Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery  (Przeczytany 1064697 razy)

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 05, 2006, 10:16:14 am »
ja mam mate do hygromasażu od 6 mies pefron dał mi 2400 niebyło żadnych problemów jestem bardzo zadowolona z tego zakupu
mama nicolki zd 2,5l

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Hata

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 05, 2006, 10:53:12 am »
Karlabaran, to znaczy, że PFRON dofinansował Ci całą kwotę?
.:.carpe diem.:.

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 05, 2006, 12:20:16 pm »
znalazłam taką informację
Jeżeli ktoś ma problemy w sfinansowaniu udziału własnego przy zakupie sprzętu ortopedycznego, lub potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, który nie jest refundowany przez NFZ, powinien zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które może zrefundować koszty takiego zaopatrzenia. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 określa, kto z takiej pomocy może skorzystać. Najważniejszym wyznacznikiem do uzyskania przez osobę niepełnosprawną dofinansowania jest jej dochód: średni miesięczny dochód obliczony z okresu ostatnich trzech miesięcy przed dniem złożenia wniosku, nie może przekraczać kwoty:

* 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia na członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym,
* 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia - w przypadku osoby samotnej.
Zgodnie z wyżej wymienionym rozporządzeniem z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (Dz.U.02.96.861) wysokość dofinansowania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, o jakie osoba niepełnosprawna może się starać w PCPR, wynosi:

* do 100 proc. kosztów udziału własnego osoby niepełnosprawnej w limicie ceny, jeżeli taki udział jest wymagany,
* do 150 proc. kwoty limitu na dany sprzęt, jaki został wyznaczony przez NFZ, jeżeli cena zakupu jest wyższa niż ustalony limit.
Zatem, jeżeli np. limit na protezę wynosi 600 zł, a cena protezy przekracza taką kwotę, to z PCPR-u można uzyskać maksymalnie 900 zł. (czyli 150 proc. kwoty limitu) i w sumie osoba niepełnosprawna może dysponować kwotą 1500 zł.
Jeżeli natomiast cena sprzętu nie przekracza limitu wyznaczonego przepisami, ale wymagany jest udział własny w zakupie, to PCPR może sfinansować nawet 100 proc. tego udziału.

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3557

Czy może ktoś potwierdzić, czy dobrze rozumuję, bo moje szare komórki wyemigrowały, mam nadzieję, że nie na zawsze ;)
Jeżeli kupię obuwie ortopedyczne, które kosztuje 500 PLN i po refundacji zostaje mi do zapłacenia kwota 150 PLN (30%), a limit cenowy wynosi 155 PLN, to znaczy, że PCRP dofinansuje te 150 PLN.
A jeżeli obuwie będzie kosztowało 700 PLN, 30% wynosi 210 PLN, które musiałabym zapłacić, to mogę z PCPR starać sie o zwrot tylko do kwoty 155 PLN.
A w przypadku maty do hydromasażu PCPR może zwrócić nawet do 100%.
Niezależnie czy kupie matę za 1.300 czy za np. 2.400 PLN. i PCPR może sfinansować 100%, ale nie musi z braku środków.

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 05, 2006, 08:33:43 pm »
nie mata kosztowała 4.200
mama nicolki zd 2,5l

Offline monzaw3

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 06, 2006, 06:40:56 am »
Ja załatwialam  wozek MacLarena dla Kubusia.
Wozek kosztuje ze wszystkimi dodatkami 3600zł.
Z NFZ dostalam 1800zł ,a resztę z PCPR 1800zł.

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 06, 2006, 09:36:58 pm »
Dzięki :)
monzaw3 o to mi chodziło.
karlabaran czy tą różnicę 1.800 (4.200-2.400) musiałaś sama zapłacić, czy PCPR czy zwróciło tą kwotę.
No i najważniejsze, jakiej firmy matę zakupiłaś?

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 06, 2006, 09:50:58 pm »
Dlaczego te maty są takie drogie?

W telewizji ostatnio często można było zobaczyć reklamę maty do hydromasażu z wytwornicą ozonu za ok. 590 zł.

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 06, 2006, 10:16:02 pm »
reszte sama musiałam dopłacic ale mozna to odliczyc sobie z podatku. nazwa to BALSAM FUTURA
to dobra firma i przywożą na miejsce wszystko ci opowiedzą i mają swojego firmowego rehabilitanta który powie ci jak dla twojego dziecka to stosowac
mama nicolki zd 2,5l

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 06, 2006, 10:31:48 pm »
Opinie  na temat maty do hydromasażu dla dzieci z zD w wątku :
» Mata do hydromasażu
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline Dorunia

• Wyjadacz
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 09, 2006, 10:59:14 pm »
Napewno na wątku jest to tysiąc razy, ale biję się w klatę że przeszukałam 10 stron i poległam  :oops:

W tym roku dostrzegliśmy że Daniel rwie się do kompa, ale w domu jeden komp, maz pracuje na nim (zarobkowo) więc hmmm, nie bardzo można dać dziecku we władanie owy komp.

Za to widać że facet szybciej nauczy się pisać na kompie niż zwyczajnie (być może wcale, z powodu dużych zaburzeń motoryki), opanował z grubsza posługiwanie się myszką i chce więcej.  

Czy i jak możemy się starać o dofinansowanie do sprzętu dla Daniela (w tym roku będzie miał 9 lat)??
Dorunia mama Daniela 19 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 14 lat, oraz Lenki 12 lat.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 09, 2006, 11:29:09 pm »
Doruniu zerknij od tego momentu
    tutaj>>>
Soniu,a od jakiego wieku dziecka można się starac o dotację do komputera?

Sonia
Wieku nie znam.

Komputer jest niezbędny dzieciom w ramach wyrównywania komunikacji, więc wiek nie powinien grać roli. Dziecko w kompie uczy się wszystkiego ( dźwięków otoczenia, mowy biernej, czynnej, ćwiczy słuch, skupienie...)

Ważne dla nich jest zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego (ode mnie ządali w ub. roku za 2002, teraz mogło się coś zmienić)
potrzebne jest zaśw. lekarskie
Faktura Pro-Forma ( tu decyduj się ostatecznie, bo od niej zależy wartość przelewu z PFRON!!!)- nie od f-ry końcowej.

Wypełniony specjalny druk

Potem czekasz na ich Decyzję, wzywają do podpisania Umowy. Wtedy idziesz do wybranego sklepu i przynosisz końcową F-rę
PFRON/PCPR dokonuje przelewu na ten wybrany sklep.
Pefron daje u nas 80% wartości F-ry Pro-forma resztę płacisz Ty
.
I tam już dalej jest dyskusja ........  :D

Offline Dorunia

• Wyjadacz
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 09, 2006, 11:46:23 pm »
Gaga, dzięki  :D  
Trzeba się zabrać za sprawę, nie kozystałm z dofinansowania na nic po za jednym jedynym turnusem kilka lat temu.
Dorunia mama Daniela 19 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 14 lat, oraz Lenki 12 lat.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 10, 2006, 12:00:52 am »
Masz prawo wystąpić jednocześnie o zakup systemu operacyjnego i programów edukacyjnych lub wspomagających rozwój synka.
Trzymaj się w działaniu  :wink:
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline anka ostaszewsk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 10, 2006, 01:50:25 pm »
Powiem Wam że wiele też zależy od zwykłej dobrej woli urzędników w PFRONie,ponieważ niektórym moim znajomym odmówiono komputera tłumacząc że należy się dziecku tylko w wieku szkolnym,nie młodszemu a inni znów nie mieli problemów z dofinansowaniem komputera nawet dla młodszego dziecka.Przez te kilka lat chodzenia po różnych urzędach już się że tak powiem "wycwaniłam" i kiedy dostaję odpowiedz odmowną w jakiejś sprawie proszę o odpowiedz na piśmie,wiecie jaką wtedy robią minę? I nagle okazje się że jest jednak rozwiązanie problemu.
annaost

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 11, 2006, 04:10:23 pm »
CZy to prawda,że za projekt łazienki w ramach likwidacji barier arch.,muszę zapłacić ze swojej kieszeni?

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 11, 2006, 04:23:32 pm »
tak

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 11, 2006, 04:48:09 pm »
Czy potem PFRON zwróci 80 %?

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 11, 2006, 05:40:06 pm »
za kosztorys i za szkic nie zwraca.a z remontem to jest tak że dopiero daje te 80 proc po wykonaniu robót.Tutaj jest problem bo sklepy nie dadza nikomu materiału za darmo wieć trzeba sie ich prosic żeby wypłacili chociaż jaką część ale reszta jest po odebraniu robót przez pfron

Offline kameljanda

• Gadacz
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 13, 2006, 09:54:26 pm »
Cytat: "Dorunia"

Za to widać że facet szybciej nauczy się pisać na kompie niż zwyczajnie (być może wcale, z powodu dużych zaburzeń motoryki), opanował z grubsza posługiwanie się myszką i chce więcej.  

Witaj Doruniu :)

Kamelia też mnie zaskoczyła pod tym względem. Wprawdzie odręczne pisanie jest dla niej dość istotnym problemem, to już z pisaniem w kompie radzi sobie mogłabym rzec świetnie. Łapie i literki, podstawowe zasady pisania, interpunkcję. Same zalety. Błogosławię kompa, dzięki temu nie utknęła w miejscu, w nauce.

I mała prośba, zaktualizuj sygnaturkę :)

Offline Dorunia

• Wyjadacz
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 15, 2006, 12:13:51 am »
Witaj, kameljanda!!

Tylko nie wiem co takiego nie tak jest w mojej sygnaturce??

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 19, 2006, 11:22:28 am »
Czy może ktos mi powiedzieć co można odliczyć w ramach likwidowania barier architektonicznych, chodzi o remont łazienki.
Wiem, ze płytki podłogowe, kibelek, a czy wannę też? Bo przecież można by było korzystać z wanny przy pomocy podnośnika.

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 19, 2006, 07:06:28 pm »
Tak na wanne też dadzą dof musisz uzasadnić tylko ze jest nie zbędna.Mi chcieli dac brodzik ale pow że mam mate do hydromasażu i nie moge mieć brodzika.Hata osoba która ci robi remont niech wystawi fakture na twoje nazwisko będziesz wtedy mogła odliczyć jakiś proc w ramach ulgi rechabilitacyjnej(odzyskasz tym samym jaka częsć wkładu nie pamietam teraz ile trzymaj się :D

Offline kameljanda

• Gadacz
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 20, 2006, 01:49:52 pm »
Cytat: "Dorunia"
!

Tylko nie wiem co takiego nie tak jest w mojej sygnaturce??

Wiek dzieci jest już chyba nieaktualny ;)

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 02, 2006, 09:18:43 pm »
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
Łazienka dla niepelnosprawnych- jaka powinna być?
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 09, 2006, 09:08:44 pm »
Mam do Was wielką prośbę. W lecie mamy robić remont łazienki pomału trzeba coś planować i skupować materiały.

Powiedzcie mi jakie taka łazienka powinna spełniać wymagania. Jaka wanna, czy powinna być na środku i.t.p. Wszystkie rady i wskazówki są mile widziane. Może jest gdzieś na necie program do projektowana łazienek albo coś takiego? SZukałam ale ale z marnym efektem.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 09, 2006, 09:28:26 pm »
Raduś
Przeglądnij jeszcze ten i podany niżej wątek.
Z wątku w Prawo z tematu:  PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery

LIKWIDACJA BARIER Jak przystosować mieszkanie do potrzeb osoby niepełnosprawnej
Łazienka dla ON oraz informacje o dofinansowaniach:
Strona główna
Katalog produktów
Dofinansowania
Możliwe jest wysokie dofinansowanie zakupu - 80%.
Osoby niepełnosprawne, które są zainteresowane urządzeniem swojej łazienki z zastosowaniem naszych wyrobów i urządzeń,powinny uzgodnić
z nami ich specyfikację
- służymy nieodpłatną poradą.
Po uzgodnieniu asortymentu wystawiamy fakturę VAT Proforma,
która posłuży do zawarcia z Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie (PCPR):

umowy o dofinansowanie w ramach likwidacji barier architektonicznych.

Zasadą dofinansowania jest 20% udział własny osoby niepełnosprawnej.
Wyposażenie wysyłamy na adres osoby, która podpisała umowę z PCPR / PFRON.
Transport odbywa się na nasz koszt.
Przy odbiorze towaru osoba niepełnosprawna płaci jedynie 20% kwoty faktury VAT,
ma przy tym obowiązek niezwłocznie dostarczyć oryginał podpisanej faktury do PCPR. Pozostałą należność w wysokości 80% zgodnie z zawartą umową PCPR wpłaca bezpośrednio na rachunek naszej firmy w ciągu 30 dni od dnia wystawienia faktury i dostawy.

Łazienka bez barier
Menu
Łazienki w obiektach turystycznych
Toalety publiczne
Łazienka bez barier
Toalety dla dzieci
Kompetencje KOŁO
Pobierz katalog
Referencje

Łazienka bez barier:
Zobacz wizualizacje łazienek dla osób niepełnosprawnych i starszych »

Nowości
Aktualniości

Offline Emilianka

• Wyjadacz
aparaty słuchowe
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 09, 2006, 11:11:16 pm »
Może tu ktoś będzie szukał:

z działu Słuch

Refundacja aparatów słuchowych

W Polsce aparaty słuchowe podlegają refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia:
W przypadku dzieci refundacja obejmuje kwotę 3.000 zł za 2 aparaty słuchowe i 120 zł. za 2 wkładki.

Dodatkowo rodzice dzieci niedosłyszących mogą złożyć wniosek o dofinansowanie w regionalnym ośrodku pomocy społecznej lub PFRON (po uzyskaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. W przypadku PFRON dofinansowanie to obejmuje 150% wartości kwoty limitu, tj. maksymalnie 4.500 zł.

Osobie dorosłej przysługuje refundacja 1 aparatu słuchowego w wysokości 560 zł i 50 zł za wkładkę. Osoby pracujące mogą starać się o rozpatrzenie wniosku za 2 aparaty i 2 wkładki.

Rencistom i emerytom przysługuje dofinansowanie w wysokości 560 zł. za 1 aparat i 50 zł. za wkładkę.

Inwalidom wojennym - 800 zł. i 50 zł za wkładkę.

http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,70245,3014165.html
http://info.onsi.pl/index.htm?id=818

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 15, 2006, 06:01:15 pm »
Od 15 marca można składać wnioski w ramach programu PEGAZ
o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, wózka elektrycznego oraz oprzyrządowania samochodu

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/1782

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 15, 2006, 06:01:22 pm »
Od 15 marca można składać wnioski w ramach programu PEGAZ
o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, wózka elektrycznego oraz oprzyrządowania samochodu

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/1782

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 20, 2006, 04:13:13 pm »
O! Właśnie w kwestii tego PEGAZA. Byłam dziś w PCPR po wniosek na komputer, ten zwykły o likwidację barier i pani dała też wniosek na PEGAZA
I teraz nie wiem, który lepiej złożyć. Ponoć mają mało funduszów na dofinansowanie do barier (bo to z zasobów gminy, tak?)
PEGAZ jest finansowany z PFRONu jakby osobno (nie z tego co przydzielono gminom?) No i czy w ogóle Tala "podchodzi" pod PEGAZ
Tam w punkcie 2 obszaru B jest napisane" Niepełnosprawne dzieci i młodzież do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych posiadające ważne (...) orzeczenie o niepełnosprawności.
I w orzeczeniu nie jest napisane nic o niedowłądach, za to w orzeczeniu poradni ped-psych mam, że uszkodzenie dotyczy także kończyn górnych. Mogłabym też załatwić zaświadczenie od neurologa o czterokończynowym porażeniu.
A jeszcze w punkcie 4 napisano o ubytku słuchu, ale rozumiem,  że te warunki nie muszą być spełnione razem tzn. nie trzeba mieć niedowładu kończyn i ubytku słuchu.
Co byście zrobili na moim miejscu, który wniosek ma większe szanse powodzenia? No i w PEGAZIE dopłaca si 10% a w barierach 20%
Dobra motywacja musi być i tu i tu.
Pomóżcie, proszę, bo muszę szybciutko złożyć wniosek bo pieniędzy ubywa, a w zeszłym roku już mi nie przyjęli ze względu na brak funduszy.
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
Dofinansowanie
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 20, 2006, 04:34:50 pm »
Mamy ten sam problem.Też dzisiaj dzwoniłam i powiedzieli mi,ze Mat jest za mały.W ubiegłym roku już składałam wniosek na komputer ale niestety zasłaniano sie wiekiem.Odwołanie nic nie dało :( O programie PEGAZ nie wiedziałam(mam na myśli wiek).Mat też ma cztery latka i diadnozę-Diplegia Spastica.Jak to będzie się miało do decyzji o przyznaniu?Bardzo by się już przydał,tym bardziej,że dziecko nie chodzi i ma ograniczony kontakt ze światem.Manatko,jeśli się jeszcze czegoś dowiesz to proszę napisz.My jesteśmy z Dolnego Śląska.

Offline iza mama gabora

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 20, 2006, 06:12:02 pm »
Nie chciałabym martwić ale wydaje mi się,że komputer jest dopiero dla dzieci wyk.obowiązek szkolny lub zerówkę.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 20, 2006, 09:36:00 pm »
Jak zerkniecie do zeszłorocznej  dyskusji w tym watku
to doczytacie że nie ma reguły
jedne gminy dają małym dzieciom i to spore kwoty ,
inne  tylko dzieciom w wieku szkolnym z niesprawnościa kończyn górnych
myslę że trzeba składać szybko (nie mogą odmówić przyjecia wniosku)żeby nie upłynął termin
wszystkie możliwe zaświadczenia dołączyć
odwoływać się koniecznie w razie odmowy
poczytajcie zeszłoroczne wpisy Soni, jak rozsądnie podpowiadała argumenty w razie konieczności odwołania

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 20, 2006, 09:37:40 pm »
No właśnie nie ma jasnych przepisów w tym względzie. Poza tym Tala w tym roku kończy 5 lat, a rząd ma przecież zamiar wprowadzić obowiązkową zerówkę dla pięciolatków i obowiązek szkolny już dla sześciolatków.
Nic się nie traci składając wniosek. Mam tylko problem, który. W PEGAZIE nic nie ma o wieku - dzieci i młodzież DO 18 lat i tyle...
Chyba muszę odwiedzić PFRON i pogadać, byle tylko znalazł się ktoś sensowny  :roll:
Manatka

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 20, 2006, 10:00:11 pm »
Myślę, że to wiele zależy też od osób zatrudnionych w PFRON-ach.
Na ile orientują się o przydatności komputera do komunikacji.
Słowo "komunikacja" jest dla wielu z nich tak przyziemne, zamiast realne (tzn. nauka mowy, ćwiczenia słuchu, skupienie  dziecka itd..)
Moja córka nie chodziła do szkoły, gdy dostałam Decyzję na komputer.
Myślę, że warto z nimi rzeczowo rozmawiać o zasadności używania komputera dla rozwoju i komunikacji dziecka.
Bo jeśli prawnie nie jest obligowane wiekiem - to dlaczego różnicuje się dzieci w różnych regionach kraju?

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 20, 2006, 10:04:53 pm »
Chciałam się dowiedzieć pcpr dofinasowuje 80 proc czy 60proc wartości sprzętu? chodzi mi o rower

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 22, 2006, 01:23:14 pm »
Chyba zrobię tak - złoże szybko wniosek o likwidację barier. Jeśli dostanę odmowę, to może zdążę złożyć potem wniosek w programie PEGAZ. Bo już mnie kompletnie zakręciło :turn-l:
Manatka

Offline mamawika

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 22, 2006, 03:14:41 pm »
Myśmy podobno dostali zgodę na komputer na Wika, ale z odwołania. Wiem to tak ustnie, bo na piśmie dadzą , jak będa pieniądze.  Z tym, że dofinansuja nam chyba tylko 30 %, więc i tak musze zrezygnować, bo skąd 6 tys wezmę,. My mamy jeszcze w tym samym wnuiosku program do komunikacji za 2,5 tys, oraz komunikator za 2 tys., dlatego taka suima wyszła. Wiktor kończy w czerwcu 5 lat.
Pozdrowienia,
mamawika
 Wiko już od jakiegoś czasu 10 lat- MPD, epi (N,E,R,L,O,P) & Gaba prawie 15 - szatan nie kogut.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 22, 2006, 03:24:58 pm »
Może nie rezygnuj z całości, a tylko z oprogarmowania.
Komputer to podstawa, o resztę wystąpisz w terminie późniejszym.

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 23, 2006, 12:31:43 pm »
U nas na szczęście ustalają kwotę czyli przyznają 2000-3000 i dopiero z tym idzie się do sklepu, wpłaca swoją część na resztę bierze fakturę na przelew i gotowe.
Manatka

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
PEFRON-PROGRAMY CELOWE
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 29, 2006, 10:08:23 pm »
We wtorek, 4 kwietnia będę z Wojtkiem u lekarza i mam zamiar poprosić go o wypełnienie wniosku w ramach programu Pegaz.Jak znam życie i tego lekarza, nie będzie miał pojęcia co pisać w uzasadnieniu składanego wniosku i mnie się z pewnością będzie o to pytał.Czy możecie mi coś podpowiedzieć w tej kwestii?Wiele z Was ma już tę bitwę za sobą i może podrzucicie mi i innym mamom  najskuteczniejsze argumenty, czym się jeszcze dodatkowo podeprzeć, aby otrzymać sprzęt.[/fade]
mama Wojtka-2l,zD,białaczka, stan po przeszczepie szpiku

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 29, 2006, 10:25:32 pm »
Witam. Ja z reguły brałam zaświadczenie i od neurologa i od pediatry, którzy pisali o potrzebach dziecka.Jestem ciekawa o co się starasz i czy ktoś starał się o komputer.Mój smyk ma 3,5 roku i nie wiem czy mogę składać wniosek.
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
pefron programy celowe
« Odpowiedź #492 dnia: Marzec 29, 2006, 10:52:19 pm »
Staram się o komputer.Panie podeszły dosć sceptycznie do tematu,ale ponieważ nie od nich zalezy decyzja,dały odpowiednie papiery,a ja spróbuję powalczyć.Martwi mnie właśnie kwestia lekarza,mój mały jest właściwie tylko pod opieką hematologów,neurolog widział go tylko w ramach konsultacji po przeszczepie,kiedy wystąpiły u Wojtka drgawki,pediatra w rejonie jeszcze go nie widział.Hematolog to bardzo przystępny człowiek,ale nie ma orientacji w takich sprawach.

Offline paulina-w

• Raczkujący Gadacz

Offline marmati

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.mateuszs.blog.onet.pl
« Odpowiedź #494 dnia: Marzec 30, 2006, 09:03:49 am »
Pediatra wypisuje Ci na podstawie zaświadczeń innych lekarzy.Ja nigdy nie miałam z tym problemów.Dodatkowo tylko wspiarałam jeszcze jakimś papierkiem.A głowne uzasadnienie i tak musimy pisać same.Powodzenia
"Nadzieja umiera ostatnia"mama 9 letniej Marty i 4 letniego Mateusza z mpdz

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 30, 2006, 10:04:52 am »
Iwonko a mi powiedzieli,że mogę się starać ale tylko w ramach kokunikacji i to nie wiem czy przyznają bo jest za mały(4lata).O programie Pegaz nic nie wiem,ze jest dla małych dzieci.Moze cos podpowiesz??

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 30, 2006, 11:58:25 am »
Tu są rady  rodziców starających się o dofinansowanie do kopmutera
wątek bardzo długi, bo już kilka lat wymieniamy się doświadczeniami

http://forum.darzycia.pl/topic,2567.htm?postdays=0&postorder=asc&start=400

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
Pefron-programy celowe
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 30, 2006, 09:59:47 pm »
Po zapoznaniu się z tym co podrzuciła Ulka,stwierdzam ,że nie tyle od wieku dziecka to zależy,co od regionu Polski.W druku dotyczącym Pegaza nie ma zaznaczonej dolnej granicy wieku(przynajmniej ja nie widzę),dlatego uważam,że warto spróbować.Papiery kazali mi wysłać bezpośrednio do siedziby w Poznaniu,więc panie z miejscowego PEFRON-u nie decydują w tej sprawie.Zatem i ty,Bożka, możesz to zrobić.Druki podobno można pobrać w internecie,nie umiem ci tego przesłać,ale pewnie i u was można to zrobić.Mi panie jeszcze powiedziały,żebym najpierw próbowała w Pegazie-tam są lepsze warunki, a jak tam nic nie wskóram,to wtedy mogę pisać do  miejscowej siedziby.U nas w Konine [/code]

Offline IwonaK

• Raczkujący bywalec
  • **
Pefron-programy celowe
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 30, 2006, 10:03:08 pm »
Po zapoznaniu się z tym co podrzuciła Ulka,stwierdzam ,że nie tyle od wieku dziecka to zależy,co od regionu Polski.W druku dotyczącym Pegaza nie ma zaznaczonej dolnej granicy wieku(przynajmniej ja nie widzę),dlatego uważam,że warto spróbować.Papiery kazali mi wysłać bezpośrednio do siedziby w Poznaniu,więc panie z miejscowego PEFRON-u nie decydują w tej sprawie.Zatem i ty,Bożka, możesz to zrobić.Druki podobno można pobrać w internecie,nie umiem ci tego przesłać,ale pewnie i u was można to zrobić.Mi panie jeszcze powiedziały,żebym najpierw próbowała w Pegazie-tam są lepsze warunki, a jak tam nic nie wskóram,to wtedy mogę pisać do  miejscowej siedziby.U nas w Konine środki na znoszenie barier typu komp. są rozpatrywane dopiero w drugim półroczu.

Offline olesia

• Raczkujący bywalec
  • **
Program PEGAZ
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 05, 2006, 06:46:19 pm »
Witam Wszystkich! Mam pytanie odnośnie dofinansowania zakupu komputera w ramach programu PEGAZ. Liczę, że ktoś z Was składał w tym roku wniosek. W internecie znalazłam mało informacji na ten temat. Czy nasz synek (Piotruś, wada genetyczna,  3,5 roku) zakwalifikuje się na to dofinansowanie? Wiem, że rok temu program dotyczył osób niedowidzacych, ciekawa jestem jak to w tym roku. Oczywiście postaram sie zaczerpnąć informacji u źródła, ale liczę także na Waszą pomoc.
Pozdrawiam!
Ola i Piotrusiek
olesia

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach