Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: turnus dla dorosłych ON z NFZ  (Przeczytany 6226 razy)

Offline myszek

• User z prawami do pisania
  • Gadacz
turnus dla dorosłych ON z NFZ
« dnia: Kwiecień 23, 2012, 08:27:10 pm »
Jak w temacie, może znacie jakieś ośrodki działające na podobnej zasadzie jak Ośrodek w Rusinowicach tyle ze dla pełnoletnich ON ? Mogą być szpitalne oddziały rehabilitacyjne, na których można być z opiekunem. Będę wdzięczna za każdą informację.
Viola mama Patryka 21 lat autyzm, upośledzenie i inne...

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: turnus dla dorosłych ON z NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 11:15:17 am »
myszek tu mam adres taki
http://zator.caritas.pl/tr.php
Może bliżej  coś znajadzieś pod patronatem Caritasu?
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2012, 07:26:37 pm »
Gaguś dzięki, zajrzałam poczytałam i może coś wybiorę tylko muszę tam zadzwonić i popytać o terminy :-) jak długo się czeka itp.....W sumie do Zatora mam kawałek nawet bliżej niż do rusinowic :-) Długość trasy samochodowej pomiędzy Zator a Dąbrowa Górnicza wynosi 60 km. :-) Byłam w okolicy bo w Inwałdzie w parku miniatur, a zator jest niedaleko.
Myślałam że  Bliżej to mam Rusinowice i na pewno taniej bo za 3 tygodnie pacjent z opiekunem płaci 800zł od tego roku wcześniej było 600zł. No i do rusinowic jedziesz na skierowanie lekarza (i NFZ finansuje resztę) ale niestety tam jest tylko do 18 lat, miało się zmienić żeby dłużej ale niestety ponoć nie mogą się dogadać z śląskim NFZ.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2012, 12:22:03 pm »
Myszek,ale jeśli dobrze pamiętam,to w Zatorze też jest szansa na bezpłatny pobyt,ale nie chę Ci mieszać.
Zdecydowanie masz bliżej Zator  ;D

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2012, 01:28:18 pm »
Zadzwonię po długim weekendzie i wypytam u źródła  :-) albo jak będę z młodym w poradni rehabilitacyjnej pod koniec czerwca to spytam naszą panią doktor  o jakiś ośrodek ze skierowaniem to wtedy jest na pewno taniej albo bezpłatnie. Ale ogólnie szkoda ze rusinowice przyjmują tylko do 18 lat, byliśmy tam tylko trzy razy i żałuję ze się wcześniej nie zdecydowałam tam jeździć....Ale trudno, było minęło i koniec kropka. Nasz ortopeda to mi kiedyś powiedział że on patryka skieruje bez problemów tam gdzie ja będę chciała, więc sobie szukam :-) Bo pełnopłatnie to w sumie możemy jechać wszędzie. A na skierowanie zawsze to taniej :-)  Tak sobie wymyśliłam że muszę jeszcze z lekarka rodzinną pogadać i poprosić o skierowanie do sanatorium (chociaż tu akurat się długo czeka) ale złożyć papiery możemy i czas będzie leciał, sama mi kiedyś wspominała że do sanatorium patryk zawsze musi jechać z opiekunem, ponoć nfz takie wnioski też realizuje ...W sumie jak nie był pełnoletni to nie miałam aż takich dylematów :-) Dzieki za podpowiedzi.

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2012, 09:51:44 am »
Rozmawiałam w sprawie pobytu na NFZ owszem jest taka możliwość ale bez opiekuna.Pacjent jest tan sam i oni się nim wszechstronnie zajmują tzn ćwiczą, myją, ubierają i co tam jeszcze dany pacjent wymaga. Może to i dobre ale jak dla mnie to ta opcja odpada, nie puszczę młodego samego.Podali mi namiary na swój ośrodek w Zembrzycach ale jako typowe 2 tygodniowe turnusy można z dofinansowaniem pfron.
Na razie szukam dalej a póki co szykujemy się powoli na koniec czerwca na turnus nad morze.:-)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2012, 05:31:33 pm »
Dzięki Myszek za informacje  :-*
Myślałam o mamie mojej,ale Jej pobyt tylko możliwy jest ze mną.

Wrzucam link,może się przyda

Placówki
Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Ochrona zdrowia, rehabilitacja, opieka nad ludźmi starszymi
 http://www.krakow.caritas.pl/index.php?a=10&typ=2

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2012, 05:43:07 pm »
Gaguniu czyli taki turnus w Zembrzycach byłby dla naszych bliskich akurat tylko że mnie się marzy pobyt z NFZ ewentualnie z niewielką dopłatą podopieczny i opiekun w żadnym razie bez opiekuna. Moja sąsiadka jedzie na jesieni do Ustronia. Ponoć im synowa załatwiała przez NFZ albo ZUS ona sama nie bardzo wie, bo też jest schorowana i musiałabym pogadać z jej synem lub synową.Jak ich spotkam to wypytam :-) Wiem od mojej pani doktor że mogę jechać z patrykiem do sanatorium, podobno pacjenci wymagający zwiększonej opieki mogą być skierowani z opiekunem. Muszę iść do przychodni wypisać wniosek lekarski na turnus to spytam jak to wyglada i ewentualnie wezmę skierowanie, tylko długo się czeka ponoć do półtorej roku.Zobaczymy jak wypytam fachowca :-) no i ewentualnie w czerwcu  spytam lekarkę od rehabilitacji czy zna jakieś ośrodki. Niech coś wymyśli :-)
A teraz siedzę i dalej szukam i znalazłam taki ośrodek, fajna oferta i nawet cennik niewygórowany :-)
http://www.krakowcaritas.pl/placowki.php/placowka/52
PS a Polska południowa to mniej wiecej jaki rejon zamieszkujecie?

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2012, 12:05:58 am »
Myszek,wiesz co podpytaj też dokładnie bo ja mam stronę tą samą z linku wyżej i pisze tu:

http://www.krakow.caritas.pl/index.php?a=10&id=2301
Turnusy rehabilitacyjne mogą być dofinansowywane przez PFRON (nie dla osób na wózkach inwalidzkich).

Ja myślałam o mamie,ale obecnie w Jej stanie no nie wiem czy byłby sens.

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2012, 09:50:36 am »
Gaga już wiem :-) dzwoniłam do ośrodka i sprawa ma się tak: owszem przyjmują osoby na wózkach i oczywiście z opiekunem, i osoby bardziej samodzielne też. Cały parter jest dostosowany dla "wózkowiczów"  Akceptują wszelkiego rodzaju dofinansowania czyli pfron, fundacje, stowarzyszenia i wpłaty własne. Trzeba wcześniej zadzwonić i zarezerwować interesujący nas termin. teraz już zaczynają zapisy na okres powakacyjny ale mają jeszcze wolne miejsca na wcześniejsze terminy. tyle wiem ze źródła. No to ja teraz poszukuję środków na jakiś może jesienny termin  a jak mi się nie uda nic wykombinować to na pewno w przyszłym roku. :-)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2012, 10:48:33 am »
Myszek dzięki. :-* :-* :-*
Cały czas mówiisz o ośrodku k/Kalwarii -Zerzydowice tak?

Offline myszek

• Gadacz
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2012, 05:57:54 pm »
Tak jest szefowo :-) mój poprzedni wpis dotyczy ośrodka w zebrzydowicach ...Ja się tam wybiorę to już postanowione na 100% tylko jeszcze czekam na przypływ gotówki na ten cel :-) Oczywiście jak tam dotrę to zdam relacje czy warto itp oraz proszę o to samo jak ktoś będzie tam przed nami :-) A może uda nam się gaguniu tam spotkać kiedyś? Byłoby fajnie poznać się 'w realu"

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2012, 11:17:41 pm »
Myszek muszę to przemyśleć,porozmawiać,czy taki wyjazd będzie miał sens obecnie.
Aczkolwiek,masaże które ma mama prywatnie,cudów napewno nie zrobią,ale odrobinę Jej pomagają,choć w zależności od pogody samopoczucie bywa różne.
Chodzić już nie będzie,chyba że stanie się cud.
Kto wie,może kiedyś Myszek sie spotkamy  ;D

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach