Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Turnus w TheraSuit w Małopolsce  (Przeczytany 2248 razy)

dorotap

  • Gość
Turnus w TheraSuit w Małopolsce
« dnia: Sierpień 15, 2010, 05:14:34 pm »
Na południu Polski w Tomicach k/Wadowic powstał ośrodek intensywnej terapii prowadzonej w kombinezonach tzw. kosmicznych TheraSuit oraz TheraTogs z wykorzystaniem Integracji Sensorycznej: Centrum Wesołej rehabilitacji OPTIMA. www.optima-rehabilitacja.pl To najtańszy turnus w kombinezonach TheraSuit w Polsce. Do końca września trwa promocja na wszystkie zabiegi terapeutyczne. Każdy uczestnik bierze ponadto udział w loterii. Turnusy są bardzo intensywne, w zupełności wystarczy tygodniowa terapia od poniedziałku do piątku po 2,5 godziny dziennie. Wskazane jest zrobienie tygodniowej lub 2 tygodniowej przerwy między turnusami, ponieważ dziecko w trakcie turnusu na prawdę intensywnie ćwiczy. W takich kombinezonach dziecko jest cały czas stymulowane - choćby chciało nie może "leniuchować", nawet w trakcie "zabawy" jego mięśnie i mózg intensywnie pracują. Taka zabawa jest tak na prawdę terapią, ale dziecko siedząc na huśtawce, zjeżdżalni, trampolinie, podczas terapii ręki traktuje tą niby chwilę wytchnienia po intensywnej pracy jak zabawę. Kombinezony TharaSuit zostały opracowane przez rodziców dziewczynki z porażeniem mózgowym, by przyspieszyć proces rehabilitacji stosując bardziej nowoczesne metody. Sam kombinezon został stworzony dla kosmonautów, by ograniczyć negatywne skutki braku ruchu w trakcie misji w kosmosie. Państwo Kościelny, obecnie mieszkający w USA zmodyfikowali kombinezon na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.

Centrum wesołej rehabilitacji OPTIMA jest urządzone jak pokój dziecięcy czy plac zabaw, na ścianach znajdują się wesołe rysunki, są półki z zabawkami - które mają dziecko stymulować do wstawania ("łatwiej" jest zdjąć zabawkę z półki niż wykonać podobne ćwiczenie przy drabince  ;)Dzieci mogą samodzielnie zrobić rzeczy, o których mamy nigdy by nie podejrzewały swojego niepełnosprawnego dziecka. Należy im tylko stworzyć warunki do odkrywania swojej samodzielności  :)). Zjeżdżalnia, huśtawki, kołyski, trampolina, deskorolka tzw. beczka i wiele innych zabawek stwarzają atmosferę zabawy. Takie było główne założenie: stworzyć ośrodek intensywnej terapii wykorzystującej najnowsze i najbardziej efektywne metody rehabilitacji, gdzie nasze dzieciaki mogą się również bawić i uprawiać sport, dlatego wśród sprzętów rehabilitacyjnych są bramki do piłki nożnej, badminton, kręgle, pachołki, kształtki do stworzenia toru przeszkód i in. Po ciężkiej pracy w 2,5 godzinnej sesji są dodatkowe zabawy rekreacyjno-terapeutyczne, czyli tzw. Terapia przez zabawę: metodą Weroniki Sherborne, Muzykoterapia, Terapia Ręki, zajęcia taneczne i sportowe.

Plan terapii w trakcie turnusu dobierany jest indywidualnie do każdego dziecka na podstawie dokumentacji medycznej, rozmowy z rodzicem, który najlepiej zna swoje dziecko, badania dziecka oraz obserwacji jego zachowania w pokoju zabaw. W trakcie "zwiedzania Centrum" i zapoznawania się z nowymi zabawkami dziecko może pokazać, co tak na prawdę potrafi.

Terapia prowadzona jest w 2,5 godzinnej sesji. Następnie odbywa się Terapia przez zabawę, by dziecko mogło odpocząć i swobodnie się pobawić. Po południu odbywają się zajęcia dodatkowe: np. zajęcia taneczne, zawody sportowe, aerobik dla mam, joga dla dzieci oraz szkolenia dla rodziców w zakresie zastosowania metody TheraSuit oraz TheraTogs czy SI, jak również kurs języka niemieckiego - dla dzieci oraz dla dorosłych (w ofercie język biznesu dla mam). OPTIMA to również biuro tłumaczeń i oferuje pomoc w tłumaczeniach np. tekstów medycznych (kart informacyjnych itp.)

Polecam!

www.optima-rehabilitacja.pl
turnusy@optima-rehabilitacja
Te.: +48 696 433 786

Tomice 643
34-100 Wadowice ("papieskie"! k/Krakowa)
Dorota - mama Małgosi (7) z rozszczepem kręgosłupa oraz Karolka (3,5 - zdrowy jak ryba!)

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach