Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety  (Przeczytany 83659 razy)

Offline Emilianka

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 11, 2008, 01:14:21 am »
Dobre te tabelki, nigdy się nie spotkałam z nimi, tylko o opisie sensoryzmów w książkach i opracowaniach na temat autyzmu głównie.

Gdzie i na jakim kierunku piszesz pracę, jeśli mogłabym spytać, z ciekawości, sama jestem studentką jeszcze :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 11, 2008, 06:24:31 am »
http://sonia.low.pl/sonia/rady/sens9.htm
książki p.t.: "Dziwne, niepojęte. Autystyczne dziecko"- Carl H. Dalacato

http://sonia.low.pl/sonia/rady/sens8.htm
Str 97-126
VIII ODCZYTYWANIE SENSORYZMÓW

z książki :

"DZIWNE, NIEPOJĘTE. Dziecko autystyczne" - - Carl H. Delacato
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

jesienna

• Gość
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 11, 2008, 09:34:46 am »
Do tych linków już doszłam. Ale ciągle to nie są te tabelki. Nie wiesz Soniu, czy w tej książce one były?

Studiuję na AP w Krakowie na studiach uzupelniających magisterskich
Pozdrawiam

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 11, 2008, 11:39:20 pm »
Ksiazkę miałam pożyczoną, nie pamiętam czy tam były karty (ale wszystko na to wskazuje)
skoro wydała ją Fundacja Synapsis- skontaktuj się z nimi

Carl H. Delacato; "Dziwne, niepojęte. Autystyczne dziecko."
Fundacja Synapsis, Warszawa 1999,
ISBN 83-902232-6-0

Skontaktuj się z nimi
http://www.synapsis.waw.pl

email:
fundacja@synapsis.waw.pl

kunia2705

• Gość
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 13, 2008, 01:40:51 pm »
hejka mam cos o tym, ale tylko cechy charakterystyczne do danego schorzenia np.biały szum, musialabys poczekac po ndz. bo wszystkie notatki mam w innym miescie jade tam we wtorek wiec przepisałabym ci to w środe ewentualnie jak bys mocno tego potrzebowała, wiec daj mi znaka na mój mail myszka2519@wp.pl pozdrawiam

dorotazasina

• Gość
*prośba o wypełnienie ankiety dotyczaca badan prenatalnych
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 16, 2008, 07:37:34 pm »
Witam serdecznie,

jestem studentką IV roku na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W ramach Neonatologicznego Koła Naukowego przy Centrum Zdrowia Matki Polki piszę pracę analizującą wpływ wykrycia wad serca u płodu na późniejszy stan zdrowia dziecka.

Jednym z etapów zbierania danych o wykonywaniu przez matki wspomnianych badań jest ankieta internetowa - http://tiny.pl/472l . Jest ona skierowana do wszystkich matek, nie tylko do tych, tych które badania prenatalne wykonały (ankieta jest bardzi krótka, dlatego jej wypełnienie zajmie kilka chwil). Ankieta jest anonimowa, jednak mogą Państwo pozostawić swój adres e-mail. Jeśli badania wymagałyby zadania dodatkowych pytań, wówczas pozwolę sobie wysłać je tą drogą.

Praca która powstanie m.in. dzięki Państwa pomocy będzie zaprezentowana podczas Międzynarodowej Konferencji Studenckich Towarzystw Naukowych w Łodzi, a także w połowie kwietnia na stronie http://www.neonatologia.ovh.org

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety (link- http://tiny.pl/472l )
z góry dziękuję i pozdrawiam
Dorota Zasina

dorotazasina

• Gość
*prośba o wypełnienie ankiety dotyczaca badan prenatalnych
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 19, 2008, 03:06:01 pm »
dziekuje wszystkim Panstwu za wypelnianie ankiet, bez panstwa pomocy praca nie mogłaby powstać:)

niktciekawy

• Gość
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 30, 2008, 07:43:38 pm »
Jestem studentką II roku pedagogiki specjalnej, obecnie jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej nt. Funkcjonowania rodziny z osobą niepełnosprawną. Bardzo proszę wszystkich Rodziców dzieci z niepełnosprawnością, którzy zechcieliby pomóc o wypełnienie poniższej ankiety.
Ewelina Bałuszyńska

linki do ankiety:
Część I:
http://webankieta.pl/ankieta/w1hpppirhu64
Część II:
http://webankieta.pl/ankieta/w1hpppj7m3gk/p

Galazka

• Gość
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:56:10 am »
Witam wszystkich Rodziców! Wiele mówi się na temat specjalistów, ich współpracy z rodzicami, ich pracy z dziećmi.

Zauważyłam jednak, że nie zwraca się uwagi na to co dzieje się z rodzicami, gdy diagnozuje się zaburzenie u ich dziecka. Wiem, że jest to okres szczególnie trudny dla rodziców. Chciałabym dowiedzieć się, czy rodzice są w tym czasie otoczeni opieką, jak ona wygląda (jeśli w ogóle jest). Oraz jak wygląda sam proces diagnozowania zaburzenia rozwoju dziecka.
Prowadzę badania do pracy magisterskiej z przedstawionej wyżej tematyki. Byłoby mi bardzo miło, gdyby zechcieli Państwo, odpowiedzieć na pytania zawarte w przygotowanej przeze mnie ankiecie. Wypełnienie jej zajmie ok. 10 minut. Wystarczy klinkąć na zamieszczony tu link: http://www.ebadania.pl/c1d2cdd1346441ce
Przedstawiłam się szerzej w temacie Poznajmy się.

natwlo

• Gość
Do rodziców dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne'a
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 09, 2008, 05:58:14 pm »
Witam wszystkich,
jestem studentką psychologii. W ramach zajęć ze zdrowia publicznego mam do wykonania projekt dotyczący tej właśnie choroby.
Bardzo zależałoby mi na głosach ze strony rodziców właśnie, dotyczących problemów z jakimi spotykają się oni na co dzień. Interesowałoby mnie to w jaki sposób można pomóc i jaka konkretnie pomoc jest najbardziej potrzebna na różnych etapach życia dziecka.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby się ze mną skontaktować bezpośrednio podaję gg: 5525939

Pozdrawiam serdecznie Smile

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 09, 2008, 06:48:31 pm »
Witaj. O DMD mamy wątek tutaj: http://forum.darzycia.pl/vp132220.htm#132220

aneczka1

• Gość
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 18, 2008, 06:22:08 pm »
Witam wszystkich! poszukuje komtaktu z rodzicami dzieci z m.p.dz. w celu wypelnienia anonimowej ankiety potzrebnej mi do mojej pracy magisterskiej ktora obecnie pisze. Jest to dla mnie szlaenie wazne bo jak sie okazalo znalezienie kogos w osrodkach rehabilitacyjnych nie jest takie latwe, potrzebne sa zgody, podania itc- czysta biurokracja. Bede bardzo wdzieczna tym ktorzy zechca mi pomoc i wypelnia ankiete. Prosze o kontakt mailowy: ania.smyk@wp.pl Z gory serdecznie dziekuje za pomoc, pozdrawiam wszystkich:)

aneczka1

• Gość
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 18, 2008, 06:23:13 pm »
uuuppsss pomyłka w adresie, ma byc: ania.smyk23@wp.pl

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 18, 2008, 10:38:45 pm »
Tak czytam prośby o wypełnienie ankiet przez rodziców z naszego forum

http://forum.darzycia.pl/topic,252.htm?start=200

i trochę mnie  dziwi

czy przez 5 lat nauki studenci nie mają kontaktu z O.N.?
żadnych praktyk, wolontariatu,

pomijam tych, którzy kończą 3 letnie Wyższe Szkoły....- takie  "płacisz-zdajesz"

ale przy ' magisterce" opierać się na ankietach anonimowych?
bez uczciwych badań, kontaktu z O.N. lub w przypadku dzieci, z ich rodzicami

dziwię się że promotor to akceptuje,
i dziwię się trochę studentom, że sami nie próbują znaleźć sobie  takich rodzin

pomóc im, poobserwowac ich "codzienność", wielu rodziców czeka na taką pomoc
i materiał na pracę gotowy

a przy tym jakie przygotowanie do przyszłej pracy

w szkołach, ośrodkach, przychodniach... wystarczy pisemna zgoda rodzica lub  O.N.

------------------

proszę  Admima o przeniesienie postów dotyczących ankiety  do wątku

http://forum.darzycia.pl/topic,252.htm?start=200
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

aneczka1

• Gość
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 19, 2008, 10:57:59 am »
Droga Ulko,
po pierwsze nie rozumie dlaczego reagujesz tak emocjonalnie na czyjes prosby? jesli nie chcesz pomoc to nie ma sprawy, uwierz ze sa ludzie ktorzy nie szukaja dziury w calym i rozmumieja czyjas sytuacje.
Po drugie jesli uwazasz ze rodzice dzieci z m.p.dz. sa tacy chetni zeby wpuscic studenta do domu zeby ci mogli sobie "poobserwowac" ich codziennosc to jestes w duuuuuzym bledzie przez duze "D"., rozbawily mnie twoje słowa o tym obserwowaniu hehe, jak to sobie wyobrazasz, ze mam sie wprowadzic do tych ludzi i se obserwowac? hihihi:)
Kolejna rzecza jest to ze ośrodki dla O.N. nie udzielaja informacji  typu np. dane personalne, adres zamieszkania etc. tych ludzi komu popadnie!!!  bron Boze!
Po czwarte pytanie do ciebie: zgodzilabys sie wypelnic ankiete ktora ma zawierac wszystkie twoje dane osobowe?! nie sadze.. a nawet jestem o tym przekonana ze nie.
Po piate ankieta skupia sie na przyczynach m.p.dz. i zawiera pytania pod tym katem, wiec jest jak najbardziej "prawdziwa", nie rozumie skad w tobie tyle frustracji, jak mozesz pisac ze to nie jest uczciwe??!! nieuczciwym by bylo gdybym sobie po prostu spreparowała wyniki i poszła na łatwizne.
5 lat studiow to naprwade ciezka praca, ja studiuje na warszawaski AWF-ie i uwiez ze nigdy nie bylo łatwo, mamy mnostwo praktyk, zajec w roznych osrodkach, ale tak jak juz wczesniej pisalam to wcale nie jest takie łatwe zeby uzyskac zgody rodzicow na "obserwowanie" ich w domu, wcale nie jest tak rozowo jak mogloby sie tobie wydawac. Poza tym co, mam sobie moze chodzic od domu do domu i zadawac pytanie: "przepraszam czy ma pani moze dziecko z m.p.dz?" bo jesli tak to byloby swietnie bo akurat szukam osob do wypelnienia ankiet". To chore.
Tak sie składa ze moim promotorem jest profesor J.Grossman ktory jest wybitnym specjalista w dziedzinie rehabilitacji dzieci z m.p.dz. wiec prosze o szacunek dla niego.
Bylabym wdzieczna gdybys nastepnym razem zanim bedziesz kogos probowala w taki sposob skomentowac to lepiej sie zastanow bo widocznie nigdy nie studiowalas i nie masz pojecia jak ciezka praca sa studia, wiec moze lepiej zrob cos z tym i "poobserwuj" zycie studentow z ich perspektywy i wtedy sie wypowiedz- przyznam szczerze ze czekam z niecierpliwoscia.
Jesli pozwolisz rada dla ciebie: odrobina (a moze raczej duzo wiecej) zrozumienia by sie tobie przydalo, i nie osadzaj czyjejs sytuacji jesli nie znasz szczegolow, bo tak to jest najlatwiej kogos "zjechac", tylko ze nie masz ani odrobiny wyczucia i taktu.
Pozdrawiam i milego "obserwowania"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 19, 2008, 12:47:49 pm »
aneczko -przykro mi czytać Twoją ripostę w stosunku do moderatorki Ulki.

Ona jest nie tylko nauczycielką, ale własnie jej syn (ma mpd), a mimo tego Ulka tak zadbała o jego rozwój, że syn skończył studia pedagogiczne.

Ja dołączam się do słów napisanych przez Ulkę- Wasze prace mgr są "suche" a ankiety są statystyką utrudniającą Wam studiowanie a w wielu przypadkach obrażają uczucia rodziców mających dzieci niepełnosprawne.

Czas aby promotorki myślały kreatywnie, aby Wasze prace mogły opierać się nie na anonimowych ankietach, a na  doświadczeniach w rzeczywistości.
Aby z tych prac móc wyciągnąć coś pożytecznego dla rodziców, terapeutów czy nawet przyszłych studentów.

A tak na koniec: terapeuta w szkole integracyjnej zmiast ćwiczyć córce wiotkość mięśni brzuszka- ćwiczył biodra i uparcie twierdził, że jej biodro wyleciało.  :roll:  :D
Pewnie też bazował na tytułach promotora a nie na własnym doświadczeniu i wiedzy.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 19, 2008, 02:04:53 pm »
Cytat: "aneczka1"
Pozdrawiam i milego "obserwowania"

właśnie obserwuję z przerażeniem
  nie zrozumiałaś mojego postu
   zmień ton !!! to Ty prosisz o pomoc

reszta bez komentarza

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:25:41 pm »
aneczka1

Czy Ty tak samo będziesz z góry trakowała rodziców dzieci z którymi będziesz kiedyś pracowała? I takim tonem zwracać się będziesz  do Nich ?
Prosisz o pomoc,to przeczytaj jeszcze raz wpis, zanim poniosą Cię emocje.
Twój post świadczy o wybuchowości i braku szacunku do innych osób.
To,że zwracamy się do drugiej osoby na forum z nicka,nie oświadczy absolutnie o tym,aby pisać  jak do kumpeli.

Aneczka, jesteś studentką,ciężko pracujesz jak twierdzisz przez 5 lat, w główce trochę teorii,wybiórcze praktyki,to jest za mało.
Skoro prosisz o pomoc,to od rodziców którzy mają nie tylko teorię w jednym paluszku,ale przedewszystkim praktykę i lata walki o zdrowie swojego dziecka.
widocznie nigdy nie studiowalas i nie masz pojecia jak ciezka praca sa studia

A czy Ty masz pojęcie,jaka to dopiero jest żmudna i ciężka praca  z dzieckiem niepełnopsrawnym i to przez  24 godziny na dobę?
Parę godzin praktyk,zamykasz za sobą drzwi  i pewnie wracasz do domu zmęczona i wykończona ?
Tu rodzic drzwi nie zamknie .....  
Często rok walki o zdrowie dziecka znaczy więcej niż pięć lat studiów,nie wspomnę już o 30 latach prawie.
Tak sie składa ze moim promotorem jest profesor J.Grossman ktory jest wybitnym specjalista w dziedzinie rehabilitacji dzieci z m.p.dz. wiec prosze o szacunek dla niego.

To właśnie rodzice są najlepszymi rehabilitantami swoich dzieci z praktyki!!!!!
Prosisz o szacunek dla promotora?
A gdzie szacunek dla Rodziców?

Chyba należałoby  przeprosić "Ulka".

ps.
Aneczka,zastanawiałaś się kiedyś,czy napewno nadajesz się do pracy z dziećmi?
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

aneczka1

• Gość
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 20, 2008, 12:08:22 am »
dlaczego tak nagle wszyscy wybuchacie?! i obrazacie mnie w tym momencie, to nie ja pierwsza przyczepilam sie do czyjejs prosby i braku zrozumienia

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 20, 2008, 12:10:18 am »
O rety aneczka1 to naprawde nie było zbyt miłe i uprzejme. To forum i ludzie bywający na nim są naprawdę przyjaźni i otwarci a ich rady są cenne i przemyślane, więc zgadzam się z wiekszośćią, że nie do końca zrozumiałaś post i zbyt emocjonalnie zareagowałaś.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 20, 2008, 12:14:23 am »
dlaczego tak nagle wszyscy wybuchacie?! i obrazacie mnie w tym momencie, to nie ja pierwsza przyczepilam sie do czyjejs prosby i braku zrozumienia

:turn-l:  :turn-l:  :turn-l:  :ok:
Dowcip roku  :turn-l:
Zwalcio,będziesz czwarta   :D

aneczka1
To nie my wybuchamy słonko,a niestety Ty niezrozumiale odbierasz wpisane słowa  :evil: !
Proszę o zwracanie się do innych z szacunkiem  :evil:

aneczka1

• Gość
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 20, 2008, 11:49:55 am »
z wielkim zdziwieniem czytam Wasze wypowiedzi, przeciez ja nie twierdze ze rodzicom tych dzieciaczkow jest łatwo, nawet sobie nie wyobrazam jak musi im byc ciezko, i jak najbardziej mam szacunek do tych rodzicow. Przykro mi to stwierdzac ale to Wy nie rozumiecie tego o czym pisze, mowa byla zupelnie o czyms innym a Wy piszecie ze jestescie  najlepszymi rehabilitantami dla tych dzieci, nie watpie w to ale trzeba tez popatrzec na to z innej strony, gdyby nie rehabilitanci to nie byloby tak jak jest, to rehabilitant mowi Wam co macie robic, a skad to wie? wlasnie przez lata nauki. I nie mam tu na mysli takich "rehabilitantow" ktorzy mowia ze biodro wylecialo bo tacy sa pewnie po jakichs "wyzszych uczelniach".
Mnie chodzilo o ankiety a tu spotykam sie z takim atakiem na mnie i obrazaniem w pewnym sensie, wyobrazcie sobie ze akurat tak sie sklada ze przychodze do domu zmeczona bo wychodze rano i wracam pod wieczor, tez jestem czlowiekiem i odczuwam zmeczenie.
Mam do rodzicow wielki szacunek ale wymagam go rowniez od innych. Przeczytajcie sobie moze lepiej najpierw to co pani Ulka napisala w odpowiedzi na moja prosbe i wtedy osadzcie bo to nie jest sprawiedliwe.
Jesli kogos obrazilam to przepraszam ale ja tez czuje sie skrzywdzona i jest mi strasznie przykro poniewaz myslalam ze ktos mi pomoze ale niestety nie mozna tu znalezc zrozumienia, taka tu jest zyczliwosc

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 20, 2008, 12:38:54 pm »
Aneczko, Ulka tylko zwróciła uwagę na problem, który bez wątpienia istnieje. A Ty zareagowałaś bardzo agresywnie, nieprzyjemnie, wręcz obrażałaś Ulkę. Przykro mi to pisać, ale jako studentce wstyd mi, że inni studenci, którzy tu zaglądają, zamiast korzystać z doświadczeń Rodziców zachowują się, jakby wszyscy mieli obowiązek rzucić wszystko i im pomagać. Po 3 latach studiowania pedagogiki specjalnej mogę spokojnie powiedziec, że w wielu tematach to nie na studiach a na tym forum zdobyłam rzetelną wiedzę. Studia przygotowują teoretycznie, ale o praktycznych stronach opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym najwięcej wiedzą rodzice. A Ty z takim podejściem do ludzi daleko w zawodzie nie zajdziesz...

Ulko, jeszcze słówko komentarza do tego, o czym pisałaś. Niewątpliwie masz rację - prace są bardzo płytkie i schematyczne. Niestety, od studenta tu zbyt wiele nie zależy. Jeśli mam przeprowadzić pracę badawczą i przebadać, powiedzmy - 50 osób, to często trudno jest stawiać jakiekolwiek wymagania, powiem brutalnie - "bierze się jak leci". Promotor majac ok. 10 osób w grupie nie ma możliwości pokierowania indywidualnie badaniami. Ja miałam ogromne szczęście, bo moja pani promotor miała dość niespotykane jak na standardy polskich uczelni podejście do studentów, autentycznie interesowała się naszymi pracami i wynikami badań, ale mimo to nie jestem do końca zadowolona z tego, co niesie ze sobą moja praca. Trochę mogę sie wytłumaczyć tym, że do samego końca studiów miałam masę zajęć, praktyk (w tym wyjazdowych), zajęcia od rana do popołudnia, więc nie miałam zbyt wiele czasu na przyłożenie się do pisania, ale mimo to pozostał jakiś taki niesmak, że moja praca pisana była tylko po to, żeby była.
Z tym docieraniem do rodziców dzieci niepełnosprawnych to też niestety nie jest takie proste, bo to, co zaproponowałaś, jest w jakimś stopniu wejsciem w prywatnosć rodziny, a na to niewielu chce się zgodzić. Pewne jest to, że z pracami, które wiążą się ze zdobyciem tytułu naukowego trzeb by było coś zmienić, ale studenci neiwiele sami mogą zdziałać.
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 20, 2008, 02:03:26 pm »
aga.rk

Ja nigdzie nie napisałam że student powinien szukac kontaktu z matkami i dziećmi w ich domach, to nadinterpretacja mojej wypowiedzi

choć wiem, że wiele matek szukało i szuka pomocy wolontariusza właśnie do domu

sama kiedyś z przysłowiowym " pocałowaniem ręki " skorzystałabym z takiej pomocy

wyraziłam swoją opinię ,że może lepsze 10-15 ankiet, ale od rodziców których dziecko znamy, z którym byliśmy, pomogliśmy, weszliśmy w jego środowisko

niż 60  suchych, anonimowych

gdzie szukać?

strony NGO , fundacje, stowarzyszenia, ośrodki dla O.N.

wystarczy iść i  zaproponować swoją pomoc ,
pobyć z dziecmi  kilka godzin w tygodniu,
miesiąc dwa lub wiecej, właśnie w ośrodku , na turnusie, w szkole,
lub, jak rodzice wyrażą zgodę, w domu

przez 5 lat studiów chyba nie jest to nierealne?

rodzice z pewnością potem nie odmówią  wypełnienia ankiety

aga.rk
Promotor majac ok. 10 osób w grupie nie ma możliwości pokierowania indywidualnie badaniami.

syn sobie z tym poradził, promotor tylko wyraził zgodę na badania 18 dzieci

w Ośrodku Tęcza  załatwil zgodę dyrektorki , przez  3 miesiące był w osrodku po kilka godzin dziennie

pomagał, karmił, podnosił z wózka,śpiewał, głaskal, przytulał

wcześniej zapytał rodziców przywożących dzieci,
 czy zgadzają się na badania, że on tu będzie codziennie

nikt nie odmówił

tak jest chyba uczciwiej w stosunku do nas i do naszych dzieci

z tego co pamiętam, to student proponuje  temat pracy na II roku
jest więc czas i na badania i na pracę z dziećmi

a tak na ostatnią chwilę??? w biegu, to potem takie "kwiatki " mamy jak powyżej
postawa roszczeniowa, student ciężo zmęczony życiem i jeszcze niegrzeczny

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 20, 2008, 02:11:38 pm »
Cytat: "Ulka"
aga.rk

wyraziłam swoją opinię ,że może lepsze 10-15 ankiet, ale od rodziców których dziecko znamy, z którym byliśmy, pomogliśmy, weszliśmy w jego środowisko

niż 60  suchych, anonimowych

Problem w tym, że promotor patrzy na ilość, żeby próba była reprezentatywna - a to, na ile te ankiety są sensowne, to już nieistotne,. Niestety... A co do pozostałej części wypowiedzi to masz absolutną rację - pedagog powinien w czasie studiów angażować się gdzieś poza uczelnią, robić coś z dziećmi... W ten sposób nabywa się przecież kolosalne doświadczenie i studia nigdy tego nie zastąpią! I sporo znanych mi pedagogów (nie tylko specjalnych) tak robi. Ale nie zawsze się to przekłada na pisanie pracy, bo jak promotor narzuci abstrakcyjny temat, to nasze dziaania poza uczelnią nic nie dają.
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 20, 2008, 03:40:09 pm »
aneczka1
Przykro mi to stwierdzac ale to Wy nie rozumiecie tego o czym pisze, mowa byla zupelnie o czyms innym a Wy piszecie ze jestescie najlepszymi rehabilitantami dla tych dzieci, nie watpie w to ale trzeba tez popatrzec na to z innej strony, gdyby nie rehabilitanci to nie byloby tak jak jest, to rehabilitant mowi Wam co macie robic, a skad to wie? wlasnie przez lata nauki....

Bardzo się mylisz twierdząc, że to rehabilitanci uczą rodziców. :roll:

Jestem tego przykładem, że jest inaczej (a nie cierpię na megalomanię), ale 12 lat pracy nad swoją córeczką nauczyło mnie pokory, której widzę Tobie bardzo brakuje.

Oprócz zdobytego dyplomu, (który NIC nie znaczy w przyszłej pracy bez podejścia do dzieci niepełnoosprawnych i liczenia się ze zdaniem rodziców w kwestii wspomagania rozowju dzieci) musisz mieć własne predyspozycje do wykonywanego zawodu, do przebywania z dziećmi niepełnosprawnymi.
Sama nie wytrzymasz wymagań pracodawcy, emocje samą Ciebie mogą wykończyć.

Staram msię rozumieć Ciebie z Twojego punktu widzenia- wymagań promotora, ale przeraża mnie Twoja zaciekłość w "dowalaniu" innym, których nie znasz.

NIE jesteś pępkiem świata w dziedzinie studiów, brak Ci pokory, masz zbyt wiele emocji-a to nie rokuje dobrej przyszłości w kontaktach z dziećmi i ich rodzicami.

Skoro prosisz to z pokorą i szacunkiem do nas-a nie obrażaniem userek i całego Portalu. On istnieje dla wszystkich i nie dajemy podstaw do wzajemnego obrażania a wszelkiej pomocy zainteresowanym.

My już znamy życie -Ty je dopiero poznasz będąc w pracy i w kontaktach z nami i naszymi dziećmi.

I nie mam tu na mysli takich "rehabilitantow" ktorzy mowia ze biodro wylecialo bo tacy sa pewnie po jakichs "wyzszych uczelniach".

To był pan mgr z dyplomem a ja szarą matką  :D która wypracowała własny model wszechstronne rehabilitacji i edukacji dziecka w warunakch domowych.

Więc jak: dyplom czy doświadcznie jest ważniejsze by mówić o Dobru dziecka?

aneczka1

• Gość
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 20, 2008, 08:49:21 pm »
tak sie sklada ze ja najpierw pisalam prace licencjacka, teraz jestem na uzupelniajacych studiach i pisze druga prace, wiec nie wybieram tematu na ostatnia chwile. Poza tym tylko pozazdroscic studentom ktorzy maja jeszcze czas na wolontariat kilka dni w tygodniu przez 3 miesiace, ciekawe co to za uczelnia, ale nie wnikam. Dzis same studia nie wystarcza, ja caly czas robie kursy i kosztuje mnie to duzo pieniazkow, czasu i energii. Z takim podejsciem ze kazdy czegos oczekuje w zamian- daleko nie zajdzie jak ktos wczesniej skierowal takie slowa do mnie. to raczej nie bylo w porzadku bo podobno kazdy na forum sobie pomaga tak? ja tu raczej widze podcinanie skrzydel

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:05:22 pm »
aneczka1 może czas zakończyć te wywody bo one do niczego dobrego nie prowadzą, a to forum pomogło niejednemu studentowi, nie wspominając o rodzicach i ich pociechach. Nikt nie chciał Cię zaatakować po prostu Ula napisała że Twoja praca będzie "sucha" nie będzie oparta doświadczeniem tylko suchymi faktami, które uzyskasz z ankiet. Moim zdaniem jeśli chcesz być dobrym pedagogiem to powinnaś dążyć do tego aby zdobyć jak nalepszą praktykę, a nie kolejne suche kursy. W pierwszym swoim poście pisałaś o biurokracji, o tym że aby przeprowadzić ankiety osobiście z rodzicami musiałbyś mieć zgodę, podpisy itd., w tym momencie sama przyznajesz się, że idziesz na łatwiznę, więc nie unoś się tak bardzo gdy ktoś Ci o tym powie. Piszesz też, że nie wybrałaś temetu pracy na ostatnią chwilę, to tym bardziej miałaś całe 5 lat na praktykę i doświadczenie z dziećmi i ich rodzicami.
A propos tych suchych informacji. Ja trafiłam właśnie na takiego niekompetentnego lekarza, który praktykę miał chyba bardzo znikomą i który moje życie i życie mojej rodziny na pół roku wywrócił do góry nogami. Do tego wszytskiego wogóle nie mogłam liczyć na jego pomoc.
Mam nadzieję, że przemyślisz sobie to co jest tutaj napisane i nigdy nie zdaży Ci się przewrócić życia jakiejś rodziny do góry nogami.

Pamiętaj w Twojej przyszłej pracy nie Ty jesteś najważniejsza, ale te niewinne i bezbronne chore DZIECI!!!!
Pozdrawiam i życzę zmiany nastawienia do otoczenia......

olgu15

• Gość
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:14:45 pm »
Szanowni Rodzice i Opiekuni
Dzieci z zespołem Williamsa,
Jesteśmy studentkami III roku psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tworzymy projekt w ramach zajęć ze Zdrowia Publicznego. Tworzona przez nas praca ma przedstawić propozycję poprawienia jakości życia osób z zespołem Williamsa oraz propozycję satysfakcjonującego uczestniczenia i funkcjonowania ich w społeczeństwie. Choroba Państwa dzieci występuje rzadko. Z dostępnej literatury możemy wysuwać wnioski, z jakimi problemami spotykacie się Państwo, w związku z samym schorzeniem. Brakuje nam jednak informacji o potrzebach i praktycznych problemach, na jakie Państwo trafiacie na co dzień, m.in. czy diagnoza choroby została postawiona szybko, czy łatwo znajdujecie Państwo najnowszą literaturę o chorobie, czy macie Państwo kontakt z innymi Rodzicami dzieci chorych na chorobę Williamsa, do jakiej szkoły chodzi Państwa dziecko, czy Państwa dziecko pracuje? Czy macie Państwo dostęp do specjalistów?
Prosimy Państwa- jako osób najlepiej zorientowanych- o pomoc w określeniu, co państwa zdaniem trzeba zmienić, usprawnić i w jaki sposób można by skutecznie państwa wesprzeć, aby możliwe było jak najpełniejsze uczestniczenie i funkcjonowanie osób z zespołem Williamsa w społeczeństwie. Nie możemy obiecać, że nasz projekt zostanie zrealizowany, ale staramy się i wkładamy w niego całe serce.

Jesteśmy gotowe przedstawić Państwu wstępny plan naszego projektu.

Pozdrawiamy serdecznie,
Gosia, Olga, Oktawia, Paulina

Kontakt: Olgu15 @interia.pl (proszę usunąć przerwę przed @ -zabezpieczenie przed spamem)

niktciekawy

• Gość
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 23, 2008, 06:43:46 pm »
Ja pomimo tych burzliwych dyskusji chciałam podziękować wszystkim Rodzicom za wypełnienie mojej ankiety a tym samym za poświęcony czas. Życzę wszystkiego dobrego

mkkd

• Gość
Oligofazja
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:14:18 pm »
Witam wszystkich , potrzebuję materiały i badania na dzieciach z oligofazją. Piszę na ten temat pracę licencjacką. Za pomoc wszystkim serdecznie dziękuję.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:23:04 pm »
My Ciebie też witamy :D
jak potrzebujesz to mus! a jak mus to mus!
napisz dokładnie czego Ci potrzeba, jak mamy przeprowadzić badania, a wszystko zrobimy żebyś mogla pracę spokojnie napisać!
i zaliczyć, bo my tu kiszki nie odwalamy  :turn-l:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:27:49 am »
nieźle nieźle :)
Również witam :D

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:18:53 am »
i my witamy :D witaj mkkd,  :kw:  :kw:

mkkd

• Gość
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:44:13 am »
Witam, głównie zależy mi na badaniach nad jakoscią życia dzieci i młodzieży z oligofazją. Może ktoś kiedyś coś takiego robił i ma jakieś materiały.
Internet już cały prześledziłam wzdłóż i w szerz i trochę materiałów już mam.
Ale jak ktoś coś skrywa w swoich zasobach to z miłą chęcią się zapoznam.
Pozdrawiam.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:49:41 am »
Jest taki dość długi wątek,może tu ktoś miał podobne tematy ?

http://forum.darzycia.pl/topic,252.htm

mkkd

• Gość
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 06, 2008, 10:39:16 pm »
Witam Wszystkich. Jestem studentką 3 roku pedakogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Piszę pracę licencjacką na temat : Jakość życia dzieci i młodzieży z oligofazją.
W związku z tą pracą muszę opisać indywidualne przypadki, dwoje dzieci z oligofazją oraz dwoje dzieci zdrowych. Może to być również młodzież.
Osoby, które będą chciały mi pomóc proszę o wysłanie maila na adres mkkd@wp.pl to odeślę wzór opisu. Proszę o pomoc nie tylko rodziców ale również osoby pracujące z takimi dziećmi ponieważ opisu mogą dokonać nauczyciele szkolni jak i inne osoby.
Mam niestety mało czasu bo do środy muszę się z tym wszystkim uporać .
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz prosze o pomoc.

Edit:
Dodaję definicję

Oligofazja - jest to zaburzenie mowy występujące u dzieci (lub dorosłych) upośledzonych umysłowo. Oligofazja zaliczana jest do grupy zaburzeń związanych z niewykształconymi sprawnościami percepcyjnymi. Mowę u takich ludzi charakteryzuje: ubogie słownictwo, monotonna wymowa, agramatyzmy, wadliwa artykulacja, trudność w budowie zdań, głos jest zazwyczaj cichy, lub też odwrotnie - bardzo głośny, mowa przyspieszona lub też nad wyraz zwolniona, występuje echolalia.

Nie przekreśla to jednak szans na opanowanie i odpowiedni rozwój mowy. Zaburzenie leczone jest terapią logopedyczną , która u tych dzieci trwa jednak dłużej niż u ich rówieśników. Zajęcia wymagają krótkich, bardzo zmiennych form pracy gdyż są to dzieci męczliwe, mało wytrwałe, szybko nudzące się. W zajęciach należy łączyć pracę z zabawą.

wiola.b

• Gość
ankieta dla rodziców dzieci niepełnosprawnych licencjat !!
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 26, 2008, 08:36:01 pm »
Witam   ;)

Jestem studentką kierunku nauki o rodzinie na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Obecnie piszę pracę licencjacką na temat: Osoba niepełnosprawna w rodzinie. Interesuje mnie to, w jaki sposób niepełnosprawność dziecka wpływa na życie rodziców. Poznałam różne teoretyczne koncepcje na ten temat. Sądzę jednak, że najlepszym źródłem wiedzy są osoby, które same znajdują się w takiej sytuacji.  Dlatego, jeśli ktoś z Was Drodzy Forumowicze, mógłby odpowiedzieć na moje pytanie była bym wdzięczna!

Serdecznie proszę o pomoc w zdobyciu tej wiedzy, którą wykorzystam jedynie w celach naukowych. Wszelkie wątpliwości i pytania proszę kierować do mnie na adres: b.wiola@o2.pl

ŚCIĄGNIJ ANKIETE

http://www.fileupyours.com/view/191864/ankieta2.doc

WYPEŁNIONE WYŚLIJ NA wiola.b@o2.pl

POTRZEBUJE MINIMUM 30 OSÓB !!!!!!!!!!!!!

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 26, 2008, 10:35:30 pm »
Witaj wiola.b

Zanim ktoś się odezwie z Rodziców i ewentualnie zdecyduje się na wypełnienie ankiety,zapraszam do zapoznania się  z wątkiem
( jak i z całymn forum)

Dziecko niepełnosprawne w rodzinie nasze postawy, problemy..
http://forum.darzycia.pl/topic,5704.htm

Natomiast warto również zapoznać się z wypowiedziami Rodziców,co sądzą
na temat wykorzystania ankiet w celechach naukowych.

http://forum.darzycia.pl/topic,252.htm

Do tego wątku scalę też tematycznie Twoją prośbę

berto45

• Gość
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 28, 2008, 06:22:35 pm »
ja jestem osobą niepełnosprawną,dorosłą,mam córkę,ale pełnosprawną,ale jesli mogę opisać coś o mnie,o niepełnosprawności to służę pomocą.pozdrawiam. :tekno:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:57:28 am »
Ankieta dot.  eutanazji nieuleczalnie chorych maluszków
została scalona tematycznie:
http://forum.darzycia.pl/topic,2303.htm?postdays=0&postorder=asc&start=100

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
choroby metaboliczne i genetyczne i zaburzenia mowy
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 29, 2008, 09:59:57 pm »
Kochani.Kolejny raz liczę na Waszą pomoc.Piszę pracę o zaburzeniach mowy, teraz szukam materiałów do rozdziału o diagnostyce zaburzeń mowy przez róznego rodzaju specjalistów.Mam oczywiście badania słuchu, logopedę, ale szukam diagnozowania w chorobach metabolicznych i genetycznych.W jakich chorobach genetycznych i metabolicznych dochodzi do zaburzeń mowy.Postaram się swoją pracę umiescić w internecie, aby inne matki, których dzieci mają zaburzenia mowy nie szukały po omacku drogi do diagnostyki i rehabilitacji swoich dzieci.Dzięki za informacje.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 29, 2008, 10:48:12 pm »
Podsunę Ci tylko namiastkę
Choroby metaboliczne u dzieci

diagnozowanie w chorobach metabolicznych i genetycznych

A temat masz iście medyczny  :roll:

Offline iwpal

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://iwona-palicka.republika.pl
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 29, 2008, 11:31:09 pm »
wkleję linkę do sasiedniego forum, gdzie jeden z rodziców zadał sobie ogromny trud wyszukania chorób genetycznych, w których występuja zaburzenia rozwoju (w tym mowy)

autyzm a inne choroby
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"

Pozdrawiam
IwonaP.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 30, 2008, 12:18:35 am »
matkakarolina w podanym przez Iwpal linku cześć z tych chorób znajdziesz tutaj,nie twierdszę,że wiecej,ale są też dyskusje dłuższe,może Ci pomogą.

http://forum.darzycia.pl/vf83.htm

http://forum.darzycia.pl/vp139208.htm#139208
27 Luty 2008, 09:53   A K T U A L N Y alfabetyczny wykaz

http://forum.darzycia.pl/topic,311.htm
Choroby genetyczne

I niezawodne google .....

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=+diagnostyka+zaburze%C5%84+mowy+w+chorobach+genetycznych&lr=
 diagnostyka zaburzeń mowy w chorobach genetycznych

Choroby neurodegeneracyjne,a zaburzenia mowy
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Choroby+neurodegeneracyjne%2Ca+zaburzenia+mowy&lr=

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 30, 2008, 07:16:47 pm »
Temat mam Soniu typowo pedagogiczny - praca dyplomowa z oligofrenopedagogiki.Ale nie chcę pisać głupot.Wiele osob (tu ze wstydem powiem, że ja sama ) nie wie, że zaburzenia mowy to przejaw chorób metabolicznych i genetycznych.Zresztą...Do wszystkiego dochodziłam sama.I dziękuję Bogu za to forum i Was.Widzę, że teraz jest już lepiej, ale jeszcze parę lat temu rehabilitacja dziecka do 6 roku życia w moim mieście poprostu nie istniała.Ciągle nie potrafię się pogodzić, że wielu rzeczy nie wiedziałam.Bo gdybym wiedziała to może teraz byłoby lepiej.Może bylibyśmy dalej z rehabilitacją.

Emilka

• Gość
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 03, 2008, 03:10:31 pm »
Zaburzenia mowy występują w nieleczonej fenyloketonurii - choroba metaboliczna, o której  troszkę pisaliśmy na tym forum. Gdybyś potrzebowała więcej informacji, to chętnie Ci pomogę . Zapraszam również na stronkę www.fenylak.webd.pl. Mamy tam też forum.

weisserabe

• Gość
Efekty hipoterapii ankieta prosze o wypełnienie
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 04, 2008, 10:10:42 pm »
Jestem studentką fizjoterapii i prowadzę badania do pracy licencjackiej pt. „Efekty hipoterapii”. Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety, która jest kierowana do rodziców/ opiekunów dzieci              i młodzieży niepełnosprawnej korzystającej z hipoterapii. Ma ona charakter anonimowy a uzyskany materiał zostanie wykorzystany do pracy. Z góry dziękuję!!!!!
http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/1138

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 04, 2008, 11:58:29 pm »
weisserabe, witaj. :kw:
Być może zainteresuje Cię wątek o hipoterapii. Jest tu: http://forum.darzycia.pl/topic,643.htm?highlight=hipoterapia

Jeśli wejdziesz w wyszukiwarkę ( "szukaj " ) Darową i wpiszesz hipoterapia, odnajdziesz wątki, w których temat był poruszany . Najlepiej zaznaczyć , że wyniki mają być wyświetlone jako posty.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach