Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Osada Burego Misia  (Przeczytany 2418 razy)

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Osada Burego Misia
« dnia: Wrzesień 08, 2013, 10:36:02 am »
Osada Burego Misia to gospodarstwo, które liczy blisko 37 ha powierzchni w Nowym Klinczu koło Kościerzyny. Jest tam małe jeziorko i stawy rybne a także hodowla krów, koni, osłów, świń, owiec, kur, gęsi, ptactwa ozdobnego i pszczół. Znajduje się tam również ogród warzywny, sad i winnica.
Na naszym stole oraz w sklepiku osadowym pojawiły się sery z mleka krów rasy jersey, jajka, miód, przetwory warzywne i owocowe, wędliny, półgęski - owoce naszej pracy. Z niepokojem i nadzieją wyczekujemy pierwszego wina z winogron.
Na terenie gospodarstwa znajdują się:
- Chatka Rekolekcyjna, w której mogą mieszkać, przyjeżdżający na rekolekcje, kapituły i odprawy członkowie Wspólnoty Burego Misia z całej Polski;
- kuchnia letnia z zapleczem magazynowym na potrzeby obozów;
- kaplica publiczna, z której korzystają również nasi sąsiedzi;
- infrastruktura gospodarstwa rolnego z oborą, kurnikiem i wychowalnią dla młodych prosiąt;
- elementy architektury zieleni;
- Dom Burego Misia, w którym mieszkają 23 osoby;
- agroturystyka;
- serowarnia wraz zapleczem - dojrzewalnią, chłodnią oraz pomieszczeniami pomocniczymi;
- salka rehabilitacyjna wraz z wyposażeniem.
W osadowej wspólnocie żyje 36 osób - 20 Burych Misiów, 14 Burych Niedźwiedzi i dzieci  Ania i Karolina. Mieszkają w trzech różnych budynkach, razem spożywają posiłki i spędzają czas wolny w dwóch pokojach dziennych.

Bure Misie, mieszkające w Osadzie żyły wcześniej we Wspólnocie w Krakowie, Bytomiu czy Poznaniu, ze swoimi rodzicami uczestniczyły w spotkaniach i wspólnotowych Mszach św., jeździły na wakacyjne obozy, nierzadko odwiedzały też Osadę w ciągu roku. W Osadzie zamieszkali na stałe po śmierci rodziców albo w chwili, gdy rodzicom zabrakło już sił, aby sprostać oczekiwaniom swoich dzieci. Niektórzy uciekli z Domu Pomocy Społecznej, a inni byli "sąsiadami" z internatu. Prawie wszyscy, trafiając do Osady, przychodzą w miejsce i do ludzi, których znają - tu spędzali wakacje, tu przyjeżdżali na rekolekcje ze swoimi rodzicami.
Osadowe Bure Niedźwiedzie wywodzą się ze wspólnot lokalnych. W Osadzie podejmują pracę na etacie opiekuna osób niepełnosprawnych. Mieszkają jak w normalnych, rodzinnych domach obok swoich przyjaciół. 

Wspólnota Burego Misia
Reportaż z 2008 roku
Reportaż z 2013 roku

Informacje pochodzą ze strony internetowej Wspólnota Burego Misia
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Odp: Osada Burego Misia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2013, 08:50:32 am »
Słyszę bardzo dużo pozytywnych opinii o tym miejscu. Sprawdziłam, że prowadzą również agroturystykę i mam zamiar wybrać się tam z Michałem i moim mężem. Miałam taki plan w miniony weekend ale nie było wolnych miejsc, więc odłożyliśmy wyjazd na inny termin. Gdy zrealizuję plan to napiszę co widziałam i co czułam gdy tam byłam :)
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach