Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Jaka pomoc się należy?  (Przeczytany 1435 razy)

Offline beszka

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
Jaka pomoc się należy?
« dnia: Luty 24, 2015, 09:32:10 pm »
Witam serdecznie.
W listopadzie ubiegłego roku skończyłam studia magisterskie i obecnie szukam pracy. Jestem zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Wynajmuję pokój (gdzie jestem zameldowana tymczasowo) w Gdańsku, nie prowadzę z nikim gospodarstwa domowego. Mam 25 lat, ale rodzice mieszkający na Mazurach nie są już w stanie mi pomagać. Jestem także osobą niepełnosprawną - obecnie w stopniu lekkim, ale odwołałam się od decyzji bo uważam, że przysługuje mi stopień umiarkowany.
Jestem w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a pracy jak nie ma, tak i nie widać. Nie mam żadnego dochodu.
Czy i jaka pomoc mi przysługuje? Czy mogę starać się chociaż o jakąś zapomogę, póki nie zdobędę pracy?
Czy w związku ze stopniem lekkim mam szanse na jakiś zasiłek na rehabilitację? Czy dopiero, jak będę miała umiarkowany?
Bardzo proszę o pomoc.
Diana

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: Jaka pomoc się należy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2015, 10:28:02 pm »
Przepisy zmieniają się jak w kalejdoskopie,nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.

Diano,zerknij tutaj

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych
Na wsparcie osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, rząd w 2014 r. przeznaczył 14 mld zł. Na jaką pomoc może zatem liczyć osoba niepełnosprawna? Gdzie niepełnosprawni mogą zwrócić się po pomoc?

http://www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/niepelnosprawni/704461,Wsparcie-dla-osob-niepelnosprawnych.html

http://obywatelskieinfo.ngo.pl/x/916062

Może masz szanse na jakiś zasiłek okresowy?

Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline beszka

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
Odp: Jaka pomoc się należy?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2015, 08:47:32 pm »
Dziękuję bardzo za podpowiedż , Dianka dostała umiarkowany stopień. Pozdrawiam serdecznie.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach