Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: 1 % - na co mozna wydać pieniądze z 1%  (Przeczytany 3076 razy)

andiza

• Gość
1 % - na co mozna wydać pieniądze z 1%
« dnia: Maj 19, 2010, 03:58:20 pm »
witam,
W tym roku (pierwszy raz ;))  zbieraliśmy pieniądze z 1 % dla mojego syna ,który jest niepełnosprawny (choroba onkologicza - RMS embrionale IV stopień ). Mam pytanie na co możemy przeznaczyc pieniądze, które zebraliśmy na koncie stowarzyszenia które nam 'Wypożyczyło" swoje konto.  ???  Mój syn , na dzień dzisiejszy nie potrzebuje żadnego sprzętu rehabilitacyjnego, jest za mały (3lata) by stwierdzić czy bedzie miał skrzywienie kręgosłupa lub też inne wady w postawie. (rak zaatakował mięśnie nad łopatką - ma wycięty kawałek mięśnia).

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline MAGDA BUDEK

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Odp: 1 % - na co mozna wydać pieniądze z 1%
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2010, 09:22:15 pm »
Informacji tej udzieli Ci fundacja do której się zapisałaś. To zależy od tego co mają w statucie napisane. Możesz np. opłacić przejazdy do lekarzy, koszty wizyt, leków, rehabilitacji.
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2010, 10:07:31 pm »
Moja znajoma zgromadzone w fundacji pieniądze wydaje ( poza opłaceniem zagranicznych operacji ) m.in. na rehabilitację ( np. wczasy terapeutyczne ), leki ( rachunki z apteki, również na leki np. przeciw przeziębieniu ), koszty dojazdów do lekarzy itp.
Zapytaj w fundacji, co konkretnie objęte jest refundacją.

Ja z 1% opłacam tylko koszty pobytu syna w szpitalu oraz honoraria lekarzy (leczenie zagraniczne).
Są one tak duże, że szkoda mi każdej złotówki.

andiza

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2010, 11:34:49 am »
Dziękuję za odpowiedzi .

Moja sytuacja jest bardziej skomplikowana:
mój syn od tego roku jest zapisany do Fundacji ENEREGA w Gdańsku to raczkująca fundacja nie są jeszcze organizacją pożytku publicznego tak więc 1% nie mógł być zbierany z tej fundacji dla mojego syna. (Fundacja Energa działa dopiero rok i dopiero w przyszłym roku będzie OPP). W Ustce gdzie mieszkamy jest Stowarzyszenie pomocy BENE VITA ale to stowarzyszenie skupia się na:

- pomocy ludziom bezdomnym,
- wsparciu osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych,
- wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,

- innej pomocy dotyczącej osób potrzebujących.

Wypozyczyło nam swoje konto do zbierania funduszy z 1%.

W statusie stowarzyszenia nie jest napisane na co moge przeznaczyć pieniądze zgromadzone dla syna.

Chcielibyśmy zakupić dla małego np. odzież, buty, witaminy, pampersy,

pozdrawiam
Iza , mama 3 -letniego synka Jasia (RMS embrionale )

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2010, 11:58:25 am »
Tu masz statut swojego stowarzyszenia:
http://www.benevita.blink.pl/statut.html

Ze statutu:

Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem mającym na celu działalność społeczno-użyteczną na rzecz społeczności gminy miejskiej i wiejskiej Ustki w sferze rozwijania i propagowania inicjatyw, postaw i działań sprzyjających określonym statutowym celom, upowszechniania działań związanych z pomocą rodzinie, pomocy materialnej i niematerialnej bez względu na wiek: bezdomnym, chorym, niepełnosprawnym, a także innym osobom wymagającym pomocy. Ponadto do działań stowarzyszenia należy wytwarzanie atmosfery zaufania i szacunku do drugiego człowieka, a także przyczynianie się do prawidłowego funkcjonowania organizacji, oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które podejmują takie działania.

Tu wklejam cele, które realizują:

Stowarzyszenie cel wskazany § 1 statutu realizuje poprzez:
1)    prowadzenie noclegowni dla osób bezdomnych,
2)    realizowanie zadań socjalno – pomocowych, wsparcie i aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, edukacja i samokształcenie osób starszych, chorych, bezdomnych, niepełnosprawnych i innych
3)    pomoc na rzecz osób wskazanych w pkt 2 w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym także w zakresie rehabilitacji ruchowej oraz pomocy farmaceutycznej,
4)    wszechstronna pomoc osobom bezdomnym a także wszystkim osobom, którzy tej pomocy potrzebują
5)    wszechstronne propagowanie metod i technik stosowanych w zakresie zaspakajania potrzeb życiowych osób i rodzin, w szerokim tego rozumieniu,
6)    współpracę i wzajemną pomoc członków Stowarzyszenia,
7)    współpracę z osobami, organizacjami rządowymi, samorządowymi, pozarządowymi i instytucjami, działającymi na obszarze RP oraz poza granicami kraju, w celu realizacji zadań statutowych, szczególnie w zakresie zbierania informacji i wymiany doświadczeń w dziedzinie pomocy, rozwiązywaniu trudności życiowych potrzebującym,
8)    doradztwo i pomoc organizacyjno- ekonomiczną oraz szkolenie członków i innych podmiotów zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia,
9)    inne działania sprzyjające rozwojowi statutowych celów organizacji,
10)    prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską.

Najlepiej zapytaj wprost, czy zrefudują Ci to, co chciałabyś kupić.

andiza

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2010, 06:12:52 pm »
dzięki Mulesia  ;)

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach