Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Kosmiczne kombinezony-Skafander w Mielnie i...  (Przeczytany 49591 razy)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Pająk - Kosmiczne kombinezony-Skafander w Mielnie i...
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2006, 12:26:05 am »
Zija
Łódz to nie wiem,ale możesz kupić ,jak Renek pisze w Stobnie.
Patrz wątek     tutaj >>>>>  
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline evcia

• Podglądacz
  • *
Pająk
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:19:41 pm »
ja jestem zachwycona pająkiem w zabajce. A co wy myslicie o tej metodzie? w jakim osrodku dobrze prowadzony a w jakim kiepsko- podzielmy się doświadczeniami

Offline evcia

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 27, 2006, 01:33:17 pm »
Dzięki soniu i przepraszam za dublowanie wątków- jak chcesz to moze moj tam doklei..To z tego linku wynika ze sa rozne rodzaje pająkow i zabajkowski nazywa się Ewro, tak? Bo ten w neyronie byl zupelnie inny i do kitu?

Offline iza mama gabora

• Raczkujący bywalec
  • **
pająk
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 27, 2006, 06:52:37 pm »
sie ma.Do rodziców z G-ka.Czy ktoś zna namiary na tę dr-Rosjankę z Zabianki,która prowadzi rehabilitację w pająku?

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 20, 2006, 10:10:03 am »
Kosmiczne kombinezony pomagają dzieciom

- Klaudiusz Slezak Radio TOK FM

Brzmi to niewiarygodnie, ale stary radziecki patent kosmiczny, dzisiaj robi furorę w medycynie. Można dzięki niemu leczyć bardzo chore dzieci.

więcej zdjęć

Garść historii

Wszystko zaczęło się kilkadziesiąt lat temu w kosmosie. Radzieccy kosmonauci musieli wtedy nosić specjalnie dla nich skonstruowane kombinezony, które miały symulować ruchy w warunkach ziemskiej grawitacji. Zanim jednak do tego doszło, radzieccy naukowcy zauważyli, że to co dzieje się z kosmonautami, kiedy wrócą na Ziemię, bardzo przypomina różne choroby, jak chociażby porażenie mózgowe. Dlatego wymyślili kombinezon, który kosmonauci mieli mieć na sobie w czasie, kiedy są w stanie nieważkości.

Przez wiele lat kombinezony były używane do leczenia dorosłych, np. po wylewach do mózgu, ale tylko w Związku Radzieckim i tylko dla jego obywateli. Dużo później, już w latach 90. powstał w Polsce ośrodek, który do dzisiaj używa podobnych kombinezonów do leczenia chorych dzieci. Ale - w związku z tym, że ceny nie należą tam do niskich - niewielu rodziców jest na to stać.

Historia kombinezonów rozpoczyna się od nowa w roku 1994. Wtedy Izabela i Ryszard Kościelni (oboje rehabilitanci po Poznańskiej AWF) emigrują do USA, żeby tam szukać pomocy dla swojej córki Kaji, która urodziła się, niestety, z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym. W Stanach pomocy także nie znajdują, ale trafiają na trop ośrodka w Polsce, o którym była wcześniej mowa.

Ich córka przeszła tam kilka turnusów, ale gdy skończyły im się pieniądze, ośrodek dłużej ich nie przyjmował. Wpadli wtedy na pomysł, żeby takie kombinezony stworzyć samodzielnie.

Rozpoczęli na nimi pracę, unowocześnili, dodali swoje pomysły i opatentowali w USA.
W ciągu kilku lat, wymyślona przez nich terapia dała ogromne efekty. Ich córka porusza się dzisiaj zupełnie samodzielnie. Efekty u dzieci są na tyle dobre, że leczenie ich metodą finansują niektóre amerykańskie ubezpieczalnie.

Druga odsłona kombinezonowej opowieści, to bardzo niedawna historia. Michał Leśniewski wracał ze swoją chorą córką Olą z nadmorskiego ośrodka, o którym była już mowa. Na stacji benzynowej zaczepiła ich obca(!) kobieta, która stwierdziła, że zna ich z Internetu. Szybko wywiązała się rozmowa o tym, jak bardzo kosztowna jest terapia przy użyciu kombinezonów. I to właśnie ta kobieta podpowiedziała Michałowi Leśniewskiemu, że terapia wcale nie musi być tak droga. Wystarczy wejść na jedną amerykańską stronę www.

Michał Leśniewski nie zastanawiał się długo. Jeszcze tego samego dnia napisał maila, że jest zainteresowany kupieniem takiego kombinezonu. Szybko dostał odpowiedź i dzisiaj - po bardzo krótkim czasie - otwiera założone własnym kosztem Centrum Intensywnej Terapii Olinek, gdzie będą używane kosmiczne kombinezony.

Jak to działa?

Ryszard Kościelny tłumaczy, że nasz mózg jest jak komputer. Jeśli dziecko jest chore, np. na porażenie mózgowe, to tak jakby miało zły program. Dzięki kombinezonowi i wielokrotnie powtarzanym ruchom, udaje się do mózgu wpisać nowy program, który działa poprawnie.

- Nasze mózgi mają wielkie obszary, których nie wykorzystują. Chodzi o to, żeby zmusić mózg dziecka, do - mówiąc obrazowo - nawiązania nowych połączeń z mięśniami, tak, żeby informacje które z niego wychodzą nie były sprzeczne. -wyjaśnia Kościelny.

Właśnie tak ma działać ów kosmiczny kombinezon. Wierzę, że się uda..

Jak pokazują przykłady na całym świecie, kombinezony mogą zdziałać cuda. Najbardziej spektakularnym przypadkiem, był kilkuletni Amerykanin, któremu lekarze nie dawali szans na to, że kiedykolwiek będzie chodził. Dzięki leczeniu przy użyciu kombinezonu, zaczął samodzielnie chodzić już po tygodniu!

- To oczywiście wyjątek, ale w ciągu roku, jesteśmy w stanie sprawić, że 80 proc. z naszych pacjentów będzie chodzić - mówi Ryszard Kościelny.

Wierzę, że tak właśnie będzie z moim Adasiem, mówi Anna Szymanek. Widzę, że ta metoda jest naprawdę dla niego skuteczna. Poza tym, on bardzo to lubi, bo zakładanie kombinezonu jest dla niego zabawą.

Podobnie myśli Michał Leśniewski: - Wierzę, że dzięki kombinezonom, Ola będzie kiedyś chodzić. Mam nadzieję, że uda się też pomóc innym dzieciom.

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o kombinezony, to nie są one tak bardzo drogie (właściwie całość produkowana jest w Polsce). Koszt jednego to około 8 tys. złotych.

Koszt godziny rehabilitacji w centrum Olinek, to 60 złotych - oczywiście, we wszystkim uczestniczy specjalista.

Jednodniowa tura powinna trwać 2,5 godziny.

Narodowy Fundusz Zdrowia na razie nie zdecydował się finansować tej terapii.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
metoda therasuit kombinezony
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 26, 2007, 11:29:54 am »
zanlazłam taki adres www.olinek.com.pl centrum intensywnej terapi metoda therasuit kombinezony,nie słyszałam wcześniej o tej metodzie to też są kostiumy, jeśli ktoś z was ją zna lub stosował niech napisze ,osirodek który ją stosuje mieści sięw warszawie od nas jakieś 100 km, same ćwiczenia bez zakwaterowania około 1500 zł 10 dni soboty i niedziele są wolne ,zakwaterowanie u nich jkieś 80 zł za dobe , takij informacji udzielili mi przez telefon .
gdzie jeszcze w polsce stosuje się metode therasuit
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 27, 2007, 12:24:28 pm »
dopytaj się dokładnie - czy kobieta lat 22 wejdzie  w kombinezon!!
czy to nie jest kierowane do dzieci??  :)

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
szukam informacji o metodzie therasuit
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 27, 2007, 01:07:01 pm »
dzwoniłam tam i pytałam wejdzie :)  oferta jest kierowana do wszystkich
na stronie są zdiencia małych dzieci ale powiedzieli że niema żadnego problemu , mają różne rozmiary, ale nie słyszałam wcześniej o metodzie therasuit :flasingsmile:  , chce więcej informacji na ten temat i opinie rodziców,gdzie jeszcze stosuje się te metode?

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
turnusy-pająk aquapark polkowice
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 27, 2007, 01:28:55 pm »
www.aquapark.com.pl  tojest adres aquaparku w plkowicach jest on w pełni przystosoeany do potrzeb osub niepełnosprawnych ,mają tam rehabilitacje www.rehabilitacja.polkowice.pl  turnusy-pająk ambulatoryjne i stacjonarne,
jedynym ograniczeniem jest waga do 80 kg(nie wiek,kamila waży 62 kg, się kwalifikuje dzwoniłam i pytałam )  :)

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 27, 2007, 03:32:21 pm »
http://www.suittherapy.com/ to jest link do tej zija  terapi masz tam wersje po polsku to nic innego jak kombinezony w Mielnie z tym że mają inna nazwę i taki kombinezon można kupic w zależności od rozmiaru. Kolor granatowy jest dla dużych osób jednym słowem kazdy kolor ma swój rozmiar.
Z rehabilitacji w olinku nie korzystałam ośrodek ten jest dość młody jednak z opinii innych rodziców słyszałam pozytywne opienie.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 27, 2007, 11:28:18 pm »
Tu dokładny link w j.pl.
http://www.suittherapy.com/polish.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 12, 2007, 12:05:48 pm »
Kosmiczne kombinezony leczą dzieci

Jako pierwsi korzystali z nich rosyjscy kosmonauci po powrocie z gwiezdnych wypraw. To specjalne kombinezony, które przywracają mięśniom sprawność po długim pobycie w stanie nieważkości. Tę kosmiczną technologię wykorzystuje się też do rehabilitacji dzieci z zespołem Downa czy po porażeniu mózgowym.

Jak to działa? Kombinezon koryguje postawę pod wpływem obciążenia, przywraca do normy napięcie mięśniowe, polepsza działanie stawów. Stymuluje też wiotkie mięśnie, stabilizuje równowagę, uczy orientować się w przestrzeni. Ubranie pomaga chorym dzieciom stabilizować położenie głowy, rozwija manualnie, a nawet pomaga w rozwoju mowy.

Kadrija Płocharska jest rehabilitantką w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", która sprowadziła kombinezony z Moskwy do Warszawy. Przed kamerą dziennika.pl opowiada o tej metodzie przywracania dzieciom sprawności. Na filmie widać, jak jeden z podopiecznych fundacji - trzyletni Olek Duma - doskonale sobie radzi z siedzeniem i chodzeniem, gdy ma na sobie kosmiczny kombinezon. Jego tata - Robert Duma - przyznaje, że efekty tej terapii są rewelacyjne. Ważne tylko, aby stosować ją regularnie.

Kombinezon składa się z kilku części, połączonych ze sobą regulowanymi gumkami. Naciąga się je indywidualnie dla każdego chorego. W skład zestawu wchodzą: kamizelka, szorty, pasy do stawów kolanowych i specjalnie przystosowane buty. Przy niektórych ruchach gumki stawiają opór, przy innych ułatwiają poruszanie. Np. podnoszenie nogi jest łatwiejsze, bo "ciągnie" ją do góry gumka. Ale żeby postawić nogę z powrotem na ziemi, trzeba już włożyć nieco wysiłku w pokonanie oporu.

Po ubraniu kombinezonu dzieci, które mają kłopoty z samodzielnym staniem, mogą nawet pokonywać na piechotę tor przeszkód. Ubranie pomaga im zachować pion i usztywnia te mięśnie, które muszą podtrzymywać ciało w tej pozycji. Kombinezon tworzy sztywny korpus.

Ta metoda rehabilitacji została opracowana przez rosyjskich naukowców, którzy chcieli ulżyć kosmonautom po ich długich misjach. Najpierw skonstruowali je właśnie dla nich. Jednak profesor Władimir Ticzin wpadł na pomysł, że kombinezony znakomicie nadają się też do leczenia dzieci.

nagranie video

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
kupić pająka czy skafander kosmiczny
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 17, 2007, 04:28:52 pm »
kamila chodzi do bezpłatnego osirodka rehabilitacyjnego w tomaszowie ale obsługa jest kiepska i ciągle psuje się sprzent , co jakiś czas robią zbiurka i kupuja nowe użądzena ostatnio kupili saune (kamila niemoże korzystać bo żle się po tym czuje) i nowe porącze do nauki chodzenia ,chce ich namówić żeby kupili pajaka lub skafander kamila była na pająku  w wiatrowie  tam były 2 jeden do bardzo małych dzieci i drugi do reszty,niewiem jak to jest ze skafondrani czy jeden można dopasować do pacjenta czy do każdego inny skafander
jakie są koszty zakupu pająka a jakie skafandra czy trzeba przejsć specjalne szkolenie
gdzie kupić jakie sa koszty gdzie się szkolić?

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
euromed to chba monopolista w skali swiatowej
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 14, 2007, 10:06:06 pm »
euromed to chyba jedyny osirodek na świecie  w kturym stosuje się
metode adeli dlate3do ceny są takie wysokie bo ma monopol czy gdzieś na świecie jest drugi taki?

Offline małgosia

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2007, 02:07:33 pm »
taki sam ośrodek jest w Warszawie www.olinek.com.pl   podobny ośrodek masz w Garbiczu szukaj Garbicz Pałac jest też taniej niż w Mielnie. To nie Mielno jest drogie a metoda rehabilitacyjna.
Na świecie jest kilka ośrodków z tą metodą ale są o  wiele droższe. Więc nie podaję

Offline Małgorzatka

• Nowy użytkownik
  • *
Re: Kosmiczne kombinezony-Skafander w Mielnie i...
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 02, 2007, 05:29:26 pm »
Nie wiem jak rehabilitują w Mielnie, ale radzę Wam jedno... byle nie Sosnowiec!!! Rozmawiałam tak kiedyś z jednym panem, rehabilitantem chyba-on pojęcia nie ma o rehabilitacji!!! a mądrzy się jak nie wiem. Do tego z tego co wiem są drodzy i więcej psują niż leczą...

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
kombinezon-THERATOGS
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 06, 2008, 07:20:14 pm »
o kombinezonie-THERATOGS

Kombinezon THERATOGS został podobno wynaleziony z myślą o pacjętach z MPD
ale ma zastosowanie w wielu innych schorzeniach .
strona o THERATOGS http://www.theratogs.com/ niestety po angielsku

strony polskich dzieci stosujących kombinezon theratogs :kw:

http://jiyuu.info/j/news.php
http://preclowastrona.blox.pl/2007/07/TheraTogs.html
http://www.preclowastrona.org/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=79&PHPSESSID=b497529b0ff04d65f748fabff0c6f436
http://preclowastrona.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?1

gosia74

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:35:28 am »
interesują mnie jakieś turnusy rehabilitacyjne ze skafandrami kosmicznymi wiem że jest ośrodek w Mielnie ale tam podobno i kosmiczne ceny za taki pobyt wiem że są jakieś jeszcze inne ośrodki w Polsce które też mają te skafandry proszę o jakieś informacje

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 08, 2008, 11:09:06 pm »
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 10, 2008, 11:11:51 am »
Niestety,  necik szwankuje. Znowu mam podwójny post. Przeczytajcie post poniżej. Informacja wydaje mi się ciekawa.

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 10, 2008, 11:15:00 am »
Nowoczesna metoda leczenia chorych z porażeniem mózgowym i po wypadkach stosowana będzie w sanatorium w Górznie. Pacjenci będę rehabilitowani za pomocą kostiumów wymyślonych przez polskie małżeństwo mieszkające na stałe w USA.

Źródło: ABC
http://www.gazetaabc.pl/gazeta/index.php

Cały artykuł jest na razie tylko w wersji papierowej.
Wynika z niego, że w sanatorium w Górznie ( Wielkopolska, w pobliżu Leszna ) będą stosować kostiumy rehabilitacyjne, dotąd uzywane w tylko w trzech placówkach w Polsce ( Warszawa, Sosnowiec, Grudziądz ) , o nazwie: THERASUIT.

Mogą być one stosowane zarówno u dorosłych , jak i u dzieci.
Pomagają osobom z porażeniem mózgowym, pacjentom po wylewach, urazach czaszkowo- mózgowych.
Kostium zbudowany jest z pospinanych ze sobą krótkich , elastycznych pasków.
Stabilizuje sylwetkę, pomaga samodzielnie stawiać kroki.

Został zaprojektowany przez polskie małżeństwo, którym urodziła się córeczka z porażeniem mózgowym. Opatentowany w USA, stosowany w 160 klinikach na świecie.

To tyle.
Będę śledzić temat.

marta.preis

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 23, 2008, 01:58:09 pm »
kochani
ja tez jezdze do stobna i zabajki i tam sa kombinezony mgr Kwiatkowskiego. Wszystkie te ortezy (skafandry, kombinezony itp) dzialaja na tych samych zasadach czyli maja za zadanie zakodowac w mozgu prawidlowe wzorce postawy poprzez odpowiedni naciag ciengien elastycznych. Zakupilam synkowi taki kombinezon do domu i cwiczymy osobiscie. Jestem bardzo zadowolona z rezultatow. Koszt to obecnie ok 1000zl mozna nabyc bezposrednio u mgr Kwiatkowskiego, dla zainteresoanych podaje namiary 6058890490. Mysle ze w dobie obecnego sprzetu i metod rehabilitacyjnych to dobra rzecz.
pozdrawiam marta

efka5

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 26, 2008, 09:55:33 am »
A do jakiego wieku dziecka można stosować kombinezony? Jaki poziom ruchowy powinno dziecko reprezentować?

marta.preis

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 14, 2008, 09:01:27 pm »
proponuje dzwonic i dowiadywac sie dokladnie u zrodel jak cos pisz maila m.preis@interia.pl dam namiary!
pozdrawiam mysza

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach