Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Kino, książka , muzyka.,telewizja  (Przeczytany 73990 razy)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Kino, książka , muzyka.,telewizja
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:18:20 am »
Kiedy papież był małym Lolkiem...
„FELICJANEK 10” - FILM INSPIROWANY POSTACIĄ KAROLA WOJTYŁY

http://www.tvn24.pl/-1,1533558,wiadomosc.html

Film animowany „Felicjanek 10” nie jest ani biografią, ani dokumentem, ani instruktażem "jak zostać papieżem". - To impresja zainspirowana postacią i dzieciństwem Lolka, małego Karola Wojtyły - wyjaśnia w rozmowie z tvn24.pl autorka filmu, Anna Kaszuba-Dębska.

Kiedy po śmierci Jana Pawła II stała z dziećmi pod "papieskim" oknem w Krakowie, pamięta jak trudno było im wytłumaczyć - kim był Karol Wojtyła i jaką rolę odegrał w historii Polski i świata. - Wtedy zrodził się pomysł na film - wspomina Anna Kaszuba-Dębska.

Prawda i fikcja

Jak przyznaje, film jest inspirowany postacią małego Karola Wojtyły. - „Felicjanek 10” opowiada o zdarzeniu z czasu dzieciństwa papieża - mówi. Większość wydarzeń z życia Lolka jest autentyczna, choć niektóre osoby występujące w filmie to postaci fikcyjne. - Jednak w 80 procentach jest to historia prawdziwa - zapewnia autorka.

Tytuł filmu jest troszeczkę przewrotny, bo "Felicjanek 10" to adres kamienicy w Krakowie, gdzie mieści się kawiarnia Cafe Szafe, której jestem współwłaścicielką - wyjaśnia Kaszuba-Dębska. Według niej, ta kamienica jest szczególna, m.in. dlatego, że prowadzi tamtędy szlak papieski. Właśnie tam, podczas okupacji, przez 10 miesięcy mieszkał Karol Wojtyła.

Dwie czasoprzestrzenie
Akcja filmu została podzielona na dwie strefy czasowe. Pierwsza rozgrywa się współcześnie, w kamienicy na ulicy Felicjanek nr 10. Bohaterami tej części są dwaj łobuzujący chłopcy bliźniacy: Janek i Paweł. O ich wybrykach opowiada nieco starsza siostra Karolina. Postaci dzieci są fikcyjne.

Anna Kaszuba-Dębska: To film inspirowany postacią LolkaNastępnie akcja przenosi się do Wadowic z czasów dzieciństwa Karola Wojtyły. Ta część filmu różni się kolorystycznie od poprzedniej - barwnej i wesołej. Natomiast sceny wadowickie, wybiegające kilkadziesiąt lat wstecz, nawiązują do starej sepiowej fotografii i barwnej, lecz podniszczonej kliszy filmowej.

Historię Lolka opowiada Felicja FelicjańskaHistorię Lolka opowiada Felicja Felicjańska, jego dawna koleżanka z podwórka. To mieszkanka kamienicy przy ul. Felicjanek 10, postać fikcyjna, która połączyła dwie części filmu. Elementami scalającymi te dwa światy są także błękitny, fantastyczny ptak symbolizujący wolność i duchowość człowieka oraz tłum kilkunastu zabawnie poruszających się zakonnic obecnych w większości scen, pozostających jednak na trzecim planie.

Film jest przeznaczony dla dzieci i utrzymany w optymistycznym nastroju. Nie brak w nim zabawnych zdarzeń i śmiesznych bohaterów, ale zdarzają się też momenty nostalgiczne.

Dialog dwóch narratorów

Dziecięcym narratorem (Karoliną) jest dziewięcioletnia córka Anny Kaszuby-Dębskiej. W roli dorosłego narratora (Felicji Felicjańskiej) wystąpiła krakowska aktorka Danuta Michałowska - serdeczna przyjaciółka Karola Wojtyły z czasów, gdy wspólnie tworzyli teatr. - To postać znacząca dla Krakowa i dla teatru, w którym występował Karol Wojtyła - opowiada Kaszuba-Dębska.

Wypowiedzi narratorów czasem spotykają się ze sobą, tworząc dialog, co dodaje warstwie narracji więcej kolorytu. - Samo spotkanie starszej pani i małej dziewczynki nadało temu filmowi pewną wartość, bo film odwołuje się do czasów dawnych i współczesnych - wyjaśnia autorka.

To magiczne miejsce - także dla Anny Marii Jopek

Muzykę do filmu napisała kompozytorka i znana wokalistka - Anna Maria Jopek, która - poza szczególnym szacunkiem dla postaci papieża - ma również osobisty stosunek do kamienicy na ul. Felicjanek 10. Jedno z mieszkań w tej kamienicy, gdzie mieszkał Karol Wojtyła, należało niegdyś do rodziny Kydryńskich - przyjaciół Wojtyły z czasów studenckich. (Marcin Kydryński jest mężem Anny Marii Jopek.)

W planach jest serial

Współautorką scenariusza jest Justyna Kiliańczyk- Zięba. - Chciałybyśmy dalej współpracować - wyznaje Anna Kaszuba-Dębska. W planie jest serial składający się z 12 odcinków, poświęcony temu samemu tematowi. - Chciałybyśmy stworzyć taki uniwersalny film, zainspirowany postacią papieża, a właściwie małego Lolka - zdradza Kaszuba-Dębska. - Ten film opowiadałby o rzeczywistych problemach i sytuacjach, które się zdarzają naszym dzieciom - dodała.

Dialogi do filmu napisał mąż Anny Kaszuby-Dębskiej, Łukasz Dębski. - Dialogi są rymowane, a to dodatkowa trudność, bo animację trzeba było dostosowywać do narracji, do tempa mówienia aktorek - opowiada autorka.

Klasyczna animacja

Film animowany ”Felicjanek 10” został zrealizowany metodą klasyczną, wspomaganą technikami komputerowymi. Animacja jest rysowana ręcznie piórkiem, malowana pędzlem, a następnie skanowana i poddawana obróbce komputerowej. Dekoracje scenograficzne wykonano metodą kolażową, łączącą rysunek odręczny z fotografią i grafiką, wspomaganą efektami komputerowymi.

Film animowany „Felicjanek 10” jest autorskim projektem Anny Kaszuby-Dębskiej. Sam wykonała projekty postaci, scenografię, animację oraz wyreżyserowała film. Jest współscenarzystką opowiedzianej historii. Film wyprodukowało Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Film będzie można zobaczyć na DVD. Premiera wiosną.

Monika Piętas

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Felicjanek 10

Historię Lolka opowiada Felicja Felicjańska

Kadr z filmu "Felicjanek 10"
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
Misja na wizji
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:19:27 pm »
Misja na wizji

W telewizji, filmach i teatrze nierzadko pojawiają się niepełnosprawni bohaterowie. Najczęściej jednak ich niepełnosprawność jest... zagrana. Niestety, brakuje niepełnosprawnych prezenterów, reporterów i aktorów, ale też osoby niepełnosprawne sporadycznie dostają szansę spróbowania swoich sił.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21902
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 25, 2008, 12:07:16 pm »
Niepełnosprawni nagrali teledysk

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23930

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 25, 2008, 12:11:48 pm »
W Finlandii śpiewają na migi

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/24101

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 01, 2008, 07:25:10 pm »
W październiku premiera filmu „Świadectwo”

W październiku tego roku, jednocześnie w Warszawie i Watykanie, odbędzie się premiera filmu „Świadectwo”, nakręconego na podstawie wspomnień kard. Stanisława Dziwisza pod tym samym tytułem.

Jak poinformował w piątek rzecznik Archidiecezji Krakowskiej ks. Robert Nęcek, już w niedzielę do kin w całej Polsce trafi 40-sekundowy zwiastun tego fabularyzowanego dokumentu.

Film powstał na podstawie wydanej w 2007 roku książki „Świadectwo”, będącej zapisem rozmów metropolity krakowskiego z włoskim dziennikarzem watykanistą Gian Franco Svidercoschinim. Książka została przetłumaczona na kilkanaście języków, a w Polsce osiągnęła ponadmilionowy nakład.

W filmie o życiu Jana Pawła II mówi kard. Stanisław Dziwisz oraz narrator grany przez brytyjskiego aktora Michaela Yorka. Po raz pierwszy przed kamerą kardynał Dziwisz ujawnia wiele dotąd niepublikowanych faktów z życia Ojca Świętego. W opowieści głównych postaci wpleciono materiały archiwalne, do tej pory nie prezentowane publicznie oraz zdjęcia zrealizowane współcześnie z udziałem aktorów.

Pierwszy klaps na planie zdjęciowym "Świadectwa" padł w październiku zeszłego roku, gdy ekipa nagrywała wywiad z kard. Dziwiszem. Zarejestrowano w sumie 16 godzin materiału. Konstrukcja filmu jest podobna do układu książki, która jest inspiracją, ale wiele zawartych w niej wątków jest jeszcze rozbudowanych o nieznane dotąd fakty z życia Jana Pawła II. W zamierzeniu twórców jest to opowieść o pontyfikacie Jana Pawła widzianym oczyma jego wieloletniego osobistego sekretarza. Autorami scenariusza są kard. Stanisław Dziwisz, Gian Franco Svidercoschi i Paweł Pitera.

Dzięki międzynarodowej produkcji wśród twórców filmu pojawiają się tak znane nazwiska jak: Michael York w roli narratora i Vangelis, jako autor muzyki. Reżyserem obrazu jest Paweł Pitera, zdjęcia kręcone były niemal w całej Europie. Film „Świadectwo” będzie miał wersję telewizyjną (3 odcinki po 45-50 minut) i kinową (czas trwania ok. 1.20)

Książka "Świadectwo" miała swoją premierę w Polsce i we Włoszech w styczniu 2007 r. To ponad 200-stronicowy zapis rozmowy, jaką z kard. Stanisławem Dziwiszem przeprowadził pisarz i dziennikarz Gian Franco Svidercoschi. Wspomnienia zostały podzielone na dwie części - "Okres polski" i "Czas pontyfikatu". Kard. Dziwisz opowiada w "Świadectwie" niemal o 40 latach swojej posługi: 12, które spędził u boku metropolity krakowskiego Karola Wojtyły i 27 przy Ojcu Świętym Janie Pawle II. (PAP)

Na temat Jana Pawla II i kard. Stanisława Dziwisza więcej w wątkach w kąciku duchowym

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 11, 2008, 11:05:29 pm »
Motyl i skafander  

Le Scaphandre et le papillon (Francja,USA, 2008)
Biograficzny/Dramat

Reżyseria:  Julian Schnabel
Scenariusz:  Ronald Harwood

Prawdziwa historia redaktora francuskiego ELLE, Jean-Dominique’a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle

http://film.onet.pl/13523,,Motyl_i_skafander,film.html

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 06, 2008, 06:10:21 pm »
Film o głuchoniemych powstańcach

Do najnowszego numery „Tygodnika Powszechnego” dodana zostanie płyta DVD z filmem dokumentalnym „Eksplozja ciszy”. Film opowiada losy batalionu głuchoniemych żołnierzy AK walczących w Powstaniu Warszawskim

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/25733

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:20:14 pm »
Genialny film Małgorzaty Szumowskiej
/ córka  Doroty Terakowskiej-autorki "Poczwarka"/

Film Małgorzaty Szumowskiej "33 sceny z życia" otrzymał Grand Prix - Srebrnego Lamparta (Nagrodę Jury) na zakończonym w sobotę Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

"33 sceny z życia" to przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny. O tym jaki ma to wpływ na rodzinę, jak dekonstruuje i bezpowrotnie zmienia życie wszystkich osób. Szczególnie Julii (w tej roli niemiecka aktorka Julia Jentsch) - głównej bohaterki filmu, z perspektywy której obserwujemy wydarzenia......
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 18, 2008, 10:18:37 pm »
''Obraz uczyć'' najlepszym filmem festiwalu ''Integracja, Ty i ja''

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/27094

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 19, 2008, 08:00:18 pm »

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
ewa lewandowska niewidoma śpiewaczka
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 22, 2008, 12:24:02 pm »
niedawno Ewa wystąpiła w programie mam talent

to jej własna strona  www.ewalewandowska.pl/  ::bf1  
występ Ewy w mam talent uwaga wyciska łzy z oczu  :lzy: aler i uskrzydla :angel: ::bf1
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

berto45

• Gość
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 22, 2008, 12:53:22 pm »
JA JĄ PODZIWIAM. :ok:  :ok:  :tekno:  :tekno:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 22, 2008, 01:41:19 pm »
Agnieszka Chylińska prawie się popłakała, Małgorzata Foremniak i Kuba Wojewódzki słuchali z otwartymi ustami, publiczność zgotowała owację na stojąco - niewidoma bydgoska śpiewaczka podbiła Polskę w programie TVN "Mam talent"

Niewidoma śpiewaczka chwyciła za serca Polaków
- Magda Piórek2008-09-21

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 22, 2008, 10:17:11 pm »
Dopiero teraz została zauważona ....... a śpiewa już długo. :kw:

Ewa „Ma(m) talent”!
Autor: Magdalena Gajda, Źródło: inf. własna

Gromką owacją na stojąco publiczność nagrodziła występ Ewy Lewandowskiej*, niewidomej śpiewaczki operowej, podczas katowickich eliminacji do nowego show telewizji TVN - „Mam talent”.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/27275

Artykuły ze strony
http://www.ewalewandowska.pl/artykuly_prasowe.php

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 22, 2008, 11:15:58 pm »

Ewa Lewandowska z utworem Ave Maria.
Zobacz, poczytaj, posłuchaj

Ewa Lewandowska, Klaudia Kulawik (11 lat) z utworem Cz. Niemena "Dziwny ten swiat" możecie posłuchać i obejrzeć tu.

2 talenty-niesamowity głos.  :ok:  :turn-l:  :turn-l:  :turn-l:

_basia_

• Gość
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 23, 2008, 08:18:50 am »
po wysłuchaniu Ewy jej głos przeszyl mnie na wylot.Nie mogłam wykrztusic slowa.To było piekne :love1:

Monia12

• Gość
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 23, 2008, 10:57:04 am »
::pif33  ::pif33  ::pif33  ::pif33  ::pif33  :x-mas:  :x-mas:  :x-mas:

Mam to-extra :ok:

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 27, 2008, 10:56:56 pm »

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 19, 2008, 09:42:56 am »
http://teledyski.onet.pl/0,4073495,teledyski.html

Mam talent! -występ półfinałowy - Klaudia Kulawik
TVN
Klaudia Kulawik w półfinale nie dała szans pozostałym uczestnikom i już dziś znalazła się w finale! Więcej na mamtalent.tvn.pl.

http://muzyka.onet.pl/festiwal/9501,1846636,news.html
Mam talent!" - Kuba Wojewódzki do Klaudii Kulawik: nie wygrasz tego programu
11-letnia Klaudia Kulawik znowu zachwyciła wszystkich. W półfinale programu "Mam talent!" zdobyła najwięcej głosów widzów i przeszła do ścisłego finału. Usłyszała jednak z ust Kuby Wojewódzkiego, że "tego programu nie wygra"

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
Odp: Kino, książka , muzyka.,telewizja
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 28, 2009, 06:14:47 pm »
Powrót "Nienormalnych"

Rozmawiał Jakub Wiewiórski

Powstanie orkiestra symfoniczna z upośledzonych umysłowo dzieci. Będzie casting jak do "Idola" oraz finałowy koncert w Filharmonii Narodowej. A dokumentalista Jacek Bławut nakręci o tym film "Sen motyla"

Jacek Bławut20 lat temu Bławut zebrał w ośrodku w Kozicach Dolnych upośledzone umysłowo dzieci. Leszek Ploch, nauczyciel muzyki, uczył elokwentną Kasię, Tomka perkusistę, Okularnika mandolinistę, Eleganta gry na instrumentach. Dzieci - nieufne i zamknięte w sobie - przed Plochem zaczynają odkrywać siebie i swoje emocje. Tak powstał film "Nienormalni", jeden z najlepszych polskich dokumentów.

Rozmowa z Jackiem Bławutem

Jakub Wiewiórski: "Sen motyla" to pana powrót do "Nienormalnych"?

Jacek Bławut: Zadzwonił do mnie główny bohater "Nienormalnych" Leszek Ploch. Dziś to szacowny profesor o długich siwych włosach. Leszek chce stworzyć orkiestrę symfoniczną złożoną z dzieci upośledzonych. Finałowy koncert ma się odbyć w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W czerwcu zrobimy casting, taki jak do "Idola" i "Mam talent". Zaprosimy upośledzonych umysłowo, którzy są uzdolnieni muzycznie. A nasza grupa z "Nienormalnych" razem z Leszkiem będą jurorami. Potem zamkniemy się w jakimś pięknym miejscu, gdzie wybrani w castingu będą szukać inspiracji, dźwięków z otaczającej ich przyrody. I postarają się stworzyć własny utwór. Będzie dużo konfliktów...

Już pan wie, że będą konflikty?

- Jak to w świecie artystów. Będę czerpał z doświadczenia Leszka, który pracując z upośledzonymi dziećmi, opowiadał mi różne dramatyczne historie. Konflikty są także związane z nadopiekuńczością rodziców. Te historie z przeszłości odegrają aktorzy.

Tak jak w "Nienormalnych" będzie pan łączył dokument z fabułą?

- Tak. Bo to nie jest tak, że jak dokument to prawda, a jak fabuła to inscenizacja. Bywa, że jest odwrotnie - sceny inscenizowane są prawdziwsze od tych stricte dokumentalnych. W "Nienormalnych" mieliśmy happy end na życzenie. Muzyk ma odjechać, wtedy Tomek wyjmuje perkusję i zaczyna grać. Autobus przyjeżdża po muzyka, ten nie wsiada, zostaje. Czysto fabularny zabieg. Ale to jest zakończenie podyktowane tym, że ja i wszystkie dzieci byśmy tego sobie życzyli. To było nasze marzenie.

"Nienormalni" mieli być zupełnie innym filmem

- Z osobami upośledzonymi po raz pierwszy zetknąłem się na praktykach w Studium Pracowników Socjalnych w Łodzi, do którego chodziłem, żeby uniknąć wojska. Po latach przeczytałem w gazecie o olimpiadach specjalnych, które były wtedy organizowane w Polsce. Za namową żony, pedagoga specjalnego z wykształcenia, pojechałem na taką olimpiadę.

Zobaczyłem na stadionie ze 300 osób. Pierwszą osobą, z którą się zetknąłem, był Piotruś, który w "Nienormalnych" występuje jako Kózka. Piotruś do mnie tak mówił i mówił, a ja - nie ukrywam - miałem moment niepewności, czy sobie poradzę? Po paru minutach zacząłem się wstydzić tych myśli. Z minuty na minutę przekonywałem się, że mam do czynienia z dowcipnym młodym mężczyzną. Ta rozmowa zdecydowała, że nie zrobiłem filmu o olimpiadach. Pokazałbym, że potrafią biegać, cieszyć się z sukcesów, a to byłoby za mało.

Postanowiłem zobaczyć, jak oni żyją. Objeździłem ponad 30 ośrodków rozrzuconych po całym kraju. Spotykałem dzieci i z całymi historiami zabierałem je do filmu. I one były w nim sobą. Ewcia kuchareczka, która przyjmuje w filmie muzyka, mnie tak samo przyjmowała w Legnicy. Tak zebrałem skład z całej Polski. I pod Lublinem przez rok z przerwami, bo brakowało pieniędzy, żeśmy ten film robili.

"Gdybym był dokumentalistą, to zobaczyłbyś taki film, że po dziesięciu minutach nie chciałbyś go oglądać" - powiedział pan Tadeuszowi Szczepańskiemu w wywiadzie dla "Filmu na Świecie".

- Bo co widać na pierwszy rzut oka? Mijamy człowieka, któremu leci ślina, trzęsie się. Mamy w sobie niedobrą ciekawość, tę samą, która, gdy widzimy wypadek samochodowy, każe nam zobaczyć, co się stało, wcale nie po to, by pomóc. Można też upośledzonych pokazać z zewnątrz, to, jak różnie są traktowani.

Mnie chodzi o dotarcie do szczerości, autentyzmu i piękna, jakie mają w sobie. O przedarcie się przez pierwsze wrażenie, które wprowadza nas w stan lęku. Boimy się nieznanego, a "Nienormalnymi" i "Snem motyla" mówią: nie ma się czego bać. Chcę, żebyśmy na ich widok zatrzymali się na chwilę, bo może idący obok "nienormalny" zgubił drogę i potrzebuje pomocy.

Źródło: Gazeta Wyborcza 28.01.2009r

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
"Popiełuszko. Wolność jest w nas".
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 01, 2009, 10:25:07 am »
Jeden powód by zobaczyć film 'Popiełuszko'

Ksiądz Jerzy Popiełuszko (Adam Woronowicz) w stanie wojennym - przebrany dla zmylenia śledzących go esbeków

Od piątku na ekranach "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Ten film - ilustracyjny, poddany wielu kompromisom - ma jedną wartość nieocenioną: postać tytułową, rolę Adama Woronowicza

Więcej w wątku:
Pamiętajcie o stanie wojennym
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=6013.new#new

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 03, 2009, 08:33:56 am »
Poza ciszą i ciemnością

Autor: Kajetan Prochyra. Fot.: mat. prasowe, Źródło: inf. własna

Projekt "Kino poza cisza i ciemnością", organizowany przez Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą, obchodzi pierwsze urodziny.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/53812

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 27, 2016, 11:34:29 pm »

„Baśka, kameruj!” – powstał niezwykły dokument

26.01.2016
Autor:  inf. pras.

„Baśka, kameruj!” to niecodzienny film, bo nakręcony przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną na ich własny temat. Nie ma tam miejsca na użalanie się nad swoimi słabościami, bo w Domu Pomocy Społecznej życie po prostu tętni na całego.
Dokument będzie wyemitowany na antenie TVP Kraków oraz w wersji skróconej udostępniony na specjalnej stronie internetowej: baskakameruj.blogspot.com. Premiera kinowa będzie miała miejsce podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” we Wrześni.
link
http://baskakameruj.blogspot.com/2016/01/zobacz-film.html

więcej tutaj:
http://forum.darzycia.pl/index.php?action=post;topic=1177.150;last_msg=152303

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 12, 2016, 01:11:56 am »
Zobacz, kto wystąpi na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

03.02.2016
Autor:  inf. pras.

Katarzyna Nosowska, Anita Lipnicka, Kasia Cerekwicka i Mietek Szcześniak wystąpią z finalistami 12. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnością. Najlepsi z nich w czerwcu zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki.

Na zgłoszenia czekamy do 24 marca 2016 r. pod adresem:

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/306756

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 12, 2016, 01:25:35 am »

Lubisz czytać? „Książkę do domu” dostarczy bibliotekarz

08.02.2016
Autor:  Magdalena Gajda, fot. sxc.hu

Lubisz czytać książki, ale masz trudności z wyjściem z domu – nie tylko w śnieżne dni? Warto wiedzieć, że wiele bibliotek publicznych w Polsce prowadzi bezpłatną usługę dostarczania książek do domu czytelnika.

Przecież zawsze tak było, że jeśli ktoś nie mógł przyjść do biblioteki, bo chory, bo niedołężny, bo trudno mu wyjść z domu, to bibliotekarze sami mu przynosili książki – tłumaczy. – I nie mówiło się o tym, jak o akcji społecznej. To był zwykły, ludzki gest

więcej na temat:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/307908

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
„Mamy z innej planety”
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 21, 2016, 09:55:54 am »
Życie, które stało się walką. Wygraj książkę – reportaż o mamach dzieci z niepełnosprawnością

18.08.2016
Autor:  Mateusz Różański

Pytanie „dlaczego?”, które sobie zadajemy, stając się matkami dzieci z niepełnosprawnością, jest wyrazem pewnego szczególnego odczucia, jakie towarzyszy zapewne krytycznym stanom życiowym. Głęboki kryzys w przebiegu ludzkiego życia rujnuje plany jednostki, niszczy skrupulatnie utrzymywany porządek i burzy z wysiłkiem budowane poczucie bezpieczeństwa – to fragment reportażu Krystyny Strączek pt. „Mamy z innej planety”, który w brutalnie szczery sposób pokazuje, co znaczy we współczesnej Polsce być matką dziecka z niepełnosprawnością.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/339185

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach