Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery  (Przeczytany 1081863 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
PCPR/PFRON-programy celowe-prawo, normy, bariery
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 13, 2005, 12:28:47 pm »
Dodam tu jeszcze cytaty z forum iPON w tym samym temacie:

dofinansowanie do komputera
"gosik"
do końca tego roku można starać się o komputer jako "zniesienie bariery w komunikowaniu się" bez względu na rodzaj niepełnosprawności i stopień
ze środków PFRON , zadania te są realizowane różnie w zależności od miasta: pcpr MOPS lub inne jednostki te same które udzielaja dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych
można uzyskać 80% dofinansowania
jednakże z moich informacji wiem że są ustalane górne pułapy kwotowe i niestety bardzo się różnia, np w dużych miastach do 4500,00 w mniejszych do 2500,00
musisz się pospieszyć , należy pobrać wniosek na dofinansowanie zniesienia barier w komunikowaniu się , wypełnić, dołączyć orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności i to wszystko ,potem tylko czekać

Z moich informacji wynika że w tym roku PFRON posiada duże srodki finansowe, a do końca roku pozostało mało czasu wiec prawie każdy ma szansę uzyskać dofinansowanie jeśli tylko dobrze umotywował swoją potrzbę w zniesieniu barier w komunikowaniu się i w ostatnich trzech latach nie korzystał z takiegi dofinansowania.
Jeśli nie możesz się doczekać pioprostu zadzwoń i dowiedz się czy już było posiedzxenie komisji, to w końcu tobie najbardziej zależy, ty koło tego trochę pochodź

bez względu na stopień niepełnosprawności"
przynajmniej tak jest w Gdańsku w TYM ROKU
udaj najlpiej się do PCPR lub MOPS w swoim mieście
likwidacja barier urbanistycznych,architektonicznych i w komunikowaniu się - Dz.U z 1997r. Nr. 123 poz. 776 z późn. zm.
Dz.U. z 2002 r. Nr 96, poz. 861 z póź. zm

Mlutku, mówisz o zupełnie innym programie w PFRON o nazwie "Pegaz" i wnioski składało się w oddziałach PFRON, a o tych co tu na forum mówiliśmy składało się w PCPR lub MOPS i tu nie było żadnych ograniczeń.
Natomiast w programie "Pegaz" w tym roku było nieprzyzwoucie dużo kasy,   więcej niż można było spożytkować przyznając każdemu dofinamnsowanie kto złożył wniosek, ale to dotyczyło tylko I i II grupy od 16 do 26 lat. Wiem to na 100% gdyż sama byłam w komisji rozpatrującej te właśnie wnioski. I jeszcze jeden plus, trzeba dołożyć tylko 10%, ale była górna granica dofinansowania-4000 zł. Pieniądze zostały niewykorzystane do końca w wielu oddziałach, ale już za późno.
 Życzę powodzenia w przyszłym roku  , choc napewno nie będzie tak korzystnie jak w tym.

Dofinansowania barier wynikają z ustawy i wnioski składa sie cały rok. Jeśli środki na ten rok sie wyczerpały to nic nie szkodzi, wniosek i tak złóż, bo liczy się właśnie data (rok) wpłynięcia. Tak więc te osoby które złożą w tym roku w pierwszej kolrjności będą rozpatrywane. Nie mają prawa nie przyjąć ci wniosku, w razie czego robi się kopię a orginał nadaje się na dziennik w sekretariacie i koniecznie na kopi prosi się o potwierdzenie przyjęcia wraz z datą.
Tak więc składaj jeszcze w tym roku , a w przyszłym otrzymasz prawdopodobnie otrzymasz kompa.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline ferina

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 13, 2005, 07:54:54 pm »
ja składałam chyba w październiku, to chyba była taka " akcja" że do końca października trzeba składać bo "znalazły się" pieniazki, i byłam około 22 grudnia dowiedzieć sie i powiedzieli ze na tą akcję październikowa nie załapałam sie bo chodziło o dzieci szkolne, ale jesteśmy na liście i przemiły pan zapewnił mnie ze w I kwartale roku powiadomia mnie o terminie podpisania umowy :?: zobaczymy jak będzie?!a tak na marginesie to w gdańsku nie spotkałam się narazie z jakimiś nieuprzejmościami,ODPUKAĆ, wiekszosc pracowników to młodzi ludzie.
mama Weroniki 6lata z mpd i Mateusza 11lat

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
    • http://www.rzeszow.mm.pl/~hubcio
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 14, 2005, 12:01:29 pm »
Dziewczyny a możeci mi powiedzieć jak to jest z dofinansowaniem na remont łazienki?
Teraz hubcia kapiemy w jego wanience ale za jakiś czas trzeba będzie kąpać go w dużej wannie i tu jest problem bo my mamy tylko prysznic. Czy moge się starać o dofinansowanie na przebudowę łazienki dla Hubcia? Dodam ze Hubcio ma przyznae wszystkie zasiłki na niepełnosprawne dziecko.
Pozdrawiam Dorota z Hubciem.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 14, 2005, 12:14:20 pm »
Tak - w ramach barier architektonicznych.
Idź do PCPR weź druki i dowiedz się w jakim wieku dziecka mozna o to się starać. Na to też są specjalne druki u nas, żądąją kalkulacji, wysyłają do domu na obmiar "szpeca", który będzie to wykonywał, a na samym końcu zawiadamiaja o przyznaniu dofinansowania i wzywają do podpsiania Umowy.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 14, 2005, 12:41:21 pm »
Dzięki Soniu za odpowiedz.
Jak tylko uporamy się z wyjazdami Hubcia po różnych sprcjalistch (Kraków, Warszawa) napewno pójdę i popytam.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 15, 2005, 09:58:15 pm »
Po wykonaniu prac podobno tez chodzi komisja, sprawdza czy wszystko zgadza sie z kosztorysem
nawet ponoć zdjecia robią?
i dpiero wtedy przelewaja pieniadze
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 15, 2005, 09:59:31 pm »
Po wykonaniu prac podobno tez chodzi komisja, sprawdza czy wszystko zgadza sie z kosztorysem
nawet ponoć zdjecia robią?
i dpiero wtedy przelewaja pieniadze

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 15, 2005, 10:19:19 pm »
A na jakiej podstawie moga stwierdzić że im coś nie gra? Bedą liczyć każdą płytke na ścianie?

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 15, 2005, 10:41:36 pm »
Może nie kazdą, ale tyle ile jest na fakturze  minus ubytki to latwo sprawdzic

teraz to nie jest dofinansowanie na remont łazienki
bo na to pieniedzy nie dają

dofinansowanie można otrzymac na przystosowanie do potrzeb O.N.( likwidacja barier architektonicznych)

biorą także pod uwagę dochody rodziny
( kiedyś nie miało to znaczenia)
jeżeli dobrze pamiętam osoba samotna ok. 1400 zł
na osobe w rodzinie cos ok. 1160 zł
( tak było chyba w sierpniu, jak załatwiałam teściowi dofinansowanie do aparatu słuchowego)

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 15, 2005, 10:48:38 pm »
Ulka a nie wiesz czy w miom przypadku jest sens składac podanie?
Nasz Hubcio kąpie się jeszcze w dziecięcej wanięce(juz niedługo bo jest na styk), my nie mamy dużej wanny w łazience tylko prysznic a on się boi kąpać pod prysznicem.
Pozdraawiam Dorota z Hubciem.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 15, 2005, 11:38:27 pm »
Po różnych interpretacjach w sprawie przyznawaniu dofinansowa do komputerów mam mieszane uczucia co do
jednolitych przepisów

ale w tym przypadku prośbę o dofinansowanie uważam za zasadną
trzeba spróbować

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 15, 2005, 11:44:28 pm »
Hubcio moim zdaniem sens jest zawsze .
Jesli przyznają to bardzo dobrze .
Jeśli nie to mówi się trudno  :cry:
Ale próbować trzeba.
A pod prysznic póki co można wstawić dużą , głęboką miskę ( niekoniecznie pod prysznic)
Wybór jest duży , i nie są takie drogie.
Napewno wygodniej by było Hubciowi :lol:
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 15, 2005, 11:59:12 pm »
Gaga próbowałam tak zrobić jak Ty napisałaś ale wszystko skończyło się wielkim płaczem. za to u mojej mamy jest duża wanna i Hubcio pluska się bez płaczu.
Więc będziemy składać podanie może się uda.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 16, 2005, 12:45:56 am »
:cry:
To musi sie udać

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 23, 2005, 11:34:38 am »
Nie wiem, czy gdzieś jest na forum to Rozporządzenie, ale wpadło mi w ręcę więc wkleję:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA
w sprawie szczegółowego wykazu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, wysokości udziału własnego ubezpieczonego w cenie ich nabycia, podstawowych kryteriów ich przyznawania, okresów użytkowania, a także przedmiotów ortopedycznych podlegających naprawie
(Dz.U. 2003 r. Nr 85 Poz. 787)
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0787.htm

Załącznik nr 2
pkt. 16

Rodzaj środka pomocniczego
Pieluchomajtki do 60 szt. lub zamiennie pieluchy anatomiczne do 60 szt. lub zamiennie podkłady lub wkłady anatomiczne do 60 szt.
dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia:
wskazania medyczne
- z głębokim upośledzeniem umysłowym,
- w zespołach otępiennych o różnej etiologii,
- w postępujących chorobach układu nerwowego z pęcherzem neurogennym lub z zaburzeniami mikcji zwieraczy,
- z wadami rozwojowymi:
- przepuklinami oponowo-rdzeniowymi,
- przepuklinami oponowo-mózgowymi,
- wynicowaniem pęcherza.
Lekarze upoważnieni do wystawiania zleceń
neurolog, urolog, chirurg, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, felczer ubezpieczenia zdrowotnego.
Okres użytkowania
1 raz na miesiąc.
Wysokość udziału własnego ubezpieczonego w cenie nabycia
30%.
.:.carpe diem.:.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
Poszukuje maty z ozonem do hydro
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 26, 2005, 11:33:07 am »
POdzielcie się swoimi doświadczeniami.Poradżcie gdzie ja kupić.Czy na alegro jest bezpiecznie dokonać tranzakcji? Jeśli bez ozonu to czy mata jest gorsza?

Offline Raduś

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://smyki.pl/domeny/synek.pl/radus/index.php
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 26, 2005, 12:55:09 pm »
obszerny watek na forum o matach do hydrimasażu i mozliwościach dofinansowania zakupu.
http://forum.darzycia.pl/topic,3800&postdays=0&postorder=asc&start=105

Jezeli chodzi o allegro to ja mam pozytywne doświadczenia nigdy sie nie zawiodlam. Ale nie wiem czy z allegro sie  opłaca. Z PEFRON możesz dostać dofinansowanie i zwrot części nakładów.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 26, 2005, 01:00:50 pm »
Znalazłam stronę firmy produkującej sprzęt do hydromasażu;
http://www.o3.eta.pl/
my mamy sprzęt z innej firmy, ale napewno warto wziąc aparat z ozonem i postarajcie się o dofinansowanie.
Pozdrawiam

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 26, 2005, 02:25:20 pm »
Ozonomatic

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE I PARADOKSALNE:

Organizm człowieka doskonale toleruje zabiegi związane z kąpielą perełkową z ozonem, jednak stosowanie urządzenia powinno być skonsultowane z lekarzem w przypadku
:

Nowotwory w stanie przerzutów;
Gruźlica w fazie aktywnej;
Posocznica;
Zakrzepica;
Zaburzenia krwawienia;
Ciąża;
Wszczepionego rozrusznika serca;
Epilepsja.

i inne choroby o ostrym przebiegu. Wynika to z działania bodźcowego oraz faktu stosowania środowiska wodnego.

Offline mycha

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 26, 2005, 03:20:12 pm »
Witam serdecznie!

Ja kupiłam matę do hydromasażu z ozonen, jestem bardzo z niej zadowolona.                       PFRON dofinansował mi 60% wartości maty.
www.hyrdomasaz.terramail.pl
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam. Basia

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 29, 2005, 12:38:51 pm »
Mamo Muminka wiem ,ze teraz masz wazniejsze sprawy na głowie ( zrowie dziecka),ale jeśli chodzi o podjazd, to jak chsesz do zrobić? te schody to sa w klatce czy na zewnątrz. W klatce to moze być problem z likwidacja bariery. bo moze nie byc parametrów.Mozesz zastosowac schodowłaz, ale on długo się porusza. Ja bym ci proponowała zewnetrzne. to co ,że nie masz balkonu. Zadaniem PFRON jest pomóc znalesc rozwiazenie, niech ci drzwi do pokoju zrobią jak trzeba.Moim zdaniem od windy lepszy jest podjazd.Z windami różnie bywa, psuja sie, kto potem za naprtawy będzie płacić. Moja sasiadka ma i wiecznie coś naprawiają. Ja zdecydowałam sie na podjazd murowany, nie wyraziłam zgody ani na drewniany, ani na metalowy, ani na podośniki.Ja nie mam za co wiecznie je konserwować, zlezało mi na usamodzielnieniu córki, tu schodowłaz też odpada bo wymaga drugiej osoby.Koszt to 28tys zł PFRON dał podad 20 tys, reszte zapłacił urzad miasta. Poszłam do Burmistrza i wypłakałam. Wiecie co ja tu pisze a na mojm podjeżdzie sasiad właśnie śnieg odgarnia, taaaaaka jestem szczesliwa za jego pomoc, mój kregosłup będzie zdrowszy. Kochanych mam sasiadów nie?

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 29, 2005, 12:41:32 pm »
Coś mi sie przypomniało jeden znajomy to ma na ścianie zamontowane dwie deski i jak wjezdza do klatki to je kładzie na schodach i wjezdza a potem znowu zawiesza. Skoro on joko niepełnosprawny da rade to moze nie jest to takie cięzkie.

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 29, 2005, 09:03:20 pm »
Najbardziej mnie martwi,że na własny koszt muszę zrobić kosztorys.Najmniejszą sumę jaką usłyszałam,to 500zł.Zrobię ten kosztorys,a oni nie przyznają mi dotacji na podjazd.Dorota,z tym podjazdem na zewnątrz to nie wiem.Teraz w klatce mamy wspólnotę mieszkaniową.Co prawda bez problemu wszyscy wyrazili zgodę na wykonanie podjazdu.A Twoja córka to jeżdzila na takim normalnym wózku z dwoma kołami?Są takie małe wózki?

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 30, 2005, 12:27:23 am »
Tak na wózku do samodzielnego poruszania sie, czyli aktywny. Ja też mieszkam we wsólnocie, a kosztorys zrobił właściciel domu czyli urzad miasta, u ciebie jesli to mieszkanie własnosciowe to raczej nic z tego ,ale jeśli miasta, to nie twój problem tylko urzedu.Ale sama wiesz co kraj to obyczaj, zawsze trzeba próbowac, albo błagalne listy pisać do burmistrza, dac do zrozumienia ,ze będzie waszym darczyńco, oni to lubią, ale prosić nie żadać. A jak to sie nie uda to od czego interwencja polsat, tylko wtedy lepiej zeby miał wózek do samodzielnego poruszania się, albo na razie jakas prowizorka na klatce, co umożliwi ci wprowadzenie wózka i odczekać az syn starszy będzie to ludzie pomogą nie raz już w telewizji było i sie udawało.Ucałuj syna od nas.

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 16, 2005, 01:10:14 pm »
Ja dostalam mate do hydro z ozonoterapia od Owsiaka, wiele rodzicow w ten sposob otrzymalo. PCPR dofinansowuje tylko  60 % ceny. Oto link tej ktora posiadam, jestem bardzo zadowolona http://www.leader.com.pl/
Sa tam najrozniejsze przystawki do masazu ciala, biustu, masazu stop. Urzadzenie po zakonczenu masazu ma specjalny program samooczyszczajacy. Mozna skorzystac z 10 programow o roznej intensywnosci masazu i dzialaniu lub samemu nastawic wszystko indywidualnie. Ja osobiscie uwazam ze mata z ozonem jest lepsza bo ma dodatkowe dzialanie, a nawet jezeli ktos nie ma ochoty korzystac z ozonoterapii moze wylaczyc ozon i korzystac tylko z hydroterapii.
Widzialam na allegro tanie maty ale one podobno sa kiepskie bo szybko sie zapychaja. Uwazam ze bezpieczniej jest kupic u przedstawiciela handlowego jakies firmy, slyszalam ze organizowane sa pokazy w domu klijenta. Ja np mam gwarancje na 5 lat. Polecam naprawde

Offline bożka

• Raczkujący bywalec
  • **
Dotacja do komputera
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 18, 2005, 11:58:24 am »
Witam.Czy ktoś dostał w tym roku dofinansowanie do komputera w ramach komunikowania się?Ja składałam wnoiosek w ubiegłym roku  i  :cry: niestety nasz PCPR nie ma zielonego pojęcia o tym temacie.Odwołałam się do Wrocławskiego PEFRONU i cisza już od grudnia.Napiszcie jakie są wasze doświadczenia,może coś podpowiecie.

Offline ferina

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 28, 2005, 11:13:36 pm »
w październiku składałam pismo o komputer, z tego co się dowiedziałam , przyznali mi ale nie ma środków i złożyłam tez faktury do rozliczenia za sprzęt ortopedyczny i tak od 15 stycznia słyszę w PFROM-ie, że będa środki 15 lutego, teraz że 15 marca a zreszta to oni nie wiedzą, czy ja mam wybrać się do nich z .. jakimś sprzętem :roll: a za coś trzeba żyć, myślalam że chociaz te faktury mi rozliczą... :cry:
mama Weroniki 6lata z mpd i Mateusza 11lat

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 28, 2005, 11:18:06 pm »
Moja znajoma czekała na komputer miesiąc.Miała farta,były pieniądze.A mam inne pytanie.Słyszałam,że jest możliwość dostania kredytu z PEFRONU na zakup samochodu.Czy ktoś wie jak to wygląda.

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 01, 2005, 08:37:15 am »
My robiliśmy łazienkę i terakotę na przedpokoju antypoślizgową. Trochę latania i formalności ale wszstko da się przejść. Trzeba zrobić pln (taki odręczny) przed remontem i jak to będzie wyglądało po remoncie. Ponieważ wszystko kupuje się na fakturę proforma z doświadczenia wiem , że najlepiej dla siebie i potem dla PCPR jest robię zakupy w jednym sklepie. Ale jest jeden problem nie wszystkie sklepy chcą wspópracować z PCPR. Zasada jest taka, że przy zakupie płacisz 20% wartości faktury a reszta jest przelewano dopiero po zakończeniu prac i odbiorze. Rzeczywiście przychodzi komisja i sprawdza , robią też zdjęcia, ale nie liczą kafalek . No i firma robiąca musi wystawić ci fakturę bo inaczej nie zwrócą robocizny. Ogólnie trochę formalności ale warto.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 01, 2005, 02:33:21 pm »
Moja znajoma robiła dla córki łazienkę.Zapłaciła za sam kosztorys 1000zł.Koszmar.Ja za zrobienie kosztorysu na podjazd na wózek mam zapłacić 500 zł.Za te pieniądze to wolę już kupić materiał i szwagier sam mi zrobi ten podjazd.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 01, 2005, 03:11:25 pm »
Do robienia kosztorysów jest m.inn. program ZUZIA i po co płacić?

Offline Mama Muminka

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 01, 2005, 03:22:49 pm »
Pierwsze słyszę o takim czymś.Soniu,co to jest ten program ZUZIA?

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 03, 2005, 03:41:17 pm »
Kilka dni temu dzwoniłam do pefronu i pytałam jak to jest w sprawie dofinansowania do komputera. Pani bardzo milo wyjaśniła mi ze mozna sie starać ale dziecko mumi być co najmniej w zerówce aby dostać dofinansowanie i mieć orzeczenie o niepełnosprawności.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 03, 2005, 05:33:01 pm »

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 03, 2005, 05:41:46 pm »
Mamo Muminka

Na zakup samochodu nie ma dofinansowania
można sie starać o dofinansowanie na przystosowanie samochodu dla O/N.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 04, 2005, 10:08:30 pm »
Jak to jest z tym remontem łazienki.  Czy najpierw my sami płacimy za plytki, robocizne itp. a potem Pefron nam zwraca? Wyjasnijcie mi to prosze.
Pozdrawaim Dorota z Hubciem.

Offline marias52

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 04, 2005, 11:48:02 pm »
Ula słyszłam że śa krótkie programy wojewodzkie PFRONWłsnie na dofinansowanie samochodu i tam trzeba sie dowiedziec

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 05, 2005, 06:12:26 pm »
Mario, prosze dowiedz się czgoś wiecej
choć w swoim PFRON-ie
o to pyta wiele osób, a od chyba 3 lat nie ma pożyczek ani dofinanspwania na zakup samochodu
ja zapytam u siebie telefonicznie

na str. PFRON nic nie ma na ten temat

Offline IwonaD

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 05, 2005, 06:27:15 pm »
Hubcio można płacić wszystko z własnej kieszeni jeżeli ma się fundusze, potem oni ci zwracają a można też płacić tylko 20% faktury resztę przelewa PEFRON po odebraniu łazienki danej hurtowni lub sklepowi.   PŁapka polega na tym iż na każdy asortyment mają swoje limity cenowe i raczej trzeba się ich trzymać, żeby jak najmniej dopłacać.
mamaSeby z mpd 7 lat i Daniela 12 lat

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 05, 2005, 07:53:44 pm »
Dziękuje za wyjaśnienia. Niestety My na razie mysimy sie wstrzymać. W tym roku mają u nas przenosić liczniki gazowe z łazienki na klatke schodową. Dlatego wolę jeszcze troszke poczekać i nie wydawć dwa razy kasy na remont łazienki.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 06, 2005, 12:31:44 am »
U nas na samochód już nie ma programu a co do dofinansowania na łazienke to najpierw składa sie wniosek z kosztorysem i inne dokumenty potem podpisuje się umowe a dopiero pózniej ma sie okreslony czas na wpłatę swego udziału i zakończenia robót, potem komisja czy wszystko zgodnie z wymogami dla niepełnosprawnych, jeśli ktos ma mieszkanie tzw z urzędu to można do nich też zwrócić sie o dofinnasowanie jakichś procentów.Jeśli zostaną zakupione towary przed podpisaniem umowy nie bedą one tematem ich finansowania.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 06, 2005, 11:00:51 am »
Dorotko może mi napisać co zalicza się do wymogów osób niepełnosprawnych. Chodzi mi o to że mój Hubcio nie potrzebuje jeszcze podjazdów ani specjalnych uchwytów. Obecnie mamy prysznic w łazience ale Hubcio nie chce się w nim kąpać, chcemy wymienić prysznic na wanne, bo z tej dziecięcej plastikowej już wyrasta. Czy mam szanse na dofinansowanie?
Pozdrawiam Dorota.

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 06, 2005, 04:06:49 pm »
To było by bardzo dużo do pisania, ja na twoim miejscu zamówiłabym se z integracji ksiązkę ABC mieszkania osób niepełnosprawnych są tam wszystkie wytyczne wymiarów mebli w kuchni w pokojy w łazience.Nie wiem ile dziecko musi miec lat,że by przysługiwało dostosowanie łazienki, ale na pewno jak bedziesz robić to wymiary tak jak dla dorosłej osoby niepełnosprawnej, ja uważam ,ze wiek nie powinien grać roli a raczerj samodzielnośc dziecka i to od tego chyba zależne ale na pewno minimum 3 latka skończone, ja bym na twoim miejscu teraz na własny koszt zakupiła jakąs tam wanne, a dopiero jak dziecko będzie większe i bardziej samodzielne to będziesz wiedziała jak najlepiej dostosować, może syn bedzie chodził i wtedy już inne parametry przydatne, ale możesz jeszcze sprógować wystartować z programu na zakup sprzętu rehabilitacyjnego- zakup wanny i maty hydromasażu do rehabilitacji w domu, lub wanny razem z hydromasażem, przecież to jest sprzęt rehabilitacyjny,ale najlepiej dowiedz sie w PFRON jest bezpłatna infolinia, z jakiego programu powinnas skożystać, tylko,że samą wanne kupić bedzie taniej to ok 500zł.

Offline Hubcio

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 06, 2005, 07:10:12 pm »
Dorotko masz racje. Lepiej bedzie jak zadzwonie do Pefronu. Tam powinni mi wszystko wyjaśnić.
Pozdrawiam Dorota z Hubcuem.

Online myszek

• Gadacz
Dofinansowania
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 06, 2005, 09:01:02 pm »
Witam, od 2002 roku pfron nie finansuje zakupu samochodu lecz samo oprzyrządowanie dla osób niepełnosprawnych ( w 2004 roku była to kwota 4000zł)na sterowane ręcznie sprzęgło, gaz i hamulec. Takie urządzonko montowane przy kierownicy.
Jest jeszcze możliwość dofinansowania podłóg antypoślizgowych (panele lub kafelki) dla osób mających problemy z poruszaniem oraz dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.
Pozdrawiam Wiola
Viola mama Patryka 21 lat autyzm, upośledzenie i inne...

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 10, 2005, 06:29:51 pm »
Dzieki serdeczne za podpowiedzi zwróciłam sie najpierw do WOŚP ale już tak długo czekam.

Karfa ile czasu zajęło ci załatwienie tej maty, bo nie wiem czy są szanse a oni nic nie chcą powiedzieć.

Offline karfa

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 10, 2005, 09:30:48 pm »
Witaj Dorota
Czekalam na odpowiedz ok 4 miesiace. Zadzwon do nich i spytaj sie czy rozpatrzyli Twoje podanie. Jezeli sie nie uda za pierwszym razem sprubuj napisac ponownie. Zycze powodzenia...

Offline dorota1

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 10, 2005, 09:49:14 pm »
Widzisz ja już dwa razy wysłałam papiery i dzwoniłam ale każa czekać, bo posiedzenia jeszcze nie było, a ja chce wiedzieć, bo jeszcze inne rzeczy chciałam se załatwić i stoje w miejscu, aż rozejdą się pieniądze w PFRONie i nic nie załatwie.Pozdrawiam

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 11, 2005, 08:49:59 am »
Znalazłam jeszcze taką ofertę:
http://republika.pl/niagara/

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach