Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery  (Przeczytany 1064692 razy)

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery
« Odpowiedź #500 dnia: Kwiecień 05, 2006, 09:40:34 pm »
Program PEGAZ

W 2006 roku Zarząd PFRON ustalił termin od 15 marca do 15 maja na przyjmowanie, przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz 2003” w module pomocy w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się oraz w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej

http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset

dyskusja na forum o dofinansowaniu

http://forum.darzycia.pl/topic,2567.htm?postdays=0&postorder=asc&start=400
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #501 dnia: Kwiecień 05, 2006, 09:54:57 pm »
Mój smyk ma prawie 4 latka i niestety będzie kwalifikował się dopiero jak osiągnie wiek 6 lat.Pegaz jest skierowany do dzieci z niedowładem kończyn, natomiast Homer jest dla niewidomych i niedowidzących.0 800 153 163 bezpłatna infolinia PEFRONU pozdrawiam
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #502 dnia: Kwiecień 08, 2006, 09:54:39 pm »
Komputer dla Homera

http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/WWW/A83D6BCABA4319A5C1256BE800769661?OpenDocument

Komputery dla niewidomych

Do 25 kwietnia br. osoby niewidome i niedowidzące z Podkarpacia mogą składać w podkarpackim oddziale PFRON w Rzeszowie wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, elektronicznego i oprogramowania

więcej>>>

http://tvp.pl/2817,20060406324698.strona

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Muszę się pochwalić!
« Odpowiedź #503 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:38:50 am »
Dziś dostalam decyzję z PFRONu,dofinansowali mi 5 tys. zl na remont łazienki! Cieszę się bardzo.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
Mata
« Odpowiedź #504 dnia: Kwiecień 21, 2006, 07:34:30 pm »
Muszę się pochwalić,dziś kurier przywiózł mi ozonomatic Balsan Futura od WoSP.Jestem bardzo zadowolona.Pozdrawiam.

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #505 dnia: Kwiecień 21, 2006, 07:40:46 pm »
Gratuluje sama mam mate do hydro to jest super rzecz

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #506 dnia: Kwiecień 22, 2006, 05:26:18 pm »
Mam pytanie odnośnie dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych-remont mieszkania.
Czy dziecko z mpd,które JA wożę w wózku(spacerowym) to jest to"dziecko poruszające się na wózku",o które pytają we wniosku? To dotyczy wymiany drzwi na np.przesuwne.
Czy mogę prosić (właściwie jakie mam szanse..) o dofinansowanie do paneli podłogowych w pokojach? Mieszkamy na parterze i podłoga parkietowa jest zimna,a kafelki w ogóle są nie odpowiednie-nie mam możliwości podgrzewania podłogi latem,a Justynka dużo czasu spędza na podłodze.
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #507 dnia: Kwiecień 22, 2006, 05:33:17 pm »
Karusiu napisz mi na pw jakie masz pytania to ja tobie odpisze akurat jestem w temacie

Offline karusia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #508 dnia: Kwiecień 22, 2006, 05:44:26 pm »
hehe,musze jeszcze jedną wiadomość napisać tutaj,by móc pisać na priv... :D  sprytne
Pozdrowionka, mama Justki(8lat, mpd) i Przemka (7lat)

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #509 dnia: Kwiecień 22, 2006, 05:53:36 pm »
to pisz a póżniej na pw do mnie wszystko ci objaśnie :D

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #510 dnia: Maj 23, 2006, 09:29:54 am »
My już mamy za sobą remont łazienki.Od wczoraj w pełni korzystamy z niej.

Offline Majka_Cz

• Raczkujący bywalec
  • **
PFRON a.....
« Odpowiedź #511 dnia: Maj 25, 2006, 12:05:30 pm »
Hej nie wiem czy to tutaj powinnam pisać i czy to będzie poskładany post ale....

Mam problem staram się o szkołę policealną. I będzie tam dużooooo pisania, a ja ręcznie piszę nie wiele bo jak próbuję więcej to mi ręce spastycznie wysiadaja i koniec. W domu na owy koniec mogę sobie pozwolić, a w szkołce nie :( Kolega z mpd wyszedł z pomysłem że mogłabym starać się o donfinansowie z PFRON z likwidacją barier na naukę.

Nie wiem czy takie coś jest, czy podlegają pod to laptopty i osoby mające już lat 24. Czy możecie coś podpowiedzieć. Jak to załatwić? Jakie papiery przedstawić? Czy potrzebują już zaświadczenia że się uczę.. czy jak nie mam jeszcze to czy tez mogę się starać?

Z góry dzięki za wszelkie rady bo 1 raz chcę zrobić takie manewry i nie wiem co gdzie jak i z czym, a nie mogę pojechać do poznańskiego oddziału pfron :( żeby się zapytać...

Pozdrawiam
Majka

PS.Jeśli źle to umieściłam to przepraszam i proszę przenieść jak być powinno :)
Majka_Cz
Mózgowe porażenie dziecięce, epilepsja, urostomia zrobiona metodą brickera, niestabilność kręgów szyjnych, torbiel w głowie, dyskalkulia

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #512 dnia: Maj 25, 2006, 04:06:13 pm »
Majko potem przeniosę ,bo to chyba dotyczy innego tematu.

Zobacz w Poszukuję Informacji.
PFRON dofinsowania do :
komputer, hydromasaż,okulary, łazienka , itp
Poczytaj ten wątek cały
Cytat:
"Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze śrdoków PFRON, zwanego dalej "Funduszem,

przeznaczone na likwidację barier w komunikowaniu się, zgodnie z art. 35a ust.1 pkt.7 lit."d" ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r o rehabilitacji zwodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 roku Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami)

Dofinansowanie, o ktorym mowa w ust.1, przeznaczone jest na zakup zestawu komputerowego

Zakres rzeczowy finansowy zakupu, o którym mowa w ust.1, określa faktura pro forma stanowiąca załącznik nr 1 do umowy.....

Tu masz Dz.U., na który powołują się w mojej Umowie z sierpnia b.r.
(Dz. U. Nr 123, poz. 776)
- USTAWA z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #513 dnia: Maj 25, 2006, 06:00:28 pm »
Tak sobie klikam na podaną ustawę , ale w tekście nie ma przywoływanego wcześniej art. 35a, dotyczącego dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego.
Może ktoś wie, w którym Dzienniku Ustaw były te "późniejsze zmiany"?

~~~~
Hurra!!!
Już znalazłem:
Pełny tekst aktualnej ustawy

~~~~
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #514 dnia: Maj 25, 2006, 09:13:43 pm »
Oprócz specjalnych celowych programów -można też zakupić komputer w ramach wyrównywania komunikacji - PFRON wymaga tylko dochodów i orzeczenia o niepełnosparwności dziecka.
Tak moja mała otrzymała go prawie 2 lata temu.

Sięgnęłam po moją Umowę:

"Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze śrdoków PFRON, zwanego dalej "Funduszem,

przeznaczone na likwidację barier w komunikowaniu się
, zgodnie z art. 35a ust.1 pkt.7 lit."d" ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r o rehabilitacji zwodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 roku Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami)

Dofinansowanie, o ktorym mowa w ust.1, przeznaczone jest na zakup zestawu komputerowego

Zakres rzeczowy finansowy zakupu, o którym mowa w  ust.1, określa faktura pro forma stanowiąca załącznik nr 1 do umowy.....

- USTAWA z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
źródło
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #515 dnia: Maj 26, 2006, 02:05:04 pm »
No i właśnie ten link odsyła do tekstu opatrzonego informacją:
Uwaga: Widoczny niżej tekst jest nieaktualny. Od czasu jego opublikowania pojawił się inny akt prawny (lub kilka aktów), zmieniający w jakimś zakresie widoczny tu tekst lub uchylający ten akt. Nasz serwis internetowy nie zawiera tekstów ujednoliconych.

Ale już wyszukałem na stronach portalu niepelnosprawni pełny, aktualny tekst - jest on zalinkowany w moim poprzednim poście.

Dzięki, będziemy sie w przyszłym roku też starali.
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #516 dnia: Maj 26, 2006, 02:46:55 pm »
Życie nauczyło mnie korzystać z oryginalnych zapisów prawnych ze Strony Sejmowej.

http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html
Baza Internetowy System Aktów Prawnych
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19971230776
Dz.U. 1997 nr 123 poz. 776
  Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

u dołu widoczne i dostępne zapisy wszelkich aktów zmienionych itp.
.

slowa: z późniejszymi zmianami - zawsze warto śledzić wg aktualnych zapisów.

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19971230776&type=3&name=D19970776Lj.pdf

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #517 dnia: Maj 26, 2006, 03:03:15 pm »
A dlaczego dopiero w przyszłym roku,Łukaszek w marcu skończył 4 lata a w pażdzierniku starałam się o komputer,odmówili dofinansowania w ramach likwidowania barier w komunikowaniu się ale podpowiedzieli że bardziej potrzebny jest do rehabilitacji i złożyliśmy nowy wniosek o dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego -dali 60%.
Możecie starać sie teraz a jak odmówią w przyszłym roku jeszcze raz.
Zyczę powodzenia.

mama Łukaszka ZD 5l

Adam Wrzesiński

• Gość
« Odpowiedź #518 dnia: Maj 30, 2006, 12:24:04 pm »
Ja też ,ale nie wierzę w cuda. Urzędnicy i politycy (zwłaszcza polscy) są bezduszni

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwiec 01, 2006, 10:41:05 am »
A my właśnie podpisaliśmy umowę. Co prawda dostalismy tylko 70% dofinansowania, ale za to ogólna suma zakupu sprzętu (3,5 tys) oraz programu do komunikacji (2400) , komunikatora (842) i włączników (181) to prawie 7 tys. Czyli dokładają nam prawie 5 tys. Wiktor dopiero kończy 5 lat, a zaaprobowali nasz wniosek w zeszłym roku jak miał 4 lata, z tym, że z odwołania, więc pieniądze dopiero teraz. Dzisiaj mam młyn, bo mam tylko 2 tygodnie na załatwienie wszystkiego.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwiec 01, 2006, 11:28:08 am »
A moeje koleżance odrzucono w niosek w Pegazie tłumacząc że tylko dzieci z gimnazjum. Dla mnie absurd bo nigdzie nie ma o tym wzmianki.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Adam Wrzesiński

• Gość
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwiec 05, 2006, 08:10:34 am »
Nadużycia w Polsce mają się bardzo dobrze

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwiec 05, 2006, 08:37:14 am »
Skutecznym przekonaniem jest wyjaśnienie na czym polega "na likwidację barier w komunikowaniu się"

To nie tylko kontakt dziecka z innym dzieckiem, ale dbałość o rozwój mowy od początku.
Tu wiek ma istotne znaczenie, bo im szybciej tym łatwiej pomóc dziecku w nauce mowy, przygotowaniu wszystkich artykulatorów mowy itp.
Nie dawajcie się zbyć.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwiec 05, 2006, 07:27:29 pm »
U nas o mowie nie ma chyba mowy :D . Ale to ostatni dzwonek, żeby nauczyć Wika komunikowania się. Niestety dzisiaj byłam na badaniu i chyba do tego wszystkiego mamy autyzm :( .
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwiec 05, 2006, 07:43:33 pm »
Niemożliwe wprost  :roll:  Wikuś autystyk?
Już tak "Doruni" z Daru wciskali kit, teraz diagnoza padła, że nie ma autyzmu.

źródło

Dziś dowiedzieliśmy się że Daniel - NIE JEST DZIECKIEM AUTYSTYCZNYM!!

Pan żywo zainteresował się kołopotami metabolicznymi u syna i nas nie wyśmiał że to iż 2 lata temu zaczeliśmy walkę z tym problemem mogło wpłynąć na taką zmianę.

Dziś wstępnie usłyszeliśmy że - Daniel ma duże problemy z powodu głuchoty, no a nie pomaga mu w tym upośledzenie umiarkowane (prawdopodobnie, za 2 tygodnie kolejne spotkanie) i mowy nie ma o autyźmie. Zatem jest trzecim specjalista który uznał że to nie autyzm.

Nie wiem co myśleć, widzę zmiany, wiem że przeszliśmy wiele i wiele się zmieniło, wiem że 2 lata temu z Danielem nie było prawie wogóle kontaktu, dziś sama się dziwiłam jak bardzo dobry jest kontakt.

Trudno mi wyrazić co czuję.

Myślę, że właściwą diagnozę dałaby dr Renata Stefańska_Klar.

Adam Wrzesiński

• Gość
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwiec 06, 2006, 11:51:11 am »
Który szarlatan ,do jasnego święca,postawił pierwszą diagnozę i przez długi czas kazał Pani żyć w błędzie

Offline edytkax

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://wiktor.orge.pl
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwiec 06, 2006, 02:15:07 pm »
Czytałam ostatnio książkę "Siła miłości" Cheri Florance, Marin Gazzaniga - Niezwykła opowieść o matce, która zgłębiła tajemnicę syna: niemówiącego i niereagującego na słowa ani na dotyk. Dla Cheri Florance - lekarza patologa mowy, wykładającej psychiatrię - własny syn Whitney stał się największym wyzwaniem. Stojąc wobec bariery, która odgradzała go od świata, przełamała opory nauczycieli i lekarzy, i wyrwała syna ze świata ciszy. To nie tylko poruszająca opowieść o miłości matki, to także źródło wiedzy, doświadczenia i promyk nadziei dla rodziców, którzy zmagają się z podobnymi przeciwnościami.
http://www.swiatksiazki.pl/cgi-bin/KlubSwiatKsiazki.storefront/448570ab0169188e2741d44b604906a7/Search/Run

Adam Wrzesiński

• Gość
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwiec 07, 2006, 08:33:04 am »
Wiele informacji ,którymi się dzielę pochodzi z literatury pięknej.

Offline gosiek310

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwiec 19, 2006, 08:22:13 pm »
Witam! poszukuje informacji na temat rowerków rehabilitacyjnych. Wiem, że takie produkuje firma misierz ale niestety nie znalazłam ceny. czy ktoś może kupował ostatnio taki sprzęt i mógłby udzielić jakieś konkretne informacje na ten temat? próbowałam znaleźć coś na forum, ale niestety nie udała mi się. bedę wdzięczna za pomoc!

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwiec 19, 2006, 09:45:33 pm »
Zajrzyj tu zanim ktoś odpowie Ci z praktyki
http://forum.darzycia.pl/topic,666.htm

Offline es

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://rymkolandia.w.interia.pl/
« Odpowiedź #530 dnia: Lipiec 06, 2006, 10:40:02 pm »
Ja na studiach nagrywałem zajęcia na dyktafon. Jak był potrzebny komputer, to prosiłem i udostępniali notebooka. Zdaję sobie sprawę, że nie wszędzie są takie warunki ale warto dopytać się czy szkoła tudzież uczelnia ma zaplecze rehabilitacyjne, niektóre mają.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #531 dnia: Lipiec 06, 2006, 11:22:22 pm »
A czy nie najlepiej zadzwonić do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, lub MOPS, jeśli mieszkasz w dużym mieście, Ja mieszkam w małym mieście i właśnie w powiecie załatwiałam kompek dla 5-letniego niemówiącego synka w ramach likwidowania barier w komunikowaniu się. Wydaje mi sie , że widziałam jeszcze inny program dla uczacych się.
Właśnie dzisiaj pierwszy raz piszę z nowego kompa Wika :multi: .
Pozdrowienia,
mamawika

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
Dofinansowanie
« Odpowiedź #532 dnia: Lipiec 07, 2006, 09:17:12 am »
Witaj MamoWilka :) Czy możesz podzielić się ze mną wiedzą jak to Ci się udało?Ja też składałam wniosek i niestety odmówiono mi już drugi rok z rzędu z powodu braku funduszy.Tak jest w tym roku a w ubiegłym uzasadniono tym,że dziecko jest za małe i komp mu nie jest potrzebny.Może napisz kiedy składałaś wniosek-ja w kwietniu.Fajnie,że dostaliście :multi: Mat ma cztery latka i też grzecznościowo na kompie  starszej siostry pracujemy ale niedługo nam zabierze i :lzy: Też jestem z małej miejscowości ale na Dolnym Sląsku.Pozdrawiam.

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #533 dnia: Lipiec 07, 2006, 12:14:15 pm »
No to chyba jednak wszystko zależy od powiatu. My składaliśmy wniosek w zeszłym roku gdzieś w lipcu, ale nam odmówili, uzasadniając i tu był cytat z ustawy, z tym, że właśnie na podstawie tej ustawy powinien dostać. Miłe panie z PCPR kazały mi natychmiast składac odwołanie, tylko, żeby "dużo załączników było". Pani dr neurolog wypociła ze dwie strony, ale dałam jej na piśmie co ma tam być, miałam tez dwustronicowe opinie z PPP i ze wczesnego wspomagania, podbite odpowiednią liczbą pieczątek. Oczywiście odwołanie to juz na tak, tylko, że pieniądze były juz rozdysponowane, więc do realizacji wniosek w tym roku, ale myśmy mieli zestaw komputerowy za 3500 (taki maja limit), program do kominikacji za 2400, ten komunikator za 850 i włączniki z myszą adaptowana tez gdzieś 320zł. Byłby jeszcze jeden komunikator za 2000, ale ja sobie kupiłam sama prototypową polską wersję za 600, bo nie mogłam rok czekać. Wkład własny zależy od dochodów.
Pozdrowienia,
mamawika

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
komputer
« Odpowiedź #534 dnia: Lipiec 09, 2006, 06:45:56 pm »
.MamoWika :) bardzo dziękuję.Napisz jeszcze z jakiego programu dostałaś dofinansowanie bo nie rozumiem :oops: Może w przyszłym roku jeszcze raz złoże podanie.pozdrawiam.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #535 dnia: Lipiec 09, 2006, 08:05:12 pm »
bożka - mamawika wyżej napisała to o co pytasz:

Ja mieszkam w małym mieście i właśnie w powiecie załatwiałam kompek dla 5-letniego niemówiącego synka w ramach likwidowania barier w komunikowaniu się

jeszcze wyżej masz podaną podstawę prawną -Gaga cytowała z mojej decyzji z PFRON.

Dofinansowanie w ramach wyrównywania szans w komunikacji (w ramach likwidowania barier w komunikowaniu się)

przeznaczone na likwidację barier w komunikowaniu się
, zgodnie z art. 35a ust.1 pkt.7 lit."d" ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r o rehabilitacji zwodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 roku Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami)

Zakres rzeczowy finansowy zakupu, o którym mowa w  ust.1, określa faktura pro forma stanowiąca załącznik nr 1 do umowy.....

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #536 dnia: Lipiec 09, 2006, 09:07:01 pm »
Gaga
Majko potem przeniosę ,bo to chyba dotyczy innego tematu.

To przeniosłam i scalilam w jeden wątek  ;)
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #537 dnia: Lipiec 10, 2006, 12:51:40 am »
Likwidacja barier funkcjonalnych

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002r. w
sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 96, poz. 861 ze zm.) ze środków Funduszu może być dofinansowana likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.

Realizacja powyższych zadań ma na celu umożliwienie lub w znacznym stopniu ułatwienie
osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.

Pisemny wniosek o dofinansowanie likwidacji wyżej wymienionych barier funkcjonalnych osoba niepełnosprawna składa w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym dla miejsca zamieszkania.

O dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, które mają trudności w poruszaniu się.

O dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.

Dofinansowanie likwidacji poszczególnych barier przysługuje osobom niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku nie uzyskały odpowiednio dofinansowania ze środków Funduszu, tj. jeżeli osoba niepełnosprawna w ciągu ostatnich trzech lat otrzymała dofinansowanie np. do likwidacji barier architektonicznych, to o kolejne dofinansowanie na ten cel może ubiegać się po upływie trzech lat, natomiast nie wyklucza to możliwości otrzymania dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się i/lub technicznych.

Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego
wynagrodzenia (tj. nie więcej niż 34048,95 wg stanu na dzień 10 listopada 2004r.).

Zgodnie z definicją słownikową:

· bariery architektoniczne to wszelkie utrudnienie występujące w budynku i w jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym,

· bariery techniczne to bariery utrudniające lub uniemożliwiające osobie niepełnosprawnej
usprawnianie. Likwidacja tej bariery powinna powodować sprawniejsze działanie tej osoby w społeczeństwie i umożliwić wydajniejsze jej funkcjonowanie,

· bariery w komunikowaniu się to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie
niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji
.
Aktualizacja: (WW) 10.12.2004 r.

Inne O.N. Uprawnienia

Wstęp
Likwidacja barier funkcjonalnych
Turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych
Uprawnienia w podróży
Edukacja osób niepełnosprawnych
Czas pracy i dodatkowe urlopy
Kultura i sztuka
Turystyka i rekreacja
Kultura fizyczna i sport osób niepełnosprawnych
W lokalu wyborczym i sądzie
Ulgi podatkowe
Zasiłek pielęgnacyjny
Świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Opieka zdrowotna
Zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Uprawnienia Niepełnosprawnych kierowców
Karta Praw Osób Niepełnosprawnych

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #538 dnia: Sierpień 18, 2006, 11:37:52 pm »
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił bezpłatną, ogólnopolską, informacyjną linię telefoniczną. Od początku sierpnia 2006 pod bezpłatnym numerem telefonu 0-800-53-33-35 wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje przydatne osobom niepełnosprawnym...

Centrum kontaktowe PFRON funkcjonować będzie 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00 - 20.00.

Bezpłatny numer telefoniczny zapewni wszystkim zainteresowanym możliwość uzyskania informacji na temat: uprawnień osób niepełnosprawnych, orzecznictwa rentowego i pozarentowego, zagadnień związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych oraz wskaże ścieżki załatwiania różnych spraw, m.in. turnusów rehabilitacyjnych. Powyższe informacje uzyskać będzie można również poprzez pocztę elektroniczną oraz komunikator internetowy chat. Ponadto, wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informacje zwrotne poprzez SMS.

więcej:

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/220358.html

Offline kasia gorska

• Raczkujący bywalec
  • **
Dostosowania łazienki
« Odpowiedź #539 dnia: Sierpień 19, 2006, 05:48:53 pm »
Witam mam pytanko z tego o przeczytalam na forum to niektore mamy z walce z PFRONem to weteranki ja nigdy o nic sie nie ubiegałam sąsiadka podpowiedziałam mi ze moge sie ubiegac do dofinansowanie do łazienki tylko nie mam pojęcia gdzie najpierw zacząc moj synek to 4- letni chlopczyk z epi ,niewidząco-nieslyszący, leżący . bardzo chciałabym zeby państwo pomogło mi w dostosowaniu lazienki do potrzeb bardzo prosze o rade ślicznie dziekuje i pozdrawiam kasia z marcelkiem :D
Kasia mama Marcelinka 7 latka

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpień 20, 2006, 10:26:21 pm »
Kasiu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie powinno działać w każdym większym
mieście, jeżeli nie znajdziesz, zapytaj o adres w swoim Ośrodku Pomocy Spolecznej

potrzebne Ci będzie orzeczenie dziecka, zarobki Twoje i męża i na miejscu możesz wypisać wniosek (pomyśl wcześniej o co chcesz prosić? )
poczytaj

http://forum.darzycia.pl/topic,2567.htm

dużo tego, ale dość ważne info, zwłaszcza że w różnych miastach dość dowolnie pracownicy PCPR podchodzą do tematu

Offline kasia gorska

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:25:39 pm »
Dziękuje ci bardzo za podpowiedz będe chociaż wiedziala gdzie ruszyć bo tak konkretnie to cos tam człowiek wiedzial i słyszal tylko brakowało zródła jeszcze raz dzieki pozdrawiam  :D  :D  :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:41:43 pm »
Kasiu, jeszcze jedno dość ważne
czesto pod koniec roku są dodatkowe pieniadze (to plus)
bo wtedy szybko załatwiają wnioski, nawet te czekające miesiącami
ale jest także minus takiej sytuacji
czasami dają pieniądze w grudniu i na cały remont pozostaje  kilka lub kilkanaście dni
mają rok rozliczeniowy do końca grudnia
powodzenia :-)

Offline kasia gorska

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #543 dnia: Sierpień 24, 2006, 12:55:32 pm »
Dziękuje ci bardzo Ulenko za ta informacje postaram sie dowiedziec jak te sprawy sie maja  pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!  :D  :D  :D

Offline micia60

• Podglądacz
  • *
bariery techniczne
« Odpowiedź #544 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:58:54 pm »
kochani wiecie moze co zaliczamy do likwidacji barier technicznych,wiem co sie wlicza w bariery archiektoniczne i w komunikowaniu sie jednak chcialabym sie dowiedziec co kryje sie za pojeciem bariery techniczne.

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #545 dnia: Wrzesień 01, 2006, 01:49:25 pm »

Offline Dorunia

• Wyjadacz
« Odpowiedź #546 dnia: Wrzesień 09, 2006, 09:47:40 pm »
Mam problem. W zeszłym togodniu odpowiedziano nam że dzieciom z deficytem słuchu przyznaje się dofinansowanie do komputera, ale nie dzieciom z upośledzeniem umysłowym.  :puppydogeyes:  To smutne, miałam wiele epitetów na temat takiego myślenia, ale uznaliśmy z mężem że musimy jakoś zawalczyć o to, bo Daniel uwielbia komputer i chęteni przy nim pracuje, dużo chętniej niż tak zwyczajnie na kartce/ksiązce.
Nie wiem może jest oprogramowanie odpowiednie dzięki któremu udowodnię że pchnie moje dziecko to do przodu, może za słabo argumentujemy. My wiemy że jest potrzebny, ale nie wiemy jak to wyjaśnić.....  :cry:  :cry:  :cry:
Dorunia mama Daniela 19 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 14 lat, oraz Lenki 12 lat.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #547 dnia: Wrzesień 09, 2006, 10:19:16 pm »
Doruniu mnie też w I-szej wersji mówili, że zD to choroba psychiczna  :D  a takim nie dają.
Jak im zrobiłam "wykład" na temat zD - to w 2 doby miałam komputer w domu.
I-szy kontakt z komputerem Moniki
źródło
poczytaj niżej art., znajdziesz uzasadnienie potrzeby używania komputera.

koncentracja uwagi, skupienie, przyswajanie mowy biernej, stymualcja słuchu, nauka mowy czynnej, usprawnianie dłoni,   - to rozwój i edukacja jednoczesna.
Zaproś ich do domu, pokaż jak dziecko śmiga w kompie, weź zaświadzcenie o jego deficytach rozwojowych ze wskazaniem na stymualcję m.inn. słuchu.

Offline Idalia

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 01, 2006, 07:52:11 pm »
Witam wszystkich .Mam pytanie dostałam dofinansowanie do remontu łazienki ze środków PFRON  ale nie wiem co dalej mam zrobić .Nie wiem w jaki sposób mam zakupić kafelki i pozostałe rzeczy do łazienki nie mając dostępu do pieniędzy .Jeżeli ktoś z forumowiczów remontował w ten sposób łazienkę bardzo proszę o jakąś informację. Będę wdzięczna. Mama

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 01, 2006, 09:26:53 pm »
Ja robiłam w maju. Mogę ci trochę podpowiedzieć na gg (mój nr: 8480727) ale jutro.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach