Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Uwaga na fałszywe listy elektroniczne  (Przeczytany 1872 razy)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Uwaga na fałszywe listy elektroniczne
« dnia: Listopad 26, 2010, 09:50:52 am »
Uwaga na fałszywe listy elektroniczne
PAP | Piątek, 26 listopada 2010

Oszuści podszywający się pod pracowników firmy Microsoft rozsyłają fałszywe e-maile, a nawet próbują oszukać właścicieli komputerów podczas rozmów telefonicznych - ostrzega "Dziennik Polski".

Fałszywe wiadomości to jedno z największych zagrożeń komputerowych. Tak wynika z najnowszego raportu firmy ESET, zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym.

Schemat przestępstwa zwykle wygląda tak samo: dzwoni oszust, podający się za pracownika działu wsparcia technicznego firmy rzekomo powiązanej z Microsoftem. Telefonujący tłumaczy, że nasz komputer wysyła do nich komunikat z prośbą o pomoc. Powodem ma być błąd systemu lub też wirus.

Następnie słyszymy propozycję zainstalowania nowego, rzekomo lepszego zabezpieczenia. Jest to oczywiście podstęp. Nieświadomi zagrożenia rozmówcy, często przekazują swoje dane, na przykład związane z kartą kredytową lub też pozwalają na przejęcie kontroli nad komputerem.

Obok wirusów i robaków internetowych, rośnie też liczba oszustw opartych na socjotechnice. Chodzi o fałszywe maile, których treść ma manipulować odbiorcą, przedstawiać zmyśloną historię po to, by wyłudzić dane czy ukraść tożsamość.

Specjaliści podkreślają, że działy wsparcia technicznego producentów oprogramowania nie kontaktują się bezpośrednio z użytkownikiem, jeśli ten sam nie zgłaszał wcześniej żadnych problemów - zaznacza "Dziennik Polski".

bk
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Uwaga na fałszywe listy elektroniczne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2010, 10:00:04 am »
Uwaga: Wysyp fałszywych antywirusów

PandaLabs ostrzega przed fałszywymi antywirusami, które wnikają do komputerów i informują o masowych infekcjach. Następnie „zapraszają” użytkowników do zakupu rozwiązania antywirusowego. Wszystko to jest podstępem, bo oszustom chodzi tylko o napędzenie użytkownikom strachu i wyłudzenie pieniędzy oraz danych karty kredytowej. Cyberprzestępcy zarobią w ten sposób w tym roku ponad 400 mln dolarów.


PandaLabs, laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security, ostrzega przed ogromnym wysypem w ostatnim czasie fałszywych programów antywirusowych, określanych również terminem rogueware.


http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Uwaga-Wysyp-falszywych-antywirusow,wid,12882374,wiadomosc.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach