Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: ZGODA OJCA NA ZAPISANIE DZIECKA DO ZEROWKIN SZKOLNEJ  (Przeczytany 1941 razy)

asiara73

• Gość
ZGODA OJCA NA ZAPISANIE DZIECKA DO ZEROWKIN SZKOLNEJ
« dnia: Marzec 24, 2011, 06:07:48 pm »
Mam duzy problem. Starsza corka jest z pierwszego zwiazku i jest z rocznia 2006 i w tym roku idzie do zerowki. Niestety ojciec dziecka nie wyraza zgody na poslanie dziecka do szkoly,bo chce pozostawic ja w zerowce szkolnej. Stwierdzil sam bez zadnej konsultacji ze dziecko jest niedojrzale emocjonalnie do pojscia do zerowki szkolnej na podstawie rozmowy ze znajoma (kontakt z coreczka dwa weekendy w miesiacu) . Obydwoje mamy te same prawa rodzicielskie.Ja jestem innego zdania,ze coreczka "grudniowa" powinna przejsc z przedszkola do zerowki szkolnej. Wrecz uwazam ze jako dziecko grudniowe juz teraz powinna w bezpieczny sposob zapoznac sie z otoczeniem szkoly.Jako matka bylam u psychologa ktory wydal pozytywna opinie dotyczaca dziecka,ze na swoj wiek jest odpowiednio rozwinieta.Dodatkowo bylam u dyrekcji szkoly,czego ojciec nie zrobil. Dowiedzialam sie podstawowych spraw: wyglad sal,program nauczania, wiek dzieci zerowkowych,toalety itp.wywiad szkolny jest WSPANIALY. Chce bez zgody ojca zapisac corke do ZEROWKI SZKOLNEJ. Zastanawiam sie jakie jest prawo w SZKOLE dotyczaca tych spraw.Nie mozemy sie z ojcem dziecka dogadac.Ja nie zapisze dziecka do zerowki przedszkolniej a ojciec dziecka nie podpisze umowy w zerowce szkolnej. wiem ze wtedy moze szkola wydac konsekwencje prawne co do rodzicow a ja chce tego uniknac. Nie wiem co moge zrobic aby moja corka dostala sie do zerowki szkolnej bez zgody ojca.Na sprawe sadowa juz jest za pozno.jako matka udalam sie do specjalistow i DOKLADNIE upewnilam sie co jest dobre dla naszej corki.OJciec tego nie zrobil. Co mam zrobic,czy szkola jakos moze mi pomoc??  Jakie jest prawo w tym momencie?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Odp: ZGODA OJCA NA ZAPISANIE DZIECKA DO ZEROWKIN SZKOLNEJ
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2011, 11:43:23 pm »
Najlepiej pytać u źródła- czyli w miejscu gdzie chcesz dać córeczkę do nauki.
Masz poparcie specjalistów przy podjęciu własnej decyzji.  Ponadto to Ty spędzasz z dzieckiem większość  czasu i zapewne znasz ją lepiej niż Twój ex mąż. Szkoda, że nie macie wspólnego zdania, ale cóż z ex tak bywa  ;)

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach