Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Leki-poszukuję informacji na temat leku  (Przeczytany 77629 razy)

Offline Beata Odzijewicz

• Nowy użytkownik
  • *
Leki-poszukuję informacji na temat leku
« dnia: Kwiecień 04, 2003, 10:30:12 pm »
Celebrolizyna

Witam wszystkich. Jestem na forum od dnia dzisiejszego i bardzo dziękuję Mamie Antosia, że mnie o min poinformowała.
Mam takie pytanie - czy, któreś z Waszych Dzieci przyjmowało Celebrolizynę?
Mam dwuletniego synka z wodogłowiem wrodzonym. Jego stan nie jest rewelacyjny - duże opóźnienie ruchowe i umysłowe. Słyszałam, że Celebrolizyna to lek, który poprawia funkcjonowanie mózgu, a nawet odbudowuje zniszczone komórki.
Olek od trzech miesięcy ma zdiagnozowaną padaczkę i nasza pani neurolog twierdzi, że tego leku nie można podawać dzieciom z epilepsią.
Znam jednak dziecko z innym schorzeniem, ale też z padaczką, któremu inna pani neurolog przepisała Celebrolizynę.
Tak więc widzicie co lekarz to inna opcja.
Może macie własne doświadczenia?
Beata O.
BeataO

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Beata

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2003, 04:50:51 pm »
Witaj :-)
Nie słyszałam o tym leku-nawet w wyszukiwarce go nie znalazłam.
Chyba na odbudowanie mózgu to raczej nie ma szans, jedynie można poprawić funkcjonowanie tego, co jest.
Jeśli chodzi o leki, które poprawiają pracę mózgu, to one działają pobudzająco. A jeśli dziecko ma padaczkę to innymi lekami staramy się wyciszyć te ogniska napadowe.
Z Antkiem mieliśmy podobną sytuację, ale mimo, że miał napady padaczkowe-padaczki jako takiej nie ma stwierdzonej. Jednak gdy pojawiły się ataki, to nasza neurolog też nie zezwalała na podawanie leków, które wpływaja pobudzająco (Antek miał zapisany Memotropil-poprawia krążenie w mózgu, podawany jest też m. in. dyslektykom). Dopiero jak był dłuższy czas bez napadów, to znów mógł brać lek.
Jakiejś wielkiej różnicy to nie widziałam, ale tata Marcin po nieprzespanych nockach chwalił sobie działanie wyjadanego synkowi leku;).

Jeszcze raz witam Cię serdecznie na Forum. Myślę, że możemy tu wymieniać się doświadczeniami, a może jeszcze ktoś kiedyś z tego skorzysta.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2003, 05:02:47 pm »
Witam Cię wśród nas.

O Celebrolizynie nie słyszałam- po konsultacjach z lekarką postaram się odpowiedzieć Ci.

Dobrze trafiłaś, bo mamy tu rodziców ze schorzeniem Twojego dzieciątka.
Zawsze wymiana doświadczeń jest wskazana.
W zależności od rozwoju dziecka można (po konsultacjach z dobrym lekarzem) podjąć różne formy wspomagania rozwoju.

Podam Ci adres nowej Strony tych rodziców, gdzie będziesz mogła znaleźć naprawdę dużo informacji z zakresu rozwoju, rehabilitacji i edukacji.
Strona Antosia o wodogłowiu itp
Rozszczep i wodogłowie
Wady cewy nerwowej
oraz Informator dla rodziców wcn a w nim badania specjalistyczne autorstwa Marka Orkiszewskiego.
Czy ktoś z lekarzy sugerował Ci kurację Botuliną?
Toksyna botulinowa
Dyskusja o botulinie
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Beata Odzijewicz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2003, 05:39:15 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. To prawda, że każdy lek wspomagający pracę mózgu, zwłaszcza jak wynika z ulotki jest cudowny, w rzeczywistiści jednak różnie to bywa.
mama Olka.
BeataO

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
Leki-poszukuję leku
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2003, 06:51:40 pm »
Gaba, Gammalon, Gamibetal - szukam informacji o leku

Szukam informacji o leku, który w:
USA sprzedawany jest pod nazwą GABA,
we Włoszech - GAMIBETAL,
a w Japonii - GAMMALON.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc?

Z góry dziękuję.
Małgorzata

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2003, 08:12:00 pm »
MP skontaktuj się z rodzicami Kubusia Śl. - temat ten przerabialiśmy ok. 6 lat wstecz. Wówczas krążyła jakaś ulotka o możliwości ściągnięcia z Japonii leku wspomagającego zD. Szukałam nawet dziś w książeczce zdrowia Moniki, ale nie mam już tej karteczki.
Być może zbieg nazwy leku?

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2004, 05:43:37 pm »
Cerebrolizyna występuje także jako lek homeopatyczny w ampułkach   (Cerebrum Compositum), może być stosowany jako terapia wspomagająca w zaburzeniach rozwojowych u dzieci, w zaburzeniach pamięci, w zmianach organicznych o.u.n.

Więcej informacji na forum SDSI

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2004, 06:31:32 pm »
Z informacji uzyskanej z Kanady ten lek stosowany jest przy padaczkach i nikt nie  udowodnił, że w jakikolwiek sposób pomaga dzieciom z zD. Niektórzy zalecają go także dzieciom z autyzmem.
Skąd u naszych lekarzy pomysł zalecania go?

http://www.kirkmanlabs.com/products/specialty/specialty_index.html
Kirkman's Hypoallergenic GABA Plus Capsules

http://www.kirkmanlabs.com/products/specialty/gabaplus/H_GABA_Plus_C2_100_Spec034.html

GABA jest aminokwasem-neurotransmiterem, majacym efekt uspokajajacy.

http://www.sciaga.pl/prace/praca/6513.htm
http://www.radio.com.pl/interface/nauka_1.asp?id=1370&kom=&powrot=2

GABA is the short name for Gamma-Aminobutyric Acid, an amino acid which is classified as a neurotransmitter. Neurotransmitters are substances which are deposited at the end of nerve cells which are then picked up by other nerve cells in order to send nerve impulses throughout the brain and nervous system. GABA has the following effect on the body:

A calming effect
Improves restful sleep
GABA is known as an inhibitory amino acid in that it fills brain receptor sites so that other messages can not be transmitted. It works with the B-Vitamins Niacinamide and Inositol in that capacity and for that reason, Kirkman has added these nutrients to this hypoallergenic formula

http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?s=44468919aa9b456de3f0b83da35b4337;act=ST;f=12;t=291;&#entry1

Kwas Gaba (kwasu gamma-aminomasłowego )
i inne neurotransmitery po polsku
(Do transmiterów pobudzajacych, czyli depolaryzujacych błonę postsynaptyczną, należą m.in. acetylocholina, dopamina, adrenalina, noradrenalina, histamina, serotonina. Głównym mediatorem hamujacym jest kwas GABA.

Gdzie można kupić Gamamlon- z forum SDSI

Offline Lena

• Nowy użytkownik
  • *
Leki-poszukuję leku
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2004, 10:30:40 am »
Antifocal, Cerebrum - informacja

Może ktoś podawał dziecku te leki i mógłby podzielić się opinią i informacją.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:09:13 am »
ten lek jest w polskich aptekach zapomnialam napisac poproscie kogos z apteki to wam opisze on jest w rejestrze lekow sama przegladalam

Offline joli

• Podglądacz
  • *
    • http://joli.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2004, 07:17:40 pm »
Trochę późno,ale może się przyda:
Gabapentyna

gabapentin
antiepilepticum
N03AX
Działanie: Lek przeciwdrgawkowy strukturalnie podobny do kwasu g-aminomasłowego (GABA); jest to cząsteczka GABA związana kowalencyjnie z lipofilnym pierścieniem cykloheksanowym. Uważana jest za ośrodkowo działający analog GABA, jednak mechanizm działania jest inny niż leków wpływających na przekaźnictwo GABA-ergiczne. W badaniach izotopowych na zwierzętach wykazano wiązanie gabapentyny w korze i hipokampach, jednak nie udało się dokładnie scharakteryzować i opisać miejsc wiążących. W przeprowadzonych badaniach na różnych modelach zwierzęcych gabapentyna okazała się mało toksyczna i pozbawiona działania teratogennego. Związkiem aktywnym jest gabapentyna, która prawie nie ulega biotransformacji, i nie wykazuje wpływu na układy enzymatyczne odpowiedzialne za biotransformację leków. Dostępność biologiczna zależy od wielkości podanej dawki i zmniejsza się wraz z jej zwiększaniem. Dostępność dawki 0,4 g jest mniejsza o 25% niż 0,1 g. W dawkach zwykle zalecanych wynosi ok. 60%. Pokarm nie wpływa na szybkość i stopień wchłaniania. Po podaniu p.o. maksymalne stężenie w surowicy występuje po 3 h (dla dawki pojedynczej) i 2 h w przypadku wielokrotnego dawkowania. Odchylenie od liniowej zależności dla średnich wartości maksymalnego stężenia i AUC jest niewielkie w zakresie dawek do 0,6 g, dlatego przy dawkowaniu 0,3-0,4 g 3 razy na dobę nie odgrywa istotnego znaczenia. W przypadku podawania 3 razy na dobę stan stacjonarny ustala się po 24-48 h i utrzymuje przez cały okres leczenia. t1/2 wynosi 5-7 h. Jest wydalana głównie z moczem, gdzie stwierdza się 80% podanej dawki, w kale 20%. Klirens osoczowy leku jest zmniejszony, a t1/2 wydłużony u chorych w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności nerek. Szybkość eliminacji, klirens osoczowy i nerkowy są podobne do klirensu kreatyniny. Lek można usunąć przez hemodializę.

Wskazania: Monoterapia (także u pacjentów ze świeżo rozpoznaną padaczką) lub terapia wspomagająca napadów częściowych prostych lub złożonych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci po 12. rż. Leczenie wspomagające napadów częściowych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci po 3. rż. Leczenie bólu neuropatycznego u dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem polineuropatii cukrzycowej lub neuralgii po przebytym półpaścu u osób dorosłych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek lub inne składniki preparatu. Zapalenie trzustki. Nie podawać dzieciom do 12. rż. Ostrożnie podawać chorym na cukrzycę; ze względu na możliwy wpływ na profil glikemii niekiedy istnieje potrzeba modyfikacji leczenia hipoglikemizującego. Nie stosować u chorych z napadami absence.

Interakcje: Nie wpływa na farmakokinetykę: fenobarbitalu, karbamazepiny, kwasu walproinowego. Leki zobojętniające sok żołądkowy zmniejszają jej dostępność biologiczną o ok. 24%. Cymetydyna zmniejsza wydalanie z moczem. Alkohol i leki działające na OUN podawane równolegle z gabapentyną mogą nasilać objawy niepożądane (senność, ataksja). W przypadku oznaczania białka w moczu testami paskowymi wynik może być fałszywie dodatni.

Działanie niepożądane: Układ pokarmowy: suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, wymioty, zaparcia. Istnieją doniesienia o krwotocznym zapaleniu trzustki podczas leczenia - jeśli wystąpią objawy zapalenia trzustki, leczenie należy przerwać. Układ nerwowy: zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, senność, zaburzenia widzenia (podwójne widzenie, niedowidzenie, rzadziej oczopląs), zaburzenia mowy, pamięci, koncentracji, wzmożona pobudliwość nerwowa, drżenia, drgawki, rzadko ataksja, zwiększone łaknienie (przyrost masy ciała). Inne: zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, bóle mięśniowe, bóle pleców, kaszel, obrzęki, impotencja, zapalenia dziąseł, świąd, leukopenia, łamliwość kości, rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Ciąża i laktacja: Kategoria C. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie: Monoterapia i leczenie wspomagające osób po 12. rż. oraz ból neuropatyczny u dorosłych. Początkowo wg następującego schematu: 1. dzień 300 mg (raz na dobę lub 3 dawkach podzielonych), 2. dzień 600 mg (w 2-3 dawkach podzielonych), 3. dzień 900 mg (w 3 dawkach podzielonych) lub alternatywnie 900 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych, począwszy od pierwszego dnia leczenia. Dawka podtrzymująca od 4. dnia leczenia wynosi 900-2400 mg/d, w leczeniu bólu neuropatycznego dawka nie powinna być większa niż 3600 mg/d. U chorych wyniszczonych, w złym stanie ogólnym, z małą masą ciała oraz po przeszczepieniu narządów zwiększanie dawki winno odbywać się stopniowo z zastosowaniem postaci leku zawierającej 100 mg gabapentyny. Dawkę leku należy zmniejszyć u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny < 80 ml/min) oraz u chorych poddawanych hemodializie. Leczenie wspomagające u dzieci 3.-12. rż. Dawkę należy zwiększać stopniowo w ciągu 3 pierwszych dni leczenia do dawki podtrzymującej 30 mg/kg mc./d; następnie w zależności od potrzeby dawka może być zwiększona do 40-50 mg/kg mc./d. Dawka dobowa powinna być stosowana w 3 dawkach podzielonych.

Uwagi: Czas pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinien przekroczyć 12 h. Stosując leki zobojętniające, należy je podawać 2 h przed przyjęciem gabapentyny. Lek odstawiać stopniowo w ciągu co najmniej 7 dni. Podczas stosowania nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać urządzeń w ruchu.

Preparaty
gabapentin

Klapouchy, poczciwy, szary Osioł, stał nad brzegiem strumienia i patrzył na swoje odbicie w wodzie.
- Imponujące - mowił. - To jest własnie to słowo. Imponujące.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2004, 11:47:32 pm »
Joli dziękuję za informacje.
Ten lek z etgo co słyszę od dawna ma podobno leczyć nawet zespół Downa  :D , EPI i wiele innych schorzeń.
Coś nie ufam tym cudownym terapiom, które rzekomo mają nawet zmienić kariotyp dziecka obciązonego wada genetyczną.
Na czym jeszcze zechcą zarobić nasi lekarze zlecając ten i wiele innych preparatów?
Ludzie genetyki u zD i inn. NIKT na całym świecie nie zmienił, nie wydawajcie pochopnie kasy.

Offline joli

• Podglądacz
  • *
    • http://joli.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2004, 11:56:52 pm »
Dokładnie tak samo myślę. Dlatego dałam cały opis, bo byc może, czasem każdy lek może coś tam pomóc, każdy człowiek jest inny i oprócz podstawowych problemow moze zdarzyc sie nowy. Ale nie jest to napewno panaceum na zmiany genetyczne. Poza tym strasznie nie lubie takich opisow w stylu:
Wskazania: Monoterapia (także u pacjentów ze świeżo rozpoznaną padaczką) lub terapia wspomagająca napadów częściowych prostych lub złożonych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci po 12. rż. Leczenie wspomagające napadów częściowych, które są (lub nie są) wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci po 3. rż. Leczenie bólu neuropatycznego u dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem polineuropatii cukrzycowej lub neuralgii po przebytym półpaścu u osób dorosłych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek lub inne składniki preparatu. Zapalenie trzustki. Nie podawać dzieciom do 12. rż.

Moze to byc lek przydatny w przypadku padaczki i nic poza tym
Klapouchy, poczciwy, szary Osioł, stał nad brzegiem strumienia i patrzył na swoje odbicie w wodzie.
- Imponujące - mowił. - To jest własnie to słowo. Imponujące.

Offline mala

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 18, 2004, 09:17:08 pm »
ja znam ten lek ,bierze go moja kolezanka ale ona ma epi,nawet nie wiedzialam ze ma jakies inne jeszcze zastosowanie?
mala (epi)
  mama maciusia pierwszoklasisty 04.09.2002 (epi,ADHD,zespół tourett'a,ZA)

Offline jarkofu@tlen.pl

• Nowy użytkownik
  • *
Lek na stwardnienie rozsiane
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2004, 08:47:13 pm »
Witam. Poszukuje informacji o leku na stwardnienie rozsiane. Był jakiś czas temu program na reality TV o takiej kobiecie ktora sama się nim wyleczyła niestety niepamiętam nazwy. Pochodzi ona od jej imienia bodajże Helen. Jeśli ktoś byłby mi w stanie podać tą nazwę albo w jakikolwiek sposób naprowadzić na nia to serdecznie z góry dziekuje! Pozdrawiam serdecznie!

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2004, 09:57:46 pm »
Witaj

Ciężkie pytanie. Myślę, że najlepiej byłoby nawiązać kontat z reality TV, która wyemitowała program z udziałem tej pani.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2004, 07:23:39 am »
czesc u nas ciezkie przypadki leczy sie komorkami macierzystymi efekt niesamowity sama widzialam spotykalam od kilu lat kobiete w kolejce ze swoimi dziecmi ostatnio bylo z nia strasznie chodzila z balkonikiem i nie ciekawie wygladala spotkalam ja znow w tym tygodniu sama prosto szla po schoda bylam mile zaskoczona Poza tym jest jakis nowy lek ale nazwe podawalam gdzies musialabym poszukac ale ten lek nie ma takich efektow jak chcesz to ci popytam ale dopiero w przyszlym tygodniu

Offline Ewa_31

• Nowy użytkownik
  • *
Endoxan
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2004, 01:28:34 pm »
Witam wszystkich na forum !!!
Mam pytanie : czy ktoś z Państwa stosował lek endoxan ???
Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej - szczególnie o skutkach ubocznych tego leku.
Bardzo proszę o kontakt na forum lub na Gadu Gadu. Moj nr GG 2347271

Ewa.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2004, 01:34:10 pm »
Witaj Ewa 31
Tu masz troszkę informacji o samym leku
ENDOXAN
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2004, 01:39:32 pm »
Jeszcze z Twojego innego wątku dodam tu
Ewo może te matki z innego wątku pozostaną w kontakcie wymiany informacjji.
wrodzony przerost nadnerczy (WPN)
Jedna z nich pisze, że jest w Anglii, ale to w niczym myślę nie przeszkodzi.
Choroba Twojego dziecka musi być spowodowana innymi schorzeniami - poczytaj
tutaj
o zespole nerczycowym
i tutaj

proszę o kontakt rodziców dzieci z zespołem nerczycowym

Offline Ewa_31

• Nowy użytkownik
  • *
Dziękuję za odpowiedź !
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2004, 01:50:44 pm »
Dziękuję za odpowiedź, chciałabym zapytać jak mogłabym skontaktować się ze wspomnianą przez Ciebie matką  /z Anglii/. Nawiązałam kontakt z kobietami z Polski, więc chętnie porozmawiałabym jak leczą zespół nerczycowy za granicą. Konkretnie chodzi mi właśnie o endoxan.

Ewa.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 26, 2004, 02:10:11 pm »
Spróbuj mailem , lub przez GG .

Offline Ewa_31

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2004, 02:16:20 pm »
próbowałam przez dwukrotne kliknięcie na nr GG, ale włącza sie komunikat "nie można wyświetlić strony ..." Szczerze mówiąc jestem tu od niedawna i dopiero się uczę , więc proszę o instrukcję, jak można kontaktować się z forumowiczami.

Ewa.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
Gdzie szukać informacji o leku zagranicznym?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2004, 10:07:10 pm »
Jak wiecie Hubcio ma brać nowy lek na podniesienie odporności o nazwie THYM-UVOCAL nigdzie jedna nie mogę znaleść nic na temat  tego leku. Może Wy wiecie gdzie szukać. Wiem tylko tyle, że jest produkowany w Hamburgu.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2004, 10:22:37 pm »
W wyszukiwarce jest mnóstwo zapewne inf. ale w j. obcym  :cry:
Hubcia w aptece leków zagranicznych pytałaś?

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2004, 10:35:11 pm »
To dobry pomysł z tą apteką jutro spytam mam nadzieję ze mi coś powiedzą.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2004, 10:41:40 pm »

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2004, 10:59:25 pm »
Wielkie dzięki. Teraz szukam kogoś kto mi to wszystko przetłumaczy.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2004, 11:22:17 pm »
A może jest dobra dusza ktora przetłumaczy  ?  
THYM-UVOCAL

Zerknij jeszcze do wątku MadziO.
Inny lek wprawdzie , ale moze cię coś natchnie
Potrzebny lek LOSEC mups
mam informację listowną o dotarciu do tego leku:

Cytat:
Jestem mamą maluszka z zD i właśnie, przeczytałam na Forum informację o poszukiwaniu przez Mamę małego Dawidka leku "Losec Mups 0,01" i mam
propozycję, która ułatwi znalezienie leku:

- proponuję kontakt z Polskim przedstawicielstwem firmy AstraZeneca - oni bębą najlepij wiedzieć, czy taki lek znajduje się na rynku u nas, lub jak go
można najszybciej sprowadzić i na pewno pomogą uzyskać najbardziej wiarygodną informację. Powinni mieć kogoś do kontaktów z pacjentami.

podaję numer do firmy AstraZeneca Sp. z o.o. tel 0-22 874-35-00, strona
www.astrazeneca.pl

Niechcę tylko wprowadzic w błąd

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2004, 11:37:27 pm »
Ten lek który podałaś (LOSEC)jest na refluks żołądkowo-przełykowy. Tak na marginesie Hubcio go brał. A mnie chodzi o lek który ma podnieść odporność.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2004, 11:46:18 pm »
Hubcia ja to wiem na co  :wink:
Czyli przedstawicielstwo firmy AstraZeneca to tylko do tego leku?
Kurcze , a mówię że mieszam  :oops:
To juz milczę ...

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2004, 11:53:53 pm »
Wiem o co Ci chodziło.
Jeszcze raz wielkie dzięki za przetłumaczenie informacji o leku.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2004, 11:58:03 pm »
To podziękowanie kieruje oczywiście do kameljanda.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 30, 2004, 11:21:13 pm »
http://www.zymella.com.pl/?sub=prufsiegel a to dziewczyny nie jest dobre

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 31, 2004, 03:04:23 pm »
Zajrzyj jeszcze do naszego nowego działu "Anatomia -kompendium wiedzy" a w nim
Choroby dzieci i Przewodnik po zdrowiu
Internetowa Encyklopedia Leków

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
Kto zna niemiecki?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2004, 02:18:00 pm »
Witam.
Jak wiecie Hubcio dostał nowe leki o nazwie Thym-Uvocal na podniesienie odporności. Jednak ulotka jest tylko w języku niemieckim. Dlatego mam pytanie czy ktoś z Was zna niemiecki i może mi pomóc przetłumaczyć ulotkę?

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia

Offline Kalmarka

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.ola.pomorskie.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2004, 03:32:01 pm »
Przeslij mi tekst na maila, postaram sie przetłumaczyć najlepiej jak bede umiała
Buziaki
Kalmarka
Kalmarka mama Oli z syndromem EEC
Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma

Offline michalb

• Nowy użytkownik
  • *
Ważne!!! Potrzebuje leku niedostepnego w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 14, 2005, 11:55:30 am »
Mała Marysia ma poparzone 10% swojego cialka. Potrzebna jest Francuska maść Madecasol. Jezeli ktos wie gdzie moge ja zamówic albo dostac prosze o szybki kontakt. Z góry dziekuje

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 14, 2005, 01:29:09 pm »
Tutaj także "Micob" szukał tej maści
http://www.polnews.pl/showthr.php?id=222&thid=4853
Moze warto skontaktować się jak załatwił, bo informacja jest z sierpnia 2004r.
mickob@WYTNIJ.gazeta.pl

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2005, 06:12:51 pm »
Розыск препарата - Madecasol,(Швейцария ...
... Розыск препарата - Madecasol,(Швейцария,Syntex). ... Срочно
разыскиваеться препарат - мазь Madecasol. ...

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2005, 08:07:16 pm »
Spróbuj sie skontaktować z P.dr Włodzimierzem Grabowiczem  93-552 Łódż  ul. Brzozowskiego 6. Człowiek ten odkrył rewelacyja maść na min. oparzenia. Z tego co wiem napewno nie odmówi pomocy. Małgorzata

Offline MP

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 15, 2005, 06:58:00 pm »
Więcej informacji o dr Grabowiczu i jego rewelacyjnej maści: www.zyciepabianic.com.pl/artykul.php?nr=290   Małgorzata

Offline ana

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 23, 2005, 12:51:49 am »
Michalb, ja ma taka maś w domu, kupiłam dla Zu ale szczerze mówiąc nie używam. Mogę Ci odda, na jakis czas wystarczy, maś jest napoczęta, ale niewiele. Napisz tylko czy chcesz. Sczczerze Ci powiem, że przywizła nam ją osoba która lata samolotem po całym świecie, jest stewrdesą, mogłabym się zapytac czy nie przywiozłaby znowu, ale to trochę potrwa. Natomiast ogólnbie dostępna jest np w aptekach W Turcji, kupisz bez problemu i bez recepty. pisze o tym bo może ktoś akurat by jechała na jakiś urlop, bo to częsty kierunek wypoczynku Polaków, ewentualnie zagadaj z kims z jakiegos biura podróży, oni przecież ciągle tam wysyłają pilotów. Na maści którą mam jest napisane:  Madecassol 1% creme. Tuba 25g.  Koszt takiej tubki, nowej oczywiscie to ok 60zł. Ja pieniedzy nie chcę.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
Fantolamt. Kto podawał swojemu dziecku?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 14, 2005, 09:06:56 am »
Tydzień temu byłam z Hubciem na kontroli u gastrologa i on wysłał nad do dietetyka, ponieważ Hubcio bardzo słabo przybiera na wadze. Przez siedem miesięcy Hubcio przytył tylko 500gram. Dlatego tez pani dietetyk zmieniała dietę radykalnie. Zamiast mleka 2% mam mu dawać 3,2%, gotować swoje zupki a do nich dodawać masło i śmietanę. Przepisała tez preparat o nazwie Fantomalt. Po tym ma więcej przybierać na wadze. Dlatego mam pytanie czy któraś z Was podawała lub słyszała coś o tym preparacie. Jak już go podaje Hubciowi. Kosztuje 44zł i wystarcza na około trzech tygodni.
Napiszcie coc o tym preparacie.
Pozdrawiam Dorota z Hubciem.

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 02, 2005, 04:36:54 pm »
hej
Ja podawalam to swojemu dziecku, jest to bogatoenergetyczny dodatek do pokarmow. Sklada sie glownie z maltodekstryn dzieki czemu jest dobrze przyswajalny. Dodawalam go do deserkow, kaszy a nawet gotujacej sie zupy, bo mozna tez go gotowac z pokarmami. Sa to cukry wiec ma smak slodki. Moj maly akurat po tym nie przytyl, teraz daje mu nutridrinki.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 03, 2005, 09:21:45 am »
Kafka ale czy nutridrinki nie jest od 6 roku życia?
Pozdrawiam Dorota z Hubciem.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Baclofen
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2005, 03:34:23 pm »
Dziś neurolog przepisała córce baclofen 0,01.Chciałabym spytać,czy ktoś podawał dzieciom ten lek? Bardzo proszę o odpowiedż.Pozdrawiam serdecznie.

Offline plusik69

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 05, 2005, 12:41:19 am »
Maciek dostawał Fantomalt w trakcie rocznej chemioterapii.Robiliśmy wówczas wszystko aby nabierał ciałka po kolejnych powikłaniach.Ponieważ w naszym przypadku zdawał rezultat poleciliśmy go również Maćka dziadkowi w okresie rekonwalescencji.Wiem,że na onkologii jest on dość popularny.

Offline piotrek

• Podglądacz
  • *
    • http://www.republika.pl/naszaoliwia/
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 07, 2005, 09:46:17 pm »
Przez krótki okres czasu podawaliśmy Oliwii Fantomalt, efekty były szybko widoczne, tak, że odstawiliśmy aby za szybko nie przytyła. Możesz dodawać do wielu potraw, smak i zapach trochę zliżony do śmietanki do kawy w proszku.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach