Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Komisja kwalifikacji wojskowej  (Przeczytany 2209 razy)

Offline myszek

• User z prawami do pisania
  • Gadacz
Komisja kwalifikacji wojskowej
« dnia: Kwiecień 24, 2012, 04:03:08 pm »
Zakładam ten temat informacyjnie ( nie znalazłam takiego tematu, być może przeoczyłam )
Mój syn dostał wezwanie na w/w komisję. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę że w wojsku muszą mieć aktualną bazę, pomimo tego ze służby wojskowej czynnej już nie ma od pewnego czasu.
Osoba niepełnosprawna NIE MUSI stawiać się osobiście ale w wyznaczonym terminie musi być do komisji dostarczone:
- orzeczenie o niepełnosprawności
- zaświadczenie lekarskie ( może być od lekarza rodzinnego) z wypisanymi pełnymi nazwami schorzeń
- 1 zdjęcie takiej wielkości jak do dowodu osobistego do książeczki wojskowej
- i oczywiście wezwanie na komisję
- dowód osobisty ON do wglądu i wpisania do akt
W tym roku wzięli "pod lupę" rocznik 1993.
U nas odbyło się to tak że ja pojechałam na komisję z dokumentami (najpierw zadzwoniłam z pytaniem czy młody musi być osobiście i jakie dokumenty mam złożyć ) i byłam przyjęta poza kolejnością. Oczywiście szanowna komisja troszkę się śmiała że  sklasyfikowali  Kaprala (moje nazwisko) i w dodatku urodzonego w święto niepodległości :-). Ale cała moja wizyta trwała może z 20 minut i jakieś 15 minut czekania na wydanie książeczki i oświadczenia że od decyzji można się odwołać. Ponieważ patryk jest trwale i całkowicie niezdolny to nie odwoływaliśmy się od decyzji, bo akurat taka jest słuszna w jego przypadku..  Tak to w skrócie wygląda.
Myślę że takie informacje również będą przydatne, dla rodziców młodszych od patryka  rocznikowo chłopców
Viola mama Patryka 21 lat autyzm, upośledzenie i inne...

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach