Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Niesłyszący usłyszą Chopina w Warszawie  (Przeczytany 1684 razy)

sluchowisko.net

  • Gość
Niesłyszący usłyszą Chopina w Warszawie
« dnia: Październik 28, 2010, 10:41:07 am »

W najbliższy weekend, 30-31 października w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie prowadzona będzie akcja pod hasłem „Niesłyszący usłyszą Chopina”. Inicjatywę mającą na celu wsparcie osób z problemami słuchu podjął portal Słuchowisko, który od ponad dwóch lat dostarcza niesłyszącym i niedosłyszącym informacji, porad i cennych wskazówek.

Główną atrakcją „Kulturalnego weekendu” będzie udostępnienie zasobów Muzeum Chopina dla osób z problemami słuchu. Przewidując duże zainteresowanie tym wydarzeniem zaplanowano kilka tur zwiedzania. Przewodnikiem po muzeum będzie asystent kuratora - Katarzyna Kasica, którą wesprze tłumacz języka migowego z Polskiego Związku Głuchych.

Zapraszamy zainteresowane osoby do Muzeum Fryderyka Chopina, które miesci sie przy ulicy Okólnik 1 w Warszawie. Chętne osoby mogą za darmo zwiedzić muzeum w towarzystwie przewodnika i tłumacza w następujących godzinach:

Sobota, 30.X.2010
I tura: godz. 10:00 - 11:00
II tura: godzi. 11:00 - 12:00

Niedziela, 31.X.2010
I tura: godz. 9:00 - 11:00
II tura: godz. 10:00 - 11:00
III tura: godz. 11:00 - 12:00

Portal Sluchowisko.net, oprócz roli informatora, pełni funkcję miejsca przeznaczonego do integrowania osób z problemami słuchu ze słyszącymi. Działalność www.sluchowisko.net ma również charakter edukacyjny i rozrywkowy, o czym świadczą dotychczasowe działania skupiające uwagę na problemie niedosłuchu. Należy do nich organizacja multimedialnego kursu nauki języka migowego oraz rozprowadzenie naklejek wśród kierowców z problemami słuchu we współpracy z „Dziennikiem”.

Patronat medialny nad akcją objęli: Fundacja EFRON oraz portale – niepełnosprawni.pl, kulturaonline.pl, stacjakultura.pl, newss.pl, independent.pl, bycseniorem.pl, students.pl oraz muzyka.net.pl.

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach