Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Świadczenia rodzinne  (Przeczytany 1345782 razy)

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 08, 2006, 07:42:10 am »
ilandora w ustawie nie ma mowy o ilości dzieci niepełnosprawnych jest tylko o dziecku niepełnosprawnym. A to o czym pisałam czyli 583 plus ewentualne 43 czyli tyle ile wynosi najwyższy zasiłek rodzinny na dziecko. Jeśli na utrzymaniu jest dwoje to najwyższym jest 43 jeśli troje to najwyższym jest 53. Dlatego nawet w przypadku 2 dzieci niepełnosprawnych to kryterium pozostaje. Wiem bo przez dwa lata też miałam dwójkę niepełnosprawnych i niestety ale traktowano mnie jakbym miała jedno. A co się tyczy zapomóg to mam podobną sytuację i nietety w urzędzie skarbowym usłyszałam, że nia ma takiej mozliwości aby uznać to za dochód utracony bo do uzyskania świadczeń rodzinnych dochodem utraconym jest dochód, który wynika ze stosunku pracy czyli z wynagrodzenia i tak np. za dochód utracony traktuje się przejście na urlop wychowawczy, utratę zatrudnienia, utratę prawa do zaiłku dla bezrobotnych. Twarde są zasady oj twarde.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 08, 2006, 07:47:45 am »
Renek jeśli wychodzi Ci prawie 600 to będziesz się łapać na tym progu maksymalnego przekroczenia czyli 583 bo dziecko niepełnosprawne plus 43 tyle ile wynosi zasiłek rodzinny w twojej rodzinie. Wychodzi, że dopiero powyżej kwoty 626 na osobę nie otrzymasz świadczeń rodzinnych. Ja liczę po cichu, że podniosą kryterium dochodowe. Przed zmianą ustawy te kryteria były o ponad 100 zł wyższe. Tak naprawdę uważam, że mmatki wychowujące dzieci niepełnosprawne wymagające naszej stałej opieki powinny otrzymywać te marne grosze bez względu na kryterium dochodowe.

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #502 dnia: Maj 08, 2006, 09:17:04 am »
Ula masz rację zerknełam na decyzje z ZUS jest składka na ubezpieczenie zdrowotne dziękuje. Rozumiem że teraz jak już nie mam pieczątek w legt ubez to jak pójdę z Olą do lekarza to muszę przedstawić decyzję?
a może jest już taka komputeryzacja że znajdą ją po nr PSL?

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #503 dnia: Maj 08, 2006, 09:49:28 am »
Spójrzcie co planują?
http://www.ops.pl/news.php?id=2151
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #504 dnia: Maj 08, 2006, 08:50:37 pm »
Małgosiu, nie licz na żadną komputeryzację
jest jeden wielki balagan
ale dokąd Ola będzie miała rentę rodzinną, dotąd będzie ubezpieczona
dla Oli dokumentem ubezpieczenia zdrowotnego jest odcinek renty z września 2005r.
+jakaś legitymacja? lub  dokument stwierdzajacy jej tożsamość
(mają wysłać wszystkim emerytom i rencistom nowe legitymacje, ale to sie ślimaczy)

a Ty nie musisz zgłaszać siostry, jak już odzyskasz ubezpieczenie w U.P. dla siebie
wystarczy to jedno które ma
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #505 dnia: Maj 08, 2006, 10:58:06 pm »
Najnowsze zmiany w bazie WZORY DRUKÓW, FORMULARZE
do nowych zasiłków rodzinnych i dodatków

http://www.gofin.pl/index.php?act=wd

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 08, 2006, 11:10:37 pm »
Ula dziękuję już się bałam że przez swoją nierozwagę pozbawiłam małej ubezpieczenia

Offline orchidea3033

• Nowy użytkownik
  • *
fikcyjna separacja pilnie-pomocy
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 09, 2006, 08:04:14 pm »
Mam dwoje dzieci niepelnosprawnych .Muszę fikcyjnie sie rozwieśc z mężem zeby załapac sie na kryterium doch. do św . rodzinnych które nie mają odrebnych przepisów dla rodzin w których jest wiecej niż jedno dziecko niepełnosprawne w rodzinie.Bez tych św. nie bede mogła dalej dzieci rehabilitować na takim poziomie jak to jest robione obecnie-pomóżcie mi prosze .Jak to załatwić .

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 09, 2006, 11:52:28 pm »
A Ty jesteś orchidea3033 czy kamlanucha1 ?
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline orchidea3033

• Nowy użytkownik
  • *
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 10, 2006, 06:22:51 am »
orchidea

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #510 dnia: Maj 10, 2006, 02:22:31 pm »
http://forumprawne.org/index.php

może tam uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.
Osobiście nie jestez zwolennikiem rozwiązywania rodziny dla paru złotych. Ustawa zawsze może się zmienić.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #511 dnia: Maj 11, 2006, 12:21:03 pm »
Osobiście nie jestez zwolennikiem rozwiązywania rodziny dla paru złotych. Ustawa zawsze może się zmienić.

Mimo, że staram się rozumieć sytuację - podzielam zdanie małgosi - a pomoc w tym przypadku byłaby pomocą w łamaniu obowiązującego prawa.

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Re: fikcyjna separacja pilnie-pomocy
« Odpowiedź #512 dnia: Maj 11, 2006, 03:11:45 pm »
Cytat: "orchidea3033"
Mam dwoje dzieci niepelnosprawnych .Muszę fikcyjnie sie rozwieśc z mężem zeby załapac sie na kryterium doch. do św . rodzinnych które nie mają odrebnych przepisów dla rodzin w których jest wiecej niż jedno dziecko niepełnosprawne w rodzinie.Bez tych św. nie bede mogła dalej dzieci rehabilitować na takim poziomie jak to jest robione obecnie-pomóżcie mi prosze .Jak to załatwić .

Rozumiem Twoją sytuację materialną ,rozumiem ,że starasz się coś z tym zrobić-ja też po likwidacji banków alimentacyjnych miałam myśli by tak właśnie postąpić bo nie powiem ,że tym sposobem nie poprawiłabym jej sobie dosyć znacznie,ale czy złamanie prawa,potem nie przyjemności wynikające z tego, późniejsze ponoszenie kosztów przez taką decyzję jest tak na prawdę tego warta??? Przemyślcie to sobie jeszcze raz.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #513 dnia: Maj 11, 2006, 10:57:59 pm »
orchidea3033

Podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami poprzedniczek
Rozumiem,że chciałabyś dzieciom zapewnić jak najlepszą rehabilitację,ale seperacja nie jest wyjściem,tymbardziej fikcyjna
Zwłaszcza,że
Skutki rozwodu i separacji są zbliżone aczkolwiek orzeczenie separacji wyklucza zawarcie ponownego związku małżeńskiego
Separacja może być orzeczona gdy rozkład pożycia jest zupełny lecz nie musi mieć cech trwałości

Opłata  stała 600 zł
http://www.krakow.so.gov.pl/pisma/rodzinne/9.doc

Ani seperacji,ani rozwodu nie uzyskasz w jeden dzień,a czy naprawdę warto?
Może lepiej zastanowić się na innym wyjściem?
Subkonto dla dziecka niepełnosprawnego
Czy  jeszcze nad czymś  innym?
I tak jak Małgosia pisze ustawa zawsze może się zmienić.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #514 dnia: Maj 11, 2006, 10:59:16 pm »
Dziwnym zbiegiem okoliczności w wątku
Św. rodzinne a dwoje dzieci niepełnosprawnych
Napisała  kamlanucha1
No własnie mi tez teraz chodzi po głowie "separacja"-żeby ich nie stracic .Ale nie mam zielonego pojecia o spoksobie załatwiania tego

Dla przypomnienia
Dar Życia - Warunki Rejestracji i używania forum
Niedozwolone jest logowanie się tej samej osoby pod różnymi nickami oraz/lub z użyciem fałszywych adresów e-mail.
Takie logowania będą usuwane niezwłocznie po ich wykryciu przez Administratorów Forum

Mam podstawę sądzić,ze albo jesteście dwie w podobnej sytuacji i z jednego IP piszecie,albo piszesz pod innym nickiem,bo nie widzisz wyjścia i myśl o seperacji  wydaje Ci się obecnie najlepsza.
Wyjście zawsze jest  orchidea3033 ,tylko nie kosztem rodziny i takiego kroku.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #515 dnia: Maj 12, 2006, 08:49:26 am »
Ja również nie popieram Twojej decyzji, chociaż borykam się z podobnym problemem. (myslę, ze na forum jest takich osob więcej) Rodzina to największy dar a dla swoich dzieci musicie byc nie tylko opiekunami ale i przykladem. Konto w fundacji jest lepszym rozwiązaniem. Ja duzo ćwiczeń wykonuje sama w domu: ruchowe, logopedyczne i terapeutyczne. Wszystko pod zalecenia specjalistów. Możesz postarać się o hydromasaż i inny sprzęt... Nie zawsze trzeba polegać na innych przy rehabilitacji. Uważam , ze my rodzice, odpowiednio pokierowani jestesmy w stanie zapewnić dziecku bardzo wiele. Nie myśl o rozwodzie jeśli go nie potrzebujesz...prawo narawdę może się zmienić. Głowa do góry.

Offline orchidea3033

• Nowy użytkownik
  • *
subkonto dla dzieci na leczenie irehabilitacjie
« Odpowiedź #516 dnia: Maj 12, 2006, 10:03:53 am »
Prosze mi powiedzieć w jaki sposób mozna założyć takie konto chłopcom.Cos słyszałam o tym ale nie mam zielonego pojęcia do jakiej instytucji nalerzy się zwrócic w tej sprawie.Ja sama jestem po operacji kręgosłupa więc moje możliwosci samodzielnej rehabilitacji chłopców są bardzo ograniczone,na męża nie mam za bardzo na co liczyć.Pozdrawiam

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #517 dnia: Maj 12, 2006, 10:12:22 am »
Orchidea3033 poczytaj tutaj subkonto dla dziecka niepełnosprawnego
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #518 dnia: Maj 12, 2006, 01:50:58 pm »
A ja proponuje dystans do tego postu, skoro istnieje podejrzenie, że kamlanucha1 vel orchidea3033 to ta sama osoba.
Czasami "dziennikarze" kolorowych gazet tworzą fikcyjna tożsamość, żeby zebrać informacje do artykułu.  
No i nikt sam z siebie, nawet w necie nie przyzna sie do fikcyjnego rozwodu. Ja czuję "podpuchę"  :evil:
.:.carpe diem.:.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #519 dnia: Maj 12, 2006, 02:12:27 pm »
Jedno jest pewne, że oba Niki korzystają z tego samego IP.  ;)
Miałam kilka propozycji, aby temat w ogóle usunąć z forum jako nieprzyjazny.
Kim trzeba być, żeby publicznie pisać o pomoc łamiąc jednocześnie ewidentnie prawo!!!!
I my jako Grupa Wsparcia mielibyśmy w  tym uczestniczyć?
Osobiście byłam ciekawa Waszej reakcji, nie usuwałam, nie ingerowałam.

Na podstawie tego postu nasze Sądy i Ministriowie powinni głębiej zamyśleć się i zmienić prawo karne na bardziej surowe, a prawo rodzinne na bardziej przyjazne i niezbędne rodzinom mającym dzieci niepełnosprawne.
A mimo wszystko jest mi wstyd za sam tytuł tego wątku.

Dziękuję za Wasze opinie.

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #520 dnia: Maj 12, 2006, 10:53:56 pm »
Tak Sonia masz racje to poniżające
mama nicolki zd 2,5l

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #521 dnia: Maj 13, 2006, 07:04:31 pm »
Miałam okazję załatwić dzieciom z "mojej" grupy terapeutycznej zajęcia Tomatisa.Okazało się, że z 30 osób NIKT nie był zainteresowany, bo nie ma na to czasu?!Dziwne, bo ja czas znalazłam, choć w przeciwieństwie do tych rodziców pracuję i nie mam samochodu.I takich przypadków jak orchidea jest pełno.Kombinować, kłamać , oszukiwać.A jak człowiek jest rzeczywiście sam to nic nie dostanie, bo ktoś sobie żyje na kocią łapę, lub w separacji i jest MATKĄ SAMOTNIE WYCHOWUJĄCĄ, biedną i niepracującą.A pracującej i zaradnej nie należy nic dawać, niech sobie sama radzi.Pognaj chłopa do roboty kobieto, ma chore dzieci niech jedzie zarabiać, a nie wyciągaj ręce do państwa...

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #522 dnia: Maj 13, 2006, 07:15:02 pm »
Co gorsze "fikcyjne" samotne matki psują reputację tym na prawdę samotnym, bo każdą z nas wrzucają potem do "jednego worka".  :non:
Samotność bez wyboru, a samotność z wyrafinowania- to jednak szalona różnica.

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
Bank alimentacyjny
« Odpowiedź #523 dnia: Maj 14, 2006, 08:38:02 pm »
Bardzo proszę Was o poradę.
Znam dziewczynę ma 18 lat kończy szkołe srednią i chce studiować. Jej ojciec ma orzeczony rozwód z mamą i dziewczyna ma przyznane alimenty. Ojciec wyjechał i nie wiadomo gdzie jest. Bank alimentacyjny odmówił wypłaty alimentów tłumacząc, że jej obowiązkiem jest samemu dochodzić praw od ojca bo mama żyje w związku z drugim mężem. Dziewczyna jest na utrzymaniu matki. Chce dalej się uczyć ale nie ma środków. Prosze o pomoc może ktoś na forum ma podobny przypadek. jeśli powielam temat to proszę o wskazówkę gdzie szukać.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #524 dnia: Maj 14, 2006, 09:32:18 pm »
Marmati, chyba się nie mylę
związek matki dziewczyny z innym partnerem  (rozumiem że ślub) chyba przerywa obowiązek alimentacyjny , bo wczesniej o rozwód i alimenty na dziecko występowała matka
teraz w rodzinie jest dodatkowa osoba która teoretycznie może finansowo pomóc rodzinie (ojczym)

teraz dziewczyna jest pełnoletnia i sama powinna wystapić do sądu o alimenty od ojca
bo  pelnoletnia TAK,  ale nie samodzielna
(nie samofinansujacą się )
 niech występuje sama do sądu
na uczelni może liczyć na wsparcie finansowe(stypendium), kredyt studencki  z banku
ale ojciec ma obowiązek alimentacyjny do ukończenia nauki (studiów)
nie wiem tylko czy zaoczne+praca też, ale na dziennych bez pracy tak

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #525 dnia: Maj 14, 2006, 09:41:03 pm »
Dzięki Ulka. zgadza się sytuacja jest o tyle trudna, że tak naprawdę ojczym też nie wiadomo gdzie jest ale płaci tylko na swoje drugie dziecko. Chodzi mi też oto czy bank alimentacyjny będzie płacił jej jak otrzyma wyrok i czy sąd może orzec alimenty bez udziału ojca. ojciec wszystko co miał sprzedał i zniknął a dziewczynie potrzebne są pieniądze.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #526 dnia: Maj 14, 2006, 10:00:03 pm »
Obecna ustawa NIE przewiduje wypłacania alimentów (nawet zasądzonych) jeśli matka weszła w nowy związek. ( skontaktuj się dodatkowo z "ilonadora")
Pełnoletnia córka ma prawo wystąpić o alimenty na siebie od swojego ojca i brać je do ukończenia studiów - nie dłużej jednak niż do 25 r.ż. Czy Sąd wyda wyrok zaoczny, jeśli nie jest znane miejsce zamieszkania?

W następnym okresie rozliczeniowym zasiłków rodzinnych zachodzi możliwość zmiany także Ustawy Alimentacyjnej.

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #527 dnia: Maj 14, 2006, 10:00:25 pm »
A dziadkowie ze strony żyją?Jeśli tak to można od nich żądać alimentów, ja wiem , żre to przykre, ale takie są obecnie podstawy prawne.Mylisz się Soniu, ojczym nie ma obowiązku utrzymywać nie swojego dziecka, może, ale nie musi.Dziecko mają utrzymywać jego rodzice, a sąd może tylko wziąć pod uwagę, że obecność ojczyma zwiększa dochody matki(np. przez zmiejszenie opłat na dom i partycypowanie w kosztach utrzymania.)Dzięki Bogu to czy matka ułoży sobie z kimś życie czy nie nie zwalnia ojca z płacenia alimentów.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #528 dnia: Maj 14, 2006, 10:03:16 pm »
Ja NIGDZIE nie napisałam, że ojczym ma obowiązek alimentowania.!!!!!!
tylko, że ustawa NIE przewiduje wypłacania alimentów (nawet zasądzonych) jeśli matka weszła w nowy związek.

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #529 dnia: Maj 14, 2006, 10:04:40 pm »
Nic nie wiem o dziadkach ze strony ojca. Ale z opowieści wnioskuję, że chyba już nie zyją a rodzina ojca należy do ubogich.Chciałabym jej jakoś pomóc bo widzę ,że nie ma na kogo liczyć. Matka tak naprawdę z drugim mężem nie żyje. Nie mają rozwodu jak na razie.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #530 dnia: Maj 14, 2006, 10:11:33 pm »
Marmati, sąd zapyta o ostatni adres ojca
nie wiem jak  go będzie szukał? ustalać miejsce pobytu
jezeli dziewczyna wie gdzie on jest za granica (adres) powinna powiedzieć
 to niestety może trochę potrwać
gdy ojciec będzie nieuchwytny, w pierwszej kolejności alimentami sąd może obciążyć jego najbliższą rodzinę (np. rodziców ojca)
matka dziewczyny też ma obowiązek pomagać jej finansowo w czasie studiów
szczerze powiem że nie bardzo wiem co to bank alimentacyjny??
fundusz alimentacyjny został zlikwidowany
matki  - ojców nieuchwytnych, lub ojców bezrobotnych (po wyroku zasądzającym alimenty)dostają pieniądze z OPS od gminy
ale czy ten przypadek potraktują tak samo?? tego nie wiem

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #531 dnia: Maj 14, 2006, 10:14:36 pm »
Szkoda, ze powstał nowy wątek - mamy już od kilku lat długi systematycznie prowadzony temat o świadczeniach rodzinnych i  zaliczce alimentacyjnej.

Odszukałam:

http://forum.darzycia.pl/vp71696.htm#71696
Ulka pisała tam:

Ilonadora, ja tez to tak zrozumiałam (choc to dopiero projekt)
zerknij jeszcze TU:

ŚWIADCZENIA RODZINNE. ZALICZKA ALIMENTACYJNA
Pomoc także dla pełnych rodzin

Zaliczka alimentacyjna ma przysługiwać nie tylko dzieciom wychowywanym przez samotnych rodziców. Rząd chce, aby otrzymywały ją także dzieci z pełnych rodzin.

Rząd zmierza jeszcze w styczniu przekazać do Sejmu projekt nowelizacji ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz.U. nr 86, poz. 732 z późn. zm.). Projektowana zmiana ma dać prawo do uzyskania zaliczki alimentacyjnej (wynosi minimalnie 120 zł, a maksymalnie 380 zł) dzieciom mającym zasądzone alimenty i faktycznie wychowywanym przez jednego z rodziców, choć ich rodzice formalnie pozostają w związku małżeńskim. Prawo do niej mają też zyskać dzieci wychowywane przez jednego z rodziców, który ponownie zawarł związek małżeński.

Obecnie zaliczka jest wypłacana osobom uprawnionym do alimentów (dzieciom do ukończenia przez nie 18 lat lub 24 lat), ale wychowywanym tylko przez osobę samotną (lub pozostającą w związku małżeńskim z osobą, która przebywa w zakładzie karnym powyżej 3 miesięcy albo jest całkowicie ubezwłasnowolniona). Warunkiem jej otrzymania jest bezskuteczna egzekucja alimentów przez osobę do nich uprawnioną na podstawie wyroku sądu.

Taki sposób przyznawania prawa do zaliczki wzbudza kontrowersje. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich narusza on konstytucyjną zasadę równości wobec prawa. Jeśli  samotnie matka  wychowuje dziecko i ma prawo do zaliczki w momencie, w którym wyjdzie za mąż, traci do niej prawo.

– Blokujemy tym samym możliwość zawierania nowych małżeństw, bo kobieta, która wyjdzie drugi raz za mąż, traci należne dziecku pieniądze – zauważa wiceminister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-
-Rostkowska.

Bartosz Marczuk

tekst pochodzi z Gazety Prawnej z 5 styczna 2006 r

Prawo do niej mają też zyskać dzieci wychowywane przez jednego z rodziców, który ponownie zawarł związek małżeński.

Jeśli zapis tego projektu zostanie zatwierdzony to powinnaś otrzymywać zaliczkę alimentacyjną (120-380zł), mimo zawarcia zw. małż.

Trzeba śledzić teraz proces legislacyjny
projektu nowelizacji ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz.U. nr 86, poz. 732 z późn. zm.)

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #532 dnia: Maj 14, 2006, 10:24:18 pm »
Zaraz się dokleimy do wątku o alimentach :-)
no od stycznia nic  wiecej nie słychac??? :-(
czy na samotnych , czy na nowe pełne rodziny
ale zanim to uchwalą to ona studia skończy, więc powinna spróbować
tak myślę

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #533 dnia: Maj 14, 2006, 10:25:19 pm »
Jeśli można Uleńko scal z tym
Fundusz Alimentacyjny
Obecnie nosi on nazwę Zaliczka Alimentacyjna

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #534 dnia: Maj 14, 2006, 10:32:19 pm »
Dziękuję za wskazówki. Poszukam coś jeszcze w przepisach.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 14, 2006, 10:38:07 pm »
Już nic więcej nie wyszukasz

Dz.U. 2005 nr 86 poz. 732
Ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej

Data ogłoszenia:
   2005-05-17
Data wydania:
   2005-04-22
Data wejścia w życie:
   2005-06-01
Data obowiązywania:
   2005-06-01
Uwagi:
   1) art. 27 pkt 28 wchodzi w życie z dniem 17 maja 2005 r. z mocą od dnia 1 maja 2004 r.; 2) art. 27 pkt 23 wchodzi w życie z dniem 17 maja 2005 r. z mocą od dnia 1 stycznia 2005 r.; 3) art. 7-18, art. 26 lit. a, art. 27 pkt 1, pkt 2 lit. a, b, c, d, e, f, g, i, j, pkt 3-9, 10, 11, 13, 17, 18, 25, 26, 29, 30 oraz art. 28, wchodzą w życie z dniem 1 września 2005 r. 4) art. 26 lit. b, wchodzi w życie z dniem 1 września 2006 r.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 23, 2006, 06:51:33 pm »
Nowe kwoty świadczeń

Dzisiaj rząd przyjmie nowe kwoty świadczeń rodzinnych.
Będą one obowiązywać od września przez 3 lata. Będą przysługiwały rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł lub 583 zł. Wyższy będzie zasiłek rodzinny (48 zł, 64 zł, 68 zł), cztery z siedmiu dodatków do niego i zasiłek pielęgnacyjny (153 zł).

Gazeta Prawna 23.05.2006r

świadczenia-wnioski

http://www.wom.warszawa.pl/procedury_alfabetycznie.php

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 23, 2006, 07:24:24 pm »
jedno ważne
Będą one obowiązywać od września przez 3 lata.

Wyższy będzie zasiłek rodzinny (48 zł, 64 zł, 68 zł),
cztery z siedmiu dodatków do niego i zasiłek pielęgnacyjny (153 zł).

no to znowu można będzie "dorobić" się.  :roll:

zas.rodz. wyższy aż o 5zł!!!!
pielęgancyjny ze 144zł -wzrasta na 153zł   aż 9 zł

będę mieć aż 14zł więcej - odkładam na mercedesa  ;)  :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 23, 2006, 09:45:30 pm »
To Darek o 9 zł więcej będzie miał
ale poszalejemy  ;)

Offline mycha

• Podglądacz
  • *
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 24, 2006, 10:37:55 am »
Jak Piotrek dostanie te 5 zł więcej, to może wreszcie zacznę sobie opłacać składki emerytalno-rentowe sama.   ;)
Z taką kwotą, to już można do ZUS-u uderzyć  :oops:
Brak słów. :lzy:
Pozdrawiam. Basia

Offline monika22

• Raczkujący bywalec
  • **
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #540 dnia: Maj 24, 2006, 12:34:10 pm »
Kwoty śmiechu warte!!!  Ciekawe czy sami dołożyliby sobie taki dodatek , czy może doszłyby jakieś zera na koniec. Nie 9 zł. a 900zł. Chociaż może i to by ich nie zadowoliło.
A my mamy im pewnie jeszcze dziękować za dobroć serca!!!!!!!
" Miłość cierpliwa jest.."
mama Mateusza z ZD(12lat) i Mileny( 10lat)

Offline Joanna Went

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.natijula.aledzieci.pl
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #541 dnia: Maj 24, 2006, 04:48:52 pm »
ech...szkoda tylko,że podwyżki za wszystko inne są zawsze wyzsze niż te nasze zasiłki  :lzy: Przydałoby żeby Ci nasi włodarze pożyli za nasze pieniążki...
Asia-mama Natalki Mpd,epilepsja 11 lat, Julii 7 lat i Asi 15 m-cy.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #542 dnia: Maj 24, 2006, 06:00:16 pm »
No Kobietki poszalejecie  :D i jeszcze przez 3 lata zapewnione to szaleństwo macie  :roll:

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #543 dnia: Maj 24, 2006, 09:04:15 pm »
Zbiór przydatnych informacji  :turn-l:

Ile ci się należy za dziecko

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67764,3364631.html

Poradnik dla mamy i taty, czyli prawa, przywileje, urlopy, pomoc i pieniądze dla przyszłych i obecnych rodziców

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67764,3364390.html

FAQ: eksperci odpowiadają na Wasze pytania

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67764,3364866.html

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #544 dnia: Maj 24, 2006, 11:45:16 pm »
No Ulka to jest zbiór  :ok:

Adam Wrzesiński

• Gość
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #545 dnia: Maj 25, 2006, 09:23:11 am »
Z tego co piszecie ,wynika ,Zeto prędzej kieszonkowe niż podwyżka

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #546 dnia: Maj 25, 2006, 06:38:10 pm »
Cytat: "sonia"
No Ulka to jest zbiór  :ok:

jakby co,  zabezpieczyłam -)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #547 dnia: Maj 25, 2006, 09:08:21 pm »
Uleńko ja też.  :ok:  :turn-l:

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #548 dnia: Maj 26, 2006, 09:38:17 pm »
POMOC DLA RODZIN NOWE STAWKI
Od września wyższe świadczenia

Od września około 6 mln osób otrzymujących świadczenia rodzinne może liczyć na podwyżki. Wczoraj rząd przyjął nowe stawki tych świadczeń.

Nie zmieni się kryterium dochodowe uprawniające do tego typu wsparcia. Będą z niego korzystać te rodziny, w których dochód na osobę nie przekroczył w 2005 roku 504 lub 583 zł (jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne). Oznacza to, że ze świadczeń skorzysta zapewne nieco mniej osób niż dotychczas.

Nowością będzie to, że wysokość zasiłku rodzinnego – podstawowego świadczenia, od którego zależy możliwość uzyskania 7 dodatków do niego – będzie uzależniona od wieku dziecka. Wzrośnie też wysokość tego zasiłku. Od września wyniesie on 48 zł na dziecko w wieku do 5 lat, 64 zł na dziecko w wieku 6–18 lat oraz 68 zł na dziecko pełnoletnie (do 24 lat).

Zwiększą się też cztery z siedmiu dodatków do zasiłku rodzinnego. Najbardziej wzrośnie dodatek z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej – wypłacany na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie. Wyniesie 80 zł miesięcznie (dotychczas wynosił 50 zł).

Ponadto wyższe będą 3 dodatki związane z kształceniem dzieci. Na popularną wyprawkę szkolną rodzice uprawnieni do zasiłku rodzinnego otrzymają we wrześniu nie 90 zł, ale 100 zł. Ponadto o 10 zł wzrośnie dodatek z tytuł kształcenia i rehabilitacji dziecka (wyniesie 60 zł na dziecko do 5 lat i 80 zł na starsze dzieci) oraz dodatek z tytułu podjęcia nauki poza miejscem zamieszkania. Rodzice dzieci dojeżdżających do szkoły otrzymają w ciągu 10 miesięcy roku szkolnego 50 zł, a tych, które uczą się i mieszkają poza domem – 90 zł.

Ze 144 zł miesięcznie do 153 zł wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny wypłacany nie tylko niepełnosprawnym dzieciom, ale także osobom, które ukończyły 75 lat.

Rząd przesłał teraz swoje propozycje stawek do partnerów z Komisji Trójstronnej, którzy mają czas na zajęcie stanowiska na ten temat do 15 czerwca. Jeśli nie dojdą do porozumienia (wymagana jest jednomyślna uchwała związków, pracodawców i rządu), Rada Ministrów ogłosi je samodzielnie w rozporządzeniu do 15 lipca. Nie mogą być one niższe niż propozycja przesłana do KT. Wszystko wskazuje więc na to (mało prawdopodobne jest, żeby KT zmieniła propozycję rządu, bo to m.in. rząd musiałby się na to zgodzić), że zaproponowane stawki będą obowiązywać od września.

Weryfikacja kwot świadczeń rodzinnych odbywa się raz na 3 lata. Obecne stawki obowiązują od maja 2004 roku, czyli od daty wprowadzenia nowego systemu świadczeń rodzinnych. Nowe stawki mają obowiązywać przez kolejne 3 lat – do sierpnia 2009 r.

Rząd szacuje, że wypłata świadczeń będzie kosztować w tym roku 9,75 mld zł. W 2007 roku wydatki na ten cel wzrosną do kwoty 10,58 mld zł, a w 2008 roku obniżą się do 10,39 mld zł.

Ze świadczeń korzysta około 6 mln osób. Tylko do zasiłku rodzinnego prawo posiada 5,5 mln dzieci.

Bartosz Marczuk

Podwyżka świadczeń rodzinnych

Od września wyższe będą świadczenia rodzinne, które otrzymuje około 6 mln osób. Decyzję w tej sprawie podjął wczoraj rząd.

Nie zostanie zmienione kryterium dochodowe – świadczenia będą wypłacane tym rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 504 lub 583 zł. Może je więc otrzymywać nawet nieco mniej osób niż obecnie.

Wyższy będzie zasiłek rodzinny – jego wysokość ma zależeć od wieku dziecka. Wyniesie 48 zł na dziecko w wieku do 5 lat, 64 zł w wieku 6-18 lat i 68 zł w wieku 19-24 lata.

Wzrosną też cztery z siedmiu dodatków do zasiłku rodzinnego. Na istotną podwyżkę mogą liczyć rodziny wielodzietne – dodatek wypłacany na trzecie i kolejne dziecko wzrośnie z 50 do 80 zł.

Wyższy będzie też dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego (100 zł). Zostanie zwiększony także zasiłek pielęgnacyjny (153 zł), który oprócz dzieci otrzymują osoby po 75 roku życia.

Gazeta Prawna 26.05.2006r

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Świadczenia rodzinne
« Odpowiedź #549 dnia: Maj 26, 2006, 09:48:34 pm »
Chyba osobiście zrobię transparent z tej "podwyżki"  ;)

oooo widzę w tabelce, ze wzrasta takze zasiłek 1x na rok z okazji rozpoczecia roku szkolnego z kwoty 90 na 100 zł.
To dojdzie mi 10zł!!!  ;)
Za 24 zł więcej wolałabym nie biegać kolejne wakacje z papierkami po urzędach i znowu pozostać 65 dni bez źródła utrzymania.  :evil:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach