Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Dom Niebieski Motyl w marzeniach rodziców  (Przeczytany 10067 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Dom Niebieski Motyl w marzeniach rodziców
« dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:10:30 pm »

http://niebieskimotyl.blog.pl/2013/07/19/opowiesc-o-motylu-ktory/http://niebieskimotyl.blog.pl/2013/08/14/opowiesc-o-motylu-ktory-2/

Niebieski motyl piękne, wymowne. Mnie ten niebieski motylek skojarzył się z dzieckiem niepełnosprawnym po utracie matki. Nie ma domu, nie ma gałęzi nadziei i może zanucić: "Nie było miejsca dla Ciebie..."  :'( 

A dla nas rodziców dzieci z zD, czy z innymi niepełnosprawnościami potrzeba Domu nawet z nazwą Niebieski Motyl.
Bo nasze motylki nigdy nie wyfruną poza swój świat. Przecież 47 chromosom rygluje im zamek do wyjścia z ich świata (do świata zdrowych.)

Czemu nasze państwo nie myśli o naszych "motylkach", o stworzeniu większej ilości Domów z opieką nad nimi"?

Przecież obecne statystyki podają, że dziennie w Polsce rodzi się 3 dzieci z zespołem Downa. Co ich czeka gdy braknie rodziców?

a do tego film "Błękitny motyl" oparty na prawdziwej historii
http://www.youtube.com/watch?v=6EIZHGAMyUQ

Piękna, oparta na faktach historia chorego na raka mózgu 10-latka. Chłopiec pragnie schwytać przed śmiercią najpiękniejszego motyla na świecie. Jego matce udaje się namówić słynnego entomologa, by zabrał syna na wyprawę i pomógł mu w spełnieniu ostatniego życzenia...
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Dom Niebieski Motyl w marzeniach rodziców
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2014, 04:52:30 pm »
Przez 120 dni nikt nie odpowiedział na post? Trochę to dziwne bo przecież powstają domy budowane przez różne stowarzyszenia. Takie domy  powstają koło Bielska Białej i Pszczyny. Stowarzyszenie ''Nadzieja ""z Olsztyna  również pragnie zbudować taki rodzinny dom. W chwili obecnej załatwiane są sprawy formalne związane z budową. Czas ucieka, nasze dzieci dorośleją i myślą o znalezieniu swojego miejsca na ziemi w swoim '' Szczęśliwym domu " .  :) 

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2014, 08:58:31 am »
Nie kazdy ma czas i siłę aby udzielać się na forum  :)
Natomiast,jak masz więcej informacji,na tem powstałych już Domów,to proszę napisz,podaj namiary,jak rónież na temat budowy Waszaego "Szczęśliwego domu" rozwiń temat.
Nie każdy odpowie,ale mnóstwo ludzi czyta forum i myślę,że temat zainteresuje nie jednego Rodzica/Opieka.
Pozdrawiam :))
"Starsza JesiennaMiotełka"

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2014, 07:01:28 pm »
 :-*Nasz dom powstanie w odległości 50 km od Olsztyna, czyli 45 minut jazdy samochodem. Od chwili otrzymania od darczyńcy ziemi pod budowę, załatwiliśmy sprawy wytyczenia ziemi przez geodetę, sprawy notarialne oraz badania geologiczne. Mamy już projekt domu i głowy pełne pomysłów. Od listopada ubiegłego roku do lutego br  prowadziliśmy akcję 1%. Pieniądze jakie uzyskaliśmy przeznaczyliśmy na projekt domu. Przed nami bardzo dużo pracy ale co tam... ;)

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2014, 10:15:44 am »
jesli ktos jest zainteresowany mozna przyjechac do mnie i zobaczyc jak wygladaja i dzalaja takie domy

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2014, 03:34:48 pm »
 :)Oczywiście przyjadę ale muszę znać adres Twojego domu. Z 3 koleżankami byłam w prywatnym  domu opieki aby zobaczyć jak oni budowali i otwierali dom .

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2014, 08:03:20 pm »
ja nie mam takiego domu  ,u nas domu sa z reguly panstwowe ,znam je wiec mam mozliwosc pokazania jak to funcjonuje uwazam ze sama idea jest bardzo dobra .Sa rozne rodzaje moja corka jest raz w miesiacu od piatku do poniedzialku.Jedzie po szkole w piatek i wraca po szkole w poniedzialek .Nie oddaja z powodu braku czasu czy zmeczenia ,daje ja poniewaz spotyka sie ze znajomymi ,chodza na dyskoteki do kina sami robia jedzenie  .Ona bardzo lubi tam jedzic a mnie serducho peka mimo ze wiem ze ma super.Podam linka jutro do zdjec ja sirota a Peter jeszcze w pracy nie umiem wkleic :D

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2014, 10:14:41 am »
Renia,weź pod pachę to wszystko,co tak funkcjonuje zupełnie inaczej niż u nas i zamieszkaj centralnie w Polsce,to ja też chętnie wpadnę  ;) ;D "Za wodę" jakoś tak nie podrodze  ;)

Jak są takie rozwiązania,to choć serduszko Ci pęka a córka nie ma humorków,że nie chce tam jechać i po przyjeździe,jest szczęśliwa,zadowolona,ma tam przyjaciół,rozrywkę  to chyba to się liczy?
Ech,gdzie nam jeszcze do takiego systemu jak u Ciebie  :(

Rutka,Renatka nie mieszka w Polsce.
Pozdrawiam :))
"Starsza JesiennaMiotełka"

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2014, 12:30:32 pm »
W polsce nie jest zle  trzeba pomieszac troche naszego troche tutejszego i wtedy bedzie dobrze bilet do mnie kosztuje 80 zl  spanie i jadlo daje nie jest tragicznie przyjezdzaj ;) warto podpatrzec bo tu funkcjonuje to wiele lat raz lepiej raz gorzej

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2014, 12:33:59 pm »
rutka ja troche szukalam o otwarciu w polsce ,masz 75 % dotacji jak chcesz cos wiedziec pisz albo podaj numer to zadzwonie .

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2014, 02:30:36 pm »
Zapał , dobry pomysł i pieniądze to podstawa. Bylyśmy z kolezankami w biurze consultingowej i pytałyśmy o programy unijne o które możemy się starać. Powiedzieli nam,  że mamy szansę na 100 procentowe pokrycie unijnych środków. W tej chwili mamy wartość ziemi koszty już poniesione geodeta, geolog, notariusz no i projekt na wypadek chyba 10 procentowyvh kosztów własnych. W tej chwili jeszcze nie ma ogłoszonych konkursów zresztą jeszcze czeka nas wystapienie o pozwolenie ma budowę. Już zaczynamy myśleć o 1% i jakiejś aukcji itp.  W naszym domu planujemy zrobić Warsztaty Terapii Zajeciowej i gabinety  rehabilitacyjne dla okolicznych mieszkańców no i dla naszych dzieci.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2014, 04:12:24 pm »
jesli chcecie pieniadze z unii musicie skladac wnioski dosc szybko , pozniej sa rozdzielone i nie ma pieniedzy .

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2014, 04:03:25 pm »
Tak się cały czas zastanawiam czy lepiej dziecku będzie przy  rodzinie ?  :-\ sam w swoim pokoju z komputerem? radiem ? sam ze swoimi myślami ?? Czy jednak lepiej w takim domu, w którym są takie same osoby jak nasze dziecko ? gdzie może  z  kimś porozmawiać? uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, wycieczkach , dyskotekach itp.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2014, 10:46:45 am »
chce ktos przyjechac zobaczyc jest mozliwosc

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2014, 10:51:08 am »
 :-*rozmawiałam z moimi koleżankami i bardzo by chciały ja zresztą również chcę zobaczyć  jak działają takie domy. A my przygotowujemy materiały do konkursów UE . Zostało nam do uzyskania pozwolenia na budowę tyllllllkkkkkko przyłącze zewnętrzne  energetyczne bo wodociągowe już mamy. Wiecie te vaty i kilowaty to koszmar jakiś. Do tej pory wszystko załatwiałyśmy same i jestem z tego bardzo dumna. Ale Vaty to koszmar bo do wypełnienia dużo papierów. :'(

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2014, 08:40:52 pm »
napisz gdzie mieszkasz ja wysle do Gaga te projekty co ja mialam nie umiem wkleic ;)jak ona bedzie chciala to wklei. Ile was chce przyjechac i kiedy?

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2014, 03:31:02 pm »
Mieszkamy w Olsztynie i chętnie przyjedziemy ale na wiosnę. Musimy przecież zapewnić naszym dzieciom opiekę. Zapraszam na naszą stronę internetową www.nadzieja.olsztyn.pl :-*

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2014, 04:47:17 pm »
fajnie

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2014, 04:49:10 pm »
https://www.facebook.com/kung.saga.gymnasium
https://www.youtube.com/watch?v=5XgkZpitJI8      tu jest troche z nowej szkoly Louise od sierpnia bedzie tam chodzic

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach