Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Telefon komórkowy  (Przeczytany 37700 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Telefon komórkowy
« dnia: Luty 17, 2004, 09:54:22 am »
Mam pytanie- może ktoś potrafi wyjaśnić?
Córka ma tel. kom. w sieci Idea
gdy przyszła faktura okazało sie że z jej tel. zostało wysłane 30 SMS- ów ciągu 1/2 godz.
bez treści na ten sam nr. stacjonarny ADM ( ten nr, jest wprowadzony jako pierwszy do książki telefonicznej)
w tym czasie wracała z pracy, myślę że mocno przyciskala torbę z telefonem i tel. sam wysyłał SMS-sy
trudno się mówi 30 zł. trzeba zapłacił, a na przyszłość blokowac telefon
ale mam pytanie- czy to jest możliwe takie regularne wzbudzanie sie telefonu?
czy może ona cos źle ustawiła i tel . zrobił to sam
proszę o odpowiedź znawców komórek
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Anonymous

• Gość
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2004, 11:41:11 pm »
jaki to jest telefon ? nokia, motka, eryk ...
klawisze można zablokować,
ale proponowałbym udać się do firmy Idea
i zapytać jak to było możliwe i jak się
macie uchronić jeśli to nie było naciąganie.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2004, 01:24:44 pm »
dzięki Marcinie
to jest nokia
córka złożyła odwołanie i czeka, czeka,....?

Anonymous

• Gość
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2004, 02:19:24 pm »
córka złożyła odwołanie i czeka, czeka,...

w końcu idea to tpsa więc czego tu się spodziewać.

Offline pavelem

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2004, 03:43:06 pm »
Nowa usługa Telekomunikacji Polskiej umożliwia sprytnym złodziejom doładowywanie komórkowych telefonów na kartę na koszt przypadkowych abonentów. Poszkodowani tracą po kilkaset złotych :(.

Szczegóły tutaj:
http://hacking.pl/news.php?id=3686

Anonymous

• Gość
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2004, 08:48:18 am »
a jakiej sieci pre-paida można doładować ?
wszystkie ? czy tylko IDEA ?

Offline pavelem

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2004, 12:35:04 pm »
Jesteś zainteresowany?  :D

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2005, 01:33:37 pm »
Czy to prawda,że PFRON dofinansowuje telefon komórkowy,w ramach komunikowania się?Moja córka ma 15 lat,jest niepełnosprawna ruchowo,ma padaczkę i nadciśnienie tetnicze.Narazie do końca kwietnia br.ma decyzję.Może spotkałaś się już z tym tematem?Pozdrawiam serdecznie.Beszka.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Dofinansowanie do telefonu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2005, 06:13:04 pm »
Disiaj byłam w PFRONie i wzięłam wniosek na dofinansowanie do tel.kom. córce.Pani powiedziała,żebym tylko dobrze umotywowała.Proszę,podpowiedzcie mi jak to zrobić.Moja córka ma padaczkę i w każdej chwili może dostać ataku a kilka razy zdarzyło się podczas lekcji.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2005, 10:08:13 pm »
O jakie dofinansowanie chcesz się starać?
Teraz są promocje i tel.komórkowy kupiłam za 1zł  płacąc 30zł abonamentu miesięcznie ( w tym 80 minut rozmów).

Jaki jest sens ubiegania się o dofinansowanie?
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2005, 10:38:47 am »
A mianowicie taki sens, aby kupić dziecku telefon, który nie będzie mnie zobowiązywał przez jakieś ok.3 lata do sieci.Myślę, że nikt nie zaprzeczy temu aby lepiej mieć telefon na karte bez żaqdnych zobowiązań. Wiadomo? Moze moja sytuacja materialna zmieni się w ciągu tych 3 lat? Dlatego nie chcę brać telefonu ani w abonamencie ani w MIXsie, a kupić dziecku telefon bez zobowiązań.
A wiem, że jst mozliwośc dofinansowania z PFRONu na zakup telefonu komórkowego dziecku niepełnosprawnemu.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2005, 03:35:12 pm »
A czy wiesz że tel. kom. w naszym kraju to luksus?  :D
Na Darze był obszerny artykuł jak to MPS w Katowicach i innych miastach pozbawił posiadaczy tel.kom. - zasiłków.
Ja żeby mieć kontakt z kieroweca wożącym moje dziecko do szkoły i z nauczycielami - kupiłam go w promocji za 1 zł. Umowa jest na 2 lata.
Tu abonemnet kosztuje 30zł/mies., a najtańsza karta do Twojej wersji kosztuje 25zł.
Sam tel. nie uzdrowi dziecka dlatego dziwi mnie ewentualne dofinansowanie z PFRON-u.
Podaj podstawę prawną niech się szerzej zorientuję.

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.moja-mycha.o7.pl
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2005, 04:50:31 pm »
Ja mam na Karolinkę zniżkę 50%na abonament,ale to jeszcze z przed 3 lat,bo teraz są problemy z uzyskaniem takiej zniżki.Jeśli jednak ktoś załatwił sobie w rten sposób telefon wcześniej dalej może przedłużać umowę na starej zasadzie.A ha,Myszka nie widzi i to z tego tytułu mam tą zniżkę.
asia mama karolinki

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2005, 05:29:00 pm »
I ja słyszałam że wczesniej sieci dawały O.N. zniżki
na abonament, osoby które jeszcze je zachowały
mogą w dalszym ciągu z nich korzystać
jednak obecnie, chyba żaden operator nie daje zniżek
na abonament
zwłaszcza na dzieci

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2005, 07:31:40 pm »
A wiesz Soniu ze komputer z internetem to też luksus? A mianowicie moja córka go posiada i dostała go z PFRON-u.
A tak apropos-o co innego pytałam a nie o rady jaki telefon mam kupić.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2005, 07:33:34 pm »
Aha, i komputer też dzieci nie uzdrawia a jednak jest potrzebny.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2005, 07:57:55 pm »
Jak można coś pomóc motywować skoro nie znamy podstawy prawnej.
Czy ktoś Ci źle radzi? Jeśli byłaś i dano Ci druk- to czemu nie wypytałaś u źródła?
Nikt z nas nie jest wszechwiedzący.
Jakoś większość chciałaby czerpać gotowe - nie dzieląc się z innymi.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2005, 09:59:52 pm »
boszka ja myślę że sama już na wstępie podałaś znakomity powód dla którego twoja córka powinna mieć własny telefon. (niekontrolowane ataki)Również po raz pierwszy słyszę by dofinansowywano komórki ale jeszcze o wielu rzeczach nie słyszeliśmy... Dla jednych to luksus dla innych konieczność.

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://asior71.w.interia.pl/
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2005, 11:23:12 am »
Moim zdaniem dla osoby tak zdrowej jak i niepełnosprawnej czy chorej, ani telefon komórkowy, ani komputer z internetem, ani nawet samochód luksusem nie jest. Ale o ile rozumiem dofinansowanie na komputer czy nieistniejącą już pożyczkę na samochód, tak dofinansowania do zakupu komórki to już nie łapię. Bo co to ma być za komórka? Z palmtopem? Komórkę na kartę, a więc bez zobowiązań można dostać już za niewiele ponad 200 zł, jeśli jest naprawdę potrzebna można kupić używaną i jeszcze długo posłuży. Osobiście z takiej korzystam, bo mi telefon służy do dzwonienia, a nie do robienia zdjęć czy wgrywania melodyjek. A skoro nie stać mnie na zakup telefonu za 100 zł, to skąd wezmę na jego użytkowanie, bo te 25 zł miesięcznie trzeba wydać, ewewntualnie 50 zł raz na trzy miesiące.
Jestem bardzo ciekawa jak uda Ci się boszka przeforsować tę sprawę i jaką kwotę Ci PCPR przyzna. Mam nadzieję, że poinformujesz o tym na forum.
Pozdrawiam Asia, mama Patryka (10) i Pawła (9)-mpd

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2005, 05:14:19 pm »
Ja też uważam, że telefon komórkowy to żaden luksus tylko konieczność, jeśli mam dziecko o które martwić się muszę bardziej z powodu niepełnosprawności to powinnam mieć możliwość skontaktowania się z dzieckiem a ono powinno mieć możliwość zawsze wezwania pomocy, również telefony w domu powinny być dofinansowane, niestety mnie bardzo dużo kosztuje ciągłe dzwonienie i umawianie się gdzieś do lekarzy, na rehabilitację itp. a ile razy Michał zachoruje to trzeba coś przełożyć, umówić ponownie, a ile telefonów trzeba wykonać żeby złapać lekarza na oddziale w szpitalu  :roll: gdy Michałek dostał pierwsze okulary był bardzo malutki i jedyne okulary, które były na niego dobre (po zwiedzeniu całego trójmiasta) kosztowały 270 zł ze szkłami a PFRON zaproponował mi refundacji 5 zł ( 10% wartości szkieł) od tej pory uważam, że należy brać wszystko co tylko się da wyciągnąć. Dziecko niepełnosprawne kosztuje dużo więcej niż zasiłek pielęgnacyjny 140zł i każde 100 czy 50zł dodatkowe przydaje się, Michał jest jeszcze za mały ale gdy będzie starszy i będzie taka możliwość to też postaram się o komórkę dla niego i dofinansowanie. A jeśli chodzi o podstawy prawne to są one dowolnie interpretowane przez osoby przyznające nam różne dodatki, weźmy orzeczenie o niepełnosprawności znam dzieci z porażeniam mózgowym nawet nie siedzące tylko leżące, których matki muszą co 2 lata przedłużać orzeczenie inna na alergię dziecka dostała orzeczenie na dłużej.

Beszka jeśli uda Ci się wyciągnąć jakąś kasę na telefon to daj znać.
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2005, 05:18:12 pm »
na końcu chodziło mi o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego
Basia - mama Michałka z ZD lat 15

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2005, 05:58:41 pm »
Też jestem za tym, że jeśli coś nam się należy to trzeba z tego korzystać i wiem, że dla nas każde 100 zł to suma ogromna. Ale nie sądzę, aby PFRON dofinansował również korzystanie z telefonu. Mój zdrowy syn potrafi dzwonić do mnie 5 razy w ciągu dnia żeby zapytać o byle pierdołę i to tylko po szkole, bo do szkoły telefonu nie zabiera. A nie wychodzę często i na długo. Ale ona ma zawsze coś ważnego do powiedzenia, ile to kosztuje nie muszę chyba pisać. Aż się boję co by było Paweł dostał komórkę. Daliśmy mu kiedyś bez karty żeby się pobawił i wykręcił nam wtedy niezły numer. Dzwonił sobie pod 112 i cieszył się, że ktoś się do niego odzywa. Myślałam, że zmyśla, dopiero gdzieś po 3 dniach poprosiłam, żeby dał posłuchać z kim rozmawia i włosy mi dęba stanęły. Więc jakby mu dać telefon z możliwością dzwonienia to by karta za 50 zł starczyła mu na godzinę.
Uważam, że rodzice dzieci niepełnosprawnych powinni mieć dostęp do większej liczby ulg i odliczeń. Jakiś czas temu kupiliśmy matę do hydromasażu ze środków na subkoncie fundacji. I co z tego kiedy ograniczamy Pawłowi zabiegi ze względu na oszczędność wody, bo za  zużytą wodę już fundacja nie zapłaci. To samo z prądem, Paweł nie pisze ręką, ale wyłącznie na komputerze, do tego jakiś program edukacyjny, trochę posiedzę ja i mąż, trochę starszy syn i wychodzi na to, że komp chodzi cały dzień. O spłacie kredytu na samochód to już nawet nie wspomnę, bo szlag mnie trafia, że płacę już dwa i pół roku i mam wciąż do spłacenia tyle, ile wart jest samochód w tej chwili, a mój wkład własny już w ogóle przepadł. No ale niestety w takim kraju przyszło nam żyć i dziękuję Bogu, że mam w ogóle subkonto w Fundacji i znajdzie się czasem dobry człowiek, który czasami coś wpłaci, bo jak do tej pory to Pawłowi niczego nie brakuje.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2005, 05:59:09 pm »
Teraz może coś z polskiej rzeczywistości:

Zajrzyj czym grozi?

Telefony komórkowe niszczą DNA!
Fale radiowe wytwarzane przez telefony komórkowe niszczą komórki ludzkiego ciała i powodują poważne zmiany w DNA - takie są wyniki projektu badawczego Reflex sponsorowanego przez Unię Europejską. Mimo ewidentnych dowodów szkodliwości naukowcy uspokajają, że to nie oznacza jeszcze ryzyka dla ludzkiego zdrowia. - Musimy przeprowadzić badania na organizmie ludzkim, a nie na hodowlach komórkowych - tłumaczy koordynator projektu Franz Adlkofer. - Nie chcemy wzbudzać paniki, lecz sprowokować do większej ostrożności - dodaje.

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34138,2458525.html#dalej

Małgorzata Goślińska, Katowice (29-12-2004 00:00)
Za posiadanie komórek ubodzy z Katowic tracą prawo do zasiłku. - Jak złapię dorywczą robotę, jeśli szef nie będzie miał do mnie numeru? - pytają.

W listopadzie wszczęto 620 postępowań w sprawie posiadania komórek. 20 osób już straciło zasiłki.

Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej człowiek, który nie sprzeda dóbr zbędnych do przeżycia, może stracić prawo do zasiłku.
Pomoc społeczna w Katowicach nie pozwala mieć komórki
oryg. Pomoc społeczna w Katowicach nie pozwala mieć komórki

To jak to jest  :D
komórka pomaga czy szkodzi?
a posiadanie jej jest luksusem czy zbytkiem?
Skoro Opieka pozbawia prawa do zasiłku za posiadanie komórki to dlaczego PFRON ma dawać dotacje?
Odnoszę wrażenie, że obraz rodzin dzieci niep. może stać się obrazem żebraczym.

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2005, 07:50:09 pm »
Soniu, moim zdaniem ani luksusem, ani zbytkiem. I czym innym jest ubieganie się w MOPSie o zasiłki, gdy brakuje na chleb, a czym innym pomoc naszym dzieciom. Do pomocy społecznej często zgłaszają się ludzie, bo uważają, że im się należy z samego faktu, że mają wystarczająco mały dochód, a to często mija się z prawdą o ich faktycznej sytuacji bytowej. Jeśli ktoś ma przejściowe kłopoty, to nie ma zamiaru wyzbywać się posiadanych luksusów i poniekąd ma rację. Ale sytuacja rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi nie ulegnie nagle poprawie, chyba ,że dostaną spadek od cioci z Ameryki :D  :D . A życia bez niektórych przedmiotów sobie po prostu nie wyobrażam, chociaż moja sytuacja materialna do najlepszych nie należy. I nie widzę sensu pozbywania się "luksusów" tylko dlatego, że pobieram na dzieci zasiłki rodzinne. Bo to moja sprawa, jak sobie daję radę spłacając kredyt na mieszkanie i samochód i mam jeszcze na 3 telefony komórkowe, internet i temu podobne luksusy.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2005, 09:09:27 pm »
Wszystkie badania, które dowodzą o szkodliwości komorek dotyczą tych starszych modeli.Nikt nie dowiódł o szkodliwości nowoczesnych komórek. I widzę wiecej zalet niż wad w posiadaniu przez dziecka komórki.Jestem pedagogiem  i potrafię temu dowieść.
Przedewszystkim to KONTAKT Z DZIECKIEM.Tym bardziej niepełnosprawnym.
"Niczego się nie wyrzekać, do niczgo się nie przywiązywać" A. de Mello

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2005, 09:12:43 pm »
Moje 2 znajome dostały po 350 zł dofinansowania z PFRONu na telefon komórkowy niezależnie czy to na abonament czy na kartę.
Pozdrawiam i proponuję bardziej dowiedzieć sie o te dofinansowanie:)

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2005, 09:17:39 pm »
W zasadzie to ja również nie wyobrażam sobie wyjścia bez telefonu. Wcześniej kilka razy czekałam na męża bo np. odwołano wizyty lub coś nieplanowanego wyskoczyło a ja nie mogłam dać mu znać. Raz z bezsilnosci rozpłakałam się na mieście bo dziecko było chore a ja nie miałam jak wrócić do domu. To wówczas zdecydowaliśmy o zakupie dwóch telefonów i nasze życie się zmieniło na lepsze... Gdy minęły 2 lata abonamentu przeniosłam się na kartę i kosztowało mnie to do 20zł miesięcznie ale niestety po roku aparat zaczął fiksować więc nie polecam starych telefonów  :cry:
Zawsze wszystkim podaję swój numer komorki bo w domu bywam dopiero wieczorami  :wink:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2005, 09:18:09 pm »
tzn., że na lekcji pozwalacie dzieciom mieć włączone komórki?  :wink:
Wyjaśnij proszę w jaki sposób posuiadanie komórki uchroni dziecko np. przed atakiem epi?
Jaki słuch może mieć po dłuższym użytkowniu komórki?
Dlaczego niby PFRON ma na to dawać dotacje, skoro rodzic może dokonać zakupu za symboliczną złotówkę.
Dotacje z PFRON-u mają służyć wspomożeniu stymulacji polisensorycznej (np. komp)- ale dotować komórkę to duża przesada.
U nas w szkole nawet nauczycielom nie wolno mieć włączonych komórek na lekacjach.
Dlaczego PFRON ( a właściwie podatnicy ) mają płacić w jakimś % za rzeczy nie służące poprawie zdrowia dzieci niep.? a widzismisię nadopiekuńczych rodziców?

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2005, 07:44:51 am »
A widziała Pani Sonia ataki epilepsji? Ataki epilepsji są bardzo różne. Nie wyobrażam sobie, aby dziecko w czasie ataku lub po ataku puścić samo do domu.
Dziecko może posiadać komórkę w szkole, aly tylko miało wyłączony telefon i nie bawiło się podczas lekcji. U nas w szkole rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają ewentualną konieczność posiadania komórki i nie sprzeciwiamy się temu, a wręcz przeciwnie. Telefon komórkowy jest tu dobrym wyjściem w trudnych sytuacjach. I nie tylko dziecko powinno mieć tel.komórkowy ale też chociaż jedno z rodziców.
Podam przykład. Mieliśmy przypadek ataku dziecka z epilepsją. Atak nie wyglądał groźnie, ale dziecko napewno nie mogło siedzieć w takim stanie w szkole. Niestety jego rodzice nie mieli żadnego telefonu i nie mogliśmy skontaktować się z nimi. Na włąsny koszt odwoziłam dziecko do domu kilka kilometrów. Nie spotykam często ludzi z tą chorobą i powiem szczerze bałam się co jeszcze może stać się z dzieckiem podczas jazdy, bo odwoziłam je sama.
Więc proponuję nie zastanawiać się nad tym czy telefon jest potrzebny dziecku (tym bardziej niepełnosprawnemu!) czy nie.
Pozdrawiam wszystkich rodziców.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 09, 2005, 08:12:27 am »
A słuch to dziecko może mieć uszkodzone wtedy, gdy będzie korzystało z komórki conajmniej godzinę dziennie. Uważam, że grozi to tylko biznesmenom, którzy muszą korzystać godzinami z komórki.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 09, 2005, 08:53:35 am »
A widziała Pani Sonia ataki epilepsji?

oczywiście i to aż przez 7 lat w rodzinnym domu.

Tu mowa o zasadności dotacji z PFRON na zakup komórki
-nie zaś czy dziecko z epi ma go posaiadać czy nie.

to zasadnicza różnica o czym dyskutujemy.
Doskonale wiem, że znaczna większość rodziców wyciąga wszystko co się da dla rzekomej poprawy  rozwoju dzieci. Wychodzą z żałożenia, że co nie jest zakazane to dozwolone. Ale oprócz prawa jest jescze tzw. moralność etyczna i to ona budzi niesmak w wielu przypadkach.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 09, 2005, 09:41:03 am »
Wyjaśnij proszę w jaki sposób posuiadanie komórki uchroni dziecko np. przed atakiem epi?

więc wyjaśniłam po co dziecku z epilepsją komórka. I to właśnie takie dzieci i ich rodzice powinne dostawać dotację z PFRON-u.
A pytając czy widziała Pani atak epilepsji to chodziło mi o to czy Pani zna różnorodność ataków. To nie muszą być drgawki, tracenie nieprzytomności. W innych przypadkach epilepsji dziecko, człowiek dorosły jest w stanie skorzystać z telefonu i powiadomić rodzinę.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2005, 09:49:29 am »
W innych przypadkach epilepsji dziecko, człowiek dorosłyjest w stanie skorzystać z telefonu i powiadomić rodzinę
.
- człowiek dorosły!!!! i można umówić się z wychowawczynią, że wykona ten impulsik do rodziców.
(moża zostawić takiej pani 5-10zł w ramach zwrotu poniesionych kosztów.
Nadal uważam, że tego typu doatcja jest nadużywaniem prawa (zwłaszcza etyki).
Komórki są tanie i nie stanowią meritum poruszanego tematu. A dotacje mają służyć poprawie zdrowia dziecka. Zaś o bezpieczeństwo ma zadbać szkoła, w drodze powrotnej kierowca dowożący dziecko.
Kwestia posiadania tel.kom. powinna być indywidualną sprawą rodziców- nie PFRON-u.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2005, 09:50:32 am »
Ale oprócz prawa jest jescze tzw. moralność etyczna i to ona budzi niesmak w wielu przypadkach.

Korzystanie z takich ulg czy dofinansowań jest jak najbardziej etyczne. Nieetyczne jest to, że komisję oczekują jeszcze uzasadnień do czego jest potrzebna komórka dziecku niepełnosprawnemu tym bardziej z epilepsją. Powinno im wystarczyć samo orzeczenie choroby. Tam jest wypisane jakie dziecko ma schorzenia.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2005, 09:58:02 am »
W innych przypadkach epilepsji dziecko, człowiek dorosłyjest w stanie skorzystać z telefonu i powiadomić rodzinę

CZŁOWIEK DOROSŁY wymieniłam po dziecku! Chciałam podkreślić, że nie tylko dzieci chorują na epilepsję!

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:01:34 am »
można umówić się z wychowawczynią, że wykona ten impulsik do rodziców.

A jeśli to jest szkoła kilkutysięczna? Więc może nauczycielom niech ktoś dofinansuje komórki?  :?

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:12:46 am »
Zaś o bezpieczeństwo ma zadbać szkoła, w drodze powrotnej kierowca dowożący dziecko.

Rozmawiamy tu o dzieciach z epilepsją, które w każdej chwili mogą dostać ataku. Gdzie ja w każdej chwili wytrzasnę kierowcę?

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:20:54 am »
A zresztą dzieci z epilepsją nikt nie dowozi.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:57:19 am »
A jakie znaczenie ma różnica w schorzeniu?
Każde dziecko powinno być traktowane jednakowo.

przepisy obligują gminę do zapewnienia uczniom niepełnosprawnym bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższego gimnazjum (także podstawówki, przyp. red.), albo zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej, ale wtedy i tylko wtedy, gdy dowożenie zapewniają rodzice. Sąd podkreślił, że to rodzice mają prawo wyboru, a nie samorząd
Jak załatwić dojazdy do szkoły?
Prawem niepełnosprawnych uczniów jest korzystanie z bezpłatnego transportu do szkół publicznych.
Obowiązkiem gminy jest zapewnienie takiego transportu i opieki w czasie przewozu dzieci niepełnosprawnych, uczęszczających do publicznych szkół pod­stawowych i gimnazjów - ustawa z dn. 25 lipca 1998 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty - Dz.U. z 1998 r. Nr 117, poz. 759.

19) w art.17:

a) ust.3a otrzymuje brzmienie:

"3a. Obowiązkiem gminy jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży, o których mowa w art.16 ust.7, realizację obowiązku szkolnego, do których uczniowie zostali skierowani przez organy wymienione w art.71b ust.5 - 5b lub zwrot kosztów przejazdu ucznia środkami komunikacji publicznej jeżeli dowożenie zapewniają rodzice."

Taką sprawę napewno warto załatwić.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2005, 11:19:42 am »
nie zmieniajmy tematu teraz z dojazdami. Widac temat studnia. Więc se ułatwiajmy zycie a nie utrudniajmy.
Myślę, że Beszka po tych wszystkich wypowiedziach będzie potrafiła UZASADNIĆ jednak, dlaczego jej córce powinien być dofinansowany telefon komórkowy.
Pozdrawiam i powodzenia

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2005, 01:04:42 pm »
Dofinansowaniem ze środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może być objęty w szczególności (zakup następujących urządzeń wraz z montażem lub wykonanie usług) z zakresu likwidacji barier:

I. W KOMUNIKOWANIU SIĘ:
1) zakup i montaż specjalistycznej sygnalizacji świetlnej:
- wyposażenie dzwonka do drzwi w sygnalizację świetlną,
- wyposażenie aparatu telefonicznego w sygnalizację świetlną,
- sygnalizatory optyczne do aparatów telefonicznych, tekstofonów, telefaksów i wideofaksów,
- inne sygnalizatory optyczne zastępujące dźwięk;
2) zakup budzików świetlnych i wibracyjnych,
3) zakup i montaż faksu, telefaksu, tekstofonu, wideofonu lub pagera,
4) zakup i montaż wzmacniacza do aparatu telefonicznego,
5) zakup laryngophonu,
6) zakup przenośnych indywidualnych wzmacniaczy dźwięku, słuchawek, minipętli induktofonicznych,
7) zakup indywidualnych urządzeń akustycznych przybliżających dźwięki ( działających na FM lub podczerwień)
8) zakup urządzeń wspomagających odbiór dźwięku z telewizora (przewodowych i bezprzewodowych)
9) zakup i instalacja modemu, faxmodemu, telefonicznego łącza ISDN, umożliwiającego dostęp do łączności wizualnej oraz zestawu urządzeń umożliwiających taką łączność za pośrednictwem komputerów i sieci telefonicznej,
10) zakup i montaż komputera z mozliwoscią modemowego podłączenia do internetu,
11) zakup i montaż aparatów telefonicznych ( w tym z cewką indukcyjną w słuchawce, wzmacniaczem lub klawiaturą brajlowską),
12) zakup maszyny do pisania pismem Braille’a,
13) zakup oprawek do okularów ,
14) zakup radia CB, krótkofalówki, telefonu komórkowego, magnetofonu, radiomagnetofonu, dyktafonu,
15) zakup urządzeń mechanicznych, elektrycznych lub elektronicznych, które posiadają interfejs dźwiękowy, brajlowski lub powiększone znaki,
16) zakup programu do skanera rozpoznającego pismo Braille’a,
17) zakup urządzeń i materiałów do sporządzania napisów brajlowskich,
18) zakup i montaż urządzenia wspomagającego „Sam”( dla osób z porażeniem czterokończynowym).

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2005, 01:09:40 pm »
beszka
Disiaj byłam w PFRONie i wzięłam wniosek na dofinansowanie do tel.kom. córce.

beszka
A wiem, że jst mozliwośc dofinansowania z PFRONu na zakup telefonu komórkowego dziecku niepełnosprawnemu.

dervish
Moje 2 znajome dostały po 350 zł dofinansowania z PFRONu na telefon komórkowy niezależnie czy to na abonament czy na kartę.

Jeżeli wiecie , że istnieje  taka możliwość , to proszę podajcie podstawę prawną do tego.
Jeżeli w PERON wiedzą to maja pewnie i Dz.U
Chyba że interpretacja przepisów jest tak różna jak w przypadku tematu:
PFRON-dofinansowanie na: komputer, hydromasaż

dervish
Myślę, że Beszka po tych wszystkich wypowiedziach będzie potrafiła UZASADNIĆ jednak, dlaczego jej córce powinien być dofinansowany telefon komórkowy.

Tu niechodzi o samo uzasadnienie wniosku ,
a o podstawę prawną i podzielenie się tym tu na forum.
Z czego mogliby skorzystać inni rodzice ,wiedząc na czym mogą bazować.
Jak Sonia napisała
Tu mowa o zasadności dotacji z PFRON na zakup komórki -nie zaś czy dziecko z epi ma go posaiadać czy nie.

Dz.U. 1997 nr 123 poz. 776
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

http://isip.sejm.gov.pl/prawo.nsf/WWW-wszystkie?OpenView&Start=9.1.20&Count=30&Expand=9.1.40#9.1.40

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19971230776

likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, art 35a ust.1 pkt 7d

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19971230776&type=3&name=D19970776Lj.pdf
tu jest pełny tekst Dz.U. ze strony sejmowej w pdf.
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2005, 01:29:31 pm »
dervish
Widzę , ze pisałyśmy w jednym czasie prawie.
Czy mogłabyś jeszcze uzupełnić  zródło skąd pochodzi Twój cytat?

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2005, 03:56:56 pm »
Kochani  :D
Beszka mieszka w Olecku i jestem pod wrażeniem podejścia tamtejszych samorządowców do osób niepełnosprawnych.
A podstawa prawna (w przypadku beszki oczywiscie) znajduje się tutaj:
http://www.powiat.olecko.pl/ogloszenia25/o5.htm

A co do etyki, to soniu w innych czasach byłyśmy chowane. Ja sama ma ogromne problemy z różnymi prośbami, skierowaniami itp. No i uchodzę za tą otatnią naiwną, co się nie stara dla niepełnosprawnych dzieci. Ale już jestem krok od maty hydro ;)

No, ale skoro są przez Państwo przeznaczone pieniażki na dofinansowania, to trzeba korzystać, bo znając polską rzeczywistą pieniądze zostaną roztrwoione. A telefon, nawet komórkowy pozwala na szybki kontakt z niepełnosprawnym dzieciekiem/nastolatkiem, albo z lekarzem i moim zdaniem nie jest to widzimisie.
.:.carpe diem.:.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2005, 07:07:18 pm »
Hata
Beszka mieszka w Olecku i jestem pod wrażeniem podejścia tamtejszych samorządowców do osób niepełnosprawnych.
A podstawa prawna (w przypadku beszki oczywiscie) znajduje się tutaj:
http://www.powiat.olecko.pl/ogloszenia25/o5.htm

Może jestem nudna, ale zapytam , czy to jest ogólnopolskie czy tylko dotyczy Olecka ?
W innych przepisach pisze

http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0776.htm

c) zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów,

Jeśli samorząd sam ustalał , to może potraktował wyżej w/w przepisy w ramach środków pomocniczych

Pytam, aby niewprowadzać innych w błąd.

Offline dervish

• Podglądacz
  • *
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 11, 2005, 08:47:01 am »
Proponuję aby każda zainteresowana osoba poszukała w swojej gminie takowych informacji.

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 11, 2005, 10:57:39 am »
Zasady i tryb postępowania w zakresie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych likwidacji barier urbanistyczno - architektonicznych i w komunikowaniu się w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej
Działając w oparciu o ustawę z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123 z 1997 r. poz. 776) przyjmuje się jako generalną zasadę dofinansowanie ze środków finansowych. PFRON likwidację barier urbanistyczno-architektonicznych i w komunikowaniu się w miejscu zamieszkania osób niepełnosprawnych.
[...]

BARIERY ARCHITEKTONICZNE, URBANISTYCZNE i w KOMUNIKOWANIU SIĘ
Załącznik nr 2
do Zasad i trybu postępowania w zakresie dofinansowywania likwidacji barier urbanistycznych i architektonicznych oraz w komunikowaniu się ze środków PFRON

Działając w oparciu o ustawę z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych Zarząd PFRON na podstawie art. 47 uznaje za słuszne dofinansowywanie w ramach likwidacji barier architektonicznych, urbanistycznych i w komunikowaniu się wyszczególnione w niniejszym Katalogu elementy umożliwiające uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym.
Katalog niniejszy uzależnia od rodzaju niepełnosprawności indywidualnej osoby niepełnosprawnej możliwość pozyskania dofinansowania ze środków finansowych PFRON na poszczególne zakresy rzeczowe stanowiące bariery. W celu umożliwienia realizacji odpowiednich zakresów prac zapewniających samodzielne funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie wyodrębnia się następujące rodzaje niepełnosprawności:

I. osoby poruszające się przy użyciu wózka inwalidzkiego,
II. osoby z dysfunkcją ruchu - inne nie wymienione w pkt. I,
II. osoby z dysfunkcją wzroku,
IV. osoby z dysfunkcją słuchu lub mowy,
V. osoby z inną niepełnosprawnością.
[...]
Zakresy rzeczowe zakwalifikowane do dofinansowania
ze środków PFRON dla określonych rodzajów niepełnosprawności

Przedmiotem dofinansowania ze środków PFRON dla osoby niepełnosprawnej w jej miejscu zamieszkania może być:

Grupa I Osoby z koniecznością poruszania się na wózku inwalidzkim
12. motaż telefonu i faxu

Grupa II
Po dokonaniu w miejscu zamieszkania oraz ocenie stopnia samodzielności dla osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do decyzji Pełnomocników PFRON należy uznanie niezbędności dofinansowania elementów z zakresu wyszczególnionego dla grupy I.

Grupa III
7. Montaż telefonu dla wnioskodawcy o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności.

Grupa V Osoby z inną niepełnosprawnością
Po dokonaniu wizji w miejscu zamieszkania oraz ocenie stopnia samodzielności dla osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do decyzji Pełnomocników PFRON należy uznanie niezbędności dofinansowania elementów z zakresu wyszczególnionego w niniejszym Katalogu lub uznanych przez Pełnomocników PFRON za niezbędne.

http://www.idn.org.pl/sonnszz/bariery_zal2.htm

Chyba wiele zależy od gmin, które na podstawie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (Dz. U. Nr 96, poz. 861)[/url]
same określają zakres dofinansowań. W Gdyni osoba niepełnosprawna ruchowo może ubiegać się o dofinansowanie do telefonu, a czynna zawodowo do telefonu+faxu.
.:.carpe diem.:.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 11, 2005, 11:14:05 am »
Tak osoba niep.ruchowo ma prawo ubiegać się o tel. a osoba cierpiąca na niedsłuch także o tel. ze wzmacniaczem, niedowidzący także z stygnalizacją świetlną.

Natomiast epi nie mieści się w żadnym z tych.
Dla przypomnienia:
05-R - upośledzenie narządu ruchu;
06-E - epilepsja;
Symbole przyczyn niełnosprawności

01-U - upośledzenie umysłowe;
02-P - choroby psychiczne;
03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;
04-O - choroby narządu wzroku;
05-R - upośledzenie narządu ruchu;
06-E - epilepsja;
07-S - choroby układu oddechowego i krążenia;
08-T - choroby układu pokarmowego;
09-M - choroby układu moczowo-płciowego;
10-N - choroby neurologiczne;
11-I - inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego.

Symbol przyczyny niepełnosprawności zawarty w orzeczeniu o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub wskazaniach do ulg i uprawnień odzwierciedla rozpoznanie choroby, która powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ogranicza wykonywanie czynności życiowych i aktywności społecznej.

Offline kelak

• Podglądacz
  • *
    • http://republika.pl/serduszko2002/
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 20, 2005, 03:50:14 pm »
Witam wszystkich
moze wy mi doradzicie kupilam telefon  w plusie motorola c 651 niestety nie ma tam dodanego do miej oprogramowania do sciągania zdjęc z niej szukam w internecie tego programu niestety nigdzie go nie moge odszukać jest jedna stronka ale niestety zaden program nie działa moze mi poradzicie co mam robić a moze jest ktoś w posiadaniu takiego programiku
oto stronka z  której programik mi nie działa moze wam sie przyda
http://www.gsm2pc.pl/pst.html#ins

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Telefon komórkowy
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 20, 2005, 04:05:31 pm »
Problemy stwarzają kable na podczerwień.
Najlepiej mieć kabelek do USB - ja wymieniałam 4x
Program dobrałam na stronie zagranicznej -w Polsce też nie działał.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach