Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Jarosławiec  (Przeczytany 12565 razy)

Offline mamawika

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« dnia: Październik 16, 2003, 05:08:45 pm »
Od dawna chciałam sie podzielić moimi wrażeniami z pobytu w Jarosławcu w ośrodku "Panorama". Byliśmy tam w maju jeszcze przed sezonem. Był to nasz pierwszy pobyt na turnusie, więc nie bardzo wiedziałam czego oczekiwać. Mój synek ma MPD i liczy sobie całe dwa lata. Jako , że różnica między pobytem bez rehabilitacji a z rehabilitacją wynosi 50 zł, to cała nasza rodzina korzystała z rehabilitacji. Myślę , że można podzielić nasze doświadczenia na następujące  grupy:
1. Rehabilitacja: W cenę wliczone są dwa zabiegi, ale my mieliśmy po trzy. Na dzień dobry usłyszałam od lekarki, że dla mojego synka to właściwie nie ma nic z darmowych zabiegów. Sama wymyśliłam masaż, ale mały go nie tolerował, a pani dr , jak się zorintowała, że wszyscy (ja, mąż i córka)mamy też rehabilitację,dała nam rodzinny hydromasaż. To było super. Małemu wykupiłam za 100zł rehabilitację indywidualną, ale to było za krótko, bo tylko pół godziny, normalnie mamy po godzinie, a nawet półtora. Hipoterapia była strasznie droga, bo 350 zł za 9 razy po pół godzinie. Teraz płacimy po 10 zł za pół godziny. Córka miała rehabilitację grupową , czyli gimnastykę, ale nic specjalnego. Czyli, jeżeli ktoś liczy na jakiś postęp u dziecka, to to nie jest ten ośrodek, szczególnie, że wiem , że w sezonie to rehabilitację NDT i hipoterapię prowadzą osoby bez jakiejkolwiek znajomości przedmiotu, po prostu jedna osoba ma wiedzę i uprawnienia, a terapię prowadzą trzy, bo takie jest zapotrzebowanie. Ośrodek się bardzo skomercjalizował i , żeby obniżyć koszty zatrudnia przede wszystkim młodych ludzi - po szkołach policealnych, a nie po studiach, którzy muszą robić wszystko, nawet jak się na czymś nie znają. Chyba lepiej jest z hydro- , lasero- i magnetoterapią, ale to raczej dla rodziców. Wiem też, że dawnymi czasy było z tym lepiej.
2. warunki pobytu
Tutaj można mówić w samych superlatywach. Pokoje z telefonem, łazienką, TV, jak się komuś nie chce sprzątać , to za 5 zł pani posprząta. O takim szczególe , że jest pralnia (nie korzystałam) i suszarka stojąca na pranie w każdym pokoju nie wspomnę. To tylko mama mająca dużo prania może docenić. Są murowane pawilony i domki świeżo po remoncie ( tu się wybrać w dwie rodziny!)
3. Jedzenie: aż za dużo i bardzo urozmaicone, nie było kiedy iść na rybkę. Maja nawet tacki i woreczki, jak się chce zabrać jedzenie do pokoju.
4. Ośrodek przepiękny, kostka brukowa, kute ławeczki, latarnie , kosze itp. krasnoludki w ogródkach, staw z rybkami, piękna zieleń. Trzy place zabaw - marzenie każdego przedszkolaka, sala z kulkami 2 godz. dziennie za darmo, przedszkole!- moja córka była dwa razy, bo się uparła, że chce, aerobik dla mamy, ale ja nie chodziłam, bo tata chodził w tym czasie na siłownię. Są też co najmniej dwa boiska i w planach jest budowa basenu.
5. Atrakcje: oprócz placów zabaw , kulek, siłowni , aerobiku, o czy powyżej, 2 razy darmowe przejażdżki konne dla dzieci i raz przejażdżka bryczką dla wszystkich. Codziennie jakieś imprezy dla dzieci: konkurs fryzur, bal piżamowca i wieczorem dla dorosłych (nawet wesele). Dwa razy ognisko, zabawy na wolnym powietrzu itd, itp.
6. Jarosławiec: Jest gdzie wydać pieniądze, bo gofry, rybki , pamiątki tak jak w każdej miejscowości nadmorskiej. Bliziutko plaża: niestety spacery w jedną stronę, bo z drugiej strony teren wojskowy - (poligon w Wicku). Przystań rybacka, można oglądać kutry, łabędzie, rybitwy, mewy itp. Jest zjazd dla wózków, ale trochę dalej . Latarnia morska, dla sprawnych, bo duuużo schodów, ale piękna panorama. Trzeba mieć własny samochód, bo (może tylko poza sezonem) marna komunikacja. Do Ustki (można popływać statkiem , polecamy "Wikinga"), Sławna, Darłowa? po 20 km. Chociaż ośrodek organizował wycieczki całodniowe, na pewno do Gdańska. Msza w niedzielę w Jarosławcu w kapliczce koło "Panoramy", bo kościół dopiero w budowie, w inne dni po wsiach.

Reasumując: Czas wolny świetnie zorganizowany, szczególnie dla grup. Myśmy z większości imprez nie korzystali, bo by nie było kiedy iść nad morze. Schudnąć się nie da, a wręcz odwrotnie. Nie wyobrażam sobie co jeszcze można by w tym ośrodku ulepszyć, ale...
są to jedynie super wczasy , na dodatek dofinansowywane przez PFRON. Nie jest to żadna rehabilitacja, tyle o ile, żeby można to było nazwać turnusem rehabilitacyjnym. Nie mają kadry , na pewno nie dla dzieci z MPD. Za to na pewno świetny ośrodek dla grup dzieci z opoóżnieniem umysłowym, świetne imprezy integracyjne. Może gdyby zabrać własnego rehabilitanta...
Tyle moich wrażeń, ale z punktu widzenia mamy z dzieckiem z MPD.
Ja chyba bym chciała, żeby była jakaś lepsza terapia ruchowa, zajęcia z logopedą, psychologiem, terapia zajęciowa itp. A warunki bytowe mogą być trochę gorsze.
Ciekawa jestem jakie były wasze wrażenia.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2003, 05:30:53 pm »
Widzę, że w międzyczasie, Lieske też opisała Jarosławiec. Uzupełniam:
Inhalacje- zorientowana osoba twierdziła, że lepiej iść nad morze, bo injhalacje solą fizjologiczną , czy czymś takim, więc można sobie odpuścić.
Rowery: niestety wypożyczalnia czynna tylko przez kilka godzin dziennie i trzeba oddać rowery do 15 o ile dobrze pamiętam. Myśmy nigdy nie skorzystali, bo przed południem mieliśmy zabiegi. Nie można roweru zostawić sobie na noc.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2005, 10:34:19 am »
Chcę się latem wybrać z Olą do Jarosławca jeżeli ktoś z was był w Panoramie II napiszcie mi jaki jest standard pokoi (waszym zdaniem) głównie chodzi mi o pokoje które mają wyjscie bezpośrednio na zewnątrz czy jest w nich wilgoć? jak jest dostosowana łazienka?. Bardzo cenne beda dla mnie informacje od strony rodziców a nie ze strony czy pani z recepcji. dziękuje

Offline ola.poznan

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2005, 11:47:21 pm »
A my się wybieramy w pażdzierniku, czy tam jesienią jest co robić?? czy warto zabrać jakiś mini grzejnik???
Ola-mama 6,2 letniego Bartka ZD

Offline boszka59

• Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2005, 06:30:13 am »
Ja chcę jehać w połowie listopada. Morze niesamowicie poprawia TSH u Adasia.Pomyślałam o Jarosławcu bo poza spacerami będzie miał zajęty czas. Na kwaterze prywatnej w ciasnym pokoju to można latem a jesienią potrzeba coś więcej.
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:41:35 pm »
Mój pierwszy turnus odbył się właśnie w Jarosławcu,śmiesznie blisko naszego miasta,ale na "pierwszy raz" to w sam raz-na weekend jeździłyśmy do domku,hihi.
Co do grzejników,to spokojnie i bez paniki,ośrodek sam zaopatruje każdy pokój w konwektor,telewizor,radio,telefon i czajnik bezprzewod.
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2006, 01:14:15 pm »
Mamy rezerwację na turnus w Jarosławcu od 13-26.06.2006r,czy ktoś z was wybiera się w tym czasie.

mama Łukaszka 4l 10mies ZD

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
Jarosławiec
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:21:51 pm »
a mozna zapytac jaki kosz jet tego turnusu w jarosławcu
mama nicolki zd 2,5l

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2006, 03:43:53 pm »
Koszty turnusu są różne w zaleznosci jaki duży pokój się wynajmuje,oraz czy dziecko śpi osobno czy razem z rodzicem,są też nieduże zniżki za połowę wyżywienia oraz za pokoje na parterze,nie mam przy sobie dokładnej rozpiski kosztów ale tak jak my chcemy jechać w 3 osoby do pokoju 2 osobowego trochę przed sezonem to całkowity koszt wyniesie podobno ok.2600zł (dla mnie jest to baaardzo dużo)ale ponad 1000zł dofinansuje PFRON,część pokryje zakład pracy z funduszu socjalnego część może Caritas,mam nadzieję że jakoś sobie poradzimy trzeba o tym już teraz myśleć.W ub.roku do pobytu na turnusie w innej miejscowości nie dopłacałam nic,a wcześniej w Sarbinowie dla 3 osób dopłaciłam tylko 200zł.Trzeba nauczyć się szukać pieniędzy bo przy naszych marnych dochodach te wszystkie wyjazdy byłyby tylko marzeniem.
Miejsca dobrze jest już rezerwować bo póżniej są problemy z terminami,w ub roku wzięłam się za te sprawy w marcu to wszędzie proponowali mi turnusy póżno jesienne a ja wtedy nie chcę.

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:31:45 pm »
a gdzie jeszcze mozna szukac tych pieniedzy bo ja wiem tylo o pefronie moze mi pomozesz w tej sprawie bo dlamnie to tez są duze sumy a bardzo bym chciała jechac z moją nicusią
mama nicolki zd 2,5l

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:38:03 am »
Wyżej napisałam-w Caritasie,zakładzie pracy,nawet w ośrodkach pomocy społecznej.Za wszystkim trzeba chodzić,prosić (czasem warto) samo nic nie przyjdzie.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Jarosławiec
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2006, 12:10:27 pm »
No i często z szukania i proszenia nic nie wychodzi :( Ale zawsze warto próbować. Czasami mozna trafić na dość chojnego "sponsora" bo akurat są środki z przeznaczeniem na taki cel... W Pomocy Społecznej to różnie bywa. Ja otrzymałam raz dofinansowanie w wysokości 80zł a nachodziłem się i naprosiłam że ho ho. to była naprawdę ciężka sytuacja. Dziecko po poważnej operacji i konieczny wyjazd za dość dużą sumę. Udało się zebrać ale dzięki fundacji "Zdążyć z Pomocą" gdzie założyłam subkonto dziecka. Warto też pisać po innych fundacjach. Najlepiej przesyłać potwierdzenie o zakwalifikowaniu dziecka na turnus w danym terminie z numerem konta ośrodka. Można mieć wówczas miłą niespodziankę gdy okaże się że zamiast wymaganej kwoty trzeba zapłacić o wiele mniej. Powodzenia w gromadzeniu środków.

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2006, 03:27:22 pm »
mam pytanie odawna masz juz te konto w fundaci i wjaki sposób zbierasz pieniązki
mama nicolki zd 2,5l

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2006, 08:43:34 am »
Konto mam już chyba od trzech lat. Przez pierwszy rok nie bylo na nim ani grosza ponieważ nie mogłam przekonać się do rozsyłania apeli o pomoc. Dopiero operacja dziecka zmusiła mnie do gromadzenia środków. Jednak apele maja nikły odzew. Najczęściej wpłacają pieniądze znajome firmy lub inne stowarzyszenia (fundacje) do których zwrócę się z prośbą o pomoc. Dość sporo można zgromadzić przy 1%. Jednak ja nie jestem mocna w tych sprawach. Dla mnie konto zdało egzamin: udało nam się pokryć koszty dwóch prywatnych operacji i zawsze dofinansowaliśmy stamtąd koszt  turnusu

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2006, 01:29:41 pm »
Mamy już wszystko załatwione jedziemy bez dopłaty do Jarosławca od 13-26.06.06 koszt turnusu dla mnie i Łukaszka w całości pokrywa PCPR i Caritas,bardzo się cieszę że tak wyszło ,już myślę o tym wyjeżdzie aby tylko Łukaszek był zdrowy i pogoda nam dopisała.
Czy naprawde nikt z was tam nie jedzie w tym czasie co my?

pozdrawiam
mama Łukaszka 5l ZD

Offline boszka59

• Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2006, 01:35:24 pm »
Ja jadę ale od 30 maja do 12 czerwca. Miniemy się a szkoda.

Offline megi

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.jarek.bobasy.pl
Jarosławiec
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2006, 01:10:41 am »
Dziewczyny czy wy jedziecie tam pierwszy raz?
mama Jarka z zd 2latka i Oli 6lat

Offline boszka59

• Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2006, 06:18:26 am »
Ja po raz pierwszy.

Offline micia60

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2006, 12:35:21 pm »
do gbaska
Mogłaby Pani udzielic informacji jak mozna dostac dofinansowanie do turnusu z Caritasu.Dziekuje za odpowiedz

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Jarosławiec
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2006, 02:36:17 pm »
micia60

Wyżej gbaska napisała na ten temat
Wysłany: 24 Styczeń 2006, 15:43    
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 31, 2006, 12:41:45 pm »
My też jedziemy tam pierwszy raz.Od znajomych słyszałam że bardzo ładny ośrodek,dostosowany też do małych dzieci,dobre warunki lokalowe,pyszne jedzenie tylko rehabilitacja podobno na ilość nie na jakość - zobaczymy.
Liczyłam na hipoterapie ,Łukaszek bardzo lubi konie,a tu ponoć nie ma w tym roku.

Boszka,szkoda że się nie spotkamy,gdy będziesz miała tam dostęp do internetu,napisz kilka słów jak jest faktycznie.

Micia napiszę na pw co i jak z tym Caritasem.

pozdrawiam
 mama Łukaszka

Offline megi

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 31, 2006, 06:51:11 pm »
Ja byłam w tamtym roku też pod koniec maja.Koszt na troje (ja i dwójka dzieci) ok 2660zł.Mieszkaliśmy w domkach campingowych. Owszem ośrodek ładny ,mnóstwo atrakcji( powiedziałabym że nawet za dużo). lecz moim zdaniem nie dla małych dzieci. Przyjeżdżają gr. zorganizowane, starsi ludzie.Korytarze w pawilonie gdzie są zabiegi wąskie (trudno przecisnąć się z wózkiem przez tłumy zabiegowiczów).W domku mieliśmy plagę mrówek.Trawka równo przycięta, nie za bardzo jest gdzie usiąść z dzieckiem ,które raczkuje.Zabiegów nie można było przesunąć na inną godzinę, bo były planowane z góry. Z resztą dla malutkich dzieci to nie było specjalnej rehab.(już tu wcześniej dziewczyny pisały).Miejscowość mała.A i też dość ważna sprawa- gdy Jarek zachorował i miał 39 stopni, problem był z lekarzem. Niby jest ,ale zmieniają się i nawet musiałam wykłócać się aby przyszedł do campingu. Na zastrzyki chodziłam do pawilonu zabieg. bo rano nikt nie mógł przyjść do domku.Apteka czynna tylko do 18-tej( w niedzielę nieczynna),potem trzeba jechać aż do Sławna.W ośrodku nie ma apteki.
Nie chcę was zniechęcać,ale może przyda się parę spostrzeżeń. Oczywiście każdy na swoje zdanie, ale zgadzam się w zupełności i potwierdzam to co zostało napisane powyżej.
Pojechałabym jeszcze raz do tego ośrodka,ale za parę lat jak Jarek będzie starszy i skorzysta z zabiegów lub tych imprez ,bo atmosfera była bardzo fajna i można poznać ciekawych ludzi.Życzę Wam miłego pobytu(bez niespodzianek).

Offline megi

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2006, 09:31:32 am »
Właśnie popatrzyłam na fakturę i małe sprostowanie: całkowity koszt jaki zapłaciłam z turnus to 2260 zł,ale doliczajac przejazd własnym transp. to ok. 266ozł.Ja dostałam dofinansow. z PEFRONu  i MOPSu-1684zł.
Bardzo fajne place zabaw- aż trzy! Przejażdżka bryczką też godna polecenia, do pralnii trzeba sobie zająć kolejkę, bo p. wychowaw. gr. zorg.mają mnóstwo prania. Dzień przyjazdu nie nastraja optymistycznie(szczególnie jak przejechało się 10 godzin i długo trzeba czekać na klucze i lekarza, który przepisuje zabiegi :evil: ). Ale morze i reszta pobytu rekompensuje początkowe niedoskonałości- tak było rok temu. :D

Offline micia60

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2006, 01:25:14 pm »
do gbaska
Basiu bardzo dziekuje za odpowiedz na Pw.Pozdrawiam

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 31, 2006, 12:20:55 pm »
Czy w Jarosławcu blisko ośrodka jest kościół ?,wcześniej wyczytałam o kaplicy ale nie wiem czy codziennie mogą tam być msze.św.Jedziemy z Łukaszkiem akurat w oktawę Bożego Ciała i zabrałabym mu dzwoneczek i komeżkę,zamiast leniuchować przed telewizorem chodzilibyśmy przy okazji na procesje,ale by się cieszył.

pozdrawiam
mama Łukaszka 5l ZD

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2006, 03:03:08 pm »
Wróciliśmy z Jarosławca bardzo zadowoleni,ośrodek jest naprawdę piękny,dużo zieleni,kwiatów,oczka wodne z rybkami,fontanny,wodospady,place zabaw dla dzieci bogato wyposażone,codziennie spotkania integracyjne ,dyskoteki pod gołym niebem przy ognisku lub grilu,kiełbaski,grochówka i inne smakołyki,dla bardziej rozrywkowych wieczorki taneczne,dancingi przy stole szwedzkim do białego rana i wszystko to opłacone w ramach turnusu.Jest to niczym małe miasteczko-ok 1000 ludzi  ogrodzone z ochroną i maja wszystko u siebie-lekarza,stołówkę,przedszkole,kawiarnię.Mieszkaliśmy na parterze i wystarczyło otworzyć balkon i Łukaszek sam wybiegał na pięknie skoszoną zieloną łąkę-najchętniej boso,niedaleko pasły sie konie więc dokarmiał je stale chlebem i jabłkami,mogłam spokojnie pić kawę  na tarasie i mieć go na oku
Mieliśmy 3 zabiegi lampę,magnetronik i "świat dziecka" -chciałam coś we wodzie ale Łukaszek bardzo kaszlał po przyjeżdzie do Jarosławca i niestety lekarz nie zgodził się na moczenie go.Poza tymi zabiegami dla nas najlepszą rehabilitacją było wyjście nad morze,grzebanie w rozgrzanym piasku,rzucanie do wody kamyków ,opalanie sie i słuchanie do znudzenia szumu morza.Prawie przec całe dwa tygodnie mieliśmy piękną słoneczną
pogode.Jedzenie bardzo smaczne i dużo,można też szykować na wynos.
Są też minusy tego ośrodka np.posiłki rozłożone na 4 tury dla pierwszych śniadanie jest już o godz 7.00,dla ostatnich kolacja o 20.00 na wejśie na stołówke trzeba czekać na polu,ośrodek położony na górce i kilka razy dziennie trzeba pokonywać drogę-na zabiegi-na stołówkę-na zajęcia -pod górke -z górki szczególnie uciażliwe dla osób na wózkach,osoby odpowiedzialne za zieleń stale chodziły z opryskiwaczami i nie zważały na bawiace się dzieci czy spacerujące inne osoby tylko chemią pryskały trwniki,iglaki ,kwiaty i tak prawie codziennie w innym miejscu.
Tak prawdę mówiąc nie widzę udanego pobytu tutaj w czasie deszczu,wszystko byłoby mokre,podjazdy śliskie nuda w pokojach,kolejka na stołówke na polu-ani nie chcę myśleć.

pozdrawiam wszystkich i życzę udanego wypoczynku
mama Łukaszka 5l4mies ZD

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 23, 2006, 07:55:55 pm »
Witajcie!
W tym roku jadę po raz pierwszy na turnus rehabilitacyjny do Jadownik.Dostałam dofinansowanie z PCPR, ale i tak pozostało mi 930 zł. dopłacic.Przy moich dochodach-całe 1200zł  na 3 osoby ta suma mnie przerasta.Czytałam w tym wątku o jakiejś pomocy z Caritas.Czy to nadal aktualne?  I do kogo się zwrócic? Proszę o pomoc!
mama Nastusi i Kubika z mpd

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Jarosławiec
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2006, 08:20:29 pm »
Jeszcze możesz wystąpić o dofinansowanie z MOPS-u w Twoim rejonie.
Wszystko zależy od dochodu na 1 członka rodziny.
Uzasadnij koniecznością wyjazdu na turnus, a także swoimi dochodami, że nawet dofinansowanie z PFRON-u przerasta Twoje możliwości płatnicze.
Są zasiłki specjalne -Nie objęte dochodem, a koniecznością, sytuacją losową, potrzebami zdrowotnymi osoby niepełnosprawnej.
Nowa ustawa o pomocy społecznej 2004r
Pełny tekst Ustawy
Ustawa z dnia 12 marca 2004 r.o pomocy społecznej (Dz.U.04.64.593) Dz.U. z dnia 15 kwietnia 2004 r.
Ukazał się Dz.U. Nr 64 poz.593 - Ustawa o Pomocy Społecznej z 12 marca 2004r[/b]
a wszystko masz na Darze tu http://forum.darzycia.pl/topic,2693.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 23, 2006, 08:48:54 pm »
;) Dziękuję Soniu!

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 24, 2006, 12:51:32 pm »
Każdy MOPS ma swoje pieniądze,mie chcieli dać na wyjazd z Łukaszkiem 50zł  nawet się o to nie starałam,natomiast Caritas dopłacił całą różnicę pomiędzy dofinansowaniem z PFRON a kosztem turnusu dla mnie i Łukaszka.
Najpierw zadzwoń do swojego Diecezjalnego oddz.Caritas,przedstaw pobieżnie swoją sytuacje ,powiedz że jedziesz z dzieckiem niepełnosprawnym na turnus rehabilitacyjny i po prostu zapytaj czy możesz starać się u nich o dopłatę(pomoc fonansową),ja po takiej wstępnej rozmowie pisałam oficjalną prośbę,dołączyłam ksero orzeczenia,zaświadczenie o dochodach o leczeniu Łukaszka,o kosztach turnusu,kwotę dofinansowania z Pfron i pisałam ile mi zostało do zapłaty.Osobiście zanosiłam to wszystko do Caritasu,nie liczyłam na wiele,siostra zakonna obiecała że coś tam dostatę i kazała zadzwonić za kilka dni,przyznano mi całą kwotę którą musiałabym dopłacić-byłam naprawdę mile zaskoczona.
Odezwij się jak uda ci się coś załatwić.

pozdrawiam
mama Łukaszka 5l 4 mies ZD

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2006, 01:37:10 pm »
:D Bardzo Ci Gbasko dziękuję! Tym bardziej ,ze byłam dziś w MOPS i mi odmowiono bo mam 400 zł na osobę,a nie 316 zł.Spróbuję z Caritas i dam znac na forum co załatwiłam. ;)

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 25, 2006, 12:55:14 pm »
:cry: Niestety nie w Krakowskiej Archidiecezji!
Pani ,z którą rozmawiałam przypominała zachowaniem niektóre panie z MOPS- byle sobie poszła!
Wysylała mnie kolejno do:MOPS,PCPR,PROBOSZCZA,RADY PARAFIALNEJ I KOGOś TAM JESZCZE,a na pytanie czy oni nie pomagają?! dowiedziałam się ze mam pisać podanie ,złożyć dokumenty i isć z tym po opinię do proboszcza. :turn-l:
Raczej sobie odpuszczę tą drogę.

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 25, 2006, 03:02:21 pm »
Może trafiłaś na zły dzień u tej pani,a poza tym oni mają do czynienia z różnymi przypadkami-nawet z oszustami i naciągaczami , dlatego ja też musiałam zaopiniować swoje podanie u proboszcza ale była to bardzo miła rozmowa z księdzem a przy okazji dowiedział się że jesta takie dziecko w parafii i potrzebuje pomocy.Caritas to też swego rodzaju urząd i pracują tam różne osoby,oni też muszą mieć podkładkę że taka pomoc słusznie zostanie przyznana,życzą sobie nawet fakturę z ośrodka rehabilitacyjnego po przelaniu na ich konto pieniędzy,nie zniechęcaj się napisz podanie,zaopiniuj u proboszca złóż w Caritasie i czekaj na odpowiedż może akurat się opłaci.
Jeżeli chcesz cokolwiek otrzymać,załatwić musisz być uparta i nie rezygnować pod byle pretekstem,jeszcze wieeele przed tobą.

życzę powodzenia
mama Łukaszka

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 25, 2006, 04:57:43 pm »
Pewno masz rację,ale ja jestem protestantką i niezręcznie mi prosić o pomoc proboszcza parafii katolickiej-poza tym myślę,że odmówiłby mi. Były problemy przy chrzcie synka - bo babci nie mamie zależało.
Ale myślę ,że inne mamy  skorzystają ;)
Jeszcze raz dzięki!

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 25, 2006, 10:11:57 pm »
Przecież i protestanci mają swojego księdza-pastora?,może on ci napisze.W dobie ekumenizmu Caritas nie powinno robić trudności.Bo przecież wszystkie dzieci nasze są...Chrzest i problemy z nim związane wynikały z zupełnie innej materii.Rzeczywiście,musisz być bardziej stanowcza i uparta w swoich poczynaniach.
mama Wojtka-2l,zD,białaczka, stan po przeszczepie szpiku

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 26, 2006, 01:57:49 pm »
Myślę że Caritas nie powinien robić podziału potrzebujących w zależności od ich wiary.Mozesz też złożyć do nich podanie z wszystkimi innymi popierkami ale bez opinii księdza i czekać co z tego wyniknie.Mnie na wstępnej rozmowie powiedziano że "dobrze by było zaopiniować u proboszcza" a nie że"musi być ".

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 26, 2006, 03:35:09 pm »
Zawstydziłyście mnie:oops: . Spróbuję wysłać podanie wraz z resztą dokumentów - zobaczymy co z tego wyniknie. ;)

Offline kamyk

• Podglądacz
  • *
Jarosławiec
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 14, 2006, 02:19:13 pm »
No i miałyscie rację by nie rezygnować za szybko!
Wysłałam podanie i kopię potrzebnych dokumentów i dziś rano zadzwoniła pani z Caritas- u,poinformowac mnie o przyznanym dofinansowaniu! :)
Przyznano nam ponad połowę brakującej kwoty z czego połowę dał "mój" proboszcz!!! (Widać zrócili się jednak po opinię).
Wobec tego  "ZWRACAM HONOR" i DZIęKUJę Wam jeszcze raz za dobrą radę. ;)

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
Jarosławiec
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 14, 2006, 10:31:52 pm »
Bardzo się cieszę,zarówno z tego,że Ty dostałas jakieś wsparcie,jak również z tego,że Caritas i proboszcz stanęli na wysokosci zadania.
Miłego pobytu i napisz jak tam było.
mama Wojtka-2l,zD,białaczka, stan po przeszczepie szpiku

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2006, 11:15:25 am »
A jednak było warto,cieszę sie z wami,może ktoś inny też skorzysta z naszych porad.

pozdrawiam
mama Łukaszka

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Jarosławiec
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 16, 2006, 11:38:50 am »
No widzisz a jednak czasem mamy rację :tekno:  :D  :D  :D
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 16, 2006, 03:11:21 pm »
Cieszymy się razem z Tobą :)

Offline matkakarolina

• Raczkujący bywalec
  • **
Porażka
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 30, 2007, 08:47:30 pm »
Właśnie wróciłam z Jarosławca i chcę się podzielic swoją opinią.Być może to co napiszę zabrzmi kontrowersyjnie ale...Zastanawiam się dlaczego PFEFRON dokłada nam tylko do pobytu w osrodkach gdzie rehabilitacja jest parodią, farsą i wielką pomyłką.Wiem, naszym dzieciom i nam też potrzebny jest wypoczynek, ale przecież nie wszyscy mamy rehabilitację w miejscu zamieszkania taką jaka powinna ona być.Dlaczego za państwowe pieniądze są góra 2 zabiegi rehabilitacyjne, o których jakości lepiej nie wspominać.Właściciel Panoramy nosi się ponoć z zrobieniem aquaparku na terenie dokupionym do ośrodka.Moim zdaniem lepiej zatrudniłby więcej rehabilitantów, o trochę lepszych kwalifikacjach.Nie ukrywajmy Panorama to spend, zabiegi wykonuja automaty, a "rehabilitanci "tylko przełączają guziki.Na terapi manualnej na 1 senną panią, której zadanie polega na podawaniu watpliwej jakości pomocy przypada 8 dzieci!!!!!W świecie dziecka to samo.woda w wannach z hydromasarzem nie jest wymieniana, mimo różnych "wypadków" (panowała grypa żołądkowa w formie epidemicznej).Jednym słowem to nie był turnus rehabilitacyjny, ale zwykły wypoczynek.Tylko dlaczego dofinansowany przez  PFEFRON???Dla tej instytucji wciąż liczy się stołówka, standarrd pokoi, a nie to co jest najważniejsze-przyzwoita rehabilitacja.Bo przecież o nią tu chodzi....

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Jarosławiec
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 30, 2007, 10:25:56 pm »
Zawsze uważałam wyjazd do Panoramy za stratę czasu i pieniędzy....i na szczęście nie dałam się skusić. Ponieważ jednak bardzo chciałam pojechać do Jarosławca z całą rodzinką (w Panoramie byłby to koszt ponad 5 tys - 4 osoby) postanowiłam poszukać innego, tańszego osrodka. Tuż obok Panoramy jest ośrodek Jantar - pokoje 4 osobowe bez łazienki ale za to piękny nasłoneczniony balkon z widokiem na przyośrodkowy basen z super czystą wodą oraz plac zabaw i dwa boiska do gry w kosza i siatkę. Jedzenie super - niemal nie do przejedzenia.... Co prawda dla niektórych uciążliwe byłoby wnoszenie dziecka na piętro ale schody nie są strome a pokoje tuż przy nich. No cóż coś kosztem czegoś bo moi mili zamiast 1400zł na osobę zapłaciłam 600zł za dziecko a 700zł za dorosłego - pobyt 2 tygodniowy. Na szczęście pogoda nam sprzyjała więc niemal cały swój czas spędzaliśmy na plaży szczęśliwi, że nie musimy biegać na zabiegi, które by nam tylko przeszkadzały w tymleniuchowaniu :) A dofinansowanie z PCPR wykorzystałam 3 dni po powrocie znad morza w Jadownikach Mokrych - ośrodku gdzie warto pojechać by poćwiczyć za przyzwoitą cenę (po dofinasowaniu dopłaciłam tylko 700zł)

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach