Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: ECEKON aktywizacja ON przez muzykę  (Przeczytany 2886 razy)

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
ECEKON aktywizacja ON przez muzykę
« dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:47:24 am »
Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób Niepełnosprawnych
Program ECEKON realizowany jest od 2007 roku równolegle z programem ORKIESTRA VITA ACTIVA.  Europejskie Centrum Edukacji Muzycznej Osób Niepełnosprawnych działa przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Gdańsku.

ECEKON to program, który bazuje na 15 latach doświadczeń działalności ORKIESTRY VITA ACTIVA. Program - Przez Sztukę do Samodzielności, który między innymi realizuje orkiestra, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne ustawicznego kształcenia osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Celem ECEKON-u jest nauczyć grać osoby z niepełnosprawnością na sakshornie, trąbce, saksofonie, fortepianie, keyboardzie, kontrabasie, na cytrze, harfie czy gitarze, na fletach prostych, akordeonie.
Źródło ECEKON

Chciałabym dodać, że zapisałam Michała na te zajęcia muzyczne. Pierwsze spotkanie zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rozmawialiśmy z panią  Mirosławą Lipińską i panem Ryszardem Popowskim, którzy kierują realizacją programu ECEKON. Urzekło mnie to, że rozmawiali z Michałem a nie obok dziecka. Zazwyczaj rozmowa przebiega tak, że to ja dostaję pytania "czy dziecko umie, czy Michał potrafi, czy nam powie..." a tutaj pierwszy raz poczułam, że tylko towarzyszę Michałowi jako opiekun a on jest traktowany jak samodzielny człowiek. Było to dla mnie nowe doświadczenie, zaskoczona na początku nawet próbowałam się włączyć, ale szybko się opanowałam i słuchałam  :) Michał uczy się grać na perkusji  ;D później być może będzie zmiana instrumentu, ale na razie muszą poznać możliwości Michała. O koncertach będę informować  ;)

Bardzo się cieszę, że takie programy są realizowane a dzięki temu ON mogą spędzać czas w sposób, który pomaga im się rozwijać.

Basia - mama Michałka z ZD lat 16

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Odp: ECEKON aktywizacja ON przez muzykę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2013, 09:58:27 pm »
Poprzednio napisałam, że Michał uczy się grać na perkusji i że w przyszłości będzie zmiana instrumentu. Tak szybko ta zmiana nadeszła, że sama jestem zaskoczona. Michał miał już pierwszą lekcję gry na harfie    ;D

Przy okazji poznaję wiele dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym i dowiaduję się jak wygląda ich życie, jak spędzają czas i czy są zadowoleni z tego co mają. Jest różnie, ale o tym później.

Basia - mama Michałka z ZD lat 16

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach