wszystkim baśnie - Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Poza tym, będzie to fantastyka baśniowa, np. Astrid Lindgren, książki pogodne, jak cykl o przygodach Mikołajka i "Hobbit" J.R.R. Tolkiena, dramatyczne, jak "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa, oraz przygodowe, chociażby Juliusza Verne'a, Zbigniewa Nienackiego, czy J.K. Rowling. Specjalnie dla dziewczynek przygotowano np. "Anię z Zielonego Wzgórza" i całą "Jeżycjadę" Małgorzaty Musierowicz, a dla gimnazjalistów dzieła Josteina Gaardera i Doroty Terakowskiej.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 01, 2006, 04:04:15 pm »
Kilka lat temu byłam z Moniką w Szpitalu w Opolu i tam rowniez byla taka akcja....codziennie przychodziła pani, ktora w swietlicy czytała dzieciaczkom książki a później prowadziła do nich rózne zabawy. Wszystko trwalo okolo godziny ale dzieci bardzo to przeżywały i czekały z niecierpliwością na swoja panią. Wówczas to zainteresowalam sie akcją "Cała Polska czyta dzieciom" i zapoczątkowałam ją w naszym mieście. Bazowalam na kontaktach zdobytych wlasnie od "czytajacego wolontariusza". Teraz w akcji uczestniczą przedszkola z naszego miasta i wolontariusze z TPD. co roku otrzymujemy ulotki i plakaty a w czerwcu robimy uroczyste podsumowanie podczas naszego festynu. To naprawdę wspaniała rzecz. sama staram się często czytac dziewczynkom  :D

Offline ziemu

• Podglądacz
  • *
czyżby brak logiki?
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 15, 2006, 01:00:22 am »
Zawsze mnie zastanawiało parcie na zastępowanie zywych ludzi urządzeniami.

Juz sobie wyobrażam dziecko 10 letnie wpatrzone w ekran monitora, z główka w odległości 20 cm od kineskopu, u którego juz zanikł odruch mrugania...

Piękna perspektywa...

owszem bardzo wygodne dla rodziców i opiekunów ... bleeee. nie trzeba sie zajmowac dzieckiem... bleee
"Nie ma rzeczy niemożliwych, czasem są tylko bardzo trudne"

7 Ninka mpd

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 21, 2006, 12:34:20 am »
ziemu-chyba nie znasz możliwości komputera na wszelkie możliwości rehabilitacji dziecka.
Ja nie miałam Twoich obaw -dzięki temu moja córka rozwija się wrecz nienagannie mimo swojej inności.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline ziemu

• Podglądacz
  • *
komputerki vs. rodzice
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 21, 2006, 02:45:06 am »
nigdy mi przez myśl nie przeszło, że Ty jako matka zastąpiła byś swoje troskliwe, matczyne ręce opieką komputera.

Niestety z mojego doświadczenia wiem że wielu rodziców niestety tak wyobraża sobie wychowanie dzieci.

Fkt jest taki, że rehabilitacja bez zaangażowania rodziców nie ma większego sensu i to nie jest moje zdanie ale naszych zaprzyjaźnionych, prokocimskich lekarzy którzy są dla nas potężnym wsparciem i opokom w tak trudnych działaniach.

Ja rozumiem, że nieraz się nie da inaczej, ale to kwestia tylko i wyłącznie umiejętności a nie jakis tam wyimaginowanych przeszkód. Wystarczy chcieć jak poeta spiewał...

Udało nam się bardzo małym kosztem, praktycznie nieznacznym spowodować, że wielu rodziców niezwykle poprawiło skuteczność rehabilitacji swoich dzieciaczków tylko i wyłącznie dzięki niewielkim korektom w ćwiczeniach i prostych zachowaniach. No oczywiście równiez w procedurach rehabilitacyjnych.
Zauważyliśmy rówiez że jedną z podstawowych barier zmniejszających efektywnoośc rehabilitacji jest rutyna. Ale to już tematy na inne posty.

7 Ninka mpd

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 21, 2006, 02:57:22 am »
Zapoznaj się z możliwościami jakie stworzył mi pomysł użycia komputera do rehabiliatcji córki  przed 10 laty  :D
http://darzycia.pl/artykuly.php?art=13
http://forum.darzycia.pl/topic,19.htm
http://forum.darzycia.pl/topic,4009.htm

Offline ziemu

• Podglądacz
  • *
Fajnie
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 21, 2006, 03:17:10 am »
Super
Możłiwości te nie sa mi obce poniewaz kiedys uczestniczyłem w grupie focusowej przygotowującej schemat postępowania dla programiostów opracowujących programy edukacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Podkreślam. Ja nie jestem przeciwnikiem używania komputera. To jest narzędzie tak samo dobre jak materac piłka czy pochylnia.

Ja zwróciłem uwage na podstawie swojego doświadczenia i obserwacji zdarzające się przypadki - niestety dosyć często.

Zresztą pozwolisz, że zacytuję:
"Komputer nie powinien dziecku zastępować zabawy z rówieśnikami lub rodzeństwem, wzajemnych kontaktów w gronie rodziny, a w szczególności nie może stać się podstawową formą spędzania wolnego czasu."

7 Ninka mpd

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 14, 2006, 10:31:40 pm »
Z innej beczki: Fundacja pomagająca chorym graczom
 13 października 2006

Dawno temu trafiłem na jakiś czas do szpitala. W szpitalu jak to w szpitalu – było strasznie nudno, rano brzydko pachniało spalonym mlekiem a wieczorami zza grzejników wychodziły ogromne karaluchy. Hardkor jednym słowem. I wspomniana nuda. Co innego gdybym trafił do szpitala w USA.

Tam działa fundacja The Get Well Gamers która zajmuje się growym (!) pomaganiem hospitalizowanym pacjentom. Fundacja ta działa już w 41 szpitalach w 26 stanach i zajmuje się dostarczaniem growej rozrywki schorowanym graczom.
The Get Well Gamers nawiązało już współpracę z paroma firmami, ale przyjmuje także sprzęt video w postaci najstarszych i najnowszych konsol.
Gry są oczywiście dopasowanego do wieku danego pacjenta.

Idea jest świetna i byłoby bardzo dobrze gdyby ktokolwiek zechciał przenieść ją do Polski.

Wszak pobyt w szpitalu nie musi ograniczać się do oglądania tv, czytania książek, grania w warcaby czy łowienia karaluchów

Strona Fundacji
w j.angielskim

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 23, 2006, 10:09:20 pm »
Niepełnosprawni aktorzy zagrają w Teatrze Ateneum

Pierwszy musical wystawiany przez osoby niepełnosprawne obejrzą dziś widzowie w Teatrze Ateneum. Spektakl udowadnia, że marzenia są silniejsze od ograniczeń i przeciwności losu

Spektakl "Planeta Nex" niepełnosprawni aktorzy wystawią jeszcze 27 listopada. Bilety zamawiać można pod numerem 022 628 22 65
Taniec to całe życie mojego syna - mówi Urszula Winiarska, mama Marcina, który gra jedną z głównych ról.

Marcin ma zespół Downa. Pani Winiarska przez lata szukała instruktora tańca dla syna, ale nikt nie chciał podjąć się tego zadania. Dopiero w zespole teatralnym psychologa Leszka Plocha zaczął rozwijać swoje umiejętności.

- Teraz Marcin żyje teatrem -mówi pani Winiarska.

Bilety wyprzedane
Zespół składa się z niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie. Działa w nim 50 osób w wieku od 16 do 50 lat. Musicalowa odyseja kosmiczna "Planeta Nex" to futurystyczna historia o parze astronautów lądujących na nieznanej planecie. Rządzi nią dyktator, który zamienił ludzi w półroboty. Na planecie rozpoczyna się walka o wyzwolenie.

-Poprzez sztukę chcemy umożliwić aktorom pokazanie tego, co czują i myślą - wyjaśnia dr Ploch.

Agata Maj, częściowa sparaliżowana, skończyła integracyjne liceum ekonomiczne. Aktorstwem zajmuje się od sześciu lat. W "Planecie" przypadła jej rola półczłowieka. - Granie to dla mnie wielka radość. Czuję, że jestem potrzebna - opowiada.

-Kiedy gram czuję, że mogę robić wszystko. Jestem na luzie, jakby to działo się naprawdę - dodaje Mateusz, niepełnosprawny intelektualnie, odtwórca roli dyktatora.

- Chcemy udowodnić, że nasz spektakl nie odbiega poziomem od sztuk granych przez profesjonalne teatry -mówi reżyser przedstawienia dr Leszek Ploch.

Zespół na scenie wspomagany jest przez lasery, wyszukane efekty specjalne oraz bogatą oprawę muzyczną.

Na dzisiejszy spektakl nie ma już biletów. Następne przedstawienie będzie można obejrzeć w listopadzie.

Od tańca po pantomimę
"Planeta Nex" jest jedną z inicjatyw Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych. Przy teatrze działa również zespół tańca ludowego Mazowiacy. Kolejnym przedsięwzięciem będzie studio pantomimy. - Aktorów do naszych projektów szukamy w całym kraju -mówi Leszek Ploch.

Zainteresowane osoby muszą wypełnić zgłoszenie i wysłać np. płytę CD z zapisem swoich osiągnięć artystycznych na adres Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych (www.free.art.pl/niepelnosprawni.artysci).

Amatorskie chóry, orkiestry, aktorzy i tancerze zapraszani są do Warszawy. Oprócz prób i występów specjalnie dla nich organizowane są wycieczki po mieście.

ANNA BUDYŃSKA

Rzeczpospolita 23.10.2006r

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 25, 2006, 06:53:04 pm »
Odświeżę troszkę ten wątek.
Kilka tygodni temu  w TV był reportaż z Karoliną w roli głównej.
Może ktoś oglądał i pamięta?
Tak,to ta sama Karolina,która wystepowała w "Szansie na sukces".
Wspaniała dziewczyna,z dużym samozaparciem,uśmiechem,poczuciem humoru
i taką radością z życia,które bierze garściami.
Ma przyjaciół wyjedża w różne miejsca,góry,na żagle .....
Bardzo zdolna muzycznie,wybrała bardzo trudny kierunek -dyrygenturę.
Daleko od rodzinnego domu,pod kierunkiem profesorów szkoli swoje umiejętności.
Całą partyturę musi nauczyć się na pamięć i umiejętnie połączyć z dyrygowaniem.
Trudna to sztuka,godziny prób,powtarzania i ćwiczeń.
Efekt tej trudnej pracy,to wspaniały koncert dyplomowy, którego fragment
zaprezentowano w reportażu.
....Kto nie wie, wcale nie zauważy
wszystko tak jak na zwykłym koncercie...

I tak było  :kw:
Jestem pełna podziwu dla Niej i życzę,aby spełniły się Jej marzenia. :serce:

Przypomniał mi się reportaż,tylko dzięki Uli,która umieściła piękne słowa piosenki
Życie jest piękne
podając stronę do zródła.
Piosenka stała się hymnem naszej Fundacji. Śpiewali ją Danuta Jachyra potem Karolina Perdek w duecie z Mirosławem Jędrowskim.

Z tą samą fundacją na warsztatach muzycznych był syn Ulki Darek,o czym wspomina Ula tutaj:
Darek
Trzymam za Darka kciuki  :ok:

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 26, 2006, 10:56:34 pm »
Modele na wózkach inwalidzkich

Jeanette Tandel, ddp, Die Zeit

Carolin Hartmann i Patrick Richter wygrali w Hanowerze casting na modeli. Osobliwe jest to, że obydwoje poruszają się na wózku inwalidzkim. Poprzez organizację imprezy "Miss & Mister Beauty in Motion 2006" agencja modeli chce zlikwidować uprzedzenia w niemieckim społeczeństwie

ModelkiW pełni zaskoczony, ze łzami w oczach, Patrick Richter z Kolonii zmierza na wózku inwalidzkim w kierunku sceny znajdującej się z przodu. Ma na sobie szykowny beżowy garnitur z dopasowaną kamizelką. Z trudem może pojąć szczęście, które go spotkało. W poniedziałkowy wieczór Patryk został wybrany najpiękniejszym modelem Niemiec poruszającym się na wózku - "Mister Beauty in Motion 2006". W konkursie, który odbył się w teatrze GOP Varieté w Hanowerze, wzięło udział jedenastu finalistów.

- Naprawdę na to nie liczyłem. Miałem innego faworyta - mówi 26-letni Richter, sprzedawca usług bankowych. Nie jest w stanie wytłumaczyć, co spowodowało taką decyzję jury. - Może to dzięki mojej charyzmie - zastanawia się Richter.

Decyzja jury w pełni zaskoczyła także 23-letnią Carolin Hartmann z Moguncji. Została wybrana "Miss Beauty in Motion 2006".

- To totalne szaleństwo - cieszy się Hartmann, studentka prawa, ubrana w czerwoną wieczorową suknię. W nagrodę zwycięzcom wykonano profesjonalne zdjęcia i portfolia. Patrick najchętniej prezentowałby odzież sportową i odzież do jazdy samochodem, pasującą do jego hobby. W przeciwieństwie do niego Carolin podchodzi do modelingu z większą rezerwą. Chce najpierw poczekać i zobaczyć, co przyniesie przyszłość.

Urok osobisty

W oczach jury rozstrzygająca była w tym przypadku wyjątkowa osobowość obojga finalistów. - Nie potrzebujemy absolutnych piękności - mówi członek jury, redaktor czasopisma dla kobiet "Brigitte", Merle Rebentisch. - Decydujące jest przede wszystkim to, jakie szanse będą miały później te osoby na rynku mody. Sam występ nie rozstrzygał o zwycięstwie.

Właśnie on spowodował, że faworytką wielu widzów zgromadzonych w GOP została 22-letnia Jelena. Jej występ wokalny i pełne polotu obroty wykonywane na wózku oczarowały publiczność. Jelena mówi, że nie jest smutna z powodu przegranej. Jej zdaniem było to w sumie piękne show. Teraz czuje ulgę, że ma już za sobą te wszystkie emocje i zdenerwowanie.

Trudności z wyborem zwycięzców miało w końcu także sześcioosobowe jury złożone ze specjalistów ds. mody i urody.

Zasiadał w nim również Bruce Parnell, trener uczący poruszania się po wybiegu i członek jury w programie stacji ProSieben "Germany's Next Topmodel". Świadome kierowanie swoim losem przez tych ludzi to jego zdaniem wielka odwaga. - Oni nie są niepełnosprawni - podkreśla. - Również opowiadają o miłości, podróżują i uprawiają sport. Nierzadko uczestnicy konkursu mają pasje takie jak rugby na wózkach lub nurkowanie.

Piękni i seksowni mimo wózka inwalidzkiego

Uczestnicy konkursu prezentowali się w dwóch kreacjach: strojach wieczorowych i dowolnych, co miało wpływ na decyzję jury. Darnell z zachwytu dostał gęsiej skórki: - Omal nie rozpłakałem się ze szczęścia, że mogę to oglądać -powiedział po występie. W trakcie wyćwiczonych występów, którym towarzyszyła muzyka, uczestnicy konkursu starali się przekonać do siebie jury.

- Poprzez casting na modeli na wózkach inwalidzkich chcemy pokazać, że ci ludzie także są piękni i seksowi oraz mogą pracować jako modele - wyjaśnia organizatorka konkursu piękności i szefowa agencji "Beauties in Motion", Renate Weidner. Również Patryk, uczestnicząc w konkursie, chce by ludzie pozbyli się klapek na oczach. - Powinni dostrzec, że nie zawsze muszą kojarzyć wózek inwalidzki z czymś negatywnym - tłumaczy.

(C) 2006 Die Zeit

Gazeta Wyborcza 26.10.2006r

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 03, 2006, 06:44:57 pm »
Warto poczytać w wątku Muzykoterapia .

Nutka z Czarnoksiężnikiem >>>

- Staramy się jak najczęściej wychodzić z dziećmi do filharmonii. Zależy nam na tym, aby miały kontakt z muzyką, bo wtedy dobrze się rozwijają, stają się wrażliwsze - mówi Dorota Ressel, zastępca dyrektora Akademii Malucha.

- Na zajęciach słuchamy piosenek oraz klasyki: Beethovena, Mozarta, Griega. Klasyka najbardziej nadaje się do zajęć relaksacyjnych i tanecznych - dodaje Ewa Puzia.

W Filharmonii Krakowskiej wśród tłumu małych słuchaczy wraz z klasą III b ze szkoły Sióstr Urszulanek w Krakowie znalazła się także siostra Jana Krogul. - Bardzo często chodzimy z naszej szkoły na koncerty, bo muzyka ma duży wpływ na rozwój dzieci. Na zajęciach słuchamy także muzyki klasycznej, bo ona uspokaja, koi, pobudza do myślenia. Dzięki muzyce dzieci potrafią się lepiej skoncentrować, a to wpływa na lepszą naukę - mówi.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Do komnat na wózku
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 06, 2006, 11:44:06 pm »
Do komnat na wózku

Niepełnosprawni zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu

Kilkadziesiąt osób słabo chodzących i poruszających się na wózkach (z Krakowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem) zwiedziło wczoraj komnaty reprezentacyjne Zamku Królewskiego na Wawelu.

Niepełnosprawni mogli zwiedzić komnaty królewskie, na co dzień - niestety - dla nich niedostępne.
Urząd Miasta Krakowa wypożyczył bowiem schodołaz, ułatwiający osobom mającym trudności z poruszaniem się pokonanie schodów, m.in. prowadzących na wysoki parter zamku. Pomysł zorganizowania tej akcji zrodził się wprawdzie na początku bieżącego roku, jednak - jak podano - ze względów organizacyjnych jego realizacja stała się możliwa dopiero teraz, po zakończeniu sezonu turystycznego.

- Bardzo byśmy chcieli, by obiekty takie jak Wawel były dostępne dla niepełnosprawnych.
 Schodołaz wprawdzie pomaga, ale nie jest urządzeniem doskonałym. Ideałem byłaby winda - stwierdził pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych Bogdan Dąsal, który sam porusza się na wózku. - Warto się zastanowić nad wyposażeniem w windę Zamku Królewskiego na Wawelu. Sądzę, że byłoby to możliwe, o czym świadczy chociażby fakt, że w Sukiennicach - przy okazji ich remontu - taka winda zostanie zbudowana (w wawelskim zamku windy wprawdzie są, ale - niestety - bardzo ciasne; mieszczą się w nich tylko mniejsze wózki - przyp. psz).

Wczorajsza akcja nie była jednorazowa. Urząd Miasta Krakowa będzie wypożyczał schodołaz Wawelowi na weekendy. Kolejna grupa osób na wózkach będzie mogła zwiedzić komnaty królewskie 26 listopada.

(PSZ)

Fot. Anna Kaczmarz
Dziennik Polski z dnia 06-11-2006

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
IV Praskie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 08, 2006, 12:45:44 pm »
Warszawa. IV Praskie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

16 listopada 2006 r. w godzinach 10.00 - 14.00 odbędą się, już po raz czwarty, Praskie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

IV Praskie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Panstwo!

Serdecznie zapraszamy na IV Praskie Targi Pracy dla Osób Niepelnosprawnych,
które odbeda sie w dniu 16 listopada 2006 roku w godzinach 10.00-14.00 na
terenie Hali Sportowej "Siennicka" przy ul. Siennickiej 40. Oprócz ofert
pracy, odwiedzajacy Targi beda mogli zapoznac sie z katalogami szkolen i
programami aktywizujacymi skierowanymi do osób niepelnosprawnych.
Zaprezentowane zostana równiez sprzet i techniki ulatwiajace prace
niepelnosprawnym. Dojazd autobusami 102 i 115 do przystanku "Orzel" oraz 123
do przystanku "Siennicka".

Organizatorami Targów są OPS Praga Poludnie, Polska Organizacja Pracodawców
Osób Niepelnosprawnych, Urzad Pracy m.st. Warszawy oraz Fundacja Pomocy
Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo. Udzial w Targach jest
bezplatny.
Serdecznie zapraszamy.

Blizszych informacji udziela:
Grzegorz Zubik
tel. 813 88 90, 0 604 589 113.

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Zajęcia dla rodzeństwa dzieci niepełnosprawnych
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 10, 2006, 04:52:57 pm »
Warszawa.
"Stres pod kontrolą" - zajęcia dla rodzeństwa dzieci niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Terapia Edukacja Rozwój STER oraz Fundacja Bardziej KOCHANI & Fundacja SYNAPSIS zapraszają na cykl bezpłatnych zajęć dla rodzin dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych.

W TWOJEJ RODZINIE JEST NIEPEŁNOSPRAWNE LUB PRZEWLEKLE CHORE DZIECKO
STOP!!!
Spraw radość sobie i swojej rodzinie!
Uporaj się z napięciem i stresem!
Pomyśl o sobie i o zdrowym dziecku!

Z myślą o całej rodzinie powstał projekt: „Stres pod kontrolą”, stworzony przez psychologów i pedagogów, którzy od kilku lat pracują z rodzeństwem i rodzicami dzieci niepełnosprawnych.

W ramach projektu oferujemy:

- zajęcia dla dzieci, które mają niepełnosprawne rodzeństwo
- warsztaty dla młodzieży, które mają niepełnosprawne rodzeństwo
- warsztaty dla rodziców
- konsultacje indywidualne
- zajęcia sportowe i relaksacyjne

Terminarz spotkań:

4.XI.06. - zapraszamy na konsultacje w godzinach 10.00 - 15.00

12.XI.06., 19.XI.06, 25.XI.06. 26.XI.06 - cykl warsztatów dla dzieci i młodziezy w wieku 11 - 14 lat + zajęcia sportowe (basen)

2.XII.06. - warsztat dla młodzieży w wieku 16 - 21 lat

Serdecznie zapraszamy, na zajęcia obowiązują zapisy:

Agnieszka Ziemba - Duda 0- 516 - 048 - 458
ster_dla rodziny@wp.pl.

Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 03, 2006, 09:52:07 pm »
Przedmioty, które ułatwią ci życie - wystawa

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17214

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 03, 2007, 10:50:00 pm »
Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy

4 lutego o godz. 17.00 w hali TS "Wisła" w Krakowie Fundacja Prometeusz organizuje po raz czternasty Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy.

Na tę całkowicie charytatywną imprezę zaproszono 2000 dzieci ( w szczególności te najbiedniejsze i niepełnosprawne) wraz z rodzicami i opiekunami.

We wspólnej zabawie, w radosnej karnawałowej atmosferze i przy dobrej muzyce nastąpi integracja dzieci.

Na bal przybędzie św, Mikołaj, który obdaruje najmłodszych prezentami.
W trakcie zabawy szczególnie zasłużone osoby zostaną uhonorowane złotymi medalami "Serce za serce", statuetkami "Orła Białego" i innymi odznaczeniami.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 17, 2007, 11:47:31 pm »
Zobaczyć dotykiem >>>>

W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli powstaje „Galeria przez Dotyk” dla osób niewidzących i niedowidzących. Otwarcie zaplanowano na czerwiec br.
Zwiedzanie ma polegać na dotykaniu eksponatów. To novum, bo przyzwyczailiśmy się już do muzealnej zasady zabraniającej dotykania gromadzonych w muzeach przedmiotów
.
 Filmy w wersji dla niewidomych >>>>
Pięć filmów pokazanych zostanie do końca tego roku w Białymstoku w wersji dla osób niewidomych, przy wykorzystaniu audiodeskrypcji. Narrator będzie opowiadał widzom, co dzieje się na ekranie między dialogami.
Filmy będą pokazywane co dwa miesiące. Kolejne tytuły mają być zaprezentowane w maju i lipcu. To polskie produkcje: „Jasminum” i „Wesele”. Jak mówią organizatorzy, projektem, który powstał przy współudziale Klubu Pacjenta „Przystań” w Białymstoku, zainteresowany jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach k. Warszawy.

Offline emjot

• Podglądacz
  • *
II Światowy Dzień Zespołu Downa
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 15, 2007, 09:12:43 am »

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
5-6 maj 2007 - Olsztyn
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:46:32 am »
Chciałbym zaprosić na imprezę pod hasłem "Być sprawnym".
Jest ona adresowana do osób niepełnosprawnych i chorych oraz ich rodzin.
Będzie można skorzystać z bezpłatnego badania podoskopowego stóp dziecka - rehabilitanci pomogą w doborze obuwia lub wkładek; będzie można zmierzyć tkankę tłuszczową, siłę oraz zakres ruchu kończyn; róznolegle z częścią medyczną będzie prezentowany sprzęt rehabilitacyjny - wózki ręczne i elektryczne z możliwościo jazd testowych, sprzęt do pionizacji, podnośniki, schodołazy.
Swoje prace artystyczne prezentować będą uczestniczy warsztatów terapii zajęciowej.
5 maja zapraszamy od godziny 9.00-17.00 a 6 maja od 9.00-14.00.

Zapraszam

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 27, 2007, 01:24:23 pm »
W Olsztynie się coś dzieje - bardzo dobrze  :ok:

Ale w poście brakuje informacji gdzie dokładnie odbywać się będzie ta impreza

Offline Wojtek_K

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 27, 2007, 02:08:11 pm »
Już piszę:  
Centrum Rehabilitacyjne (budynek przychodni na Nagórkach)
ul. Wańkowicza 5
Olsztyn - Nagórki

Pokazy i szkolenia będą się odbywały na terenie przychodni a jazdy testowe wózkami na parkingu za przychodnią.
Liczę że pogoda nie popsuje planów.

Pozdrawiam
Program imprezy do pobrania w formacie PDF.

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 29, 2007, 02:47:39 pm »
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 15, 2007, 09:32:51 am »
Zaczarowana Piosenka

Mariusz Wiatrak 2007-06-14

16 czerwca z okazji III edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Rynek Główny w Krakowie zarezerwowany będzie dla niepełnosprawnych i towarzyszących im na scenie gwiazd polskiego show-biznesu. Na celu ma pomóc utalentowanym wokalnie osobom niepełnosprawnym w zaistnieniu na profesjonalnej scenie muzycznej. I to bez żadnej taryfy ulgowej

Polski rynek muzyczny jest zamknięty na osoby niepełnosprawne. Firmy płytowe niechętnie podejmują ryzyko inwestowania w promocję debiutantów, zwłaszcza niepełnosprawnych. Jedyną szansą dla nich jest startowanie w organizowanych przez różne fundacje konkursach czy przeglądach piosenki. Jednak zawsze jest to "piosenka niepełnosprawna", pozbawiona możliwości promocyjnych i technicznych, jakie mają sprawni debiutanci. Festiwal Zaczarowana Piosenka ma to zmienić. Dzisiaj to już prawdziwa, profesjonalna muzyczna impreza, którą oceniać będzie fachowe jury i setki tysięcy telewidzów TVP2. Na zwycięzcę czeka statuetka Zaczarowanego Ptaszka.

W tym roku na scenie z niepełnosprawnymi zaśpiewają: Artur Gadowski, Kasia Nosowska, Zbigniew Wodecki, Kuba Sienkiewicz, Ewelina Flinta i Ewa Bem. - Takie festiwale są niezwykle potrzebne. Tylko dzięki nim mają szansę wypłynąć talenty na miarę Andrea Bocelliego czy Steviego Wondera - przed dwoma laty mówił Grzegorz Turnau, który też brał udział w przedsięwzięciu. - Wszyscy utalentowani ludzie, bez względu na swoją sprawność fizyczną, powinni mieć prawo upiększać śpiewem ten świat.

Wśród osób niepełnosprawnych polskie muzyczne gwiazdy będą odnajdywać młodych ludzi, dysponujących warsztatem wokalnym, a przy tym na wózkach inwalidzkich czy z wadami wzroku. Nie z tego ostatniego powodu warto podejść w sobotę pod scenę, w końcu uczestnicy festiwalu, jak sami podkreślają, nie mają zamiaru śpiewać niewidzącymi oczami, złamanym kręgosłupem czy sparaliżowanymi nogami. Chcą być (i będą) traktowani jak wszyscy inni młodzi piosenkarze - czy to z takiego Idola lub Szansy na sukces - zaś ich zdolności wokalne będą poddawane wnikliwej weryfikacji.

Festiwal organizuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizja Polska, PFRON, Narodowe Centrum Kultury oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Rozpocznie się w sobotę o godz. 15 na Rynku Głównym w Krakowie.

Więcej na www.zaczarowana.pl.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Zwyciężać mimo wszystko

Jak zwykle w sobotę imprezie towarzyszyć będzie też Festiwal Zaczarowanej Piosenki, promujący i wspierający utalentowane muzycznie osoby niepełnosprawne. I to bez żadnej taryfy ulgowej. Uczestnicy festiwalu , jak sami podkreślają, nie mają zamiaru śpiewać niewidzącymi oczami, złamanym kręgosłupem czy sparaliżowanymi nogami. Chcą być (i będą) traktowani jak wszyscy inni młodzi piosenkarze, zaś ich zdolności wokalne zostaną poddawane wnikliwej weryfikacji. Na zwycięzcę czeka statuetka Zaczarowanego Ptaszka.

Obok niepełnosprawnych wystąpią m. in. Artur Gadowski, Kasia Nosowska, Ewelina Flinta i Ewa Bem. Z kolei na koncercie finałowym w niedzielę o godz. 21 zaśpiewają Anita Lipnicka, Dorota Miśkiewicz, Irena Santor i Michał Bajor. Dla nich to też całkiem niezła okazja do nauki. - Dlaczego tutaj jestem? - pytał przed laty Paweł Kukiz. - Bo nie jestem kretynem, który widzi jedynie czubek własnego nosa. Warto tu być i uczyć się radości życia od niepełnosprawnych artystów uczestniczących w tej imprezie.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 16, 2007, 10:09:17 am »
III Piknik Integracyjny - Baw się Zdrowo i Wesoło
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer zaprasza na III Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych.

Impreza odbędzie się 17 czerwca 2007 r. w godzinach 12.00 – 19.00, w Marysinie Wawerskim, w muszli koncertowej przy ul. Starego Doktora.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19052

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:58:54 am »
Zaczarowana piosenka i pasja życia

IV Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać mimo wszystko", zorganizowane w miniony weekend w Krakowie przez fundację Anny Dymnej, to dowód na to, że radość i uśmiech pomagają w codziennym życiu bardziej, niż nam się wydaje

Zaczęło się od zaczarowanych piosenek, które w sobotnie popołudnie rozbrzmiewały ze sceny pod Wieżą Ratuszową. Wspólnie z takimi gwiazdami, jak Ewa Bem, Zbigniew Wodecki czy Ewelina Flinta, wystąpiło 12 niepełnosprawnych artystów wybranych spośród prawie 300.

Finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty należał do Karoliny Sawki i Justyny Adamskiej, które zajęły pierwsze miejsca w kategoriach dzieci i wykonawców dorosłych. Karolinka wspaniale wyśpiewała w duecie z Kasią Nosowską piosenkę "Teksański", a Justyna wspólnie z Arturem Gadowskim - przebój zespołu Ira "Nadzieja".

Bez taryfy ulgowej

W niedzielę na Rynku królował sport. Były pokazy gry w piłkę nożną i ręczną dla niewidomych, rugby, szermierki, koszykówki na wózkach, a także tańca towarzyskiego.

Rafał Konopka ma 27 lat, w rugby gra od siedmiu. - Zacząłem dwa lata po wypadku, przez który wylądowałem na wózku. To wymaga dużo wysiłku, ale daje równie dużo albo i więcej satysfakcji - przekonywał, odpoczywając po wyczerpującym meczu. - Dziś co prawda nie jestem w najlepszej formie, bo dopiero o szóstej rano wróciłem z wesela przyjaciela, ale zgodziłem się wystąpić, bo może dzięki temu któraś z osób na wózku zainteresuje się sportem - dodaje.

Zmagania sportowców obserwowała Małgorzata Nawrot, która jest wolontariuszką Fundacji "Mimo Wszystko" w Gdańsku i sama jeździ na wózku. - Nie lubię podziału na osoby niepełnosprawne i resztę, uważam, że jest sztuczny - mówiła. - No, ale istnieje, dlatego trzeba ludziom w pełni sprawnym pokazywać, że my też mamy swoje marzenia, pasje i talenty, które realizujemy bez taryfy ulgowej.

Nie marnujmy najmłodszym dzieciństwa

Podczas Dni Integracji "Gazeta" zbierała podpisy pod "Apelem w obronie dzieci". Ponad 2 tys. krakowian wsparło akcję, w której namawiamy do rodzicielstwa zastępczego. Witold Kisielewski na Rynku pojawił się z dwiema córkami. Do podpisania apelu nie trzeba go było przekonywać. - To hasło mówi wszystko, trzeba bronić dobra dzieci - mówił. Iwona Walesic z mężem zgadzają się z tym w stu procentach. - Chodziłam do szkoły z dziećmi, które wychowywały się w domu dziecka, bez rodzinnego ciepła i wsparcia bliskich osób - opowiadała pani Iwona. - Sama mam dwie pociechy i wiem, że nic nie zastąpi bliskości drugiego człowieka. Dzieciństwo to najważniejszy czas w życiu, nie wolno go zmarnować. Rodziny, które chcą pomagać dzieciom, przyjmując je do siebie, trzeba wspierać - mówiła.

Podpisy zbierała również Sekcja Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji PTP. - Walczymy o gruntowną zmianę systemu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce - mówi dr Andrzej Cechiński, przewodniczący sekcji.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:29:14 am »
Zaczarowana piosenka niesie radość niepełnosprawnym

Strona główna | Forum czytelników  

archiwum Strony Dzieci poprzez Google.com poprzez AltaVista.com w bazaDZIECI w forumDZIECI Główne informacje  
- zaawansowane szukanie - baza stron WWW  

- Niech radość, którą wyzwolił ten festiwal, towarzyszy nam przez cały rok i pomaga żyć - mówiła Irena Santor, opiekun artystyczny III Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, którego finał odbył się w sobotę na Rynku Głównym.

Przeboje zaśpiewało 12 niepełnosprawnych artystów, w tym jedną piosenkę w duecie z gwiazdą, m.in. z Ewą Bem, Eweliną Flintą i Zbigniewem Wodeckim. W kategorii dzieci zwyciężyła Karolina Sawka z Chojny (na zdjęciu z Kasią Nosowską). W grupie dorosłych pierwsze miejsce zdobyła Justyna Adamska z Kołecka. Organizatorem festiwalu była Anna Dymna i jej fundacja Mimo Wszystko, a"Rz" mu patronowała.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 30, 2007, 11:19:15 pm »
26 czerwca 2007 godz. 12:15

Festiwal Zaczarowanej Piosenki

14-letnia Karolina Sawka i 18-letnia Justyna Adamska zwyciężyły podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. M. Grechuty, którego finał odbył się w sobotę na krakowskim Rynku.

Więcej
http://ww6.tvp.pl/2817,20070617512907.strona

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 08, 2007, 03:17:05 pm »
Warsztaty relaksacyjne dla rodzeństwa dzieci niepełnosprawnych

Stowarzyszenie STER i Fundacja SYNAPSIS zapraszają dzieci i młodzież mające niepełnosprawne rodzeństwo na cykl bezpłatnych zajęć relaksacyjnych, które odbędą się w październiku i listopadzie 2007 w Warszawie.

W ramach spotkań odbędą się zajęcia relaksacyjno – sportowe na basenie, ściance wspinaczkowej i sali zabaw dla dzieci.

Spotkania te będą okazją do:

Dobrej zabawy w gronie rówieśników
Poznania dzieci i młodzieży w podobnej sytuacji życiowej
Poznania siebie, swoich uczuć i sposobu radzenia sobie w trudnych stacjach

Cykl zajęć obejmuje 4 spotkania odbywające się w sobotę lub niedzielę.

Zapraszamy

-dzieci w wieku 7 – 10 lat (początek zajęć – PAŹDZIERNIK 2007)
-dzieci i młodzież w wieku 10 – 13 lat (początek zajęć – LISTOPAD 2007)

W ramach spotkań zapraszamy na zajęcia relaksacyjno – sportowe na basenie, ściance wspinaczkowej i sali zabaw dla dzieci.

PROWADZĄCY: Monika Szeliga, Agnieszka Ziemba – Duda, Justyna Zieleniewska.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
Finansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
516 048 458
ster_dlarodziny@wp.pl[/b]

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 26, 2007, 10:34:25 pm »
10 lat Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych
3 października 2007 r. zapraszamy na Koncert Galowy z okazji 10. rocznicy istnienia Fundacji.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/20521

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 11, 2008, 10:51:42 pm »
Koncert charytatywny z okazji Światowego Dnia Chorego

Pod hasłem "SOS Dzieciom" odbędzie się 12 lutego, w Sali Kongresowej w Warszawie koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22412

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Fundacja Przyjaciele
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 16, 2008, 05:02:53 pm »
Nie wiem,czy się nie powtórzę.....
15 grudnia 2007 r. odbył się koncert kolęd i pastorałek Teatr Mały w Warszawie.
Fundacja Przyjaciele
http://www.przyjaciele.org.pl/
zdjęcia z koncertu
Koniec minionego roku był bardzo pracowity dla Fundacji i jej podopiecznych. W dniach 1-2.12 oraz 14-17.12.07 odbyły się (tym razem w Warszawie) kolejne warsztaty wokalno-muzyczne.
Były to bardzo szczególne zajęcia. Przygotowywały młodych wykonawców do świątecznego koncertu kolęd i pastorałek na scenie warszawskiego Teatru "Małego".

Wśród wykonawców,którzy wzieli udział w w koncercie,jest syn Naszej Darowej Koleżanki  :D

Mulesia

• Gość
Dzieci też chorują na SM- Koncert
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 07, 2008, 09:29:09 pm »
2008-03-07
Dzieci też chorują na na stwardnienie rozsiane

Mało kto wie, że dzieci też cierpią na stwardnienie rozsiane (SM), poważną chorobę niszczącą układ nerwowy. Aby zwrócić uwagę na ten niedostrzegany problem w sobotę 8 marca na rzecz małych pacjentów z SM zagrają młodzi artyści. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie o godz. 18.00 wystąpią orkiestra i soliści Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr. 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie oraz Chór Akademicki Szkoły Głównej Handlowej. Koncert poprowadzą Anna Maria Jopek i Paweł Sztompke  ( ... )

W tym roku celem MS Global Dinner Party jest nagłośnienie problemu zachorowań na SM wśród najmłodszych oraz finansowe wsparcie instytucji działających na ich rzecz. W ramach przedsięwzięcia przewidziano koncerty, aukcje i inne wydarzenia w wielu krajach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Egipcie, Kanadzie, Estonii, Namibii oraz w Polsce.

Jak podkreślają organizatorzy, akcja zorganizowana w Polsce jest wyjątkowa z tego powodu, że w pomoc chorym dzieciom angażują się ich rówieśnicy - młodzi muzycy.

Bilety-cegiełki na sobotni koncert można nabyć w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr. 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Wydarzenie wspierają polskie autorytety w dziedzinie neurologii dziecięcej, przedstawiciele władz i artyści.

PAP - Nauka w Polsce, Joanna Morga

Więcej tu: http://forum.darzycia.pl/vp131502.htm#131502

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 06, 2008, 11:04:24 pm »
Ostatnia szansa na wzięcie udziału w regatach kajakowych

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/24520

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 23, 2008, 10:21:42 pm »
Warsztaty tańca integracyjnego

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/27312

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 03, 2008, 10:05:11 pm »
Terapia śmiechem

Od sześciu lat w Solcu Kujawskim odbywają się spotkania pod hasłem „Śmiech to zdrowie” które są formą rehabilitacji osób z niepełnosprawnością z całej Polski i krajów ościennych.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/27635

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 14, 2009, 07:23:59 pm »
Finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Katarzyna Wachnik i Marta Rogalska zostały laureatkami V Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Finał festiwalu, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko", rozegrał się w sobotę pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym w Krakowie

http://ww6.tvp.pl/369,20090610913105.strona

Występy finalistów oglądali licznie zgromadzeni na Rynku mieszkańcy Krakowa i turyści. Ich uwagę przyciągała także obecność gwiazd polskiej piosenki. Finaliści festiwalu, rozgrywanego w kategorii dla dzieci i dla dorosłych, śpiewali po dwie piosenki, a w jednej towarzyszyła im "gwiazda", m.in.: Hanna Banaszak, Krystyna Prońko, Ania Dąbrowska, Budka Suflera, Muniek Staszczyk i Łukasz Zagrobelny. Prowadzącej koncert Annie Dymnej pomagali aktorzy Maciej Zakościelny i Zbigniew Zamachowski.

Katarzyna Wachnik zdobyła nagrodę w konkursie do 16 lat, Marta Rogalska - w konkursie dla dorosłych. Obie laureatki otrzymały statuetki Zaczarowanego Ptaszka i czeki na 24 tys. zł. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc w obu kategoriach zdobyli statuetki i nagrody pieniężne w wysokości (odpowiednio) 10 tys. zł i 5 tys. zł.

W tegorocznych eliminacjach do festiwalu walczyło 250 osób. Do finału zakwalifikowało się 12 uczestników. Oceniało ich jury pod kierownictwem Ewy Błaszczyk, w którym zasiedli m.in.: honorowy juror Danuta Grechuta, Halinka Mlynkowa, Czesław Majewski, Maciej Wojtyszko, Bogdan Smoleń.

Statuetkę Zaczarowanego Ptaszka jako "ambasador Zaczarowanej Piosenki" odebrał 17-letni Khoren Simonyan z domu dziecka w Armenii, cierpiący na zaburzenia rozwoju kośćca, zgłoszony do festiwalu przez polskie studentki wolontariuszki. Khoren zaśpiewał po polsku "Kolorowe jarmarki", a jego występ tak się spodobał publiczności, że musiał bisować. W tym roku w festiwalu wystąpiła także laureatka czeskiej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Geni Ciatti razem z gwiazdą Gabi Gold.

– Osoby niepełnosprawne zawsze były problemem dla ludzi zdrowych, a my wpadliśmy na pomysł, żeby je traktować normalnie, jak normalne osoby. Idziemy w dobrym kierunku, bo jest nas coraz więcej. Coraz więcej wspaniałych ludzi nas wspiera i mówi, że to co robimy ma ogromną wartość – mówiła podczas konferencji prasowej przed festiwalem Anna Dymna.

Po sobotnim finale odbyła się uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu Maciejowi Wojtyszce, współpracującemu z Anną Dymną w warsztatach dla niepełnosprawnych, oraz Koncert Zaczarowanego Radia Kraków "Wiosna, ach to Ty" z udziałem laureatów festiwalu.

Kolejny koncert, "Każdy ma swoje Kilimandżaro", zaplanowano na niedzielę. Obok finalistów festiwalu i gwiazd, w tym Ireny Santor, Eweliny Flinty, Pawła Kukiza, Zbigniewa Zamachowskiego i Piotra Polka, wystąpią w nim niepełnosprawni uczestnicy wyprawy fundacji Anny Dymnej na Kilimandżaro.

Wyprawie oraz jej aspektom poświęcona była także towarzysząca festiwalowi konferencja i dyskusja panelowa w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Festiwal jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" w ramach VI Ogólnopolskich Dni Integracji. W niedzielę podczas Dni Integracji płyta krakowskiego Rynku zmieni się w arenę zmagań sportowych.

Jak poinformowali organizatorzy imprez z Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", w ciągu pięciu edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wzięło w nim udział blisko półtora tysiąca uczestników z całej Polski. W zmaganiach sportowych sześciu edycji Ogólnopolskich Dni Integracji "Mimo Wszystko" uczestniczyło ponad 6,5 tys. osób. Co roku telewizyjną relację z festiwalu ogląda ok. 4-6 mln osób.

(PAP)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 28, 2009, 12:04:37 pm »
Czerwiec 11, 2006
Ulka
pisałam już  o niej :-) Karolina nie widzi

Sonia
dziewczyna jest niesamowita, w dodatku z takim poczuciem humoru
Gaga
wystepowała w "Szansie na sukces".
Wspaniała dziewczyna,z dużym samozaparciem,uśmiechem,poczuciem humoru
i taką radością z życia,które bierze garściami.

Z dużym opóźnieniem co prawda,ale można posłuchać Karoliny
z występu w Szansie na sukces :)

http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/szansa-na-sukces/wideo/karolina-perdek-w-drodze-do-fontainebleau

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 31, 2010, 12:54:05 pm »
Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Epidermolysis Bullosa- pęcherzyca
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=3717.new#new

Zapomniałem jeszcze o jeden bardzo ważnej rzeczy, zapraszamy wszystkich do Krakowa w dniach 12-13 czerwca na Festiwal Zaczarowanej piosenki, my również jako DEBRA będziemy w nim uczestniczyć a wyjątkowym wydarzeniem będzie występ dla nas (dla naszego Stowarzyszenia) bardzo znanej piosenkarki.......ale kto to jest przekonacie się w niedziele 13 czerwca na Rynku w Krakowie .

Zapraszam gorąco :)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 03, 2010, 03:21:53 pm »
Program imprez podany przez Krzysiek 26

PROGRAM:

12 czerwca – sobota

11.00 Konferencja i panelowa dyskusja: Olimpiady Specjalne Polska
„Pragnę zwyciężyć mimo wszystko”
Gość konferencji: Kinga Baranowska
Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

14.45 VII Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”
– uroczyste otwarcie imprezy, scena pod Ratuszem, Rynek Główny

15.00 Finał VI edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
Wystąpią finaliści Festiwalu oraz: Halina Frąckowiak, Patrycja Markowska, Renata Przemyk, Robert Gawliński, Piotr Kupicha i Stanisław Soyka
Prowadzenie: Anna Dymna, Cezary Kosiński oraz Zbigniew Zamachowski

18.00 Teatr „Radwanek” – przedstawienie pt. „Droga Św. Franciszka”

13 czerwca – niedziela

10.00 Pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu z udziałem publiczności: piłka nożna, koszykówka, rugby, goal-ball, tenis stołowy, hokej halowy, boccia, siatkówka na siedząco

13.00 Msza święta w Bazylice Mariackiej w intencji osób chorych i niepełnosprawnych

14.15 Mecz: mistrzowie Polski w siatkówce osób niepełnosprawnych kontra gwiazdy serialu „Majka”

21.30 Koncert „Razem Mimo Wszystko”
Wystąpią: Ewelina Flinta, Natalia Kukulska, Joanna Lewandowska-Zbudniewek, Ania Wyszkoni, Adam Nowak, Mietek Szcześniak, zespół Video oraz finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
Prowadzenie: Anna Dymna i Piotr Polk

W sobotę i niedzielę od 10.00 do 20.00 na Plantach przy Bunkrze Sztuki odbędzie się kiermasz prac plastycznych, z którego dochód zostanie przekazany na zakup ortezy
dla 4-letniego Arturka.
źródło
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=3717.new#new

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 15, 2010, 08:22:59 pm »
Kto nie był i nie miał okazji widziec na żywo to  20 czerwca czyli w niedzielę będzie w TVP2 o godzinie 14.35 oraz 18.55 :)

źródło
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=3717.msg154209;boardseen#new

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:11:59 pm »
Integracyjny Teatr Tańca "Kierunek" poszukuje tancerzy
Autor: Magdalena Gajda, Źródło: inf. własna

Śląski Teatr Tańca ogłasza nabór do Integracyjnego Teatru Tańca "Kierunek" - pierwszego w Polsce teatru tańca z udziałem tancerzy z niepełnosprawnością fizyczną. Nabór trwa do 31 stycznia.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/80088

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 22, 2016, 09:39:13 am »
Wyślij zgłoszenie na słynny Festiwal!

14.03.2016
Autor:  inf. pras.

Do 24 marca przyjmowane są zgłoszenia do 12. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/314261

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach