Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: gejowskie bajki trafią do polskich dzieci!?!?!?!?  (Przeczytany 974 razy)

Offline zija

  • User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
  • ****
  • Wiadomości: 433
    • http://dzieciom.pl\4687
gejowskie bajki trafią do polskich dzieci!?!?!?!?
« dnia: Listopad 18, 2008, 06:03:05 pm »
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/60799,nasze-dzieci-beda-czytac-w-szkole-bajki-o-gejach,id,t.html#mater
 

 
Bajki o gejowskich rodzinach będą uczyć dzieci tolerancji
Maciej Stańczyk
2008-11-17 21:38:07, aktualizacja: 2008-11-18 11:41:58
W polskich księgarniach mają się pojawić bajki mówiące najmłodszym, że w rodzinie homoseksualnej, w której jest dwóch "tatusiów" lub są dwie "mamy", dzieci wychowują się normalnie. Albumy z takimi bajkami chce sprowadzić na polski rynek Robert Biedroń, lider Kampanii przeciw Homofobii.

- Żeby odczarować panujący w naszym kraju stereotyp, że dzieciom wychowywanym przez gejów i lesbijki dzieje się krzywda, że są gorsze od dzieci z tradycyjnych rodzin - wyjaśnia Biedroń. - Ta bajka uczy tolerancji - dodaje.

Na początek chce wprowadzić do księgarń bajkę pod tytułem "And Tango Makes Three", która w Stanach Zjednoczonych została wydana w 2005 roku. Książeczka do dziś budzi kontrowersje. Jej bohaterami są dwa pingwiny Roy i Silo, zakochane w sobie samce, które pewnego dnia znajdują jajo. Wysiadują je, a później wspólnie wychowują małego pingwina - samiczkę Tango - tworząc szczęśliwą rodzinę.  
 

Prof. Aleksander Nalaskowski, pedagog z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, jest oburzony: - To przypomina zepsucie z czasów starożytnego Rzymu - mówi. Zdaniem prof. Zbigniewa Nęckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego gejowska bajka może silnie oddziaływać na wyobraźnię maluchów i na pewno wpłynie na ich poglądy.

- Dzieci karmione homoseksualną strawą w bajkach będą w dorosłym życiu bardziej tolerancyjne wobec mniejszości. I z pewnością nie przybędzie nam gejów - uspokaja profesor.

Homoseksualne bajki dla dzieci niedługo trafią do polskich księgarń. Gejowskie bajki wprowadził już pilotażowo do programu nauczania brytyjski rząd.
Pingwiny kochające inaczej

Bajka "And Tango Makes Three" to oparta na faktach historia miłości dwóch homoseksualnych pingwinów z nowojorskiego zoo, które przez sześć lat tworzyły parę i wspólnie wychowały młode.

Teraz przygody Rico, Silo i Tango mają poznać również polskie dzieci, ponieważ bajkę zamierza wydać Kampania Przeciw Homofobii. - Już nawiązaliśmy kontakt z amerykańskim wydawnictwem, do którego należą prawa autorskie - mówi nam Robert Biedroń, szef KPH.

Nigdy wcześniej kampania nie angażowała się w wydawanie książek dla dzieci, dlatego Biedroń nie chce mówić o szczegółach projektu, dopóki na ostatni guzik nie zostaną dopięte negocjacje z amerykańskim partnerem.

Zdradza jedynie powody, dla których zdecydował się zainteresować dzieci gejowską literaturą. - Są w najlepszym wieku do nauki tolerancji wobec mniejszości. Tą bajką chcemy im pokazać, że homoseksualne pary wychowujące dzieci nie są w niczym gorsze od tradycyjnych rodzin - mówi nam Biedroń.

Według szacunków Kampanii przeciw Homofobii w Polsce mieszka już ok. 50 tys. gejów i lesbijek, które żyjąc w parach, wspólnie wychowują dzieci. Wydawanie bajek ma zwiększyć akceptację Polaków wobec takich związków.

Specjaliści ostrzegają

Zdaniem specjalistów pomysł jednak jest mocno kontrowersyjny. - Polska pod względem kulturowym nie jest jeszcze gotowa na przełknięcie takich inicjatyw bez żadnego sprzeciwu. Zainteresować czytelników taką tematyką będzie bardzo trudno - mówi profesor Janusz Czapiński, psycholog społeczny z Uniwersytetu Warszawskiego.
Według Izy Franckiewicz, socjologa i kulturoznawcy z Uniwersytetu Łódzkiego, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy bajki będą poruszały kwestie tolerancji wobec gejów i lesbijek, nie namawiając jednak do homoseksualizmu.

- Jeśli bajka będzie dla dzieci takim wzorem do życia w homoseksualnym związku to źle, że się w ogóle ukazuje. Ale jeżeli pokaże dzieciom, że oprócz tradycyjnych rodzin są jeszcze związki tworzone przez osoby tej samej płci i że nie są one w niczym gorsze, to spełni swoją wychowawczą funkcję - tłumaczy Franckiewicz.

Mariusz Makowski, psycholog społeczny z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, podkreśla, że gejowska bajka może mieć bardzo duży wpływ na kształtowanie światopoglądu dzieci. - One przyjmują bezkrytycznie to, co widzą na rysunkach i czytają. Potem w dorosłym życiu mogą wykazywać się większym pluralizmem - mówi Makowski.

Bajki o homoseksualnej tematyce nie są w Europie niczym nowym. W Austrii uczniowie na ich podstawie wystawiają szkolne przedstawienia. W ubiegłym roku brytyjski rząd wprowadził je pilotażowo do programu nauczania. W kilku miastach protestowali przeciwko temu rodzice.

W Polsce bajka w języku angielskim "And Tango Makes Three" jest już do kupienia w internetowym sklepie sieci Empik. Nie cieszy się jednak dużym zainteresowaniem.


Zobacz filmiki na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=K0Ilx_DsZyY

http://www.youtube.com/watch?v=FuIUZGNMpQQ

co wy o tym myślicie ?
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach