Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Zajęcia sportowe dla dzieci z zespołem Down'a.  (Przeczytany 6973 razy)

Offline slawekcz

• User z prawami do pisania
  • Podglądacz
  • *
Zajęcia sportowe dla dzieci z zespołem Down'a.
« dnia: Kwiecień 26, 2012, 11:37:46 am »
Dzień dobry, witam po długiej przerwie  :)
Jestem tatą 8 letniego Stasia (z ZD) i mam pewien pomysł, który chciałbym na tym forum z Państwem przedyskutować, usłyszeć Państwa opinie.
Mój syn jest chłopcem bardzo aktywnym, uwielbia ruch, zabawę, różne gry. Obserwując jego aktywność, a jednocześnie nie mogąc znaleźć w najbliższej okolicy żadnej oferty zajęć sportowych dla niego postanowiłem zrobić coś samemu.
Zamierzam od września rozpocząć zajęcia sportowe dla dzieci z ZD (i nie tylko) oraz ich rodzeństw. Mam możliwość wynajęcia sali sportowej, posiadam wyposażenie w postaci piłek, siatek, słupków, materacy, rakietek itp. Znalazłem pedagoga specjalnego oraz (na 50%) studenta AWF, którzy są gotowi pomoc w prowadzeniu zajęć. Chciałbym, aby była to forma zabawy (nazywanej treningiem), bardzo ogólnorozwojowej z elementami różnych dyscyplin sportowych np. lekkoatletyki (skoki w dal, biegania), piłki nożnej ale również gimnastyki tj. przewroty fikołki, skoki przez kozła.  Co z tego wyjdzie i jak zajęcia będą wyglądały tak naprawdę "wyjdzie w praniu". Bardzo jednak chcę by mój syn podobnie jak jego rówieśnicy również raz w tygodniu miał "trening" na którym trochę się pogimnastykuje, pobawi, a jednocześnie spędzi czas z innymi dziećmi.
I teraz pytania do Państwa :-) : czy ktoś może uczęszcza na tego typu zajęcia, albo wie gdzie się odbywają? czy uważacie Państwo, że dzieci z ZD polubią to i najzwyczajniej będą chciały chodzić? czy gdyby taka oferta była w Państwa okolicy chcielibyście wziąć udział?
ps. dodam, że zajęcia oczywiście będą darmowe dla uczestników, będą odbywały się w Milanówku (30 km na południe od Warszawy) s sobotę rano, obecnie mam troje dzieci z ZD chętnych (z rodzeństwami sześcioro:-), może ktoś mieszka niedaleko i się dołączy ? :-)

pozdrawiam bardzo serdecznie i sportowo
Sławek i Staś 
Slawek

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Odp: Zajęcia sportowe dla dzieci z zespołem down'a.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2012, 04:39:33 pm »
Uważam, że temat godny podziwu.
Jak na dzieci z zD, myślę, że znacznie za dużo tych dyscyplin, ale z tych cięższych może skorzystać ich rodzeństwo.
Dla naszych dzieci najważniejszy i najbardziej skuteczny jest ruch przy muzyce, mini teatrzyki ruchowe z możlwością gestykualcji.
Dzieci z zD kochają muzykę, śpiew, pantomimy, nie wspomnę o basenie.
Życzę powodzenia w przedsięzięciu i jak najwięcej chętnych.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline slawekcz

• Podglądacz
  • *
Odp: Zajęcia sportowe dla dzieci z zespołem Down'a.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:27:18 am »
Bardzo dziękuję za komentarz. Dyscyplin wymieniłem faktycznie dużo, ale ich rodzaj i ilość będziemy na bieżąco dostosowywać do wymagań czy upodobań dzieci. Moje doświadczenia ze Stasiem pokazują, że by było dla niego "fajnie" musi sporo się dziać/ zmieniać itp.
Slawek

Offline slawekcz

• Podglądacz
  • *
Odp: Zajęcia sportowe dla dzieci z zespołem Down'a.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:25:53 pm »
Niestety plan upadł, udało mi się zorganizować wszystko (halę, trenera, sprzęt), ale nie udało mi się zebrać wystarczającej ilości dzieci. Będę szukał dalej, może w zimie się uda bo wtedy mniej jest zajęć na powietrzu. Gdyby jednak wcześniej znalazł się ktoś chętny do zajęć sportowych dla dzieciaków w Milanówku to bardzo proszę o kontakt. / slawek_cz@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie
Slawek Czarnecki
Slawek

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach