Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Obowiązki nauczyciela i pomocy grupie rewalidacyjnej  (Przeczytany 2298 razy)

Offline MAGDA BUDEK

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Obowiązki nauczyciela i pomocy grupie rewalidacyjnej
« dnia: Luty 02, 2011, 02:18:37 pm »
Szukam informacji na temat zakresu obowiązków nauczyciela i pomocy nauczyciela w grupie rewalidacyjnej. Czy są przepisy które to określają, czy są one ustalane indywidualnie przez pracodawcę? Mam problem z pomocą nauczycielki która regularnie twierdzi że sprawdza pieluchę mojej córki na zajęciach i uważa że jest sucho. Jest jeszcze 2 dzieci chodzących które prowadza do łazienki , dba o ich toaletę a w przypadku mojej córki mówi że to jest wykorzystywanie jej osoby i ona dosyć się już w życiu narobiła żeby jeszcze podnosić z wózka Aldonę i jej pieluchy zmieniać nie będzie, że to już nie należy do jej obowiązków. Ogólnie babka jest ''alfą i omegą'' taką co bez kija do niej nie podchodź. Dodam że uwagę co do braku zainteresowania czystością mojej córki miała zwracaną wielokrotnie także przez nauczycielkę, bez skutku, ostatnio wręcz zmusiła nauczycielkę do czynności pielęgnacyjnych bo ''ona tego robić nie będzie''.
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: Obowiązki nauczyciela i pomocy grupie rewalidacyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2011, 10:46:21 am »
Magda,jeśli sa przepisy,to poszperaj tu

PRZEPISY EDUKACYJNE
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=40.0

Czy ta pani to jest pomoc nauczyciela?
Czy nauczyciel wspomagający?
Do jakiej szkoły chodzi Aldona i jak długo w niej przebywa?

Z tego co piszesz,to rozumiem,że pomoc nauczyciela.
 Do obowiązków pomocy nauczyciela należy pomoc w jedzeniu, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych,czy też współpraca z nauczycielem w czasie przygotowywania i prowadzenia zajęć.
W skrócie pomoc we wszystkim w czym dziecko sobie nie radzi samo.

Czy to określaja przepisy,szczerze Ci powiem że nie wiem,natomiast powinny być ( ale nie muszą)  takie obowiązki zapisane w statusie szkoły.

Może się odezwą inne Panie nauczycielki,czy dziewczyny obywające staż jako pomoc nauczyciela
i wyjaśnią dokładniej :)
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach