Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Centrum wesołej rehabilitacji OPTIMA  (Przeczytany 2432 razy)

dorotap

  • Gość
Centrum wesołej rehabilitacji OPTIMA
« dnia: Sierpień 12, 2010, 11:54:52 pm »
Witam,

Zapraszam wszystkie dzieci do naszego ośrodka rehabilitacyjnego w Tomicach k/Wadowic. Z Gosią odwiedziliśmy różne ośrodki w Polsce, wybrałyśmy z każdego z nich metody rehabilitacji, które przynoszą najlepsze efekty i stworzyłyśmy razem z Gosią Centrum wesołej rehabilitacji OPTIMA. Dodaliśmy jeszcze te najnowsze jak TheraSuit, TheraTogs, SI, wybrałyśmy fizjoterapeutów z największym doświadczeniem, którzy potrafią prowadzić intensywną terapię pamiętając, że tylko podczas zabawy dziecko zapomina, że ćwiczy i robi więcej niż by chciało ;-) Urządziliśmy na wesoło, z dużą ilością zabawek wszystkie sale rehabilitacyjne, ściany przyozdobiliśmy zabawnymi zwierzakami, by przypominały pokój dziecięcy i powstało:

Centrum Wesołej rehabilitacji OPTIMA - nowoczesny ośrodek rehabilitacji dzieci i młodzieży ze schorzeniami układu nerwowego. Terapia prowadzona jest w formie jedno-, dwu oraz trzytygodniowych turnusów z wykorzystaniem kombinezonów kosmicznych TheraSuit, TheraTogs przez fizjoterapeutów posiadających odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo oferujemy: Terapię Ręki, zajęcia metodą SI dla dzieci z zaburzeniami i deficytami integracji sensorycznej oraz Kinesiotaping, czyli plastrowanie.

OPTIMA to centrum wesołej rehabilitacji. To nie tylko profesjonalnie wyposażona sala gimnastyczna, fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem, ale przede wszystkim wielki plac zabaw stymulujący dziecko do rozwoju wykorzystując jego ciekawość świata. Ta nowatorska metoda opracowana przez Monikę Aly z Niemiec to "Naturalna rehabilitacja” polegająca na dostosowaniu otoczenia dziecka w taki sposób, by ułatwić mu odkrywanie nie tylko świata, ale przede wszystkim swoich możliwości. Wyposażenie Centrum Wesołej Rehabilitacji OPTIMA zostało dostosowane do prowadzenia takiej terapii w trakcie ćwiczeń w kombinezonach.

OPTIMA została stworzona dla dzieci podobnych do naszej niepełnosprawnej córeczki Gosi, która wymaga intensywnej, kompleksowej rehabilitacji, aby osiągnąć jak największą samodzielność. Konieczne jest zastosowanie najnowszych sprawdzonych metod, by przyspieszyć proces rehabilitacji. Gosia jak każde dziecko chce się również bawić. Dlatego w naszym wesołym centrum rehabilitacji oprócz intensywnej terapii jest również czas na zabawę na dodatkowych zajęciach metodą Weroniki Sherborne, muzykoterapii, jogi dla dzieci oraz zajęciach sportowych. Prowadzimy również szkołę tańca na wózkach dla maluchów.

OPTIMA Centrum Wesołej Rehabilitacji oferuje ponadto indywidualne zajęcia metodą SI dla dzieci z zaburzeniami i deficytami integracji sensorycznej, jak również zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy.

Zapraszamy wszystkich znajomych i nieznajomych do odwiedzenia naszego ośrodka wirtualnie na stronie http://www.optima-rehabilitacja.pl oraz osobiście: Tomice 643 k/Wadowic (k/Krakowa). Kontakt: turnusy@optima-rehabilitacja.pl

W okolicy wiele atrakcji, np. DinozatorLand w Zatorze (ok. 15 minut od ośrodka) oraz Dinolandia i Park Miniatur w Inwałdzie k/Wadowic (ok. 10 minut od ośrodka). Wszystkie przetestowane! Wózkowicze mogą być spokojni, żadna atrakcja ich nie ominie. Wadowice to miasteczko niewielkie, ale już bardzo sławne dzięki wizycie Papieża oraz kremówkom. Można połączyć przyjemne z pożytecznym odwiedzając Optimę, trochę pozwiedzać i intensywnie poćwiczyć.

Prowadzimy również biuro tłumaczeń i szkoleń językowych, więc rodzicom i dzieciom zapewniamy dodatkowo naukę języka niemieckiego. Po południu prowadzimy zajęcia fitness.

Pozdrawiam i zapraszam
Dorota


Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach