Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Grzywna za brak szczepienia? rodzice wygrali z sanepidem  (Przeczytany 2254 razy)

Offline sonia

  • User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
  • *******
  • Wiadomości: 25627
    • Dar Życia
Grzywna za brak szczepienia? rodzice wygrali z sanepidem
« dnia: Czerwiec 27, 2013, 12:03:28 pm »

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/06/27/grzywna-za-brak-szczepienia-rodzice-wygrali-z-sanepidem/
Grzywna za brak szczepienia? rodzice wygrali z sanepidem


Rodzice wygrali już kilka takich spraw odkąd urzędy poszły nowym trybem (upomnienie – grzywna, a nie decyzja administracyjna – grzywna). Jak dotąd nie było przypadku żeby wojewoda nałożył grzywnę, a grzywny nałożone przez sanepid zostają umorzone przez sądy. Oto jeden z przykładów. RP: “Grzywna za brak szczepienia


Państwowy powiatowy inspektor sanitarny nałożył na matkę grzywnę w wysokości 200 zł, by przymusić ją do zaszczepienia dziecka m.in. przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, błonicy, krztuścowi. Inspektor podkreślił, że w razie niewykonania obowiązku nałoży dalsze grzywny w łącznej wysokości do 50 tys. zł.


Rodzice zaskarżyli postanowienie.
Zarzucili, że zgodnie z art. 16 ustawy z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń. Wprawdzie art. 5 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych określa szczepienie jako obowiązkowe, ale nie pozbawia pacjenta jego praw.
Podkreślili, że ich dziecko jest całkowicie zdrowe. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uznał, że to nie inspektor sanitarny, ale wojewoda jest upoważniony do przymuszenia rodziców do spełnienia obowiązku szczepienia dziecka.


sygnatura akt: IV SA/Po 214/13″


http://archiwum.rp.pl

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach