Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Skype do rozmów tel w Necie  (Przeczytany 17249 razy)

Offline Kubisia

• Raczkujący Gadacz
Skype do rozmów tel w Necie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 07, 2004, 09:24:36 pm »
Dorotko dzisiaj nie moge skypowac :D bo Damian oglada telewizje  :lol: ale jutro idzie do pracy wiec nic straconego :lol:

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Dorota

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
    • http://www.oliwia.iskierka.org
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 07, 2004, 09:34:17 pm »
OK.to do jutra

Offline Dorota

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.oliwia.iskierka.org
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 09, 2004, 04:58:22 pm »
Kubisiu dzwoniłam do Ciebie ale nie "podnosiłaś słuchawki".
Pewnie nie dzwonił u Ciebie skype   :D

Offline Kubisia

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 09, 2004, 08:47:05 pm »
Dorotko poskypujemy jutro bo Damian mowi ze jak mam sluchawki na uszach to slychac mnie za drzwiami a musze zaznaczyc ze mam podwojne drzwi :lol:

Offline Kubisia

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 09, 2004, 09:31:01 pm »
musze tego skypa wylaczyc bo mnie Marcin zamorduje :lol:

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 09, 2004, 09:57:59 pm »
dlaczego zaraz mam cię zamordować
przecież możesz nie odebrać, to nie jest służba,
nie ma obowiązku. :roll:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 09, 2004, 10:20:24 pm »
zamiast Skype-jesteśmy na Czaciku - Marcin zapraszamy Cię do nas.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Kubisia

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 10, 2004, 08:01:13 am »
Marcinku nie o Twoj telefon chodzi tylko o moje dzwonienie do Ciebie :lol:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 27, 2004, 05:54:50 pm »
a to http://www.pcworld.pl/ftp/download/pc_3600/SkypeSetup-Beta.exe

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3600/Skype.0.98.0.04.Beta.html

Skype 0.98.0.04 Beta

W najnowszej wersji wprowadzono możliwość dodania do
profilu własnego obrazka, który będzie widoczny dla
innych użytkowników (tworzenie Avatara). Dodatkowo
można uaktualniać profil użytkownika z poziomu
przeglądarki. Wprowadzono również obsługę odniesień
Magnet links oraz wyeliminowano szereg drobnych
błędów.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 29, 2004, 12:48:10 pm »
Skype 1.0.0.10

Nowe, pełne wydanie stworzonego przez zespół pracujący nad KaZaA fenomenalnego programu służącego do prowadzenia rozmów głosowych w technologii VoIP przez Internet. W porównaniu do poprzedniej wersji pełnej (1.0.0.9) wyeliminowano błąd powodujący zawieszanie się programu w systemach Windows 98/ME. Program posiada polską wersję językową.
http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/3988.html
Skype 1.0.0.10

http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=69276
http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3988/Skype.1.0.0.10.html
Skype 1.0.0.10

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 23, 2004, 12:07:19 am »
Ja też mam zainstalowanego Skypea mój login "basiamik"
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Hm..
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 14, 2004, 09:55:47 pm »
Szukałam soni51 a znalazłam tylko sonię51 coś tam... mój login to dervish23   :)

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 14, 2004, 10:54:02 pm »
Sonia pewnie uznała że to się nie sprawdza.... hihihi na GG jeszcze się jakoś można uporać z 4,6,10... nie wiem Soniu jaki był rekord u Ciebie, na Skypie trochę gorzej jak zadzwoni kilka osób... hehehe
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 13, 2004, 06:01:23 pm »
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 02, 2005, 02:18:26 am »
Skype oferuje SMS-y za darmo
Skype, dostawca telefonii internetowej (VoIP), umożliwi Brytyjczykom wysyłanie za darmo SMS-ów.

Testowa wersja oprogramowania pozwalającego wysyłać informacje tekstowe na telefony komórkowe jest już dostępna. Dotychczas użytkownicy Skype'a mogli jedynie odbierać SMS-y. Dzięki współpracy z firmą Connectotel możliwe stało się ich wysyłanie. Więcej informacji oraz szczegółowe instrukcje na temat sposobu wysyłania wiadomości można zdobyć na stronie wspomnianej firmy.
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 23, 2005, 10:46:24 am »
OnetSkype to darmowa telefonia internetowa, która po prostu działa. Skype to także nowoczesny komunikator internetowy używany przez dziesiątki milionów użytkowników na świecie i trzy miliony Polaków
"Rz": OnetSkype wstrząśnie polskim internetem?
- (Rzeczpospolita, pb/23.06.2005r)

W dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" czytamy, iż największy polski portal zawarł porozumienie, które może wstrząsnąć polskim internetem, a nawet poczynić zamieszanie na rynku telekomunikacyjnym.

"Rzeczpospolita" podaje, że na mocy podpisanego 2 tygodnie temu porozumienia portal Onet.pl ma wyłączne prawo do prowadzenia polskiej wersji komunikatora internetowego Skype. Skype cieszy się sławą najbardziej udanego przedsięwzięcia w dziedzinie telefonii internetowej, teraz zaś zyska silne wsparcie marketingowe Onetu.

- Już dzisiaj około 7 proc. użytkowników komunikatora to Polacy. Co miesiąc wydzwaniają między sobą 56 - 60 milionów minut - powiedział dziennikarzom Ianus Friis, jeden z założycieli Skype'a. Polska jest jednym z kilku krajów, w których Skype znalazł lokalnego partnera.

"Rzeczpospolita" pisze, że Onet stara się również o zawarcie porozumień z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi. Dzięki temu będzie mógł obniżyć stawki za połączenia lub zwiększyć swoją marżę.

Cały artykuł w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" w artykule "Skype w polskiej wersji"

Pobierz OnetSkype!
http://skype.onet.pl/352699,pobierz.html
http://skype.onet.pl
http://skype.onet.pl/1232757,artykul.html
OnetSkype

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 30, 2005, 02:49:18 pm »
Nowa wersja skype
http://skype.onet.pl/

Offline siersciuch

• Aktywny Gadacz
    • http://www.Kuba.2q.pl
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 23, 2005, 07:53:59 pm »
witam!!! i o zdrowie pytam ??? hahaha

ciekawe, najpierw  opisałam "skyp'a" w temacie "tel. internetowa . i wychwalałam , a teraz wyczytałam ,że dziewczyny już gadają .... pozrawiam serdecznie wszystkich!!!
ja na początku też miałam kłopot z trzaskami w słuchawkach, wściekałam się , że za liche kupiłam...ale zmieniłam przelot kabli i teraz wszysko gra. przelot mam na myśli drogę kabla od komputera do słuchawki......

mój nick:  ewa,darek
pozdrawiamy - ewa i kubuś z zesp. Sotosa i niedosłuchem obustronnym - wspomnienia<10 lat> oraz Dawidkiem <2,5 roku>

Offline monika-kg

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://olekzzd.webpark.pl
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 25, 2005, 09:52:57 am »
a ja dopiero kupiłam słuchaweczki i teraz już też mam skype :)
mój nick monika-kg super sprawa. moja siostrzenica (5 lat) nauczyła się obsługiwać skype i teraz co chwilę mam telefon  :lol:

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 30, 2006, 10:21:42 am »
Rewolucja w telefonii: ponad 2 mln Polaków rozmawia przez internet

Paweł Rożyński 29-05-2006

Rewolucja w telekomunikacji - już ponad 2 mln Polaków korzysta z telefonii internetowej. Do takich rozmów nie trzeba nawet komputera

Lech Wałęsa zainstalował sobie komunikator Skype (jego nick to lwprezydent2006) i rozmawia godzinami. Dlaczego postawił na telefonię internetową? - Jestem technikiem, nie humanistą. Lubię takie nowinki, a i pieniążków nigdy nie ma za wiele. Mam 3 tys. pensji, a żona wydaje 5 tys.! - mówi Wałęsa.

Telefonia internetowa VoIP (Voice over IP) to największa rewolucja w telekomunikacji od czasu wejścia komórek. Firma badawcza eMarketer przewiduje, że w 2010 roku w USA będzie z niej korzystać 30 proc. gospodarstw domowych, a bank inwestycyjny Lehman Brothers szacuje, że za rok obroty w tej branży podwoją się do 8 mld dol.

Najpopularniejszy program do internetowych rozmów, czyli Skype, stworzyli Szwed Niklas Zennstrom i Duńczyk Janus Friis (wcześniej twórcy słynnej sieci wymiany plików KaZaA). Dziś Skype na całym świecie ma 100 mln użytkowników. Prezenter TVP Tomasz Kammel: - Poza moją przyszłą żoną nie mam w Polsce bliskich. Ojciec mieszka w Niemczech, zaś najlepszy przyjaciel w USA. To nie tylko obniżka kosztów, ale i wygoda. Sporo siedzę przy komputerze i zawsze mogę zarzucić słuchawki na głowę i porozmawiać.

Kammelowi telefonię internetową polecił przed rokiem kolega ze Śląska. I tak właśnie się rozwija ten biznes, jak wirus. Reklam Skype'a, czy też jego licznych naśladowców, daremnie szukać w telewizji wśród licznych spotów np. operatorów telefonii komórkowej.

Żeby rozmawiać przez internet, trzeba mieć stałe łącze, komputer ze słuchawkami i mikrofonem lub specjalny internetowy telefon (szczegóły w jutrzejszym informatorze). Trzeba też wybrać jedną z licznych firm oferujących wirtualne połączenia. Rozmowy między klientami tej samej firmy są darmowe. Za połączenia z telefonami stacjonarnymi lub komórkami trzeba już płacić, ale są to zwykle sumy zdecydowanie niższe niż w tradycyjnej telefonii. Najwięcej można zaoszczędzić na rozmowach międzynarodowych, np. minuta połączenia z USA za pośrednictwem Skype'a kosztuje ok. 8 gr (w zależności od kursu euro), Telenofonu - 9 gr, IPfonu - 11 gr. W TP SA w planie standardowym jest to już 1,46 zł za minutę. Skąd taka różnica? Internetowe firmy nie muszą budować kosztownej infrastruktury telefonicznej i nie wydają milionów na promocję.

W Polsce działa już kilkadziesiąt lokalnych serwisów z tanią telefonią internetową, np. Tlenofon, IPfon, Halonet, TeleGadu czy EasyCall. - Wśród naszych 120 tys. klientów jest sieć sklepów sportowych Decathlon i zakon dominikanów - mówi Michał Jakubowski, szef sieci EasyCall.

Halonet, własność notowanej na giełdzie Internet Group, na swojej stronie internetowej chwali się wrostem liczby klientów o 300 proc. w pół roku. Z kolei działający dopiero od marca Actio (15 tys. klientów) założyło trzech młodych biznesmenów, z których jeden zajmuje się produkcją sznurówek. Do grona firm oferujących telefonię internetową dołączyli też właściciele komunikatorów komputerowych, jak Gadu-Gadu (Nagłos), czy portale, np. Wirtualna Polska ze Spikiem. Największy portal Onet dogadał się ze Skype'em i promuje jego polską wersję. W sumie z internetowych połączeń korzysta już ponad 2 mln Polaków. Dla Skype'a jesteśmy trzecim po USA i Chinach rynkiem na świecie. Powód? Wysokie ceny w tradycyjnej telefonii.

Choć przychody firm oferujących telefonię internetową są skromne (wynika to m.in. z niskich cen), za granicą inwestorzy podchodzą entuzjastycznie do ich perspektyw. We wrześniu ubiegłego roku gigant aukcji online eBay przejął Skype'a. Za astronomiczną sumę 2,6 mld dol. przejął firmę, która działa na rynku tylko trzy lata, zatrudnia 200 osób i w ubiegłym roku miała tylko 7 mln dol. przychodów!

Perspektywy firm VoIP poprawia masowe pojawienie się telefonów internetowych, również bezprzewodowych (najtańsze można już kupić za 100-150 zł), które można podłączyć do komputera. W sprzedaży są też przystawki (tzw. bramki VoIP - kosztują od 250 zł w górę), które umożliwiają podłączenie do internetu... tradycyjnego telefonu. Nie trzeba komunikować się przez komputer - można go wyłączyć, można też w ogóle go nie mieć.

EasyCall sprowadza już do Polski aparaty wyglądające jak komórki, które działają w coraz dostępniejszej radiowej sieci internetowej WiFi (na razie działają w wybranych punktach, m.in. na krakowskim Rynku). Zresztą wkrótce VoIP trafi do zwykłych komórek, obniżając ceny połączeń. Według firmy konsultingowej ON World w 2011 roku na świecie będzie 100 mln użytkowników "mobilnej telefonii internetowej".

Dla TP SA to wielkie wyzwanie. Gigant borykający się ze spadkiem przychodów z telefonii i pogryziony już nieco przez Tele2 i innych alternatywnych operatorów musi teraz bronić się przed nowymi, jeszcze tańszymi konkurentami. W lutym sam zaoferował telefonię internetową użytkownikom swojej Neostrady, którzy do połączeń VoIP mogą wykorzystywać posiadane już telefony. Ale nie dość, że ceny są wyższe od najpopularniejszego Skype'a, to nową ofertę ograniczono do użytkowników najszybszych łączy - powyżej 512 kb/s (ma je tylko 30 proc. z blisko 1,5 mln użytkowników Neostrady).

Na razie jednak największym atutem TP SA w walce z nowymi firmami są ludzkie przyzwyczajenia. - Wielu osobom telefonia internetowa wciąż kojarzy się z zabawką dla dzieciaków i ze słuchawkami nakładanymi na uszy. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że w ogóle można dzwonić z sieci TP SA taniej za pośrednictwem innego operatora - tłumaczy Michał Jakubowski z EasyCall.

Jutro w "Gazecie" informator - jak tanio dzwonić przez internet

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 08, 2006, 09:59:03 pm »
Mam prośbę o link do skype bezpłatnego
muszę ponownie zainstalować
a teraz wiekszość to płatne

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:41:42 pm »
Spróbuj tu   http://skype.onet.pl/pobierz.html
lub tu   http://www.skype.com/download/skype/windows

jak Ci nie będzie odpowiadać wsatwię Ci na swój ftp wersję z sekretarką  :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 08, 2006, 11:08:49 pm »
Soniu, mnie wszystko odpowiada co da się łatwo zainstalować, nic ode mnie nie chce  :ok:
i jest łatwe w obsłudze  ;)
ale tam wcześniej wyczytałam, że na onet jest za darmo jak dwie osoby mają skype przez onet??
w innym przypadku płatne
dzięki , jutro spróbuję

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:08:19 pm »
Czy Skype pogrąży TP SA?
CAŁY MIESIĄC DZWONIENIA ZA NIECAŁE 13 ZŁ

Telefonia internetowa rzuca wyzwanie tradycyjnym operatorom - donoszą "Polska" i "Dziennik". Skype, jeden z najpopularniejszych komunikatorów, za niecałe 13 zł miesięcznie od dziś umożliwia dzwonienie niemal bez ograniczeń z komputera lub internetowego telefonu na linie stacjonarne w Polsce.

Opcji jest kilka - podkreśla "Dziennik". Za 12,59 zł miesięcznie każdy użytkownik będzie mógł dowolnie długo rozmawiać, dzwoniąc na wszystkie stacjonarne numery w Polsce. Za tę samą kwotę mozna wybrać inny kraj - ale zawsze tylko jeden. Za 40,19 zł oferta zostanie rozszerzona na 34 kraje świata, w tym Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Jeśli wystarczą nam połączenia do 20 europejskich krajów - to jest opcja za 17,19 zł miesięcznie.

Łączny czas rozmów jest wprawdzie ograniczony - ale to 10 tysięcy minut w ciągu miesiąca. Aby go wykorzystać trzeba więc rozmawiać 5,5 godziny każdego dnia. Aby skorzystać z oferty wystarczy mieć w domu szerokopasmowy internet i podpisać umowę ze Skype’em. Rozmawiać można albo za pomocą komputera, albo specjalnych internetowych telefonów. Abonament można zamówić na miesiąc, a potem dowolnie go przedłużać albo zmieniać na inny.

Skype na całym świecie ma już ponad 300 mln użytkowników. Swoją ofertą w Polsce chce zrewolucjonizować rynek telekomunikacyjny. Czy to rzeczywiście może się udać? Dotąd żadnej firmie nie udało się zagrozić pozycji Telekomunikacji Polskiej - zauważa "Dziennik".

Jednak zdaniem ekspertów w tym wypadku może być jednak inaczej. - Kluczowa może być cena - mówi gazecie Marta Borowik, analityk rynku z firmy IDC Polska.

Tradycyjni się bronią

Operatorzy bronią się, jak mogą, choć żaden z nich na razie nie zaoferował klientom naprawdę nielimitowanych rozmów - zauważa "Polska". Telekomunikacja Polska ma plan taryfowy TP 2000 kosztujący co miesiąc 109 zł. Za tę cenę mamy do wykorzystania 2 tysiące minut rozmów na telefony stacjonarne, niezależnie od pory dnia i miejsca w Polsce, do którego dzwonimy. Podobnymi ofertami mogą pochwalić się główni konkurenci Telekomunikacji - Netia i Tele2.

Wszystkich przebił jednak Skype, który za niecałe 13 zł miesięcznie daje w swojej ofercie 10 tys. minut rozmów. Nazwa "nielimitowane rozmowy" to chwyt marketingowy, jednak 10 tys. minut do wykorzystania w miesiąc daje prawie 5,5 godziny rozmów dziennie.

Niewykluczone, że oferta Skype'a podkopie pozycję tradycyjnych operatorów telefonii stacjonarnej. Komunikator ma w Polsce ok. 10 mln zarejestrowanych użytkowników (dokładne dane nie są znane), z czego około połowa korzysta ze Skype'a regularnie.

Za liderem podąża wielka grupa innych firm oferujących dzwonienie przez sieć. Największe z nich to Tlenofon (usługa portalu Tlen.pl), FreecoNet, Gadu--Gadu, Actio, Słuchawka.pl i wiele innych.

Co najważniejsze, dzwonienie przez internet dostępne jest nie tylko dla posiadaczy komputera podłączonego do sieci. Część firm (np. FreecoNet) montuje u abonentów specjalne przystawki do kabla telefonicznego, które przekierowują rozmowę na łącza internetowe - pisze "Polska".

Biznes prawie idealny
Jednak według ekspertów oferta Skype, choć bardzo atrakcyjna, wcale nie jest skazana na sukces. - Ceny, jakie zaproponowali, są świetne. Jednak konieczność posiadania komputera, podłączenia do sieci, słuchawek i mikrofonu to poważne ograniczenie, które odstrasza część użytkowników - uważa Magda Borowik. Według niej mimo atrakcyjności cenowej, telefonia internetowa w Polsce nadal jest niszą, którą ogranicza głównie nieufność potencjalnych klientów. - Wiele osób nie umie korzystać z komputera lub nie ufa telefonowi, w który trzeba klikać na ekranie - komentuje.

Skype jest tego świadomy. - Nie planujemy kampanii reklamowej. Informacje o nowych usługach będą rozsyłane mailem do użytkowników - mówi na łamach "Polski" Enrico Noseda, europejski dyrektor rozwoju w Skype.

berto45

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 22, 2008, 04:15:27 pm »
witam,mam skype już ponad półtora roku,co jakiś czas pojawia się nowa wersja,ściągam ją a co jakiś czas szwankuje mi,tzn.wiadomości wysyłane te tekstowe idą paręnaście godzin do odbiorcy albo do mnie,głos  przez słuchawki sepleni i przerywa,co się dzieje??słyszałem różne przyczyny,np.że dużo osób korzysta na raz lub,że procesor lichy.a drugie pytanie-- czym się różni skype ten amerykański os skype z onetu??

berto45

• Gość
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 22, 2008, 06:00:58 pm »
czy skype z onetu to to samo co skype.com?zastanawiam się na zmianą,proszę o szczegóły.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach