Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Gdzie kupić pomoce rehab-eduk  (Przeczytany 40993 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Gdzie kupić pomoce rehab-eduk
« dnia: Styczeń 24, 2004, 09:07:29 am »
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Lieske

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.dzieci.bci.pl/strony/klaudiusz/
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2004, 07:42:33 pm »
Soniu
Serdeczne dzieki za podanie tych adresow. Oferta jest naprawde duza i jest w czym wybierac. Przegladanie tych stron bardzo mnie wciagnelo i napewno sie nam to przyda. Zeby tylko tak miec wor pieniedzy i dostatecznie duzo miejsca...

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2004, 07:53:34 pm »
Anetko- to nie wszystko. Jak dotrze tu "mamawika" poda resztę. To jej zasługa.

Jeśli chodzi o koszty- pisałam wyżej - należy starać się o dofinansowanie (to są pomoce rehabilitacyjne i edukacyjne). Mnie dopiero teraz niektórzy uczą rozumu w tej kwestii.  :D

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2004, 09:28:56 pm »
Na razie jeszcze nic nie dodam, ale z informacji uzyskanych w urzędzie skarbowym wynika, że można odpisać pomoce edukacyjne dla dziecka, czyli wszelkie książeczki, gry itp. O tym wcześniej nie wiedziałam, chociaż jak to u nas bywa zanim się coś odpisze lepiej spytać w swoim urzędzie jak oni to interpretują. w końcu te 19% mniej to też coś.
Soniu może przenieś ten wątek do edukacja-integracja, bo dotyczy wszystkich dzieci, a ja się naszukałam, żeby go znaleźć.
http://www.sokrates-migrants.uj.edu.pl/pomoce/spis.html-Pomoce dydaktyczne
Zabawki - http://www.wader-wozniak.pl/main_flash.php
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2004, 03:19:00 am »
To ciekawy lizak logopedyczny

czy ktos go ma

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Klocki LOGO do zabawy i nauki wymowy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2004, 05:09:19 pm »
Poszukuję osoby, która doświadczyła edukacji dziecka niepełnosprawnego klockami LOGO (nie mylić z LEGO)

Widziałam je ok. 7 lat temu, ale Monika była jeszcze za mała do takich doświadczeń.
Wydały mi się zbyt małe. Teraz minęło kilka lat i chciałabym spróbować składania sylab w ten sposób.
Czy mógłby mi ktoś pożyczyć na tydzień, aby je wypróbować. Odeślę po tygodniu ćwiczeń z córką.

Nie chcę kupować "w ciemno" bo cena nie jest niska (104.98z wysyłką), chcę najpierw je wypróbować w pracy z dzieckiem.
tutaj
Klocki LOGO do zabawy i nauki wymowy

Bedę wdzięczna za opinie o ich i pożyczenie mi.

Offline kameljanda

• Gadacz
Multimedialny pakiet logopedyczny "Komlogo"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2004, 08:04:54 am »
Wczoraj pobrałam wersję demonstracyjną ze strony
Owa demonstracja jest bardzo okrojona i ma na celu wyłącznie przedstawienie kilku możliwości, więc zabawy dużo nie będzie. Program jest IMO przeznaczony dla dzieci znających już literki w wersji demo "SZ" i "S", ma ciekawą szatę graficzną z dziwnym ludkiem ale grafika nie przytłacza, nie rozprasza. Dźwięki ograniczone do minimum, głos lektora przyjemny i wyraźny. Nic nie miga na ekranie podczas wykonywania ćwiczeń.

Cały pakiet jest drogi(prawie 200 zł) ale może poszczególne pakiety będą już dla rodzica w bardziej przystępnej cenie(20 zł), przyznam nie wnikałam do końca, jest jeszcze zeszyt ćwiczeń za tyle co pakiet.

Troszkę o programie:
Programu komputerowego pt.: "Logopedyczne Zabawy. Część I - sz, ż, cz, dż".

Program został opracowany pod nadzorem specjalistów logopedii. Atrakcyjna forma, niewielkie wymagania sprzętowe, prosta obsługa, obszerny zestaw ćwiczeń i ich różnorodność wzbogacają terapię wad wymowy. Na płycie CD znajduje się pięć multimedialnych programów:

Podpisz i powiedz
Ćwiczenia zawarte w programie są pomocne szczególnie przy utrwalaniu głoski w wyrazach (w różnych pozycjach). Program polecany jest dla dzieci posiadających umiejętność czytania. Zadanie dziecka polega na wybieraniu kolejnych liter i układaniu podpisu do pokazanego na ekranie obrazka. Litery układa się przy pomocy kursora myszy (metodą "przeciągnij i upuść").

Zapamiętaj i powiedz
Doskonały program o charakterze pamięciowym, umożliwiający ćwiczenie trudnych głosek i pozwalający na porównywanie wymowy ze wzorcem podanym przez komputer. Program ćwiczy również inne sprawności takie jak: spostrzegawczość wzrokową, pamięć, koncentrację uwagi.
Gra polega na odkrywaniu 2 kart (klikaniu na nie myszką) i szukaniu pary. Po znaleznieniu przez dziecko 2 takich samych obrazków można usłyszeć ich nazwę podaną przez komputer. Po usłyszeniu nazwy dziecko powinno ją bezbłędnie powtórzyć.

Uzupełnij wyraz
Program ma na celu utrwalanie różnicowania głosek opozycyjnych sz – s, cz – c, ż – z, dż – dz.

Spadające karty
Program, który oprócz ćwiczenia poprawnej wymowy, wyrabia u dziecka świadomość fonologiczną, ćwiczy refleks, koncentrację uwagi, spostrzegawczość wzrokową. Skutecznie ćwiczy również motorykę małą, gdyż wymaga precyzyjnych i szybkich ruchów myszką, aby trafić na właściwy obrazek, który znajduje się cały czas w ruchu.Ze względu na ciągłą dynamikę, program proponowany jest do wykorzystania w końcowych etapach terapii (np. w fazie automatyzacji wymowy).Gra polega na wskazywaniu myszką (klikaniu) obrazków z wybraną w menu początkowym głoską. Po wybraniu właściwego obrazka, ulega on zmniejszeniu i ustawia się w dolnej częsci ekranu (w okienkach ze znakami zapytania). Wybór niewłaściwego obrazka powoduje "znikniecie" jednego obrazka z dołu ekranu.

Nagraj i odtwórz
Bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2004, 01:03:14 pm »
Ściągnęłam, zainstalowałam. Jest niezły, ale nie dla wszystkich dzieci.

Bardziej przyjazny jest pakiet KLIKA (4CD za 126zł)
Multimedialne gry i zabawy z KLIKIEM - opisała je neurologopeda Marzena Mieszkowicz.

Offline asiaks

• Gadacz
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2004, 02:59:13 pm »
http://nettax.interia.pl/serwis/publikatory/dumenis/2002/Nr__3/poz.21/zal1b.htm
może ktoś znajdzie cos dla siebie (tzn. dla dzieci)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2004, 03:06:10 pm »
Cenne informacje "asiaks" stanowią Załącznik do komunikatu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
z dnia 17 września 2002 r. (poz. 21)
WYKAZ ŚRODKÓW DYDAKTYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DO KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO ZALECANYCH DO UŻYTKU SZKOLNEGO KSZTAŁCENIE SPECJALNE

Bardzo szkoda, że nie mamy  dostępnego Katalogu ww pomocy dydaktycznych.

Znalazłam takie:

Ruchomy alfabet

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2004, 10:15:41 am »
Co zrobić, aby ułatwić dziecku naukę czytania i pisania? - Helena Łażewska, Beata Mikitiuk, Barbara Moritz

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
ISBN: 83-7308-175-5
Format: B5, Stron: 80
Okładka: miękka
Cena: 14.80 zł

Prezentowany poradnik stanowi doskonale przygotowany zestaw ćwiczeń, który rodzice mogą wykorzystać w zabawach ze swoimi dziećmi w celu rozwinięcia ich zdolności słuchowych i językowych, niezbędnych do opanowania umiejętności czytania i pisania. Propozycje ćwiczeń mają charakter otwarty - mogą stanowić inspirację do samodzielnego tworzenia nowych zadań lub dostosowania zabaw do indywidualnych zainteresowań dziecka. Proponowane ćwiczenia nadają się dla rodziców do pracy indywidualnej z dzieckiem, nadają się także do wykorzystania w pracy grupowej (na przykład w przedszkolu) oraz do pracy terapeutycznej w zakresie terapii pedagogicznej lub logopedycznej.

lub

Domino sylabowe

Klocki Logo RB0001   109.00 pln

Cyfry magnetyczne

Zestawy cyfr umieszczonych w funkcjonalnych plastikowych walizeczkach, które ułatwiają ich przechowywanie, ewentualny transport oraz zapobiegają zagubieniu. Doskonałe do tworzenia pierwszych wyrazów i prostych działań arytmetycznych. Wyposażone w magnes doskonale przylegają do metalowych powierzchni. - wys. liter 3,5 cm - 288 liter w 6 kolorach
 :oops:  :oops:  :oops:

Do takiego podręcznika dodać pomoce edukacyjne - można uczyć bawiąc się w domu. Ja coś mam już doświadczenia i jestem przekonana, że tylko tędy droga do edukacji naszych dzieci. Niestety fundusze na takie pomoce stanowią zawrotną cenę, a Placówki Oświatowe czym dysponują - sami wiemy.
Jak wyglądaja Subwencje możemy sprawdzić w Gminach- czyli stoimy w miejscu pod względem funduszy, ale nie niepełnosprawności naszych dzieci!!!

SUBWENCJA
rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2004

Dz.U.03.225.2231 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2004 (Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)

Trzeba podkreślić, że rozporządzenie określa jedynie zasady podziału subwencji oświatowej miedzy jednostki samorządu terytorialnego. Dalszy podział tych środków, pomiędzy poszczególne szkoły i placówki pozaszkolne, należy do kompetencji władz samorządowych. Oczywiście, jak każdy obywatel, masz prawo do informacji w gminie, czy wszystkie pieniądze z subwencji oświatowej przeznaczane są na szkoły (na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej)
USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z dnia 8 października 2001 r.)

Edukacja niepełnosprawnego dziecka

Ustawa z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (art. 1 pkt. 1, art. 1 pkt. 5) zapewnia możliwość pobierania nauki we wszystkich typach szkół przez dzieci i młodzież niepełnosprawną oraz niedostosowaną społecznie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz predyspozycjami.
Edukacja niepełnosprawnego dziecka

wiecej przpisów edukacyjnych w zasobach naszego serwisu Przepisy edukacyjne

Wynik analizy jest jeden:
kompletny brak synchronizacji przepisów edukacyjnych z przepisamni ekonomicznymi na ich realizację.

Ktoś powie: uczyć w domu?- a po co jest szkoła?
Otóz to -proponuje w odpowiedzi art.:Homeschoolersi
„Normalność jako program!”- /Kisiel/

Tu widzimy sens decyzji minister Łybackiej, która zakazała przyjmowania do szkół dzieci uczących się w trybie indywidualnym. W Polsce istnieje możliwość uzyskania zgody na zwolnienie dziecka z obowiązku szkolnego i uczenie w domu. Jest to procedura żmudna, kłopotliwa i niewielu się na nią decyduje. Uczenie w domu to margines marginesu, ale pierwsze jaskółki już są i MEN dmucha na zimne. Zakaz przyjmowania do szkoły na część zajęć uczniów uczących się trybem indywidualnym jest wymierzony w potencjalnych homeschoolersów, bo jeszcze by się to mogło przyjąć i zaczęto by podważać sens istnienia MEN.

Dzieci w szkołach publicznych przechodzą przez pierwszą i drugą klasę z bardzo marną umiejętnością czytania — i to się potem za nimi wlecze przez długie lata. Dziecko niemające opanowanych podstaw będzie zawsze miało problemy. Zaczęłoby biegle czytać, gdyby posiedziało codziennie w domu z rodzicami minimum pół godziny. Nie rozumiem ludzi, którzy myślą, że wystarczy samo chodzenie do szkoły. Dzieci umieją czytać nie dlatego, że chodzą do szkoły — dzieci umieją czytać pomimo chodzenia do szkoły! Tego muszą nauczyć rodzice, na szkołę nie ma co liczyć!

Homeschoolersi - TOMASZ WŁODEK ur. 1965, pracownik naukowy, przebywa w USA, publikuje w miesięczniku „W drodze” oraz w polskiej prasie wydawanej poza granicami kraju.
Zeszyt nr 10 (362) 2003
2003 Wydawnictwo W DRODZE

Może to będzie dobrym wyjściem -własnie edukacja domowa?

zajrzyjcie do pozycji książkowej
http://www.gwp.pl/img.php?id=908

EDUKACJA DOMOWA
Budajczak Marek
ISBN 83-89574-17-9, format B5, oprawa miękka
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Edukacja domowa
Edukacja domowa
Szkoła w domu

A wszystko zgoednie z prawemOBOWIĄZEK  SZKOLNY STAN  PRAWNY W STYCZNIU 2003

Pomarudziłam, ale z pewnością wielu z was zgodzi się ze mną wg przedstawionych informacji prawnych i nagminnym braku budżetu na ich realizację - rzeczywistość jest opłakana.

Offline asiaks

• Gadacz

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2004, 09:05:06 am »

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2004, 07:41:36 pm »
Jeśli chcecie nauczyć dzieci także zapamiętywania liter po dotyku - informuję, że są dostępne tłoczone literki i cyferki w formacie A-4 z wypukłymi kropeczkami.
Są duże i małe litery, drukowane i pisane w linijkach.

"Popatrz, dotknij, powiedz" Uczymy się czytać i mowić przez dotyk - WSiP Małgorzaty Dembińskiej-Wola, Małgorztay Chrzanowskiej-Boruszewskiej

Wydawnictwo: WSiP
ISBN: 83-02-07395-4
Format: A4, Stron: 8+50
Cena: 13.00 zł

Pomoc dydaktyczna jest przeznaczona dla wszystkich dzieci mających problemy z zapamiętaniem liter, cyfr i liczb. Zbiór plansz z literami zapisanymi graficznie i pismem Braille`a pomoże dziecku:
rozróżniać litery i cyfry o zbliżonych kształtach,
szybciej kojarzyć obraz graficzny litery z jej dźwiękiem,
doskonalić koncentrację i spostrzegawczość.
Ułatwi dziecku z zaburzoną percepcją wzrokową i słuchową poznanie litery i cyfry przez dotyk. Zastosowana tu metoda integracji sensorycznej nawiązuje do teorii przedstawionej w książce Violet F. Maas "Uczenie się przez zmysły. Wprowadzenie do teorii integracji sensorycznej", która stwierdza: "Wszystkie układy zmysłowe i nasz mózg funkcjonują we współzależności. Informacje pochodzące ze wszystkich narządów zmysłów wielu ośrodków mózgowych łączą się ze sobą, by nadać głębsze znaczenie poszczególnym bodźcom."
http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php?id=2371&PHPSESSID=

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2004, 05:52:20 pm »
Godna uwagi wydaje się Strona
Księgarni Edukacyjnej

Offline Beatris

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2004, 08:14:30 pm »
mam orzeczenie o niepełnosprawności dziecka, ale w pierwszym punkcie mam napisanie " nie" , pozostałe na tak. Czy mogłabym starać się o dofinansowanie zabawek edukacyjnych i tego typu przedmiotów. Jeżeli tak to proszę o informację gdzie i jak mogę to załatwić.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Miłosz/to już 2 latka - Epi
Pozdrowienia

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2004, 07:48:35 am »
Wstawię jeszcze b. istotny zestaw wspomagający naukę mowy czynnej i biernej.

OD OBRAZKA DO SŁOWA
Gry rozwijające mowę dziecka

-bezpośredni link

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2004, 01:02:08 am »
{polecam klocki Wader-a

ćwiczyłam na nich z córką prawidłowe chwytanie,
odróżnianie kolorów, myworzenie zbiorów wg kolorów (segregowanie)
budowanie poziomych i wysokich budowli (jako przygotowanie do nauki matematyki)
Gdy do takich klocków dołożyłam cyfry - lekacja matematyki była gotowa.
1 klocek (a pod spodem cyfra 1) itd.
na końcu sama radość z budowania (dziecko musiało schylać się i podnosić)
mamy do dziś kilka takich zestawów i służą nam już wiele lat.
Szczerze polecam  :D

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2004, 04:18:35 pm »
Na tej stronie można sobie zamówić bezpłatny katalog pomocy edukacyjno-rehabilitacyjnych i szczególne sprzętu do SI. (Integracji sensorycznej)
Przy okazji przypomnę  jeszcze jedna stronę, gdzie też można zamówić bezpłatny podobny katalog. Może kupić to nie będzie za co, chociaż niektóre ceny są bardzo zbliżone do naszych, ale co za inspiracja!!!
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2004, 04:59:00 pm »
mamawika - jak masz przywieź do wglądu  :D - niech się oczy chociaż nacieszą.

Offline agnes

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 13, 2004, 11:09:04 am »
Ja również podam dwa adresy:
Novum pomoce edukacyjne
to sklep z pomocami terapeutycznymi, oferta zbliżona do tej, którą proponuje Nowa Szkoła

edukacyjna księgarenka internetowa
bardzo fajna strona, sporo książek i innych ciekawych materiałów
Polecam program multimedialny Zwierzaki
zobaczcie sami

Zwierzaki

Pozdrawiam cieplutko :D
Agnieszka

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2004, 12:33:37 pm »
Strona Novum rewelacja :shock: . Chyba Mikołaj zostawi tam jakieś pieniądze :lol: .
Pozdrowienia,
mamawika

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2004, 01:41:35 pm »
Świetne do ćwiczeń m.inn. wiotkości mięśni wzroku
Klasyczne ósemki jak zalecane w metodzie Dennisonów.
Można nauczyć maluchy kolorów, stymulować dotyk drewnem (najlepiej nie kolorowanym)

Czemu tego nie było jak moja Monika była mała, musiałam wymyślać podobne lub w grach komputerowych.
Jak ktoś ma na CD "Pippi Pończoszanka" - zupełnie podobnie może wykorzystać do ćwiczeń oczu.

Dziecko ćwiczy trzymanie zabawki, moża zmotywować do raczkowania.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2004, 08:08:03 pm »
Widzisz Soniu! I już Mikołaj nie musi się martwić, co Wikowi kupić- kolejkę! A i tatuś się pobawi.  :D
Pozdrowienia,
mamawika

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2004, 08:11:02 pm »
O rany, sprawdziłam cenę! :(
Pozdrowienia,
mamawika

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2004, 08:45:25 pm »
sa podrobki o wiele tansze

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 13, 2004, 08:53:25 pm »
Przecież nie musi być taka droga. W marketach drewniane klejki można kupić za kilkadziesiąt złotych. Ostatnio widziałam w promocji świątecznej w Tesco. Oglądałam również inne świetne drewniane zabawki edukacyjne. A że w markecie -  to cena bardzo przystępna.
Ostatnio kupiłam Alicji drewnianą zabawkę edukacyjną: drewniane pudełko, na przykrywce namalowany chłopczyk, a w  pudełku drewniane ubranka i kolorowe sznurowadła. Chłopca  trzeba ubrać (w deseczce, na której jest namalowany  i w ubrankach są dziurki), czyli wybrać dowolne ubranka i przyszyć je kolorowymi sznurowadłami do deseczki. Super zabawa dla rączek, a dodatkowo ćwiczymy wiązanie kokardki. Cena 9,99.

Jeśli chodzi o układanki edukacyjne, kupiłam zestaw kontrolny do Małego Pusa (13 zł) i teraz dokupuję książeczki po 9 zł. Zabawy i nauki jest mnóstwo.

http://www.pus.pl/public_html/

strona 5, 6, 7, 8, 9

Mamy też mozaikę jako , że nasza pani pedagog bardzo polecała ją do ćwiczenia twórczego myślenia. Ala układa z tych klocków przepiękne wzory.

http://www.pus.pl/public_html/

strona 35.

Polecam.

A młodsze pokolenie w Stowarzyszeniu  już rośnie, więc będzie komu przekazać  :D .

Offline agnes

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2004, 11:24:44 am »
Znalazłam jeszcze taką stronkę
 :D wydawnictwo Koba
Myślę, że niektóre z pomocy są bardzo fajne, aczkolwiek dość drogie...
Zobaczcie też materiały demonstracyjne.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2004, 01:07:51 pm »
Materiały demonstracyjne są fajne, ale taniej je można zrobić samemu w komputerze, wydrukować na kartce z bloku technicznego, nawet zafoliować.
Dużo łatwiej dostosować do potrzeb i możliwości dziecka.
Z mojego doświadczenia wiem, że dzieci niepełnosprawne dużo łatwiej nauczyć czytać sy-la-ba-mi (przy jednoczesnym wspomaganiu oddychania, ćwiczeń przepony, usprawaniania czynności manualnych)
Nieraz zastanawiam się dlaczego wszelkie pomoce edukacyjne sa pisane pismem książkowym a nie czcionkami pisanymi jak w szkolnym zeszycie.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Grażyna

• Gadacz
"Co to? Kto to?"
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 03, 2005, 08:07:46 am »
Poszukuję w imieniu Bahy, takiej pomocy dydaktycznej: książeczka + płyta CD na odtwarzacz, na płycie są odgłosy np. zwierząt a w książeczce obrazki i dziecko ma połączyć obrazek z dźwiękiem.
Czy może ktoś to ma, albo wie gdzie nabyć?

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2005, 08:36:21 am »
To ja się podłączę pod pytanie. Nie wiedziałam, że jest taka pomoc dydaktyczna. To super. Bo ja jestem właśnie na etapie ściągania z netu clipartów przedmiotów, zwierząt itp, oraz dzwięków. Chwilowo nie mam kasy na kolorowy tusz i bawimy sie na monitorze, ale wolałabym nie nadwyrężać oczu dzieciaków. Mam nadzieję, że taka pomoc dydaktyczna nie jest droższa od tuszu (100 PLN)
.:.carpe diem.:.

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2005, 09:14:59 am »
Jakiś czas temu był już taki watek

http://forum.darzycia.pl/topic,5032
Maciek 8lat ZD

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2005, 09:45:30 am »
dzięki
.:.carpe diem.:.

Offline boszka59

• Gadacz
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2005, 10:02:31 am »
Ja to mam i podobne mam na kompa. Jest ok. Wydało to wydawnictwo Seventh Sea , ich strona www.seventchsea.pl
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline Grażyna

• Gadacz
dzięki
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2005, 10:16:25 am »
Dzięki dziewczyny!
Już wysłałam Baha namiary!

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 14, 2005, 12:20:50 pm »
KOSTKA MANIPULACYJNA

Kostka manipulacyjna pomocna jest przy nauce wszelkiego rodzaju zajęć manualnych,
a zwłaszcza przy nauce wiązania, zapinania,
czy łączenia na rzepy.
 Wykonana jest z mocnego materiału odpornego na podarcie, czy rozerwanie.
Na każdej ze ścian umieszczony jest inny rodzaj zapięcia.
Zajęcia z kostką uczą dzieci samodzielnego ubierania się.
 Na bokach kostki umieszczone są:
 zamek błyskawiczny,guziki podłużne,
klamry zaciskowe, łączenie na rzepy,
sznurowadło, guziki płaskie.

Więcej :Zabawki rehabilitacyjne

Ceny  :roll:
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline kameljanda

• Gadacz
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 17, 2005, 11:01:38 am »
Janka - Kalejdoskopy, układanki, gry

Czytam i układam
układanka dydaktyczna

Kamelia dostała tę układankę.

Tekturowe mocne elementy puzzli bprzedstawiają rysunki, rysunki z podpisami, rysunki z literkami do rebusów i elementy ze znakiem równości.
Można ćwiczyć rozwiązywanie rebusów, nazwy przedstawionych postaci lub przedmiotów, jeśli dziecko już zna literki. Dziecko może również do rysunku poszukać poszczególne literki, by nazwać np zwierzaka lub wskazywać literkę na jaką rozpoczyna się dany rysunek.

Rysunki są interesujące ale dominuje w kolorach czerwień i brak jest różnych tonacji. Rysunki są niejednoznaczne.
Jeśli rysunek przedstawia moim zdaniem i dziecka kiść wiśni, podpis mówi "czereśnie". Gruszka jest czerwono pomarańczowa.
Rzepa wygląda jak rzodkiewka... Brak koloru brązowego.

Offline kameljanda

• Gadacz
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 17, 2005, 11:24:51 am »
Wydawnictwo Skrzat

którego logo zapewne wielu z Was kojarzy z dzieciństwa :)

Mają całe serie przyjemnych książeczek dla dzieci w przystępnych cenach. Moje uwielbiają serie z naklejkami, można kupować to co dziecko najbardziej lubi :)
Jedno samochody, drugie lalki i zwierzaki...

Pierwsze co dzieci robią to naklejają naklejki w odpowiednie miejsca a następnie kolorują obrazki, mnóstwo frajdy, zabawy i nauki. Na początku naklejki są przyklejane nierówno, później dzieci dbają o precyzję i dbałość.
Kto ma dziecko mające trudności z grafomotoryką ten wie o czym piszę :)

Offline kameljanda

• Gadacz
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 17, 2005, 11:34:38 am »
Pokazany przez Sonię lizak logopedyczny baaardzo się przydaje przy wymawianiu specjalnego zespołu głosek, kto chadzał z dzieckiem do logopedy, wie o czym piszę ;)

cza, cze, czy ...
za, ze, zy...
dza, dze, dzy...

itd.

Zakupiłam go we wspomnianej już tu www.edukacyjna.pl , koszt lizaka naprawdę przystępny a dziecku może się spodobać z nim zabawa i nauka jednoczesnie. Wprawdzie nie jest tak bajecznie kolorowy ale dziecko może samo go pokolorować :)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 17, 2005, 12:12:59 pm »

Jolanta Falana-Kozłowska
Lizaki logopedyczne
Numer katalogowy: 7854
Wydawnictwo: Apex
Format: 250x172
Okładka: pudełko
Cena: 17.00 zł  

Pomoc jest uproszczoną, podstawową wersją układanki fonetycznej "Układamy wzorce wymowy" przeznaczoną do pracy indywidualnej i grupowej z małymi dziećmi czyli od 3 - 5 roku życia, które nie są jeszcze gotowe do właściwej terapii logopedycznej w oparciu o stosowaną przez nas "metodę ruchów artykulacyjnych". Zajęcia z tymi dziećmi prowadzi się zawsze w formie zabawy a możliwości osoby prowadzącej zajęcia są nieograniczone.

Pomoc zawiera 34 lizaki logopedyczne, które na jednej stronie zawierają opisany schemat wymowy głoski i jej zapis w postaci litery, a na odwrocie ilustrację głoski. Przedstawione zostały następujące podstawowe głoski języka polskiego:
samogłoski ustne: a,o,u,e,i,y

spółgłoski: p,b,m,t,d,n,f,w,k,g,h(ch),l,ł,r,j,ń(ni),sz,ż(rz),cz,dż,s,z,c,dz,ś(si),ź(zi),ć(ci),dź(dzi).
Stosowanie lizaków głoskowych ma na celu kształtowanie u dzieci skojarzeń sposobów powstania dźwięku z jego obrazkowym odpowiednikiem i literą. Pomoc ma zastosowanie uniwersalne i może być stosowana w terapii jak i w ogólnorozwojowej stymulacji językowej i poznawczej każdego dziecka.

źródło

więcej

Offline kameljanda

• Gadacz
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 17, 2005, 12:43:39 pm »
Ja mam czarno biały ale widzę, że już w ofercie nie mają a 1,64 kosztował ;)

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 06, 2005, 03:06:04 pm »
Na tej stronie można zamówić komunikatory typu Voca, BigMac, Step-by-step, czyli urządzenia do nagrywania komunikatów dla dzieci niemówiących, włączniki do komputera i innych urządzeń elektrycznych dla dzieci z ograniczonymi umiejetnościami manipulacyjnymi (także tutaj), specjalistyczne klawiatury i myszy oraz pomoce dla niewidomych i słabowidzących. Takiego BigMaca szukaliśmy od dawna, korzystamy z niego na zajęciach i jest to super pomoc. Z czasem  niemówiące dziecko może naciskając wybrany obrazek "zawołać " mamę, czy "powiedzieć" co chce.
Pozdrowienia,
mamawika

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 06, 2005, 04:11:22 pm »

Offline boszka59

• Gadacz
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 06, 2005, 12:19:24 pm »
Być może znacie tę stronę ale ja dopiero ją znalażłam i zakupiłam tam karty pracy "Zwierzęta" oraz warzywa i owoce. Super jest też alfabet obrazkowy i wiele innych. Mam też "Moje trzy lata" i
"ABC Trzylatka". Bardzo mi się to podoba. Polecam bo chyba jest ok szczególnie ten albabet.
Podaję adres www.ksiegarnia-szostka.pl
Jest tam tak wiele rzeczy że aż trudno wybrać.
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 12, 2005, 06:19:47 pm »
Znalazłam takie "coś" - WISEMAG.

Fragmenty tekstu ze strony:

"Świetnie nadaje się dla wszystkich dzieci, w tym również tych wykazujących problemy w szkole bowiem dodatkowo stymuluje rozwój koordynacji ruchowej oraz daje pożywkę młodej rozwijającej się wyobraźni."

I to:

"ZASTOSOWANIA W MEDYCYNIE

WISEMAG ma również wiele zastosowań wspomagających zdrowie.
W pediatrii WISEMAG można stosować jako znakomite narzędzie stymulacji zdolności manualnych dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Wspomaga samodzielny rozwój dziecka i jego poszukiwania na polach wielu dyscyplin naukowych.

W geriatrii staje się świetną pomocą w rehabilitacji zaburzeń ruchowych poprzez na przykład ćwiczenie rąk. Jest idealny dla osób cierpiących na artretyzm.

Fizjoterapia z WISEMAG wspomaga leczenie zaburzeń motorycznych po wypadkach i urazach stymulując pacjenta do większego zaangażowania w ćwiczenia

W psychiatrii WISEMAG stosowany jest z dużym powodzeniem w postępowaniu w przypadkach klinicznych, u ludzi z zespołem Downa oraz u dzieci zarówno nadpobudliwych jak i autystycznych."

http://www.wisemag.pl/wisemag.html

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 13, 2005, 09:01:21 am »
Kochani, szperacie po różnych stronakach, może znajdziecie gdzies do kupienia taki mini hamak - huśtawkę. Na ostatnich zajęciach z SI Hanka z takiego czegoś korzystała i sprawiało jej to ogromną radość. Opiszę urządzenie jak umiem - wygląda to jak hamak z materiałem pośrodku - ale bardzo krótkim - tak do 1 m. Boki - takie jak przy hamaku sznurkowe są umocowane do  ok 1,5 m beleczki. Dziecko siedzi - leży w poprzek, a całość można bujać na różne strony.

pozdrawiam, marta

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.moja-mycha.o7.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 13, 2005, 07:26:05 pm »
Ja polecam wszystkim rodzicom dzieciaków lubiących drewienka stronkę www.drewnianezabawki.bazarek.pl
Niskie ceny i ręczna dobra robota :)
asia mama karolinki

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 13, 2005, 10:56:59 pm »
Fakt są świetne. Kołeczki ulatwiają dziecku chwyt -dobry sposób na naukę chwytu pęsetkowego, odróżnianie kolorów, naukę cyfr i alfabetu.
Większość z nich miałam ale z gąbki chińskiej kolorowej, tańsze i lekkie jak na moją wiotką małą.
Ale przyznaję co drewno to drewno -najlepiej bez kolorów jeśli chodzi o stymulację czucia (dotyku).
U mnie każda zakupiona zabawka miała swoje przeznaczenie
(stymulacja czegoś połączona z nauką jednosześnie).

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 21, 2005, 10:48:45 pm »
Elementarz dla niewidomych dzieci.

Specjalnie z myślą o niewidomych dzieciach powstał elementarz do nauki podstawowych pojęć, z którymi mogą mieć one największe problemy. Elementarz przygotowały Alina Talukder z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych z Owińsk i siostra Elżbieta Więckowska z Lasek.

Niełatwo wyjaśnić małemu dziecku, co znaczy słowo „nad”, a co „pod”. A jak to zrobić, jeśli dziecko jest niewidome? Nowo powstała publikacja ma pomóc w zrozumieniu owych zależności i nauczyć najmłodszych orientacji w przestrzeni.

Jak wygląda taka nauka? Przed ośmioletnią dziewczynką leży serwetka. Nauczycielka prosi o wskazanie dłuższego jej boku, następnie krótszego. Basia rozpoznaje kształt serwetki. Liczy rogi. Następnie poszukuje brzegów i rogów na rysunku wykonanym metodą druku wypukłego w elementarzu. Pojawiają się pojęcia górny róg - dla niewidomego dalszy, dolny - dla niewidomego bliższy. Na następnej stronie zadanie jest już trudniejsze, bo przybył nowy element - kubek. Dziecko musi ustawić kubek na serwetce w miejscu, gdzie jest on narysowany na planie.

Elementarz dla niewidomych to pierwszy taki podręcznik w Polsce. Prace nad jego przygotowaniem zakończyły się dwa tygodnie temu. Szerszemu gronu przedstawiony zostanie 12 grudnia w Warszawie.

Elementarz jest i dla dzieci, i dla nauczycieli. Na jego kartach znajdą oni również konspekty zajęć.

http://www.eduinfo.pl/index.php?section=aktualnosci&id=1895
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach