Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Poezja do poczytania, posłuchania, teksty piosenek, muzyka  (Przeczytany 62962 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Poezja do poczytania, posłuchania, teksty piosenek, muzyka
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 31, 2005, 12:05:22 pm »
Borowickie spotkania z poezją śpiewaną

http://www.silesiaeuropaea.pl/borowice/borowice3.htm#16

i Wolna Grupa Bukowina- Sielanka o domu- mp3

http://www.silesiaeuropaea.pl/borowice/borowice4.htm
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 31, 2005, 12:31:02 pm »
W Borowickich spotkaniach można poczytać i pooglądać...np.naszego Dziadka Janusza :lol:
Miło Cię widzieć Januszku :wink:

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 31, 2005, 12:35:17 pm »
Dzięki Uleńko, aż dziwne, że do tej pory o tym nie pomyślałem.

A wogóle warto zacząć od strony głównej, efekt graficzny mojego pomysłu, a po chwili włącza się instrumentalna wersja "Sielanki..." w wykonaniu Mariusza Massiera z grupy WYSPA na fortepianie.

Oficjalna strona borowickich spotkań z poezją śpiewaną i piosenką autorską "Gitarą i Piórem"

Zapraszam do odwiedzenia tej strony - stanowi ona  kompendium wiedzy o koncertach z 17-letnią już tradycją, linki na strony artystów, bogatą galerię zdjęć, artykuły prasowe i opisy koncertów.

Zapraszam też na 17 edycję 5 i 6 sierpnia 2005 r. do Borowic k/Jeleniej Góry.
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 31, 2005, 03:13:54 pm »
Dziękujemy za piękne przedstawienie strony :-)
( jeszcze jak podpowiecie gdzie tam w pobliżu
jest jakiś niedrogi camping?
z umiarkowanymi wygodami, to może w tym kierunku moje tegoroczne wakacje ...
trochę daleko, ale ... :?:

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 31, 2005, 04:10:07 pm »
Chętnie podpowiem.
Żeby nie psuć poetyczności tego wątku, w miarę szczegółową informację zamieściłem Tutaj

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 31, 2005, 04:12:42 pm »
Ula, z Warszawy do Jeleniej jest bezpośredni pociąg.
W Jelonce mogę Cię z dworca odebrać i dowieźć np. do Borowic.
Janusz zna tam niedrogie noclegi.
No chyba, że chcesz nocować np. w Karpaczu.
Też zawiozę.
Niech Janusz się głowi. :D

Dopiero w drugiej połowie sierpnia jadę z Alą do Gdańska.
Ale by było.... :D

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 31, 2005, 04:13:53 pm »
upsss... proszę o wykasowanie moich postów :oops:

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 31, 2005, 04:15:24 pm »
Żadne wykasowanie!
Cieszę się, że też chcesz pomóc, miło mi z tego powodu bardzo :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 01, 2005, 05:41:37 pm »

Offline dziadek Janusz

• Weteran
Uwaga: nowy festiwal poezji śpiewanej i folku!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 06, 2005, 12:29:06 pm »
Informuję, że pojawia się nowy festiwal poezji śpiewanej i piosenki autorskiej oraz folku.

W dniach 24 i 25 czerwca w Żarach woj. lubuskie odbędzie się KRONOPOL FESTIVAL

Impreza z założenia zbliżona klimatem do borowickich koncertów "Gitarą i Piórem", różnicą jest forma festiwalowa: są nagrody dla "wschodzących gwiazd" Krainy Łagodności.

Zapraszamy (też tam będę).

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 27, 2005, 01:42:13 pm »
Właśnie w niedzielę wróciłem z Żar, jeszcze w uszach brzmią czarowne dźwięki niezapomnianych koncertów.

I Festival Kronopol od strony organizacyjnej przygotowany został fantastycznie. Na wielkiej łące, graniczącej ze ścianą lasu w okolicy ulicy Leśnej stanęła scena, dla słuchaczy przygotowano bardzo dużo miejsc siedzących pod parasolami, osobne miejsce - też zadaszone było dla zaproszonych gości. Była mała gastronomia, wszystko, co niezbędne na imprezie masowej

Koncerty rozpoczęły się w piątek przed 18.00, opóźnienie wynikło z powodu nie dojechania jednego z zespołów zgłoszonych do części konkursowej. W tym dniu jury ocenialo dwa zespoły: „Niepoprawni” z Jawora i „Targanesku” z Poznania. Część konkursową, jak również koncert główny prowadził Stefan Brzozowski z Czerwonego Tulipana.

O 20.00 na scenę wszedł zespół Czerwony Tulipan i zaczął się wspaniały koncert - poetycka wędrówka przez dwudziestolecie pracy artystycznej zespołu. Po nich na scenie pojawił się Kepa Junkera - przyjechał z Hiszpanii, Bask grający na instrumentach akordeonowych. Wspaniały, żywiołowy wręcz koncert z wykorzystaniem różnych, dziwnych niejednokrotnie instrumentów. Później wystąpił zespół Benedicta z Czech i Słowacji. Repertuar czerpią z rodzinnych stron swoich rodziców - Słowacji, Moraw. Śląska i Ukrainy. Folkowym dźwiękom nadają nowoczesny szlif i tak powstaje ich muzyka.
No, a na zakończenie pierwszego dnia koncertów perełka - nocny występ grupy Pod Budą. Andrzej Sikorowski przygotował niespodziankę - w pewnym momencie na scenę weszła jego córka - Maja Sikorowska i zaśpiewała cudowną piosenkę po grecku, towarzyszyła też przy kilku innych utworach. Usłyszeliśmy niemal wszystkie wielkie przeboje grupy, bisy, bisy, bisy. Koncert skończył się niemal przed 2.oo w nocy.

W sobotę tuż przed godziną 17.00 Żary „liznęły” obrzeża trąby powietrznej, na szczęście horror trwał krotko, poluzowano dach, opuszczono głośniki, instrumenty ukryto pod sceną. Opóźnienie - tym razem wymuszone przez naturę wyniosło prawie godzinę.
W drugim dniu koncert prowadził Robert Kasprzycki. Do przesłuchań konkursowych zgłosiły się trzy zespoły: zespół MAJL Marka Koniecznego z Żar, Magda Łazar z żarskiej grupy WYSPA z sekcją akompaniującą oraz z Bielska Białej Tomek Lewandowski z zespołem.

Pierwsze miejsce, nagrodę 1.800 PLN, dużą statuetkę festiwalu i zaproszenie do udziału w koncercie głównym „Gitarą i Piórem” w Borowicach zdobył Tomasz Lewandowski.
Drugie miejsce, nagrodę 800 PLN i średnią statuetkę festiwalu zdobyła Magda Łazar.
Trzecie miejsce, nagrodę 600 PLN i małą statuetkę festiwalu zdobył zespół „Targanesku”.

Po ogłoszeniu wyników konkursu na scenie pojawił się Mariusz Lubomski z zespołem. Mimo deszczu, momentami ulewnego, pod scenę przyszło sporo osób, które chciały z bliska posłuchać i popatrzeć na artystę. A Mariusz dał z siebie wszystko. Wyśpiewał wszystkie swoje wielkie przeboje, nie zabrakło też „Wspomnienia”, czy też „Zielono mi”. Piosenki przeplatał konferansjerką w swoim stylu. Nie obeszło się bez bisów, chociaż artysta spieszył się na kolejny koncert w Dzierżoniowie. Wspaniała atmosfera tego koncertu „zaczarowała” pogodę, deszcz ustał, zrobiło się trochę milej.

Po Mariuszu wystąpiła Natalia Potapienko z Kijowa, zaprezentowała ciepły, pogodny koncert, dobrze przyjęty przez publiczność.

Po niej na scenę weszło Stare Dobre Małżeństwo, no, i się zaczęło: Rewelacyjny koncert, zespół odświeżył wiele starych utworów, rzadziej granych na koncertach, jak np „Banita” z płyty „Niebieska tancbuda” - mojej ulubionej. Mnóstwo osób pod sceną, wszyscy śpiewali z Krzysztofem piosenki, była nawet „Majka”, też wspólnie odśpiewana. Koncert niemal dwugodzinny, nie zliczę nawet, ile było bisów.

Ale jako ostatni wykonawca na scenie pojawił się Janusz Radek. Pomimo choroby i kłopotów z gardłem zaprezentował swoje niesamowite możliwości głosowe, przedstawiając program oparty na płycie „Serwus Madonna”. Nad łąką popłynęły cudowne dźwięki, były „Cudowne narodziny Bolesława Krzywoustego”, „Grand walse brian”, „Groszki i róże”, a na koniec perfekcyjnie wykonany utwór „Nie widzę Ciebie w swych marzeniach”. Gromkie brawa i okrzyki publiczności towarzyszyły temu koncertowi. Niestety, artysta nie miał już siły na bis, z tego co wiem, to odwołał swoje kolejne koncerty w Krakowie

Były oczywiście spotkania przy ognisku po koncertach i wspólne śpiewanie do białego rana.

Podsumowując: warto było na te dwa dni do Żar przyjechać, obcować z cudowną muzyką, odpocząć, wyciszyć się, spotkać ulubionych artystów, uczestniczyć w Pierwszym Festiwalu Kronopol i cieszyć się, że pojawiła się nowa impreza preferująca muzykę z Krainy Łagodności.
Ja byłem, słuchałem, widziałem - wprawdzie część zza sceny, jako inspicjent - ale wrażenia są niepowtarzalne.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

Offline Nadziejka

• Gadacz
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 27, 2005, 05:42:01 pm »
O, to musiały być niezapomniane wrażenia! Tylko pozazdrościć Dziadkowi Januszowi... :wink:
Mama Michałka (5 lat)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 27, 2005, 07:07:24 pm »
Janusz jest wszędzie, gdzie coś można zorganizować, pomóc innym. Jednym słowem Wielki "dziadek"  :D
Skąd czerpie tyle Siły? pewnie od Michaszka.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 21, 2005, 08:18:03 pm »
Na stronie internetowej Gitarą i Piórem jest już opublikowana oficjalna lista wykonawców tegorocznych koncertów.
Dwa wspaniałe, długie wieczory, a wokół las, góry, księżyc i poezja.
Zapraszam na koncerty do Borowic.

[ Dodano: Wto Sie 09, 2005 13:54 ]
Taaak...
17 edycja "Gitarą i Piórem" przeszła do historii.

Kto był ten wie, że warto było poświęcić dwa dni i dwie noce na borowickie koncerty.
Kto nie był, może tylko żałować, ale za rok znowu powrócą zadumane spotkania pod księżycem (w tym roku akurat trafiliśmy na nów, świeciła nam jedynie Wenus nad górami i gwiazdy).

W pierwszym dniu koncert otworzyli jak zwykle organizatorzy śpiewając "Sielankę o domu", a towarzyszył im młody zespół "Niepoprawni" z Jawora, debiutanci, którzy potrafili dopasować swój występ do klimatu borowickiej polany.
A po nich - same gwiazdy: Wolna Grupa Bukowina, Anna Treter z krakowskiej grupy "Pod Budą", Jurek Filar z "Naszą Basią Kochaną" - to artyści, których przedstawiać nie trzeba i którzy każdym swoim koncertem dostarczają niespotykanych doznań artystycznych.
Niespodziankę przygotował też leśnik Waldek, który z muzykami poznanymi parę dni wcześniej przygotował krótki, ale piękny program z piosenkami Brassensa.
W pierwszym dniu koncertom przysłuchiwało się ponad 2500 osób.

W drugim dniu rano nad Borowicami przeszła gwałtowna ulewa, znacznie też się ochłodziło.
Nie powstrzymało to oczywiście fanów muzyki z Krainy Łagodności, którzy, wprawdzie mniej licznie niż poprzedniego dnia, przybyli na polanę, aby posłuchać swoich ulubieńców, spotkać przyjaciół, porozmawiać...
Na szczęście do wieczora pogoda się ustabilizowała i nie zakłóciła koncertów.
Tomek Lewandowski z zespołem - występ był nagrodą za wygranie Festivalu KRONOPOL w Żarach w czerwcu br - rozpoczął wraz z organizatorami tradycyjnie "Sielanką o domu", później zaprezentował ciekawy, utrzymany na dobrym poziomie artystycznym program.
Oczywiście, przebojem drugiego dnia koncertu był oczekiwany przez fanów występ Mariusza Lubomskiego.
Artysta dał rewelacyjny koncert, bez żadnego oszczędzania, wyśpiewał niemal wszystkie największe swoje przeboje, a także utwory mniej znane. Starannie wyreżyserowany koncert, niepowtarzalny głos, mimika rąk - po prostu mały spektakl na borowickiej scenie.
Fani mieli możliwość porozmawiania z artystą, zrobienia pamiątkowej fotografii, otrzymania autografu na płycie (tym razem mieliśmy firmowe stoisko wydawnictwa Dalmafon, w związku z czym płyt nie zabrakło).

Po Mariuszu wystąpił Robert Kasprzycki, który zaprezentował koncert o zupełnie innym klimacie, może nawet jak na borowickie spotkania momentami zbyt ostrym. "Niebo do wynajęcia" śpiewała cała łąka. Kończący jego występ ciężki, rokowy utwór rozruszał i rozgrzał wprawdzie publiczność, ale nie do końca wpisał się w klimat spotkań.

Koncert zamknęła Martyna Jakubowicz, ale, mimo oczekiwań nie było to wielkie wydarzenie artystyczne. Artystka zaprezentowała utwory swoje oraz Boba Dylana, ale moim skromnym zdaniem był to koncert "bez duszy", tak, jakby artystce nie zależało na opinii słuchaczy: przyjechała, zaśpiewała, pojechała - koniec. Nie takiego występu oczekiwała borowicka publiczność.

Miłym akcentem w drugim dniu był występ na scenie Macieja Karnickiego - szefa Kronopolu, który z towarzyszeniem Krzysia Langera i Asi Piekarz zaprezentował napisaną przez siebie piosenkę "Kłaniamy się Wam Borowice" w której w poetycki sposób zawarł swoje odczucia z poprzednich edycji. Piękna, spokojna piosenka wywołała burzę braw na polanie.
No cóż, wśród sponsorów też są artyści...

Oczywiście były tradycyjne spotkania, ognisko, wspólne śpiewanie do rana... ale to już historia.
Przygotowujemy się już do kolejnego koncertu - "Gitarą i Piórem" wejdzie w wiek dojrzały przy okazji 18 edycji w 2006 roku.

ZAPRASZAMY!

Dużą niespodziankę sprawiła mi nasza Alicja, która przyjechała specjalnie na koncerty, dotrzymywała nam też towarzystwa w ogniskowych spotkaniach z artystami - nie wiedziałem nawet, że tak ładnie śpiewa :lol:
Oczywiście wszyscy Darowicze mają od niej gorące pozdrowienia - w niedzielę pojechała już z Jagodą do Jadownik.
Nie spotkałem się z Karinką, ale podobno miała być na koncertach.

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 27, 2005, 11:36:53 am »
Jakby ktoś nie wierzył, to Alicja naprawdę u nas była.

Dowód pierwszy:
w loży (czytaj "w ławkach) VIP-ów z naszymi przyjaciółmi z Żar:

A tutaj w drodze na koncert w borowickim plenerze:

Jest jeszcze kilka, ale to Alicja zadecyduje, które zamieścić, może przy okazji swoich wspomnień :D

(jakość zdjęć jest, jaka jest. Automatyczny analog, to i programy nie wiele pomogły :lol:  )

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 03, 2005, 05:42:50 pm »
Może  taka stronka zainteresuje ?  :lol:
Szlagiery Festiwali Opolskich- The Hist of Opole's Festivals
/do sciągnięcia/

Ilonadora dzięki  :P
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 03, 2005, 06:11:18 pm »
Gaguńcia nie ma za co  :lol: Ta stronka mojemu synowi właśnie życie a raczej ocenę uratowała :lol:
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 03, 2005, 06:35:03 pm »
Wiem wiem, Ilonadora  :wink:  :lol:
Trud się oplacił  :wink:, a skorzystają wszyscy  :lol:

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 20, 2005, 01:56:08 am »
Strona Grupy pod Budą

teksty piosenek

Cha - cha dla Ani Dymnej

......Właśnie wróciła wczoraj z planu
więc jutro spadnie nagród deszcz
znów w niej się kocha kilku panów
i ja od dawna też
Ale sąsiadka jest zajęta
przez złych przypadków dla mnie splot
więc niechaj chociaż ta piosenka
przeskoczy przez jej płot
Śpiewamy cha-chę dla sąsiadki
przykładnej żony oraz matki
która trafiła na okładki
za talent wielki oraz czar
Więc niech tę cha-chę zamiast kwiatka
do serca tuli dziś sąsiadka
i wie, że dla nas to jest gratka
mieć obok taką super star
Kiedy księżyca smuga wąska
zagląda w okna co za wstyd
do snu się kładzie nasza Rząska......

Strona Piotra Rubika

Ważne strony:

Nieoficjalna strona Piotra Rubika - strona współtworzona przez fanów
Oficjalna strona Tu es Petrus i Świętokrzyskiej Golgoty - strona utrzymywana przez producenta naszych koncertów

Wykonawcy, z którymi współpracuję lub współpracowałem
(ich oficjalne i całkiem nieoficjalne strony):

Przemysław Branny - strona oficjalna
Janusz Radek - strona oficjalna
Janusz Radek - strona nieoficjalna
Joanna Słowińska - strona oficjalna
Leszcze - oficjalna strona zespołu, którego solistą jest Maciej Miecznikowski

Michał Bajor - strona oficjalna
Małgorzata Walewska - strona oficjalna
Georgina - strona oficjalna
Georgina - strona nieoficjalna
Tomasz Kamel - strona oficjalna
Edyta Górniak

Strona Marka Szwarca - grafika i zapalonego motocyklisty, z którym stworzyłem m. in. czołówki Wiadomości
Fermata - strona chóru kameralnego Ewy Robak, który występuje z nami na koncertach oratoriów

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Jonasz Kofta
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 11, 2005, 11:21:04 pm »
Stary Doktor

Mówili Stary Doktor,
Bo był naprawdę stary
I do czytania zwykł
Zakładać okulary.

Zielony przez nie widział świat.
O dziecka oddech lżejszy.
W Doktora rękę ufnie kładł
Swą dłoń król Maciuś Pierwszy.

Za oknem dudnił głucho
Podkuty strachem krok,
A Stary Doktor mówił
Wpatrzony cicho w mrok:

Aaa, świat większy jest niż łza.
Wkrótce świt
Lepszego dnia, aaa.
Aaa, za oknem noc i mgła.
Wkrótce świt
Lepszego dnia.

Mówili - Stary Doktor,
Co ma młodzieńcze siły,
Bo chce, by dzieci znów
Uśmiechu się uczyły.

Wsłuchany w serc bijących stuk
I kropli deszczu nokturn
Nie raz się z łóżka swego zwlókł
I czuwał Stary Doktor.

Nie trzeba płakać, mówił,
Choć ciężko jest nam dziś.
Należy mieć nadzieję
Zieloną, tak jak liść.

Aaa, świat większy jest niż łza.
Wkrótce świt
Lepszego dnia, aaa.
Aaa, za oknem noc i mgła.
Wkrótce świt
Lepszego dnia.

JONASZ KOFTA -więcej na stronie

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Szanty
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 05, 2005, 12:32:37 pm »
Krzysztof Malinowski szanty-cała płyta :-)

http://malinowski.szanty.art.pl/glowna.html

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 27, 2005, 11:19:03 pm »
Śpiewnik z nieoficjalnej strony Studenckiego Schroniska Turystycznego "Lasek".

http://www.lasek.ptaszek.com/spiewnik/index.htm

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:52:16 pm »
Strony Artystów
Strefa piosenki

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 20, 2006, 02:56:23 pm »
Śpiewnik

Hymny
Pieśni patriotyczne i wojskowe
Pieśni akademickie i biesiadne

Offline Katarzynka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 20, 2006, 06:11:47 pm »
Dzieki Gaguniu za śpiewnik - szukałam właśnie motywu wojny w pieśni i piosence  :multi:
Mama Oleńki ZD 5 lat i Łukasza 9 lat

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 07, 2006, 11:36:47 pm »
Dzisiaj, ja szukam dla odmiany  8-)
Pewnie to gdzieś jest,ale gdzie? :cry:

Poszukuję piosenki
"Tak Bardzo się starałem" na mp3 Czerwonych Gitar.

Może ktoś ma namiary?
Będę wdzięczna.....

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 08, 2006, 09:54:39 pm »
:D
niech służy  :wink:

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 09, 2006, 12:10:59 am »
Już służy,aż uszy bolą  :roll:  :lol:
Dziękuję bardzo Soniu   ::sercer   :P

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 09, 2006, 11:04:39 pm »
A ja od dłuższego czasu chcę ściągnąć piosenkę na mp3 Kapitana Nemo pt,,Zimne kino " ktos ma??
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 17, 2006, 05:08:38 pm »
Dodam,wyszukane z "potrzeby" szkolnej  :P

Piosenki harcerskie
Piosenki cz. I
1.     Hymn ZHP
2.     Ramię Pręż
3.     Zielony płomień
4.     Zielony mundur
5.     Szara lilijka
6.     Ballada rajdowa
7.     Harcerstwo
8.     Hymn Szarych Szeregów
9.     Szare Szeregi
10.   Druh
11.   Bratnie Słowo
12.   Świetlany Krzyż
13.  Już Rozpaliło Się Ognisko
14.   Modlitwa Harcerska
15.   Dalej Wesoło
16.   Stokrotka
17.   Jak Dobrze Nam
18.   Mały Obóz
19.   Płonie Ognisko
20.   Stary Namiot
21.   Harcerska Dola
22.   Zuchowy Walczyk       23.   Wiklina
24.   Watra
25.   Wielki Skaut
26.   Pod Żaglami Zawiszy
27.   Ledwie Skowronki
28.   Gdy Ciemna Już Noc Zapada
29.   Bracia Skauci
30.   Pieśń pożegnalna
31.   Wieczorem
32.   Bieszczadzki Trakt
33.   Szary Mundur
34.  Jak to dobrze być harcerzem
35.   Czar ogniska
36.   Hej w góry
37.   Druhno daj się pocałować
38.   Do Gór Świętokrzyskich
39.   Piosenka naszych druhen
40.   Ogień  
41.   Harcerz
42.   Wycieczka po radę
43.   Harcerzem być

teksty i chwyty - Piosenki harcerskie
Znajdziesz tu bogaty zbiór znanych i lubianych piosenek, nie tylko harcerskich!
Piosenki są posortowane alfabetycznie według tytułu.

Piosenki Turystyczne
Śpiewnik drużyny

Ilonadora tylko
Tekst
Spokojnie siądź
Spokojny bądź
Po co ci te emocje
Niepotrzebne emocje

Opanuj krzyk
To tylko trick
Po co ci te emocje
Niepotrzebne to

Jedynie parę sekund utworu.
Może coś doszperasz  :wink:

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 18, 2006, 04:47:58 pm »
Dzięki Gaguniu za troskę już mam :lol:

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 18, 2006, 06:53:43 pm »
Ilonko, podziel się z człowiekiem. :D
A nuż się przyda......  :wink:
Jak Katarzynce  śpiewnik,:lol: a to tylko wynik ślepnięcia
i szukania dla dziecka  :D

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 21, 2006, 08:08:54 am »
Gaguniu misiem ściągnęłam nie dam rady umieścić :cry:

oki na wrzucie mam

zimne kino - kapitan Nemo

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 09, 2006, 11:25:46 pm »
Folk
Mix różnych piosenek , jak również dla dzieci kilka piosenek jedyneczki i dwójeczki

Śpiewnik
z chwytami gitarowymi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 17, 2006, 12:31:40 am »
Zaraz mi ktoś zaśpiewa
"Ale to juz było..... "  ;)

Teksty piosenek
Katalog

oraz

http://www.ceo.org.pl/dok...l=1703&id=23251
Hymn Unii Europejskiej - "Oda do radości"
http://www.ceo.org.pl/dok...l=1702&id=23241
Oficjalny tekst hymnu
http://www.ceo.org.pl/ind...gl=2&dzial=1699

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 02, 2006, 12:31:53 pm »
Szanteczki do posluchania :-)

EKT-Gdynia

http://www.ekt.kn.pl/wydawnictwa.htm

a  to jedna z moich ulubionych :-)

Nie sprzedawajcie swych marzeń"  
EKT Gdynia  

Samotni ze sobą nie możemy znaleźć
Miejsca i czasu na zadumy chwilę
Uciekamy do nikąd pod prąd wyobraźni
Zostawiając sny jak bezbronne motyle

Ludzie nie sprzedawajcie swych marzeń
Nie wiadomo co się jeszcze wydarzy
W waszych snach
Może taka mała chwila zadumy
Sprawi że te marzenia pofruną
Jeszcze raz
Jeszcze raz

Wstawcie w okna tęczę szykujcie witraże
Na które wiatr swawolny gwiazd wam nawieje
Na pewno przyjdzie wiosna z uśmiechem na twarzy
By jak matka dzieciom rozdawać nadzieję

muz M Slopek sł W Borkowski M Slopek

http://www.jhj.ckp.pl/Songs/Shanties/EKTGdynia/WreszciePlyne.html

do posluchania fragment

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/413640

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 20, 2006, 07:26:54 pm »

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 03, 2006, 12:31:37 am »
Zebrane z dyskusji w ulubionym wątku  :turn-l:
Wybaczcie,ale nie cytuję z braku czasu.Chodzi tylko o lineczki  :D

Żółte kalendarze- Piotr Szczepanik- tekst i..
ściągnij "żółte kalendarze w wyk. Piotra Szczepanika

żółte kalendarze w wyk. Lukasz Szyłkowski

http://www.utworki.com/bl...tr%20Szczepanik
Utwory Piotra Szczepanika

Piotr Szczepanik i Tajfuny - Goniąc Kormorany (live)
video clip

jego przeboje
http://www.last.fm/music/Piotr+Szczepanik/Zlote+przeboje

kliknij glośnik

Ależ się rozmarzyłam... i rozmazałam
http://www.tvp.pl/_zdjete/opole/mp3/ZOLTE.mp3

Jedna mała łza nie musi spaść,
Jeśli możesz Coś od siebie dać,
Gdy w potrzebie ktoś najsłabszy jest,
Zabierz głos...

:lzy:  :lzy:  :lzy:  :lzy:
Andrzej Cierniewski_Jedna  mała łza
Tę melodię (w midi) nadesłała mi Ewa Białek dla Daru  :D  i zaraziła mnie :serce:  :::

Andrzej Cierniewski_Jedna  mała łza w ram (odsłuchacie w Real Player lub VLC media player
(piosenka z telenoweli dokumentalnej TVP2 - "Kochaj mnie",  muz. Robert Janson,  sł.
Marek Gaszyński)

Andrzej Cierniewski_Jedna mała łza część w mp3
źródło

Jedna mała łza

Andrzej Cierniewski-Jedna Mała Łza

Nie zamykaj się na dziecka płacz,
Każdy pusty dom ma dziecka twarz,
Każdy dobry gest potrzebny jest,
Sam to wiesz.
Ty znasz matki głos i śmiech,
ale obok jest i noc i dzień,
Ktoś jest całkiem sam na życia dnie,
Tym,co masz - Podziel się...
 :lzy:

Zabierz głos...

Zetrzyj z oczu łzę pokochaj mnie,
Wiara oraz moc to siostry dwie,
Otwórz szerzej drzwi,zaufaj mi,
Właśnie Ty...

Miłość grzeje jak pochodni blask,
A samotność ma zmęczoną twarz,
W życiu wszystko jest i czerń i biel,
Pół na pół,
Od lat...

Zabierz głos...
Zetrzyj z oczu łzę pokochaj mnie,
Wiara oraz moc to siostry dwie,
Otwórz szerzej drzwi,zaufaj mi,
Właśnie Ty...

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Andrzej+Cierniewski&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
http://www.cierniewski.lm.pl

http://www.andrzejcierniewski.com
http://www.andrzejcierniewski.com/1.html

http://www.google.pl/search?q=Andrzej+Cierniewski+%2D+Jedna+ma%C5%82a+%C5%82za

Do ściągniecia

Jedna mała łza

http://www.speedyshare.com/869296606.html
Andrzej Cierniewski - Jedna mała łza.mp3
This file has been downloaded 387 times
File size 2.18 MB, uploaded 64 days 5 hours 9 minutes ago

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 23, 2006, 10:15:08 am »
Przeniesione z wątku jesiennego  :kw:

Sonia
W obronie zdrowych emocji - Emocje są różnorodne...znajdź coś dla siebie
http://sezamek.com/artpoetica/muza/

dmuchawce, latawce..  w mp3 ściągnij
pliki midi i karaoke

A na podanej stronie  :ok:
W OBRONIE ZDROWYCH EMOCJI

a Sting - Every Breath You Take.mp3
Bajm_Tyle Chcialem Ci Dac (1).mp3
Brain Adams - Have u ever really loved a woman.mp3
Brian Adams, Rod Stewart, Sting - All for Love.mp3
Budka suflera - zapach kobiety.mp3

Butterflydance.mp3
Celine Dion - My Heart Will Go On.mp3
Crying in the rain.mp3
Dmuchawce, latawce.mp3
Don't know me by now.mp3

DZEM Dzikosc serca.mp3
DZEM Naiwne pytania.mp3
Enya - A Day Without Rain - Caribbean Blue.mp3
Enya - A Day Without Rain - Flora's Secret.mp3
Enya - A Day Without Rain - Orinoco Flow.mp3

Enya - A Day Without Rain - Wild Child.mp3
Eros Ramazzotti & Cher - Piu Che Puoi (radio).mp3
Forever.mp3
Gregorian Celtic Trance.mp3
Gregorian Sarah Brightman - Don't Give Up (Peter Gabriel .mp3

Gregorian - Still I'm Sad.mp3
Guns & Roses - Every Rose has it's Thorns.mp3
House Of The Rising Sun.mp3
ITurnTo U.mp3
Jacek Kaczmarski - Jeszcze Raz.mp3

Jacek Kaczmarski - Mury.mp3
Jacek Kaczmarski - Oblawa.mp3
Jacek Kaczmarski - Zegar.mp3
Jolka, Jolka.mp3
Julia i ja.mp3

Kocham Cie Kochanie Moje.mp3
Kombi - przytul mnie.mp3
Love hurts.mp3
Nasza klasa.mp3
Night In White Satin.mp3

Noc Komety.mp3
Nothing Else Matters.mp3
Oprocz Blekitnego Nieba.mp3
Phil Collins - Mama.mp3
PinkFloyd_Led Zeppelin - Stairway to Heaven (Rare Acoustic).mp3

POD BUDA Ani_ust,ani_sil.mp3
POD BUDA Ble,ble,ble.mp3
Police - Every Breath You Take (1).mp3
Rednex - Hold Me.mp3
Sandra - one more night.mp3

Shine on you crazy diamond.mp3
Simon & Garfunkel - Scarborough Fair.mp3
Skorpions -Wind of Change.MP3
Sting with Billy Joel & Eric Clapton - Shape of my Heart.MP3
T. NALEPA - Pojdziesz tylko z cieniem.mp3

TSA 51.mp3
Wokol ciebie crazy swiat.mp3
Zabiore cie Magdaleno.mp3
Zaopiekuj sie mna.mp3
Zegarmistrz swiatla.mp3

WKRÓTCE  CZĘŚĆ   II

"  DŹWIĘKI  DUCHA "

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 23, 2006, 08:34:29 pm »
Życie jest piękne

Życie jest piękne,
choć to jedno tylko masz.
Życie jest piękne,
daj mu szansę póki trwa.
To nie prawda, że nikt
nie czeka na twe ręce.
To nie prawda, że nic
nie zdarzy się więcej.

Życie jest piękne,
więc mu nie daj obok przejść.
Życie jest piękne,
nawet jeśli źle.
Tam, gdzie piołun, jest miód,
gdzie światło jest i ciemność.
A kto czeka na cud
przegapi swe niebo.

Bądź jak ptak.
Bądź jak ptak, co wolny jest.
Bądź jak ptak.
Życia nie bój się.
Bądź jak ptak.
Bądź jak ptak - nad niebo wzleć.
Ty bądź jak ptak
- nie bój się.

Życie jest piękne,
tylko uwierz w siebie sam.
Życie jest piękne,
te trzy słowa innym daj.
Niech się uczą jak ty:
Co było - już nie wraca.
A przez rozpacz i łzy
nie widzi się świata.

Życie jest piękne
i dlatego warto żyć.
Życie jest piękne.
Za nadzieją tylko idź.
Niech nie będzie ci żal,
że ziemią twoje miejsce.
Niech poniesie cię w dal
skrzydlate twe serce.

słowa: Grażyna Orlińska
muzyka: Mirosław Jędrowski, Zbigniew Lemański

Ojcze nasz któryś jest w niebie
morską szeptanką modlę się do Ciebie
byś łaską dotknął serc człowieczych dwoje
święć się imię Twoje przyjdź królestwo Twoje
bądź wola Twoja
lecz ciszą napełnij nasz dom wśród burzy
jako w niebie tako i na ziemi
chleba naszego powszedniego daj nam dziś
i piasku białego
co w dłoni klepsydrze odlicza godziny
i odpuść nam nasze winy
nim dusze brzemieniem na wieki obarczą
jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
i nie wódź nas na pokuszenie
by uciec od siebie gdzie słów ostre ciernie
ale nas zbaw ode złego
by jedno nie było kamieniem drugiego
i naucz codzienność obmywać w hosannie
i miej naszą miłość w opiece swej -
      amen

Grazyna Orlińska

http://www.przyjaciele.org.pl/

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 08, 2006, 11:53:43 am »
De Su - Kto Wie [mp3]

Kto wie

1
Bo kiedy miasto na święta się stroi
Nie jeden z nas o przyszłość się boi
Nie jeden z nas w marzenia ucieka
wierząc, że spełnienie gdzieś czeka

ref
a
kto wie
czy za rogiem
nie stoją
anioł z Bogiem
i warto mieć marzenia
doczekać ich spełnienia

Żródło
http://forum.darzycia.pl/vp71312.htm#71312

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 12, 2006, 01:24:03 pm »
Dokąd idziesz Polsko ?

Tyle lat historii minęło
Tysiąc dróg którymi już szłaś
Niebezpiecznych zakrętów
I czekanych w nadziei
Lepszych dni i tłustych lat

Ojciec mój gdzieś w połowie stulecia
Patrzył w okno jak dziś patrze ja
I zadawał sobie to samo pytanie
Jak tu będzie za kilka lat?

Dokad idziesz Polsko
Dokad idziesz kraju
Czy do wrót piekielnych
Czy do bramy raju
Czego pragniesz dzisiaj
Czego Ci potrzeba
Aby dotrzec prędko
Do samego nieba

Jesień znów przywita nas złotem
I kolejny rok upłynie bez zmian
I wyruszą ułani za ocean galopem
Stawiać dom gdzie nie chcą nas

W święta zagra znów dla nas kolęda
Usiądziemy tak jak za tamtych lat
I zadamy sobie to samo pytanie:
Jak tu będzie za kilka lat?

Dokad idziesz Polsko
Dokad idziesz kraju
Czy do wrót piekielnych
Czy do bramy raju
Czego pragniesz dzisiaj
Czego ci potrzeba
Aby dotrzec prędko
Do samego nieba

autor słów utworu:
kompozytor:
Ich Troje

Dokad idziesz Polsko
Teledysk
Ściągnij

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 12, 2006, 10:04:55 pm »

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 12, 2006, 10:45:15 pm »
To ja też dorzucę.....  :D

http://www.tvp.pl/_zdjete/opole/mp3.htm

Lista opolskich przebojów jest długa. Znalazły się na niej najpopularniejsze,
zdaniem publiczności, piosenki. Każdy kolejny festiwal dopisuje do niej kolejne tytuły
Można posłuchać fragment ;)
-Ż-
Żeby Polska była Polską
wykonawca: Jan Pietrzak
muzyka: Włodzimierz Korcz, słowa: Jan Pietrzak

http://www.tvp.pl/_zdjete/opole/piosenki.htm
Lista mpg    Posłuchaj mp3

Fragmenty występów wielkich gwiazd polskiej estrady przypominają ponad trzydziestoletnią historię festiwalu opolskiego. Rozpoczynali tam swoją karierę artyści tej miary, co Ewa Demarczyk, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, Maryla Rodowicz, Irena Santor i wielu, wielu innych...

A tu zobaczyć  ;)

Jan Pietrzak   -     Żeby Polska była Polską

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 13, 2006, 12:07:58 pm »
CZARNY KOT

Na podwórku, tuż za bramą -
czarnej sieni czarny wlot.
W sieni dzień i noc tak samo
rezyduje Czarny Kot.

Uśmiechając się pod wąsem
czai się w ciemności, łotr.
Drą się koty wniebogłosy,
ale milczy Czarny Kot.

Myszy dawno już nie łowi,
stroszy wąs i śmieje się -
łapie wszystkich nas za słowo
i kiełbasę naszą je.

Ani żąda, ani prosi,
Kryje w ślepiach żółty blask.
Każdy sam mu coś wynosi,
jeszcze mu się kłania w pas.

Nie zamiauczy ani razu,
ale z sieni - ani rusz;
o framugę ostrzy pazur,
jakbyś miał na gardle nóż!

Stąd też wszyscy przygnębieni,
wszystko w domu - byle jak...
Światło by założyć w sieni...
Ale jakoś chętnych brak!

Bułat Okudżawa

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 13, 2006, 04:33:31 pm »
Śpiewała to  Sława Przybylska w j.polskim ;)  

Fragment do posłuchania
2."Czarny kot"
http://www.melo.pl/artysta/aid/5939

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 04, 2007, 09:46:34 am »
http://www.speedyshare.com/527499516.html

Krzysztof Krawczyk - To wszystko sprawił grzech mp3

Polecam. Jakże życiowy tekst.

http://www.teksty.org/k/krzysztofkrawczyk/towszystkosprawilgrzech.php
Teksty » K » Krzysztof Krawczyk » To wszystko sprawił grzech

Miałeś przyjaciela przez tyle długich lat
Z przyjaźnią tak serdeczna, że mogliście konie kraść
O przyjaźni można dużo powiedzieć ciepłych słów
Lecz kiedy sprawi zawód może zwalić cię z nóg

Ref.:
To wszystko sprawił grzech, że ludziom jest ze sobą źle
Bo za miast dobrem przegnać zło, dali się splątać jakąś grą

Więc za miast w swojej dumie trwa, spytaj sumienia jak się ma

Miałeś tez dziewczynę, przez wiele długich lat
W miłości zagubiony, obracał się wasz świat
Lecz stała się rzecz dziwna przepadł miłości sens
Dziś szukasz winy w sobie i nie możesz znaleźć jej…

Ref.:
Bo za miast dobrem przegnać zło, dali się splątać jakąś grą

Więc za miast w swojej dumie trwa, spytaj sumienia jak się ma.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 09, 2007, 12:15:56 pm »
Darmowe karaoke w Twoim domu
5 stycznia

Śpiewać każdy może, tak jakby... Po co jednak iść do klubu, aby pokrzyczeć do mikrofonu, kiedy można to zrobić w domu za darmo. W znacznie lepszej wersji.

Z domowymi programami umożliwiającymi zabawę w karaoke jest tak jak ze śpiewaniem - są lepsze i gorsze. Jednak nie należy się poddawać i trzeba znaleźć najbardziej odpowiadający nam player. A potem jedynie zaprosić znajomych i... zacząć zabawę.

Szansa na sukces

Odtwarzacze karaoke nie zajmują wiele, zazwyczaj są to 2, 3 megabajty. Jednak nie na "wagę" pliku należy zwrócić uwagę - znacznie bardziej interesujące są formaty, jakie obsługiwane są przez "maszynę", która pomoże nam w zostaniu gwiazdą estrady.

Od lat w świecie karaoke królował format MIDI - ta mało zajmująca opcja miała swoje złote czasy, kiedy moda na karaoke dopiero się rozpoczynała, a mało kto słyszał o tego typu urządzeniach.

Dzisiaj MIDI z przygotowanymi piosenkami są do znalezienia "wszędzie", ale zupełnie nie pasują one do multimedialnych czasów. Jakość dźwięku jest porównywalna do rosyjskiej wersji Tetrisa, którą można kupić na bazarze. Dodatkowo, jedyne co ujrzymy na ekranie monitora to tekst i jednokolorowe tło. Co prawda, kiedy impreza już się rozkręci, nie będzie to miało większego znaczenia, ale lepiej zainwestować w coś lepszego.

Tutaj z pomocą przychodzi format MP3. Do playera można wrzucić dowolną "empetrójkę", ale niestety napisów, tak koniecznych do śpiewania, nie ujrzymy. Do posiadanej przez nas kolekcji MP3 można ściągnąć natomiast przygotowane przez internautów teksty (np. plik LRC, czyli tzw lyrics file). Innym rozwiązaniem jest po prostu odszukanie plików MP3, które "firmowo" posiadają teksty piosenek. Istnieją jeszcze inne formaty, jednak poza MP3 i MIDI liczy się jedynie popularny CDGAudio, czyli zrippowane (skonwertowane z płyty CD) utwory plus tekst. Pozostałe formaty to: KAR, WAV, WMA, AC3, OGG, MPA, MP2, AU, AIF, SND. Każdy program obsługuje mikron, chociaż nie ma przeszkody, aby kilka osób śpiewało razem "do monitora" - w końcu chodzi o zabawę.

Pełne multimedia

KaraFun 1.10a /INTERIA.PL

Jednak dostępność plików MP3 w wersji "z tekstem" nie jest taka łatwa. Owszem, znajdziemy je bez problemu, ale zazwyczaj trzeba za nie płacić. Nie są to duże sumy, ale nie każdy będzie chciał wydać kilka/kilkanaście złotych na takie przedsięwzięcie. Natomiast same playery są darmowe. Co polecamy?

Każdy ma własne typy, można spróbować program Lyrics4You, Easy, MP3 Karaoke Player 1.3 albo Karaoke Player 3.1. Między innymi ten ostatni umożliwia także odtwarzanie plików: CD, MPEG, AVI, WMV, ASF, OGM, DIVX, DAT, SVCD. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ dzięki takim funkcjom można w tle puścić także wideoklip, albo nawet podłączyć internetową kamerę, w ten sposób stając się gwiazdą MTV (albo innego ulubionego kanału muzycznego).

Doświadczeni fani karaoke wiedzą jednak, że cała zabawa z formatami plików, wideo i tekstami może sprawiać problemy. Na rynku brakuje jakiegoś konkretnego standardu. Tę niszę dostrzegła firma, która wydała na rynek KaraFun (najnowsza wersja: KaraFun 1.10a). KaraFun, oprócz obsługi standardowych formatów, korzysta także z własnej kompresji KFN i KFP - są to formaty muzyczne dobrej jakości, które oprócz muzyki i tekstu zawierają także specjalnie przygotowaną grafikę. KaraFun można pobrać ze strony Karafun.com, znajdziemy tam także darmowe pliki KFN. Niestety, za część piosenek trzeba zapłacić. Na próżno także szukać polskich utworów.

Oprócz komputera drugim rozwiązaniem dla spragnionych estrady jest gra SingStar (dostępna jedynie na PlayStation 2). Każda z części tej pozycji zawiera 30 utworów (za wyjątkiem jednej, która ma jedynie 20 tracków). Różnica między SingStarem a klasycznym karaoke polega na tym, że konsola "ocenia" nasz śpiew (na bazie tonacji i wysokości dźwięku), dzięki czemu możemy się dowiedzieć, kto wygrał, bez komentarzy w stylu Wojewódzkiego. Dodatkowo, w zestawie sprzedawane są aż dwa, naprawdę dobre, mikrofony. Tylko jedna część SingStara (SingStar 80s) posiada polskie piosenki.

A po treningu pozostaje nam jedynie zapukać do drzwi "Idola" albo "Szansy na sukces". Powodzenia!

Łukasz Kujawa

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach