Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Imprezy dla O.N.-aktualności  (Przeczytany 74856 razy)

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Osób Niepełnosp
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 27, 2004, 04:45:14 pm »
Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Osób Niepełnosprawnych
Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji i Turystyki SART, w ramach akcji "Wędkarstwo bez barier", organizuje w tym roku pierwsze Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Osób Niepełnosprawnych. W zawodach wezmą udział osoby niepełnosprawne ze schorzeniami narządu ruchu. Jedną z eliminacji 1. Mistrzostw Polski są zawody w Zawiesiuchach k/Warszawy.

więcej:

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/9255;jsessionid=D34548C1EFD6A143F7DD00237EBD4C68
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Anonymous

 • Gość
Jesienny Piknik
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 06, 2004, 02:45:23 pm »
3 września w Krakowie odbedzie się Jesienny Piknik:
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Wspólna Radość" i Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Łanowa 41
30-725 Kraków, ul. Łanowa 41
dpslanowa41@wp.pl
(0-12) 650-56-00
(0-12) 653-23-35
Do udziału w Pikniku Integracyjnym zapraszamy każdego, kto chce z nami spędzić czas w dniu 03.09.2004r.od godz.14.30 do 22.00.
 Więcej:
http://www.wrotamalopolski.pl/root_Niepelnosprawni/Aktualnosci/Imprezy/posting16.htm

Anonymous

 • Gość
Warsztaty dla ON, Rodziców i Opiekunów
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 07, 2004, 11:39:20 am »
Łódź
zobaczcie program targów:

http://www.interservis.pl/?l=pl&fi=7&s=1&g=38&mi=153&ai=148
Jesli przy okazji chcecie zobaczyć m.in. taniec na wózkach, to zapraszam serdecznie razem z Asią.

Offline Renek

 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 518
  • http://www.monika.smyki.pl
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 07, 2004, 12:51:49 pm »
Szkoda, że to tak daleko bo chętnie bym pojechała. Kilka tygodni temu byly targi w Opolu ale niestety miałam cały dom gości i nie mogłam pojechać  :( Szczególnie interesuje mnie temat "Mieszkam bez biarier" bo od kiedy Monika zaczyna poruszać sie pomieszkaniu zauważamy jak bardzo jest one niedostosowane do jej potrzeb.... Ale zapewniam, ze ten taniec też chętnie bym obejrzała :D
Bawcie się dobrze.

Offline asiabe

 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 379
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 07, 2004, 01:23:05 pm »
Ja też chetnie wybrałabym się na targi zwłaszcza w piątek i sobotę( o ile da się "uruchomić" babcię do dzieci), jest kilka ciekawych wykładów (znajome autorytety ze studiów pedagogicznych).
Jesli masz ochotę Renek wybrac się w podróż do łodzi to serdecznie zapraszam, mogłybysmy razem wybrac się na targi.
Może na gg "obgadamy" szczegóły ?
 :D
pozdrawiam serdecznie asia.

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Premiera Integr.Grupy Teatralnej "Pomost" z Orzesz
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 17, 2004, 11:02:12 am »
Premiera Integracyjnej Grupy Teatralnej "Pomost" z Orzesza

   Małgorzata Goślińska

Po występie Integracyjnej Grupy Teatralnej "Pomost" z Orzesza aktor Janusz Zabielski z przerażeniem zapytał swoją reżyserkę Iwonę Garus-Woźniak: - Co myśmy zrobili tym widzom, że płaczą? W sobotę w Orzeszu kolejna premiera Pomostu


Błądząc po Orzeszu w poszukiwaniu Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie w czwartek wieczorem Pomost miał mieć próbę generalną przed dzisiejszą premierą, trafiliśmy do Domu Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnych. W oknie kiwała się głowa mężczyzny. Potem zobaczyliśmy jego nogi, bezwładnie wykręcone w kolanach. Ci, co mają trochę szczęścia i chodzą, snuli się po korytarzach, uśmiechali do nas, wyciągali ręce, witali - każdy po trzy razy. Trafili tu jako dzieci. Sześć lat temu w ich życie między śniadaniem a snem wkradła się młoda reżyserka Garus-Woźniak. Ze studentami i licealistami założyła Integracyjną Grupę Teatralną i włączyła do niej pięciu mieszkańców DPS: Janusza Zabielskiego, Andrzeja Nieszporka, Janusza Sobonia, Zygmunta Jarząbka i Mariusza Kurczyka.

"Wianki", które dzisiaj o godz. 18.30 można będzie zobaczyć w Orzeszu Jaśkowicach, to sztuka bez słów. - Przez pierwsze dwa lata oswajali się ze sceną. Pierwszy spektakl graliśmy z publicznością w cieniu. Czy się bali? Krzyczeli "cześć" do znajomych i było po występach - śmieje się Iwona.

- Ale mi wstyd - Andrzej obraca się do mnie ze sceny z mokrymi włosami. "Andrzej, Andrzej" - muszą go zachęcać aktorzy, żeby włożył głowę do miski z wodą. No bo jak to wygląda, żeby woda ciekła po twarzy.

Iwona: - On jest z nami dopiero od roku. Jeszcze nie wie, co czuje, nie ma swojego zdania, nie potrafi powiedzieć, że mu się coś nie podoba.

Kilka lat temu całe myślenie Zygmunta skupiało się na tym, co zrobić z resztą swojej skromnej renty, którą dostaje do ręki. Wszystko wydawał na owoce i słodycze, bo na śniadanie i kolację nie starczały mu dwie kromki chleba z kostką dżemu, miodu albo parówką. Wyjście do sklepu to była jedyna atrakcja.

To z Iwoną trzydziestoletni mężczyźni pierwszy raz poszli do kina. Pomost zabiera ich do Tychów, Opola, Krakowa, Gdańska. - Januszek Zabielski stanął na brzegu i nie oddychał. Pierwszy raz widział morze - opowiada reżyserka.

Trzy lata temu dyrektor DPS zabronił swoim podopiecznym grać w Pomoście, bo nie ma na to pieniędzy. Andrzej zamknął się w swoim pokoju i wył z rozpaczy. Iwona się nie poddała, dyrektor nie daje jej samochodu i opiekuna, więc sama załatwia dotacje na wyjazdy i bierze mężczyzn na własną odpowiedzialność. Z każdego festiwalu teatralnego przywożą jakąś nagrodę, a publiczność płacze. - To nie są festiwale dla niepełnosprawnych. Inaczej cóż by to była za integracja - podkreśla reżyserka.

Janusz Soboń wydzwania do rodziców, żeby przyszli go obejrzeć. Odwiedzają syna co niedziela. Reszta mężczyzn nie ma nikogo. Zygmunt: - Jestem w teatrze, żeby rozmawiać z ludźmi.

W sztuce "Wystarczy być" Iwona powiedziała do Zabielskiego: "Przejdź na drugą stronę sceny". - Januszek nie potrafi chodzić. Siedział na wózku. Chodziło mi o to, żeby przejechał, a on tak się wczuł w rolę, że wstał i przeszedł.

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2342604.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Niepełnosprawni aktorzy zagrają w ''Hamlecie''
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 02, 2004, 07:03:52 pm »
Niepełnosprawni aktorzy zagrają w ''Hamlecie''
Grupa niepełnosprawnych intelektualnie aktorów gra w "Hamlecie", najnowszym spektaklu przygotowywanym w lubelskim Teatrze im. Osterwy.

To pierwsze takie spotkanie profesjonalistów z uczestnikami, działających już dziesiąty rok, warsztatów teatroterapii, które funkcjonują przy miejskim teatrze.

więcej:

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/10720
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Hata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 581
Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 07, 2004, 12:48:51 pm »
Polski Związek Logopedów organizuje w dniu 20 listopada Ogólnopolską Akcję "Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych". W tym roku odbędzie się ona już po raz czwarty. W poprzednich latach udało się zdiagnozować prawie 13 tys. osób.

Portal maluchy.pl objął akcję patronatem medialnym. Zachęcamy gorąco wszystkich rodziców do odwiedzenia w tym dniu gabinetów i poradni logopedycznych.

Do kogo adresowane jest zaproszenie?

Akcja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych osób. Oferowana jest pomoc zarówno rodzicom niemowląt i noworodków pragnących zadbać o prawidłowy rozwój mowy dziecka, jak i rodzicom dzieci starszych, u których wymowa budzi niepokój i troskę rodziców.

Neurologopedzi i surdologopedzi udzielają w tym dniu także pomocy młodzieży i dorosłym, osobom jąkającym się, po udarach mózgu, osobom po operacji krtani.

Jak wygląda wizyta?

Badanie obejmuje m.in.:
* badania funkcji połykania
* badanie funkcji oddychania
* badanie zgryzu i warunków anatomicznych narządów mowy
* orientacyjne badanie słuchu (w miarę możliwości wskazane badanie audiopenem)
* badanie poprawności artykulacyjnej
* sprawdzenie kompetencji językowej (nadawanie i rozumienie mowy w zależności od wieku)
* poinformowanie rodziców (opiekunów) o stwierdzonych nieprawidłowościach i metodach terapii
* udzielenie wskazówek do pracy w domu (ze szczególnym uwzględnieniem usuwania dysfunkcji oddychania i połykania)

Gdzie można zgłosić się na bezpłatne badanie logopedyczne?

Wykaz wszystkich placówek, które w dniu 20 listopada będą przeprowadzać bezpłatne badania znajdziecie Państwo tutaj

Przystąpienie do badań nie wymaga z Państwa strony wcześniejszej rejestracji lub zgłoszenia innego typu.

Uwaga! Baza placówek biorących udział w DBDL jest na bieżąco uaktualniania, jeśli dziś nie znaleźliście Państwo gabinetu lub poradni w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania, zapraszamy do ponownego przeszukania bazy w kolejnych dniach.

Prosimy o wypełnienie ankiety po badaniu

Organizatorzy akcji przygotowali specjalną ankietę, którą będziecie Państwo otrzymywać po badaniu. Prosimy o jej wypełnienie i wrzucenie do urny. Ankietę tę będzie można również wypełnić na stronie internetowej PZL.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału w Dniu Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. To niepowtarzalna okazja do potwierdzenia prawidłowego rozwoju logopedycznego lub też wczesnego zdiagnozowania ewentualnych nieprawidłowości. Do zobaczenia w gabinetach!

Serdecznie pozdrawiam.

Ilona Sokołowska
koordynator portalu

Znajdż najbliższą placówkę http://www.logopeda.org.pl/?s=11&help
.:.carpe diem.:.

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26482
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 10, 2004, 10:17:15 pm »
Kolejna Aukcja Wielkiego Serca już w sobotę .

W sobotę Aukcja Wielkiego Serca

224 dzieła wybitnych polskich artystów zostaną zlicytowane w sobotę w Krakowie podczas 13. już Aukcji Wielkiego Serca. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rzecz krakowskiego środka szkolno-wychowawczego.

Patronat na imprezą objęli Krystyna Zachwatowicz i Andrzej Wajda, a gospodarzem wieczoru będzie Anna Dymna.

Na aukcję trafią prace m.in. Magdaleny Abakanowicz, Zdzisława Beksińskiego, Bronisława Chromego, Edwarda Dwurnika, Jerzego Nowosielskiego, Jana Tarasina. Licytowane będą także dzieła Jerzego Panka, Jonasza Sterna i Andrzej Wróblewskiego.

Wszystkie obrazy, grafiki i rysunki można oglądać w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na wystawie, która potrwa do piątku. Prace na aukcję podarowali artyści lub ich spadkobiercy.

Sobotnią aukcję poprowadzi Andrzej Starmach, gospodynią wieczoru będzie Anna Dymna, a honorowy patronat nad imprezą objęli Krystyna Zachwatowicz i Andrzej Wajda - twórcy obchodzącego 10. lecie istnienia Centrum Manggha w Krakowie.

"Dochód z aukcji chcemy przeznaczyć na rehabilitację i wypoczynek naszych podopiecznych. Marzy nam się zebranie pieniędzy na kupno nowego busa, którym dowozilibyśmy dzieci z internatu do szkoły i do warsztatów" - powiedział Jarosław Statek, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie.

W Ośrodku uczy się prawie 400 dzieci, z czego blisko 80 mieszka w internacie. Wychowankowie w 2- lub 3-letniej szkole zawodowej uczą się różnych zawodów m.in. cukiernika, kaletnika, piekarza, krawca. Są to dzieci bardzo często pochodzące z rodzin biednych. Prawie połowa wychowanków pozostaje pod stałą opieką lekarską.

Dotychczasowe 12 aukcji Wielkiego Serca przyniosło ponad milion złotych. Dzięki tym funduszom możliwe było zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i zakup dla najbardziej potrzebujących wychowanków ubrań i butów.

Podczas poprzednich licytacji najwyższe ceny osiągały dzieła Zdzisława Beksińskiego, Romana Zakrzewskiego, Jerzego Nowosielskiego. Najdroższą pracą był obraz Beksińskiego, który w 2003 r. sprzedano za 20 tys. zł.(PAP)
pku
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Integracja poprzez wzornictwo
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 14, 2004, 09:50:37 am »
Integracja poprzez wzornictwo - Konferencja Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

9 listopada 2004 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbyła się konferencja zatytułowana: "Tacy sami. Integracja poprzez wzornictwo". Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Wzornictwo bez barier - projektowanie uniwersalne

więcej:

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/10851;jsessionid=F40ECCC7F283CCF579BB41A1750BCF63
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26482
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 17, 2004, 02:49:44 am »
Aukcja Wielkiego Serca


Ponad 330 tys. zł przyniosła w sobotę XIII Aukcja Wielkiego Serca w Krakowie, podczas której licytowano dzieła najwybitniejszych polskich artystów. Najdrożej sprzedany został obraz Zdzisława Beksińskiego "D 2" - za 29 tys. zł.
 
W tegorocznej aukcji wystawiono 223 prace. Uczestnicy licytowali m.in. dzieła Magdaleny Abakanowicz z cyklu "Oblicza" (osiagnęły cenę 5, 5,5 i 6 tys. zł), Rafała Bujnowskiego ("Obraz matki Whistlera" - sprzedane za 4,6 tys. zł), Tadeusza Dominika (bez tytułu - 6 tys. zł), Stefana Gierowskiego (bez tytułu - 4,5 tys. zł).

Ostra walka toczyła się o obraz Igora Paliy'a (bez tytułu z 2001 roku), sprzedany za 8 tys. zł, o litografię Mojżesza Kislinga "Cyganka" (sprzedana za 5,4 tys. zł), rysunek Jerzego Nowosielskiego (4 tys. zł), litooffset Rafała Olbińskiego bez tytułu (3,1 tys. zł) i obraz Teresy Pągowskiej "Ptak srokawy" (6,8 tys. zł). Podobnie było z grafiką Andrzeja Wróblewskiego "Spacer" z cyklu "Szkice rodzajowe" z 1953 roku, podarowaną na aukcję przez rodzinę, która została sprzedana za 8,5 tys. zł.

Cena wywoławcza każdej pracy wynosiła 100 zł. Obrazy podarowali na aukcję artyści, ich rodziny lub marszandzi. Tradycyjnie aukcję prowadził Andrzej Starmach, gospodynią była Anna Dymna. W tym roku patronat honorowy sprawowali Krystyna Zachwatowicz i Andrzej Wajda - twórcy obchodzącego 10. lecie istnienia Centrum Manggha w Krakowie, w którym odbyła się aukcja.

Cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie. Uczy się tam blisko 400 dzieci, z których część mieszka w internacie. Są to dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bardzo często pochodzące z rodzin biednych. Prawie połowa wychowanków pozostaje pod stałą opieką lekarską.

"Od wielu już lat troskę o dzieci niepełnosprawne dzielą z nami polscy artyści. To dzięki ich wrażliwości i szczodrobliwości ta aukcja, jak i dwanaście poprzednich, jest możliwa" - powiedział organizator aukcji Lech Wysocki, prezes Stowarzyszenia "Wielkie Serce" na Rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie.

Jak informował wiceprezes stowarzyszenia Jarosław Statek, dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i wypoczynek wychowanków. "Marzy nam się zebranie pieniędzy na kupno nowego busa, którym dowozilibyśmy dzieci z internatu do szkoły i do warsztatów" - powiedział Statek.

W zeszłym roku aukcja przyniosła ponad 240 tys. zł, dwa lata temu niewiele ponad 200 tys. zł. Wszystkie poprzednie 11 aukcji przyniosło ponad milion złotych. pku
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Obchody Dni Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Gdańskim
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 23, 2004, 06:19:28 pm »
Obchody Dni Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Gdańskim
autor(ka): Paulina Neugebauer
2004-11-23, 12:35  

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza w dniach 6 - 7 grudnia 2004 na obchody Dni Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Gdańskim.

W programie między innymi:

Joanna Szczepkowska czyta poezję
koncert Chóru Akademickiego UG ze specjalnym udziałem solisty Wiktora Szewkuna
projekcja filmów: "Mój Nikifor" oraz "Zmruż oczy"
Wstęp wolny!

http://www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/86690
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline aqua

 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 381
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 23, 2004, 07:21:34 pm »
Bede i  zdam  relacje.
w zeszlym roku impreza byla super, a filmy i np. spotkanie z rezyserem wywarlo bardzi mocne wrazenie.
Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują.
/Henry David Thoreau/

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 23, 2004, 10:50:59 pm »
szkoda ze u nas tak mało ciekawych bezpłatnych imprez
filmu " Mój Nikifor" jeszce nie widziałam, ale całość
to uczta dla ducha
czekamy na relację  :D
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline tarba

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 142
Koncert WOŚP w Warszawie
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 07, 2005, 09:54:14 pm »
Zapraszamy wszystkich którzy chcą do przyjścia
 na szkolny koncert.

Na koncercie wystąpią:
- Riverbed
- Deska
- Trawnik
- Vespa
- The Roosters
- Słoneczne Chłopaki
- Orkiestra na Zdrowie

Tak jak na poprzednich finałach, również w tym roku licytacje poprowadzą gwiazdy sportu i telewizji. Będziecie mogli także wziąć udział w WARSZTATACH BĘBNIARSKICH! Zachęcamy do przynoszenia swoich bębnów!
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie !
STARTUJEMY o 17:00 ( 9 stycznia 2005r )

BILETY
Cena: 10 zł (cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony Fundacji WOŚP)

Bilety do nabycia przed wejściem na imprezę, w budynku szkoły przy ul. Raszyńskiej 22 (Warszawa-Ochota).

Ja ze swojej strony dorzucę trochę prywaty- koszulki od 20 będzie sprzedawał Bartek.
Z dobrze poinformowanych kół słyszałam że może zagra z ONZ,
każdy jest inny i całe szczęście
Mama Bartka(14) z RK i zdrowych Maćka(8) i Kasi(6)

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Bal Charytatywny Informatyków
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 19, 2005, 05:40:55 pm »
26 stycznia
Hotel Sheraton Warszawa

Mamy zaszczyt poinformować, iż Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz ABC DATA, jak co roku, organizuje w 2005 r. Bal połączony ze zbiórką funduszy na rzecz osób potrzebujących.

więcej:

http://www.idn.org.pl/bci/2005

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,60488,2501178.html

czy ktoś się wybiera?? moje dziecię dostało zaproszenie  :D
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Duke

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 17
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 19, 2005, 09:55:51 pm »
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
No ja jadę, nie przepuścił bym w życiu takiego Balu, w takim miejscu, z udziałem takich ludzi...
Będzie to już piąty mój taki Bal i za każdym razem jadę tam z wypiekami na twarzy, a do tego będę miał śliczną i znaną z radia partnerkę więc mam nadzieję, że jak co roku będziemy się wspaniale bawili.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lesli
Szczęście trzeba sobie budować jak z klocków, z małych szczęść, np. widok wschodu słońca, śpiew słowika, uśmiech dziewczyny itp.
To działa !
http://s11.bitefight.pl/c.php?uid=19462 <--- KLIKNIJ

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 19, 2005, 10:19:39 pm »
Miłego pobytu mój Rycerzu, ale ładnie to tak "zdradzać"  :D
Chętnie poczytam relacji po powrocie.

Oj będzie się tam działo - już dwóch Darowiczów ma zaproszenia. No to stoliczku nakryj się...

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 19, 2005, 11:22:44 pm »
Witaj Duke
to widzę że mi latorośl nie zginie  :D
 syn także wybiera sie z piekną panną
też, jak on  podopieczną idn
mam nadzieję że zabawa będzie super
i że opowiecie jak było

miłej zabawy życzę
pozdrawiam
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Musical Teatru Ateneum
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 22, 2005, 11:41:58 am »
Musical Teatru Ateneum w wykonaniu osób niepełnosprawnych
Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych zaprasza na konferencję prasową z okazji spektaklu "PLANETA NEX" w wykonaniu Ogólnopolskiego Teatru Niepełnosprawnych w reżyserii Leszka Plocha.

Cytuj
Premiera: 24 stycznia 2005, godz. 19.00, spektakle przedpremierowe: 22 i 23 stycznia
w Teatrze Ateneum w Warszawie, ul. Jaracza 2.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu: 0*22 628 22 65, 625 73 30
www.teatrateneum.pl/aktualnoscihttp://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/11606

mam nadzieję że doczekam się recenzji  :D

strona zespołu i fundacji

http://free.art.pl/niepelnosprawni.artysci/
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Charytatywna aukcja rysunków osób z autyzmem- Warszawa
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 23, 2005, 05:08:08 pm »
Charytatywna aukcja obrazów w Warszawie
autor(ka): Małgorzata Armatys
2005-02-21, 12:16  

6 marca 2005 warszawskim Hotelu Holiday Inn przy ul. Złotej odbędzie się aukcja obrazów współczesnych malarzy oraz rysunków osób z autyzmem, podczas której będzie można niedrogo kupić dobry obraz i wspomóc potrzebujących.

Dochód z kolejnej charytatywne imprezy sponsorowanej przez Hotel Holiday Inn otrzymają: Dom Przyjacielskiej Pomocy Dzieciom przy ul. Stanisławowskiej 14 (m.in. dożywianie) oraz Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny przy ul. Orzyckiej 20.

http://www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/98226
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Festiwal Piosenki Zaczarowanej
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 23, 2005, 12:15:12 pm »
Rozpoczynamy Festiwal Piosenki Zaczarowanej „A na tym rynku w Krakowie”. Do udziału zapraszamy osoby niepełnosprawne, których pasją jest śpiewanie. Finaliści zaśpiewają w duetach z gwiazdami polskiej piosenki!
 
 

Uwzględniając prośby uczestników Festiwalu
PRZEDŁUŻAMY TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ DO 28 KWIETNIA

http://ww2.tvp.pl/4111,20050329191332.strona
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline tarba

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 142
Ulica Integracyjna na Tarchominie
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 03, 2005, 07:50:57 pm »
Cytat z wiadomosci FAR:
Gimnazium Integracyjne mieszczące się przy ul. Strumykowej 21 na Białołęce kolejny raz organizuje otwartą imprezę dla dzieci i młodzieży. W sobotę, 14 maja 2005 ul. Strumykowa zamieni się w "Ulicę Integracyjną".
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, reprezentowana przez Pawła Kamińskiego, Marysię Szopę, Pawła Tęczę i Bartosza Tarnowskiego wraz z rodzinami, przyłączy się do wspólnej zabawy organizując pokaz techniki jazdy na wózku oraz wyścigi na wózkach.
Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 14.00
ZAPRASZAMY
każdy jest inny i całe szczęście
Mama Bartka(14) z RK i zdrowych Maćka(8) i Kasi(6)

Offline iwpal

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 249
  • http://iwona-palicka.republika.pl
GEN - II Zjazd Rodzin
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 05, 2005, 11:53:33 am »
Stowarzyszenie „GEN” organizuje II Zjazd Rodzin Osób z Rzadkimi Zespołami Chromosomowymi w Poznaniu
w dniach 3 - 6 czerwca 2005 roku.


Patronat Honorowy:
Andrzej Aumiller - Poseł RP
Paweł Janas - Rzecznik Praw Dziecka
Zbigniew Winczewski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego
Andrzej Nowakowski - Wojewoda Wielkopolski
Mirosława Kątna - Przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Patronat Medialny:
Redakcja " Głosu Wielkopolskiego"
TVP 3 Poznań
Redakcja Tygodnika " Przegląd"

Komitet Naukowy Warsztatów i Konferencji:
Prof. dr hab. Irena Obuchowska - Przewodnicząca Komitetu
Prof. dr hab. Andrzej TwardowskiDo udziału w II Zjeździe zapraszamy rodziców z dziećmi z rzadkimi zespołami chromosomowymi, rodziców i opiekunów dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, specjalistów zainteresowanych nowoczesnymi sposobami wspomagania rozwoju i rehabilitacji dziecka z zaburzeniami na podłożu genetycznym, lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, neurologów, neonatologów, pracowników służb socjalnych oraz wszystkich, których interesuje ta tematyka.


Więcej informacji na stronie http://www.gen.org.pl
Kontakt telefoniczny: (061) 82 09 351 lub 0-502-677-882
lub emailowy:
stowarzyszenie_gen@poczta.onet.pl
gen@icpnet.pl
gen@gen.org.pl
stowarzyszenie.gen@neostrada.pl
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"

Pozdrawiam
IwonaP.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 05, 2005, 12:49:23 pm »
Harmonogram II Konferencji Naukowej i Warsztatów Terapeutycznych
pt. "Wspomaganie rozwoju dzieci z genetycznie uwarunkowanymi zespołami zaburzeń"


odbywającej się w dniach 3 - 6 czerwca 2005 roku w Poznaniu nad Maltą w trakcie II Zjazdu Rodzin Osób z Rzadkimi Zespołami Chromosomowymi
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją ON
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 05, 2005, 01:25:08 pm »
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12582
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
VI Festiwal Radości i Uśmiechu Lajkonik Kraków 2005
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 15, 2005, 11:39:13 am »
VI Festiwal Radości i Uśmiechu Lajkonik Kraków 2005
 
Festiwal Radości i Uśmiechu Lajkonik jest międzynarodowym festiwalem sztuki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej (z dysfunkcjami i upośledzeniem lekkim), i defaworyzowanej, który odbędzie się w Krakowie po raz szósty w dniach 1-4 czerwca. Uczestniczący w festiwalu młodzi artyści zaprezentują specjalnie przygotowane programy taneczne, taneczno-wokalne, teatralno-wokalne, teatralno-taneczne, wokalne oraz przedstawienia teatralne.

więcej>>>
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Karina137

 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 430
Akcja2005 - zaproszenie
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 15, 2005, 12:09:17 pm »
Szanowni Państwo!

Organizujemy w naszej szkole kampanię o chorobach genetycznych. Chcemy poprzez różne metody działania poinformować społeczność lokalną, a szczególnie naszych kolegów i koleżanki z Gimnazjum nr 2 w Otwocku o problemach osób z zaburzeniami genetycznymi i innymi niepełnosprawnościami. Równie ważnym elementem projektu „Akcja 2005” jest nasz udział w wolontariacie. Jako jeden z podstawowych celów stawiamy sobie także edukację w kierunku profilaktyki, ( jeżeli w ogóle taka istnieje). Pragniemy, aby integracja i tolerancja stały się częścią osobowości każdego młodego człowieka.
Współpracując z wieloma znanymi osobistościami z dziedziny medycyny i psychologii, Stowarzyszeniem GEN i lokalnymi organizacjami wspierającymi osoby niepełnosprawne planujemy zorganizować Finał Akcji2005 w dniu 17 czerwca 2005r. Przewidujemy bardzo ciekawe wystąpienia zaproszonych gości, quiz, prezentacje multimedialną, skromny poczęstunek, wystawę plakatów i część artystyczną. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 9.00, a zakończymy około godz. 13. Planujemy też kilka niespodzianek! Wszelkie sprawy organizacyjne opisane są na stronie Akcji i na Forum „Akcja2005”.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym. Dla osób z dziećmi zapewnimy fachową opiekę nad ich pociechami.
Zachęcamy do dłuższego pobytu w Otwocku – miasta słynącego z leczniczego mikroklimatu sosnowego, relaksującej atmosfery ciszy i spokoju z dala od wielkomiejskiego zgiełku, choć tylko około 30 km dzieli go od stolicy. Więcej informacji o Otwocku tutaj.
Do zobaczenia!
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie !!!
Karina Sasin - karina.karina@neostrada.pl lub tel.: 661120885
Marta Marszałek - mm_@autograf.pl
Pozdrawiam
Karina

Offline Atena

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 2
Łagiewniki 19 maja 2005
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 15, 2005, 02:54:07 pm »
Czy wybieracie się w ten czwartek na ogólnopolskie spotkanie niepełnosprawnych?

Offline MP

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 306
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 16, 2005, 02:09:48 pm »
Można prosić więcej informacji ?

Offline Atena

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 2
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 16, 2005, 07:15:53 pm »
Sama wiem niewiele, wiem, zę w ten czwartek, w Łagiewnikach ma być takie spotkanie... nie wiem o której się ono zaczyna, ponieważ jadę z grupą zorganizowaną, więć szczegółami się sama nie interesowałam....

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26482
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 17, 2005, 06:20:12 pm »
Witaj Atena
A możesz podać o jakie Łagiewniki chodzi?
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
V Marsz - Równe szanse, równy dostęp - Zamość 20 maja 2005r
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 17, 2005, 07:37:11 pm »
V Marsz, organizowany w ramach Europejskiego Dnia Protestu Przeciw Dyskryminacji i o Równouprawnienie Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem :

RÓWNE SZANSE, RÓWNY DOSTĘP!

Impreza jest koordynowana przez Biuro Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych i  objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Zamość Pana Marcina Zamoyskiego. Głównym organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym " KROK za KROKIEM" w Zamościu

W imprezie corocznie uczestniczą osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami i opiekunami, wolontariusze, pracownicy placówek dla osób niepełnosprawnych, uczniowie szkół i przedstawiciele różnych instytucji, w tym
przedstawiciele władz Zamościa i Powiatu Zamojskiego- wszyscy, którzy powinni być włączeni w proces wyrównywania szans niepełnosprawnych
mieszkańców naszego regionu.

Celem Marszu jest promowanie polityki integracji włączającej osoby niepełnosprawne do pełnego, aktywnego życia w społeczeństwie oraz zwalczanie  wszelkich, nadal istniejących przejawów ich
dyskryminacji i marginalizacji społecznej.


W tym roku organizatorzy szczególnie chcą zwrócić uwagę  władzom naszego regionu na konieczność uowszechniania równego dostępu osób niepełnosprawnych do wszystkich dóbr publicznych wymienionych w Karcie Praw Osób Niepełnosprawnych   i budowanie partnerskiej współpracy z organizacjami pozarządowymi ich reprezentującymi.

Planowany przebieg imprezy  w dniu 20.05.2005 r. :

10.45    Zbiórka uczestników na Rynku Wielkim
11.00    Powitanie gości i uczestników Marszu
        Przemarsz ulicami :  Moranda, Żeromskiego, Kolegiacką, Akademicką, Łukasińskiego, Plac Wolności, Partyzantów do Zamojskiego Domu Kultury
12.00    Otwarcie wystawy prac plastycznych osób niepełnosprawnych ŚWIAT MOICH MARZEŃ oraz imprezy towarzyszące wystawie ( koncerty, przedstawienia) w Zamojskim Domu Kultury.
13.30     Zakończenie imprezy.

/ z nadesłanej korespondencji/
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline aqua

 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 381
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 17, 2005, 10:35:21 pm »
Moim skromnym zdaniem nie marsz w jednym miescie ale w wielu duzych miastach,.... moze nasi promineci zobaczyliby ile ludzi jest niepelnosprawnych
a Zamosciowi zycze peiknej slonecznej pogody....
Dzieci potrzebują miłości - szczególnie wtedy gdy na nią nie zasługują.
/Henry David Thoreau/

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Konkurs kulinarny dla niepełnosprawnych intelektualnie
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 23, 2005, 05:58:41 pm »
Konkurs kulinarny dla niepełnosprawnych intelektualnie

 
Aneta Prymaka

W czwartek na Pradze o tytuł kucharza doskonałego walczyło dziesięć zespołów złożonych z osób niepełnosprawnych intelektualnie. - Pomagamy im wyrwać się z domowego marazmu, przekonujemy też pracodawców, że warto takie osoby zatrudnić - mówią organizatorzy konkursu

- Po skończeniu szkoły mają małe szanse na znalezienie pracy, większość więc siedzi w domu izolowana od świata, zniechęcona. Próbujemy to zmieniać - mówi Grzegorz Jaroszczyk, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej "Otwarte Drzwi" przy Targowej, organizator konkursu. W Warszawie działa kilkanaście takich warsztatów i domów środowiskowych, w których kilkuset niepełnosprawnych uczy się w miarę samodzielnego życia.

Żeby niepełnosprawni nie postrzegali samych siebie jako osoby całkowicie uzależnione od innych, Otwarte Drzwi zorganizowały wczoraj konkurs kulinarny. Dziesięć trzyosobowych grup rywalizowało w robieniu kanapek oraz sałatek według własnego pomysłu. - Dla nich to wielkie wydarzenie, które poprzedziły poważne przygotowania. Wybrane do reprezentacji osoby kilkakrotnie szykowały sałatkę z krabów i kanapki dla wszystkich. Bardzo chciały się uczyć i rzeczywiście dużo się nauczyły - ocenia Katarzyna Zduńska ze Środowiskowego Domu Samopomocy na Mokotowie.

- Lubię gotować, często robię kanapki mojej mamie, umiem też sama zrobić kluski. Dlatego się nie denerwowałam przed konkursem - opowiada uczestniczka Magda Sobolewska z WTZ przy Fundacji "Dom". Większość uczestników musiała jednak walczyć z tremą.

Takie konkursy jak wczorajszy są też ważne, by przekonać rodziców niepełnosprawnych, że ich dzieci mogą gdzieś pracować i coś samodzielnie osiągać. Kilka tygodni temu walczyły one w turnieju sprawdzającym umiejętności i sprawność posługiwania się komputerem. - Okazało się, że są wśród nich osoby bardzo sprawne w danej dziedzinie. Sprawdziłyby się w pracy zawodowej - uważa Grzegorz Jaroszczyk. Jednemu z jego podopiecznych udało się ostatnio znaleźć pracę przy rozkładaniu towarów w sklepie sportowym. A sześć innych osób zatrudniła do pomocy w kuchni stołówka dla bezdomnych na Pradze.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34887,2719627.html
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 27, 2005, 11:08:32 am »
Kraków 4 czerwca 2005 r.

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12753

Kraków  1-12 czerwca 2005 r.

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12775

Warszawa 18-19 czerwca 2005 r.

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12757

Piaseczno k/Warszawy 5 czerwca 2005 r.

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12746

Kraków 5 czerwca 2005 r.
Festiwal Piosenki Zaczarowanej-finał

http://tvp.pl/4111,20050527208903.strona
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline wychowawca

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 26
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 27, 2005, 11:41:21 am »
11 czerwca w Rynku Podgórskim w Krakowie od godziny 10.00 - Impreza dla dzieci " Nasz Kolorowy Świat" zorganizowana przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr2
dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.
Program artystyczny oraz stanowiska zabawowe do malowania i rysowania, zabaw ruchowych, malowania koszulek , rzutki samodzielnie wykonane.
Zapraszamy serdecznie!:))
..chcę czas swój wyzyskać...

Offline micia60

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 21
firmy transportowe dla osob niepełnosprawnych
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 12, 2005, 12:31:03 pm »
Bardzo prosze o jakies informacje o firmach przewozowych ktore organizuja przewozy osób niepełnosprawnych.Chciałam zorganizowac wczasy nad morzem dla 10osob i poszukuje jakiegos busika ktory przewiozlby moje dzieciaczki z Katowic do Gdanska.Jesli ktos kozystal z uslug takiej firmy to bardzo prosze i jakies namiary.Z gory dziekuje

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 13, 2005, 10:45:29 pm »
W moim miescie pewnie poszłabym do jakiejs wiekszej organizacj- stowarzyszenia
oni mogą mieć własny transport
może zgodza sie użyczyc za niewielką oplatą

moze byc takze prywatny przewoźnik, tylko trzeba sprawdzić czy ma dostosowane samochody

a może u naszej formenki Jolanty?

http://forum.darzycia.pl/krajowe-centrum-turystyki-i-kultury-osob-niepelnosprawnych-vt3065.html

jeżeli prężnie działają , nie tylko lakalnie
to mają już jakąś bazę danych??

zawsze można także zapytać na

www.niepelnosprawni.info

mają sporo informacji
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Zaproszenie do Muzeum Etnograficznego
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 08, 2005, 10:49:46 am »
Zaproszenie do Muzeum Etnograficznego
Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza 20 września 2005 grupy i indywidualne osoby niewidome i słabowidzące na specjalne spotkanie w skansenie pt. "Rosło drzewo duże".

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/13688
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
NA III POWIATOWE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Radwanowicach
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 08, 2005, 10:58:14 am »
NA III POWIATOWE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Radwanowicach

W DNIACH 15 – 16 WRZEŚNIA 2005 R

http://www.albert.krakow.pl/zaproszenie.htm
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Warszawa-muzyczne zajęcia dla dzieci specjalnej troski
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 08, 2005, 11:03:15 am »
Muzyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/13669
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:13:20 am »
W Filharmonii zagrają dla niesłyszących
Niezwykły koncert "Zobaczyć muzykę" odbędzie się 24 września w Filharmonii Łódzkiej. Orkiestra Symfoniczna Lingua Nostra zagra bowiem dla osób... niesłyszących . - Sami nie wiemy, jak się to uda, ponieważ kontaktując się z Polskim Związkiem Głuchych usłyszeliśmy, że w Polsce pierwszy raz organizowane jest takie przedsięwzięcie - mówi Jakub Bartoszewski, przedstawiciel Stowarzyszenia Lingua Nostra, które utworzyło orkiestrę. Artyści wykonają Tańce Słowiańskie A. Dvoraka, Koncert fortepianowy f-moll F. Chopina oraz I i II Suitę "Peer Gynt" E. Griega. Aby zwiększyć komunikatywność przekazu muzycznego, do utworów dodane zostaną barwne wizualizacje świetlne, projekcje wideo oraz układy choreograficzne - obrazowanie rytmu i muzyki ciałem - studentek wydziału rytmiki Akademii Muzycznej w Łodzi. Stowarzyszenie Lingua Nostra postawiło sobie za cel docieranie do ludzi, dla których odbiór muzyki poważnej stanowi problem i przekonanie ich, że może się ona podobać. Orkiestrę Lingua Nostra tworzy około pięćdziesięciu studentów akademii muzycznych z różnych miast Polski. Bilety na koncert będą mogły kupić także osoby słyszące

 info. z Dziennik Łódzki z dn. 8.09.2005.
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 23, 2005, 10:54:45 am »
USŁYSZEĆ KOLORY, ZOBACZYĆ DŹWIĘKI"
Niedziela, 25 września 2005 r., godz. 12.00
Czas trwania spektaklu: 1,5 godz.
ul. Koźla 10 w Warszawie (na tyłach Rynku Nowego Miasta

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/13825
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 10988
&#8222;I Ty możesz być czyimiś oczami'&#8221;
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:13:37 am »
„I Ty możesz być czyimiś oczami'”
 
Projekt wrocławskiego Centrum Wolontariatu adresowany jest do młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej. Jego celem jest przybliżenie młodzieży współczesnej literatury i jej różnych form i gatunków, a przy okazji zintegrowanie obu grup młodzieży
 
więcej>>>
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline jolanta

 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 150
  • http://www.ogodnezycie.host.sk
Ważne zaproszenie
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 04, 2005, 09:16:10 am »
Chełmskie Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych O GODNE  ŻYCIE z/s w Chełmie, Chełmska Biblioteka Publiczna zapraszają na konferencję
 „ Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – pomoc i nowatorstwo”, która odbędzie się 15 grudnia 2005 r. w sali konferencyjnej Chełmskiej Biblioteki Publicznej, ul. Partyzantów 40, Chełm.
Celem konferencji jest:
- pogłębienie wiedzy na temat istoty niepełnosprawności oraz pokazanie sposobów przeciwdziałania temu zjawisku
- propagowanie idei pełnej integracji społecznej
- budowanie prawdziwego wizerunku osoby niepełnosprawnej – możliwości, talenty, ograniczenia
Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych problemem niepełnosprawności:
- nauczycieli, terapeutów, lekarzy
- pracowników służb społecznych
- rodziców dzieci niepełnosprawnych
- działaczy organizacji pozarządowych
- wolontariuszy…
Konferencja stanowi jedno z działań projekcie „ Asystent osoby niepełnosprawnej – działania przeciw izolacji społecznej dzieci niepełnosprawnych” realizowanym przez Chełmskie Stowarzyszenie O GODNE ŻYCIE, współfinansowanym przez Fundację PZU.
Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończy ok. godz. 15.00.

Organizatorzy nie pobierają opłaty konferencyjnej. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu i posiłków za odpłatnością indywidualną.

W przypadku zainteresowania udziałem w konferencji, prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie, faksem,  pocztą elektroniczną lub zwykłą,
do 20 listopada 2005
Kontakt : e – mail: ogodnezycie@gazeta.pl
              Tel:    (082) 565 77 97
               Fax:   (082) 563 95 05
              Tel. Kom. 0511386730, 0510256127
Adres do korespondencji: 22 – 100 Chełm ul. I AWP 29/162
PROGRAM KONFERENCJI ZAMIEŚCIMY WKRÓTCE
"gdyby każdy miał to samo,
nikt nikomu nie byłby potrzebny" (ks. Jan Twardowski)
Jolanta/Bartek z.D.lat 8

Offline dziadek Janusz

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 3704
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 04, 2005, 09:22:17 am »
Witaj Jolanto.
Dobra informacja, ale można by ją umieścić w dziale
"Wydarzenia, Konferencje..."

Łatwiej wtedy zainteresowanym trafić na info o konferencji.

Prośba do moderatora działu "Wolna dyskusja" o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 04, 2005, 09:25:31 am »
Jolanto- gratuluję realizacji zamierzeń  :D
Temat bardzo ciekawy i na czasie, gdyby nie ta odległość i zimowa pora -z pewnością wzięłabym w niej udział.
Oferuję prelekcję przesłaną drogą elektroniczną do odczytania.
Pozwoliłam sobie zrobić NEWSA
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Karina137

 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 430
Imprezy dla O.N.-aktualności
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 06, 2005, 11:18:51 am »
Jolanto! Dopiero teraz tu dotarłam, możesz podać jakieś bliższe informacje nt konferencji (o ile takie już posiadasz) bo temat mnie bardzo zainteresował i ciągnie mnie na 15 grudnia do Chełmu.
Z góry dzięki za info :!:
Pozdrawiam
Karina

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach