Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Utworzenie klasy integracyjnej - podanie  (Przeczytany 3769 razy)

Offline MAGDA BUDEK

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Utworzenie klasy integracyjnej - podanie
« dnia: Kwiecień 20, 2010, 11:16:27 am »
W naszym miasteczku nie ma klas integracyjnych wcale. Mimo że są dzieci które mogą do takiej chodzić ale rodzice wolą posłać do specjalnej ''bo mniej zachodu''. Udało mi się namówić tylko jedną mamę abyśmy zawalczyły o 1 klasę integracyjną w szkole podstawowej. Dyrektor kazał napisać podanie o utworzenie takiej klasy. Odpowiednie dokumenty z PPP już mam więc pytanko czy ktoś pisał takie podanie?
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline BasiaB

• Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
Odp: Utworzenie klasy integracyjnej - podanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2010, 07:00:07 pm »
... ''bo mniej zachodu''...
Naprawdę takie mają powody? Ja mam dziecko w szkole specjalnej i nie znam rodzica, który z takiego powodu wybrał tę szkołę.
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:23:29 am »
Takie mają podejście i wiele innych ciekawych zachowań typu '' ja tam nie pójdę bo potem jak będę chciała coś załatwić to mi odmówią". U nas jest zaścianek jeśli chodzi o dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami lub takimi ''z pogranicza '' jak moja najmłodsza. Dlatego ponieważ nie stwierdzono u niej upośledzenia umysłowego ale balansuje na granicy dziecka zdrowego a upośledzonego w stopniu lekkim ( ma kłopoty z mową ale w testach pozawerbalnych wyszedł wysoki poziom ), do tego dochodzą sprawy rehabilitacyjne - chciałam ją dać do masowej szkoły ale do klasy integracyjnej. U nas żeby coś zrobić to trzeba nie młotkiem ale młotem pneumatycznym przebijać te ich głowy (delikatnie mówiąc). Idę i zaniosę mu te podanie tak jak napisałam a jak powie że źle to niech mi do wzór i tyle .
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2010, 01:26:52 pm »
Magda,temat był poruszany,zerknij w te wątki.

http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=3808.0
Rok szkolny 2003/2007

http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=40.0
PRZEPISY EDUKACYJNE

Te starsze linki,mogą nie działać,ale może tematycznie je znajdziesz w necie.
Tyle na szybko.

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach