Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety  (Przeczytany 86727 razy)

Offline ana

• Raczkujący bywalec
  • **
Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2004, 11:06:28 pm »
I ja też! i ja też! :multi:

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 12, 2004, 08:30:40 am »
I tu nastepne rozgraniczenie:/ Szukam matek dzieci jeszcze mniej więcej w wieku szkolnym, ale jak coś to będę potrzebowała i Waszej pomocy:) Jak mi tych wywiadów zbraknie.
Dziekuję serdecznie i pozdrawiam gorąco
"Niczego się nie wyrzekać, do niczgo się nie przywiązywać" A. de Mello

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://asior71.w.interia.pl/
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 12, 2004, 01:30:06 pm »
Droga Dervish. Dostałam Twoje pytania (na co ja chciałam odpowiadać wczoraj :?:  :shock: Odpisałam na wszystkie. Trochę mi to czasu zajęło(od 9 do 13) i co :?: Kiedy próbowałam wysłać okazało się to niemożliwe, a przy okazji wcięło mi połowę tekstu, a dokładnie od odpowiedzi nr 9.  :evil: Masz zapełnioną skrzynkę. Może akurat wszyscy Ci odpisali tego samego dnia :shock: Cała moja praca poszła na marne, a informatyk ze mnie kiepski, więc to co udało się uratować wydrukowałam, ale będę to musiała wpisać jeszcze raz, no i dopisać resztę. Ale jak mam sprawdzić, czy już mogę wysłać, czy znowu mi się gdzieś nie zapodzieje. Odezwij się na forum, jak już opróżnisz konto, będę próbowała jeszcze raz, ale niestety dopiero wieczorem. :D
Pozdrawiam Asia, mama Patryka (10) i Pawła (9)-mpd

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 12, 2004, 10:18:16 pm »
niemozliwe...moje konto jest wykorzystane w 0.1%
Nie wiem co jest przyczyną problemów:/

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://asior71.w.interia.pl/
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 13, 2004, 09:14:32 pm »
Przykro mi, ale dzisiaj z kolei wiadomość wróciła z odpowiedzią "konto nieaktywne". Nie wiem już co mam robić? Piszę ze swojej poczty, bo bezpośrednio przez dar też mi nie wychodzi. Będę próbowała jeszcze jutro. :?
Pozdrawiam Asia, mama Patryka (10) i Pawła (9)-mpd

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 13, 2004, 10:03:40 pm »
Czy nie prościej umiecić w Necie a na forum Daru dać link? Każdy chętny skopiuje sobie na dysk, wypełni i odeśle.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 14, 2004, 08:47:10 am »
Może na tą pocztę: dervish2@wp.pl

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 17, 2004, 11:24:15 pm »
Ja też chętnie odpowiem na pytania.
Pozdrawiam mama Hubercika z zespołem wad wrodzonych.

Offline dzadza

• Nowy użytkownik
  • *
prosze o pomoc
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2004, 07:09:12 pm »
:D Witam
Jestem studentką III roku pracy opiek-wychow. i socjalnej jednej z krakowskich uczelni .
W tym roku piszę pracę licencjacką której tematem jest :
Rola rodziców w funkcjonowaniu stowarzyszeń na rzecz dzieci z zespoŁem Downa na terenie całego kraju.

W związku z powyższym proszę o pomoc w zebraniu informacji na temat roli, jaka pełnią Państwo- Rodzice dzieci z ZD w różnych Stowarzyszeniach .
Pomoże mi to bardzo w pisaniu pracy.

Chciałabym również zaprosić Panstwa do Krakowa na spotkanie, które odbędzie się 10 grudnia.
Spotykają się dzieciaki z Krakowskiego Stowarzyszenia  Rodzin i Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa .
Przedszkole Integracyjne "Tecza".
z Krakowa .
Z Olkusza Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ,filia w Olkuszu .
Będzie mnóstwo dobrej zabawy (występy teatralne, taneczne, kiermasz prac dzieciaków, wystawa artystycznych ich dokonań)
Impreza odbędzie się 10 grudnia o godz 11:20 w dawnym kinie "Uciecha" na ul. Starowiślnej w Krakowie.

Jeśli mają panstwo jakieś pytania dotyczące tych dwóch kwestii, proszę o kontakt
tel 0- 509 587 511
gg 847239

Pozdrawiam
Jagoda Polak
wiecej zycia w zyciu

Offline Kaisa

• Nowy użytkownik
  • *
Ankieta dla rodziców dzieci z zD
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 29, 2004, 07:59:42 pm »
ANKIETA DLA RODZICÓW

Dzień dobry, nazywam się Katarzyna Kobryńska, jestem studentką V roku i jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, której temat brzmi;
"Rola wczesnej stymulacji rozwoju u dzieci z zespołem Downa w wieku szkolnym".

Zwracam się do Pani/Pana z prośbą o odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie. Wszystkie Pani/Pana odpowiedzi mają charakter poufny, zostaną wykorzystane jedynie w celu badań naukowych.
Dziękuję za współpracę.

1. W jakich okolicznościach dowiedzieli się Państwo o zespole Downa u swojego dziecka?
.......................................................................................................................................................
2. Czy i w jakich okolicznościach otrzymali Państwo informacje dotyczące  dalszego postępowania z dzieckiem po jego narodzinach?
.......................................................................................................................................................
3. Czy została podjęta przez Państwa jakakolwiek forma stymulacji rozwoju waszego dziecka? (Jeśli tak to jaka?)
4. Jakim metodom, technikom terapii zostało poddane wasze dziecko?
5. Które z wymienionych metod, uważają państwo za najkorzystniejsze w terapii waszego dziecka?
6. Jakie efekty przyniosła stymulacja rozwoju waszego dziecka?
7. Którą z stosowanych metod stymulacji rozwoju polecili by Państwo innym rodzącą dzieci z zespołem Downa i dlaczego?
8. Metryczka
Płeć; mężczyzna, kobieta.
Wykształcenie; podstawowe, zawodowe, średnie, wyższe.
Miejsce zamieszkania; miasto, wieś.
Ilość i wiek dzieci.
Stopień upośledzenia umysłowego dziecka: lekki, umiarkowany, znaczny, głęboki.
Imię dziecka:
Wiek dziecka:

bellaamore@o2.pl
Mama Wiktorii 3,5 lat

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 06, 2004, 10:46:11 am »
Witaj na forum Daru.
Tak skromnie umieściłaś swoją ankietę w kąciku tekstowym  :D
Dziś postanowiłam ją potraktować poważnie i przeniosłam tutaj.
Potwierdź czy otrzymałaś wypełnioną ankietę i pochwal się później jakie dały wyniki.
Tabela pac1-ściągnij, wypełnij, wyślij

Offline Kaisa

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 06, 2004, 08:31:26 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Równocześnie zachęcam pozostałych rodziców do odpowiedzi na moje pytania. :)

Jest to dla mnie bardzo ważne zarówno ze względu na pisaną prace magisterską,
ale również prywatnie.

Obiecuje, że opublikuje na forum wyniki moich badań. :P

Dziękuje za pomoc Kasia.
 :wink:
Mama Wiktorii 3,5 lat

Offline Kaisa

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 08, 2004, 03:04:48 pm »
Dziękuję wszystkim rodzicom za udzielanie odpowiedzi. :)
Dziękuję również za przesyłane zdjęcia. Dzieci są naprawdę wspaniałe – śliczniutkie. Muszę się przyznać, że nie spodziewałam się tylu odpowiedzi, a w szczególności tak szerokich.
Dlatego też postanowiłam wykorzystać je nie tylko do badań naukowych, ale również opublikować w formie „małej książeczki” z opisem przypadków i umieszczeniem zdjęć pociech. Oczywiście przed przystąpieniem do jej pisania zwrócę się do każdego z rodziców, którzy odsyłają mi ankiety o wyrażenie zgody.
 Serdecznie pozdrawiam. Katarzyna Kobryńska
Mama Wiktorii 3,5 lat

Offline klt

• Nowy użytkownik
  • *
prosze o pomoc w studiach-opisz swoje dziecko
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 07, 2005, 05:08:32 pm »
bardzo prosze o pomoc w napisaniu pracy doktoranckiej.chcialabym opisac dzieci glebiej uposledzone umyslowo i zawrzec tam wiele przykladow z zycia wzietych.jezeli pomozesz mi i opiszesz swoje dziecko to bede ci za to bardzo wdziecza.postaram sie np.zorganizowac jakas zbiorke pieniedzy.wazne dla mnie informacje to:
1.ogolny rozwoj fizyczny,umyslowy i emocjonalny dziecka
wady i znieksztalcenia postawy, sprawnosc manualna i ruchowa
2mowa dziecka:rozumienie wypowiedzi innych osob,komunikacja i zrozumienie jego wymowy,charakterystyczne wady wymowy
3.stan sluchu,wzroku,percepcji dotykowej
4.samoobsluga i samodzielnosc przy poruszaniu sie,ubieraniu,myciu,jedzeniu,korzystaniu z toalety i innych czynnosciach
5.uspolecznienie:stosunek do kolegow,nauczyciela, rodzicow i sposob traktowania wlasnosci osobistej i spolecznej
6,zauwazalne zdolnosci i zainteresowania
inne spostrzezenia o dziecku
pisze prace doktorancka na temat dzieci glebiej uposledzonych.bardzo bym chciala opisac je z zywych przykladow.bardzo prosze rodzice pomozcie mi i napiszcie cos o swoim pupilku.

Offline olka

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 07, 2005, 07:34:51 pm »
nieee, przepraszam ale ja mam niesmak po przeczytaniu tej "prośby"...trąci protekcjonalizmem conajmniej ..."jakąś" zbiorkę pieniędzy możesz sobie przeprowadzić na własne potrzeby...a pupilkiem możesz sobie nazwać swojego kota

PS.myślicie,że mam zły dzień?:):):)
PS. Wypowiadam się tylko i wyłązcnie w swoim imieniu.
Ola

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2005, 08:05:04 pm »
Witaj na forum.
Panuje tu zwyczaj przedstawienia się w kąciku "Poznajmy się", ponadto ten sam wątek może być założony jeden raz, nie 5 razy jak to uczyniłaś Wybacz, ale zgodnie z regulaminem Daru muszę je usunąć.
Dla początkujących - jak poruszać się po forum?

Przyjmuję wiele studentek w domu, ale tego typu prośba nie mieści mi się w głowie.
Doktorat za pośrednictwem Internetu? -a jak będzie wyglądać Twoja praca z naszymi dziecmi potem?

Odnoszę wrażenie, że to niezły kawał - inaczej   :oops:

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2005, 09:36:24 pm »
Na wszelki wypadek wkleję jeszcze raz tu swoją odpowiedź po to, żeby Sonia mogła uporządkować nasze forum i nie musiała zostawiać wątek ze "źródłem".
..............................

Klt, prawdę mówiąc niewiele zrozumiałam z Twojej prośby.

Dlatego mam kilka pytań.
Pierwsze pytanie - piszesz o "pracy doktoranckiej". Jaka to praca?
Za moich czasów (kilka lat wstecz) pisało się pracę doktorską. Aby ją zacząć pisać należało ustalić temat, sprecyzować obszar zainteresowań, wybrać metodę badawczą, zgromadzić materiał. W trakcie prowadzonych prac badawczych wyniki należało przedstawić w kilku (co najmniej dwóch) publikacjach.

Pytanie drugie - na pewno chcesz w doktoracie "opsywać dzieci głębiej upośledzone i zawrzeć tam wiele przykładów" ?
Jak już wyżej napisałam praca doktorska zawiera wyniki badań, przeprowadzonych przy użyciu konkretnych metod. Jest to dysertacja naukowa. Raczej nie może zawierać przypadkowe "opisy z życia wzięte". Wszystkie przypadki muszą być potwierdzone na podstawie np. dokumentacji medycznej. Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie doktoranta piszącego prace na podobny temat nie związanego z jakąś poradnią, kliniką, szkołą, nie mającego dostępu do dokumentów. Zazwyczaj jest to magister danej dziedziny, który pracując z dziećmi, badając je dysponuje ogromnym materiałem i...wiedzą.

Napisz, jak to u Ciebie wygląda - rzeczowo i metodyczne, jak na doktoranta przystało. Wtedy chętnie pomogę.
( A z tą obietnicą to naprawdę przesadziłaś!!!  :oops:  . Zresztą tak, jak z ilością założonych wątków).

Offline agnes

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2005, 10:05:11 pm »
Klt
Zwylke jestem bardzo otwarta, jeżeli chodzi o pomoc w wypełnianiu ankiet, kwestionariuszy, tudzież innych materiałów związanych z tematyką niepełnosprawności dziecka.

W Twojej prośbie zastanawia mnie jednak obszerność zagadnień, na temat których miałabym się wypowiadać. Nie sprecyzowałaś niczego szczegółowo, więc aby przedstawić Ci moje głęboko upośledzone dziecko (w/g podanych przez Ciebie, ogólnikowych kryteriów) sama musiałabym napisać conajmniej monograficzną pracę magisterską (a taką już kiedyś pisałam  :lol: ... )

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2005, 10:24:23 pm »
Mnie pupilek rozłożył na łopatki :evil: .
Zniesmaczyło mnie to, bo postawieniu znaku równania pupilek = dziecko głębiej upośledzone, nie trzeba komentarza :roll: .
.:.carpe diem.:.

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2005, 11:28:59 pm »
Ja zastanawiam sie po co Tobie doktorat na temat dzieci głębiej upośledzonych, może to prowokacja? Poważnie to nie wygląda, tylko jak kpina, wygląda na to, że w oczach doktoranta rodzice dzieci głębiej upośledzonych to osoby czychające na "jakieś zbiórki pieniędzy" najpierw się  :evil:  :evil:  :evil: ale po namyśle zostaje tylko się  :lol:   :lol:   :lol: Możesz nasze reakcje opisać w swojej pracy doktoranckiej, może zrozumiesz a może nie  :roll:
Lepiej zostaw ten temat.
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 07, 2005, 11:42:04 pm »
Jestem z okolic Krakowa i też właśnie piszę pracę dyplomową z oligofrenopedagogiki, ale na szczęście na temat mojego własnego dziecka m.in. z głębszym u.u., więc jeśli nie zraziłaś sie jeszcze to możesz do mnie napisać. Z tym, że na bardzo szybką reakcję nie licz, bo nie mam za wiele czasu.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline marchewkap

• Nowy użytkownik
  • *
Jestem studentką.
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 01, 2005, 10:16:28 am »
Witam.  
 Nazywam się Ewa Płoska.
Jestem studentką V roku pedagogiki w Olsztynie. Piszę pracę magisterską na temat "Dylematy matek w relacjach z ich niepełnosprawnymi dziećmi".
Szukam kobiet, które będąc matkami niepełnosprawnych dzieci zgodziłyby się poświęcić mi godzinę ze swojego życia i opowiedzieć o nim. wszelkich informacji dla chętnych osób udzielam pod numerkami: gg 6007344, tlen marchewkap1, email marchewkap1@tlen.pl
I oczywiście tu na forum.
Proszę o kontakt szczególnie osoby z Olsztyna i okolic, oraz Kwidzyna i Malborka i okolic. Z góry dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.  :)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 01, 2005, 11:51:36 am »
Witaj na forum marchewkap

Jeżeli , będą chętne mamy  (rodzice), to napewno Tobie pomogą
w tym jednym  wątku.:lol:
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline marchewkap

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 01, 2005, 11:56:33 am »
Dziękuuję. Nie bardzo wiedziałam gdzie się "umieścić" z tym ogłoszeniem. ;)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 01, 2005, 01:39:53 pm »
Witaj na Darze.  :D

Mam mały remont, ale chętnie odpowiem na ankietę.
Moja propozycja, jeśli masz przygotowane pytania umieść je na forum, a każda chętna matka w wolnej chwili odpowie Ci na nie.

Offline marchewkap

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 01, 2005, 01:49:22 pm »
Dziękuję! Ale niestety prowadzę badania jakosciowe i pani promotor kazała mi przeprowadzić wywiady osobiście. Mam przygotowaną dyspozycję do wywiadu i jego przeprowadzenie zajmuje około godziny. Więc jeśli istniałaby możliwośc kontaktu osobistego to byłabym bardzo wdzięczna ;). Szkoda tylko, że trochę mnie ogranicza dojazd bo nie we wszystkie miejsca Polski jestem w stanie dotrzeć :(. Ale to nic. Damy rade ;)). Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Offline marchewkap

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 01, 2005, 01:57:16 pm »
Ah. Napisze jeszcze, ze wywiady są nagrywane na dyktafon ale zapewniam dyskrecję i zmianę personaliów na życzenie. A po obronie oczywiście możliwość zapoznania się z wynikami ;)

Offline ilcia81

• Nowy użytkownik
  • *
Status materialny
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 16, 2005, 07:39:47 pm »
Witam! Pisze prace magisterską na temat: "Kształcenie osób niepełnosprawnych w szkołach wyższych". Chciałam opisać bariery w życiu codziennym i nie tylko. wybrałam sobie 3 podstawowe tj: miasto a wieś, status materialny i ergonomia (usprawnienia sprzetów i przedmiotów do pracy i nauki). Czy ktoś mógłby mi opisać z jakimi barierami spotyka się na codzień. Byłoby to dla mnie ogromnie ważne i cenne. Z góry Wam wszystkim dziękuje i życzę powodzenia w zdobywaniu "normalnego życia" dla siebie i swoich bliskich. :D
Ilona

Offline rubcia

• Nowy użytkownik
  • *
Prośba o pomoc
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 26, 2005, 11:24:57 am »
:oops: Witam. Jestem studentką i właśnie piszę pracę dyplomową na temat zespołu Downa. Poszukuje wszelkich informacji na ten temat i właśnie chciałam zapytać, czy może ktoś z Was nie chciałby mi pomóc. Przejrzałam już chyba wszelkie możliwe strony na ten temat, mam w domu wiele książek i właściwie już kończę tę pracę, ale na pewno jest jeszcze coś, czego nie wiem :-) Tak więc, jeśli ktoś ma na komputerze jakies informacje, poparte wiarygodną literarurą, a może nawet zeskanowane książki, to bedę bardzo wdzięczna za kontakt.
Z góry dziękuje. Mój adres: rubcia@gazeta.pl
Pozdrawiam
rubcia - Asia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 26, 2005, 11:28:23 am »
Może warto podać temat pracy  :D

Offline rubcia

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 27, 2005, 10:10:28 am »
Tak jak napisałam, moja praca jest o zespole Downa. O jego cechach. O wszystkim, co go dotyczy.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 27, 2005, 10:28:50 pm »
Rubcia sprecyzuj zakres. Każda praca musi mieć swój tytuł i zakres gromadzenia informacji, badań.
temat zD to temat rzeka. Nie wyobrażam sobie pisania takiej pracy.

Offline rubcia

• Nowy użytkownik
  • *
ok
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 28, 2005, 12:16:25 pm »
"Zespół Downa. Charakterystyka choroby i analiza przypadków dzieci nią dotkniętych."

Offline rubcia

• Nowy użytkownik
  • *
:-)
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 28, 2005, 01:18:15 pm »
Dziękuję bardzo. Przejrzałam forum. Dużo informacji. Wiem, że pewnie jestem męcząca, ale czy mogłaby mi Pani, jeśli mogę prosić, potwierdzić te typy (nie rodzaje) zD: 1.tarczycowy, 2.przysadkowy, 3.typ "pigment", 4.typ chondrodysplastyczny, 5.typ "Turner", 6. typ DYSGRAFICZNY (czy DYSRAFICZNY). Z góry dziekuje za odp i cierpliwość.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 28, 2005, 07:32:14 pm »
"Jak pomóc w rozwoju dzieci z zespołem Downa. Poradnik dla rodziców i wychowawców"
- dr E.M. Minczakiewicz
ISBN 83-7271-067-8

str 23 w podrozdziale "Dzieci z zespołerm Downa różnią się między sobą"
jest wydrukowane "- typ dysgraficzny"
nazwa pochodzi pewnie od dysgrafii, co nie wyklucza w jednej z książek błędu redakcyjnego (drukarskiego)

ale-uwaga!!!

http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLD,GGLD:2004-49,GGLD:en&q=wady+dysraficzne
wady dysraficzne

Offline rubcia

• Nowy użytkownik
  • *
Potrzebna pomoc w analizie.
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 01, 2005, 11:45:48 am »
Witam wszystkich Rodziców.
Może już niektórzy z Was wiedzą, że piszę pracę dyplomową nt. zD. W pracy mojej chciałam umieścić analizę przypadków dzieci. Niestety udało mi się skontaktować tylko z osobami dorosłymi z zD. W związku z tym mam pytanie. Czy wśród użytkowników forum znalazłyby się chętne osoby, które wypełniłyby ankietę na temat rozwoju swojego dziecka. Ankieta oczywiście anonimowa. A gdyby ktoś chciałby mi jeszcze bardziej pomóc, to będę niesamowicie wdzięczna, ale o tym już później.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i odpowiedzi na mojego posta.
Asia

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 02, 2005, 09:24:23 am »
Więcej na ten temat w wątku
 Prośba o pomoc

Offline constance2

• Nowy użytkownik
  • *
Do rodziców dzieci z MPD
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 03, 2005, 11:51:28 am »
Jestem na 5 roku rehabilitacjii i własnie piszę pracę mgr o wykorzystaniu
botuliny u dzeci z MPD.
Jeśli wasze dziecko dostawało botulinę to proszę podzielcie się
spostrzeżeniami i uwagami. Jak wyglądała potem rehabilitacja i jakie dała
efekty.
Bardzo mi to pomoże.

Jestem na 5 roku rehabilitacjii i własnie piszę pracę mgr o wykorzystaniu
botuliny u dzeci z MPD.
Jeśli wasze dziecko dostawało botulinę to proszę podzielcie się
spostrzeżeniami i uwagami. Jak wyglądała potem rehabilitacja i jakie dała
efekty.
Bardzo mi to pomoże.

Nie chcę zajmować  zbyt wiele czasu więc przygotowałam listę
pytań na które wystarczą krótkie odpowiedzi.

1. W jakim wieku jest dziecko
2. jakiego typu jest to porażenie
3. w którym miesiącu porażenie zostało wykryte
4. czy przed podaniem botuliny dziecko było leczone innymi metodami
(jakimi? przez jaki okres?)
5. Z którymi mięśniami był największy problem.Na jakim etapie
rozwoju było dziecko przed leczeniem botuliną (np;samodzielne
siedzenie,raczkowanie, stanie, chodzenie itp)
6. W które mięśnie podawano botulinę
6. w jakim wieku po raz pierwszy podano botulinę
7. Jak długo utzymywał się efekt podania botuliny
8. Czy w trakcie działania botuliny była stosowana jakaś konkretna
metoda rehabilitacji?
9. Czy po pierwszym podaniu i ćwiczeniach wystąpiły jakieś zmiany
(jeśli tak to po jakim czasie)
10. Czy po podaniu był stosowany jakiś sprzęt typu aparaty ortop,
łuski, gipsy?
11. Co ile były podawane kolejne dawki.
12. Czy w trakcie leczenia zmieniano metody rehabilitacji.
13. Czy leczenie botuliną zostało zakończone?
14. czy po 3 latach są konkretne zmiany w napięciu mięśniowym.
15. Jakie możliwości zyskało dziecko dzięki leczeniu
(np: samodzielne siedzenie, raczkowanie, stanie, chodzenie)

To chyba na razie wszystko czego bym potrzebowała. Mam nadzieję że
te pytania nie sprawią kłopotu.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi poproszę na constance@autograf.pl
"Dawaj dzieciom zabawki napędzane wyobraźnią a nie bateriami"

Offline rubcia

• Nowy użytkownik
  • *
ankieta
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 03, 2005, 05:59:40 pm »
Witam serdecznie.
Mam na imię Asia. Jestem studentką 3 roku pedagogiki. Właśnie piszę pracę dyplomową nt. zD. Do mojej pracy chciałam dołączyć analizę przypadków dzieci dotkniętych zD. Poszukuję rodziców posiadających dzieci z zD, którzy zechcieliby wypełnić przygotowaną przeze mnie ankietę nt. rozwoju i funkcjonowania dziecka. Zainteresowanych proszę o kontakt:
a_kaczmarek@go2.pl    gg. 3090364
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Asia

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 03, 2005, 06:39:32 pm »
Wcześniejsze tematy rubcia
Prośba o pomoc
Pytanie[/u]

Bardzo proszę o kontynuację w/w wątkach.

Dla początkujących - jak poruszać się po forum?

Offline brzoza

• Nowy użytkownik
  • *
potrzebuję materiały o wolontariacie
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 12, 2005, 06:24:08 pm »
Jestem studentką na UŚ i piszę pracę magisterską na temat wolontariatu... ale ciężko z materiałami:( więc gdyby KTOŚ miał jakieś informacje to bardzo o nie proszę...
pozdrawiam:)

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 12, 2005, 06:56:02 pm »
Skontaktuj sie z najblizszym centrum wolontariatu. ja moge polecić ci jedynie Opole
http://www.wolontariat.pl/opole/
Są tam wspaniali młodzi ludzie i mysłę, że udzielą Ci potrzebnych informacji.

Offline brzoza

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 12, 2005, 09:55:55 pm »
oki dzięki serdzeczne...centra wolontariatu to podstawa...żeby jeszcze mieli tylko jakeiś informacje konkretne...dzięki.
pozdrawiam:)

Offline zalorka

• Nowy użytkownik
  • *
Hipoterapia
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 16, 2005, 02:43:32 pm »
Drodzy rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia hipoterapii! Jestem studentką pedagogiki specjalnej i piszę pracę magisterską na temat użyteczności hipoterapii w rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mam ogromną prośbę o wypełnienie mojej ankiety. Pragnę wyjaśnić, że uciekam się do takiej metody (mam na myśli forum) ponieważ zajmuję się babcią chorą na Alzheimera i jestem bardzo ograniczona czasowo, przez co mam trudności z przeprowadzeniem badań:(
Będę wdzięczna wszystkim którzy zechcą mi pomóc.
Proszę pisać na adres: zalorka@poczta.onet.pl
Pozdrawiam serdecznie!
Karolina

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 18, 2005, 09:31:35 am »
Witaj.
Dużą ilość informacji o wolontariacie w Polsce znajdziesz TUTAJ

Pozdrawiam.
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline joyka

• Nowy użytkownik
  • *
prośba
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 21, 2005, 04:14:41 pm »
Jestem studentka II roku dziennikarstwa i chcialabym napisac reportaz o przyszlosci dzieci z zespolem Downa. Wszystkich, ktorzy zechcieliby opowiedziec o swoich dzieciach bardzo prosze o kontakt: joyka007@poczta.onet.pl
z gory serdecznie dziekuje

Offline Emilianka

• Wyjadacz

Offline anna-majdanska

• Nowy użytkownik
  • *
Proszę o informacje
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 09, 2005, 09:55:21 pm »
Jestem studentką  piszę pracę dotyczącą najczęstszych problemów z którymi stykają się rodzice wychowujący dziecko z porażeniem mózgowym jeżeli ktoś miałby gotową ankietę którą mogłabym wykorzystać przy zbieraniu danych będę bardzo wdzięczna . Pozdrawiam
fantagiro

Offline croner

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.pomoz-michalowi.rwi.pl
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 10, 2005, 10:00:13 am »
Problemów to jest cała masa. Wymyśl jakąś ankietę to może niektórzy zgosdzą się na nią odpowiedzieć. Pozdrawiam.
Iwona i Rafal

Natalia 9 lat (diablosiss huliganiss ;))
Michał 7 lat (MPDz postać móżdżkowa)

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach