Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Mój syn zmarł po szczepieniu  (Przeczytany 3003 razy)

Offline sonia

  • User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
  • *******
  • Wiadomości: 25627
    • Dar Życia
Mój syn zmarł po szczepieniu
« dnia: Maj 09, 2012, 11:28:22 am »

http://www.fakt.pl/18-letni-Tomek-Gaicki-ze-Strzegowa-zmarl-po-szczepieniu,artykuly,156551,1.html

Mój syn zmarł po szczepieniu

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14469910,wiadomosc.html?ticaid=1e6ab

Fakt | Środa, 9 maja 2012


Miał tylko 18 lat. I całe życie przed sobą. Dlaczego odszedł tak nagle?! – to pytanie nie daje spokoju ojcu nastolatka. 18-letni Tomek Gaicki ze Strzegowa w Wielkopolsce poszedł do przychodni na obowiązkowe szczepienie. Kilkanaście godzin później umarł.


Jego ojciec, Jarosław Gaicki (53 l.), jest przekonany, że to przez szczepionkę – lekarz nie powinien jej podać, ponieważ chłopak był przeziębiony. Ten ostatni wieczór Tomek spędził ze znajomymi. Przed snem oglądał jeszcze z bratem telewizję.


[url=http://Godzinę przed północą wysłał ostatniego SMS–a do kolegi. Chwilę potem zasnął. Już się nie obudził... – Drugi syn wpadł rano do pokoju. Krzyczał, że Tomek chyba nie żyje. Wezwaliśmy karetkę, ale na pomoc było już za późno – mówi przez łzy ojciec nastolatka.


Wini za to lekarzy. Chłopak przed śmiercią odwiedził ośrodek zdrowia w Nowych Skalmierzycach.


Przeszedł obowiązkowe szczepienie przeciw tężcowi i błonicy. – Kaszlał i miał katar, ale uznaliśmy, że w ośrodku musi się pokazać, bo spotka go finansowa kara. W końcu to lekarz decyduje, czy ktoś nadaje się do szczepienia – opowiada ojciec.
– W przypadku osoby przeziębionej czy chorej istnieje ryzyko, że osłabiony infekcją organizm źle zareaguje na szczepienie, które może niekorzystnie wpłynąć na układ immunologiczny pacjenta. Ja przed podaniem szczepionki bym się wstrzymała – mówi dr Sylwia Świdzińska, zastępca dyrektora Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Jednak lekarka z ośrodka zdrowia w Strzegowie podała chłopakowi szczepionkę. Dlaczego?! Trudno ustalić. Kierownik ośrodka "Uśmiech Serca" odsyła do lekarki. Ale doktor Maria M. – mimo że kilkakrotnie odwiedziliśmy ośrodek zdrowia i próbowaliśmy także porozmawiać z nią przez telefon – nie chce odpowiadać na pytania.


Ciało Tomka zostało już przebadane przez biegłych. Ci stwierdzili obrzęk mózgu, ostrą niewydolność serca, obrzęk płuc i przekrwienie narządów wewnętrznych. – Nie odpuszczę, zanim nie poznam prawdy, dlaczego zginął mój syn – mówi zrozpaczony ojciec.

[/size]
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach