Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Turnusy - pytania- dzielimy się doświadczeniami  (Przeczytany 110012 razy)

kasiape

• Gość
dofinansowanie
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 12, 2007, 12:14:12 pm »
musisz iść do PCPR poprosić o wniosek na dofinansowanie-wypełniasz go ty i lekarz rodzinny, potem składasz go w PCPR i czekasz; powiadamiają listownie do domu, potem podpisujesz umowe z nimi ze wskazaniem Ośrodka do którego jedziesz (ten ośrodek musi miec podpisana umowę na turnusy.rehabilitacyjne);
polecam stronę www.turnusy.rehabilitacyjne.pl
w zeszłym roku w moim mieście, bo nie wiem czy tak jest wszędzie, dawali 1050,-zł resztę za turnus wpłacasz sama bądź fundacja, bądź jakiś sponsor :)
my akurat jeździmy na takie turnusy rehabilitacyjne, gdzie raczej terapia nie jest najmocniejszą stroną, chodzi nam raczej o wypoczynek dla dziecka.
aaaa, termin w wybranym ośrodku możesz sobie zarezerwować wcześniej zanim rozpoczniesz procedurę dofinansowania, w zasadzie nad morzem to już powinnaś rezerwować ;-)
 :ok:
ps. wiem że niektórzy staraja się o dofinansowanie w PFRON, ale ja zawsze chodze do PCPR-to są te same pieniądze, a nie ma kolejek.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Beata Czapla

• Raczkujący bywalec
  • **
Turnusy - pytania- dzielimy się doświadczeniami
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 21, 2007, 07:48:11 am »
Czy ktoś był w Niechorzu?
Z Paulą na turnus jeżdźę od 5 lat. W pierwszym roku byłyśmy w Wągrowcu. W drugim i trzecim w Jarosławcu  w czwartym w Ustroniu Morskim no i w piątym wróciłysmy do Jarosławca. Teraz wybieramy się do Niechorza, ale nic nie wiemy. Jak ktoś był to niech się odezwie?
Beata mama Pauli z ZD 8 lat

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 21, 2007, 11:54:55 pm »
Beatko do jakiego ośrodka masz zamiar się wybrać?
Może szybciej ktoś odpowie?
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/index.php/miasto?n=172
Niechorze
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Beata Czapla

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 22, 2007, 07:44:25 am »
W Niechorzu będziemy w ośrodku JANTAR. Szczerze mówiąc po obserwacji rehabilitacji w ośrodkach my też (jak chyba większość) nastawiamy się na wypoczynek.Dlatego głównie chodzi nam o miejsce zabaw dla dzieci. Pięknie to jest rozwiązane w Jarosławcu. Miejsca do zabaw dla dzieci jest mnóstwo. Szukając ośrodka na wakacje kieruje się właśnie tym.
Pani w JANTARZE zapewniła mnie, że plac zabaw jest. Jest też basen, co dla mojej Pauli jest bardzo ważne, gdyż uwielbia pławić się w wodzie. Na stronie internetowej zapowiada się dobrze, ale wiecie, że w rzeczywistości różnie bywa. Dlatego proszę, jak ktoś był to nie potwierdzi słowa pani.

Offline Beata Czapla

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 22, 2007, 08:27:06 am »
Jak widać jestem jeszcze "raczkującym bywalcem" i nie wiem jak mogę znaleźć informacje, które mnie interesują, a na pewno były poruszane. Mianowicie, chciałabym się dowiedzieć, czy jadąc na turnus z dzieckiem muszę brać urlop wypoczynkowy (pracuję zawodowo), czy też mozna to rozwiązać w inny sposób (zwolnienie itp.) Dotychczas zawsze brałam urlop. Na wniosku oczywiście jest zapis, iż dziecko wymaga opiekuna.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 22, 2007, 08:50:25 am »
Beatko,temat był poruszony,napewno tu w turnusach.
Tylko gdzie?  :D

Tu są aktualne informacje :
  Rehabilitacja w sanatorium i na turnusie Poradnik GP
http://forum.darzycia.pl/topic,7424.htm

Turnusy rehabilitacyjne - txt jednolity Dz.U.97.123.776
http://forum.darzycia.pl/topic,4033.htm

Link do strony Ośrodka
http://www.niechorze.jantar.ta.pl/
Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „Jantar”  w Niechorzu  

Pewnie dobre dusze troszkę podpowiedzą jeszcze  :kw:

Offline zija

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
kto był na turnusie rehabilitacyjnym w spale czy warto
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 22, 2007, 05:27:46 pm »
:roll:
www.cosspała.com.pl
mieszkamy w tomaszowie mazowieckim 15 km od spały od roku jeżdzimy tam pływać,
nie korzystałyśmy z innych zabiegów a możemy ambulatoryjnie ,napiszcie nam wasze wrażenia czy warto?
kamila 21 lat mpd  :o
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 22, 2007, 09:43:59 pm »
podejdź do ośrodka wypytaj, obejrzyj!!
zapytaj czy możecie "dochodzić"!!
po co ci opinia innych jak masz ośrodek pod nosem i sama możesz podjąć decyzję?

ja tam nie byłam ale wiem gdzie jest T. i gdzie Spała, a piszesz że siostra ma problemy z poruszaniem więc tam byłoby wygodniej, a jak pozwolą "dochodzić" to tez i taniej

pozdrowienia
 :ok:

Offline magda.bl

• Nowy użytkownik
  • *
porada
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 23, 2007, 01:29:54 am »
czesc,mam pytanie ,gdzie najlepiej jechac z synem,ma zD I 4L,TAK ZEBY WYPOCZAC I DOBRZE SE ZRECHABILITOWAC? jezeli mozecie mi polecic jakis fajny osrodek dla dziecka z z.downa to byłabym bardzo wdzieczna ;)

Offline Beata Czapla

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 23, 2007, 07:25:57 am »
Pytasz magdo.bl gdzie jechać z synkiem z zD.  Jak możesz przeczytać powyżej ja byłam z moją Paulą 8 l. z zD z 3 miejscach (Wągrowiec, jarosławiec, Ustronie Morskie). Nastawiamy się zawsze na świetny wypoczynek, bo z rehabilitacją to jest różnie. Najbardziej podobało nam się w ośrodku w Jarosławcu, gdzie byłyśmy 3 razy. Tam naprawde pomyślano o dzieciach. Więcej o osrodku możesz zobaczyć na stronie
http://www.sanatorium-panorama.pl/

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 25, 2007, 08:25:37 pm »
Beata zobacz jeszcze
tutaj >>>

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:53:48 pm »
WYJAŚNIENIA RESORTU PRACY REHABILITACJA ZAWODOWA I SPOŁECZNA

Osobom niepełnosprawnym można dofinansować wypoczynek za granicą

Powiatowe centra pomocy rodzinie (PCPR) mogą pokrywać koszty m.in. zagranicznej turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych.

Przy rozpatrywaniu wniosku o dofinansowanie zadań z zakresu rekreacji, sportu, kultury i turystyki osób niepełnosprawnych świadczonych za granicą, PCPR powinnno rozważyć, czy jego cel może być osiągnięty również przez zorganizowanie tańszego przedsięwzięcia, np. na terenie Polski – wyjaśnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nie określa, czy realizacja zadań z zakresu rekreacji, sportu, kultury i turystyki osób niepełnosprawnych ma odbywać się na terenie Polski czy poza jej granicami. Resort pracy uważa zatem, że nie ma przeszkód formalnych do dofinansowania z PFRON np. imprezy kulturalnej lub wyjazdu w celach turystycznych, organizowanych poza granicami Polski.

W opinii MPiPS przy rozpatrywaniu wniosku PCPR powinny jednak rozważyć, czy cel tych zadań może być osiągnięty również przez zorganizowanie tańszego przedsięwzięcia na terenie Polski. Ostateczna ocena i podjęcie decyzji w tej sprawie należy do powiatowych centrów, przy czym przy rozpatrywaniu wniosku muszą one wziąć pod uwagę jego zasadność, celowość przedsięwzięcia, faktyczne potrzeby osób niepełnosprawnych (potencjalnych uczestników imprezy), stopień zaspokojenia tych potrzeb oraz możliwości finansowe powiatu.

Według resortu pracy w przypadku przedsięwzięć sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych i turystycznych osób niepełnosprawnych ze środków PFRON może być dofinansowane także uczestnictwo opiekunów osób niepełnosprawnych, o ile ich obecność podczas danej imprezy jest niezbędnym warunkiem uczestnictwa osób niepełnosprawnych.

Łukasz Guza

PODSTAWA PRAWNA
■ Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz.U. nr 96, poz. 861 ze zm.).
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
chce turnus nad morzem powiedzcie mi gdzie
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwiec 07, 2007, 09:43:03 pm »
kamila chce jechać na turnus nad może chodzi sama więc nie potrzebóje dostosowań do wózka wyjazd z opiekunem ważna jest dobra rehabilitacja i mile widziana hipoterapia :)
poradzcie mi gdzie
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Offline allitta

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://eraretuszera.blox.pl/html
Dobry ośrodek
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 20, 2007, 03:41:45 pm »
[glow=cyan][shadow=cyan]Jaki moglibyście mi polecić ośrodek w woj. podkarpackim, małopolskim bądź śląskim??[/shadow][/glow]
Ala już
(!) 13 l dziecięce porażenie mózgowe
"Szczęśliwym  to się bywa a nie jest :)" - Agata Buzek

efka5

• Gość
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:33:14 pm »
Mam pytanko, czy matce dziecka przysługuje dodatkowy urlop w pracy zwiazany z wyjazdem na turnus rehabilitacyjny z dzieckiem niepełnosprawnym?

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 08, 2008, 09:29:02 pm »
ciekawa kwestia... też się chętnie dowiem:) Szczególnie, że powoli trzeba sie rozglądac za jakims turnusem, a nie chciałabym, żeby to były nasze jedyne wakacje...
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 08, 2008, 09:49:55 pm »
Z tego co wiem to niestety nie
mamy radzą sobie prosząc lekarza o zwolnienie , lub biorą bezplatne urlopy w pracy
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline filipek

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #367 dnia: Marzec 05, 2008, 08:33:58 pm »
Witam!Mam pytanie czy znacie jakies osrodki na slasku np.Krynica Gorska,Duszniki Zdroj.
Wiem sa fajne osrodki ale wszystkie daleko a ja mieszkam w Katowicach i najlepiej jest mi dojechac autem(max. 5 godz.)W ubieglym roku bylismy w Jaroslawcu ale strasznie daleko,
pociagiem z malym sama nie pojade bagaz zbyt wielki(maly ma 2,5roku)pampersy ,
ciuchy,zabawki,wozek itp.
Chodzi mi rowniez zeby mozna bylo pospacerowac czyli jakis park.
Rabka -owszem tylko nikt nie wspomnial ze Cegielski jest na samej gorze
(bylam w styczniu) a wiechac wozkiem po spacerku w parku koszmar.
Zjezdzalam autem w dol ,spacerek i wjazd autem.Koszmar.
Wspomne ze dostalam juz dofinansowanie i musze do 30 dni podac osrodek do ktorego
jedziemy.
Dajcie drogie mamy jakies namiary!!!!!!!

Do Rusinowic trzeba robic rezerwacje z rocznym wyprzedzeniem,niewiedzialam.
Maly ma zD ladnie chodzi jest bystrzakiem z mowa gorzej,ale porozumiewamy
sie na migi.Przydala by sie dobra rehabilitacja na wzmocnienie bioderek,
no zreszta cala rehabilitacja same wiecie jak to jest z naszymi pociechami.
Pozdrawiam!
mama 11 m-c Filipka zD i 15-letniej Marty

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: Turnusy - pytania- dzielimy się doświadczeniami
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 17, 2009, 09:02:41 am »
Jedziemy do wód! Poradnik sanatoryjny

Sanatorium uzdrowiskowe to ośrodek położony w pięknym krajobrazowo, czystym klimatycznie, obfitującym w naturalne surowce lecznicze i klimatu regionie kraju. Jego głównymi zadaniami są: leczenie chorób przewlekłych oraz prowadzenie rehabilitacji.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/41688

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 30, 2009, 08:30:31 am »
Debata: Co pomoże turnusom rehabilitacyjnym?

Autor: Piotr Stanisławski, Fot.: Filip Miłuński, Piotr Stanisławski (min.)
Piotr Stanisławski: Rozpocznijmy naszą debatę od najbardziej aktualnej dla osób z niepełnosprawnością sprawy. Samorządy otrzymały w tym roku z PFRON mniej środków, tym samym PCPR dysponują mniejszymi pieniędzmi na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. Jak państwa zdaniem ten fakt odbije się na uczestnictwie tych osób w turnusach, a także na działaniu organizatorów turnusów?

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/42605

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 25, 2009, 08:42:38 pm »
Chciałam się z Wami podzielić doświadczeniem obozu dla dzieci z ADHD, ZA i innymi zaburzeniami neuorozwojowymi. Obóz organizuje Stowarzyszenie "Niezwykłe dzieci" pani Haliny Kantor i Centrum Neurorehabilitacji dr Magdaleny Skotnickiej. Moje wrażenia będą troszkę inne, bo z punktu widzenia wolontariusza, ale może komuś na coś się przydają :)
W tym roku były zorganizowane 2 turnusy - w Złotym Potoku w lipcu i w Międzybrodziu Bialskimw sierpniu. Każdy trwał 2 pełne tygodnie - zaczynały się w niedziel obiadem, kończyły 2 tygodnie później również w niedzielę. Na obozie dzieci przebywały z przynajmniej jednym rodzicem lub opiekunem, tylko w wypadku najstarszych dzieci (kilkunastolatków) była możliwość wysłania dziecka samego bo jest utworzona grupa z wychowawcą.
Jeśli chodzi o zajęcia, to każdego dnia po śniadaniu dziecko miało 2x30 minut zajęć w niewielkich grupkach - czasami indywidualnie, najczęściej w diadach. Po pół godzinie była zmiana terapeuty. Zajęcia dotyczą usprawniania różnych funkcji - grafomotoryka, językowe, odbiór bodźców itp, codziennie jest inny temat. Od ok 11:30 (zależy kiedy dziecko ma zajęcia) do - w przybliżeniu - 16:00 jest czas wolny, a po obiedzie zaczynają się zajęcia w grupach. trwały 2 godziny, grupy liczyły po 6-8 osób, w każdej grupie był prowdzący i 1-2 wolontariuszy. Na zajęciach dzieci uczą się współpracy w grupie i rozwijają umiejętności społeczne. W czaie kiedy dzieci miały zajęcia, rodzice uczestniczyli w warsztatach, na których uczyli sie metod pracy z dzieckiem. Na zakończenie dnia, zaraz po zajęciach grupowych dzieci jeszcze przez godzinę uczestniczyły w swoich grupach w zajęciach tematycznych - kulinarnych, plastycznych, ruchowych, teatralnych itp. W sobotę była gra terenowa, na którą dzieci szły z rodzicami, w niedzielę zajęć nie było.
Cały obóz opiera się o założenia metody behawioralno - poznawczej. Moje osobiste wrażenie jest takie, że na tym obozie rodzice korzystają bezpośrednio, a dzieci trochę bardziej pośrednio. Już wyjaśniam :) Rodzice wynoszą dużo konkretnej wiedzy, poza tym chyba cenne jest spotkanie i wymiana doświaczeń z innymi rodzicami, zmagającymi się z tymi samymi problemami. Wiedzę wyniesioną z obozu mogą potem stosować w praktyce w życiu codziennym. A dzieci - przez 2 tygodnie dziecka się nie zmieni, nie wyeliminuje się zachowań niepożądanych. Ale ten czas to świetna okazja, aby dziecko zapoznało się z systemem zasad i konsekwencji i przekonało ię, że nie tylko jego rodzice, ale każdy dorosły stosuje się do tego systemu, że dorosli mówią jednym głosem. Zresztą zasady obowiązujące na obozie dotyczą wszystkich i czasami można zobaczyć któregoś z rodziców czy prowadzących, jak robi 10 przysiadów za użycie niedozwolonego słowa (ktoych lista jest dość szeroka) ;)
Być moze nie jestem obiektywna, bo piszę o czymś, w co byłam mocno zaangażowana, ale wydaje mi się, że warto. Dla dzieciaków jest tam sporo fajnej zabawy, jest dużo czasu na pobycie w gronie rodzinnym, pozwiedzanie okolicy... A jednocześnie dużo oddziaływań terapeutycznych dla dzieci i zajęć dla rodziców. Osobiście polecam :)
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:38:17 am »
Trzeba szybko zwolnić pokój po turnusie
kos 08-01-2010, ostatnia aktualizacja 08-01-2010 06:39

Doba pobytowa w sanatoriach kończy się już o godzinie 10 rano. Kto do tego czasu się nie wyprowadzi, zapłaci kolejne kilkadziesiąt złotych

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia postanowili precyzyjnie określić, od której godziny zaczyna się dzień pobytu na leczeniu uzdrowiskowym w trybie stacjonarnym. Jest to już godzina 10. O tej porze kończy się też poprzedni dzień pobytu. Zajmowanie pokoju dłużej oznaczać może zaliczenie kolejnej doby pobytowej, co wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat.

Może to być niekorzystne dla kuracjuszy, którzy nie zawsze rano mają odpowiednie połączenia kolejowe lub autobusowe do domu.

Doprecyzowanie początku i końca doby w sanatorium jest o tyle istotne, że dotyczy wprost finansów osobistych kuracjuszy. Od 15 marca 2009 r. wzrosły bowiem stawki dopłat za pobyt w sanatorium.

Częściowa odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania za jeden dzień pobytu zależy od standardu pobytu, długości turnusu oraz pory roku, w której jedziemy do sanatorium.

Stawki te wzrosły ostatnio o 5 proc. – kształtują się obecnie na poziomie od 8 do 31,5 zł za dobę pobytu. Ministerstwo Zdrowia podkreślało, że podwyżki nie są drastyczne, bo chodziło jedynie o uwzględnienie inflacji z ostatnich lat.

Największe dopłaty są już tradycyjnie do pokojów jednoosobowych z łazienką i ubikacją udostępnianych kuracjuszom w sezonie letnim.

Podstawa prawna:

- § 1 pkt 3 rozporządzenia ministra zdrowia z 4 marca 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie leczenia uzdrowiskowego (DzU nr 40, poz. 330)

Rzeczpospolita

zazdzierz

• Gość
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 28, 2010, 12:46:39 pm »

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na turnus od 16 maja w Ośrodku
w Zaździerzu.
Jedyna okazja skorzystania z promocyjnej ceny 3000 zł za dziecko z
opiekunem !!!
Jesteśmy elastyczni w układaniu zajęć dla dzieci.
Istnieje możliwość negocjowania ceny, jeśli ktoś z Państwa znajomych
zarezerwuje turnus w Ośrodku.
Serdecznie zapraszamy !!!!
Bliższe informacje pod nr telefonu:               24 264 13 29         24 264 13 29 lub e-mail:
zazdzierz@wp.pl
Można też zajrzeć na naszą stronkę: www.zazdzierz.pl

basia106

• Gość
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 28, 2010, 01:45:49 pm »
Mój syn  nie może pojechać do sanatorium dostaliśmy odmownie.Jedynym wyjściem pozostały wyjazdy do szpitala rehabilitacyjnego.Pobyt tam niczym się nie różni od sanatorium ,na miejscu rehabilitacje ,szkoła no i pobyt 6tygodni.Jedzie tam 2razy w roku.Wystarczy skierowanie lekarza specjalisty.

andiza

• Gość
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 07, 2010, 12:43:36 pm »
Mam pytanie.jestem mamą 3 letniego chłopca który w zeszłym roku zakończył leczenie  na oddziale onkologii. Posiada on orzeczenie o niepełosprawności. W lipcu tego roku lekarz skierował mego syna na turnus rehabilitacyjny.Mam pytanie czy musze brać urlop w pracy na ten czas pobytu z synem czy też lekarz prowadzący wypisze mi zwolnienie lekarskie na syna??????

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 08, 2010, 08:11:43 am »
Witaj andiza.
Z tego co pamietam,to zwolnienie lekardskie Ci nie przysługuje,tylko urlop na czas pobytu z dzieckiem na turnusie reh.
Przegladnij ten wątek,i zerknij i tu

Prawa pacjenta/służba zdrowia/lekarze
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=2288.0

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #376 dnia: Marzec 22, 2012, 01:01:00 am »
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Autor: Beata Rędziak, Źródło: inf. własna

W turnusach rehabilitacyjnych organizowanych w tym roku przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pierwszeństwo udziału mają dzieci, na które przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. W 2012 r. KRUS sfinansuje osiem trzytygodniowych turnusów dla ok. 1200 dzieci.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/105995

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 01, 2015, 12:08:09 am »

Turnusy rehabilitacyjne
30.10.2014 Autor: oprac. Ewa Szymczuk

Dla osób z niepełnosprawnością bardzo ważna jest możliwość szeroko rozumianej rehabilitacji, dlatego możliwość skorzystania z każdej jej formy, a szczególnie z leczenia uzdrowiskowego, cieszy się wielką popularnością

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/204658

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 21, 2015, 07:05:49 pm »
Od lat z moim dzieckiem  byliśmy uczestnikami turnusów rehabilitacyjnych w różnych miejscowościach Ustce, Krynicy Morskiej, Murzasichle, Ustroniu Morskim,. Pięć lat temu powiedziałam dość turnusom z nazwy i zorganizowałam taki turnus o jakim marzy większość z nas. Na naszej stronie internetowej można poczytać co robiły nasze dzieci, jak spędzały wolny czas, jakie atrakcje miały zorganizowane. Ostatnie 4 turnusy odbyły się w Centrum Wypoczynku i Rekreacji ,, Rysy '' w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielkim atutem tego domu jest basen na terenie ośrodka, dobre jedzenie no i rehabilitacja. W czasie turnusu realizowaliśmy  projekty, które pozwoliły  nam na zwiedzanie malopolski ale także  na możliwość realizowania  własnych projektów terapeutycznych. W 2016 roku również wybieramy się podczas wakacji na turnus ale taki, który sami zorganizujemy. Już teraz szukamy odpowiedniego ciekawego miejsca na przyszłoroczne wakacje.Kto jedzie z nami ?? :-* :-*

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 21, 2015, 09:56:59 pm »
Ja często jeżdżę z synem na turnusy. Byłam w wielu miejscach, jedne godne uwagi a inne wcale. Jedyny konkretny turnus rehabilitacyjny z którego jestem w 100% zadowolona Rusinowice. Koszt 800zł za 3 tyg różnorodnej, kompleksowej rehabilitacji.
Ja się chętnie do was przyłączę, tyle tylko że ośrodek musi być dostosowany do wózków. Na razie mamy zaplanowane 2 pierwsze tyg lipca na turnus nad morzem w sarbinowie, reszta wakacji do zapełnienia :-)
PS poproszę link do waszej stronki, chętnie zajrzę
Viola mama Patryka 21 lat autyzm, upośledzenie i inne...

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 23, 2015, 09:29:37 am »
Byłam na takich 2 turnusach o których nie chcę pisać bo były tragiczne. Dlatego sama zorganizowałam takie aby rehabilitacja była na wysokim poziomie, aby był basen, dobre jedzenie, miła atmosfera. Zawsze dbam o to aby napisać dobre programy turystyczne i terapeutyczne, które realizowane są podczas turnusów. W czasie pobytu na turnusach byliśmy w wielu miejscach w Wieliczce, na Wawelu, w Jaszczurówce, Chochołowie, Dolinie Kościeliskiej, nad Morskim Oku (tak sobie mogę wymieniać).W tym roku rozglądamy się w Ustce, Łebie także w Sarbinowie. Już myślimy o pisaniu projektów terapeutycznych, ale beż przesady musi być czas na wypoczynek. W naszym Stowarzyszeniu są dwie osoby na wózku więc musimy szukać domów bez barier. Zapraszam na naszą stronę www.nadzieja.olsztyn.pl a także jesteśmy na fejsbuku.

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 24, 2015, 11:22:14 am »
OK, poczytam w wolnej chwili waszą stronkę bo jestem na turnusie w rusinowicach. W sarbinowie byłam 5 razy w ośrodku ADHARA jest w pełni dostosowany. Jest też ośrodek Violetta (mają hipoterapię) i Jagoda. Te 2 ostatnie ośrodki polecali mi znajomi. Do violetty poszłam do koleżanki ośrodek wielki ale wyposażenie w pokojach z lat PRL....

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 11, 2016, 07:46:44 pm »
 :-*Wszystko wskazuje , że w tym roku pojedziemy na turnus do Ustki. Byłam kilka lat temu na turnusie rehabilitacyjnym i mile go wspominam. Ceny za pobyt do przełknięcia no i rehabilitacja odpowiednia dla naszych dzieci. Tylko jechać...

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:05:18 pm »
Ja mam już zaklepany turnus w sarbinowie, na pierwsze dwa tyg lipca. W sierpniu od 8 do 22 w Gnojniku

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 13, 2016, 10:19:59 am »
Wczoraj robiłam rezerwację od 14 do 27 lipca  dla 25 osób w DW ''Przylesie" w Ustce (tak się pisze razem) Już się cieszymy na ten wyjazd tylko martwimy się o dofinansowanie z PCPR. Układam program bo jak zwykle będą wycieczki jeszcze nie wiem jeszcze gdzie.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach