Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Turnusy - pytania- dzielimy się doświadczeniami  (Przeczytany 107050 razy)

Offline Dorota_M

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24897&q=danielek&k=3
Turnusy - pytania- dzielimy się doświadczeniami
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 16, 2005, 09:34:05 am »
napisz dlaczego wolisz Stobno, co Ci sie bardziej podoba?.
Już dzwoniłam  do ośrodka Zabajka okazuje sie że jest wszystko już zajęte :( , więc szukam dalej.
Dorota_M z Danielkiem z MPD /ur.29.09.2003 w 31/32 tyg. ciąży/

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 16, 2005, 11:05:07 am »
Jest tutaj watek o Stobnie gdzie opisalam jak tam jest. Ja akurat nigdy nie bylam w Zabajce, jezdze do Stobna bo tam mam zawsze ta sama rehabilitantke, z ktorej jestem naprawde zadowolona, moj syn ja zna i dobrze na nia reaguje. Pozatym z opowiesci rodzicow ktorzy sie obijaja o rozne osrodki slyszalam ze w  zlotowie jest mniej rehabilitacji, tego dnia co jest pajak nie ma cwiczen na sali. Chyba w Zabajce  troszke lepsze sa warunki mieszkaniowe, bo nie trzeba chodzic na zajecia do budynku obok tylko konie sa odalone od osrodka. Oba osrodki leza bardzo blisko siebie ok 50 km wiec bedac w jednym mozna sie wybrac obejrzec drugi...

Offline malwina

• Podglądacz
  • *
    • http://www.davido.prv.pl
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 16, 2005, 12:01:23 pm »
witam
powiem szczerze że niewiem czy nadal jest koreańczyk ostatnio byłam w wakacje i jeszcze był jesli chodzi o terminy to faktycznie bardzo cięzko sie tam dostac ale mozna zapisac sie na tzw liste dodatkową gdzie np z róznych przyczyn rodzic zrezygnuje na jego miejsce przyjeżdża własnie dziecko z listy w zabajce różnież kazde dziecko od poczatku ma tego samego rehabilitanta, a jesli w programie jest pajak rzeczywiście w tym dniu nie ma cwiczen ale wg mnie a dokładnie mojego syna jest wystarczające bo jednak sam pająk równiez jest forma rehabilitacji on po prostu nie dałby rady poniewaz ogromny wysiłek powoduje u niego krwotoki z nosa ale kazde dziecko jest inne i potrzebuje swojego rytmu wiem z doświadczenia ze zalezy kto czego oczekuje spotkałam sie niejednokrotnie z róznymi dziwnymi opiniami rodziców na temat  osrodków takze mimo wszystko musisz sama sie przekonac i porównac tez wielokrotnie polecano mi rózne ośrodki dla dobra dziecka jezdziłam równiez oczekiwałam i spodziewałam sie czegos innego byłam po prostu zawiedziona nie moge powiedziec nic o wspomnianych wyzej osrodkach gdyz nie byłam jedynie z opinii rodzicow a tym nie chce sie sugerować
pozdrawiam
Beata mama 10 letniego Dawida z mpd

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 17, 2005, 05:07:08 pm »
To w takim razie niestety juz go nie ma, bo ja bylam w Stobnie na przelomie wrzesnia i pazdziernika i jeszcze koreanka byla, a jak pojechalam w grudniu to powiedzieli, ze wyjechali do domu. Masz racje kazdy musi znalez osrodek odpowiedni dla swojego dziecka, ktory bedzie spelnial jego oczekiwania

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 19, 2005, 03:45:26 pm »
Irenko weszłam z ciekawości na ten spis i bylam przerażona tym co wyczytałam. Są tam ośrodki, ktore znam i nigdy nie chciałabym tam trafić ze zdrowym dzieckiem a co dopiero z chorym. Najgorsze, że opisy tych osrodków sa wspaniałe a tak naprawdę daleko odbiega to od prawdy... mam nadzieje że to tylko nieliczne przypadki bo nie chciałabym trafić do takiego. Lepiej zapłacić ciut więcej lub podobnie (bo tamte wcale do tanich nie należą)a pojechać do sprawdzonych i polecanych przez rodziców na Darze.
To tylko moja mała sugestia.
Pozdrawiam

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 19, 2005, 03:52:28 pm »
Czy w Stebnie lub Zabajce mozna przebywać z drugim, zdrowym dzieckiem?? Może orientujecie się jak wyglądaja wówczas sprawy finansowe??
Weszłam na strony i pisze tam że maja miejsce np. dla 23 rodzin czy to oznacza że mozna jadac na turnus zorganizować sobie jednocześnie wczasy rodzinne i zabrać rownież męża?? (wiem ze drzew do lasu się nie wiezie :D a odpocząc od tej drugiej wciąż wymagającej połówki kiedyś wypada :D ale może jeśli mój szanowny małżonek zobaczy jak ciężko pracuje się na takim turnusie to przestanie zazdrościc mi tych wyjazdów :lol:

Offline malwina

• Podglądacz
  • *
    • http://www.davido.prv.pl
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 19, 2005, 06:20:05 pm »
w zabajce jest taka mozliwość ja nawet w wakcje misałam ze soba siostreznice z dopłatami o ile sie nie zmieniło było że za dodatkowe dziecko do 15 roku zycia placiło sie 350 zł a dorosła osobe 700 zł z tym ze trzeba przy rezerwowaniu miejsca wspomniec o tym wtedy oni rezerwuja większy pokój dla wiekszej rodziny

pozdrawiam
Beata mama 10 letniego Dawida z mpd

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 19, 2005, 10:45:20 pm »
W Stobnie tez jest taka mozliwosc o ile sie nie myle licza 20 zl za 1 noc od osoby ( nie jestem pewna) + za porcje jedzenia jesli sie zamawia. Ile kosztuje pobyt dziecka nie wiem. Trzeba tez to wczesniej zglosic i ustalic szczegoly finansowe. Jezeli maz przebywa tam tylko kilka dni nie licza nic. Wszystko jest tam do ustalenia indywidualnego najlepiej dzwonic na komorke do kierownika osrodka, o ile sie nie myle podana jest na stronie.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 20, 2005, 01:33:45 pm »
A o ile wczesniej powinnam mysleć o zarezerwowaniu sobie miejsca? Czy powinnam juz teraz dzwonić jeśli wyjazd planuję dopiero pod koniec roku ?

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 20, 2005, 06:58:11 pm »
W Stobnie zazwyczaj zajete sa miesiace letnie  i teraz przepelniony jest marzec bo sa tansze turnusy. W tamtym roku problem byl tez z wrzesniem. Mozna sie tez zapisac na liste rezerwowa jezeli zalezy Ci na konkretnym terminie i jesli sie cos zwolni oni dzwonia. Jezeli chcesz zapisac sie pod koniec roku mysle ze nie bedzie problemu z miejscami. W zwiazku z tym ze trzeba na zajecia przejsc z jednego budynku do drugiego (one sa praktycznie drzwi w drzwi, ale mimo wszystko trzeba ubrac dziecko) jest mniej chetnych i oczywiscie zawsze jest milo pojechac kiedy jest cieplo i mozna wyjsc na spacer do lasu, czy na ognisko z dzieckiem.

Offline Manatka

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 21, 2005, 01:29:59 pm »
Dorotko - jeśli mogę ci poradzić, bo z tego co widzę, Twój synek jest odbiciem mojej córy...
Daruj sobie turnus. Lepiej te same pieniądze przeznaczyć na intensywną rehabilitację na miejscu.
Optuję także za gipsami. Po ostatnich gipsach,moja mała zaczęła stawać na całych stópkach (no prawie, bo ma troszkę zdeformowane i na całych to już nie stanie chyba nigdy).
Ona także ma kolanka w zgięciu cały czas, bo też nie potrafi usiąść w siadzie prostym tylko klęcznym. Do tego przemieszcza się raczkując. Przez to powstały przykurcze w ścięgnach podkolanami. Gipsy i rehabilitacja w gipsach pozwoliły jej na naciągnięcie tych ścięgien i dzięki temu staje teraz z wyprostowanymi kolanami i wypchniętą miednicą, a stópki przylegają do podłoża. Jestem bardzo zadowolona z tych ostatnich gipsów, bo Tala potrafi stać samodzielnie, tańcząc, czego nie robiła wcześniej. Następne w maju i ... już się nie moge doczekac :)
Pozdrawiam
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 28, 2005, 10:57:23 pm »
A ja wyszukalam cos takiego. Z opisu dosć ciekawie wyglada.Nie przujmuja z epi.
http://www.rehabilitacja.lomza.com/

I ośrodek im.Ojca Pio w Radawie
http://www.jsc.rz.pl/#
Raczej dla doroslych chociaż znalazlam na innej stronie ich oferte i proponują turnus dla dzieci z jazda konna hipoterapia dosć ciekawy program ale to w tamtym roku. Dla troche starszych turnus z kursem komputerowym.Podam link to tej oferty
http://rehabilitacja.zpchr.pl/?url=inf&art=3392

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
Zaproszenie na turnus
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 04, 2005, 07:54:46 pm »
Turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny dla dzieci
z wyzwaniami rozwojowymi.

Termin turnusu:
10.06 - 24.06.2005
ACENTRUM- EDUKACYJNO-REHABILITACYJNE CENTRUM WSPIERANIA ROZWOJU
ORAZ
PRZYJACIEL - FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM
Zaprasza na turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.
Podczas turnusu będą prowadzone różnorodne terapie, zajęcia rehabilitacyjne, edukacyjne oraz korekcyjno-rozwijające.
W trakcie turnusu odbywać się będą także szkolenia, warsztaty i wykłady dla rodziców i terapeutów, które umożliwią poznanie nowych metod terapii.
Cele turnusu:
. Wsparcie naturalnego rozwoju dziecka oraz integrację mechanizmów i procesów rozwojowych.
. Przewzorowanie i reedukacje niekorzystnych schematów ruchowych, nawyków i zachowań.
. Wsparcie wewnętrznych możliwości rozwoju fizycznego, emocjonalnego i umysłowego.
. Zapoznanie rodziców i specjalistów z nowymi, efektywnymi programami i metodami rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi.
. Zapewnienie rodzicom profesjonalnej edukacji oraz wsparcia psychologicznego, aby mogli wykorzystywać zdobyte umiejętności w indywidualnej pracy z dziećmi po turnusie.
. Otwarcie dzieci i ich rodziców na radosne i kreatywne uczenie się oraz rozwój.
Turnus przeznaczony jest dla dzieci z:
. mózgowym porażeniem dziecięcym,
. autyzmem (również syndromem Asperger'a),
• zespołem Downa i innymi wadami wrodzonymi,
. nadaktywnością psychoruchową (ADD, ADHD),
• epilepsją (również Zespołem Westa),
• zaburzeniami emocjonalnymi,
. trudnościami w uczeniu się, głęboką dysleksją, dysgrafią,
• zaburzeniami koncentracji i motywacji
. opóźnieniem w rozwoju intelektualnym
Rodzaje terapii:
•  rehabilitacja ruchowa i gimnastyka korekcyjna
•  terapia neuromotoryczna
•  integracja sensoryczna
•  "Rytmiczny ruch" terapia proprioceptywna
•  stymulacja systemu taktylnego
●    terapia pedagogiczna wspomagająca rozwój umysłowy
•  dogoterapia
•  hipoterapia
•  masaż klasyczny
•  muzykoterapia
•  zajęcia logopedyczne
•  ćwiczenia w basenie

KOSZT TURNUSU DLA DZECI
Koszt: 4150 PLN (zakwaterowanie w hotelu) pokoje 2,3 os. w nowym dwukondygnacyjnym budynku o wysokim standardzie całkowicie przystosowanym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (pełny węzeł sanitarny, aneks kuchenny, telefon, Tv-Sat).
Koszt: 3850 PLN (zakwaterowanie w domkach) - domki drewniane typu "Mikołajki" (pełny węzeł sanitarny, lodówka tv-Sat).
Koszt obejmuje 14 dniowy pobyt z wyżywieniem dla uczestnika turnusu i jego opiekuna oraz minimum 50 godzin terapii dla dziecka.
Koszt pobytu dodatkowego opiekuna - 1350zł
WARUNKI PRZYJĘCIA NA TURNUS
•  Wypełnienie i odesłanie do formularza zgłoszeniowego na adres:
aCentrum
Edukacyjno-rehabilitacyjne centrum wspierania rozwoju
ul.Staffa 13/36
01-891 Warszawa
tel/fax:(022)835-13-79, 606 624 599

•  Dołączenie do formularza kserokopii wszelkich dokumentów oraz diagnoz medycznych dotyczących problemów uczestnika turnusu (formularz dostępny jest na stronach www.przyjaciel.pl oraz www.acentrum.pl).
•  Dokonanie 30% wpłaty za turnus do dnia 31.03.2005.
•  Dokonanie całkowitej wpłaty za turnus do dnia 15.05.2005.
Dane do przelewu:
aCentrum Edukacyjno-rehabilitacyjne centrum wspierania rozwoju 55-300 Środa Śląska; ul. Słoneczna 70
Numer konta:
BRE Bank 33 1140 2004 0000 3002 3686 7464
4. Uczestnik turnusu, który nie ukończył 18 lat na turnusie musi być z opiekunem.
LOKALIZACJA TURNUSU
Turnus odbędzie się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym NEPTUN w Jantarze
ul. Rybacka 22
82-107 Jantar
www.owneptun.mierzeja.pl

Osoby do kontaktu:
Nina Bekasiewicz - 0601334044
n.bekasiewicz@przyjaciel.pl

Aneta Giczewska - 0606 624 599
a.giczewska@acentrum.pl

Offline Monika Bartkowska

• Nowy użytkownik
  • *
Nie wiem jak się do tego zabrać
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 10, 2005, 12:44:44 pm »
Hejka
jestem tu nowiusienka
Mam dylemat związany z turnusem a właściwie z wyborem miejsca.
Mój synek ma 20 m-cy
Ma niedorozwój lewej nogi ze skrótem 1.5 cm
ćwiczymy 3 x w tygodniu + basen i obciążnik na nogę 3 x dziennie

Naczytałam się tyle o tych turnusach ale może doświadczone mamy pomoga mi coś wybrać
Poszukujemy czegoś taniego bo specjalistyczne buty kosztują nas majątek.

Mam pytanie dotyczące również PCPR czy oni refundują całość turnusu czy jakieś konkretne kwoty i czy refundują również pobyt rodzica?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
Dzięki
 :D Mońka
MOńka

Offline k_amania

• Nowy użytkownik
  • *
odliczenia od podatku wydaktów na turnus rehabilitacyjny
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 20, 2005, 03:26:19 pm »
Witam!
Czytam Was od dawna ale dopiero teraz odważyłam się odezwać i to od razu z pytankiem :oops:
Mam niepełnosprawnego synka i w ubiegłym roku po raz pierwszy byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym. Wiem, że koszt tego turnusu w części nie refundowanej przez PFRON moge odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym. Ale czy tylko koszt pobytu synka czy równiez koszt mojego pobytu jako opiekuna? Przeciez dziecko samo nie pojedzie na turnus, nawet PFRON dofinansowuje koszt pobytu opiekuna w takim przypadku. Wiecie jak z tym jest? Prosze o rady...
A przedstawię się w innym, bardziej odpowiednim do tego miejscu :D
Dziękuję. Ania.

Offline agnes

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 20, 2005, 05:40:10 pm »
Witaj Aniu  :D ,
ja w roku ubiegłym odliczałam koszt pobytu na turnusie rehabilitacyjnym dziecka wraz z opiekunem - czyli ze mną. Nikt tego nie kwestionował...
Miałam podobne wątpliwości do Twoich...

Offline Violik

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 21, 2005, 04:25:58 pm »
Pytalam w urzędzie skarbowym i okazało sie ze opiekun nie moze odliczac pobytu na turnusie.Wiele osob jednak odlicza choc podobno to niezgodne z prawem.

Offline Nadziejka

• Gadacz
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 21, 2005, 05:37:15 pm »
Czy to nie pomyłka: za dwa tygodnie turnusu miałabym zapłacić  4150 PLN ? A może to jakiś żart?
Mama Michałka (5 lat)

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 21, 2005, 06:18:13 pm »
Obawiam się że to nie żart.
Widziałam juz takie ceny i zastanawiam sie dla kogo te turnusy bo przecież nie dla dzieci niepełnosprawnych, ktorych opiekunowie pobierają stały zasilek w wysokości 420zł miesiecznie. A jeśli nawet pracują to nie wierzę by zarabiali po 4 tys na rękę. No chyba że nasze spoleczeństwo jest bogate - ja tam do takich nie należę i wkurzają mnie takie propozycje turnusów gdzie z góry zakładają że nie jest dla takich jak ja  :evil:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 21, 2005, 06:19:51 pm »
:shock: :shock:  :shock:
Niekoniecznie Nadziejko
Jest tańszy za ....3850 PLN + opiekun  1350zł
:roll:  

Przepraszam ..... chyba czegoś nierozumiem  :evil:
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 21, 2005, 06:25:28 pm »
Witaj k_amania
W dziale "prawo" o ile się niemyle chyba jest coś na ten temat

Offline Nadziejka

• Gadacz
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 21, 2005, 07:07:06 pm »
No tak, jak piszesz, Renek, dają nam 420 PLN zasiłku stałego na chore dziecko. Jeśli przez 10 miesięcy będę go w całości odkładała do skarpety, to pojadę sobie na taki turnusik z synkiem. Pewnie potem zabiję się z powodu wyrzutów sumienia, ale co pohulam to moje! I Michałka!
Coś Ty Gaga, ja za 3850 PLN miałabym mieszkać w drewnianym domku?!  :shock: Nie...Za takie pieniądze to mogę pomieszkać gdzie indziej, ale w pałacu.
Albo kupię sobie samochód, jeszcze na chodzie.
Mama Michałka (5 lat)

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 21, 2005, 07:14:29 pm »
Program medyczny i organizacyjny turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego (oun). w Serocku k/Warszawy

Wprowadzenie

Dzieci niepełnosprawne wskutek uszkodzenia oun wymagają długotrwałej i systematycznej rehabilitacji celem ich usamodzielnienia , opanowania chodzenia oraz przygotowanie do opanowania nauki szkolnej. Realizowanie tych zadań umożliwiają dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Ośrodku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Serocku k/Warszawy.

Program usprawniania podczas turnusu opiera się na metodzie Kierowanego Nauczania (Conductive Education), przy równoczesnym, aktywnym uczestniczeniu rodziców. Udział rodziców jest wyjątkowo ważny, ponieważ umożliwia kontynuowanie usprawniania dziecka w warunkach domowych.

Metoda rehabilitacji "Kierowane Nauczanie", charakteryzująca się równoczesnym wyrównywaniem szeregu dysfunkcji u dziecka z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, jest obecnie w coraz szerszym zakresie wprowadzana w Polsce i innych krajach europejskich.

Zakres usprawniania dzieci objętych dwutygodniowymi turnusami rehabilitacyjnymi.
Program obejmie:

ocenę rodzaju i stopnia niesprawności,
usprawnianie rąk w zakresie motorycznym i funkcjonalnym,
zwiększenie zakresu samoobsługi,
przygotowanie do opanowania chodzenia,
konsultacje ortopedyczne, logopedyczne i pedagogiczne,
wyrównywanie deficytów pedagogicznych,
przygotowanie do funkcjonowania w środowisku szkolnym.
ocenę dotychczasowego zaopatrzenia ortopedycznego i zalecenia w tym zakresie,
rozważenie wskazań do leczenia operacyjnego i farmakologicznego przykurczów.
opracowanie programu usprawniania do jego realizacji w miejscu zamieszkania
Program usprawniania przygotuje zespół pod kierunkiem dr n med. Krzysztofa Metery, specjalisty w rehabilitacji narządu ruchu i ortopedii .

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone będą zgodnie z założeniami metody Kierowanego Nauczania (Conductive Education) z kilkuosobowymi grupami dzieci o zbliżonym poziomie rozwoju umysłowego i wieku.

Warunki uczestnictwa

Prosimy o przywiezienie na turnus skierowanie od lekarza, zawierające przyczynę niesprawności ( np. mózgowe porażenie dziecięce),

wiek dzieci- od 3 do 14 roku życia,
poziom rozwoju umysłowego umożliwiający, co najmniej, rozumienie podstawowych poleceń,
dzieci bez objawów padaczki,
zachowana kontrola oddawania moczu i stolca.
Program organizacyjny zajęć

Celem wykorzystania dodatniego wpływu oddziaływania dzieci na siebie dla ich rozwoju psychoruchowego podstawową formę organizacyjną będzie 4-5 osobowa grupa dzieci. Podczas większości zajęć każdemu dziecku towarzyszy rodzic lub opiekun przyswajając nowe, praktyczne wiadomości.

Program godzinowy zajęć: 8.00 - 8.30 śniadanie
9.00 - 9.15 " wprowadzenie" integrujące grupę,
9.15 - 9,30 zajęcia z samoobsługi (rozbieranie).
9.30-10.00 program przygotowujący do chodzenia (wykorzystanie stołów do Systemu Kierowanego Naucznia - SKN),
10.00 - 10.30 program chodzenia ( przy drabinkach SKN,w poręczach, samodzielnie).
10.30 - 11.00 drugie śniadanie ( w grupie),
11.00 - 11.30 nauka języka angielskiego ;, wymiennie z nauka obsługi komputera.'
11.30 - 12.30 zajęcia tematyczne - łączenie usprawniania rąk z rozwojem dużej motoryki i zajęciami pedagogicznymi.
12.30 - 13.30 obiad ( w grupie)
14.30 - 16.00 usprawnianie rąk, zajęcia graficzne, pedagogiczne, doskonalenie chodzenia.
16.00 - 18.00 rodzic wraz z dzieckiem - program według własnego planu.
18.00 - 19.00 kolacja,
19.00 - 20.00 Omówienie zajęć z rodzicami

Informacje:

Zakwaterowanie w nowych domkach, dostosowanych dla osób o obniżonej sprawności. Pokoje z węzłem sanitarnym i łazienką.( jedna na 2 pokoje) Zajęcia rehabilitacyjne oraz posiłki w głównym budynku w odległości 20 m od miejsca zamieszkania.

Cena uczestnictwa w turnusie (program rehabilitacji, zakwaterowanie i wyżywienie dla rodzica i dziecka ) wynosi 2300zł - dwa tysiące trzysta zł Ośrodek spełnia warunki umożliwiające ubieganie się w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie (PCPR) o częściową refundację kosztów.

Opłatę za turnus należy dokonać na konto: Serock - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Bank BISE 09 1370 1066 0000 1701 4036 9000

Proponowany harmonogram turnusów: 07.03. - 20.03.2005r.
29.03. - 10.04.2005r.
18.04. - 01.05.2005r.
09.05. - 22.05.2005r.
30.05. - 12.06.2005r.
20.06. - 03.0.2005r.
11.07. - 24.07.2005r.

Deklarację uczestniczenia w turnusie prosimy składać telefonicznie pod numerem: (22) 782-68-43, 782-71-17, do 3 tygodni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

Offline Magdalena Grosz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 21, 2005, 11:25:07 pm »
Cześć. Moja córka ma przep op-rdz, ciekawa jestem, czy w tej Zabajce również zajmują się takimi dziećmi i ile kosztuje 2-tyg pobyt matki z dzieckiem
Mama Oli RK i W, 2latka i 3 miesiące

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 22, 2005, 12:01:15 pm »
Magdaleno, najlepiej zadzwoń do Zabajki. W postach powyżej masz podany adres ich strony, gdzie znajduje się numer telefonu.
Mamy nowy rok, więc cennik tez pewnie uległ zmianie...

A tak na marginesie to zastanwaim się jakie skutki będzie miał fakt "wystapienia" Zabajki w poularnym serialu telewizyjnym  :twisted:
Manatka

Offline boszka59

• Gadacz
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 22, 2005, 12:10:44 pm »
Cennik uległ zmianie niesamowicie bo doszło do prawie trzech i pół tysiąca. Ja dzisiaj obdzwaniam wszystkie turnusy bo chciałabym pojechać w kwietniu to jedynie Cegielski w Rabce ma miejsce a inne to gdzieś w listopadzie.Nie wiem jak tam jest z rehabilitacją i z warunkami bo tam cena w granicach rozsądku ok. 1500 za dwoje
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 22, 2005, 05:45:58 pm »
Boszko - zajrzyj tu: Sanatorium Cegielski w Rabce

Opisałam tam nasze wrażenia z pobytu w Cegielskim. Jeśli głównie zależy Ci na wypoczynku i klimacie dla dziecka, to jedź do Rabki, ale jeśli chcesz intensywnej rehabilitacji, to niestety trzeba wybrać Zabajkę, Stobno i pokrewne.
Manatka

Offline irenka

• Nowy użytkownik
  • *
Tak trzeba przyznać
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 12, 2005, 10:00:23 pm »
Dziewczyny Witam Was
Szukam turnusu na naszą kieszeń już drugi miesiąc i  :(, a tu jest TAAAKA okazja, proponuję nie odzywiać się tzn tylko miłością no i się uzbiera te 4 tysiączki. Przyznam, że to mnie irytuje.
Pozdrawiam serdecznie

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 13, 2005, 02:01:45 am »
:D Witaj

Na temat cen i przydatności niektórych turnusów- to chyba podsłuchujesz moje myśli  :D
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline boszka59

• Gadacz
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 13, 2005, 09:03:00 am »
Jadowniki mogłyby odpowiadać twoim wymaganiom. Świetny turnus i niedrogi.
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
Adaś ur. 27.03.03 ZD Magda 14l+trzy dorosłe córy

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Turnus Rehabilitacyjny dla Dzieci Autystycznych
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 27, 2005, 12:31:38 pm »
Wyjazd rehabilitacyjny
W dniach 16.07 – 29.07.2005 odbędzie się Turnus Rehabilitacyjny dla Dzieci Autystycznych organizowany przez Biuro Usług Turystycznych i Edukacyjnych Lider. Zajęcia rehabilitacyjne z dziećmi prowadzić będą terapeuci Fundacji SYNAPSIS.
O szczegółach można przeczytać tutaj.

http://www.synapsis.waw.pl/images/stories/index/turnus_rehabilitacyjny.doc

http://www.synapsis.waw.pl/
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 10, 2005, 10:59:29 pm »
Zaczęło się wielkie wakacyjne planowanie. Razem z Piotrem Bartnikiem, mgr rehabilitacji podpowiadamy, jak wybrać najlepsze miejsce na wyjazd rehabilitacyjny dla niepełnosprawnego dziecka i jak się do tego przygotować.

Wakacje z rehabilitacją - z cyklu Forum rodziców
Autor: Magdalena Gajda
Źródło: "Integracja" 3, maj - czerwiec 2005 r.
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline micia60

• Podglądacz
  • *
Ustka,Łeba,Ustronie morskie
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 07, 2005, 02:10:54 pm »
Moglby ktos polecic jakies osrodki ktore organizuja turnusy rehabilitacyjne w Ustce,Łebie lub Ustroniu morskim.Prosze rozwniez o informacje czy w tych miastach sa zjazdy na plaze przystosowane dla osob na wozkach.
Dziekuje za odpowiedz

Offline asiorek

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://asior71.w.interia.pl/
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 08, 2005, 10:17:12 pm »
W Ustce jest sporo zjazdów, ale tylko do piasku, plaża jest raczej szeroka i dlaje trzeba sobie radzić samemu. Być może przy którymś zjeździe jest wyłożona guma, ale tego nie wiem na pewno, tam gdzie my schodziliśmy nie było. Byliśmy w ośrodku Sanatorium Tęcza, ale dla wózkowiczów nie polecam mimo iż otrzymał nawet jakąś nagrodę za udogodnienia dla niepełnosprawnych. Łazienki w pokojach maleńkie, za to na parterze jest jedna ogromna łazienka przystosowana dla ON, ale ciężko jeździć po piętrach żeby się wykąpać czy skorzystać z toalety. Poza tym zjazd jest wylany na schodach i nawet pchając Pawła w wozku nie odważyłabym się z niego zjechać, drugi zjazd prowadzi na podwórko i jest mniej stromy, ale podwórko jest nieutwardzone i zastawione samochodami, więc równie bezużyteczne.
W Ustroniu Morskim byliśmy w Leśnej Polanie. Jest zjazd i guma, ale daleko do plaży i miasteczka. Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
W Łebie nie byliśmy, chętnie skorzystamy więc z opinii innych.
Pozdrawiam Asia, mama Patryka (10) i Pawła (9)-mpd

Offline Martusia

• Nowy użytkownik
  • *
Re: Turnusy - dzielimy się doświadczeniem
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 24, 2005, 11:37:01 pm »
Witam,
poszukuje info. na temat sanatorium w Krasnobrodzie,wybieram sie tam na turnus.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 25, 2005, 12:22:16 am »
Martusiu - nie wiem na jaki turnus wybierasz się.
Szkoda, że czegoś więcej nie podałaś.
Może tu zajrzyj : Sanatorium Rehabilitacyjnego dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie
Strona
Więcej w Google

Napisz więcej, zwłaszcza jak wrócisz.

Offline monzaw3

• Raczkujący bywalec
  • **
Gdzie najlepiej pojechac na turnus???
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 11, 2005, 08:12:18 am »
Witam ! Potrzebuje informacji na temat turnusów rehabilitacyjnych.Chodzi mi o to, który waszym zdaniem ośrodek ,jest najlepszy na taki turnus.Cały czas czytam opinie rodziców i szukam czegos w internecie , ale może ktoś może coś polecić.Z góry bardzo dziękuję Monika

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 11, 2005, 09:55:45 am »
Witaj monzaw3 na forum  :P

Zapoznaj sie z działem

Turnusy

Tam znajdziesz relacje rodziców .
Jadowniki Mokre , Rusinowice są dosyć popularnymi i polecanymi ośrodkami.
Przeglądnij wszystkie tematy Moniko .

Zapraszam również do kącika  :)

Poznajmy się

Offline monzaw3

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 11, 2005, 10:10:27 am »
Dziękuję ci Gaga ,ale ja już przejrzałam wszystkie informacje na waszych stronach.Moze ktoś był gdzieś indziej.Dlatego podałam taki temat.Czekam na opinie od innych rodziców.Pozdrawiam Monika :P

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.helenka.kom.pl
turnusy rehabilitacyjne?jak zacząć szukać i załatwiać?
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 23, 2005, 02:26:25 pm »
Witam ! jestem mamą 8miesięcznej Helenki z epilepsją, opóźnieniem demienizacji i wadą rozwojowąOUN, zastanawiam się nad wyjazdem na turnus rehabilitacyjny!!! czy ktoś kto już korzystał z takiej formy pomocy może mi udzielić wsparcia w poszukiwaniach? chodzi  mi o to jak szukać takiego ośrodka? może ktoś coś doradzi? z góry dziękuję za każdą pomoc i odpowiedź..pozdrawiam
nie poddamy się

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 23, 2005, 06:58:17 pm »
Idż do PCPR/ PFRON po druki na turnus-tam Ci dokładnie odpowiedzą co i jak.
Na Darze jest cały kącik poświęcony turnusom- wczytaj się:
http://forum.darzycia.pl/turnusy-vf56.html
http://forum.darzycia.pl/topic,4033
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/1829
Turnusy rehabilitacyjne.

przenoszę temat do Działu "Turnusy"

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 23, 2005, 09:01:18 pm »
dziękuję , zrobię jak radzisz:):) pozdrawiam
nie poddamy się

Offline helutek1

• Raczkujący bywalec
  • **
gdzie na turnus z niemowlaczkiem?
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 23, 2005, 09:42:25 pm »
Hej czy istnieje możliwość a jeżeli tak, to gdzie można wyjechać na turnus z Dzieckiem które nie ukończyło jeszcze roku? bardzo mi zalezy na tym wyjeździe? z góry dziękuję i pozdrawiam!
mój nr gg 3502537
nie poddamy się

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 24, 2005, 10:02:52 am »
zapytaj w Jadownikach Mokrych - to mały spokojny ośrodek, ja tam byłam z Hanią prawie 2 letnia (ale rozwojowo na pewno poniżej roku) tutaj

pozdrawiam, marta

Offline kiwwinka

• Nowy użytkownik
  • *
gdzie nad morze?
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 28, 2005, 04:53:47 pm »
Witam :D  czy możecie polecić przyjazny ośrodek nad morzem z rehabilitacją i warunkami dla większego dziecka na wózku? pierwszy raz wybieram się na turnus w lecie i nie mam pojęcia gdzie będzie najlepiej?
Pozdrawiam :P

Offline marta.c

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 29, 2005, 12:01:38 pm »
Jeżeli chodzi o dziecko na wózku to polecałabym Jarosławiec ,jest tam bardzo dogodny zjazd na plażę ,nigdzie więcej nie widziałam zjazdów ,a byłam na trzech turnusach.Jeżeli chodzi o rehabilitację to nad morzem nie ma mocnego nacisku na to,przynajmniej ja tak to widze .Ale klimat i cały ośrodek jest super.wejdx na strone www.sanatorium-panorama.pl/ a tak wogóle to wejdź na darze w turnusy tam jest więcej

Offline monzaw3

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 01, 2005, 01:55:44 pm »
Też bym pojechała w lecie gdzieś na turnus.Najlepiej nad morze ,ale nie bardzo wiem gdzie.Szukam po internecie, ale nic nie znalazłam.
Dobrze by było jakby ktoś zaproponował fajny turnus.
Pozdrawiam Monika

Offline marzena_j

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 05, 2005, 10:35:35 pm »
Witam chciałabym sie dowiedzieć jak najwiecej o turnusie w Rusinowicach a takze o innych dobrych osrodkach, poniewaz moj brt jest z MPD ma 16 lat jest po operacjach obydwu kończyn wiec rehabilitacja w tej chwili jest mu konieczna. Z góry dziękuję. Marzena.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 05, 2005, 10:50:17 pm »
Witaj marzena_j :P

Proszę zobacz do wątków:
Rusinowice
A w nim znajdziesz odnośnik również i do tego:
Rusinowice krok po kroku - praktyczny poradnik

Offline marzena_j

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 06, 2005, 10:55:05 am »
hej GAGA
 Dziekuje Ci serdecznie za info. teraz bede czesciej wchodzila na te stronke to moze i ja Ci w czyms pomoge.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach