Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety  (Przeczytany 87419 razy)

Offline dorota jasiulewicz

• Nowy użytkownik
  • *
Prośby o pomoc w pracy,badaniach,ankiety
« dnia: Marzec 25, 2003, 09:01:06 pm »
Kochane Mamy !!!lol:   :!:

To znowu ja. Jakiś czas temu pisałam że szukam odważnych Mam dzieci z klas I-IV których pociechy są niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, które zdecydowałyby się wziąć udział w badaniach na temat poziomu optymizmu, problemów z jakimi boryka sie niejedna z Was. Nie chcę pisać pracy, która mówi o wszystkim i o niczym. Chciałabym żeby była prawdziwa, żywa. Pomyślałam sobie że gdyby wyszło mi to wszystko to warto byłoby gdzieś to opublikować, pokazać światu, bo to naprawdę bardzo interesujący temat, a przede wszystkim poruszający. Jeżeli jest ktoś kogo ten temat interesuje, to proszę o kontakt. Dorota. :P [/b]
pozdrawiam, dorota jasiulewicz

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline olga

• Nowy użytkownik
  • *
Szanowni Rodzice!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2003, 10:04:55 pm »
Jestem studentką V roku pedagogiki specjalnej. W Katedrze Ped. Specjalnej na AP w Krakowie piszę pracę magisterską pt. "Pomoc dziecku niepelnosprawnemu i jego rodzinie w drodze profilaktyki i wczesnej interwencji".

Ze względu na to, że jesteście Państwo osobami najbliżej związanymi z dzieckiem, a także mającymi styczność z różnego rodzaju instytucjami, których zadaniem jest pomaganie małym dzieciom i wspomaganie ich rozwoju, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w gromadzeniu informacji dotyczących systemu wczesnej opieki nad dziećmi.

Będę wdzięczna za podzielenie się swoją wiedzą i wypełnienie kwestionariuszy. Są one anonimowe, a dane z nich pozyskane będą wykorzystane tylko i wyłącznie do napisania pracy.

Z przyjemnością również przyjmę wszelkie załączone uwagi i wskazówki dotyczące kwestionariusza – są one dla mnie niezmiernie cenne, ze względu na Państwa doświadczenie. Mam nadzieję, że przy Państwa pomocy uda mi się dokładnie określić stan i efektywność działania systemu wczesnej interwencji.

Ponieważ ankieta zawiera wiele pytań nie umieściłam jej na forum. Jest ona do ściągnięcia pod adresem:
http://www.wczesnainterwencja.prv.pl/rodzice.doc

Wypełnioną ankietę proszę przesłać na e-mail: olgafm@o2.pl
Każda wypełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota i bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy zdecydują się mi pomóc.

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Michał opracowuje ogród dla niep- prośba do rodziców
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2003, 03:03:50 pm »
Witam wszystkich.
Mam ogromną prośbę do wszystkich internautów niepełnosprawnych jak i ich rodzin i opiekunów.

W imieniu Michała:

"Jestem studentem 3 roku architektury krajobrazu, w związku z moją pracą magisterską prosze was o pomoc.

Opracowuję ogród dla niepełnosprawnych i chciałbym uzyskać informacje od was jak wyobrażacie sobie ogród i co na przykład chcielibyście aby się w nim znalazło.

Wasze opinie i oczekiwania bardzo pomogłyby mi w projekcie takiego ogrodu.
Piszcie na mój mail
yattazania@poczta.fm

Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Michał"
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Majka

• Nowy użytkownik
  • *
Pomóżcie w szukaniu informacjii!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2003, 10:10:03 pm »
:D Czeœć. Mam na imię Majka! wczasie serfowania po internecie poszukujšc pewnych informacji natrafiłam na waszš stropnę. Jest SUPER!!! nie wiedziałam że taka stronka istnieje. Ale do rzeczy. Jestem studentkš 3 roku i pisze obecnie prace licencjackš na temat turystyki osób niepełnosprawnych. a szczególnie o mózgowym porażeniu dziecięcym, urazie rdzenia kręgowego, autyŸmie dziecięcym, chorobie Downa. Bardzo pilnie potrzebuje jakieœ informacje, a może chistorię choroby czy coœ takiego. Potrzebne mi sš  też informacje jak takie osoby spędzajš czas wolny, uprawiajš turystykę. może ktoœ ma jakiœ program obozu rehabilitacyjnego?? Będę bardzo wdzięczna jeżeli mi ktoœ pomoże bo niestety nie mam za dużo czasu. A wydaje mi się, że jeżeli napisze coœ takiego w pracy to stanie się ona bardziej wartoœciowsza. MARDZO PROSZE O POMOC. Jeżeli ktoœ jest z Rzeszowa i chciałby mi pomóc to bardzo chętnie się z nim zobacze. DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!

Offline Majka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2003, 08:01:26 pm »
zapomniałam podać swojego meila: jest to
marynuszka@poczta.onet.pl

Offline Aga moki

• Nowy użytkownik
  • *
Badanie usług Internetowych-ankieta do pracy mgr
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2003, 01:18:33 am »
Uprzejmie proszę o uważne przeczytanie pytań oraz udzielenie na nie szczerych odpowiedzi.
Umożliwi to autorowi ankiety odpowiednią analizę materiału badawczego oraz pozwoli na wysunięcie odpowiednich wniosków na przyszłość.

Dziękuję za czas poświęcony na wypełnienie ankiety
Z poważaniem autor ankiety
Agnieszka Kwestarz

Badanie satysfakcji z usług jakie umożliwia Internet, oraz związane z nim oczekiwania osób niepełnosprawnych (Załącznik 1)

Ankieta przeznaczona dla osób niepełnosprawnych
(ankieta jest anonimowa)

Proszę o wybranie i zaznaczenie odpowiedniej odpowiedzi. Jeśli będzie taka potrzeba to proszę wybrać więcej niż jedną odpowiedź.

1.   Czy korzysta Pan (Pani) z Internetu przez komputer?

a)   własny,
b)   gościnnie,
c)   w pracy,
d)   inne,

2.   Od jak dawna korzysta Pan (Pani) z Internetu? (proszę podać w latach)

3.   Czy Internet jest dla Pana (Pani) jedną z ważnych form kontaktów z innymi ludźmi?

a)   tak,
b)   nie,
c)   nie wiem,
d)   inne,

4.   Z której usługi/usług Internetowych korzysta Pan (Pani) najczęściej?  

a)   poczta e-mail,
b)   grupy dyskusyjne,
c)   IRC,
d)   chat rooms,
e)   telefonia Internetowa,
f)   inne,

5.   Jak często korzysta Pan (Pani) z danej usługi/usług?

a)   codziennie,
b)   co 2-3 dni,
c)   co 4-7 dni,
d)   rzadko,
e)   inne,

6.   Czy uważa Pan (Pani) że Internet daje możliwości integracji między ludźmi?

a)   tak,
b)   nie,
c)   w pewnym sensie,
d)   inne,

7.   Co uzyskał/a Pan (Pani) dzięki Internetowi?

a)   pomoc,
b)   pracę,
c)   możliwość edukacji,
d)   przyjaźń, miłość,
e)   inne,

8.   Czy posiada Pan (Pani) własną stronę WWW?

a)   tak,
b)   nie,
c)   jest w trakcie tworzenia,
d)   inne,

9.   Czy Internet wykorzystuje Pan (Pani) głównie do?

a)   samorealizacji,
b)   ciekawego spędzania czasu,
c)   pracy zarobkowej,
d)   poznawania ludzi,
e)   inne,

10.    Jaka jest rola Internetu w Pana (Pani) życiu?

a)   bardzo duża,
b)   duża,
c)   średnia,
d)   niewielka,
e)   inne,

11.    Czy obecnie  korzystając z Internetu Pana (Pani) życie zmieniło się i stało się łatwiejsze, przyjemniejsze?  

a)   tak,
b)   nie,
c)   w pewnym sensie,
d)   inne,

w ankietcie tam gdzie jest odpowiedż "inne" zostawiłam miejsce na uzupełnienie. Zależy mi na tym, żeby respondenci wymienili również inne odpowiedzi w tym miejscu

Bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i przesłanie jej na adres:

Agnieszka Kwestarz
moki@poczta.fm

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2003, 01:02:01 pm »
Aga zrobiłam te ankietę w htm - może łatwiej będzie respondentom udzielić Ci odpowiedzi.
Ankieta - kliknij skopiuj i odpowiedz na adres
Agnieszka Kwestarz
moki@poczta.fm

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Ankieta- SM, mpd., uszk. rdzenia kręgowego
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2003, 05:47:09 pm »
32. [10.18.2003 15:39]
Katarzyna
katmaz@o2.pl

Jestem studentką V roku pedagogiki specjalnej i pisze pracę magisterską na temat poczucia sensu życia, systemu wartości i radzenia sobie z problemami osób chorych neurologicznie. Czy jest ktoś z SM, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, lub dziecięcym porażeniem mózgowym, kto zechciałby uczesniczyć w moich badaniach i wypełniłby kilka ankiet.

/Przeniesione z Księgi Gości serwisu/

Offline cabalka

• Nowy użytkownik
  • *
ankieta o funkcjonowaniu psychospołecznym osób z zD
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2003, 10:32:42 pm »
Witajcie. Jestem studentką pedagogiki i piszę pracę mgr o funkcjonowaniu psychospołecznym osób z zespołem Downa. Jeżeli ktoś chciałby odpowiedzieć na parę pytań zawartych w mojej ankiecie badającej stosunek społeczeństwa do tych osób - zapraszam. Mój e mail    cabalka@poczta.fm

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2003, 01:47:54 am »
Jeśli masz mozliwość- umieść swoją Ankietę w Necie i podaj link na forum do ściągnięcia.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Chcesz pomóc w pracy mgr o zD -ankieta
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2004, 08:50:53 pm »
Witam serdecznie

Jestem studentką V roku oligofrenopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Piszę w tym roku pracę magisterską na temat rodzin dzieci z zespołem Downa. w mojej pracy skupiam się głównie na pierwszym okresie po narodzeniu dziecka, na przeżyciach towarzyszących narodzinom, sposobie informowania rodziców przez lekarzy oraz na stopniowym adaptowaniu się do sytuacji wyjątkowego rodzicielstwa.

Chciałabym bardzo,aby moja praca nie była tylko suchym zbiorem różnych podejść i koncepcji dotyczących tego tematu, ale by bazowała ona na doświadczeniach konkretnych rodzin, by ukazywała indywidualizm w przyjmowaniu dziecka i odnajdowaniu sie w sytuacji bycia jego rodzicem.

stąd też wynika moja ogromna prośba, aby zgodzili się Państwo pomóc mi w części badawczej mojej pracy. chciałabym prosić, aby wypełnili Państwo Kwestionariusz,który dołączam w załączniku oraz, by odpowiedzieli mi Państwo na pytania zamieszczone w wywiadzie.

Jeśli jest to możliwe chciałabym,aby oboje rodzice wypełnili swoje kwestionariusze oraz razem odpowiadali na pytania z wywiadu.jeśli jednak tylko jedno z Państwa zechce wziąć udział,będzie mi równie miło.

Zdaję sobie sprawę, że moja prośba wymaga od Państwa nie tylko poświęcenia swojego czasu, ale rownież trudu związanego z wracaniem myślami do bardzo nieraz bolesnych wydarzeń z przeszłości.

Mam jednak nadzieję, iż mimo to, zechcą Państwo mi pomóc, opowiadając swoją historię.

Ja ze swej strony obiecuję dojrzałość, wrażliwość i wnikliwość w analizowaniu i opracowywaniu Państwa odpowiedzi, oraz, oczywiście, anonimowość.

Jeśli będą Państwo zainteresowani wynikami, które opracuję w mojej pracy, bardzo chętnie się nimi podzielę.

Mm nadzieję, że zebrana przeze mnie wiedza, oraz Państwa doświadczenia pomogą kiedyś komuś piękniej i mniej boleśnie odnajdować się w sytuacji bycia rodzicem dziecka z zespołem Downa.

W Kwestionariuszu znajdują się stwierdzenia dotyczące bycia w Stowarzyszeniu, w założeniu chodziło mi o Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osob z zespołem Downa "Bardziej Kochani", z którym wspołpracuję w ramach pisania tej pracy. Jeśli jednak są Państwo w jakimś analogicznym Stowarzyszeniu, to proszę w odpowiedzi odwołać się do niego. Jeśli zaś nie są Państwo w żadnej tego typu organizacji, to proszę ten punkt po prostu pominąć.

W pytaniach do wywiadu proszę natomiast skupić się tylko na pytaniach,ktore dotyczą Państwa sytuacji, gdyż wywiad jest dość rozległy, po to, aby poruszyć jak najwięcej zagadnień i dostosować je potem do indywidualnej sytuacji każdej z rodzin.

Wpełnione Kwestionariusze i odpowiedzi na pytania z wywiadu proszę przysyłać na mó adres e-mailowy:
kamisia_w@o2.pl
lub
starekino@wp.pl

Ps. jeśli mają Państwo przyjaciół i znajomych z dzieckiem z zespołem Downa,którzy chcieliby uczestniczyć w tych badaniach,proszę o udostępnienie im narzędzi badawczych,które wysyłam  w załączniku, bądż też o umożliwienie mi kontaktu z tymi rodzinami, oczywiście, jeśli wyrażą na to zgodę.

Ps1. Państwa adresy mailowe znalazłam na stronie Forum Dyskusyjnego dot. zD i pozwoliłam sobie do Państwa napisać licząc na pomoc i współpracę.Jeśli nieopatrznie napisałam również do kogoś, nie będącego rodzicem, to przepraszam za zamieszanie;)

jeszcze raz bardzo serdecznie proszę o pomoc i czekam na odpowiedź z nadzieją, że ją otrzymam;)

ciepło pozdrawiam
Kamila Wójcicka"

2 załączniki będą udostępnione u mnie
Sonia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2004, 02:31:18 pm »
Witaj Kamisiu,
szkoda że nie mogę ci pomóć,
ale nie jestem w tym temacie za dobra,
trochę więcej wiem o mpd. i jak tylko mogę pomagam piszącym- proszącym studentom
myślę ze znajda się na forum rodzice którzy zechcą Ci pomóc- ty przeciez potem będziesz uczyć nasze dzieci
pozdrawiam i życzę powodzenia
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2004, 03:34:01 pm »
Jutro będzie u mnie Prezes Stow dla dzieci z zD -podam także informacje i prośbę.

Offline baha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2004, 03:55:08 pm »
Chętnie pomogę Kamilii
mama to najtrudnieszy zawód na świecie... ale nie ma lepszego
Antoś/6,5/zD

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2004, 05:02:13 pm »
Szloda, że i ja nie mogę pomóc. Ale fajnie jest przeczytać o tak wspaniałych ludziach, którzy chcą chętni pomagać naszy dzieciom. Mogę Ci tylko powiedzieć, że mój synek nie na ZD ale ma zespół wad wrodzonych. A po porodzie usłyszałam od pani doktor: "żebym się do dziecka nie przyzwyczajała bo wcześniej czy później i tak umrze". Po jakimś czasie przychodziła i mówiła: "że to kwestia czasu, minut godzin, dni". Dziś Hubercik ma skończone dwa lata, dużo choruje ale jest z nami z czego się bardzo cieszymy. Pozrdawiam.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Ekspresja plastyczna -poszukuję materiałów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2004, 06:40:12 pm »
W imieniu "Ani F", która nie mogła do końca dokonać rejstracji u nas - proszę o pilną informację:

Studiuję oligofronopedagogikę.
Pilnie poszukuję materiałów o ekspresji plastycznej.

Ponieważ nie mam stałego dostępu do Netu - proszę o pozostawienie informacji na forum lub do Soni.

Pozdrawiam wszystkich rodziców i użytkwoników tego Forum.
Ania Falka

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2004, 07:36:05 pm »
Mam książkę Marii Piszczek "Terapia zabawą, terapia przez sztukę (wybrane zagadnienia i metody)", Wa-wa 2002 .
Spis treści do części II: Wprowadzenie, 1-Czym jest twórczość osób uposledzonych umysłowo?, 2. Ruch, muzyka i improwizacja, 3. Słowa (intonacja i gesty), 4. Nazwy kolorów (intonacja i gesty), 5. Kolory, 6. Bazgroty, 7. Dotyk i rzeźba , 8. Spostrzeganie siebie, 9. Praca w parach, 10. Zajęcia grupowe, 11. Wspomnienia z dzieciństwa
+ Suplement: Maria Piszczek -Nasze emocje często nas ..zaskakują; Radzisława Różycka - Art-terapia; Jacek Kielin - Żywioły i pory roku; Felicyta Krawczyk - Kolorowe tygodnie w szkole życia
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2004, 07:41:25 pm »
"mamwika" serdecznie dziękuję. Jutro Ania będzie u nas (u Moniki)- przekażę jej.

A może mogły byście się spotkać między wykładami :D
Zastukamy do Ciebie jutro jeśli pozwolisz.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Proszę o kontakt matek dzieci niepełnosprawnych ruchowo
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2004, 11:35:46 am »
Jestem studentką. Pisze pracę na temat "Przeżycia matki dziecka niepełnosprawnego ruchowo". Prosze o kontakt kobiet, które miały by czas i ochotę odpowiedzieć mi na kilka pytań, które wyślę mailem.
Jeszcze raz proszę o kontakt.
Pozdrawiam
"Niczego się nie wyrzekać, do niczgo się nie przywiązywać" A. de Mello

Offline martek40

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 04, 2004, 12:13:58 pm »
Witam!Jestem mamą 2-letniej Asi z RKiW.Chętnie odpowiem na Twoje pytania,jeśli mogę pomóc.Pozdrawiam serdecznie.

Offline agniecha

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 04, 2004, 01:38:22 pm »
Hej ja też chetnie pomogę.
Agniecha

Offline Agaga

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 04, 2004, 03:10:19 pm »
Witam jeżeli jesteś zainteresowana to czekam na info.
Kamilek 2 Latka i 7 mies   RiW

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://asior71.w.interia.pl/
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2004, 04:01:13 pm »
Oczekuję pytań, pomogę z przyjemnością :D
Pozdrawiam Asia, mama Patryka (10) i Pawła (9)-mpd

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2004, 09:37:26 pm »
Jestem mamą 3 letniego Michałka z zespołem Downa jeśli mogę to chętnie pomogę.
Pozdrawiam serdecznie
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline ulcia

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://members.chello.pl/p.chruscik/
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 04, 2004, 11:16:29 pm »
Witam,
jestem mamą dwutelniej Zuzanki z rozszczepem kręgosłupa i wodoglowiem. Chętnie odpowiem na pytanka.
Ula Ch. mama Zuzi z RiW

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2004, 07:11:11 am »
Witam:)
Jestem bardzo wdzięczna ze odpowiedź:)
Porozsyłam maile z pytaniami.
Pozdrawiam gorąco
Julita

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 05, 2004, 07:34:08 am »
A ja chętnie się dowiem o co chcesz zapytać
i jakie jest twoje zdanie na ten temat ?

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 05, 2004, 08:23:59 am »
Moja Asia jest wózkowiczem, chętnie odpowiem na pytania.
Pozdrawiam

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 05, 2004, 10:51:35 am »
DO MARCINNA...
Tak jak pisałam wcześniej tytuł pracy brzmi "Przeżycia matki dziecka niepełnosprawnego ruchowo".
Więc chcę zapytać jakie ma przeżycia takowa mama;)
Na ten temat nie ma się zdania. To są tylko albo aż przeżycia.Sama jestem niepełnosprawna i mam siostrę niepełnosprawną ruchowo.
Jeszcze raz dziękuję za odezwę.Porozsyłałam maile i teraz tylko czekam na odpowiedzi:)
Dziekuję

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 05, 2004, 12:13:46 pm »
Ja takze służę pomocą i odpowiem na każde pytanie.
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2004, 03:05:44 pm »
rozumiem, że dzieci z probówki, a funkcja ojca nie występuje. hmmm to ciekawe.  :roll:

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2004, 04:06:26 pm »
Nie wiem czy Pan wie na czym polega pisanie pracy czy to licencjackiej czy to mgr. Promotor określa (pomaga określić)jasne kryteria.Są różnice między przeżyciami matek a ojców.Nie wątpię że ojcowie równie bardzo to przeżywają, ale ja musiałam to skategoryzować bo bym miała pomieszaną pracę.Ja musze te przeżycia złączyć jakoś w kupę i je określić. Niestety ale mężczyźni by tu namieszali;)
Pozdrawiam wzystkich mężczyzn i kochających ojców!

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2004, 07:21:10 pm »
Promotor mojej żony mówił, że pisanie pracy to
przepisywanie z grubego w cieńsze.  :wink:
Ale jednak możnaby we wnioskach zauważyć istnienie
ojców, którzy jak widać traktowani są wyłącznie
instrumentalnie.  :roll:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2004, 07:29:48 pm »
A ja popieram wypowiedź Marcinam - nei tylko matki sa istotne w rozwoju dzieci.
Ogromna rola spada na oboje rodziców (nie tylko matki).

Offline martek40

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2004, 10:59:49 pm »
Drogi Marcinku!Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia.Skoro czujesz się,jako ojciec,dyskryminowany przez pewien krąg kobiet,napisz koniecznie pracę "Przeżycia ojca dziecka niepełnosprawnego ruchowo".Jak by nie było masz na ten temat bardzo dużo do powiedzenia.Opublikuj,chętnie poczytamy.A Ty J.nie daj się!Pozdrawiam serdecznie.

Offline ewa0002

• Podglądacz
  • *
Poszukuję informacji
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2004, 11:32:48 pm »
Marcin to pewnie tzw.  Ojciec-Polak (męski odpowiednik Matki-Polki).Egzemplarz rzadki, aczkolwiek spotykany.   :lol:

Offline klon405

• Nowy użytkownik
  • *
Gdzie sa ojcowie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2004, 02:53:08 pm »
studiujesz medycyne a zastsnow sie ze sa tez ojcowie co sami borykaja sie z problemami nie tylko obraz matki ale i obraz ojca
na marginesie popytaj w szpitalach w klinikach popatrz na cierpienia innych wtedy zastanowisz sie ze taki post jest moim zdaniem nie na miejscu .
kontakt z ludzmi na zywo ma chyba w twojej pracy sens
Pozdrowienia dla dzieciakow
ojciec 3 letniego Kubusia z mpd

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 06, 2004, 05:21:04 pm »
Jeżu! A czemu nie na miejscu? Czy dervish zrobiła coś złego prosząc tu o pomoc? Skoro interesują ją odczucia matek to logiczne jest, że o odpowiedź na pytania prosi matki.
Wypowiedź Marcina odebrałam jako taką z przymróżeniem oka, ale Twoja klonie405 troszkę mnie już zadziwiła.
Jestem przekonana, że praca na temat odczuć ojca byłaby o wiele ciekawsza, ale dziewczynie chodziło akurat (pech!) o matki.
Jakby spytała o odczucia rodzeństwa, też byście się buntowali?  :wink:

Za ojców się nie będę wypowiadać, ale jeśli moja pomoc na coś Ci się przyda dervish, to jestem do dyspozycji.
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2004, 05:37:38 pm »
to nie wina autorki wątku, ale promotorki.
Jak można nie brać pod uwagę obojgu rodziców?
Rola rodziców powinna być - nie samej matki.

Offline Kubisia

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 06, 2004, 07:00:14 pm »
ała

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 06, 2004, 08:04:46 pm »
Jestem mama 20 mies Radusia(z.Westa) chętnie odpowiem na Twoje pytania. Czekam na e-mail.

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2004, 09:10:56 am »
Nie ma co robić afery. Dziewczyna poprosiła o pomoc, a chyba m.in. po to jesteśmy w sieci. Ma konkretny temat i musi zebrać konkretne materiały na ten temat. Czytam i cieszą mnie posty typu - "Chętnie podzielę się doświadczeniami..." i o to chyba chodziło.

A tak na marginesie tego, co napisała ewa0002, to jeszcze są egzemplarze typu "Dziadek Polak"  :D
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 07, 2004, 11:55:19 am »
Może jeszcze powinnam pisać przeżycia ciotek, wyjków,babci itd.?Jak pisałam wcześniej miałabym spory bałagan w pracy! To jest praca z psychologii fenomenologicznej i chodzi tu o przeżycia!A różni ludzie w różny sposób przeżywają! Inaczej przeżywają to matki inaczej ojcowie inaczej siostry!Sama jak pisałam jestem siostrą niepełnosprawnej dziewczyny i bardzo to przeżywam ale inaczej niż moja mama i inaczej niż mój tato!
A mi chodzi o przeżycia matki i basta!
Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli.
I pozdrawiam gorąco

Offline ewa0002

• Podglądacz
  • *
Poszukuję informacji
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2004, 10:13:52 pm »
Ja również chętnie pomogę.
Mama  Piotrka lat 17 z RiW.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 11, 2004, 08:40:40 am »
Witam!
Chylę się nisko tym, którzy obiecali mi pomóc:)czekam na maile:)
Pozdrawiam gorąco

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 11, 2004, 12:22:31 pm »
Nie wiem, czy oczekujesz pomocy ode mnie, ale ja maila nie dostalam, wiec dlatego nie odpowiadam. Pozdrowiena. :D

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 11, 2004, 12:30:13 pm »
Jeśli mi umklnęło to już przesyłam pytania.
I przypominam tym, którzy mieli odesłać;)
P.S. Czym jest życie? Według Was? Ja już nie wiem. Mojej znajomej, z którą przeprowadzałam wywiad na temat syna niepełnosprawnego, zginął mąż w wypadku...
Pozdro...

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2004, 12:31:03 pm »
aha...asiorek nie mam Twojego maila...

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:27:05 pm »
Przepraszam, ale byłam pewna, że w profilu podałam. Już się poprawiam. Odpowiedzi postaram się udzielić  jutro, bo na dzisiaj to za trudne pytanie. Wymaga przemyśleń. :? Mam nadzieję, że jutro troszeczkę mnie oświeci. Pozdrawiam, pa :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 11, 2004, 10:56:54 pm »
Jeśli nie jest za późno, chętnie pomogę
mam 26 letniego syna
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach