Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery  (Przeczytany 1081866 razy)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 15, 2005, 10:12:34 pm »
Wyżej napisałam
Więcej:
Niepełnosprawni

Zobacz Radus na stronę i odnośnki niżej do
Wnioski o dofinansowanie należy składać w wojewódzkich oddziałach terenowych PFRON

Więcej o zasadach programu

Komputer dla Homera 2003
W programie mogą wziąć udział:[/b]dzieci i młodzież w wieku do lat 18 posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym
stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, niepełnosprawne
z powodu dysfunkcji narządu wzroku

W programie nie mogą brać udziału:osoby, które w przeszłości naruszyły warunki umowy z PFRON lub mają wymagalne
zobowiązania wobec PFRON

Może coś doszperasz ?
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 15, 2005, 10:13:42 pm »
Naprawdę nie wiem co poradzić. Ale warto złożyc wniosek - a może będzie miała szczęście i trafi na dobrych ludzi, którzy zrozumieją potrzebę dziecka??

Offline thais

• Nowy użytkownik
  • *
Likwidacja barier w krakowskim PCPR
« Odpowiedź #302 dnia: Kwiecień 16, 2005, 08:12:26 am »
Dzięki, ale przeczytałm już prawie wszystko co jest w internecie na ten temat, szukam jednak konkretnej odpowiedzi dla PCPR z Krakowa. Wyobraź sobie, że gdybym składała wniosek na doprowadzenie ciepłej wody do kuchni lub zakup kuchenki gazowo-elektrycznej w MOPS w Krakowie, to mogłabym dostać dofinansowanie, a w PCPR nie. Gdzie tu logika? Uważam, że ta sytuacja jest niezgodna z prawem, z powodu nierównego traktowania obywateli.Tak to jest dać urzędnikom swobodę w interpretacji przepisów.

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.moja-mycha.o7.pl
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 16, 2005, 09:36:46 am »
W zachodniopomorskiem wiem na pewno że na kuchenkę tak ale tylko elektryczną i nawet mikrofalę.I to wszystko ze środków PFRON.
asia mama karolinki

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
maty
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 16, 2005, 08:34:08 pm »
Czy jest na forum ktoś,kto dostał matę od Owsiaka?Bardzo prosze o kontakt.Bożena

Offline Raduś

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #305 dnia: Kwiecień 16, 2005, 09:19:05 pm »
Gaguniu wszystko czytalam nawet wydrukowalam jej informacje o Homerze ze strony PFRON. TAm właśnie nic nie pisze że dziecko ma sie uczyć tylko dla dzieci i młodzieży do lat 18. A w naszym PFRON upierają sie że ma się uczyć.
Mała spełnia wszystkie wymogi od narodzenia choruje na zanik nerwu wzrokowego. Nie sa w stanie określić jak widzi bo ona nie mówi.Oceniają że ma jakieś 20% wzroku.Do tego zez a rok temu odezwała sie padaczka.
Weronika ma już 6 lat i do tej pory jej mama nie występowała o  żadne dofinansowanie.Koleżanka napewno złoży wniosek. Może się uda.Oby bo naprawde jest im potrzebny.
Musze jeszcze sprawdzić czy ten PFRON w moim mieście to wojewódzka placówka terenowa ale chyba tak. Sprawdze w wykazie.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Jakby ktoś coś wiedzial w tym temacie to prosze o pomoc.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 17, 2005, 12:17:13 am »
Raduś
W tym wątku
PFRON-dofinansowanie na: komputer, hydromasaż
Sonia pisze:
Dofinansowanie w ramach wyrównywania szans w komunikacji obowiązuje w całej Polsce-są specjalne druki na to.
Dofinansowanie na zakup kompa mieści się w tym haśle.

Poczytaj od pierwszej strony dokładnie .

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 17, 2005, 11:22:26 am »
Bożenko ja właśnie oczekuje na odpowiedz już od lutego ale z tego co wiem to finansują całośc i najlepiej składać na początku roku, bo potem już nie mają piniędzy.

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
mata
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 17, 2005, 08:11:46 pm »
Witaj Dorotko!!!Cieszę się,że odpowiedziałaś :DJa właśnie dostałam list informujący mnie o możliwości uzyskania np:sprzętu rehabilitacyjnego i na pewno przydałaby mi się mata do hydromasażu.Mat ma MPDz i mocne napięcie w nóżkach i byłoby super jakby miał właśnie matę.Nie wiem od czego zacząć,gdzie moge taką matę zamówić?Mam mieć fakturę pro-forma i teraz nie wiem,bo jeśli zamawiam z netu to jak to rozwiązać?Napisz mi jak Ty sobie z tym poradziłas i gdzie zamawiałaś i  wszystkie potrzebne informacje.Bardzo proszę,nie mam pojęcia jak się do tego zabrać :( Z miłym pozdrowieniem Bożena

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 17, 2005, 09:15:13 pm »
U mnie to było tak napisałam do nich o pomoc w sfinansowaniu maty na spółe z PFRONem, ale oni powiedzieli ,że jak już to sami całośc sfinansują i mają swoje maty tak więc nic Cię nie obchodzi tylko czekasz az ci przyślą. Mi kazali czekać na decyzje czyli odpowiedz na pismo w sprawie maty a o co ty się do nich zwracałaś i kiedy bo ja czekam od lutego wiem tylko,że jestem na liście czterysta któraś z kolei

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
mata
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 17, 2005, 09:44:23 pm »
Dorotko,ja napisałam prośbę o dfinansowanie turnusu ale mi odpisali,że mogą mi ofiarować sprzęt rehabilitacyjny.Wybrałam więc matę.Jeśli mają swoje maty to po co im mam przysłac fakturę pro-forma?Czy wskazałas jakąs konkretną matę?

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 17, 2005, 09:48:07 pm »
Gaga dzięki.
Przeczytałąm wszystko. Z tego wynika jedno oni robią co chca. Jesteśmy uzależnieni od ich widzimisie.
Jedni dostają inni nie.
Ja mówie Marcie zeby sie nie poddawalą i ich gnębiła do skutku. Wydrukowalam jej ten dziennik ustaw który podaje Sonia i pare innych informacji.

Z Homera może nic nie być bo trzeba sie uczyć a Weronika jeszcze nie chodzi do szkoły ale wystarczy zaświadczenie z placówki edukacyjnej ze będzie chodzić może coś się da wykombinować.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 17, 2005, 10:02:28 pm »
Raduś
Wydrukowalam jej ten dziennik ustaw który podaje Sonia i pare innych informacji.

Dziennik ustaw pod pachę i do miłych pań pomaszerować teraz :evil:
Powodzenia ....

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 17, 2005, 10:51:23 pm »
Wniosek składałam w zeszłym roku i nadal czekam...wpisałam "likwidację barier"ale poinformowano mnie że lepiej wpisac jako dofinansowanie do sprzetu.Gdy byłam tam w zeszłym tygodniu(no bo ilez można czekać?)pani powiedziała,że jest problem..(nie wiedzieli jak ten wniosek rozgryżć)i dzwonili do Warszawy.Tam im powiedziano ,że taki komp moze byc dofinansowywany z "barier"i lepiej jest dla rodzica bo wtedy dofinansowanie jest 80% a przy dofinansow do sprzetu tylko 60%.
Ale to jest już w gesti komisji i danego PFRONu.Więc czekam...
ale powiedzcie jak to możliwe,że intrepretuja sobie ustawy,przepisy wg własnego uznania?

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 18, 2005, 08:52:31 am »
Raduś trzymam kciuki za Twoją koleżankę by wszystko było   :ok:

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 18, 2005, 04:17:59 pm »
Ja poprosiłam o matę z ozonem i to wszystko, ale jak dasz na wyszukiwarkę to wiele firm ci sie otworzy i możesz wybrać. Ja wcześniej chciałam z matą mięką ale odradzono mi gdyż podobno w miękiej macie dysze sie zatykają ale na sto procent nie wiem jednak co dadzą to wezme.

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 18, 2005, 06:04:25 pm »
Dziewczyny,a jaki jest koszt takiej maty?A taki sprzęt z WOŚP to pewno też zależny od zarobków?
Ta mata to dla mojego Grześka byłaby dobra?

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
mata
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 18, 2005, 06:38:08 pm »
Mamo Muminka,myślę,że tak.Ja mam podać dochody,wskazanie lekarza,ze jest Matiemu potrzebny taki sprzęt,zaświadczenie o chorobie synka i fakturę pro-forma,i tego nie rozumiem,bo skoro oni sami dają to  po co.Dzisiaj zapytam drogą @ to mi może odpowiedzą to napiszę :D Popytaj swojego lekarza i jakby co to pytaj-tutaj są fajne dziewczyny i pomogą.

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 18, 2005, 06:56:55 pm »
To już odpada,jak zarobki trzeba podać. :( A ile kosztuje taka mata?

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 18, 2005, 08:44:24 pm »
Gaguś dziennk ustaw to dla naszych urzędników podrzędna sprawa.
Pytalam dziś koloeżanke jaką dokladnie dostałą odpowiedź i na co się powoływali.
Otóż powolywali się na rozporządzenie Starosty!!
Pan starosta sporządził liste przedmiotów o które można sie ubiegać w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się i komputer na tej liście się nie znalazł!

Koleżanka ma jechać do starosty i z nim pogadać ale wątpie czy coś wskóra. Dla niej jednej natychmiast ustawy nie zmieni.

Sluchajcie dziewczyny mam propozycje. Zadzwonić do  radia ZET do pana Weissa.  Jeżeli zadzwoni nas kilka to powinien zająć się tą sprawą. Jest dość ciekawa i myśle że Go zainteresuje. Co wy na to?

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 18, 2005, 09:23:27 pm »
Raduś, Twój pomysł z Panem Waissem, jest naprwde dobry!!!
 Jeszcze przydało się nagłośnić sprawę cen sprzętów rehabilitacyjnych, może Go zainteresuje jak Państwo marnotrawi pieniądze na wygórowne ceny producentów (którym to ułatwia ustawa) np. wózków. A potem się dziwimy, ze dziura budżetowa jest.

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 18, 2005, 09:34:40 pm »
Masz racje martuś. Te ceny są tak wygorowne że szkoda mowić. Wprawdzie placi za to państwo a nie my ale ile innych rzeczy mogloby być dofinansowanych.
Ja za pionizator zaplaciłam 400 zł a 3000 dofinansowal NFZ. Mój brat jest stolarzem meblowym i zapytalam Go ile kosztuje materiał- zwykla sklejka. Za materiał z robocizną góra 300zł plus te obszycia a'la skóra.
Może najpierw rzućmy mu na tapete komputery a potem te ceny.

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 19, 2005, 07:10:08 pm »
Witaj Bożko
Dzis odpisalam Ci na wiadomosc zerknij, przepraszam ze dopiero teraz ale ostatnio nie moge sie z niczym wyrobic i z braku czasu nie zagladalam na forum.
Pozdrawiam wszystkich

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 19, 2005, 07:23:26 pm »
Mamo Muminka
Mata, ktora otrzymalam od WOSP kosztuje 3700 zl (z jakas tam koncowka). Z tego co wiem sa tez maty tansze ale podobno sie zapychaja. Moja mata ma specjalny program czyszczacy po uzyciu, dzieki temu zmniejsza sie ryzyko zapchania. Mozna tez kupic na allegro uzywane maty ale ja mysle ze to jest ryzyko...
Dorotka nie martw sie skoro jestes na liscie  napewno dostaniesz. Moja kolezanka pisala do nich 3 razy i wkoncu dostala, to wszystko zalezy od szczescia. Fundacja Owsiaka ma podpisana umowe z ta firma co link dalam wczesniej i przedstawiciel handlowy tej firmy przywozi mate do domu. Jest to dobrej jakosci mata z ozonem wiec napewno bedziesz zadowolona. Postaram sie teraz zagladac czesciej wiec jesli ktos ma jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 20, 2005, 10:12:52 pm »
Właśnie ktoś powinien skontrolować dlaczego takie ceny wysokie. jak ja kupowałam wózek szpitalny to kosztował 1.300zł a kasa chorych wtedy dawała na to 1.800, zaraz za dwa miesiące juz ten sam kosztował 1.800zł to chyba zbyt krótki czas aby aż tak podwyższyła się cena?Pewnie i inne są na tej samej zasadzie ile rząd daje tyle w sklepach niech kosztuje, bo i tak nikt tego nie sprawdza, bo zawsze można powiedzieć ,że ze specjalnych surowców wykonane no i patent.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 20, 2005, 10:51:25 pm »
W moim odczuciu dużo taniej byłoby, gdyby państwo zleciło PFRON-owi nie tylko dotację ale PRODUKCJĘ sprzętu dla ON i to pod ścisłym nadzorem.
I co z tego ze państwo dopłaca -ale z naszych podatków.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 21, 2005, 12:04:40 am »
Raduś
Otóż powolywali się na rozporządzenie Starosty!!

Zamurowało mnie  :shock:
Zaraz to przepraszam , Dziennik Ustaw sobie ( on chyba ogólnopolski jest - prawda?) ,
 a pan starosta ,jako młody bóg -sam sobie ustawy wewnętrzne ustanawia???  :evil:
Czy ja czegoś tu nierozumiem ?
No nierozumiem .....  :evil:

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
Jak załatwić darmowe Pampersy dla dziecka?
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 22, 2005, 12:03:26 pm »
Napiszcie mi drogie mamy jak jest z refundacja pieluch dla dzieci. Mój Hubcio niedługo skończy 4 latka i nadal potrzebuje pieluszek. gdzie mam się zgłosić po receptę? do neurologa czy wystarczy pediatra? I jak się skończą trzeba znowu iść do lekarza?
Dodam, że Hubcio używa tylko pampersów i na inne jest uczulony.
Pozdrawiam Dorota.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 22, 2005, 12:48:38 pm »
Wystarczy recepta od lekarza pediatry. Teraz jest konieczna również karta zaopatrzenia wydawana przez NFZ. Na miesiac należy się 60 pampersów ale nie są one darmowe. Nie wiem jaka jest dopłata (30%?) rodziców. Pampersy kupujesz w aptece na rachunek a rachunek przedstawiasz w PCPR prosząc o zwrot kosztów. W ten sposób wychodzą bezplatnie

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
pieluchy
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 22, 2005, 12:52:04 pm »
A gdzie i jak się taką kartę zaopatrzenia załatwia i jak?

Offline EWA OSTASZ

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 22, 2005, 01:18:41 pm »
Bożko idziesz z wnioskiem od lekarza do NFZ i tam dają kartę comiesięcznego zaopatrzenia,która ważna jest przez 12 miesięcy.
Ewa mama Kuby 2l 6mies RKiW i Kasi 7,5r

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 22, 2005, 01:24:58 pm »

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 22, 2005, 02:34:59 pm »
Wielkie dzięki za informacje.
Pozdrawiam Dorota.

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
mata
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 14, 2005, 09:58:26 pm »
Dzisiaj dostałam decyzję o przyznaniu maty :D ,bardzo się cieszymy.Jeszcze jej nie mam w domku ale to zapewne niedługo potrwa.Dziękuję Karfo za pomoc.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 14, 2005, 10:02:14 pm »
bożka ja też dostałam we wtorek przywiozą ale mamy szczęscie.

Offline justin

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 20, 2005, 12:00:23 pm »
Dziewczyny pomóżcie! Jak załatwić matę do hydromasażu z WOŚP? Próbowałam uzyskać dofinansowanie z PCPR-u, ale powiedzieli mi że "to nie jest rehabilitacja tylko luksus..." opadły mi ręce, bo z "wirówek" korzystamy od przeszło 3 lat, a po skierowania na nie wystałam sie już sporo.Całą wiosnę pożyczałam matę od znajomej, ale jak długo można? Wy macie juz jakieś doświadczenia, więc poradźcie jak sie do tego zabrać. Pozdrawiam.
Justyna i Ola-8 lat (Artrogrypoza)

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 20, 2005, 04:48:04 pm »
Witaj Justin!!
Poczytaj dobrze w tym wątku o macie i napiszdo mnie na priv. wiadomości jakbyś coś nie wiedziała.Najlepiej napisz prośbę od razu co konkretnie potrzebujesz(Ja mam tą co polecała Karfa)podaj nazwę i producenta.Do tego potrzebne jest zaświadczenie od lekarza,że taki spręt jest dziecku potrzebny do rehabilitacji.Opisz chorobę dziecka,możesz dołączyć dochody i wspomnieć o braku możliwości jej kupna samemu.Ja nie czekałam długo ale to chyba dlatego,że Karfa pokierowała mnie w ten właśnie sposób :D ,Napisz konkretną prośbę i myśle,że wszystko będzie dobrze.Pozdrowienia dla córeczki.

Offline justin

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 20, 2005, 06:33:20 pm »
Droga Bożko? Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź, to dla mnie ogromnie ważne. Mam wiele pytań, ale i jeden duży problem. Jestem tu nowa i za nic nie mogę znaleźć Twoich prywatnych namiarów :oops: Szukam w Twoim profilu i nie podajesz tam e-maila, jak Cię złapać? :D

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 20, 2005, 07:16:24 pm »
wszystkie dane "Bożka" masz pod każdym jej postem. np. e-mail - klikasz tylko

Offline justin

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 20, 2005, 07:35:05 pm »
Soniu, dziękuję za odpowiedź, ale nie jest to takie proste. Bożka nie ma podanego e-maila, a kiedy klikam na pv, pokazuje mi się komunikat, że "prywatne wiadomości zostały wyłączone na tym forum". Co do GG to nie mogę wcale wyświetlić tej strony. Nie wiem czy tak ma być i przepraszam, że poruszam te sprawy nie w tym miejscu, gdzie trzeba, ale to dla mnie spory problem :(

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 20, 2005, 09:40:45 pm »
Ma czynny e-mail - po kliknięciu jak wyzej pisałam  puma60@interia.pl a jej GG 5690648 -wszystko możesz odczytać na adresie po kliknięciu na napis GG.
Na temat GG i PW przed chwilą odpisałam w kąciku admina. (GG ma błąd skryptu -zgłoszę Norotnowi), natomist PW jest zablokowane dla bezpieczeństwa serwisu na czas narazie nieokreslony, ale nie stałe.

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 20, 2005, 10:04:12 pm »
:multi:  :multi:  :multi:
Jagoda dostała 80% dofinansowania do komputera :lol:
jak tylko wrócimy z Rusinowic(jesteśmy na przepustce)
to bedę załatwiać wszystkie formalnosci.
Pozdrawiam

Offline Nadziejka

• Gadacz
« Odpowiedź #342 dnia: Maj 20, 2005, 11:16:35 pm »
No to może i ja się zdecyduję, bo mój komp to już taki staruszek....Tylko czy wiek dziecka nie ma znaczenia?
Mama Michałka (5 lat)

Offline JoannaK

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.moja-mycha.o7.pl
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 21, 2005, 10:41:01 am »
Ma,ma.U nas powiedzieli mi,że dziecko musi mieć skończone 6 lat,ale może kłamali-nie wiem,w każdym razie ja im uwierzyłam,bo właściwie komputer ma dzieciakom pomóc w nauce.
asia mama karolinki

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:58:33 am »
Jutro mam wizytę u lekarza rehabilitacji i w związku z tym mam garsć praktycznych pytań dotyczących dofinansowania do komputera.

- to zaświadczenie lekarskie, to ma być na druku pobranym z PCPR czy na zwykłej kartce i co tam lekarzowi przyjdzie do głowy?

- Jak nazywa się ten druk, który mam pobrać w związku ze staraniem się o likwidację barier w komunikowaniu się?

Jeszcze prośba do tych, którym udało się uzyskać dofinansowanie, podpowiedzcie, co Wam lekarz napisał we wniosku. Prześledziłam cały wątek, spisałam parę rzeczy, ale może jest coś jeszcze, co warto zawrzeć w zaświadczeniu.

Postanowiłam spróbować, w końcu nic nie tracę. Zobaczymy jak mnie pójdzie walka ;) Liczę na doping! :-D
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:11:30 am »
Myślę, że będę wiarygodna w tym co piszę, bo w VIII.2004r moja Monika dostała komputer ze środków  PFRON.

Zaświadczenie wystawiła nam lekarka prowadząca Monikę od 9 lat. Podane było schorzenie i niedociągnięcia dziecka w rozwoju, oraz fakt, że korzystam z komputera jako sprzętu wspomagającego domową rehabilitację córki.

Druk ma taką treść:
WNIOSEK
o udzielenie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do zakupu urządzeń dotyczących likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych
.

Druki brałam w PCPR, którzy obsługują takie sprawy.

Druk wypełnia się na dziecko (nie na siebie), potrzebne będzie zaśw.lekarskie, zaśw. o dochodach (pomniejszone o zasiłek pielęgnacyjny), Orzeczenie o niep.dziecka, F-ra Pro-forma ze sklepu komputerowego.
Od tej F-ry Pro-forma otrzymasz 80% dotacji ze środków PFRON. 20% kosztów ponosisz sama.
Jeśli zatwierdzą Twój wniosek- otrzymasz pismo z prośbą o podpisanie UMOWY do której podłączają Twoją F-rę proforma. Wtedy dopiero idziesz do sklepu komputerowego i życzysz sobie złożenia komputera i wystawienia oficjalnej F-ry. Na tej końcowej F-rze wpisują Twój udział 20%, pozostałe 80% wartosci pokrywa PFRON wstawiając na F-rze pieczęć że zakup jest opłacony ze środków PFRON.

Powodzenia Manatko.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:37:06 am »
Sięgnęłam po moją Umowę:

"Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze śrdoków PFRON, zwanego dalej "Funduszem,

przeznaczone na likwidację barier w komunikowaniu się
, zgodnie z art. 35a ust.1 pkt.7 lit."d" ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r o rehabilitacji zwodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 roku Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami)

Dofinansowanie, o kórym mowa w ust.1, przeznaczone jest na zakup zestawu komputerowego

Zakres rzeczowy finansowy zakupu, o którym mowa w  ust.1, określa faktura pro forma stanowiąca załącznik nr 1 do umowy.....

Tu masz Dz.U., na który powołują się w mojej Umowie z sierpnia b.r. Dz. U. Nr 123, poz. 776)

Weszłam teraz na Stronę Sejmową aby sięgnąć po oryginalny zapis prawny tego tematu:

Dz.U. 1997 nr 123 poz. 776
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

http://isip.sejm.gov.pl/prawo.nsf/WWW-wszystkie?OpenView&Start=9.1.20&Count=30&Expand=9.1.40#9.1.40

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19971230776

likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, art 35a ust.1 pkt 7d

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19971230776&type=3&name=D19970776Lj.pdf
tu jest pełny tekst Dz.U. ze strony sejmowej w pdf.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:49:15 am »
Manatko, nie pomogę, nie doradzę
w naszym PCPR kobiety są stanowcze
dziecko musi chodzic do szkoły

ale składaj wniosek
 myślę że dużo (oprócz zaświadczenia lekarskiego o wskazaniu do posiadania komputera)zależy od Twojej argumentacji
a to Sonia bardzo dokładnie podała
komputer to nie tylko zabawa, to także możliwość nauki dla dziecka
i nie daj się zbyć
muszą przyjąć wniosek
powodzenia
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:56:46 am »
Dzięki piekne :)
Moja znajoma dostała w ościennym mieście komputer dla dziecka, które nie chodzi jeszcze do szkoły, ma orzeczenie o niepełnosprawności, ale niepełnosprawnośc jest tylko czasowa i następnego już nie dostanie, bo będzie _zupełnie_ zdrowy. Niepełnosprawność dotyczyła tylko kończyn dolnych, a w zasadzie jednej.
Jeśli panie w moim PCPR będą robiły problemy, to ppjadę do Funduszu i tam zrobię pikietę! ;)
Dzięki za wsparcie!
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 01, 2005, 11:22:54 am »
Komputer musi mieć system -warto wpisać to do F-ry pro-forma.
Żeby dziecko mogło z niego korzystać - wpisz także CD edukacyjno-logopedyczne.
Ja z tego nie skorzystałasm, bo nie wiedziałam o tym.
Pani w PCPR/PFRON podpowiedziała mi po fakcie, gdy przyjrzała się częściom składowym kompa w F-rze pro-forma.
Ty możesz to wpisać bo już szlak przetarty.  :D

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach