Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Badania słuchu  (Przeczytany 55521 razy)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Badania słuchu
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 17, 2008, 07:57:02 am »
"Usłysz wszystkie rodzaje dźwięków".

We wrześniu w wyspecjalizowanych gabinetach protetyki słuchu w całym kraju odbędą się bezpłatne badania. Powód? Wrzesień to Ogólnopolski Miesiąc Walki z Niedosłuchem, akcji realizowanej w ramach kampanii społecznej “Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków”.

Wiecej:
http://forum.darzycia.pl/vp141625.htm#141625
» Bezpłatne konsultacje, badania,porady
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Badania słuchu
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2008, 01:05:35 am »
IV krakowskie dni słuchu

7 września (niedziela) o godz. 11 na Rynku Głównym rozpoczną się IV Krakowskie Dni Słuchu.
Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Krakowa i Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu - donosi "Magiczny Kraków".
Niedzielna akcja, która potrwa do godz. 19 rozpocznie "I Ogólnopolski Miesiąc Walki z Niedosłuchem Wrzesień 2008".

Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają rodziców wszystkich pierwszoklasistów wraz z pociechami. Urząd Miasta wraz z Polskim Stowarzyszeniem Protetyków inicjują w tym roku przebadanie słuchu u wszystkich pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły podstawowej lub gimnazjum, ale także i liceum. Wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i badań lekarskich.

Natomiast przez cały miesiąc, można będzie bezpłatnie zbadać słuch w specjalistycznych gabinetach protetyki słuchu.(zgłoszenia telefoniczne, także dorośli):

Bezpłatne badania słuchu prowadzą gabinety:

Beltone Polska – Oddział Kraków, ul. Zamenhofa 8, tel. 012 431 03 17
Gabinety Korekcji Wad Słuchu Sono, ul. Prądnicka 10, tel. 012 623 77 78
Geers Akustyka Słuchu:
ul. św. Marka 11, tel. -12 423 12 65
ul. Kalwaryjska 60, tel. 012 656 71 61
ul. Dietla 46, tel. 012 429 14 20
ul. Słowackiego 58, tel. 012 633 09 39
os. Handlowe 8, tel.012 643 78 24

Medi – Vox:
ul. Grzegórzecka 19, tel. 012 383 46 15, 012 421 57 60
al. Pokoju 4, tel. 012 417 40 08, 012 410 10 13
ul. Nowosadecka 31, tel. 012 265 00 11
ul. Strzelców 15, tel. 012 418 00 44

Polski Związek Głuchych
Specjalistyczna Poradnia Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu, ul. Lenartowicza 14, tel. 012 633 83 98

Jeżeli pojawi się problem pogarszania się słuchu u dziecka, każdy rodzic powinien uzyskać pełną diagnozę na temat przyczyn i możliwości zaradczych. Ubytki słuchu mają różne przyczyny – mogą być skutkiem ubocznym leczenia farmakologicznego, u młodszych dzieci mogą być skutkiem urazów okołoporodowych, leków przyjmowanych w ciąży przez matkę, chorób przebytych przez dziecko, dziedziczenia genetycznego. Mogą być także następstwem niedoleczonych stanów zapalnych ucha czy urazów mechanicznych.

Dobrze postawiona diagnoza to dobrze wybrana metoda leczenia. Niektóre ubytki słuchu mają charakter przejściowy i można je zniwelować leczeniem farmakologicznym. Przy innych może być potrzebny zabieg chirurgiczny, a inne znów wymagać będą stałego używania aparatu słuchowego.,

Niestety, dorośli Polacy wręcz boją się aparatów słuchowych. W Danii 45% osób z ubytkiem słuchu nosi aparat słuchowy, w Wielkiej Brytanii czy Nowegii - 35%, w Polsce - ok. 4 %. W 2006 roku na 1000 mieszkańców przypadało w Danii 18,7 aparatu słuchowego, w Polsce - 2,15.

Ubytek słuchu jest o wiele bardziej dostrzegalny niż noszony na uchu aparat słuchowy. Szacuje się, że około 10% całej populacji ma znaczący ubytek słuchu, z czego 20% to ludzie w wieku 40-60 lat. Mówiąc bardziej obrazowo, w samej Warszawie jest to około 200 tys. takich osób, w Krakowie ponad 100. Ubytek słuchu dotyka ludzi w każdym wieku.

Częściej jednak zdarza się osobom w wieku 45-64 lat niż powyżej 65 roku życia. Najczęściej utrata słuchu następuje stopniowo. Nie potrafimy tego zdiagnozować sami. Nauczyciele, są grupą, która szczególnie cierpi w wyniku istniejącego wokół hałasu. Ubytek słuchu pojawia się u prawie 70% nauczycieli uczących w klasach oraz 80% nauczycieli i doradców nauczania początkowego oraz prowadzących zajęcia pozaszkolne.

Specjaliści proszą o podkreślanie, że aby wykonać obiektywne i pełne badanie słuchu musimy skorzystać z wyspecjalizowanej aparatury. Niezbędna jest tzw. kabina ciszy, do której nie dociera żaden zewnętrzny dźwięk. Pacjent, u którego wykonywane jest badanie musi mieć stworzone optymalne warunki do usłyszenia dźwięku podawanego mu przez urządzenie zwane audiometrem.

Dźwięk podawany jest przez słuchawki - w momencie jego usłyszenia pacjent naciska przycisk, który trzyma w dłoni. W ten sposób bada się możliwość słyszenia dźwięków o różnym natężeniu i częstotliwości, w tym dźwięków obecnych w tzw. paśmie mowy czyli pozwalających zrozumieć rozmówcę. Naciskając przycisk badany wyznacza punkt swojej możliwości słyszenia dźwięku. Łącząc te punkty wykonujący badanie tworzy obraz graficzny czyli audiogram.

Pozwala on stwierdzić czy ubytek słuchu występuje, a jeżeli tak - w jakim zakresie. Od jego wyników zależy także podjęcie metod zaradczych. Jeżeli diagnoza mówi o konieczności zastosowania aparatu słuchowego - wynik audiogramu pozwoli określić jakiego rodzaju powinno to być urządzenie. Pamiętajmy, że poszczególne modele dostępnych na rynku aparatów słuchowych dostosowywane są do typu niedosłuchu.

Każdy musi mieć indywidualnie dobrany aparat słuchowy, tak jak indywidualnie dobieramy szkła do okularów. Nigdy nie wolno stosować aparatu słuchowego po kimś lub kupować go na bazarach czy w sprzedaży internetowej. W ten sposób można sobie tylko zaszkodzić.

Nie powinniśmy także uznawać za ostateczną diagnozy stawianej na podstawie testów słuchu wykonywanych w miejscach hałaśliwych przenośną aparaturą. To tylko pokazanie, że badanie słuchu jest bezbolesne, że można otrzymać szybki wynik i nie należy się go obawiać.

Wykonanie obiektywnego badania słuchu jest ważne dla każdego (nie tylko nauczycieli),kto przekroczył 35 rok życia. Ubytki słuchu zaczynają powstawać już w tym okresie, a ich rozwój jest praktycznie przez wiele lat niezauważalny. Zazwyczaj ubytek słuchu atakuje nas powoli, a życie w hałaśliwym, zanieczyszczonym środowisku znacznie sprzyja jego postępowi. Tego też nie należy się bać - współczesne aparaty są cudeńkami wręcz biżuteryjnymi - pomagają, są minimalne (od 12 mm wielkości, 1,5 grama wagi), mają piękne kolory i kształty. Są odporne na wilgoć, można w nich pływać, aktywnie uprawiać różnego rodzaju sporty.

Ponad 500 milionów ludzi na całym świecie niedosłyszy Ponad 80 milionów Europejczyków cierpi z powodu utraty słuchu.  Krakowianie mają szansę już we wrześniu na poprawienie tej statystyki.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

sluchowisko.net

 • Gość
Odp: Badania słuchu
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:33:13 pm »
Firma Oticon przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dzieci z Domu Dziecka w Wąsach-Falbogach

Już jutro, 2 kwietnia 2009, firma Oticon przeprowadzi badania słuchu u dzieci z Domu Dziecka w Wąsach-Falbogach. W ramach akcji społecznej Oticonu bezpłatnie przebadane zostaną dzieci z 10 placówek położonych na terenie całej Polski. Dom Dziecka w Wąsach-Falbogach jest drugim, po Kowalewie, domem biorącym udział w akcji.

Firma Oticon dostrzega zarówno wartość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jak i konieczność odpowiedzi na potrzeby ludzkie. W ramach misji „na pierwszym miejscu stawiamy ludzi”, firma bezpłatnie przebada wychowanków domów dziecka na terenie Polski. Pomysł na zorganizowanie bezpłatnych badań zrodził się z potrzeb placówek oraz troski o najmłodszych.
Po odwiedzinach w Domu Dziecka w Kowalewie, specjalista odwiedzi następną placówkę w Wąsach-Falbogach (woj. mazowieckie), w której przebywa 33 dzieci. Już w dniu jutrzejszym, tj. 2 kwietnia, specjalista Oticon wraz z niezbędnym sprzętem odwiedzi placówkę i bezpłatnie przebada słuch dzieci. Udzieli im również cennych wskazówek dotyczących dbania o słuch. Dla młodego pokolenia świadomość zagrożeń wynikających z nadmiernego hałasu jest istotna z uwagi na ich rozwój oraz częste przebywanie w głośnym środowisku.

Więcej informacji o działaniach społecznych firmy Oticon oraz o relacjach z odwiedzin w domach dziecka znaleźć można na portalu społecznościowo-edukacyjnym www.słuchowisko.net.

sluchowisko.net

 • Gość
Odbyły się badania słuchu dzieci z Domu Dziecka w Kisielanach
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 08, 2009, 01:02:40 pm »
Wczoraj, 6 kwietnia 2009, odbyły się badania słuchu dzieci z Domu Dziecka w Kisielanach. W ramach akcji społecznej Oticonu bezpłatnie przebadane zostaną dzieci z placówek położonych na terenie całej Polski. Dom Dziecka w Kisielanach był trzecim, po Kowalewie oraz Wąsach-Falbogach, domem biorącym udział w akcji.

W ciągu dnia przebadanych zostało ponad 30 dzieci. U jednego chłopca wykryto lekki uraz akustyczny oraz u jednej dziewczynki lekki niedosłuch. Kilkoro dzieci dostało skierowanie na czyszczenie woskowiny. Dwójka dzieci, u których wykryto problemy ze słuchem rozpocznie leczenie.

Więcej informacji o działaniach społecznych firmy Oticon oraz o relacjach z odwiedzin w domach dziecka znaleźć można na portalu społecznościowo-edukacyjnym www.słuchowisko.net.

sluchowisko.net

 • Gość
Odp: Badania słuchu
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2009, 12:29:28 pm »
11 maja 2009 firma Oticon przeprowadziła badania słuchu u dzieci z Domu Dziecka w Pawłówce (woj. mazurskie). W ramach akcji społecznej Oticonu bezpłatnie przebadane zostaną dzieci z placówek położonych na terenie całej Polski. Dom Dziecka w Pawłówce był już siódmym domem biorącym udział w akcji.

W ciągu dnia przebadanych zostało ok. 25 dzieci, u nikogo nie wykryto poważnej wady słuchu. Dwóch chłopców wymaga dalszej diagnozy i najprawdopodobniej dopasowania aparatów słuchowych. Wydanie ostatecznej diagnozy było w ich przypadku utrudnione z powodu lekkiej niepełnosprawności intelektualnej. Kilkoro dzieci otrzymało skierowanie do laryngologa w celu oczyszczenia woskowiny usznej.

Więcej informacji o działaniach społecznych firmy Oticon oraz o relacjach z odwiedzin w domach dziecka znaleźć można na portalu społecznościowo-edukacyjnym www.słuchowisko.net.

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Badania słuchu
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2009, 10:30:36 pm »
Nowe centrum programu badań słuchu u noworodków

Nową siedzibę koordynatora medycznego Programu Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków uruchomiono we wtorek w Poznaniu.

W nowym centrum w Poznaniu gromadzone są dane dotyczące wszystkich przebadanych noworodków.


Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków jest prowadzony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) od 2001 roku. Prowadzą go wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce. W przypadku wykrycia nieprawidłowości na tak wczesnym etapie lekarze oraz rodzicie mają większe możliwości leczenia oraz rehabilitacji małych pacjentów. Dotychczasowa siedziba koordynatora programu mieściła się w Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Warszawie, jednak, jak powiedział we wtorek PAP prezes zarządu fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, rozrastająca się baza danych wymusiła przeprowadzkę.

- "Archiwizacja jest rzeczą najbardziej bolesną - jest tu ponad 2,5 mln danych. Codziennie do naszej bazy spływa 1,5-1,7 tys. danych na temat badań, ponad 500 ośrodków, w których rodzą się dzieci codziennie przeprowadzają takie badania. Po kilku latach prowadzenia tej bazy w CZD postanowiliśmy ją przenieść do Poznania" - powiedział Owsiak. Nowym koordynatorem medycznym programu został prof. Witold Szyfter, kierownik Katedry Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jak stwierdził, przeprowadzane badania u noworodków sprawiają, że dziecko z wadą słuchu ma szansę uzyskać specjalistyczną pomoc w wieku kilku miesięcy

Przed rozpoczęciem tego programu średni wiek wykrycia niedosłuchu i głuchoty wynosił 3-4 lata. W tej chwili w drugim dniu życia dziecka mamy pierwszy sygnał, że dzieje się coś niedobrego. Dziecko, które ma wykryty niedosłuch w wieku 6 miesięcy, które rozpoczyna rehabilitację z aparatem słuchowym i w wieku 12 miesięcy, po stwierdzeniu u niego głuchoty, otrzymuje implant ślimakowy, w wieku 7 lat idzie do masowej szkoły jako dziecko normalnie słyszące i normalnie mówiące" - powiedział. Koordynator medyczny będzie czuwał nad tym, by wszystkie dzieci w Polsce były objęte badaniem, będzie analizował spływające do ośrodka wyniki badań a także przekazywał je medykom i ośrodkom badawczym na całym świecie.

Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, finansowany przez WOŚP, funkcjonuje od 2001 roku i obejmuje całą populację noworodków w Polsce. Jest to największy program prozdrowotny prowadzony przez organizację pozarządową.

Badania w ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków prowadzone są bezpłatnie i są badaniami obowiązkowymi. WOŚP podkreśla, że Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym udało się wprowadzić Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu, obejmujący całą populację noworodków.

Według statystyk, na świecie jedno dziecko na tysiąc rodzi się z wadą słuchu.

rpo/ itm/ mow/ yy/


Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach