Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Imprezy dla O.N.-aktualności  (Przeczytany 60541 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Kawalerowie Maltańscy organizują koncerty,
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 12, 2005, 05:58:38 pm »
Dobroczynność

Pomogą dzieciom i rodzicom

Kawalerowie Maltańscy organizują koncerty, żeby zebrać pieniądze na centrum dla niepełnosprawnych dzieci

W maltańskim centrum w Krakowie będzie pracować 15 osób
Maltańskie Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i jego Rodzinie powstanie w Krakowie. Ma pomagać dzieciom do 7 lat z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, np. z porażeniem mózgowym. - Żeby uruchomić centrum w pierwszej połowie przyszłego roku, brakuje nam jeszcze 450 - 500 tys. złotych. Takich placówek, które oferują w jednym miejscu kompleksową pomoc specjalistów, w Polsce brakuje - wyjaśnia Wojciech Starowieyski, członek zarządu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Związek prowadzi m.in. w Poznaniu ośrodek terapii zajęciowej, a w Olsztynie szpital pod wezwaniem św. Gerarda, gdzie 35 osób leży w śpiączce.

W krakowskim centrum dziećmi zajmą się m.in. neurolodzy, psychiatrzy, psychologowie, rehabilitanci, logopedzi. W pierwszym roku działalności centrum chce objąć opieką około 500 dzieci miesięcznie. Ich rodzice będą szkoleni m.in. jak prawidłowo pielęgnować najmłodszych. Żeby zebrać pieniądze na to przedsięwzięcie, Kawalerowie Maltańscy organizują w poniedziałek dwa charytatywne koncerty. W Starym Teatrze w Krakowie wystąpi Grzegorz Turnau. W warszawskim Teatrze Polskim - Wiesław Ochman z solistkami Opery Śląskiej. Bilety na kwietniowy koncert maltańczyków, który został odwołany z powodu śmierci Jana Pawła II, zachowują ważność.

maz

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051112/kraj/kraj_a_4.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline jolanta

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.ogodnezycie.host.sk
ważne zaproszenie
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 17, 2005, 07:49:48 am »
WITAJCIE!!!!
Wklejam program konferencji.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!

PROGRAM KONFERENCJI
„ Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży
pomoc i nowatorstwo”
15 grudnia 2005 r.
sala konferencyjna Chełmskiej Biblioteki Publicznej
Chełm ul. Partyzantów 40

8.30 – 9.00       rejestracja uczestników
9.00 – 9.30       uroczyste otwarcie konferencji ( Prezydent Miasta Chełm,
                                   przedstawiciel Fundacji PZU, Dyrektor Chełmskiej Biblioteki
                                   Publicznej)
9.30 – 10.30       „ Dziecko niepełnosprawne, a rzeczywistość” – prowadzenie    
                                  Jarosław Miszczyk
 „ Geneza i pojecie niepełnosprawności w polityce społecznej” –  dr Lucyna Kozaczuk – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie
 „Niepełnosprawność w świetle nauki Jana Pawła II” – przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia CIVITAS CHRISTIANA
 „ Dziecko niepełnosprawne – jego prawa w świetle naszego ustawodawstwa” , ..ustawy o systemie oświaty – mgr Ewa Bejster –Delegatura Chełmska Lubelskiego Kuratorium Oświaty ;  ustawy o pomocy społecznej – mgr  Zbigniew Kiryk – dyrektor MOPR w Chełmie, w świetle przepisów orzecznictwa o niepełnosprawności – Elżbieta Furmaniuk przewodnicząca Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności  
10.30 – 10.45       przerwa na kawę
10.45 – 14.30      „ Asystent osoby niepełnosprawnej wsparcie w rehabilitacji,
                                     edukacji oraz funkcjonowaniu społecznym” – prof. dr hab.
                                   Janusz Kirenko – UMCS LUBLIN, Zakład Psychopedagogiki
                                   Specjalnej
                                     Prezentacja projektów realizowanych w Polsce i w Niemczech
  „ Koncepcja programu przygotowania do zawodu asystent osoby niepełnosprawnej” - Fundacja HEJ KONIKU  Warszawa
  „ Asystent osoby niepełnosprawnej – działania przeciw izolacji niepełnosprawnych dzieci i młodzieży”  - Jolanta Kołtun, Stowarzyszenie O GODNE ŻYCIE – Chełm
  „ Asystent osoby niepełnosprawnej jako element strategii rozwoju województwa lubelskiego”  - Marek Stepniak, Fundacja FUGA MUNDI  Lublin
  „ SPÓŁDZIELCZOŚĆ SOCJALNA - model Ekonomii Społecznej jako sposób ograniczania zjawiska marginalizacji i wykluczenia społecznego młodzieży niepełnosprawnej” – Jerzy  Lamprecht, Stowarzyszenie ACTUS – Wrocław
 Instytut Niezależnego Życia – Ciechocinek – Dariusz Mokosa
 Prezentacja Lebenshilfe Sindelfingen Niemcy  oraz OMNI CENTR – Ukraina – „ Prezentacja działań na rzecz osób niepełnosprawnych w krajach sąsiadujących”
 DYSKUSJA
14.30           Konferencja prasowa z udziałem prelegentów.
"gdyby każdy miał to samo,
nikt nikomu nie byłby potrzebny" (ks. Jan Twardowski)
Jolanta/Bartek z.D.lat 8

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 29, 2005, 07:36:20 pm »

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Wielka Gala Integracji 2005
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 06, 2005, 10:15:42 am »

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 15, 2006, 06:34:04 pm »

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
Akcja Ewy Błaszczyk
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 21, 2006, 07:18:57 pm »
Dziewczyny napewno widziałyście reklame gdzie Ewa Błaszczyk prosi o wysłanie smsa na budowe kliniki dla dzieci w śpiaczce prosze was wyślijcie smsa pod nr 70030 o tresci budzimy plissssssss jak wyślecie to napiszcie wtym wątku pliśśsss :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 21, 2006, 08:00:52 pm »
daj bliższe informacje jeśli masz dostępne w Necie.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 21, 2006, 08:15:13 pm »
info w necie nie mam widziałam ta reklame w tv .Ona chce stworzyć przy centrum zdrowia dziecka klinike dla dzieci które są w śpiączce  z problemami neurologicznymi.Był podany nr 70030 wysyłając esea na ten nr koszt 1 .22 z vatem o tresci budzimy pomagamy tworzyc tą klinike To tyle z mojej strony.Ja wysłałam bo żal mi osób które żyją ale nie mają kontaktu ze światem.Prosze was pomóżmy wiadomo iż wy tez macie chore dzieci ale ja mysle że to później wróci do was podwójnie.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 21, 2006, 08:37:14 pm »
Paulinko wczoraj wysłałam

BUDZIMY DO ŻYCIA

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 21, 2006, 08:43:03 pm »
Super fajnie że znalazłaś info w necie

Offline monawk

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.kubula.mail.waw.pl
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 21, 2006, 09:51:42 pm »
Po wczorajszej bodajże "Uwadze" też wysłałam.
Choć o całej akcji już słyszałam. Mieszkałam kilka lat na Bielanach. Blisko jest kościół, gdzie proboszczem jest Wojciech Drozdowski, przyjaciel i dobry duch fundacji Ewy Błaszczyk. Zresztą panią Ewę można często spotkać na mszy o godz. 11.00 w niedzielę w kościółku na Dewajtis :D
A po przeczytaniu w wakacje książki "Wejść tam nie można" identyfikuję się z całą akcją. Wiele przemyśleń, które sama miałam, są tam zawarte. Czytając ją, miałam wrażenie, jakbym czytałam momentami swój pamiętnik...
Wejść tam nie można

poprawiam link
sonia

Offline barmi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 21, 2006, 10:20:30 pm »
wysyłam, ale nr 71030

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 21, 2006, 10:28:22 pm »
ja też pod ten numer.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 22, 2006, 08:52:47 am »
pomylily mi się cyferki

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 22, 2006, 09:52:27 am »
Fajnie że poruszyłas ten temat ja już wysłałam pare dni temu az 3 sms
mama nicolki zd 2,5l

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 22, 2006, 10:20:08 am »
Powiem wam tak wole miec roszczep kręgoslupa niz byc roślinką żal mi takich ludzi ....

Offline monawk

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.kubula.mail.waw.pl
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 22, 2006, 10:59:01 am »
Cytat: "paulina-w"
Powiem wam tak wole miec roszczep kręgoslupa niz byc roślinką żal mi takich ludzi ....

Byłabym ostrożna w formułowaniu takich stwierdzeń  :non:

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 22, 2006, 11:47:31 am »
To nie było złośliwe pow co czuje

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 22, 2006, 07:09:12 pm »
O Akcji Ewy Błaszczyk "Budzik" było w Uwadze na TVNie 20.02.06

Budzik wybudzi ze śpiączki
http://uwaga.onet.pl/1313913,archiwum.html

Fundacja Ewy Błaszczyk chce wybudować klinikę Budzik, gdzie dzieci w śpiączce znajdą kompleksową opiekę. W wybudzeniu i powrocie chorym do tego świata może pomóc każdy wysyłając SMS o treści BUDZIMY na numer 71030, koszt 1,22 zł z VAT[/color]

W 2000 r. Ola Janczarska, córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę. Obudziła się po roku.

- Wlała sobie w płuca szklankę wody. Właściwie się w tym utopiła. Nastąpiło przerwanie akcji serca, reanimacja – wspomina Ewa Błaszczyk.

Zazwyczaj dzieci znajdujące się w śpiączce mogą pozostać w szpitalu przez trzy miesiące. Po tym czasie wypisywane są donikąd.

- W szpitalu ratuje się dzieci. Jeśli nie mają szczęścia i nie wyjdą z tego szybko, to po trzech miesiącach są porzucane. Nie ma takiego miejsca, gdzie by byli zebrani fachowcy od tego zagadnienia – mówi aktorka.

Ewa Błaszczyk chcąc pomóc dzieciom i ich rodzicom założyła fundację „Akogo”. Teraz planuje wybudować klinikę Budzik. Będzie to jedyne miejsce w Polsce, w którym chore dzieci będą mogły przebywać do 1,5 roku. Potrzeby są ogromne, co widać chociażby w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie.

- Choroba przyszła z dnia na dzień. Grześ był wysportowanym koszykarzem. Nic się nie działo. Okazało się, że ma guza pnia mózgu. Guz łagodny. Nawet przez chwilę nie pomyślałam, że może zapaść w śpiączkę. Nie każda klinika może sobie na to pozwolić, że dziecko będzie leżeć rok – mówi matka Grzesia, który leży w śpiączce.

Akcję Ewy Błaszczyk wspiera Fundacja TVN „Nie jesteś sam”. Aby pomóc dzieciom obudzić się, wystarczy wysłać SMS o treści BUDZIMY na numer 71030, koszt 1,22 zł z VAT.

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 22, 2006, 07:56:13 pm »
super to zrobilaś. powiedzcie mi jak kopiujecie adresy strin o robicie np kolory liter bo ja jestem w temacie zielona :oops:

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 22, 2006, 08:45:04 pm »
Paulina, żeby nie zmieniać tematu w tym wątku, poczytaj tutaj:

http://forum.darzycia.pl/jak-zmienic-kolor-liter-vp77408.html#77408

W całym tym wątku jest napisane co i jak robić z postami.

Poza tym możesz poćwiczyć na forum testowym:
http://forum.darzycia.pl/forum-testowe-vf36.html

:)

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 22, 2006, 09:24:26 pm »
Dzięki sorki

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 03, 2006, 12:19:26 am »
Jeszcze jedna informacja na ten temat, w serwisie www.niepełnosprawni.info

Budzimy do życia” – kampania społeczna Fundacji AKOGO?

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/14999;jsessionid=A0DEB58606E97D37C2B4B286CE2B28B1

W prasie i w telewizji trwa kampania społeczna Fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO?”, która ma pomóc w zbieraniu funduszy na budowę pierwszej w Polsce kliniki-wzorca dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Klinika na 12 łóżek ma powstać przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mali pacjenci będą tam leczeni i rehabilitowani nawet do półtora roku od wypadku. Jak informują organizatorzy, kliniki takie należałoby potem budować w centralnych miastach Polski - przy dużych placówkach medycznych posiadających odpowiednią infrastrukturę, aby w ten sposób pokryć zapotrzebowanie społeczne na terenie całego kraju.
Klinika "Budzik" to przedsięwzięcie wymagające stworzenia od podstaw procedur prawno-organizacyjnych i wzorca medyczno-rehabilitacyjnego.

Fundacja pragnie uświadomić społeczeństwu, że osoby w śpiączce potrzebują nas i nie powinniśmy pozostawać wobec nich obojętni. Bez naszej troski ich szanse na powrót do zdrowia są znikome.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem projektu mogą przesłać sms o treści "Budzimy" pod nr 71030 - dochód netto z akcji w całości przekazany zostanie na budowę kliniki Budzik. Koszt jednego sms-a: 1 zł / 1,22 zł z VAT. Akcję wspierają operatorzy telefonii komórkowej.

Na potrzeby kampanii zostały przygotowane trzy spoty telewizyjne z udziałem znanych aktorów - m.in. Borysa Szyca i Franciszka Pieczki - pt. „Św. Piotr” oraz „Dysputa” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego oraz pt. „Księżniczka” wyreżyserowany przez Bogdana Dziworskiego. Będą one prezentowane w ogólnopolskich mediach w lutym i marcu 2006 r.

/spoty można ściągnąć z tej strony - linki w tekście/

Organizator: Fundacja Ewy Błaszczyk "AKOGO?"
ul. Podleśna 4, 01-673 Warszawa,
Tel.: 022 832 19 13, faks: 832 87 34,
e-mail: info@akogo.pl
Więcej informacji: www.akogo.pl

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 14, 2006, 10:53:30 pm »
Dzisiaj - 14.03. w TVP 1 był film dokumentalny poświecony Oli - córce Ewy Błaszczyk "Obudzić Olę" z 2002 r.
Jutro - 15.03. będzie druga część - "Kiedy mrugam, mówię tak" z 2005 roku.

więcej info:
Obudzić Olę
Kiedy mrugam, mówię tak

wątek - http://forum.darzycia.pl/-vp79556.html#79556

Rozmowy z Ewą Błaszczyk:

Muszę dla nich żyć - rozmowa Małgorzaty Agaciak z Ewą Błaszczyk [Wieczór Wrocławia, 4-6.04.2003]
http://free.art.pl/osiecka/pomocdlaoli.html

Od lat walczy o zdrowie i godne życie córki, która na skutek nieszczęśliwego wypadku jest w stanie śpiączki. Walczy też z własnymi słabościami, smutkiem i pytaniami, dlaczego to spotkało jej dziecko. Ale nie poddaje się i znów zaczęła się uśmiechać. O tym, co dodaje jej sił w życiu, opowiada we wzruszającej rozmowie z Aliną Mrowińską.
http://polki.wp.pl/kat,1686,wid,7094389,wiadomosc.html?ticaid=113f7

Pomoc - ze strony www.akogo.pl

źródło: http://www.akogo.pl/cms/cms/index.php?action=read&news_id=20

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 24, 2006, 10:04:24 pm »
V Międzynarodowy Wyścig Osób Niepełnosprawnych Poruszających się na Wózkach Inwalidzkich "Puławy 2006"  odbędzie się w Puławach w dniach 26 - 28 maja 2006 r.

http://www.garpulawy.republika.pl/aktywna4.html

Niewidoma maszerka ukończyła wyścig na Alasce

Rachael Scdoris jest pierwszą niewidomą maszerką, której wraz z zaprzęgiem psów udało się ukończyć wyścig psich zaprzęgów Iditarod. Trasa biegu liczy 1100 mil i prowadzi z Anchorage do Nome na Alasce.

http://tvp.pl/5397,20060321317897.strona

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Opera dla młodych widzów w Krakowie
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 31, 2006, 10:34:35 am »
Opera dla młodych widzów

Opera Krakowska zaproponowała uczniom szkół podstawowych i gimnazjów niezwykłą lekcję historii opowiedzianą słowami i muzyką Mozarta. "Mozart b.o." to pierwsze spotkanie z cyklu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Większość dziecięcej publiczności mogła zobaczyć spektakl operowy po raz pierwszy. "Mozart b.o." to spektakl inny od zwykłych przedstawień operowych.
Został wymyślony specjalnie dla młodych widzów. Specjalnie dla nich podniesiono orkiestron, aby muzycy i dyrygent byli widoczni; narratorzy, przybliżając postać Mozarta, wprowadzają widzów w tajniki teatru. Każde dziecko dostaje program zawierający nawet słowniczek operowy.

"Mozart b.o." będzie wystawiany do końca tego sezonu. W planach są spektakle opowiadające o instrumentach i pracy orkiestry, w następnych zostanie pokazany świat teatralnych kulis.

(Kronika)
Serwis regionalny Kraków
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 04, 2006, 07:09:38 pm »
W piątek 5 maja w Tczewie odbędzie się Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej.
http://www.tcz.pl/index.php?akcja=wiadomosci&art=912bf154cdbe340&tyt=Dzień_Godności
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 07, 2006, 09:42:34 am »
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 07, 2006, 10:23:38 am »
Impreza widać,że była udana Joanno  :D
I jak czytam
Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, obchodzony w Tczewie już od kilku lat

Tczewska impreza, podobnie jak inne tego typu inicjatywy w całej Polsce, miała na celu aktywację i integrację środowisk skupiających osoby niepełnosprawne.

Brawa dla miasta za takie inicjatywy  :ok:

I występ młodziutkiej Marty dziewczynki,chyba znanej sporej grupie osób. :D
Miłym akcentem piątkowego świętowania był występ Marty Tomczyńskiej, laureatki wielu festiwali piosenki, znanej szerszej publiczności z telewizyjnej "Szansy na sukces". Dziewczyna z wielką klasą pokazała, że z niepełnosprawnością można żyć normalnie. Marta przekazała widowni mnóstwo pozytwnej energii i pokazała, że ma w sobie siłę wewnętrzną, której mógłby jej pozazdrościć niejeden "pełnosprawny":

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 08, 2006, 09:10:22 pm »
A ja nie widzę :-( link mi się nie otwiera

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 15, 2006, 09:56:57 pm »
KONKURS Festiwal Piosenki Zaczarowanej w Łazienkach Królewskich

Sztuka łączy ludzi

Niepełnosprawni wokaliści uczestniczyli w półfinale konkursu o statuetkę Zaczarowanego Ptaszka. Koncert zorganizowała fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko"

Festiwal ma pomagać osobom niepełnosprawnym w dotarciu do wytwórni płytowych i pokazać, że niepełnosprawność nie przeszkadza w pięknym śpiewie.

- Kiedy obserwuję, jak wykonawcy przygotowują się do występu, widzę ogrom ambicji, chęć zaistnienia i wielką pracę, jaką w to wkładają. To uczy pokory - mówi Irena Santor, honorowa patronka festiwalu.

W sobotnim koncercie półfinałowym wystąpiło 32 młodych artystów. Chętnych było ponad 400. Wykonywali znane utwory muzyki popularnej, ale nie zabrakło też ciężkiego brzmienia i folku. Część z nich zaprezentowała również umiejętności gry na instrumentach, m.in. na bandurze. Zwycięzcy, będzie ich dwóch - w kategorii dzieci i dorośli - dostaną roczne stypendium w wysokości 2 tys. złotych miesięcznie.

- Festiwal zaczarował moje życie. Zawsze chciałam być lekarzem, ale uniemożliwiał mi to brak wzroku. Dzięki wygranemu stypendium, uczę się, jak pomagać walczyć z uzależnieniami, a to swojego rodzaju leczenie ludzi - mówiła Wiesia Stolarczyk, zwyciężczyni zeszłorocznej edycji festiwalu.

Koncert finałowy odbędzie się 17 czerwca w Krakowie. Młodych wykonawców wesprą gwiazdy polskiej muzyki, m.in. Monika Brodka, Justyna Steczkowska i Michał Bajor.

Patronat nad Festiwalem objęła "Rzeczpospolita".

Maciej Szulc

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060515/kraj/kraj_a_11.html

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Festyn "Ulica Integracyjna"
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 17, 2006, 11:55:31 pm »
VIII festyn ULICA INTEGRACYJNA

20 maja 2006 r. godz. 9.00-15.00

ul. Deotymy na Kole w Warszawie

organizowane przez
Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
http://www.ksnaw.pl/

po raz ósmy spotkamy się w szczególnym miejscu, wśród szczególnych ludzi...

- zaczynamy Mszą św. odprawianą przez przyjaciela integracji, księdza biskupa Tadeusza Pikusa o godz.9.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41

- wręczymy Medale Integracji najbardziej zasłużonym w tym dziele

- wysłuchamy wykonawców niepełnosprawnych i zdrowych

- obejrzymy piękne wytwory niepełnosprawnych artystów

- weźmiemy udział w konkursach, zabawach, grach integracyjnych

jak zwykle będzie dużo dobrej zabawy

zapewniamy o tym w imieniu kilkunastu współorganizatorów

ZAPRASZAMY

główny organizator

żródło: http://www.ksnaw.pl

Jest to impreza odbywająca się cyklicznie każdego roku.
Relacje i zdjęcia z poprzednich festynów: http://www.ksnaw.pl/ul-integrac.html

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 18, 2006, 01:39:31 am »
Festyn ULICA INTEGRACYJNA
20 maja 2006 r. godz. 9.00-15.00
ul. Deotymy na Kole w Warszawie

organizowane przez

po raz ósmy spotkamy się w szczególnym miejscu, wśród szczególnych ludzi...
- zaczynamy Mszą św. odprawianą przez przyjaciela integracji, księdza biskupa Tadeusza Pikusa o godz.9.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41
- wręczymy Medale Integracji najbardziej zasłużonym w tym dziele
- wysłuchamy wykonawców niepełnosprawnych i zdrowych
- obejrzymy piękne wytwory niepełnosprawnych artystów
- weźmiemy udział w konkursach, zabawach, grach integracyjnych

http://www.ksnaw.pl/

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 18, 2006, 02:03:43 am »
Międzynarodowy Dzień Celiakii

21 maja 2006
12:00 - 19:00
Rynek Nowego Miasta
Warszawa

www.fundacjaceliakia.pl

21 MAJA, GODZ.12.00-19.00, RYNEK NOWEGO MIASTA W WARSZAWIE NIECH NAS USŁYSZĄ!

Po raz pierwszy w Polsce nasza Fundacja organizuje Międzynarodowy Dzień Celiakii, święto wszystkich celiaków i osób na diecie bezglutenowej – zapraszamy serdecznie!

Międzynarodowy Dzień Celiakii będzie imprezą rodzinną, piknikiem dla dorosłych i dzieci, podczas którego chcemy przybliżyć wszystkim uczestnikom i obecnym na nim mediom tematykę związaną z celiakią. Będzie to początek kampanii społecznej uświadamiającej naszemu społeczeństwu problem celiakii, celiaków i diety bezglutenowej. Mamy niepowtarzalną okazję głośno powiedzieć o chorobie, jej skali (1 % społeczeństwa), o kosztach diety, problemach z producentami i o tym wszystkim, z czym borykamy się na co dzień, a co najważniejsze jest ogromna szansa na to, że w końcu zostaniemy wysłuchani. Ponadto będzie to także wspaniała okazja aby spotkać i poznać inne osoby na diecie – serdecznie zapraszamy wszystkich do naszej kawiarenki bezglutenowej na imprezie.
Organizatorem Międzynarodowego Dnia Celiakii jest Fundacja "Celiakia", patronem naukowo-medycznym Instytut Matki i Dziecka w Warszawie (trwają rozmowy na temat podobnego patronatu z Centrum Zdrowia Dziecka i klinikami gastroenterologii dla dorosłych), a patronat medialny objęło Radio "KOLOR". Współorganizatorem obchodów jest serwis internetowy www.celiakia.pl.

Plan imprezy
12.00 - 12.30 powitanie uczestników, sponsorów, lekarzy i dietetyków, wszystkich zaproszonych gości przez Prowadzącego i przedstawicieli Fundacji "Celiakia", przedstawienie celu, planu imprezy oraz zaplanowanych atrakcji, rozpoczęcie zabaw interaktywnych z dziećmi  

12.30 - 13.00 prezentacja producenta, rozmowa z Moniką Beck-Pietrzak na temat jej książki "Moje dziecko jest na diecie", odczytanie petycji do władz w sprawie problemów osób na diecie, rozmowa ze specjalistami  

13.00 - 13.30 przedstawienie dla dzieci

13.30 - 14.00 występ Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego

14.00 - 14.30 prezentacja producenta, rozmowy z lekarzami na temat celiakii, pytania do dietetyków, ogłoszenie konkursu z nagrodami na temat diety bezglutenowej i celiakii  

14.30 - 15.30 pokaz pieczenia chleba bezglutenowego w wykonaniu Michała Ogórka, rozmowy na temat problemów osób na diecie bezglutenowej, przedstawienie misji Fundacji, prezentacja petycji do władz, serwisu i forum internetowego  

15.30 - 16.00 występ Pascala Brodnickiego pt. "Mój gość jest na diecie bezglutenowej"

16.00 - 17.00 prezentacja producenta, licytacja prac dzieci wykonanych podczas imprezy w kąciku plastycznym, zabawy interaktywne z dziećmi  

17.00 - 18.00 występ kabaretu "Macież"

18.00 - 18.30 prezentacja producenta, rozmowy z zaproszonymi gośćmi na temat celiakii i diety bezglutenowej, rozstrzygnięcie konkursu na temat diety i celiakii  

18.30 - 19.00 podsumowanie Międzynarodowego Dnia Celiakii

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 18, 2006, 09:58:29 am »
Super  :multi:  właśnie szukałam info o tej imprezie mieszkamy niedaleko i co roku wybieram się tam razem z Oleńka.
Jeszcze raz dzięki Emilianka

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 19, 2006, 11:22:37 pm »
14 osób w finale Festiwalu Piosenki Zaczarowanej
14 osób niepełnosprawnych zaśpiewa w czerwcu w finale Festiwalu Piosenki Zaczarowanej, organizowanym m.in. przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Koncert półfinałowy odbył się w Amfiteatrze w warszawskich Łazienkach.

W półfinale udział wzięły 32 osoby, w dwóch kategoriach – dzieci i dorośli. Publiczność usłyszała ich interpretacje piosenek m.in. Czesława Niemena, Anny Jantar, Dwa Plus Jeden i Bajmu.

Anna Dymna – prowadząca koncert razem z prezenterką Anną Popek – podkreśliła, że półfinaliści zostali wyłonieni z prawie 400-osobowej grupy kandydatów.

– Chcemy dać szansę tym, którzy w drodze do rozgłośni radiowych i firm płyt
owych stali dotąd na przegranej pozycji wyłącznie ze względu na swoją niepełnosprawność – podkreśliła Dymna. Zwróciła uwagę, że konkurs ma pokazać talent i przyczynić się do zmiany wizerunku ludzi niepełnosprawnych.

Jury, w którym zasiedli m.in. Halina Frąckowiak, Krystyna Tkacz, Jarosław Kukulski i Paweł Wawrzecki, postanowiło, że w finale wystąpią o dwie osoby więcej niż planowano.

– Jednogłośnie stwierdziliśmy, że poziom był bardzo wysoki, stąd zmiany – tłumaczyła przewodnicząca jury Krystyna Tkacz.

Wielki koncert finałowy odbędzie się 17 czerwca na krakowskim rynku i będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Niepełnosprawnym wokalistom towarzyszyć będą gwiazdy polskiej sceny – Edyta Górniak, Monika Brodka, Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Adam Nowak i Mietek Szcześniak.

Podczas trwania koncertu półfinałowego w pobliżu Amfiteatru można było także honorowo oddać krew, uczestniczyć w plenerze malarskim, aukcji prac artystów niepełnosprawnych i pokazach ratowniczych.

Organizatorami Festiwalu Piosenki Zaczarowanej są także Telewizja Polska oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 30, 2006, 08:08:15 am »
Międzynarodowy festyn integracyjny

W Poznaniu już po raz szósty zorganizowano Międzynarodowy Festyn Integracyjnych „Dzieci-dzieciom”. Do stolicy Wielkopolski przyjechała ponad setka uczniów i wychowanków ośrodków z Niemiec, Rosji, Litwy, Słowacji i Czech.

Spotkanie tym razem odbywa się pod hasłem „Czy znasz swoich sąsiadów”.

Jak podkreślają organizatorzy, poprzez gry, zabawy, sport i rekreację ruchową, niepełnosprawne intelektualnie dzieci budują wiarę we własne możliwości, poznają świat i kulturę innych państw oraz rozwijają swoje zdolności.

Uczestnicy spotkania razem z uczniami wielkopolskich szkół i ośrodków wzięli udział w mini-olimpiadzie. W obiektach AWF-u prawie 500 dzieci uczestniczyło w konkursach, grach i zabawach. Na wieczór zaplanowano koncert w poznańskim Zamku, gdzie uczniowie będą prezentować kulturę swoich państw i regionów.

Organizatorami tegorocznego spotkania są: poznański oddział Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i konsul honorowy Czech w Poznaniu Renata Mataczyńska.

(PAP)
mzaw

Offline SylwiaB

• Raczkujący Gadacz
Marsz dla Życia i Rodziny - W-wa - 4 czerwca godz.11.00
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 31, 2006, 03:02:43 pm »
Mam nadzieję, że nie powtarzam watku ;-)

W niedzielę, 4 czerwca, ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zamanifestuj
 przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla ludzkiego życia.

Początek o 11.00 (zbiórka o 10.00) z ul.Agrykola, przy pl.Na Rozdrożu. Przejdzie Traktem Królewskim do Placu Teatralnego.

Więcej informacji na stronie: www.marsz.org

Organizatorzy szukają haseł na transparenty i tablice.
"O wartości życia rozstrzygają nie czyny, choćby wielkie, ale miłość, choćby mała" kard.Wyszyński
Julia 11l/ZD

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Piknik Integracyjny "Osoba-Ja, Ty, My!"
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:19:29 am »
Piknik Integracyjny "Osoba - Ja, Ty, My!"
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/204094.html

Warszawa - ul. Szczęśliwicka 40
1 czerwca 2006
początek: godz. 10

"Osoba-Ja, Ty, My!". Pod tym hasłem odbędzie się piknik integracyjny organizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Zakład Terapii Pedagogicznej i Zakład Pedagogiki Niepełnosprawnych Intelektualnie. Piknik odbędzie się 1 czerwca na Warszawskiej Ochocie przy ulicy Szczęśliwickiej 40. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.

"Podczas imprezy uczniowie szkół specjalnych, integracyjnych, ogólnodostępnych zaprezentują swoje zdolności wokalne, teatralne i umiejętności gry na instrumentach. Zaprosiliśmy zespoły z różnych stron Polski, będziemy wymieniać doświadczenia i umiejętności. W organizacji Pikniku przewidzieliśmy również kiermasz, na którym będą prezentowane prace wykonane przez osoby niepełnosprawne"

Organizatorzy proponują uczestnikom radosny czas wspólnej zabawy, integracji i kreatywności. Zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy na występy artystyczne, prezentację placówek i organizacji, warsztaty integracyjno-plastyczne oraz kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne.

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Dzień Dziecka - imprezy dla dzieci, także niepełnosprawnych
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 01, 2006, 04:47:07 pm »
Wieczór Marzeń w Warszawskim ZOO.
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/15580

2 czerwca 2006 r. o godzinie 17.00
rozpocznie się magiczny wieczór, który zdarza się tylko raz w roku - Wieczór Marzeń w warszawskim ZOO.

W tym roku warszawskie ZOO po raz drugi przyłączy się do międzynarodowej akcji organizowanej przez ogrody zoologiczne w innych krajach. Tego dnia warszawskie i wiele innych ZOO w Polsce i na świecie będą zamknięte dla zwykłych zwiedzających, a otwierać swoją bramę tylko dla szczególnych gości - dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych, a Fundacja Dziecięca Fantazja będzie miała zaszczyt współorganizować i koordynować ten niezwykły Wieczór.
Tego dnia pracownicy ZOO będą pokazywali dzieciom wszystkie tajemnicze miejsca, których na co dzień nie mogą zobaczyć zwykli goście, między innymi sypialnie słoni

organizator- Fundacja Dziecięca Fantazja, http://www.f-df.pl

Warszawski Piknik Rodzinny - Wielkie Czytanie
- Stowarzyszenie "Dobra Nocka" zaprasza na konsultacje

4 czerwca 2006 na Polach Mokotowskich podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego zatytułowanego "Wielkie Czytanie" odbędą się bezpłatne konsultacje medyczne z zakresu leczenia moczenia nocnego u dzieci. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Moczeniem Nocnym "Dobra Nocka".

Stanowisko konsultacyjne, które znajdzie się w namiocie usytuowanym naprzeciwko wesołego miasteczka od strony ulicy Żwirki i Wigury, otwarte będzie od godziny 11:00 do 17:00. Bezpłatnych porad udzielać w nim będą lekarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu: dr n. med. Grzegorz Paruszkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Dobra Nocka”, dr n. med. Hanna Szymanik-Grzelak z Katedry i Kliniki Pediatrii i Nefrologii Akademii Medycznej w Warszawie oraz dr n. med. Beata Jurkiewicz, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/203936.html

Warszawski Piknik Rodzinny:
http://www.miastodzieci.pl/artykul.php/id,117.html

Festyn Warszawa Dzieciom

4 czerwca, godz 12 - 18
Rynek Starego Miasta

W pierwszą niedzielę czerwca Rynkiem Starego Miasta zawładną dzieci - od tych najmniejszych po całkiem już duże. Stołeczna Estrada przygotowuje festyn z okazji Dnia Dziecka.

Festyn „Warszawa Dzieciom” rozpocznie się w samo południe spektaklem „Legenda o warszawskiej Syrence” w reżyserii Grzegorza Suskiego. Legendę o Syrence przedstawią artyści oraz specjalni goście: Anna Dymna i Wojciech Paszkowski (gwiazda Teatru Muzycznego Roma).
Poszczególne odsłony widowiska odbywać się będę nie tylko na scenie, ale także wśród publiczności zgromadzonej na Rynku oraz okolicznych uliczkach dochodzącymi do placu.

http://www.republikadzieci.org/oglosz11waw.htm

Piknik Integracyjny
połączony z uroczystym otwarciem Ośrodka Terapii Rodzin Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Usłyszeć Świat"

4 czerwca 2006 (niedziela)
godz. 14:00-18:00
Plac zabaw przy ul.Kochanowskiego 22

Podczas Pikniku Integracyjnego, połączonego z uroczystym otwarciem Ośrodka Terapii Rodzin Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Usłyszeć Świat", można będzie m.in. posłuchać zespołów szantowych. Ponadto w programie wiele atrakcji dla dzieci i rodziców.

Kolorowe Emocje
http://koloroweemocje.pl

Przyjdź i pobaw się z nami 3 czerwca o godzinie 11.00
Wrocław – Rynek (Plac Gołębi)
Poznań – Stary Rynek,
Warszawa - Park Szczęśliwicki ,
Łódź - Rynek Starego Miasta,
Szczecin - Park Kasprowicza( Psia Polana)
Katowice –Dom Kultury – Giszowiec, Plac Pod Lipami
Gdańsk - Długi Targ (od 12.00)

3 czerwca maluchy zbiorą się w wyznaczonych miejscach w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Katowicach. Będą tam na nie czekać gotowe makiety budynków. Dzieciaki pomalują je tak kolorowo i w taki sposób, jak tylko pozwoli im na to wyobraźnia. Malowaniu towarzyszyć będą wesoła muzyka, quizy, zabawy, konkursy, wiele słodkich atrakcji i owocowy poczęstunek.
Razem z aktorami i bohaterami dziecięcych opowiadań, zmęczone malowanieniem maluchy wspólnie będą mogły poczytać lub posłuchać najpiękniejszych baśni.
- Podczas malowania każdemu dziecku zostanie zrobione zdjęcie.
http://www.miastodzieci.pl/wydarzenie.php/id,2050.html

Mokotowski Festyn Wakacyjny
2 czerwca, 10 - 15
Ogród Jordanowski przy ul. Odyńca 6
http://www.mokotow.waw.pl/aktualnosci/festyn.htm

Inne imprezy z okazji Dnia Dziecka:
http://www.miastodzieci.pl/wydarzenia.php
http://kulturalna.warszawa.pl/main.php?dzial=news&strona=aktualnosci&ne_id=1000
[/b]
http://www.republikadzieci.org/oglosz.htm

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Internetowy Uśmiech-dostęp do Sieci dla małych pacjentów
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:41:33 am »
"Internetowy Uśmiech" - dostęp do Sieci dla małych pacjentów
2006-05-31

"Internetowy Uśmiech” to nowy, autorski program Fundacji Grupy TP.
Dzięki niemu  dzieci przebywające w szpitalach otrzymają mini–pracownie internetowe, a szkoły przyszpitalne darmowy sprzęt komputerowy oraz preferencyjne warunki korzystania z Internetu. Do końca roku powstanie co najmniej 40 takich pracowni ze 160 komputerami.

Na terenie szpitali, w miejscach, gdzie prowadzone są zajęcia edukacyjne, powstaną 4–stanowiskowe mini-pracownie. Stanowiska komputerowe będą kolorowe i przyjazne dzieciom, dostosowane do ich potrzeb oraz zabezpieczone przed zagrożeniami z Internetu. Z dostępu do sieci dzieci będą korzystać wraz z nauczycielami podczas zajęć szkolnych oraz w czasie wolnym.

Projekt „Internetowy Uśmiech” jest rozwinięciem akcji z roku 2004, kiedy to z okazji Dnia Dziecka do 5 szpitali trafiły pierwsze kioski internetowe dostosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów.

W Polsce funkcjonuje około 230 szkół przyszpitalnych. W październiku 2005 r. Fundacja Grupy TP zapytała je czy są zainteresowane tworzeniem pracowni internetowych w szpitalach i jakie widzą możliwości wykorzystania Internetu w procesie edukacji chorych dzieci. Z opinii przedstawionych przez szkoły wynika, że Internet pomaga dzieciom w oswojeniu stresu związanego z pobytem w szpitalu. Pomaga również w kontakcie z rodziną, rówieśnikami, umożliwia zdobycie nowych przyjaciół, a także pozwala ciekawie spędzić czas. Internet w szpitalu to także szansa na zdobycie nowych umiejętności i zainteresowań dla dzieci, które jeszcze nie mają Internetu w rodzinnym domu.

O opinię na temat możliwości Internetu zapytano też dzieci i młodzież.
 Dla 15-letniej Marty Internet to przede wszystkim kontakt z bliskimi i światem: „Internet to moje okno na świat, ja z Internetem jestem za pan brat, a każda wiadomość, choć nie wiem jak, obiega szybko calutki świat.”

17- letnia Karolina napisała: „Z początku korzystanie z Internetu sprawiało mi trudność, słyszałam też, że Internet ma wiele wad, ale według mnie wynikają one też często z nieumiejętnego korzystania. Wkrótce zaczęłam odwiedzać strony poświęcone osobom niepełnosprawnym, „rozmawiałam” na czatach z ludźmi takimi jak ja. Nigdy nie starałam się być anonimowa, czy udawać kogoś innego. Mówiłam wprost o swojej chorobie, pasjach, o tym co lubię a czego nie. W ten sposób szybko poznałam nowe koleżanki i kolegów, często z bardzo odległych miejscowości.(...) Z każdym miesiącem poznawałam więcej możliwości, jakie daje mi Internet. Szczególnie ucieszyła mnie wiadomość, że dzięki niemu mogę podjąć w przyszłości naukę na studiach, uczyć się języków obcych a przede wszystkim pracować.”

W ramach programu „Internetowy Uśmiech” Fundacja Grupy TP zorganizowała z okazji Dnia Dziecka „Bajkowy Korowód”, który rusza z Warszawy 1 czerwca 2006 i odwiedzi dzieci w 10 szpitalach w całej Polsce. „Bajkowy Korowód” to grupa aktorów, która w oddziałowych świetlicach zaprezentuje specjalny program rozrywkowy dla dzieci. Będą to liczne konkursy, wspólne czytanie, zabawa i spektakle.

1 czerwca uruchomiona zostanie również strona internetowa www.internetowyusmiech.pl, na której można uzyskać informacje o programie. Można będzie także przesłać życzenia dla dzieci w szpitalach w całej Polsce. Dzięki specjalnie zaprojektowanej przeglądarce, wszystkie nadesłane życzenia będą widoczne na stronie w czasie rzeczywistym.

Patronat nad programem objęła pisarka Wanda Chotomska. Patronem medialnym jest Portal Wirtualna Polska.
Kontakt: Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP tel.: (0 22) 527 19 39 fax: (0 22) 527 19 79 e-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Strona internetowa
Internetowy uśmiech

Więcej na ten temat
„Internetowy Uśmiech” – nowy program Fundacji Grupy TP

Bajkowy Korowód” odwiedzi następujące szpitale, w których uruchomione zostaną pierwsze pracownie internetowe dla dzieci:

1 01.06.1006
godz. 11:00 Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Warszawa ul.Niekłańska 4/24 03-924
2 02.06.2006
godz. 10:00 Szpital Powiatowy im. Ludwika Błaszka Inowrocław ul. Poznańska 97 88-100
3 02.06.2006
godz. 13:00 Woj. Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego Bydgoszcz ul. Chodkiewicza 44 85-667
4 03.06.2006
godz. 10:00 Woj. Specjalistyczny Szpital Gruźlicy i Chorób - pawilon 1 oddział dziecięcy Płuc im. St. Staszica Mosina Ludwikowo 62-050
5 05.06.2006
godz. 09:30 Woj. Szpital Zespolony Konin ul. Wyszyńskiego 1 62-510
6 05.06.2006
godz. 13:00 Woj. Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny Kalisz ul. Toruńska 7 62-800
7 06.06.2006
godz. 11:00 Szpital Miejski w Tychach Tychy ul. Cicha 27 43-100
8 07.06.2006
godz. 11:00 Zespół Sanatoriów Dziecięcych "Leśny Ludek" Polanica Zdrój ul. Dębowa 14 57-320
9 08.06.2006
godz. 11:00 Woj. Szpital w Przemyślu Przemyśl ul. Monte Cassino 18 37-700
10 09.06.2006
godz. 11:00 Szpital Wojewódzki nr 2 Rzeszów ul. Lwowska 60 35-301

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:25:07 pm »
Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych - Kraków

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/15647

Offline marias52

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:28:55 pm »
Od 7.06 do 10.06 2006 odbywa się Ogólnopolska Olimpiada sportowa osób niepełnosprawnych w Warszawie  od nas ze Stowarzyszenia zakwalifikowało się 2 dzieci już tam śpią a jutro walka o laury  wygrana to wyjazd w przyszłym roku do Chin. zycze Bartusiowi z ZD powodzenia i Piotrowi również.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 10, 2006, 12:21:12 am »
marias52
Tak po cichutku trzymałam kciuki  :kw:
Może już coś wiesz więcej?Dzisiaj ostani dzień.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Koncert dyplomowy w Akademii Muzycznej
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 11, 2006, 11:47:14 am »
Wczoraj dostałam od znajomej osoby takie zaproszenie

Witaj. W niedzielę o 17 zapraszam na koncert dyplomowy do akademii muzycznej
na Ul. Okulnik 2.
Będę tam dyrygować 4 litania ostrobramska S. Moniuszki. Jest to zakończenie
moich studiów. Będzie mi bardzo miło jeśli przyjdziesz, lub chociaż
pomyślisz o mnie wtedy.

od przemiłej dziewczyny o imieniu Karolina, którą kiedyś poznałam w autobusie
pisałam już  o niej :-) Karolina nie widzi
jestem pełna podziwu dla jej uporu
wszyscy możemy się czuć zaproszeni, wstep jest wolny
kto tylko ma czas
Darek idzie z koleżanką i zda relację

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 11, 2006, 11:57:36 am »
Nie tak dawno w "Szansie na Sukces" występowała śliczna niewidoma fantastyczna dziewczyna .
Wyleciało mi z głowy Jej imię, :oops: ale tak samo kończyła dyrygenturę i miała mieć koncert dyplomowy.
Być może to jest właśnie Karolina?
Życzę dziewczynie udanego występu  :kw:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 11, 2006, 07:33:46 pm »
Oglądałam ten odcinek programu - dziewczyna jest niesamowita, w dodatku z takim poczuciem humoru.
Jeśli o nią chodzi -chętnie poczytam relacji Darka po powrocie.  :tekno:
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 11, 2006, 10:28:01 pm »
....Kto nie wie, wcale nie zauważy
wszystko tak jak na zwykłym koncercie...

to niesamowite , jestem pełna podziwu
strasznie żaluję że nie mogłam iść
może jeszcze kiedyś będzie okazja

Offline SylwiaB

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 12, 2006, 01:27:57 pm »
Dla tych co nie byli relacja jednego z organizatorów marszu

Skandując “Hej, hej, hej, rodzina jest OK!”, przy dźwiękach muzyki marszowej, około 2000 osób, głównie młodych ludzi z rodzinami przeszło ulicami Warszawy w pierwszym polskim Marszu dla Życia i Rodziny zakończonym koncertem na pl. Teatralnym.

Głównym przesłaniem imprezy zorganizowanej przez organizacje pozarządowe Fundację Pro i Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi była radosna afirmacja wartości rodzinnych oraz poszanowania życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

“Prawo do narodzin dla każdego”, “Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina”, “Stop aborcji”, “Stop dewiacjom” Wybieram Życie” “Miłość jest hetero” - to niektóre z haseł, które widniały na transparentach. Maszerującym towarzyszyła orkiestra dęta z Wyszkowa.

Wśród uczestników pochodu znalazły się osoby prywatne, organizacje społeczne i pozarządowe oraz znane postaci ze świata kultury i polityki, które do marszu dołączyły z rodzinami.

Finał imprezy odbył się na placu Teatralnym, gdzie w koncercie wystąpiła Justyna Steczkowska, zespół muzyki rodzinnej “Siostry Jeremiasza”, Wiktoria Jabłońska z zespołem oraz “Trzecia Godzina Dnia”. Część artystyczną poprowadził Darek Malejonek.

Policja, na wniosek organizatorów marszu usuwała z niego grupy niosące transparenty bądź skandujące hasła niezgodne z ideą marszu.

Wobec dużego zainteresowania i entuzjazmu uczestników imprezy, organizatorzy zapowiedzieli kolejny Marsz dla Życia i Rodziny na przyszły rok.

Media tradycyjnie podeszły z miłością do rodzin. Organizatorzy zastanawiają sie czy nie posłać niektórym redakcjom kalkulatorów. Części mediów przydałyby się badania wzroku i okulary przez, które mogli by w końcu dostrzegać rodziny.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będą mylili się w dziesiątkach tysięcy, a za kilka lat zaniżą nam dane do ćwierć miliona uczestników.

TVP3
http://ww6.tvp.pl/837,20060604351653.strona

TVP
http://ww6.tvp.pl/120,20060604351697.strona

Informacje pojawiły się w innych serwisach, wszyscy bazowali na doniesieniach PAPu.

Galeria zdjęć z marszu:
http://prawy.pl/index.php?dz=galeria&cat=114

Mysle, że warto reklamować szeroko takie marsze i w nich uczestniczyć. Szczególnie biorać pod uwagę podejście do rodziny w dzisiejszym świecie. Niech nas zobaczą ;-).
"O wartości życia rozstrzygają nie czyny, choćby wielkie, ale miłość, choćby mała" kard.Wyszyński
Julia 11l/ZD

Offline marias52

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 23, 2006, 09:19:16 pm »
Przepraszam dopiero tutaj doszłam  oczywiscie są wyniki Piotr 1 zloty ,1 srebrny, Bartuś 1 srebrny i 1 brazowy . Musiałabyś to widzieć jak przyszli do mnie do biura z tymi medalami radość biła z twarzy , uściskom nie było końca. Dla mnie radość ,duma, i łzy radości.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach