Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: zasiłek pielegnacyjny z Niemiec  (Przeczytany 5984 razy)

Offline beszka

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
zasiłek pielegnacyjny z Niemiec
« dnia: Listopad 23, 2012, 07:24:21 pm »
Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich.Należał mi sie na Diane zasiłek pielegnacyjny ale nie pobierałam w Mopsie poniewaz powiedziano mi że jesli ojciec dziecka pracuje w Niemczech to powinnam dostac z Niemiec. Czy kiedy ktos juz mial taki przypadek? prosze o odpowiedż.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Odp: zasiłek pielegnacyjny z Niemiec
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2012, 10:40:24 pm »
W/g mnie to kompletny absurd.
Zasiłek pielęgnacyjny jest wypłacany w wysokości 153 zł miesięcznie.
Podstawą jego jest posiadanie Orzeczenia o Niepełnosprawności lub Stopniu Niepełnosprawności dziecka.
To wydaje Komisja Lekarska.
To Orzeczenie jest podstawą do wypłacania zasiłku pielęgnacyjnego po wcześniejszym złożeniu Wniosku.
Nie zależy ono od dochodu ani od miejsca pracy rodziców, dlaczego więc barierą miałoby być zatrudnienie Twojego męża w Niemczech.
Dziecko jest Polką, mieszka w Polsce i to nasz kraj ma obowiązek wypłacić Ci należny zasiłek pielęgnacyjny.
Odwołaj się na pismie i zażądaj podstawy prawnej z uzasadnieniem.

poczytaj niżej z art. z Gazety Prawnej:

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/649443,jak_otrzymac_i_ile_wynosi_zasilek_pielegnacyjny.html
Jak otrzymać i ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny

Komu nie przysługuje zasiłek pielęgnacyjny
- Osobie uprawnionej do dodatku pielęgnacyjnego
- Osobie przebywającej w instytucji zapewniającej nieodpłatne całoodobowe utrzymanie
- Osobie, której przysługują zagraniczne świadczenia związane z pielęgnacją tej osoby (chyba, że przepisy dwustronne między krajami stanowią inaczej)

Chyba, że Twój mąż pobiera w Niemczech jakieś świadczenia na dziecko?

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2012, 03:29:39 pm »
mnie sie wydaje ze pomieszali z rodzinnym rodzine pobiera sie tam gdzie pracuje ,natomiast zasilek pielegnacyjny na dziecko w miejcu pobytu dziecka tak  jest  u nas

Offline beszka

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2012, 06:50:24 pm »
Mąz zakonczył juz prace w Niemczech i wrocil do kraju po kilku tygodniach otrzymalam z Niemiec zasilek rodzinny na Diane ze te miesiace ktore mąz tam pracowal a musialam zwrocic do Mopsu ten zasilek rodzinny ktory pobralam w Polsce a teraz dostalam zawiadomienie od Marszalka wojeodztwa że to do Niemiec nalezy tez wypłata zasilku pielegnacyjnego , totez oni wyslali pismo do Urzędu Niemieckiego .Dziekuje wam za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie wszystkich darowiczów.Będe czekac na odpowiedz z Niemiec.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach