Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niewidomych i Niedowidzących  (Przeczytany 5281 razy)

Offline dzika

• Nowy użytkownik
  • *
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niewidomych i Niedowidzących
« dnia: Grudzień 02, 2003, 11:33:45 pm »
wlasnie znalazlam!!!
http://stowarzyszenietecza.webpark.pl/
http://stowarzyszenietecza.webpark.pl/forum/index.php
moze tam mozna znalezc jakas pomoc dla naszych dzieciaków?
dzika...

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline kasia gorska

• Raczkujący bywalec
  • **
stowarzyszenie tecza
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2004, 01:03:40 pm »
wielkie dzieki za za ten link dzieki tobie tam sie dostalam i bardzo duzo rzeczy tam zdobyłam.
moj synek jest niewidomy i bardzo mi sie przyda to forum.
pozdrawiam
kasia gorska mama Marcelka :D
Kasia mama Marcelinka 7 latka

Offline ada16

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2004, 12:39:04 pm »
Niestety w Teczy obowiązuje rejonizacja. Nie przyjmują dzieci spoza Mazowieckiego.

Offline Emilianka

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2006, 05:51:56 pm »
Na stronę można też wejść poprzez adres:

www.tecza.org

Dokładne adresy:

Poradnia Kompleksowej Diagnozy, Wczesnej Edukacji, Terapii i Rehabilitacji dla małych dzieci niewidomych i słabowidzących ze sprzężonymi niepełnosprawnościami
(Poradnia Wczesnej Interwencji)

ul. Nowolipie 13/15
Warszawa

Ośrodek dla dzieci niewidomych i słabowidzących ze sprzężoną niepełnosprawnością w wieku 3-15 lat

ul. Kopińska 6/10
Warszawa

Ośrodek dla młodzieży niewidomej i słabowidzącej ze sprzężoną niepełnosprawnoscią

ul. Leonarda 12
Warszawa

Offline Emilianka

• User z prawami do pisania
  • Wyjadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2006, 06:44:55 pm »
Z postu "baha" - nie zawsze jest wesoło ... :(

Cytat: "baha"
Jest w Warszawie takie Stowarzyszenie na rzecz rodziców i dzieci niedowidzących i nieiwidomych TĘCZA. Byłam tam z Antkiem. Rzeczywiście trafiają tam bardzo potrzebujące dzieci i ogromnymi wadami neurologicznymi i chyba nie tylko. Pełna optymizmu odczekałam w kolejce na  wejście do pani pielęgnierki by zapisać się do okulisty. I dowiedziałam sie że wizyta u okulisty kosztuje 70 zł. Tych wizyt może byc kilka. Okulista daje skierowanie na różnego rodzaju badania i analizy, za które też trzeba płacić. Dopiero jak będzie orzeczenie okulisty że dziecko się kwalifikuje do ośrodka trafia do państwowego portfela. Prawda że cudowne? Nie pomagają żadne zświadczenia że ma się upośledzone dziecko. Płacz i płać. Mogę zawsze trafić do normalnego okulisty i narazić Antka  na wiele przykrych doświadczeń. A chciałam zaoszczędzić tego Antkowi i poszarpanych nerwów sobie. I rzeczywiście zaoszczędziłam.

ze strony Stowarzyszenia:

Celem działalności Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących jest pomoc dziecku niewidomemu i słabowidzącemu: dokładna, wielostopniowa, specjalistyczna diagnoza, opracowanie indywidualnych programów terapeutyczno - rehabilitacyjnych wspomagających rozwój dziecka oraz ich realizacja:

w bezpośredniej współpracy z rodzicami dziecka (Poradnia Wczesnej Interwencji),
w placówkach dziennego pobytu,
a także wspomaganie edukacji dzieci uczących się w szkołach i przedszkolach masowych.
Stowarzyszenie niesie pomoc rodzinie dziecka poprzez terapię rodzinną, turnusy rehabilitacyjne dla rodzin i pomoc socjalną.

Pod opiekę Stowarzyszenia trafiają dzieci (wiek niemowlęcy, żłobkowy, przedszkolny, szkolny) ze schorzeniami wzroku i niepełnosprawnościami złożonymi - na podstawie diagnozy okulistycznej i funkcjonalnej oceny widzenia przeprowadzanej przez okulistę oraz oceny neurologicznej i psychologicznej. Obejmujemy opieką również osoby dorosłe - niesamodzielne życiowo.

Najczęstsze problemy naszych podopiecznych:

osłabione widzenie lub całkowity brak widzenia;
mózgowe porażenie dziecięce;
padaczka;
opóźnienia rozwoju psychoruchowego;
upośledzenie umysłowe;
zaburzenia zachowania i emocjonalne;
autyzm;
zaburzenia słuchu, głuchota;
uszkodzenia CUN;
zespoły genetyczne;
inne przewlekłe choroby (np. nowotworowe).

Pod opieka Stowarzyszenia znajduje się:
Wczesna interwencja: 130 dzieci
Dzieci z nowotworami oczu: 50 dzieci
Ośrodek dla dzieci do 14 roku życia: 45 dzieci
Ośrodek dla młodzieży: 45 osób
Ok. 180 osób uczących się w szkołach masowych i specjalnych.

jane-eyre

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2008, 07:08:12 pm »
Chodziłam z córeczką do Tęczy - odpłatna była tylko pierwsza wizyta, kolejne w ramach NFZ (konieczne skierowanie). Według mnie miejsce NIEZWYKŁE - Panie mają nieskończoną ilość pomysłów na aktywizowanie dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach