Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Przedszkole -przedszkole integracyjne,specjalne,masowe  (Przeczytany 676995 razy)

Offline siersciuch

• User z prawami do pisania
  • Aktywny Gadacz
    • http://www.Kuba.2q.pl
Przedszkole -przedszkole integracyjne,specjalne,masowe
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 06, 2006, 10:32:48 am »
super... :turn-l:  :D  :turn-l:
nas jutro ominie festyn w przedszkolu....buuuuuu, bo autko mamy nie sprawne....

pozdrawiamy
pozdrawiamy - ewa i kubuś z zesp. Sotosa i niedosłuchem obustronnym - wspomnienia<10 lat> oraz Dawidkiem <2,5 roku>

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 04, 2006, 12:09:49 pm »
Z powodu awarii serwera sieci osiedlowej nie miałem możliwości połączenia z zewnętrznym ftp i z tego powodu z dużym opóźnieniem pokażę Wam fotorelacje z zajęć otwartych, które odbyły się w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Jeleniej Górze - Cieplicach w dniu 17 października 2006 r.

Na zajęcia zaproszeni zostali rodzice i opiekunowie.
Okazało się, że był to "Dzień Jeża".

Na początku dzieci wysłuchały opowieści o jeżu i śpiewały piosenkę:

a później był wspólny taniec. Oczywiście, musiały tańczyć też jeże:

Po tańcach dzieci zaczęły tworzyć wyklejanko - rysowanki z wykorzystaniem klonowych liści. Dzielnie im w tym pomagali rodzice i opiekunowie.
Temat, to oczywiście jeż:

Z gotowych prac od razu powstała piękna galeria:

A na drugi dzień prace wyeksponowane zostały na tablicy przedszkolnego korytarza:

(praca na dole z lewej - dwa jeżyki, to dzieło Michaszkowo-dziadkowe :lol: )

To na razie tyle wspomnień z zajęć otwartych.
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na stronie naszego stowarzyszenia utworzony zostanie dział poświęcony działalności integracyjnego przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. Na pewno damy tutaj odpowiednią informację.
Na krańcach zwątpienia zawsze pali się światło.
Janusz - dziadek Michałka, 4 latka z zD i Natalki, 1 rok

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 04, 2006, 12:51:09 pm »
Ale super mieliście !!!!!!! Prace dzieci jeszcze lepsze suuuper :tekno:  :tekno:  :tekno:
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 04, 2006, 09:56:52 pm »
I bawili się mali i duzi przy tym chyba wyśmienicie dziadku Januszu?  :D
Tak cichutko powiem i podpowiem,że pracę dwóch Jeżyków  ;)
 można podziwiać tutaj >>>   :ok:
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 07, 2006, 03:26:08 pm »
Powiem Wam tyle, że, jeżeli Michaszek rano chętnie ubiera się i cieszy z tego, ze jedziemy do przedszkola, jeżeli przy odbieraniu go z przedszkola jest rozbawiony, a podobno potrafi przez prawie cały dzień coś tam sobie po swojemu mówić ze śmiechem, to znaczy, że mu jest tam dobrze.
A to dla nas najważniejsze.

A wiem, że z uwagi na ścisłą współpracę z jeleniogórską PPP (akurat mieści się w Cieplicach, niedaleko naszego przedszkola) mogę być spokojny o przebieg zajęć dodatkowych.

Życzę wszystkim, żeby w przedszkolach na Waszym terenie dzieci czuły się podobnie, a wychowawcy wiedzieli, co tak naprawdę oznacza grupa integracyjna.

Pozdrawiam.

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.bobasy.pl/kamilek2003
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 15, 2006, 01:55:12 am »
Och, jak nam te nasze dzieciaczki rosną, nieprawdaż? (Tyle godzin zajęło mi czytanie wszystkich postów w tym wątku! ;) )
Ja dziś zrobiłam pierwszy krok w umieszczeniu mojego Kamilka w przedszkolu integracyjnym. Właściwie to zrobił to Dziadek Kamila (pozdro dla Dziadka Janusza  :love1: ). Otóż dowiedział się przez przypadek, że miejsc w tymże przedszkolu na rok 2007/2008 już nie ma! I cóż zrobił? Gdy ja byłam w pracy, poszedł do pani dyrektor na rozmowę. Powiedział że ma wnuczka z zD i że rodzice (czyli my) myślą o uczęszczaniu Kamilka do przedszkola w przyszłym roku szkolnym. Okazało się że jeszcze nie wszystko stracone. Pani dyr. dała stosik dokumentów (karta przyjęcia dziecka do przedszkola, wniosek do zespołu orzekającego, badanie pediatryczne) oraz kazała jeszcze przynieśc xero orzeczenia o niep., opinię od psychologa i logopedy. Te dwie ostatnie mamy poprosic z ośrodka rehab. do którego obecnie Kamilek chodzi na zajęcia, bo "tam go znają".
Przedszkole integrac. w naszym mieście cieszy się tak wielką popularnością ze względu na liczne dodatkowe zajęcia, jakie zapewnia dzieciom niep. a przy okazji dzieciom zdrowym. W tym są zajęcia na basenie, hipoterapia i inne o których często "trąbi" lokalna tv. Rodzice wręcz prześcigają się w zapisach dzieci stąd ten brak miejsc. Nigdy nie myślałam jednak że moje dziecko może tam się nie dostac! Ale te wszystkie wnioski mam wypełnic "jak najszybciej". No to do roboty!
Przy okazji jeszcze wspomnę, że mój starszy synio chodził do innego przedszkola do grupy Montesorii. Wtedy dosłał się tam tylko "po znajmości", bo wtedy tamto przedszkole było najmodniejsze. No a teraz właśnie to - Integracyjne.
Acha! Jeszcze nasunęła mi się refleksja, jak spotkałam dzieci z tegoż właśnie przedszkola gdy byłam z Kamilkiem jesienią na placu zabaw. Zauważyłam dwóch chłopców z zD w grupie innych. Jeden był dośc agresywny. Podszedł do Kamila (jak swój do swego) i go przewrócił. Pani natychmiast podbiegła i krzyknęła: "Chcesz dostac?!" Zamurowało mnie. Może jednak to tylko mały incydent?  :non:
"Wypłyń na głębię" Kamil 8 lat zD i Kacper 14,5

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 15, 2006, 09:34:24 am »
Jak ten czas leci Agatko,już Kamilek przedszkolaczkiem za kilka miesięcy będzie  :ok:  :D
"Gdzie diabeł nie może....."  to tym razem Dziadzio poszedł  ;)  :)
Jak przedszkole integr. to pierwszeństwo powinny mieć dzieci
potrzebujące opieki .
Dziwne układy,że miejsc już nie ma?
O ile wiem do połowy kwietnia,może koniec marca składa się podania na nowy rok ( mogę się mylić )
A tu jeszcze dobrze się nie zaczął rok przedszkolny,a już miejsc brak na kolejny  :roll:
Ważne,że czar dziadzia zadziałał  :D

Agatko
Acha! Jeszcze nasunęła mi się refleksja, jak spotkałam dzieci z tegoż właśnie przedszkola gdy byłam z Kamilkiem jesienią na placu zabaw. Zauważyłam dwóch chłopców z zD w grupie innych. Jeden był dośc agresywny. Podszedł do Kamila (jak swój do swego) i go przewrócił. Pani natychmiast podbiegła i krzyknęła: "Chcesz dostac?!" Zamurowało mnie. Może jednak to tylko mały incydent?

Może jednostkowy incydent,a może nie?
Niekoniecznie przedszkole które jest modne,musi być faktycznie dobre.
Może pod względem dodatkowych zajęć,ale nie podejścia do dziecka przez panią w przedszkolu.
Absolutnie niechcę Cię straszyć,ale skoro taki incydent zauważyłaś,to może warto się przypatrzeć bliżej,
jakie podejście do dzieci mają panie przedszkolanki ?

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 15, 2006, 10:48:57 am »
hej wszystkim!
Tak, Gaguniu, masz świętą rację, zapisy do każdego przeszkola powinny odbywać się w kwietniu. Ale widzisz - tu jest inaczej. I to przez całkowity przypadek dziadek się dowiedział. Bo ja bym ten temat zaczęła załatwiać dopiero w kwietniu.

Właśnie - może warto się przyjrzeć dokładnie pracy tego przedszkola. Mam nadzieję że będą jakieś dni otwarte czy coś takiego. Ale to jeszcze nie pora. Mam to przedszkole rzut beretem od domu i dzieci często wychodziły na fajny plac zabaw blisko mnie (swój też mają w przedszkolu), więc jeszcze nie raz je poobserwuję (zwłaszcza Panie).

Acha, dziadek powiedział jeszcze pani dyr. że nasz Kamilek nie umie jeszcze jeść samodzielnie, a ona na to: Poradzimy sobie, mamy swoje sposoby!

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 15, 2006, 11:52:32 am »
Acha, dziadek powiedział jeszcze pani dyr. że nasz Kamilek nie umie jeszcze jeść samodzielnie, a ona na to: Poradzimy sobie, mamy swoje sposoby!

W ciągu kilku miesięcy,Kamilek może ślicznie sam zacząć jeść i problemu nie będzie  :D
Jednak te sposoby brzmią grozniej .... po wcześniejszych słowach innej pani  "Chcesz dostac?!"  :(

Najlepiej dyskretnie zerknąć jak to jest,gdy dzieci wychodzą poza przedszkole.
Może nawiąż kontakty z rodzicami dzieci,które tam uczeszczają?
Mam nadzieję Agatko,że będzie dobrze i to nie tylko moda,a faktycznie dobry klimat
przedszkola pod każdym względem.

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 16, 2006, 08:55:47 am »
Agato, trzeba być dobrej myśli, ale też nieco poobserwować.

Co do samoobsługi, to Michaszek, jak szedł do przedszkola, to nie bardzo chodził, trzeba go było karmić, zmieniać pieluchy - nie było z tym żadnego problemu.

Życzę powodzenia w załatwianiu formalności.

Pozdrowienia dla Dziadka.

Offline justyna00

• Nowy użytkownik
  • *
mulatki
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 26, 2006, 08:46:47 pm »
czesc !! jestem mama 3-letniej Soni która ma nieco ciemniejszy kolor skóry niz inne przecietne polskie dzieci :) mam taki problem czy puszczać ją do normalnego przedszkola czy moze do przedszkola jezykowego gdyz moja córcia z powodu jezyka taty włada jeszcze angielskim....

co mam zrobic? pomozcie!

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 26, 2006, 08:59:04 pm »
Witaj u nas.

Małe dzieci szybko uczą się języków obcych. Trudno radzić.
Osobiście brałabym pod uwagę dominującą znajomość języka.
Jeśli nie zamierzasz opuszczać Polski, to raczej dałabym do przedszkola z rodzimym językiem, a dodatkowo można dać dziecku zajęcia z j. ang.
A Tobie bardziej zależy na znajomości j.ang czy masz obawy o rasę dziecka?
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 28, 2006, 10:30:20 pm »
To znowu ja! W dalszym ciągu usiłuję zapisać Kamilka do przedszkola, gdzie już ponoć miejsc nie ma.  :(

No, nie jest tak łatwo, jak się niektórym wydawać może. Po zgromadzeniu wszystkich wymaganych dokumentów (xero orzecz. o niepełnospr, opinie psychologa i logopedy,  opinia pediatry, xero kart szpitalnych, xero wyniku bad. cytogenetycznego) udałam się do poradni pedagog.-psychologicznej. Okazało się na miejscu, że pani która się tym zajmuje jest na urlopie i będzie aż do 8 grudnia (!?). Są inne panie, ale wolałyby zaczekać, bo ten temat zależy tylko od tej jedynej pani.

Zawsze uważałam, że nie ma ludzi niezastąpionych, no ale cóż będę podskakiwać. Inna miła pani przejrzała dokumenty i umówiła mnie na konkretny termin. Mam przyjść sama i umówić się dopiero na spotkanie z dzieckiem (!?), bo nieobecna pani na pewno zechce zobaczyć dziecko. OK, powiedziałam, to może ja od razu przyjdę z dzieckiem. Nie, bo to trzeba się umówić, bo "takie BADANIE trwa 2,5 godziny"! Jakie badanie? No, trzeba konkretnie przypisać dziecko do jakiejś grupy. Czy jest upośledzenie umysłowe całkowite, umiarkowane, czy ... no nie pamiętam już. Myślałam, że takie podziały stosuje się tylko do osób dorosłych, a tu nie. Zespół orzekający musi przyporządkować 3,5 -letnie dziecko do jakiejś konkretnej kategorii, tylko na Boga - na co to komu potrzebne??? :roll:

Chciałam zapytać kochane Darowiczki, czy Wy też przez to przechodziłyście? Jak to 2,5 godzinne badanie wygląda? Przecież dziecko w nowym otoczeniu wśród obcych ludzi nie odezwie się słowem i będzie tylko trzymało się blisko mnie, (pewnie nie zejdzie mi z kolan). Czemu to ma służyć? Oświećcie mnie, proszę. :cry:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 28, 2006, 10:45:59 pm »
Ty się martwisz, że to ma trwać 2,5 godziny?  :roll:
Ja chodziłam tydzień na badania do Komisji PPP, tylko po to aby dokładnie przetestować rozwój córki. Im wiecej będzie przebywało z psycholog czy pedagog- tym bardziej otworzy się, pokaże co potarfi, jakie jest.

Badania te mają ocenić właściwy rozwój dziecka pod każdym względem.
Będą to testy w formie zabaw.
Podczas nich dziecko jest punktowane, a suma uzyskanych punktów wskaże na jakim poziomie rozwoju, czy upośledzenia jest dziecko.
Mamy 3 rodzaje: lekki, umiarkowany i głęboki.
Jeśli dziecko będzie w stopniu lekkim- masz szansę na zgodę do przedszkola masowego z grupą integracyjną.
Bez względu na Opinię z PPP - wiedz, że ostatnie zdanie należy do Ciebie i to TY masz prawo w ostatecznosci zadecydować gdzie dziecko będzie chodziło.
Masz prawo przebywać z dzieckiem podczas testów w PPP.

Zapoznaj się z dojrzałością przedszkolną i testami
http://forum.darzycia.pl/topic,3040.htm

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 29, 2006, 09:42:37 am »
W naszym przypadku badanie Michaszka w PPP przed przedszkolem trwało około godziny, ale u nas była inna sytuacja.
Pani psycholog była jedną z osób prowadzących zajęcia grupy wspomagania rozwoju dzieci młodszych w naszym przedszkolu, do której uczęszczał Michaszek nie mając jeszcze 2 lat i pani go znała.
Myślę, że z tego powodu ograniczyła się do badań niezbędnych, a w opinii umieściła dane z obserwacji dziecka podczas tych właśnie zajęć.

Jeszcze raz przypomnę, że nie stanowiło przeszkody to, że Michaszek nie mówił, nie jadł sam i trzeba mu było zmieniać pieluchy.

Trzymam kciuki, żeby Kamilek dostał się bez problemów do przedszkola. Przebywanie z rówieśnikami, to wspaniała szkoła. Widzę to po Michaszku.

Pozdrawiamy.

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 29, 2006, 03:04:14 pm »
Ja tez trzymam kciuki za Kamilka - przedszkole to super rzecz !!
Hania była oceniona przez poradnię na podstawie zajęć wczesnej interwencji w których uczestniczyła.
Dziś z Hanią i innymi przedszkolakami byłam na basenie w Aqua Parku - było świetnie .
Hanka usmiechnięta, zadowolona - najbardziej podobała jej sie końcowa zabawa w ciepłej wodzie z bąbelkami.

pozdrawiam, marta

Offline JACOL

• Raczkujący bywalec
  • **
Jasełka i opłatek w moim przedszkolu:
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 22, 2006, 06:48:23 pm »
Pozdrawiam wszystkich. Jacol

Jestem też na forum www.pion.pl

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 04, 2007, 11:33:18 am »
Witajcie!
Złożyłam wszystkie papiery do przedszkola i mam czekać. Nie będzie żadnych testów, bo do przedszkola nie trzeba, dopiero jak Kamil będzie szedł do szkoły. Narazie na podstawie orzeczenia z PPP o konieczności wspomagania rozwoju, powinnam się dostać do przedszkola integracyjnego. Ale to zależy od posiedzenia jakiejś Komisji, która w styczniu wybierze dzieci do grup i wtedy się okaże, czy został przyjęty, czy też nie.
Pozdrawiam

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 10, 2007, 08:58:19 am »
No, to trzymamy kciuki.
Na pewno Kamil będzie przyjęty.
Koniecznie wszystko nam opisz, jak już będziesz miała decyzję.

Pozdrawiamy cieplutko.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 10, 2007, 11:47:59 am »
Agatko napewno Kamilek zostanie przyjęty do przedszkola i dołączy do grona dzielnych darowych przedszkolaczków  :D  :serce:

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 10, 2007, 01:55:26 pm »
Moja Nicolka ma 2,5 roku myślałam o daniu ją do przedszkola integracyjnego,oczywiśście myśle o początku roku bo chyba wczesniej nie da rady.W związku ztym gdzie powinnam się najpierw udać bo piszecie tu o jakiś badaniach a ja nie mam otym pojęcia myslałam że poprostu wszystko załatwia się w danym przedszkolu.I jeszcze jedno pytanie czy do przedszkola integracyjnego tez są jakieś warunki które musi spełniać dziecko niepełnosprawne,chodzi mi o załatwianie się itp
mama nicolki zd 2,5l

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 10, 2007, 02:29:45 pm »
Karlabaran

Co przedszkole,to inne wymagania,jeśli chodzi o samodzielność dziecka.
Dla jednych pampers nie stanowi problemu,dla innych już tak.
Poczytaj tu dyskusję w całym wątku
http://forum.darzycia.pl/topic,3025.htm
Co jest potrzebne?
Troszkę wyżej Agata napisała
Agata
Pani dyr. dała stosik dokumentów (karta przyjęcia dziecka do przedszkola, wniosek
do zespołu orzekającego, badanie pediatryczne) oraz kazała jeszcze przynieśc
 xero orzeczenia o niep., opinię od psychologa i logopedy

Sonia

28 Listopad 2006, 22:45        

Ty się martwisz, że to ma trwać 2,5 godziny?  
Ja chodziłam tydzień na badania do Komisji PPP, tylko po to aby dokładnie przetestować rozwój córki. Im wiecej będzie przebywało z psycholog czy pedagog- tym bardziej otworzy się, pokaże co potarfi, jakie jest.

Badania te mają ocenić właściwy rozwój dziecka pod każdym względem.
Będą to testy w formie zabaw.
Podczas nich dziecko jest punktowane, a suma uzyskanych punktów wskaże na jakim poziomie rozwoju, czy upośledzenia jest dziecko.
Mamy 3 rodzaje: lekki, umiarkowany i głęboki.
Jeśli dziecko będzie w stopniu lekkim- masz szansę na zgodę do przedszkola masowego z grupą integracyjną.
Bez względu na Opinię z PPP - wiedz, że ostatnie zdanie należy do Ciebie i to TY masz prawo w ostatecznosci zadecydować gdzie dziecko będzie chodziło.
Masz prawo przebywać z dzieckiem podczas testów w PPP.

Zapoznaj się z dojrzałością przedszkolną i testami

» Pobyt dziecka w przedszkolu-prawo
http://forum.darzycia.pl/pobyt-dziecka-w-przedszkolu-prawo-vt5649.html

Dojrzałość szkolna i przedszkolna

i na temat testów
http://forum.darzycia.pl/topic,768.htm

Poczytaj wszystko sobie na spokojnie.
I pytaj,napewno ktoś zawsze podpowie jeszcze lepiej  :D

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 14, 2007, 11:56:56 am »
Poczytam wszystko uważnie i zaczne chyba od wizyty w danym przeczkolu popytam od czego mam zacząć i jakie mają wymagania tak chyba będzie najlepiej będe informować o zasadach w moich rejonach.Mam nadzieje że nie będe musiała znowu sie denerwowac naszym prawem
mama nicolki zd 2,5l

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 16, 2007, 11:14:40 pm »
Masz rację, Karla, dowiedz się jak jest u Was, wszędzie jest inaczej. Ja czekam na decyzję, czy Kamil zostanie przyjęty na ten rok.  :kw:

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:12:24 pm »
Agato to znaczy że to już jest czas na to żeby zacząć załatwiać,jeśli się chce puścić dziecko od września tego roku.
mama nicolki zd 2,5l

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:43:31 am »
Zobacz co pisałam 12 listopada:

Ja dziś zrobiłam pierwszy krok w umieszczeniu mojego Kamilka w przedszkolu integracyjnym. Właściwie to zrobił to Dziadek Kamila (pozdro dla Dziadka Janusza  ). Otóż dowiedział się przez przypadek, że miejsc w tymże przedszkolu na rok 2007/2008 już nie ma! I cóż zrobił? Gdy ja byłam w pracy, poszedł do pani dyrektor na rozmowę. Powiedział że ma wnuczka z zD i że rodzice (czyli my) myślą o uczęszczaniu Kamilka do przedszkola w przyszłym roku szkolnym. Okazało się że jeszcze nie wszystko stracone.

Wszędzie jest inaczej, więc głowa do góry i do przedszkola marsz!  ;)

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 21, 2007, 07:32:03 pm »
Widzisz masz super dziadka.
mama nicolki zd 2,5l

Offline siersciuch

• Aktywny Gadacz
    • http://www.Kuba.2q.pl
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 21, 2007, 07:37:15 pm »
:multi:  :multi:  :multi:
pozdrawiamy - ewa i kubuś z zesp. Sotosa i niedosłuchem obustronnym - wspomnienia<10 lat> oraz Dawidkiem <2,5 roku>

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 01, 2007, 12:20:05 pm »
Trzeci rok chodzimy z Łukaszkiem do przedszkola integracyjnego,jest to  dosyć uciążliwe bo wożę go codziennie 15km w jedną stronę ale jesteśmy obydwoje bardzo zadowoleni,cały czas to samo otoczenie,ten sam logopeda,pedagog którzy z nim pracują i zdążyli go poznać,znajome panie,dzieci które wołaja go wesoło po imieniu z daleka i tak może pozostać ale w tym roku musimy dokonać wyboru "zerówki".
Blisko domu mamy przedszkole masowe i pani dyr.chętnie nas przyjmie,mają kilkoro dzieci z orzeczeniem z PPP i dodatkowo pracuje z nimi pedagog i logopeda ale boję się że Łukaszkowi trudno będzie się przyzwyczaić do wszystkiego od nowa.
Coraz bardziej zastanawiam się co wybrać,gdzie go posłać,wiem że sama muszę zdecydować ale napiszcie co wy o tym sądzicie.

pozdrawiam
mama Lukaszka prawie 6 lat ZD

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 01, 2007, 02:51:48 pm »
Gbasko
Nie mogę Ci doradzić,ale Łukaszek w obecnym przedszkolu poznał dzieci,panie,
dobrze się czuje.
Jeżeli Łukaszek miałby z tymi samymi dziećmi,czy częścią grupy przejść do szkoły
 już,to zmiana wówczas byłaby chyba korzystna ?
Jednak może tak się zdażyć,że zerówka przeciągnie się rok dłużej
i znów zmieniłby kolegów.
Pózniej  nowe miejsce -szkoła to kolejna zmiana.
Szkoła to inny temat ;)
Jaka Szkoła ???

W obecnym przedszkolu jak piszesz oboje jesteście z niego zadowoleni.
Zna środowisko,panie a to jest ważne,nawet ,gdyby poszedł dalej
z inną grupą.
Nie znam Twojego synka,jak reaguje na wszelkie zmiany,jak odnajduje się w
nowym nieznanym środowisku.
Piszesz
boję się że Łukaszkowi trudno będzie się przyzwyczaić do wszystkiego od nowa

Dojazdy napewno są dość uciążliwe,ale może warto jeszcze rok,czy dwa
dojeżdżać?

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 02, 2007, 02:49:05 pm »
Dyrektorka z pobliskiego przedszkola podpowiedziała aby zapisać go równocześnie w obydwa miejsca a ostatecznego wyboru dokonać we wrześniu,chyba tak zrobimy.
Ja cały czas pracuję i po drodze do pracy wożę Łukaszka do przedszkola ale coraz trudniej pogodzić wszystkie obowiązki, zaczynam myśleć o urlopie wychowawczym a wtedy nie będzie mi się chciało specjalnie z nim tak daleko jezdzić - do wrześnie jest jeszcze trochę czasu mam nadzieję że uda nam się dokonać właściwego wyboru.

pozdrawiam serdecznie
mama Łukaszka ZD

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 20, 2007, 09:06:22 am »
Podobne dylematy co gbaska,ma sierciuch ( co wyszło póżniej  ;) )
Kubuś teraz chodzi do przedszkola integracyjnego  w innym mieście, a chciałabym ,żeby poszedł do szkoły u nas - stąd myslę o przeniesieniu go do przedszkola masowego !

Może ktoś doradzi jeszcze siersciuszkowi?

Przeniesione
siersciuch napisała w wątku :
A ja mam dylemat...może cos poradzicie mi, bo sama nie wiem co o tym mysleć!
Mamy szanse , aby Kubeczek od września poszedł do przedszkola masowego u nas w mieście, ale borykam sie z dylematem czy to oby dobry pomysł. warunki wydaje sie ,że będzie miał super,zajęcia indywidualne, ćwieczenia korekcyjne, oczywiście zajęcia z logopedą... surdologopega- psycholog, który zajmuje sie terapia Kubeczka mówi ,że swietnie i ,że da sobie radę ...a ja sie martwie!!!
Tak naprawdę to wogóle martwię się "zerówką"- myslę tu o pisaniu i czytaniu!!!
Wyczytałam już chyba wszystko ...i mam mętlik w głowie ! proszę poradźcie!

Gaga
sierściuszku
"Martwię się",to taki wirus,co siedzi w nas matkach i bardzo trudny do wyleczenia  ;)  :D  
(...)
Warunki,opieka zapowiada się dość obiecująco.
Nie zamartwiaj się sierciuszku na zapas.Jak nie spróbujesz,to nie posmakujesz  :D
Uwierz w możliwości Kubeczka.
W edukacji taki wątek jest,jak nauczyć dziecko liczyć.Na temat pisania jest.
Poczytałaś piszesz.....
A wiesz będą drobne kłopoty,a dar napewno będzie istniał,to na bierząco będą Ci kobietki podpowiadać ...
w razie problemików  :kw:
Napewno samo przedszkole,czy szkoła nie załatwią wszystkiego i Ty za
Kubusiem pójdziesz w ślad  :D (...)

A poważniej Ewciu,nie myśl co będzie na zapas,nie zadręczaj się krzywo postawioną literką.
Napisze tak,jak potrafi,ważne aby mu było w przedszkolu przyjemnie,miło i podejście do dzieci z dużym ...
z sercem było. :serce:

Anna
I jeszcze do siersciuszka- Ewo, jak najbardziej zapisz Kubusia do przedszkola,
 tak jak radzi Gagunia.
 Do tego co napisała dodam tylko, że pamiętam jak bałam się,
że Ala sobie zupełnie nie poradzi w zerówce.
 Byłam święcie o tym przekonana.
 Do tego stopnia, że bagatelizowałam pierwsze sukcesy dziecka!
Zobaczysz, Kubeczek będzie zaskakiwał Cię swoimi postępami.
Daj mu tylko szansę. :ok:

siersciuch
dziękuje Gaguś, dziękuje Anno za słowa otuchy  :kw:
Macie rację - zawsze będziemy <my mamy> martwic się o nasze skarby.
Kubuś teraz chodzi do przedszkola integracyjnego  w innym mieście, a chciałabym ,żeby poszedł do szkoły u nas - stąd myslę o przeniesieniu go do przedszkola masowego !
Byliśmy z Kubuskiem w tym "nowym" przedszkolu i przyniósł do domu miłe wrażenia.

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 28, 2007, 09:31:50 am »
Zostajemy jednak w przedszkolu integracyjnym na przyszły rok,bałam się masowego-że za duże grupy (ok 30 dzieci),jedna wychowawczyni,brak doswiadczenia do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi,że Łukaszek będzie odstawiony na boczny tor.
Mamy już zgodę wójta który teraz nie robił nam żadnej łaski i musiał się zgodzić na posłanie dziecka do przedszkola w innej gminie (zerówka liczy się do obowiązku szkolnego)oraz zgodę prezydenta miasta na przyjęcie Łukaszka do wybranego przez nas przedszkola.
We wrześniu mamy starać się jeszcze o bezpłatny dowóz przez UG lub częściowy zwrot kosztów jeżeli będziemy dowozić go sami.

pozdrawiam
mama Łukaszka 6l ZD

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 28, 2007, 12:05:54 pm »
ja Jędrka też wożę codziennie za miasto, chodzi do szkoły na wsi.
jak Julo był mały to spał jak jechaliśmy do szkoły, a popołudniowa drzemka też była w aucie :turn-l:
jeździmy, bo wiemy, że tam jest Jędrkowi dobrze i nie ma go co przenosić bliżej domu :turn-l:
dofinansowania nie bierzemy na dowożenie, korzystamy z ulgi rehabilitacyjnej przy rozliczaniu  :D

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 28, 2007, 09:07:30 pm »
Dziewczyny a gdzie można zwrócić się z prośbą o dofinansowanie na dowożenie dziecka samemu do przedszkola.
mama nicolki zd 2,5l

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 28, 2007, 09:30:27 pm »
w Urzędzie Miasta lub Gminy   :D

Offline dziadek Janusz

• Weteran
Co nowego w Przedszkolu Integracyjnym nr 14?
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 29, 2007, 09:19:00 am »
Dawno nie pokazywałem Wam, co dzieje się w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 14 w Jeleniej Górze, a tam ciągle coś nowego.
Były obchody Dnia Kobiet, teatr, przywitanie wiosny...
A dzisiaj wchodzę do przedszkola, a tam dwie dziewczynki zapraszają na godz. 13:00 stojąc przed pięknie przygotowanym kiermaszem, na którym wystawione są różne różności związane z Wielkanocą.

Popatrzcie sami:

(kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć)

Nie pozostaje nic innego, jak lecieć do banku po kasę i o 13:00 biegiem na kiermasz :lol:

Jeszcze dodam, że dzieci z tego przedszkola niebawem odwiedzą naszą wystawę fotograficzną "Odmienne, ale takie same" otwartą w ramach jeleniogórskich obchodów 2 Światowego Dnia Zespołu Downa. Będzie specjalny autobus z przedszkola na wystawę.

Pozdrawiam wszystkich.
Napiszcie, co ciekawego słychać w przedszkolach, do których uczęszczają Wasze dzieciaczki, bardzo nas to interesuje.

Offline gbaska

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 29, 2007, 10:03:13 am »
Przepiękny kiermasz,u nas jest podobnie stale jakieś imprezy,spotkania,teatrzyki dzieci są bardzo zadowolone.

Do karlabaran- dofinansowanie do dowozu dziecka do przedszkola (lub bezpłatny transport) należy się jeżeli skończy ono 6 lat,ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,idzie do zerówki w oddziale integracyjnym i na terenie gminy w której mieszkasz nie ma  przedszkola integracyjnego.

pozdrawiam
mama Łukaszka 6l ZD

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 02, 2007, 01:54:45 pm »
W wątku ADHD artykuł:
]Będzie przedszkole dla dzieci z ADHD

Pierwsze w Polsce przedszkole dla dzieci z ADHD ma ruszyć od września w Poznaniu. Niepubliczną placówkę, która da wsparcie maluchom i ich rodzicom, chce utworzyć Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z ADHD

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 23, 2007, 01:00:20 pm »
Witam wszystkich!
Chciałabym oznajmić wszem i wobec, że od września mój Kamilek poszerzy grono wspanialych przedszkolaków z Daru! :D Dostaliśmy się do przedszkola!
Od listopada załatwiałam, chodziłam,  kompletowałam dokumentację, ale warto było!  Jest na liście i to mnie bardzo cieszy! Dowiedziałam się o tym dopiero w ub. tygodniu, a teraz to przetrawiłam.  ;) Sama nie wiem, czy się cieszyć czy już zacząć bać.  :puppydogeyes:
Pod koniec sierpnia będą dni integracyjne, w których panie będą poznawały dzieci, rodzice też przyjdą i wszyscy się poznamy. Dzieci na liście przyjętych jest 20, w tym 6 "na zielono" "z różnymi dysfunkcjami psycho-fizycznymi".
Mój Kamilek oczywiście jeszcze ciągle nie woła do toalety, chodzi w majteczkach i tak go sadzamy kiedy sami uważamy, że powinien, jeszcze w tym względzie długa droga przed nami. Trochę lepiej sprawa wygląda z samodzielnym jedzeniem. Nauczył się wreszcie jeść kosteczki chlebka z masełkiem, pasztetem lub serkiem co wcześniej graniczyło z cudem. Picie tylko przez rurkę. Nie chce wcale pić z kubka. Też mamy co ćwiczyć do września! Poza tym jakby więcej mówi, sam od siebie, wyraźnie powie, czego konkretnie chce. Myślę, że z panią w przedszkolu się dogada. Powie np. którą muzyczkę chce słuchać, jaką bajeczkę mu przeczytać, co chce robić, co chce jeść.
Za tydzień idę na zebranie w sprawie tego przedszkola (to Przedszkole Integracyjne) to opowiem więcej.
Pozdrawiam serdecznie
ps. Chciałabym jeszcze tylko tak nadmienić, że mój brat cioteczny mieszka w Anglii i ma malutką zdrową córeczkę (pół roczku) która chodzi do żłobka. Tam na jedno dziecko przypada JEDNA opiekunka! Wyobraźcie sobie!

Offline dziadek Janusz

• Weteran
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 28, 2007, 03:21:59 pm »
No, to już możemy gratulować przedszkolaczkowi. :multi:
A z tą opieką w Anglii, to rzeczywiście, tylko pozazdrościć.

Offline IZABELKA

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://www.iskierka-zd.blog.onet.pl
Przedszkole
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 08, 2007, 04:31:58 pm »
Moje dziecko z Zespołem Downa ma 3 latka. Za rok planujemy posłać je do przedszkola. Czy da sobie rade wśród zdrowych dzieci???

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #342 dnia: Maj 08, 2007, 06:18:12 pm »
Na to pytanie nikt Ci nie odpowie jednoznacznie- to wymaga spróbowania, obserwacji.
Staraj się wierzyć, że zaklimatyzuje się wśród rówieśników, ale jednocześnie warto wpadać, poobserwować czy i co robią przedszkolanki aby wesprzeć zaburzone funkcje rozwoju dziecka.
W miarę potrzeby może zapoznaj się z wątkami z działu Edukacja w naszym serwisie-zwłszcza te:

http://www.edziecko.pl/przedszkolak/1,79345,1334870.html
Niedojrzałość przedszkolna

http://forum.darzycia.pl/topic,4219.htm
Pobyt dziecka w przedszkolu-prawo

Dojrzałość szkolna i przedszkolna

Bądź dobrej myśli - integracja w grupie  powinna podnieść rozwój dzieciątka.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 08, 2007, 11:32:55 pm »
:ok: rok to dużo czasu! jeżeli dziecko nie przyjmie się w waszym przedszkolu to nie martw się, bo w Rzeszowie są integracyjne przedszkola, a tam na pewno sobie poradzi!
pozdrowienia  :ok:

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #344 dnia: Maj 09, 2007, 12:09:06 am »
Dyskusja na temat przedszkola - wyboru, uczęszczania, doświadczenia, wrażenia rodziców, itd:

Offline amara

• Aktywny Gadacz
« Odpowiedź #345 dnia: Maj 09, 2007, 09:48:12 am »
Izabelka
Uważam,że warto spróbować.Mój Mati chodził do publicznego przedszkola - zaczął gdy miał 3.5 roku ( byłam z nim w grupie ).Dał sobie rade,choć nie zawsze robił to co inne dzieci  :D . Lubił przebywać wśród dzieci,malować,bawić się klockami.......Ale jedna rzecz wychodziła mu najlepiej .......rozrabianie   :turn-l: .
Pozdrawiam
"Człowieka poznaje się po tym co nosi w sercu"
terapeuta zajęciowy, mama Mateusza 11l z zD

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
przedszkole integracyjne w Gdańsku
« Odpowiedź #346 dnia: Maj 14, 2007, 09:50:45 am »
Przeglądam posty w tym temacie i coraz bardziej skłaniam się ku decyzji, że kiedy moja córka osiągnie stosowny wiek (na razie ma 14 mies.) poslę ją do przedszkola integracyjnego. Nie mam niestety informacji gdzie znajduje sie taka placówka w Gdańsku. Może ktos móglby mi pomóc w jej zlokalizowaniu. Zdaje sobie sprawe ze to duzo za wczesnie ale chciałabym po prostu zebrac jakies informacje na tem temat. Zosia ma rzadka wade genetyczną, obajwiająca się opóźnieniem psychoruchowym. Z tego co wiem posiada jednak duży potencjał który nalezy umiejetnie rozwijac. Nie jestem pewna czy przedszkole specjalne (nic nie ujmując tego typu placówkom) moze wystarczajaco dopingowac jej rozwoj. Dlatego chcialbym sie zorientowac w ofercie przedszkoli z grupami integracyjnymi. Prosze o wskazowki.
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #347 dnia: Maj 14, 2007, 03:48:08 pm »
Witaj, mój Michałek chodzi do przedszkola integracyjnego na Wałowej w Gdańsku, w czerwcu są zawsze otwarte dni, można przyjść z dzieckiem i zobaczyć jak tam jest. Jesteśmy zadowoleni z tego przedszkola, jeśli będziesz chciała o coś zapytać to chętnie odpowiem.  :D

Gaguniu, dzięki  ;)
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
przedszkole
« Odpowiedź #348 dnia: Maj 14, 2007, 09:14:16 pm »
Witaj Basiu, dziekuje za odzew, nie znam tego przedszkola, ale chetnie wybiore sie tam na dni otwarte, zeby rozpoznac grunt:) pozdrawiam
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

Offline Agata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 05, 2007, 12:43:16 pm »
Witam,
mój Kamilek ma pójść do przedszkola integracyjnego od września. Byłam niedawno na zebraniu i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Przedszkole ma doświadczenie od kilku lat na pewno, panie z którymi rozmawiałam, nie widziały przeszkód, że dziecko przyjdzie w papmersie i może trzeba je będzie dokarmiać. Zapewniały mnie, że na pewno sobie poradzą bo mają i znają takie dzieci z zD. Więc jestem w miarę spokojna. Kamil będzie na poczatku tylko od śniadania do obiadu, a może jeszcze krócej, zobaczymy. Ważne, że ma miejsce wywalczone od listopada ub. roku.
Program zajęć w przedszkolu jest bardzo ciekawy. Dzieci chodzą do groty solnej raz w tyg. i mniej chorują - tak powiedziała pani dyr. Pięcio i sześciolatki chodzą na basen. Mają pełno zajęć, opiekę logopedy, psychologa, rehabilitanta, komu co potrzeba. Przedszkole jest znane w naszym mieście i ma dobrą opinię. Każdy z kim rozmawiam mówi same pozytywy, ze słyszał dobre rzeczy. No więc czekamy na wrzesień.
Acha, w sierpniu będą zajęcia integracyjne: rodzice, dzieci i panie, w celu zapoznania się co nas czeka.  ;) Codziennie przez tydzień po godzinie po południu. Dla dzieci dobrze i rodzicom pasuje, bo nie muszą brać urlopu. Mądrze pomyślane. O reszcie będę Was informować na bieżąco. Pozdrawiam serdecznie.
Acha w wątku o klasach integracyjnych napiszę Wam co mi się nie podoba w szkole.

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach