Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery  (Przeczytany 1050850 razy)

Offline malgorzata

• Raczkujący bywalec
  • **
PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery
« Odpowiedź #650 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:39:08 am »
U nas też nie przywożą do domu,a kupuję pieluszki Fixies i płacę za 60 szt 24,30 do zwrotu z PCPR. :)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #651 dnia: Lipiec 30, 2007, 09:20:54 pm »
Dziewczyny napiszcie mi o co chodzzi z tym zwrotem za pieluchy z Pcpru bo pierwszy raz o ty słyszę nawet nie wiem czy w Lublinie jest coś takiego ale tak dla ciekawości napiszczie jakie tam dokumenty trzeba dostarczyć ja wszystkie faktury naprzykład mam i ile kosztów poniesinych zwraca Pcpr czzekam na odzew bo to jest bardzo interesujące pozdrawiam :tekno:

Offline malgorzata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #652 dnia: Lipiec 30, 2007, 09:58:18 pm »
Cytat: "Marta6"
Dziewczyny napiszcie mi o co chodzzi z tym zwrotem za pieluchy z Pcpru

A więc Marta idziesz do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie po wniosek na dofinansowanie na pieluchomajtki,wypisujesz go i dołączasz do tego:
-orzeczenie o niepełnosprawności dziecka
-PIT za 206 rok
-swoje decyzje z opieki społecznej
-faktury na pieluchomajtki za rok 2007
I do chyba wszystko ,mam nadzieję że dziewczyny napiszą to czego nie napisałam....zwracają tylko to co Ty płacisz za pampersy.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #653 dnia: Lipiec 31, 2007, 12:32:38 pm »
u nas jest tak, że do PCPR bierzesz oryginal orzeczenia o niepełnosprawności i faktury za pieluchy!
na fakturze apteka musi opisać - ile dofinansowanie z PFRON a ile sama płacisz! i Twoją odpłatność oddaje Ci PCPR jak ma kasę-czasami trzeba poczekać trochę!
u nas sobie życzą żeby były najdalej 6 m-cy wstecz - czyli chodzić z fakturami co pół roku do PCPR!

;)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpień 04, 2007, 03:44:41 pm »
Niepełnosprawni o niskich dochodach mają niewielkie szanse na dofinansowanie z PFRON

http://www.zpchr.info/?url=inf&art=41483
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #655 dnia: Sierpień 04, 2007, 09:10:52 pm »
Dzięki dziewczyny już się dowiedziałam co potrzeba u nas faktórki i ksero orzeczenia a teraz jestem na etapie załatwiania łóżka rehabilitacyjnego dla małej wybraliśmy takie droższe więc niestety od siebie będziemy też dożucać od siebie niezłą sumkę, ale za takie łóżko warto jest wpełni regulowane elektronicznie czyli jest na pilota i ma kilka pozycji więć idealne jest dla mojej córci. Pozdrawiam was dziewczęta. :tekno:

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #656 dnia: Sierpień 05, 2007, 10:59:13 pm »
a pytałaś o łóżko w PCPR??? bo może być tak, że część da NFZ a część PCPR

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #657 dnia: Sierpień 06, 2007, 11:41:45 am »
Problemem jest tu przede wszystkim cena wszelkich "udogodnień" dla osób niepełnosprawnych. Przed nami też jest problem schodów, klatka niestety jest zbyt wąska jak na schodołaz. Dostałam oststnio ofertęprzygotowana już specjalnie dla nas na:
1/ platformę przyschodową - prwie 58 000,-
2/ windę montowaną wewnatrz domu - 50 000,- (+prace budowlane ok. 30 000,-)

nawet jakby PFRON przyznał maksymalna kwotę to musimy dołożyć około 20 000,-

Nie wiem dlaczego wszystko co ma etykietkę "dla niepełnosprawnych" musi być 3 razy droższe niż normalnie, bo czym np różni się sposób działania dźwigu osobowego od towarowego (takiego na budowie), a ceny ....

pozdrawiam, marta

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpień 06, 2007, 08:40:18 pm »
Łóżka nie dofinansowywuje nfz wogóle tylko pcpr. Tylko nam ta suma z pcpru nie pokrywa całej wartości łóżka ponieważ ono kosztuje ponad 4000 więć resztę sami musimy dożucić. A w przypadku mojej małej to łóżeczko jest dla niej idealne ale drogie niestety, bo owszem są tańsze łóżka ale nie mają takich funkcju jak Oliwce są potrzebne. Pozdrawiam. :flasingsmile:

Offline malgorzata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpień 06, 2007, 10:11:39 pm »
Marta,a pisałaś może do jakieś fundacji.Spróbuj może coś byś dostała od któreś z fundacji brakującą kwotę,opisz swoją sytuację i o Oliwce... :D

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #660 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:00:51 am »
PFRON dofinansuje wypożyczalnie sprzętu

ZMIANA PRAWA Firmy, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego, otrzymają dofinansowanie w wysokości 25-krotności, przeciętnego wynagrodzenia.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opłaci nawet 80 proc. kosztów funkcjonowania wypożyczalni sprzętu medycznego - wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie zadań powiatu, które mogą być dofinansowane z PFRON. O dotacje takie będą mogły się ubiegać wszystkie przedsiębiorstwa, chyba że wcześniej uzyskały już dofinansowanie na ten cel i przed upływem trzech lat od tego momentu zamknęły wypożyczalnie. Obecnie prywatne firmy mogą starać się o dofinansowanie do działalności związanej z zaopatrzeniem w sprzęt medyczny, ale nie wyłącznie na tworzenie wypożyczalni takiego sprzętu. Dodatkowo, jeśli nowe przepisy wejdą w życie, wysokość dofinansowania na ten cel wzrośnie z pięciokrotności do 25-krotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli obecnie do 67,7 tys. zł.

Aby otrzymać dopłaty z PFRON, firmy będą musiały złożyć wnioski do powiatowego centrum pomocy rodzinie, właściwego ze względu na siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności. Wnioskodawca będzie musiał przedstawić m.in. dokumenty świadczącej o jego działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz projekt funkcjonowania wypożyczalni.

O dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt medyczny nadal będą mogły ubiegać się osoby niepełnosprawne. Dopłatę otrzymają tylko te, których dochód nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w przeliczeniu na jednego członka rodziny prowadzącego z osobą niepełnosprawną wspólne gospodarstwo domowe lub 65 proc. w przypadku samotnej osoby niepełnosprawnej.

Samorządy nie będą już pośredniczyć w przekazywaniu środków PFRON na rehabilitację dzieci i młodzieży oraz szkolenie i przekwalifikowanie osób niepełnosprawnych. Pieniądze te były przekazywane m.in. na rozwój sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych. Służyły także likwidacji barier architektonicznych, technicznych i komunikacyjnych. Przepisy nie określają jednak, kto przejmie od samorządów te zadania.

gazeta prawna
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #661 dnia: Sierpień 07, 2007, 01:38:27 pm »
Marta fundacja Jurka Owsiaka, TVN i Polsat robią takie celowe dotacje - zadzwoń, albo najlepiej od razu napisz podanie o wsparcie finansowe!

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #662 dnia: Sierpień 07, 2007, 02:10:10 pm »
Właśnie słyszałam coś na temat Owsiaka że też pomaga i tak myślę żeby do niego napisać tylko nie mam namiarów na niego jeśli macie to napiszcie mi pod jaki adres wysłać mam list bo myślałam o kupnie dla Oliwki nowego inhalatora takiego wiecie lepszego cichego i ssaka przenośnego z akumulatorem to npewno przekroczy 1000 zł tylko czy Owsiak by mi o sfinansował w całości chciałabym to moglibyśmy wychodzić na dłuższe spacery z małą bo tak to tylko możemy być gdzieś koło domu ponieważ często trzeba ją odsysać, a może ktoś już korzystał z pomocy Owsiaka bym chętnie porozmawiała z taką osobą niech się odezwie do mnie i jeszcze jak macie namiar na niego napiszcie mi tu na Darze. Będę czekać pozdrawiam was wszystkich  ;)

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #663 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:19:17 pm »
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Niedźwiedzia 2a
02-737 WARSZAWA

Fundacja TVN "Nie jesteś sam"  
  ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa

moja koleżanka korzystała z ich pomocy i WOŚP zapłaciło za matę do kąpieli (3000) a TVN poprosiło o pomoc MOPS (zrobili wywiad środowiskowy) i zapłacili za cały turnus rehabilitacyjny.

Napisz do nich podanie, opisz swoją sytuację, córeczkę, co konkretnie potrzebujesz, gdzie chcesz to kupić i za ile i dołącz zaświadczenie od lekarza rodzinnego o stanie zdrowia córki.
Wyślij poleconym (wtedy na pewno nie zginie) i czekaj spokojnie!
Powodzenia  :ok:

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #664 dnia: Sierpień 08, 2007, 01:06:16 pm »
Dzięki do Owsiaka napiszę napewno tylko wybiorę dobry sprzęt do tvn pisałam w związku z łóżkiem ale mi odmówili. Więc napiszę do Owsiaka w związku z ssakiem i inhalatorem. Dzięki :multi:

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #665 dnia: Sierpień 08, 2007, 07:12:40 pm »
Hej Marta6 napisz do Polsatu oni też pomagają Na ich stronie wejdz w zakładkę [shadow=blue]Potrzebujesz pomocy [/shadow]i  tam poczytaj i napisz, też potrzebują wywiad zśrodowiskowy z MOPS, ale najpierw mozesz zadzwonic i wypytać.
http://www.fundacjapolsat.org.pl

Fundacja Polsat

Ul. Ostrobramska 77

04-175 Warszawa

tel. 22- 514 5555, fax 22- 514 4730

e-mail: fundacja@polsat.com.pl

www.fundacjapolsat.org.pl
Ja napisałam do Wielkiej Orkiestry o matę do hydromasażu i czekam na odpowiedz...
Pozdrawiam Wiola
Viola mama Patryka 21 lat autyzm, upośledzenie i inne...

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #666 dnia: Sierpień 08, 2007, 08:48:42 pm »
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam :multi:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #667 dnia: Sierpień 14, 2007, 05:00:40 pm »
PFRON dofinansuje zakup samochodu

Do 10 września 2007 r. osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o dotacje do zakupu samochodu oraz wyrobienia prawa jazdy.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił procedurę realizacji nowego programu: Sprawny dojazd. Zgodnie z nim PFRON dofinansuje niepełnosprawnym zakup samochodu (bądź oprzyrządowania do niego) oraz koszt kursu na prawo jazdy kat. B.

Dotację do zakupu środka transportu otrzymają zatrudnione lub uczące się osoby w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B. Muszą także posiadać ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, wydane z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu obejmującej co najmniej jedną kończynę dolną.

Przy zakupie samochodu osobowego maksymalna kwota udzielonego dofinansowania nie przekroczy 18-krotności najniższego wynagrodzenia za pracę. Natomiast maksymalna dotacja do oprzyrządowania samochodu wyniesie 22-krotność najniższego wynagrodzenia.

Wnioski w sprawie dofinansowania do zakupu auta można składać od 10 sierpnia do 10 września 2007 r. w oddziałach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych właściwych ze względu na miejsce zameldowania wnioskodawcy.

Do wniosku należy dołączyć m.in. kserokopię ważnego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz zaświadczenie wydane przez lekarza specjalistę dotyczące dysfunkcji narządu ruchu. Osoba niepełnosprawna będzie musiała także przedstawić oświadczenie o wysokości średnich miesięcznych dochodów brutto w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym wnioskodawcy (za okres ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym złożono wniosek).
gazeta prawna

Dotacja na zakup samochodu

Do 10 września osoby niepełnosprawne mogą składać w oddziałach PFRON wnioski o dofinansowanie zakupu samochodu i uzyskania prawa jazdy kategorii B.

Pomoc jest udzielana w ramach programu "Sprawny dojazd".

O wsparcie zakupu samochodu mogą się ubiegać zatrudnione lub uczące się pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest posiadanie ważnego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego, wydanego z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu, obejmującej co najmniej jedną kończynę dolną.

Maksymalna kwota dofinansowania zakupu samochodu osobowego nie może przekroczyć osiemnastokrotności najniższego wynagrodzenia za pracę, czyli obecnie prawie 17 tysięcy złotych, maksymalna pomoc finansowa na uzyskanie prawa jazdy nie może przekroczyć 1,25 najniższej płacy.

Wysokość pomocy będzie ustalana dla każdego indywidualnie, w zależności od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym wnioskodawcy, zgodnie ze specjalnym algorytmem określonym w procedurach realizacji programu "Sprawny dojazd".

Prawo do wsparcia zakupu auta uzależnione jest od wniesienia przez niepełnosprawnego udziału własnego. W przypadku nabycia samochodu i jego oprzyrządowania wysokość wkładu musi wynosić minimum 50 proc. ceny zakupu, a w przypadku uzyskania prawa jazdy udział własny nie może być mniejszy niż 15 proc. tych kosztów.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w oddziałach PFRON właściwych dla miejsca zameldowania osoby niepełnosprawnej.
rzeczpospolita
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpień 16, 2007, 02:53:49 pm »
Witam wszystkich serdecznie. Pobrałam dzisiaj druki do wypełnienia ''sprawny dojazd''.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:56:14 pm »
Beszko, córka będzie robiła prawo jazdy ?

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:13:15 am »
Będzie robiła na wiosnę a narazie mąz będzie ją dowoził do szkoły i do lek. specjalistów.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:16:53 pm »
Zapytam dalej :-), to na co pobrałaś wnioski?
śladziłam temat dofinansowania samochodu dla O.N. ale z tego co teraz czytam
nie należy się rodzcom ani opiekunom
rozumiem że wnioski dla córki ,tak? czy ja to źle interpretuję

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #672 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:28:23 pm »
Ula , pobrałam wniosek dla rodziców dziecka niepełnosprawnego ruchowo.Taki dostałam w PFRONie, jedno z rodziców lub opiekunów musi mieć prawo jazdy kat "B''.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:32:36 pm »
To jest wniosek z napisem "A-D''.Mam go przed sobą i czytam właśnie. Jutro zacznę wypełniać i zbierać wszelkie zaświadczenia , żeby zdążyć do 10 września.Pozdrawiam serdecznie.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:35:41 pm »
Zerknij tutaj http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19860 .#  dzieci niepełnosprawne posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności, jeżeli wymagają rehabilitacji leczniczej, a jeden z rodziców lub opiekun prawny posiada prawo jazdy kategorii B

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:50:05 pm »
Dzieki, Baszko
to dla rodziców ważna informacja, umieszczę ją także w wątku dotyczacym
zakupu samochodu

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:57:43 pm »
Dodatkowe środki na dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się
Warszawa

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19931

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 28, 2007, 11:13:58 am »
Zakup sprzętu jest zwolniony z podatku

Osoby o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności są zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych, jeżeli na własne potrzeby nabywają sprzęt rehabilitacyjny.

Ustawa z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (t.j. Dz.U. z 2007 r. nr 68, poz. 450) przewiduje zwolnienie podmiotowe z podatku dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z art. 8 pkt 6 ustawy, ze zwolnienia korzystają strony czynności cywilnoprawnych nabywające na własne potrzeby sprzęt rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, motorowery, motocykle lub samochody osobowe, zaliczone w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych do grupy osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności bez względu na rodzaj schorzenia. Zwolnienie obejmuje również osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności w związku ze schorzeniami narządów ruchu.

To nie koniec podatkowych preferencji. Artykuł 2 pkt 1 lit. b) ustawy stanowi, że wyłączone z opodatkowania są czynności cywilnoprawne w sprawach dotyczących m.in. uprawnień dla osób niepełnosprawnych.

Z ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. nr 123, poz. 776) wynika natomiast inne szczególne zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych dla osób prowadzących zakład pracy chronionej lub zakład aktywności zawodowej w stosunku do tego zakładu. Zgodnie z art. 31 ustawy, korzystają one ze zwolnienia, jeżeli dokonana czynność pozostaje w bezpośrednim związku z prowadzeniem zakładu.

PRZYKŁAD:

KIEDY NIE TRZEBA PŁACIĆ PODATKU

Pani Janina posiada orzeczenie o zakwalifikowaniu do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. 6 sierpnia 2007 r. zakupiła nowy wózek inwalidzki. Ponieważ spełnia warunki do skorzystania ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie musiała zapłacić podatku od zawartej umowy przenoszącej na nią własność wózka inwalidzkiego. W tym przypadku w ogóle nie powstanie obowiązek podatkowy, w związku z tym pani Janina nie musi składać deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych PCC-3.

gazeta prawna
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Odmowa
« Odpowiedź #678 dnia: Wrzesień 13, 2007, 05:04:48 pm »
Proszę przeczytać jaką odpowiedż dziś dostałam z PFRONU w sprawie dofinansowania do samochodu. Nic a nic z tego nie rozumiem. Dzwoniłam dziś do Olsztyna z zapytaniem dlaczego odmówiono mi dofinansowania to usłyszałam w słuchawce miły głoa , że nikt nie ma czasu na wyjaśnianie.

-kliknij by powiększyć

Offline edytkax

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://wiktor.orge.pl
« Odpowiedź #679 dnia: Wrzesień 13, 2007, 07:13:59 pm »
Beszka no jestem zszokowana, aż tak się na tym wszystkim nie znam ale też niewiele z tego rozumiem. Wygląda na to, ze skoro córka ma znaczny stopień niepełnosprawności to co? Nie jeździ na rehabilitację leczniczą? Nie tzreba jej dowozić? paranoja jakaś! No i co to znaczy, ze nikt nie ma czasu na wyjaśnienia? Czy Ci urzędnicy muszą nam jeszcze dokładać zmartwień jakbyśmy miały ich za mało?

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #680 dnia: Wrzesień 13, 2007, 08:54:33 pm »
Nie wiem co mam robić ale nie poddam sie tak łatwo.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #681 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:04:46 pm »
Beszko , odwołaj się i zażądaj wyjaśnienia, w jakim punkcie nie spełnialiście warunków
z tego pisma nic nie wynika
jedynie to że córka ma stopień znaczny, a to chyba nie jest powód do odmowy
muszą uzasadnić

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #682 dnia: Wrzesień 14, 2007, 07:45:49 am »
Uleńko kochana, dzisiaj napiszę odwołanie. Dziękuję za rady , jesteście wspaniałe kobietki.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #683 dnia: Wrzesień 14, 2007, 11:29:58 am »
odnoszę wrażenie, że przyczepili się do samego zapisu "rehabilitacja lecznicza" bo to daje podstawę do dowozu dziecka samochodem.
Beszko czy dawałaś takie zaświadczenie starając się o dofinansowanie na samochód?
Druga sprawa czy macie odpowiednie prawo jazdy kat.B?
Czy masz jakieś zobowiązania wobec PFRON?
Czy macie auto i iluletnie (powyzesj 6 lat)?

Jeżeli uważasz, że spełniasz te wymagania a mimo to odmówili C i dofiansowania- wówczas składaj odwołanie z prośbą o uzasadnienie i z podaniem prawa.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #684 dnia: Wrzesień 17, 2007, 12:36:20 pm »
Soniu, dołączyłam zaświadczenie od lekarza rehabilitacji, że córka wymaga leczenia i dowozenia , dołaczyłam ksero męża prawa jazdy bo ja nie mam prawka, nie mam zobowiązań wobec PFRONu i nie mamy auta wogóle .Córka do szkoły oddalonej o 2100 m w jedną stronę jest dowożona codziennie taksówką. Pozdrawiam serdecznie.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #685 dnia: Wrzesień 17, 2007, 07:30:07 pm »
Beszka  :kw: dołącz jeszcze pismo ze szkoły że córa chodzi codziennie i jakie ma zajęcia i że codzienna obecność pomaga w ciągłej rehabilitacji!!
i pewnie że pisz odwołanie!!!! :madry:

a z PFRONem to tak już jest, że daje podpuchy tylko! my po przeczytaniu tego programu odpuściliśmy nawet składanie wniosku-  doczytałaś że auto musi być fabrycznie nowe??i mam wrażenie że to jest program kierowany do dorosłych niepełnosprawnych, a my tam tylko na doczepkę, jak widać po odp nie pomyliliśmy się  :lzy:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #686 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:00:55 pm »
Dla tych, którzy chccą dokupić zużyte części lub wymienić na nowsze w komputerze otrzymanym z PFRONu w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się.
Jestem dziś po rozmowie:
Jeśli upłynęły 3 lata od dnia zakupu komputera można złożyć ponownie wnioserk do PFRONu na dokupienie zniszczonej (zużytej) częsci lub dokupienie np. monitora płaskiego o większej ilości cali.

grażka_

• Gość
« Odpowiedź #687 dnia: Wrzesień 18, 2007, 01:32:55 pm »
W ubiegłym roku w CPR składałam wniosek o zakup komputera ( w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się). Powiedziano mi , że przez trzy lata nie mogę się u nich o nic ubiegac, nawet o refundacje kosztów zakupu obuwia ortopedycznego. Czy tak jest rzeczywiście ? Przecierz to zupełnie inna działka.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #688 dnia: Wrzesień 18, 2007, 04:01:34 pm »
oczywiście, że "inna działka". Przez 3 lata nie możesz wystąpić o tę samą pomoc, ale o wszystko inne - tak.

Offline jola

• Raczkujący bywalec
  • **
Oni są wspaniali!!!!!!!
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 05, 2007, 05:04:47 pm »
Fundacja Jurka Owsiaka jest super. Napisałam do nich prośbę o matę ozonową i dostałam. Mój synek używa sobie kąpieli w na super sprzęcie najwyższej klasy. Polecam
jola i kacperek 6l. mpd,epi,małogłowie, refluks, alergia,
...niebo i gwiazdy,świata ukłony;
gdyż jesteś skarbnicą
tajemnic niezgłębionych..

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 05, 2007, 08:49:57 pm »
Witam! ja tez dostałam z fundacji Jurka Owsiaka matę Balsan Futura . Przywiezli mi do domu , nie płaciłam ani grosza.

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 06, 2007, 07:21:29 pm »
Witam, a ja sobie cierpliwie czekam.......albo na matę albo na odmowę.Pani z Fundacji WOŚP powiedziała mi ze maja bardzo dużo próśb i sukcesywnie rozpatrują. Koleżanka moja też dostała na początku września , a ja wysyłałam prośbę 3 tyg po niej czyli w połowie maja i jeszcze nic nie wiem :( ale może niedługo też dostanę matę :) albo i nie dostanę :( , wszystko w rękach Fundacji. Jestem dobrej myśli.Pozdrawiam Wiola
Viola mama Patryka 21 lat autyzm, upośledzenie i inne...

Offline edyta7808

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 08, 2007, 02:42:45 pm »
Witam wszystkich serdecznie.
Czy dla Piotrunia należy się dofinansowanie do zakupu komputera i odpowiedniego oprogramowania? czy może obowiązują jakieś ograniczenia wiekowe? W zasadzie Piotruś samodzielnie nie jest w stanie z niego korzystać, ale niewątpliwie by pomógł w rozwoju, przedewszystkim mowy.
mama Piotrunia z zD ur VI.05, Krzysia ur I.04

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 09, 2007, 11:55:10 pm »
z tego co wiem to dziecko musi mieć wiek szkolny - czyli co najmniej 6 lat! :D

Offline iwka13

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 10, 2007, 06:05:26 pm »
Jeśli mogę coś doradzić w sprawie wniosku o dofinansowanie komputera.Ja składałam wniosek
dwukrotnie na program PEGAZ z PFRON-u.I mój syn nie miał skończonych 6 lat,bo w programie nie ma nic o dolnej granicy wieku.Za pierwszym razem dostaliśmy odmowę z powodu braku funduszy,a za drugim razem otrzymaliśmy dofinansowanie.Można starać się zarówno o komputer stacjonarny albo o laptopa.Największe fundusze przyznają na zakup dodatkowego sprzętu kom. specjalnego dla osób niepełnosprawnych (trackball,specjalna klawiatura itp.)
iwka-mama Łukasza z mpdz

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 10, 2007, 07:48:26 pm »
Cytat: "iwka13"
Największe fundusze przyznają na zakup dodatkowego sprzętu kom. specjalnego dla osób niepełnosprawnych

moim zdaniem patrzą na dochód rodziny i od tego uzależniają  wysokość dotacji.

adresaci programu PEGAZ2003:
Adresatami programu w obszarze B są:
1) pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
2) niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
3) osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne),, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,
d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
e) uczestnikami studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
f) studentami uczelni zagranicznych,
g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej,pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
4) niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.

źródło: http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset

Offline iwka13

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 10, 2007, 09:30:41 pm »
dochód jest oczywiście najważniejszy,tylko chodzi oto że np.w moim przypadku trochę mniej niż połowę ogólnego dofinansowania w programie przyznano na zakup specjalistycznego sprzętu,a pozostałą część na komputer i drukarkę.
iwka-mama Łukasza z mpdz

Offline edyta7808

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 12, 2007, 04:12:19 pm »
dziękuję bardzo  :kw:
mama Piotrunia z zD ur VI.05, Krzysia ur I.04

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 12, 2007, 05:26:03 pm »
a ja setny raz pytam czemu korzystacie z programu PEGAZ2003??????  :roll:

Dzieciom niepełnosprawnym przysługuje dotacja do zakupu komputera w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych..
poczytajcie

Bariery w komunkowaniu się to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji

Podstawa prawna Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997r. nr 123, poz. 776 z późn. zm), Rozporzadzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogąbyć finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz.U z 2002r. nr 96, poz. 861)

zakup zestawu komputerowego stacjonarnego i przenośnego wraz z drukarką oraz specjalistycznego oprogramowania służącego likwidacji barier w komunikowaniu się,
http://www.moprbia.atlasnet.pl/xtras/ZARZ2533-ZAL2.pdf

http://www.moprbia.atlasnet.pl/xtras/ZARZ2533-ZAL2.pdf
KATALOG URZĄDZEŃ I USŁUG
PODLEGAJĄCYCH DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW PFRON
W ZAKRESIE LIKWIDACJI BARIER W KOMUNIKOWANIU SIĘ

Nie sugerujcie się wymaganiami w takich programach jak ten, o którym piszecie.

Offline aleksandra1

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #699 dnia: Październik 12, 2007, 06:54:30 pm »
ja mam takie pytanie jeśli pcpr przyzna pieniadze na zakup komputera (u nas podobno 3.300zł.)to mogę zakupić tylko komputer w tej cenie + drukarka czy musi to być jeszcze jakis specjalny program? chodzi mi o to czy całą sume mogę przeznaczyć Tylko na dobry komputer a program specjalistyczny ewentualnie w e własnym zakresie?
Jedna mała łza nie musi spaść,jeśli możesz coś od siebie dać...

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach