Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Dorośli Niepełnosprawni- zachęcam do współtworzenia  (Przeczytany 3418 razy)

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Dorośli Niepełnosprawni- zachęcam do współtworzenia
« dnia: Wrzesień 03, 2013, 03:09:00 pm »
Jak wiemy czas płynie nieubłaganie, dzieci dorastają, zmieniają się problemy z nimi, zmieniamy się  też my.

Piszę o tym, bo wczoraj na priv dostałam od naszej userki BasiaB bardzo ciekawą propozycję rozszerzenia Działów Daru Życia o nowy kącik DOROŚLI NIEPEŁNOSPRAWNI.

Dziś nasz admin techniczny Norton już wykonał go na Forum.
Moderatorką Działu została BasiaB.

Zachęcam Was Mamusie do czynnego udziału w gromadzeniu informacji na temat Dorosłych (czyli od 18 roku życia dzieci). Ośrodki, Domy pobytu, przepisy prawne, doświadczenia, kontakty z rodzicami, Ośrodkami itp...

Dzieci rosną, spróbujmy przygotować się na ich dorosłość, na fakt, że kiedyś nas rodziców zabraknie.

Byliśmy w "Holandii", teraz dopływamy do oceanu potrzeb w ich dorosłym życiu.

"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi.

Przede wszystkim to jednak tylko woda."- /Albert Einstein/

Stwórzmy im więc serdeczny krąg życia w dorosłości.

Kochane Mamy naszych dorosłych niepełnosprawnych pociech -zachęcam do współtworzenia szeregu informacji w tej dziedzinie.

Pozwolę sobie wrzucić tematyczne linki:
Dorośli z niepełnosprawnością intelektualną w labiryntach codzienności. Analiza badań – krytyka podejść – propozycje rozwiązań

http://forum.darzycia.pl/index.php/topic,8397.htm
Ubezwłasnowolnienie
http://forum.darzycia.pl/index.php/topic,506.0.html
Renta socjalna
http://www.bardziejkochani.pl/co-robimy/nasze-wydawnictwa/zespol-downa-doroslosc-i-medycyna/
Poradnik Zespół Downa – dorosłość i medycyna został napisany przez grupę lekarzy, którzy od lat zajmują się nie tylko diagnostyką i leczeniem, ale często są po prostu partnerami rodzin osób z tym zespołem

http://www.bardziejkochani.pl/co-robimy/nasze-wydawnictwa/poradniki-na-temat-seksualnosci-osob-niepelnosprawnych-intelektuallnie
„Dojrzewanie. miłość. seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.”

BasiuB- dziękuję za szczerość i sam pomysł powstania tego Działu.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Odp: Dorośli Niepełnosprawni- zachęcam do współtworzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2013, 05:30:17 pm »
Witam serdecznie. Dziękuję Soniu za tak piękne rozpoczęcie nowego działu na Naszym Darowym Forum  :D
Po zastanowieniu się nad tym jakie problemy teraz zaprzątają moje myśli i targają sercem matki dorastającego chłopca z Zespołem Downa napisałam do Soni list. Wynikiem tego jest nowy dział, który mam nadzieję jest odpowiedzią na potrzeby nie tylko moje, ale także innych rodziców, których dzieci wchodzą powoli w dorosłość. Dziękuję również Soniu i Adminie za zaufanie i powierzenie mi administrowania tego działu. Ponieważ jest to nowy pomysł i świeża inicjatywa rozpocznę od prośby do wszystkich, którzy tutaj zajrzą o napisanie jakich informacji oczekujecie i co według Was powinno się tu znaleźć. Kolejną prośbę kieruję do osób, które mają dorosłe lub prawie dorosłe dzieci aby włączyły się do współtworzenia tego wątku i rozświetliły nam trochę obraz tego co nas czeka w niedalekiej przyszłości.

Zacznę pierwsza i napiszę jak ten pomysł się zrodził i co spędza mi sen z oczu. Oczywiście chodzi o przyszłość mojego syna Michałka. Michał ma 12 lat, nie tak dawno zastanawiałam się jakie wybrać przedszkole dla mojego cuDOWNego dziecka, czy wysłać go do szkoły specjalnej czy integracyjnej, jak sobie poradzi maluszek pierwszoklasista wśród tylu dzieci w szkole? Dziś martwię się co z nim będzie gdy za 7 lat skończy gimnazjum, co ja z nim zrobię, jak zorganizować jemu czas i opiekę, gdy ja będę pracować? Martwią mnie też inne problemy. Kocham Michałka nad życie, staram się zapewnić wszystko czego potrzebuje do rozwijania swoich umiejętności i czego zapragnie, żeby uprzyjemnić jego niełatwe życie, ale co będzie gdy mnie zabraknie? Gdzie znajdzie opiekę i serdeczność? Czy pewnego dnia jednym cięciem zostanie pozbawiony wszystkiego co zna, co sprawia mu przyjemność i daje poczucie bezpieczeństwa? Gdy myślę o tym wszystkim do oczu napływają mi łzy i wstyd się przyznać, albo może to nie wstyd tylko zwykłe myśli takich matek jak ja, ale moim największym pragnieniem jest aby żyć dłużej niż Michał o 1 dzień. To jednak może się nie spełnić więc pora przemyśleć co mogę zrobić, aby zapewnić Michałowi taką dorosłość, w której on będzie szczęśliwy.
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

Offline Dorunia

• Wyjadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2013, 10:11:34 pm »
Witam cieplutko

Daniel w tej chwili ma 16 lat, jest upośledzony w stopniu umiarkowanym, bliżej znacznego, ma autyzm i jest głuchy. Nie ma szans na samodzielne życie, ciągle będzie wymagał opieki. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że szkoła rusza z warsztatami terapii zajęciowej, ucieszyliśmy się, bo baliśmy się jego zamknięcia w domu. Mimo, że jest dzieckiem autystycznym, to bardzo lubi towarzystwo innych, spędzać czas z rówieśnikami. Więc jeszcze mógł by czynnie uczestniczyć w życiu szkoły przez najbliższe 6 lat. Martwię się co będzie potem, ale by nie popaść w depresję, mówię - to będzie potem....
Dorunia mama Daniela 20 lat (głuchota, upośledzenie umysłowe, autyzm itd) Adasia 15 lat, oraz Lenki 13 lat.

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:00:47 pm »
Istnieją już różne wykazy domów pomocy i opieki takie jak ten Informator ogólnopolski

To co chciałabym tutaj stworzyć będzie się jednak różniło, gdyż nasz wykaz ma być nakierowany na najlepsze miejsca dla osób dorosłych z upośledzeniem umysłowym. Przeglądając strony internetowe widzę, że najwięcej jest domów seniora. Często się tak dzieje, że całkiem młodzi ludzie dorośli z upośledzeniem umysłowym trafiają po prostu do domu seniora, bo nie można znaleźć dla nich właściwego miejsca. Ale dlaczego 30 latek z ZD ma być skazany przez resztę życia na towarzystwo samych staruszków. Czy tylko dlatego, że również wymaga opieki i najłatwiej jest wrzucić ich do "jednego worka"? Wszystko najmniejszym wysiłkiem i najtańszym kosztem nie patrząc na człowieka. Chciałabym bardzo, aby osoby, które poznają fajne miejsca dla dorosłych ON lub o nich słyszeli napisali tutaj o nich.
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2014, 05:36:46 pm »
O budowie domu lub  mieszkań  dla naszych dzieci pisałam już  chyba w 2006 roku.Mimo upływu wielu lat marzenia te pomału stają się realne. W jaki sposób? a no na swojej drodze trzeba spotkać osoby, które myślą tak samo i mają chęć zrobienia czegoś dla swojego dziecka.  Mijały lata i ta ciągła myśl co ja zrobię ze swoim dzieckiem jak mnie zabraknie?? Zupełnie  niespodziewanie podczas rozmowy ktoś proponuje mi  ziemię pod budowę hostelu dla naszych dzieci. Oczywiście  oniemiałam i właściwie nie wiedziałam o czym ta osoba do mnie mówi. Szum w głowie, natłok myśli i telefony wykonywane do koleżanek " mamy ziemię'' pod budowę hostelu. Mamy różnie reagowały na tę wiadomość, nawet czasem płaczem. We wrześniu będzie mijał rok od tamtych chwil a my jak w transie załatwiamy sprawy formalne. Do tej pory mamy załatwione warunki zabudowy, wytyczenie działki przez geodetę i wykonane mapy no i notarialne zapisaną ziemię. Dzieci ( w tej chwili takie one są) znają się ze szkoły, turnusu rehabilitacyjnego i z imprez integracyjnych. Myślę, że w przyszłości kiedy znajdą tu '' szczęśliwy dom '' będą sobie bardzo pomocne i przejdą w miarę bezboleśnie rozłąkę ze swoim domem rodzinnym. Ale chyba to ja mam wielkie szczęście, że tyle osób tak samo myślących jak ja spotkałam na swojej drodze. Zapraszam na naszą stronę internetową www.nadzieja.olsztyn.pl  :)

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2014, 12:41:05 am »
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2014, 04:33:02 pm »
 :)O ile pamiętam postów było więcej.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2014, 08:54:20 am »
A o jakie wątki/posty Ci Rutka chodzi?
Nic nie ginie  :)
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach