Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety  (Przeczytany 88158 razy)

Offline lotta

• Nowy użytkownik
  • *
Ojcowie dzieci niep.
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 08, 2005, 10:32:11 am »
Przede wszystkim witam wszystich serdecznie, to mój pierwszy post na forum 'dar życia'
Jestem studentką pedagogiki specjalnej i postanowiłam pisać pracę magisterską na temat ojcostwa w ujęciu ojców dzieci niepełnosprawnych. Mam jednak problem ze sformułowaniem problemów i tym samym tematu, czyli dokładnie nie wiem co mogłabym zbadać, jakim aspektem tego ojcostwa mam się zająć.
Ojcostwem postanowiłam się zająć z racji, że w literaturze jest to tematyka stosunkowo rzadko (w porównaniu do macierzystwa) poruszana,  a jej znaczenie jest przecież niebagatelne.
Badaniom chciałabym ok 5-6 poddać ojców, którzy funkcjonują w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym, za metodę badawczą postanowiłam obrać wywiad pogłębiony (zależy mi na dłuższych narracjach).
Najpierw jednak proszę o pomoc w dookreśleniu problemów jakimi mogłabym się zająć, chciałabym aby była to praca odpowiadająca na istniejące potrzeby, aktualne problemy, a któż może znać je lepiej niż właśnie rodzice niepełnosprawnych dziciaków.
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
lotta

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 08, 2005, 12:45:37 pm »
Witaj na forum.
piszesz:
postanowiłam pisać pracę magisterską na temat ojcostwa w ujęciu ojców dzieci niepełnosprawnych.

oraz:
Mam jednak problem ze sformułowaniem problemów i tym samym tematu, czyli dokładnie nie wiem co mogłabym zbadać, jakim aspektem tego ojcostwa mam się zająć.

Badaniom chciałabym ok 5-6 poddać ojców, którzy funkcjonują w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym, za metodę badawczą postanowiłam obrać wywiad pogłębiony (zależy mi na dłuższych narracjach)

Coś to nie tak. To Ty zdecydowałaś się na taką pracę mgr, powinnaś więc znać zkres dokładnie co chcesz napisać, znać temat.
Nasi ojcowie powinni dostać gotowy zestaw pytań w postaci ankiety.
To Ty będziesz w przyszłości uczyła dzieci, a nasze doświadczenia mogą Ci ewentualnie pomóc- nie odwrotnie.

W moim odczuciu "ojcostwo" to nie tylko ojcowie trwający przy dzieciach niepełnosprawych - to także ojcowie, którzy nie sprostali wyzwaniu. Może warto zająć się tematyką:
Jaki wpływ na rozwój dzieci niep. ma rola ojca w rodzinie i jego
brak.?
Jak wpływa obecność męża w rodzinach mających dzieci niepełnosprawne?
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline lotta

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 08, 2005, 04:35:29 pm »
dziękuję za odpowiedź
zanim jednak ja będę w stanie pomóc, muszę poznać potrzeby i problemy, tak bym mogła na nie odpowiedzieć.

Normalnie proces formułowania tematu jest poprzedzony zapoznaniem się z literaturą, co już uczyniłam, ale jak wcześniej pisałam ojcostwo jest w literaturze często zaniedbywane i nie dostarczyła mi ona wystarczających informacji. Nie liczę na to, że dostanę gotowe tematy tu, na forum. Liczę jednak na sugestie, na zwrócenie uwagi na problemy, których nie znajdę w dostępnej literaturze. Oczywiście mogłabym się oprzeć tylko na literaturze (i być może tak się stanie), ale obawiam się, że moja praca, nie odpowiadając na 'życiowe problemy' byłaby po prostu bezużyteczna. Forum jest dla mnie jednym ze źródeł poznania tematu.
Gotowy kwestionariusz oczywiście zostanie stworzony dopiero gdy dokładnie sformułuję temat i problemy szczególowe.

Co do ojców, którzy nie sprostali... ech właśnie to był mój pierwotny zamysł, ale próby dotarcia do takich mężczyzn, którzy jednocześnie chętnie udzieliliby mi wywiadu nie powiodły się. MNikt nie chciał się podzielić tym doświadczeniem.

pozdr
lotta

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 08, 2005, 04:48:03 pm »
Może pomocnym będzie kącik na forum
Wspomnienia rodziców
Poprzez mamy - dotrzesz do ojców dzieci :D
dr Minczakiewicz w swoich książkach także pisała o roli ojca w rodzinach dzieci niepełnosprawnych.
"Jak pomóc w rozwoju dziecka zespołem Downa"- Poradnik dla rodziców i wychowawców. Wydawnictwo Naukowe Akademii Pedagogicznej, Kraków 2001
ISBN 83-7272-067-8
str. 31-39 rozdział: "Efekty rozwoju dziecka odbiciem jego wychowania"

w "Poczwarce" - Doroty Terakowskiej

znajdziesz tę negatywną stronę ojcostwa
Wszystko Poczwarce
- z mojej starej strony o zD.

Zajrzyj też do wątku: Dziecko niepełnosprawne w rodzinie nasze postawy, problemy

Offline lotta

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 08, 2005, 07:43:45 pm »
dziękuję serdecznie, obie pozycje są mi znane, ale z pewnością zajrzę do kącika wspomnień rodziców,
pozdrawiam
lotta

Offline Piotrek85

• Nowy użytkownik
  • *
Witam,mam na imie Piotrek i prosze was o pomoc
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 17, 2005, 06:52:55 pm »
Na poczatek kilka slow wyjasnienia , moja dziewczyna konczy PEDAGOGIKE SPECJALNA, pisze w tym roku prace licencjacka , potrzebuje do tego duzej ilosci materialow, a rzeczowe informacje sa ciezkie do znalezienia, potrzebuje materialow, wzkazowek ,troszke pomocy.
Czy jakies osoby sa w stanie dostarczyc mi informacje o ktore prosze.
Temat dopisze,tzn.dokleje ogolnie ta praca zwiazana jest z Zespolem Downa. Temat dokleje wkrotce.

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 17, 2005, 07:01:48 pm »
Zespól Downa to tylko nazwa. Nie znając tematu trudno coś blizszego wskazać. W wątkach o zD znajdziesz odsyłacze do literatury, więc z bibliografią nie będzie problemu...a potem do pracy!(oczywiście Twoja dziewczyna).
Mama Oleńki ZD 5 lat i Łukasza 9 lat

Offline Piotrek85

• Nowy użytkownik
  • *
tematy
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 17, 2005, 09:19:31 pm »
to sa tematy ktore mi przekazano:
co to jest zespol downa?
Co to jest studium przypadku?
wywiad.
analiza dokumentow, przeprowadza.
obserwacja.
Pewnie znajac moja dziewczyne sa niekompletne.

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 17, 2005, 09:42:31 pm »
Witaj Piotrek,
jeśli chodzi o wywiad, to jeżeli będzie w formie ankiety to na pewno pomożemy :) ale ankietę musi sama przygotować, my najwyżej możemy podpowiedzieć jeśli wyłapiemy błędy merytoryczne.
Co to jest Zespół Downa, to jest pytanie na które można odpowiedzieć krótko w jednym zdaniu albo napisać książkę, za mało danych.
Analiza dokumentów ale jakich ?
Faktycznie słabo Twoja dziewczyna przygotowana jest do pisania pracy. Ale bardzo proszę zajżyj do działu
Pytania i informacje związane z zespołem Downa
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline jacko

• Nowy użytkownik
  • *
pomóżcie w pracy o FAS
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 19, 2005, 12:14:50 pm »
hej ...witam wszystkich bardzo serdecznie...

Potrzebuję pomocy, obecnie zaczynam pisać pracę licencjacką na temat:
Rozwój umysłowy, rewalidacja i edukacja dziecka niepełnosprawnego intelektualnie z alkoholowym zespołem płodowym....
Jak widzicie temat jest ciekawy, ale nie mam zbytnio materiałów, może ktoś wie gdzie mógłbym znaleźć coś ciekawego????

Offline ane

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 19, 2005, 02:28:05 pm »
Piotr-niech twoja dziewczyna posiedzi więcej w bibliotece-na ten temat jest bardzo dużo książek + także jak napisać pracę i co to jest studium przypadku(skrótem na to się składa m.in opisanie badanego-jego środowiska zewnętrznego, jego predyspozycji, problemów-jak sie one objawiają i jak można je niwelować(terpia itp)
Chrystus chlebem życia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 19, 2005, 05:34:07 pm »
Witaj ponownie - w poniedziałek nawiąże z Tobą kontakt jedna z matek mająca doświadczenie z takim dzieckiem.
Zanim odezwie się ktoś z rodziców -zapoznaj się z już istniejącym wątkiem:
FAS, RAD - Zespół Zaburzeń

jesli są wśród nas inne rodziny-postarajmy się pomóc Jackowi.

Offline iwpal

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://iwona-palicka.republika.pl
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 19, 2005, 08:20:26 pm »
Zobacz na stronie http://www.fas.edu.pl/ i skontaktuj sie p.Małgosią Klecką z Centrum Opieki Zastępczej w Lędzinach.
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"

Pozdrawiam
IwonaP.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 20, 2005, 09:21:49 pm »
sorry ze jestem zlosliwa ale wydaje mi sie ze  praca z dzieci specjalnej troski wymaga zaangazowania czego nie widac

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 23, 2005, 11:09:49 am »
Witam ponownie!
Mam gorącą prośbę. Otóż potrzebuję jeszcze kilku wywiadów. Chętne mamy do udzielenia odpowiedzi mi na pytania proszę o kontakt.
pozdrawiam gorąco!
"Niczego się nie wyrzekać, do niczgo się nie przywiązywać" A. de Mello

Offline karasia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 24, 2005, 04:06:49 pm »
Cześć jeżeli się przydam to chętnie pomogę mam syna z zanikiem mięśni.
Pozdrawiam!
mój mail jest w profilu
Mama Michała 16 lat z dystrofią i Dominika 12 lat

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 24, 2005, 09:46:51 pm »
Piotrek, tak naprawdę na temat samego zespołu Downa jest wiele dostępnych publikacji, materiałów, literatury. Bardzo dużo rzeczowych informacji znajdziesz w wątku podanym przez BasięB - polecam:) Są tam też linki do stron na ten temat i bogaty spis literatury - wystarczy poszukać.

Natomiast jeśli chodzi o informacje dotyczące wywiadu/obserwacji/studium przypadku, czyli opisu poszczególnych metod diagnostycznych, to raczej na tym forum nie ma wielu takich informacji, zresztą nie taki jest charakter tej strony.
Jednak zapewniam Cię, że w bibliotekach/czytelniach są publikacje także na ten temat ...

Na przykład przydatne mogą być takie pozycje:

Szustrowa T. (1987) (red.) Swobodne techniki diagnostyczne. Wywiad i obserwacja. Wyd. UW, Warszawa
Czownicka,A.,Zalewska,M.O obserwacji psychologicznej dziecka-zasady wnioskowania diagnostycznego,w:(red.)3. Kościelska,M.Studia z psychologii klinicznej dziecka
Obuchowska I. (1983) Dynamika nerwic, cz. II, r.1 „Diagnostyka psychologiczna”
Sęk, H. (1998) Społeczna psychologia kliniczna, cz.II „Społeczne uwarunkowania diagnozy klinicznej”
Kościelska, M. (1988) (red) „Studia z psychologii klinicznej dziecka” WSiP

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 14, 2005, 10:49:43 am »
Nadal podtrzymuję swoją prośbę i dziękuję Paniom, które mi pomogły.
Pozdrawiam

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 02, 2006, 10:19:59 am »
Bardzo proszę o kontakt ze mną mamy dziecka niepełnosprawnego ruchowo. Wtedy wyślę mailem pytania dot. przeżyć mamy.
Pozdrawiam wszystkich

Offline siersciuch

• Aktywny Gadacz
    • http://www.Kuba.2q.pl
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 02, 2006, 10:46:38 am »
jeśli będę mogła ci pomóc , proszę przyślij pytania.
wprawdzie kubus szybko nadgania opóźnienie ruchowe, ale jest dalej rehabilitowany - może będę mogla  ci pomóc...nie wiem ?
pozdrawiamy - ewa i kubuś z zesp. Sotosa i niedosłuchem obustronnym - wspomnienia<10 lat> oraz Dawidkiem <2,5 roku>

Offline monika27

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 02, 2006, 11:54:08 pm »
Witam serdecznie
Jestem mamą 9 letniej Arletty z rozszczepem kregosłupa-mała jezdzi na wózku inwalidzkim- jesli tylko bede mogła pomóc z miła chęcia pomoge.
Pozdrawiam

Offline fiolkaa

• Nowy użytkownik
  • *
praca licencjacja- poszukuję osób
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 01, 2006, 02:56:38 pm »
[shadow=cyan]witam! :)  jestem studentką 3 roku, w tym roku piszę prace licencjacką odnośnie (rozwoju) twórczości plastycznej dzieci z zespołem Downa w związku z czym byłabym bardzo wdzięczna za dostarczone mi informacje na ten temat. Szukam osób chętnych do pomocy poprzez udzielanie mi informacji. Z góry dziękuję :) [/shadow]

[glow=cyan]Pozdrawiam.[/glow]

e-mail: wiolka__w@interia.pl

Offline studenci

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://www.ncomp.pl/rehabilitacja/
turnusy rehabilitacyjne
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 09, 2006, 04:00:49 pm »
Witamy!
Jesteśmy grupą studentów-rehabilitantów. Za namową naszej pani Dr z uczelni rozpoczęliśmy badania dotyczące turnusów. Wg nas sporo powinno się zmienić w tej "materii", ale może się mylimy.....dlatego sięgamy do źródeł. Prosimy osoby korzystające z turnusów o podzielenie się z nami swoimi opiniami na naszej stronie:
www.ncomp.pl/rehabilitacja/       Dziękujemy.
studenci

Offline agnieszkas22

• Nowy użytkownik
  • *
prośba o wypełnienie ankiety
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 16, 2006, 07:44:19 pm »
Jestem studentką III roku położnictwa i pisze prace licencjacką na temat
przygotowania rodziny do opieki nad dzieckiem urodzonym z wadami!
Jeśli ktoś z Państwa wyraził by zgode na wypełnienie krótkiej ankiety na
temat przebiego ciąży która zakończyła się urodzeniem dziecka
niepełnosprawnego oraz tego co państwo myślą o opiece jaką państwo uzyskali
to prosze o kontakt

Zależy mi na tym aby poznać Państwa opinie i dowiedzieć się jakie oczekiwania  mają rodzice dzieci niepełnosprawnych!
z góry dziekuje
pozdrawiam
A.S.

:)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 16, 2006, 08:38:35 pm »
agnieszkas22

Tutaj >>>> w wątku,jeśli dobrze pamiętam Rodzice podjeli już jedną dyskusję  :P
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline agnieszkas22

• Nowy użytkownik
  • *
;-)
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 16, 2006, 08:42:23 pm »
To prawda już tu pisałam o na ten temat jakis czas temu ale teraz już robie konkretne badania ;-) i  dlatego chciałam tu zamieścic moja ankiete

pozdrawiam

Offline daria_du

• Nowy użytkownik
  • *
Hipoterapia- proszę o opinie
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 14, 2006, 08:13:53 pm »
Witam serdecznie.
Jestem studentką trzeciego roku pedagogiki specjalnej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia fakultatywne- Hipoterapia, na które uczęszczam, muszę zakończyć pracą badawczą na określony temat. Z tego powodu zwracam się do Państwa. Jeśli Pani/Pana Dziecko uczestniczy w zajęciach z hipoterapii bardzo proszę o opinie na jej temat, z uwzględnieniem pytań:
1. Jak często Dziecko uczestniczy w tej formie terapii?
2. Czy dziecko chętnie w niej uczestniczy?
3. Jakie ćwiczenia na koniu, z koniem są stosowane przy terapii z Pani/Pana Dzieckiem?
4. Które z tych ćwiczeń Dziecko lubi najbardziej?
5. Jak długo Pani/Pana Dziecko uczestniczy w zajęciach z hipoterapii?
6. Czy widzi Pan/Pani efekty?
7. Jaka jest Pani/Pana opinia na temat tej formy terapii?
8. Ze względu na jakie schorzenie Pani/Pana Dziecko uczestniczy w zajęciach z hipoterapii?
Nie muszą Państwo odpowiadać na każde z tych pytań- byłabym wdzięczna za każde przesłane mi słowo czy własne refleksje na dany temat.
Serdecznie dziękuję za pomoc.
Dunajska Daria

Offline olesia

• Raczkujący bywalec
  • **
Konie
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 14, 2006, 10:04:39 pm »
Jestem mamą 4 letniego Piotrusia z wadą genetyczną (dupl. chrom. 8 p21-p23)
Synek ruchowo bardzo sprawny, sam biega, tylko opóźniony intelektualnie
(schorzenie podobne do zespołu Downa)
Oto odpowiedzi:
1. Z hipoterapii korzystamy 1 raz w tygodniu po pół godziny
2. Synek bardzo chętnie uczestniczy z tej formy terapii, cieszy się na sam widok konia
3. Jazda przodem, tyłem do kierunku jazdy, przytulanie się do szyi konia
4. Jazda przodem
5. Jesteśmy 2 sezona na zajęciach (sezon to 5 miesięcy)
6. Efekty w rozwoju ruchowym są jednak korzystamy także z innych form rehabilitacji (basen, ćwiczenia, masaże), więc trudno powiedzieć, czy sama hipoterapia tyle dobrego zrobiła
7. Oswaja dziecko ze zwierzętami, uczy równowagi
8. JW. pisałam, opóźnienie psychoruchowe związane z wadą genetyczną

W razie dodatkowych pytań pisz: olesia3@o2.pl

Ola
olesia

Offline marias52

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 14, 2006, 10:52:47 pm »
Witaj Daria-du
Myślę zeby praca była rzetelna, to powinnaś pobyć trochę na hipoterapi i poobserwowac, "jak to działa", dopiero póżniej można uzupełnic wypowiedziami opiekunów. Praca na szybko nie jest pracą konkretna.Ja z moją Iza korzystam z tej formy rehabilitacji już 11 lat prawie.
Pozdrawiam

Offline daria_du

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 15, 2006, 01:12:33 pm »
Cytat: "marias52"
Witaj Daria-du
Myślę zeby praca była rzetelna, to powinnaś pobyć trochę na hipoterapi i poobserwowac, "jak to działa", dopiero póżniej można uzupełnic wypowiedziami opiekunów. Praca na szybko nie jest pracą konkretna.Ja z moją Iza korzystam z tej formy rehabilitacji już 11 lat prawie.
Pozdrawiam

Witam Marias52.
 Prócz serii zajęć teoretycznych miałam okazję także "pobyć trochę na hipoterapii i poobserwować jak to działa". Nie rozumiem skąd wniosek iż praca tworzona jest "na szybko".
Istotą projektu badawczego jest, jak sama nazwa wskazuje, element badawczy. Ja, w mojej pracy, z założenia opieram sie na badaniach ilościowych (które są oczywiście jedynie częścią całej pracy)- zależy mi więc na jak największej ilości odpowiedzi na dane pytania, opinii na dany temat. Fizycznie nie jestem w stanie dotrzeć do dużej ilości dzieci uczęszczających na zajęcia z hipoterapii, dlatego też znalazłam się tutaj i poprosiłam o pomoc.
Pozdrawiam sredecznie
Dunajska Daria

Offline gnot

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 18, 2006, 02:07:28 pm »
Witam, jestem studentką 5 roku pedagogiki i piszę pracę magisterską na temat seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie, rodziców bądź opiekunów czy nauczycieli osób niepełnosprawnych ntelektualnie, którzy mogliby mi pomóc poprzez wypełnienie ankiety, bardzo proszę o kontakt mailowy gnot@tlen.pl Pozdrawiam Magdalena Kozłowska

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 18, 2006, 02:51:02 pm »
Witaj daria_du

Prócz serii zajęć teoretycznych miałam okazję także "pobyć trochę na hipoterapii i poobserwować jak to działa".

Byłoby miło,gdybyś i Ty mogła się podzielić własnym doświadczeniem z hipoterapii
w wątku:
Hipoterapia

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 18, 2006, 02:58:48 pm »
Witaj gnot

Zanim znajdą się chętni do pomocy.
Zapraszam do wątku i zapoznanie się z dyskusjami
Edukacja seksualna osób z upośledzeniem umysłowym
Może sama się przyłączysz do dyskusji i dodasz coś od siebie ?

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 30, 2006, 10:25:48 am »
Katarzynka napisała   w wątku
Piszę pracę na specjalizację i mnie dołuje fakt, że rodzice nie chcą się zgodzić na opisanie dzieci... , bo proszę o udostępnienie badań lekarskich. Na badanie, diagnozę ok, ale już pokazać dokumentacji medycznej nie chcą...  Sama już nie wiem, gdzie szukać.... A czas nieubłaganie biegnie....

Może ktoś z Was jest chętny pomóc Katarzynce?

Offline Aniela

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 30, 2006, 01:56:12 pm »
A czego a dokładnie kogo jej potrzeba ? Może mogę pomóc.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 30, 2006, 07:00:19 pm »
Katarzynka potrzebuje  dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym porozumiewającego się werbalnie, którego rodzice zgodziliby się udostępnić dokumentację medyczną.

Myślę,że sama Katarzynka napisze więcej.

Offline Aniela

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 30, 2006, 10:17:17 pm »
To ja odpadam; "Takiego egzemplarza nie posiadam w swojej kolekcji"

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 31, 2006, 09:48:48 pm »
Proszę o pomoc. Potrzebuję do przeprowadzenia badań logopedycznych i napisania studium przypadku dziecka lub osoby dorosłej z DPM z Kielc lub okolic. Osoba musi porozumiewać się za pomocą mowy, metody alternatywne niestety odpadają.
W zamian oferuję program terapii i darmowe zajęcia.

Pozdrawiam!
Katarzyna

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 31, 2006, 10:02:57 pm »
Katarzynko po raz pierwszy spotykam sie z tak wspaniałą forma wymienną. Moja Monia była już wiele razy "udostępniana" ale nigdy nikt nie zaoferował nam czegoś wzamian :) Mam nadzieje, ze szybko zdnajdziesz odpowiednie dziecko. Bedzie to z korzyścią dla obu stron. Niestety z moją córeczką nie mogłabyś porozmawiać. No i nie mieszkamy w Kielcach... Pozdrawiam

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 31, 2006, 10:14:08 pm »
Cytat: "Katarzynka"
Proszę o pomoc. Potrzebuję do przeprowadzenia badań logopedycznych i napisania studium przypadku dziecka lub osoby dorosłej z DPM z Kielc lub okolic. Osoba musi porozumiewać się za pomocą mowy, metody alternatywne niestety odpadają.
W zamian oferuję program terapii i darmowe zajęcia.

Pozdrawiam!
Katarzyna

Jezeli Warszawa to też "okolice" :-)
to my syn z chęcią pomoże
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 01, 2006, 06:36:04 pm »
Dziekuję  Ula, dzięki Darek, ale niestety trochę zbyt daleko... :(
Jeśli nikogo nie znajdę w przyszłym tygodniu odezwę się jednak i skorzystam z Waszej wspaniałomyślnej oferty!!! :D

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 01, 2006, 06:39:45 pm »
Dziękuję renek za miłe słowa! Niestety ja juz nie jestem taką optymistką, bo szukam już dwa tygodnie... Rodzice nie chcą się zgadzać na udostępnienie mi dokumentacji medycznej, bo na badania godzą się bez problemu... Szkoda zapewniam przeciez pełną anonomowość (w pracy podaje tylko imie i wiek badanej osoby) i dyskrecję (to mój zawód - nie obnoszę plotek!!!)

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 09, 2006, 04:26:05 pm »
To znowu ja - znacie mnie tutaj, wiec przedstawiać się chyba nie muszę? :D
Prośba do rodziców dzieci z mózgowym porazeniem.
Raz jeszcze zwracam sie z prośbą w związku z praca która piszę (związki rozwoj mowy - DPM) prosze w miare możliwości o przesłanie na Pw epikryz szpitalnych, opisów badań neurologicznych, tomografii, rezonansu, EEG, diagnoz neurologicznych waszych dzieci (bez nazwisk, tylko płeć i wiek)

Co z tego, że mam dzieci do badań, kiedy nie wiem jak mam napisać "medyczna część" pracy bez udostepnienia mi dokumentów...
Prosze o pomoc...

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:28:40 pm »
Co z tego, że mam dzieci do badań, kiedy nie wiem jak mam napisać "medyczna część" pracy bez udostepnienia mi dokumentów...
Prosze o pomoc...

Katarzynko,czy zgłosił się ktoś z rodziców ?

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 11, 2006, 01:01:41 pm »
Tak, Ulka.

Ulu, raz jeszcze pięknie dziękuję za pomoc!  :kw:
Panie Darku serdeczne podziękowania za wczorajszą rozmowę!  :)

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 11, 2006, 09:41:08 pm »
Katarzynko, cieszymy sie że mogliśmy pomóc
jutro rano wyślę priorytetem
reszta w mocy "Poczty Polskiej"
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Mamy dziecka niepełnosprawnego ruchowo
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 13, 2006, 04:41:46 pm »
Apeluję ponownie do mam dziecka niepełnosprawnego ruchowo.
Proszę o kontakt kobiet, które mogłyby mi odpowiedzieć na pytania związane z ich przeżyciami.
Wcześniej do pracy licencjackiej pomogło mi dużo kobiet z tego forum. Teraz piszę pracę mgr i również liczę na pomoc.
Szczegóły wyjaśnię w mailu, kobietom zainteresowanym.
Bardzo proszę o szybki kontakt!
Potrzebuję jeszcze tylko 1 wywiadu.
Pozdrawiam!
Julita

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 13, 2006, 07:32:22 pm »
:turn-l:

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 14, 2006, 11:06:31 am »
Pani Ulo...
Proszę podać swego maila, bo nie mogę napisać prywatnej wiadomości:/
Pozdrawiam

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 10, 2006, 10:17:08 am »
aga.rk napisała w wątku:
» Rodzeństwo dzieci niepełnosprawnych
A ja mam do Was takie pytanie... Piszę właśnie pracę licencjacką o stosunku dzieci niesłyszących do ich słyszącego rodzeństwa... Może ktoś z Was ma dziecko niesłyszace lub niedosłyszące w wielu 4 kl SP - koniec szkoły ponadgimnazjalnej, które mogłoby mi pomóc i wypełnić prostą ankietę? Bardzo interesuje mnie w jaki sposób dzieci niepełnosprawne (no, a z racji tego, ze jestem na surdopedagogice to szczególnie niesłyszące) dogadują się ze swoim zdrowym rodzestwem, jak spędzaja z nimi czas i czy czują, ze ich zdrowe rodzeństwo jest w jakiś sposób lepiej traktowane. OPbiecuję Wam podzielić się wnioskami z moich badań. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam
Agnieszka

Nowy temat
http://forum.darzycia.pl/vp102883.htm#102883

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach